12:09 16/07/2025Բուսաբանական այգում խայտառակ վիճակ է, պարզվել է՝ կադաստրի թուղթ էլ չունի. ԲնապահպանՀՀ ԳԱԱ Ա. Թախտաջյանի անվան Բուսաբանության ինստիտուտի Երևանի բուսաբանական այգում խայտառակ վիճակ է։ Panorama.am-ի հետ զրույցում ահազանգում է բնապահպան Սիլվա Ադամյանը։ «Սա ոչ գիտակից, ոչ մասնագիտական...
10:11 16/07/2025Շիրակի մի քանի գյուղերում մոտ երկու օր ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ պլանային աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
09:58 16/07/2025«Ռուսական գուբեռնիայից» հրաժարումը բաց ճանապարհ է դեպի Թուրքիայի մահաբեր գիրկը։ Այդ գրկի մեջ է ճզմվել մեր գենը. Լևոն ՋավախյանԳրող, հրապարակախոս Լևոն Ջավախյանը գրում է. «Հայաստանը գտնվելով Թուրքիայի և Ադրբեջանի աքցանի մեջ անկարող է իր անվտանգությունը ապահովել սեփական ուժերով։ Տասնամյակներ շարունակ մեր խաղաղ ու ապահով կյանքը...
09:17 16/07/2025Հուլիսի 16-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 16-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:51 16/07/2025Քամու հետևանքով գրանցվել են արտակարգ դեպքերՀուլիսի 15-ին, ժամը 18:08-ից Ճգնաժամային կառավարման ազգային և մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոններ ահազանգեր են ստացվել, որ քամու հետևանքով Երևան, Գյումրի, Իջևան, Վանաձոր, Սպիտակ, Տաշիր և...
22:53 15/07/2025Գովազդ ՊՆ-իցԿանանց գումարտակի շարքերը համալրելու հերթը քոնն է՝ գովազդում է ՊՆ-ն կանանց ծառայությունը ՀՀ բանակում, ինչը թերևս տանելի նայվեր, եթե գոնե 2020 Պատերազմում զոհվածների անունները հրապարակեր։ Նկատենք, որ...
22:02 15/07/2025Քաղաքացիությունը՝ թանկով2026 թվականից սկսած ՀՀ քաղաքացիություն ստանալու և քաղաքացիությունը չեղարկելու ընթացակարգերն ամբողջությամբ կիրականացվեն թվային եղանակով՝ առցանց, իսկ գինը կաճի։ Օրինակ, եթե քաղաքացիություն ստանալու...
21:51 15/07/2025Սպիտակում անսպասելի տեղումների և ուժգին քամու պատճառով վնասվել է համերգի տեխնիկան, համերգը հետաձգվել էՍպիտակի համայնքապետարանը հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է․ «Սպիտակ համայնքի հարգելի բնակիչներ, Ցավով տեղեկացնում ենք, որ անսպասելի տեղումների և ուժգին քամու պատճառով զգալի վնաս է հասցվել...
20:11 15/07/2025«Ճոճանակ»-ը չէր կարող լիարժեք համարվել, եթե չլիներ դրա շարունակությունը․ Լիլիթ Թումանյան«2022 թ․ դեկտեմբերի 9-ն էր, գնում ենք Ստեփանակերտ՝ «ճոճանակ» գրքի շնորհանդեսին։ Մի քիչ ծանր գնացինք, որովհետև չգիտենք՝ կհասնենք,թե՝ոչ։ Ճանապարհները սկսել էին արդեն փակել պարբերաբար, անընդհատ լուրեր...
19:00 15/07/2025Տեր Նշան. Դիվանատունը գրավողներից մեկը 3-4 անգամ վրաերթերի ենթարկվեց, հոգեկան ծանր վիճակի մեջ հայտնվեց«Առաջինը վերաբերում է «Նոր Հայաստան Նոր Հայրապետ շարժման» անդամներից մեկին, գործող անձերից մեկին, ով այդ տարիներին է 3 օր Վեհարանը, ավելի ճիշտ՝դիվանատունը գրավողների մեջ էր։ Ուրեմն, այս...
18:46 15/07/2025Ծաղկեգործները շարունակում են բողոքի ակցիանԷջիմիածնի շրջանի ծաղկեգործներն արդեն երկրորդ օրն է շարունակում են բողոքի ակցիան։ Նրանք բողոքում են, որ չեն կարողանում իրենց ծաղիկներն արտահանել Ռուսաստան։ Ծաղիկները ժամաեժամ փչանում է, իսկ...
18:32 15/07/2025Թուրքիայի տարածքի 88%-ը գտնվում է անապատացման վտանգի տակՄիավորված ազգերի կազմակերպությունը (ՄԱԿ) հրապարակել է «Աշխարհի երաշտի օջախներ 2023-2025թթ» զեկույցը։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ զեկույցում ընդգրկված է նաև Թուրքիան։ Նշվում է, որ մինչև 2030-ը...
18:11 15/07/2025Հուլիսի 17-ից մի շարք խաչմերուկներում երթևեկությունը կկարգավորվի լուսացուցային համակարգերովՀուլիսի 17-ից Աբովյան - Պուշկինի փողոցների, Խուդյակովի - Սաֆարյան փողոցների, Գյուրջյան փողոցի և դեպի Նորքի փողոց 1-ին նրբանցքի ուղղությամբ ճանապարհահատվածի խաչմերուկներում երթևեկությունը կկարգավորվի...
17:50 15/07/2025Հուլիսի 16-17-ին ջերմաստիճանն աստիճանաբար կնվազիՀուլիսի 15-ին երեկոյան ժամերին Արմավիրում, Արարատում, Կոտայքի և Արագածոտնի նախալեռներում, ինչպես նաև Երևանում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 19-24 մ/վ արագությամբ։ Երևանում հուլիսի 15-ի երեկոյան...
16:04 15/07/2025Ոչ մեկ չի կարող շուկային ստիպի, ասի՝ դու պետք է ընդունես հիվադ, բռակ ապրանքը. ՍԱՏՄ ղեկավարը՝ ծաղկագործների բողոքի մասին«Նորմալ երևույթ է ամբողջ աշխարհում. ընդունող կողմն ուզում է բուսասանիտարական ապրանքները, որոնք ներկրվում են իր երկիր, համապատասխանեն իր ստանդարտներին։ Բոլորի համար պայմանները նույնն են»,-...
16:01 15/07/2025Team-ը 16 000 000 ԿՎՏԺ տարեկան արտադրանքով արևային հզոր կայան է գործարկել ԳեղարքունիքումԿարևորելով վերականգնվող էներգիայի աղբյուրների ավելացումը, բնության հանդեպ պատասխանատու վերաբերմունքը, ինչպես նաև Հայաստանի էներգետիկական անվտանգությունը և կայուն զարգացումը՝ Team ընկերությունների...
15:23 15/07/2025Ագոստոսի 1-ից հասարակական տրանսպորտի տոմսային համակարգը կգործի 3 տարբերակովԵրևանում օգոստոսի 1-ից հասարակական տրանսպորտի միասնական, ժամանակակից տոմսային համակարգը շարունակելու է գործել 3 նորարար վճարման տարբերակով։ Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից ու...
14:10 15/07/2025Պետական պաշտոնյայի հետ հանդիպումից հասկացա՝ «եղունգ ունեք, գլուխներդ քորեք». ԾաղկագործՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինն այսօր Ռուսաստան ծաղիկ արտահանելու խնդրով հետաքրքրված տնտեսավարողների հետ հանդիպում էր կազմակերպել։ Հիշեցենք, որ վերջին օրերին Էջմիածին քաղաքի Զվարթնող...
13:15 15/07/2025Նախազգուշացում. Երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացումՀուլիսի 15-ին երեկոյան ժամերին Արմավիրում, Արարատում, Կոտայքի և Արագածոտնի նախալեռներում, ինչպես նաև Երևանում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 19-24 մ/վ արագությամբ։ Այս մասին նախազգուշացնում է...
11:25 15/07/2025Մասնագետները ստուգել են Սև ծովի ջրի որակըՍև ծովի ջրի որակը Վրաստանի ափի ողջ երկայնքով, լաբորատոր հետազոտությունների համաձայն, նորմայի սահմաններում է։ «Սպուտնիկ Georgia»-ի հաղորդմամբ, այս մասին ասվում է Ազգային շրջակա միջավայրի...

14:02 16/12/2023О ситуации на дорогах Армении – к этому часуВ субботу, 15 декабря, на территории Армении есть закрытая дорога. Подробности о ситуации на дорогах республики приводит Спасательная служба МВД Армении. Так, закрыта автодорога, ведущая от...
13:09 16/12/2023Любовь Успенская – об Ара Мартиросяне: Я буду помнить тебя всегда! Ты оставил в моем сердце «ещё минуту»«Не стало моего друга, потрясающего музыканта и талантливого человека – Ара Мартиросяна», – написала в своем Instagram певица Любовь Успенская.
12:31 16/12/2023Тигран Абрамян: Для чего Никол Пашинян вновь вбрасывает в медиа-поле тезис о «нулевой точке»?Пашиняну кажется, будто репрессивный аппарат позволит отредактировать историю и великое предательство, которое он совершил со своей командой.
11:57 16/12/2023«Что-то не так в этой жизни»: в Армении скорбят по безвременно ушедшему из жизни певцу Ара МартиросянуВечером в пятницу, 15 декабря, стало известно, что скончался известный армянский певец Ара Мартиросян.
11:34 16/12/2023Праздники Армянской церкви: 16 декабря в календареСегодня, 16 декабря, Армянская Апостольская Церковь отмечает День памяти Свв. Иакова Патриарха Нисибинского, отшельника Маруге и епископа Мелетия. Об этом напоминает Qahana.am. Святой Иаков Патриарх...
17:40 15/12/2023Юзеры сообщают о вбросе фальшивых банкнот. Обращают ли внимание на купюры граждане?В преддверии праздников Нового года и Св.Рождества увеличиваются траты населения. Параллельно с этим увеличиваются и случаи использования фальшивых купюр. Так, пользователи армянского сегмента...
16:58 15/12/2023Цепное ДТП с участием более 10 автомобилей произошло в центре ЕреванаЦепное ДТП с участием более 10 автомобилей произошло в центре Еревана по причине ухудшения самочувствия водителя автобуса марки Zhong Tong, обслуживающего маршрут №18.
16:01 15/12/2023«Дети начали кашлять, я не могла не начать эвакуацию». Что произошло в школе армянского Мусалера?Семеро учащихся средней школы имени Франца Верфеля общины Мусалер Армавирской области Армении были доставлены в медцентр Вагаршапата.
15:09 15/12/2023Зима в Армении вступает в свои права: похолодает на 10 градусовНа территории Армении днем 15 декабря, 16 декабря, ночью 17 декабря, днем 18 декабря, а также в период с 19 по 20 декабря прогнозируется погода без осадков.
13:43 15/12/202317-летний хакер взломал аккаунт первой леди Бразилии и заполнил его порнографиейСемнадцатилетний хакер в Бразилии взломал аккаунт первой леди республики Розанжелы Лулы да Силвы и разместил в нем порнографические материалы, передает МИР 24.
13:11 15/12/2023«Дедушка, я знаю, пройденный тобой путь был нелегким»: дед Алексиса Оганяна скончался, не дожив месяца до 102 летИзвестный американский предприниматель, один из основателей портала Reddit Алексис Оганян в своем Instagram сообщил о кончине дедушки – Джона Оганяна.
12:28 15/12/2023В Сюнике загорелся принадлежащий российским миротворцам KamazЧрезвычайное происшествие произошло сегодня, 15 декабря, в Сюникской области Армении. Около 10:50 в Национальный центр кризисного управления 9-11 Спасательной службы МВД Республики Армения поступило...
11:23 15/12/2023На территории Армении есть закрытая дорогаК утру пятницы, 15 декабря, на территории Армении есть закрытая дорога. Подробности о ситуации на дорогах республики приводит Спасательная служба МВД Армении. Так, закрыта автодорога, ведущая от...
18:02 14/12/2023Компания Илона Маска Tesla отзывает более 2 млн своих электромобилейКомпания Илона Маска Tesla отзывает более двух миллионов своих электромобилей, после того как американский регулятор обнаружил потенциально опасные дефекты в системе автоматического управления.
15:56 14/12/2023«В арцахских детях любви к жизни, к Родине больше»Арцахские малыши просят у Деда Мороза игрушки, письменные принадлежности, гаджеты и, конечно, мира. О последнем мечтают не только дети, но и взрослые, поскольку из-за вражеского Азербайджана мир –...
14:38 14/12/2023Полеты из Москвы в Армению – среди самых популярных авианаправлений в 2023 годуПолеты из Москвы в Сочи, Санкт-Петербург и Калининград стали наиболее популярными авианаправлениями в 2023 году.
14:21 14/12/2023Глава Чечни Рамзан Кадыров: Три жены – хорошо, а четыре – счастьеГлава Чеченской Республики Рамзан Кадыров считает, что три жены – это хорошо, а четыре – счастье. Как передает ТАСС, об этом он сообщил в ходе прямой линии с жителями региона. Кадырова спросили:...
12:01 14/12/2023Вардан Восканян: Нужно быть достойными цивилизационному полету Армении, не отступать бесхребетно перед варварамиКорпорация Google поздравила меня с тем, что я добавил в приложение «Google Карты» 50 новых мест для посещения, которые набрали около 2 млн просмотров, пишет заведующий кафедрой иранистики факультета...
11:36 14/12/2023Число погибших в секторе Газа с 7 октября журналистов возросло до 89Число журналистов, погибших в секторе Газа с 7 октября, возросло до 89. Такие данные приводит катарский телеканал Al Jazeera. Как передает ТАСС, в среду в результате обстрелов в анклаве погибли двое...
17:25 13/12/2023Дожди и туманно, в горах прогнозируется мокрый снег: о погоде в АрменииНа территории Армении 15-17 декабря, ночью 18 декабря прогнозируется погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Республики...