10:56 17/07/2025Երևանում տրոլեյբուսը վրաերթի է ենթարկել փչացած ավտոմեքենան նորոգող վարորդինԵրևանի Ռուբինյանց փողոցում երեկ վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 16։10-ի սահմաններում Երևանի բնակիչ 33-ամյա Արսեն Ս․-ն իր վարած տրոլեյբուսով վրաերթի է ենթարկել այդ պահին իր «ՎԱԶ 2106» մակնիշի...
09:35 17/07/2025Սարյան- Ամիրյան խաչմերուկում փլուզվել է մայթը«Երևանը չկառավարելու հետևանքը»,- գրել է Երևանի ավագանու ընդդիմադի անդամ Գևորգ Ստեփանյանը ու հրապարակել տեսանյութ Սարյան- Ամիրյան խաչմերուկից։ «Աջ ու ձախ շինթույլտվություններ սփռելու ու քաղաքը...
09:32 17/07/2025Հուլիսի 17-ի հոսանքազրումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 17-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
09:01 17/07/2025Մոտ 25 տոննա մազութով բեռնված բեռնատարը մասամբ կախվել է Ողջի գետի վրաՄազութը թափվել է գետը
09:01 17/07/2025Փրկարարներն օգնել են արագիլի բնից ընկած ձագինՀուլիսի 16-ին, ժամը 20:05-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Կատովսկու փողոցում արագիլի ձագը բնից ընկել է.
23:49 16/07/2025Օրվա վերջում՝ հետաքրքիր լուսանկարԼուսանկարում՝ Լոնդոնում մադամ Տյուսոյի թանգարանի հալված ու վնասված մոմե քանդակները հրդեհից հետո, 1930 թիվ։
23:01 16/07/2025Որոշներ, հայտնի ու անհայտ շրջանակներից, ընկնավորվում են՝ լսելով Հայոց Հայրապետի նվիրական անունը. Ասողիկ աբեղա Կարապետյան«Պարզապես, անկարելի է լռել և թույլ տալ, որ տարածվի սուտն ու թույնը՝ տարիներով գործված ու պատրաստված»:
22:59 16/07/2025Ֆրանսիայում վեցամյա երեխան սպանել է նորածնիՖրանսիական Լիլ քաղաքում նորածնի ծնողները հայտնել են, որ գտել են երեխային անգիտակից՝ գլխի վրա ընկնելուց հետո։ Թեև շտապ վերակենդանացման միջոցառումների՝ բժիշկները չն կարողացել փրկել փոքրիկի կյանքը։ Ըստ...
20:45 16/07/2025Ահազանգ՝ Ստեփանավանի «Ալլեա» ծառուղու ծառահատման փաստի մասինՍտեփանավանի «Լոռե» էկո֊ակումբի նախագահ Մանյա Մելիքջանյանն ահազանգում է․ «Ստեփանավանի «Ալլեա» ծառուղու ծառահատման փաստի մասին Մենք՝ Ստեփանավանի «Լոռե» էկո֊ակումբի անդամներս, մեր մտահոգությունն ենք...
20:22 16/07/2025Քարաբերդ գյուղ վերադառնալու են ոսկի որոնողները՝ արդեն 12-րդ անգամ․ ԴուլգարյանԲնապահպան, իրավապաշտպան Օլեգ Դուլգարյանը գրում է․ «Լոռու մարզի Քարաբերդ գյուղ վերադառնալու են ոսկի որոնողները՝ արդեն 12-րդ անգամ, ես դրանում վստահ եմ։ Ավելին, այս տարի՝ արդեն երրորդ անգամ։ Եվ կապ...
18:33 16/07/2025Հայոց եկեղեցու պահպանության համահայկական խորհուրդը դատապարտում է Փաշինյանի մտքերըՀայոց եկեղեցու պահապանության համահայկական խորհուրդը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Հայոց եկեղեցու պահպանության համահայկական խորհուրդը խստորեն դատապարտում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի...
18:06 16/07/2025Իսրայելը ռմբակոծել է Սիրիայի հարավային հատվածըԻսրայելը ավիահարվածներ է հասցրել Սիրիայի հարավում գտնվող համանուն նահանգի Դարաա քաղաքի վրա։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է սիրիական SANA պետական լրատվական գործակալությունը: Իսրայելի...
17:40 16/07/2025Մարզերում սպասվում է հորդառատ անձրև, հնարավոր է նաև կարկուտԱրարատյան դաշտում և Սյունիքի հովիտներում առաջիկա 5 օրերին սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Երևանում հուլիսի 16-21-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև...
17:29 16/07/2025Վեհարանն ազատելուց հետո ի՞նչն ես ուզում լիկվիդացնել, ի՞նչ մասշտաբի տնավերություն ես ուզում գործել. Ռուբեն վարդապետ Զարգարյանը՝ Փաշինյանին«Հայաստանը Սերժ Սարգսյանից ազատելուց հետո լիկվիդացրիր Արցախը, զոհաբերեցիր 5000 կյանք, տնավեր սարքեցիր 150000 արցախցիների, Վեհարանն ազատելուց հետո ի՞նչն ես ուզում լիկվիդացնել, քանի՞ հոգու ես ուզում...
17:11 16/07/2025Եկեղեցական սկանդալ Մոդովայում. Գյուղացիներն ուժով քահանային դուրս են հանել եկեղեցուցԵկեղեցական սկանդալ Մոդովայում. Գյուղացիներն ուժով քահանային դուրս են հանել եկեղեցուց Մոլդովայի Ռիսկանի շրջանի Գրինովտի գյուղի եկեղեցում սկանդալ է տեղի ունեցել։ Մոլդովայում շարունակվում են կրոնական...
16:38 16/07/2025Հուլիսի 19-ին Սուրբ Սարգիս եկեղեցում սպասում են սրբերի անունները կրող մարդկանցՀուլիսի 19-ին՝ շաբաթ՝ ժամը 10-ին, սիրով սպասում ենք Զաքարիա, Եղիսե, Պետրոս, Անդրեաս, Հակոբոս, Հովհաննես, Մատթեոս, Բարդուղիմեոս, Փիլիպոս, Թովմաս, Թադեոս, Հակոբ, Շմավոն, Մատաթիա և Պողոս անունը կամ...
16:30 16/07/2025Եկեղեցու հասցեին հնչող աhաբեկչnւթյան և քաղաքական ծայրաhեղnւթյան մեղադրանքները դիտավորյալ հորինված, ապատեղեկատվական քարոզչության մաս են. Արարատ քահանա Պողոսյան«Ի դեպ, Հայ Եկեղեցուն և հայ հոգևորականներին ահաբեկչական գործողությունների մեջ անցյալում մեղադրել են բացառապես հայ ժողովրդի նկատմամբ գաղութարար քաղաքականություն ունեցող և թշնամական պետությունները»։
16:02 16/07/2025Աղվեսը մտել է Աբովյանի մանկապարտեզներից մեկըԱյսօր արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Shamshayan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 14:00-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչոթյան...
15:19 16/07/2025Արարատյան դաշտում ու Երևանում անցած ամիս թափվել են նորմայի 3-10 տոկոսի չափ տեղումներ«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը հրապարակել է հունիսի կլիմայական պայմանների բնութագիրը Հայաստանում։ Ըստ այդմ, 2025 թվականի հունիս ամսվա միջին ամսական ջերմաստիճանը Հայաստանում...
14:27 16/07/2025Շոգին օծանելիքը, հեռախոսը, համակարգիչը մի թողեք ավտոմեքենայի սրահում, դրանք կարող են պայթելԱվտոմեքենայի տաքացած սրահում որոշ իրեր կարող են պայթել կամ դառնալ հրդեհի պատճառ։ Զգուշացնում են ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից։ Ամռան ամիսներին ավտոմեքենայի սրահում ջերմաստիճանը կարող է հասնել +60°C և...

19:28 10/07/2021Risk of fires high in some parts of Armenia, ministry warnsArmenia’s Ministry of Emergency Situations warned of a high risk of fires in Ararat valley and its foothills, Vayots Dzor foothills, Syunik valleys and the capital of Yerevan from 10 to 15 July.
18:07 10/07/2021Vardavar to be celebrated in Armenia on July 11The Armenian Apostolic Church will mark Jesus Christ’s Transfiguration, commonly known as Vardavar, on Sunday, July 11.
16:33 10/07/2021Pope Francis gradually resuming work, walking after his surgeryPope Francis is gradually resuming work, is walking, his blood tests are "satisfactory" and "he is continuing the prescribed treatment" following last week's surgery, CNN reported on Saturday, citing...
14:39 10/07/2021Armenia now safe country for Dutch travelersThe Foreign Ministry of the Netherlands has shifted Armenia from orange to yellow zone in its travel recommendations, the Armenian Embassy in the Netherlands said on Facebook.
12:16 10/07/2021Giant pandas no longer endangered but still vulnerable, Chinese officials sayGiant pandas are no longer classified as endangered but are still vulnerable, Chinese officials say.
11:58 10/07/2021Five people killed in earthquake in TajikistanAn earthquake in Tajikistan killed five people, the Tajik emergency situations committee said on Saturday, with the epicentre of the quake 165 kilometres northeast of the capital city of Dushanbe,...
20:28 09/07/2021Artsakh Ombudsman welcomes the position of two international NGOs about Azerbaijan's acts of vandalismThe Artsakh Human Rights Ombudsman Gegham Stepanyan states that although the international community, in general, has not properly condemned Azerbaijan's ongoing acts of vandalism and destruction of...
20:18 09/07/2021EU Commissioner sums up the visit to Armenia at a meeting with Catholicos Karekin IIThe European Commissioner for Neighbourhood and Enlargement Oliver Varhelyi met on Friday with the Catholicos of All Armenians Karekin II at the Mother See of Holy Etchmiadzin.
18:44 09/07/2021Card to card transfer campaign for Converse Bank Visa cardholders in a new formatConverse Bank continues its card-to-card transfer campaign with Visa International Payment System in a different format.
18:00 09/07/2021Armenian Red Cross Society to provide one-time cash assistance to 14 000 people displaced by the conflict in Nagorno-Karabakh14 000 people who arrived in Armenia as a result of the escalation of the Nagorno-Karabakh conflict in the autumn of 2020 will receive AMD 68 000 one-time assistance from Armenian Red Cross Society...
17:27 09/07/2021Three more bodies found during search operations, Artsakh emergency service saysThree more bodies were found during the search operations in Artsakh (Nagorno-Karabakh) on Friday, July 9, the State Service of Emergency Situations of Artsakh Republic reported.
15:51 09/07/2021Eindhoven-Yerevan flights to be operated from July 23Weekly direct non-scheduled flights to be operated from Eindhoven to Yerevan starting from July 23, the Armenian Embassy in the Netherlands reported.
10:43 09/07/2021Pilot of training aircraft crashed in Lebanon said to be ArmenianThe pilot of the small training aircraft which crashed on Thursday in Lebanon's mountainous Keserwan district, north of the capital Beirut, was an ethnic Armenian identified as George Shirikjian,...
10:08 09/07/2021Donald Trump sues Facebook, Twitter and Google, claiming censorshipFormer U.S. President Donald Trump on Wednesday filed lawsuits against Twitter Inc, Facebook Inc, and Alphabet Inc's Google, as well as their chief executives, alleging they unlawfully silence...
17:59 08/07/2021Two more bodies found during Artsakh search operationsAn Artsakh search and rescue team on Thursday found two more bodies during the ongoing search operations for casualties of the 2020 Artsakh war.
16:59 08/07/2021Tests negative on recuperating Pope Francis after fever, Vatican saysPope Francis, who is recovering from intestinal surgery in a Rome hospital, ran a fever on Wednesday night, but microbiological exams and scans of his chest and abdomen proved negative, the Vatican...
15:29 08/07/2021Quake hits near Armenian village of BavraThe Territorial Survey for Seismic Protection of Armenia’s Ministry of Emergency Situations detected a magnitude 3.1 earthquake in the Armenia-Georgia border area on Thursday, July 8, at 2:03pm.
14:22 08/07/2021Viva-MST: Energy-efficient modern technologies deployment in Armenian regionsViva-MST and the Foundation for the Preservation of Wildlife and Cultural Assets continue installation of contemporary energy-efficient outdoor lighting systems in Armenian communities.