10:56 17/07/2025Երևանում տրոլեյբուսը վրաերթի է ենթարկել փչացած ավտոմեքենան նորոգող վարորդինԵրևանի Ռուբինյանց փողոցում երեկ վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 16։10-ի սահմաններում Երևանի բնակիչ 33-ամյա Արսեն Ս․-ն իր վարած տրոլեյբուսով վրաերթի է ենթարկել այդ պահին իր «ՎԱԶ 2106» մակնիշի...
09:35 17/07/2025Սարյան- Ամիրյան խաչմերուկում փլուզվել է մայթը«Երևանը չկառավարելու հետևանքը»,- գրել է Երևանի ավագանու ընդդիմադի անդամ Գևորգ Ստեփանյանը ու հրապարակել տեսանյութ Սարյան- Ամիրյան խաչմերուկից։ «Աջ ու ձախ շինթույլտվություններ սփռելու ու քաղաքը...
09:32 17/07/2025Հուլիսի 17-ի հոսանքազրումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 17-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
09:01 17/07/2025Մոտ 25 տոննա մազութով բեռնված բեռնատարը մասամբ կախվել է Ողջի գետի վրաՄազութը թափվել է գետը
09:01 17/07/2025Փրկարարներն օգնել են արագիլի բնից ընկած ձագինՀուլիսի 16-ին, ժամը 20:05-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Կատովսկու փողոցում արագիլի ձագը բնից ընկել է.
23:49 16/07/2025Օրվա վերջում՝ հետաքրքիր լուսանկարԼուսանկարում՝ Լոնդոնում մադամ Տյուսոյի թանգարանի հալված ու վնասված մոմե քանդակները հրդեհից հետո, 1930 թիվ։
23:01 16/07/2025Որոշներ, հայտնի ու անհայտ շրջանակներից, ընկնավորվում են՝ լսելով Հայոց Հայրապետի նվիրական անունը. Ասողիկ աբեղա Կարապետյան«Պարզապես, անկարելի է լռել և թույլ տալ, որ տարածվի սուտն ու թույնը՝ տարիներով գործված ու պատրաստված»:
22:59 16/07/2025Ֆրանսիայում վեցամյա երեխան սպանել է նորածնիՖրանսիական Լիլ քաղաքում նորածնի ծնողները հայտնել են, որ գտել են երեխային անգիտակից՝ գլխի վրա ընկնելուց հետո։ Թեև շտապ վերակենդանացման միջոցառումների՝ բժիշկները չն կարողացել փրկել փոքրիկի կյանքը։ Ըստ...
20:45 16/07/2025Ահազանգ՝ Ստեփանավանի «Ալլեա» ծառուղու ծառահատման փաստի մասինՍտեփանավանի «Լոռե» էկո֊ակումբի նախագահ Մանյա Մելիքջանյանն ահազանգում է․ «Ստեփանավանի «Ալլեա» ծառուղու ծառահատման փաստի մասին Մենք՝ Ստեփանավանի «Լոռե» էկո֊ակումբի անդամներս, մեր մտահոգությունն ենք...
20:22 16/07/2025Քարաբերդ գյուղ վերադառնալու են ոսկի որոնողները՝ արդեն 12-րդ անգամ․ ԴուլգարյանԲնապահպան, իրավապաշտպան Օլեգ Դուլգարյանը գրում է․ «Լոռու մարզի Քարաբերդ գյուղ վերադառնալու են ոսկի որոնողները՝ արդեն 12-րդ անգամ, ես դրանում վստահ եմ։ Ավելին, այս տարի՝ արդեն երրորդ անգամ։ Եվ կապ...
18:33 16/07/2025Հայոց եկեղեցու պահպանության համահայկական խորհուրդը դատապարտում է Փաշինյանի մտքերըՀայոց եկեղեցու պահապանության համահայկական խորհուրդը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Հայոց եկեղեցու պահպանության համահայկական խորհուրդը խստորեն դատապարտում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի...
18:06 16/07/2025Իսրայելը ռմբակոծել է Սիրիայի հարավային հատվածըԻսրայելը ավիահարվածներ է հասցրել Սիրիայի հարավում գտնվող համանուն նահանգի Դարաա քաղաքի վրա։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է սիրիական SANA պետական լրատվական գործակալությունը: Իսրայելի...
17:40 16/07/2025Մարզերում սպասվում է հորդառատ անձրև, հնարավոր է նաև կարկուտԱրարատյան դաշտում և Սյունիքի հովիտներում առաջիկա 5 օրերին սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Երևանում հուլիսի 16-21-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև...
17:29 16/07/2025Վեհարանն ազատելուց հետո ի՞նչն ես ուզում լիկվիդացնել, ի՞նչ մասշտաբի տնավերություն ես ուզում գործել. Ռուբեն վարդապետ Զարգարյանը՝ Փաշինյանին«Հայաստանը Սերժ Սարգսյանից ազատելուց հետո լիկվիդացրիր Արցախը, զոհաբերեցիր 5000 կյանք, տնավեր սարքեցիր 150000 արցախցիների, Վեհարանն ազատելուց հետո ի՞նչն ես ուզում լիկվիդացնել, քանի՞ հոգու ես ուզում...
17:11 16/07/2025Եկեղեցական սկանդալ Մոդովայում. Գյուղացիներն ուժով քահանային դուրս են հանել եկեղեցուցԵկեղեցական սկանդալ Մոդովայում. Գյուղացիներն ուժով քահանային դուրս են հանել եկեղեցուց Մոլդովայի Ռիսկանի շրջանի Գրինովտի գյուղի եկեղեցում սկանդալ է տեղի ունեցել։ Մոլդովայում շարունակվում են կրոնական...
16:38 16/07/2025Հուլիսի 19-ին Սուրբ Սարգիս եկեղեցում սպասում են սրբերի անունները կրող մարդկանցՀուլիսի 19-ին՝ շաբաթ՝ ժամը 10-ին, սիրով սպասում ենք Զաքարիա, Եղիսե, Պետրոս, Անդրեաս, Հակոբոս, Հովհաննես, Մատթեոս, Բարդուղիմեոս, Փիլիպոս, Թովմաս, Թադեոս, Հակոբ, Շմավոն, Մատաթիա և Պողոս անունը կամ...
16:30 16/07/2025Եկեղեցու հասցեին հնչող աhաբեկչnւթյան և քաղաքական ծայրաhեղnւթյան մեղադրանքները դիտավորյալ հորինված, ապատեղեկատվական քարոզչության մաս են. Արարատ քահանա Պողոսյան«Ի դեպ, Հայ Եկեղեցուն և հայ հոգևորականներին ահաբեկչական գործողությունների մեջ անցյալում մեղադրել են բացառապես հայ ժողովրդի նկատմամբ գաղութարար քաղաքականություն ունեցող և թշնամական պետությունները»։
16:02 16/07/2025Աղվեսը մտել է Աբովյանի մանկապարտեզներից մեկըԱյսօր արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Shamshayan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 14:00-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչոթյան...
15:19 16/07/2025Արարատյան դաշտում ու Երևանում անցած ամիս թափվել են նորմայի 3-10 տոկոսի չափ տեղումներ«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը հրապարակել է հունիսի կլիմայական պայմանների բնութագիրը Հայաստանում։ Ըստ այդմ, 2025 թվականի հունիս ամսվա միջին ամսական ջերմաստիճանը Հայաստանում...
14:27 16/07/2025Շոգին օծանելիքը, հեռախոսը, համակարգիչը մի թողեք ավտոմեքենայի սրահում, դրանք կարող են պայթելԱվտոմեքենայի տաքացած սրահում որոշ իրեր կարող են պայթել կամ դառնալ հրդեհի պատճառ։ Զգուշացնում են ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից։ Ամռան ամիսներին ավտոմեքենայի սրահում ջերմաստիճանը կարող է հասնել +60°C և...

17:01 18/12/2023Через несколько месяцев родится брат бессмертного героя 44-дневной войны Геворка ДжавахянаЧерез несколько месяцев родится брат бессмертного героя 44-дневной войны в Арцахе Геворка Джавахяна.
15:59 18/12/2023Арцахский «Бардак» открылся в ЕреванеАзат, владелец «Бардака» – единственного на весь Степанакерт паба, после вынужденного переселения из Арцаха открыл аналогичное заведение в Ереване.
15:41 18/12/2023На территории Армении есть закрытая и труднопроходимые дорогиВ понедельник, 18 декабря, на территории Армении есть закрытая и труднопроходимые дороги. Подробности о ситуации на дорогах республики приводит Спасательная служба МВД Армении. Так, закрыта...
15:27 18/12/2023В Ереване лишенный водительских прав певец Саркис Егиазарян устроил ДТПКрупное ДТП произошло вечером 17 декабря в Ереване. Подробности представляет Shmshyan.com. Автомобиль марки Mercedes около 20։10 на старой дороге Сараланджа выехал на встречную полосу и совершил...
14:59 18/12/2023Крупнейшие благотворительные проекты Рубена Варданяна – в подборке ForbesForbes составил подборку основных благотворительных проектов, на которые тратил деньги Рубен Варданян - удерживаемый Азербайджаном в плену меценат, экс-госминистр Республики Арцах (НКР).
14:19 18/12/2023На борту летевшего из Новосибирска в Ереван самолета скончался гражданин РФНакануне, 17 декабря, трагический инцидент произошел в ереванском аэропорту «Звартноц», пишет портал Shamshyan.com.
13:37 18/12/2023Главный голливудский мачо – Брэд Питт – празднует 60-летний юбилейГлавный голливудский мачо Брэд Питт 18 декабря отмечает круглую дату, 60-летний юбилей, пишет The Voice.
12:15 18/12/2023Вылетевший в Ереван Boeing 737 возвращается в Шереметьево из-за проблем со стойкой шассиВылетевший в Ереван Boeing 737 возвращается в аэропорт Шереметьево из-за срабатывания датчика управления передней стойки шасси воздушного судна, рассказал РИА Новости представитель экстренных служб.
12:07 18/12/2023Грузия: ветер повалил главную новогоднюю елку города ДушетиВетер повалил главную новогоднюю елку города Душети (Мцхета-Мтианети), сообщает Sputnik Грузия со ссылкой на страницу мэрии города в соцсети.
12:04 18/12/2023Перевалы в Армении труднопроходимы для транспортных средств с прицепомПо состоянию на 09:00 18 декабря на автодорогах Ашоцка, Ахуряна, Артика, Талина, Апарана, Спитака, Раздана, Гавара, Арарата в Армении местами образовалась гололедица.
11:53 18/12/2023Появилось видео с реакцией Байдена на ДТП с кортежемВ США водитель автомобиля врезался в одну из машин в составе кортежа американского президента Джо Байдена в момент выхода главы государства из штаб-квартиры своей избирательной кампании в городе...
11:41 18/12/2023В Якутии стадо оленей проехалось на маршрутном автобусеВ Якутии на маршрутном автобусе возят оленей. Небольшое стадо довольно организованно и по всем правилам посадки в общественный транспорт зашло в автобус через заднюю дверь, сообщает «МИР 24». При...
11:38 18/12/2023Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю Национального праздника Государства КатарНикол Пашинян направил поздравительное послание эмиру Государства Катар шейху Тамиму Бин Хамаду Аль Тани по случаю Национального праздника.
17:57 16/12/2023Вечером 17 декабря в горных районах и предгорьях Армении прогнозируется снег17 декабря, особенно в вечерние часы, в горных районах Армении и в предгорьях прогнозируется снег, в отдельных районах также ожидается метель.
17:35 16/12/202316 декабря отмечается День покорения вершинСегодня, 16 декабря, отмечается День покорения вершин – праздник не только альпинистов и скалолазов — покорителей высот в буквальном смысле этого слова.
17:33 16/12/2023Руководство ПФЛ Азербайджана попало в аварию по дороге в СтепанакертРуководство профессиональной футбольной лиги Азербайджана попало в ДТП в оккупированной Баку арцахской Акне (Агдам).
17:23 16/12/2023Крупное ДТП в Арагацотнской области Армении: в больницу попали 5 школьниковВ пятницу, 15 декабря, крупное ДТП произошло в Арагацотнской области Армении. Как передает shamshyan.com, около 13:00 автомобиль марки «Mercedes», за рулем которого находился житель Ширакской области...
16:05 16/12/2023«Видения смерти коммунизма»: Пашинян с супругой посетил выставкуНикол Пашинян с супругой Анной Акопян посетил Дом-музей Сергея Меркурова в городе Гюмри, где ознакомился с образцами, представленными на персональной выставке работ художника Карена Оганяна под...
15:53 16/12/2023Рубен Мхитарян: Сериал «Слово пацана» не появился бы, если бы он не был нужен России и ПутинуСериал «Слово пацана» российского режиссера Жоры Крыжовникова об уличных группировках Казани конца 1980-х годов бьет все рекорды популярности в РФ.
14:38 16/12/2023Иранская автоцистерна перевернулась в Сюнике, произошла утечка топлива15 декабря, в 17:25, в центр кризисного управления Сюникского областного спасательного управления поступило сообщение о том, что на 22-м км автодороги Сисиан-Лцен-Татев перевернулась автоцистерна,...