10:26 19/07/2025Հրդեհ Ալավերդի քաղաքի գործարաններից մեկի հանդերձարանումՃգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն հուլիսի 19-ին, ժամը 00:52-ինահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Լոռու մարզի Ալավերդի քաղաքի գործարաններից մեկի հանդերձարանում։ Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ...
10:03 19/07/2025«Սասունցի Դավիթ» կայարանի մոտակայքում գտնվող սննդի կետերից մեկում հրդեհ է բռնկվելՃգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն հուլիսի 18-ին, ժամը 22։20-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի «Սասունցի Դավիթ» երկաթգծի կայարանի մոտակայքում գտնվող սննդի կետերից մեկում հրդեհ է բռնկվել։ ՆԳՆ...
09:00 19/07/2025Ինչպես է Լևոն Արոնյանի կինը հետևում ամուսնու և Մագնուս Կարլսենի խաղին, ապա դիմավորում հաղթանակ տարած Արոնյանին. Տեսանյութը հնդկական աղբյուրներից էՀնդկական աղբյուրներն իրենց երգերի հնչյուների ներքո պատրաստել են կարճ հոլովակ, թե ինչպես Լևոն Արոնյանի կինը հետևում ամուսնու և Մագնուս Կարլսենի խաղին, ապա դիմավորում հաղթանակ տարած Արոնյանին։ Սենյակից...
21:44 18/07/2025Բագրատ Սրբազանը հիշեցնում է՝ հոգևոր Հայաստանը պիտի հաղթի «թազային»«Հունիսի 25-ից ի վեր, երբ կալանավորվեց Բագրատ Սրբազանը, գրեթե ամեն օր այցելել եմ նրան: Այսօր նույնպես այցելել էի և քիչ առաջ դուրս եկա ԱԱԾ վիրապից (Երևան-կենտրոն ՔԿՀ): Սրբազանը ինչպես միշտ շատ լավ...
18:08 18/07/20252025-ի հունվարից հուլիս 2500 քաղաքացու տրամադրվել է շուրջ 490 մլն դրամի ավանդի փոխհատուցում2025 թվականի հունվարից հուլիս ամիսների ընթացքում 2500 քաղաքացու արդեն իսկ տրամադրվել է ՀԽՍՀ հանրապետական բանկում մինչև 1993 թ․ հունիսի 10-ը ներդրված դրամական ավանդի դիմաց փոխհատուցում՝ շուրջ 490 մլն...
16:58 18/07/2025Սոչիից՝ ռոտավիրուս, Թուրքիայից՝ էնտերովիրուս, Եգիպտոսից՝ դենգե տենդ. Հնարավոր հիվանդությունների մասին զգուշացում զբոսաշրջիկներինԱմառային արձակուրդներից հետո զբոսշրջիկները հուշանվերների հետ որպես հուշ տանում են մի շարք հիվանդություններ։ Հանգստի ընթացքում ձեռք բերած հիվանդությունների թոփում աղիքային հիվանդություններն են,...
15:05 18/07/2025Հայաստան հարավից արևադարձային տաք օդի ալիք է գալիս. Ջերմաստիճանը կհասնի +40-իՀարավից արևադարձային տաք օդի ալիքի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ հուլիսի 21-23-ին Արարատյան դաշտում, Սյունիքի հովիտային գոտում և Երևանում սպասվում է բարձր ջերմային ֆոն․ ցերեկը ժամը 16։00-17-00- ն...
14:57 18/07/2025Ուստի հետևանքներն էլ անխուսափելի են․ առջևում Ս․ Հաղորդության և Ս․ Պսակադրության խորհուրդներն են, խաչեղբայր լինելու առիթները. Տեր Արարատ քահանա Պողոսյան«Եկեղեցին կուսակցություն չէ»,-գրում է Տեր Արարատ քահանա Պողոսյանը։ Նա մանրամասնում է. «Վերջին շրջանում Հայաստանում արձանագրվում է մի մտահոգիչ միտում. իշխանություններն սկսել են ուղղակի կամ անուղղակի...
14:50 18/07/2025Ինչպիսին էլ լինի ապագան, ես միշտ կլինեմ Հայաստանի կողքին. Նիկոլա Ազնավուր«Ես ինձ վրա պատասխանատվություն եմ վերցրել լինել Հայաստանի հետ: Հույս ունեմ՝ Հայաստանին սպասում է լավագույն ապագան։ Ինչպիսն էլ ապագան լինի, ես միշտ կլինեմ Հայաստանի կողքին»,-Երևանում մեծանուն...
14:20 18/07/2025Պակիստանում մուսսոնային անձրևների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 159-իՊակիստանի Փանջաբ նահանգում վերջին 24 ժամվա ընթացքում տեղացած ուժեղ մուսսոնային անձրևների հետևանքով զոհվել է առնվազն 63 մարդ, վնասվածքներ է ստացել մոտ 300 մարդ։ Նման տվյալներ են հրապարակել միջագային...
13:26 18/07/2025Երևանում կատարվող երթևեկության փոփոխություններում լինելու են փոփոխություններ. Ավինյան«Երևանում իրականացվող երթևեկության բոլոր փոփոխությունները մեկ հիմնական նպատակ ունեն՝ ընդգծել հանրային տրանսպորտի առաջնահերթությունը, հանրային տրանսպորտին առաջնահերթյուն տալ, որոշ դեպքերում պետք է...
12:39 18/07/2025Ո՞վ է վիրուսային տեսանյութի լայն ժպտացող կինըՀամացանցը ցնցած ու Բոսթոնում Coldplay-ի համերգը ստվերում թողած տեսանյութի շուրջ միջազգային մամուլում հրապարակումները նոր թափ են հավաքում։ Այս անգամ ԶԼՄ-ների ուշադրության կենտրոնում է հայտնվել...
12:25 18/07/2025Մանրամասներ՝ հանրային տրանսպորտում տեղի ունեցած միջադեպիցՀամացանցում տարածված հանրային տրանսպորտում նկարահանված տեսանյութի մասին, որտեղ տղամարդ ուղևորը ենթադրյալ անպարկեշտ գործողություններ է կատարել կին ուղևորների նկատմամբ, Երևանի ավտոբուս ՓԲԸ խոսնակ...
12:14 18/07/2025Չունեք հարգանք և լկտիություն ունեք եկեղեցում մեծաբերան խոսելու, ուրեմն պատրաստ եղեք նույն այդ նվիրապետական կարգի ներկայացուցչի կողմից կարգի հրավիրվելու կամ առնվազն մերժում ստանալու. Տեր Մարկոս«Որպես Հայ Եկեղեցու սպասավոր եմ ասում. եթե մեկը այդքան հանդգնություն ունի վայրահաչելու Հայոց Եկեղեցու նվիրապետական կարգի ու այդ նվիրապետության գլուխ հանդիսացող Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի դեմ, ես ևս...
12:02 18/07/2025Երևանում բացվեց Ազնավուրի արձանը. «Ազնավուրը հավատում էր այս երկրի ուժին, մշակույթին, այս երկրի ապագային»Երևանի Շառլ Ազնավուրի հրապարակում՝ Մոսկվա կինոթատրոնի դիմաց, բացվեց մեծանուն արվեստագետ, շանսոնյե, Հայաստանի ազգային հերոս Շառլ Ազնավուրի արձանը։ Արձանի հեղինակը Դավիթ Մինասյանն է։ Ազնավուր...
11:27 18/07/2025«Մի հատ էլ շուռ եկար, կթքեմ վրեդ». միջադեպ հանրային տրանսպորտում հարբած ուղևորի մասնակցությամբՕրերս միջադեպ է տեղի ունեցել Երևանի հանրային տրանսպորտում։ Սոցցանցերում տարածվել է տեսանյութ, որտեղ հարբած ուղևորն անհարգալից վերաբերմունք է դրսևորել ուղևորների նկատմամբ, հարվածել վարորդին։ «Մի հատ...
11:12 18/07/2025Տեր Սեբեոսը հրաժարվել է մկրտություն իրականացնել ՔՊ-ական Նարեկ Գրիգորյանի կնքահայրությամբ. ՄանրամասներՌուսաստանի և Նոր Նախիջևանի Հայոց թեմի, Նիժնի Նովգորոդի եկեղեցական համայնքի հոգևոր հովիվ Սեբեոս քահանա Ղալաչյանը հրաժարվել է մկրտություն իրականացնել ՔՊ-ական Նարեկ Գրիգորյանի կնքահայրությամբ։ Ստիպված...
09:41 18/07/2025Շվանիձոր-Նռնաձոր-ՀՀ սահման ավտոճանապարհին պայթեցման աշխատանքներ են կատարվելուՇվանիձոր-Նռնաձոր-ՀՀ սահման ավտոճանապարհի շինարարական աշխատանքներով պայմանավորված՝ այսօր՝ հուլիսի 18-ին, ժամը 10.00-ից 13.00-ի սահմաններում, կատարվելու են պայթեցման աշխատանքներ։ Ճանապարհային...
09:02 18/07/2025Համացանցի հիթ դարձած տեսանյութը. Միլիարդատերը՝ գրկում սիրուհին հայտնվել է համերգի մեծ էկրանինԲոսթոնում Coldplayի համերգի ժամանակ մեծ էկրանին հայտնվում է սիրառատ ու գրկախառնված այս զույգը։ Նրանցից մեկն արագ պպզում է, մյուսը՝ հետ շրջվում ու թաքցնում դեմքը։ Դրանից հետո հաղորդավարը բարձրախոսով...

13:04 22/12/2023Хаос из-за шторма в Британии: самолет чуть не сдуло ветром в момент посадки в аэропортуШторм «Пиа» в Великобритании портит рождественские путешествия тысячам туристов, из-за шквалистого ветра происходят массовые отмены поездов и авиарейсов по всей стране, пишет Sputnik Беларусь.
12:45 22/12/2023Армянские пользователи выражают свои соболезнования послу Чехии в АрменииВ знак траура по погибшим в результате стрельбы в Карловом университете в Праге посол Чехии в Армении Петр Пирунчик сменил фото профиля и обложки на своей странице в соцсети Facebook на черные снимки.
12:29 22/12/2023Опоздание на рейс и болезнь: туристы рассказали о главных страхах в путешествияхТуристы рассказали, чего особенно опасаются в поездках, пишет РИА Новости со ссылкой на результаты исследования, которое провели специалисты сервиса путешествий и страховой компании среди тысячи...
12:09 22/12/2023Связывающий Россию с Грузией и Арменией единственный сухопутный маршрут временно закрыли для фурДвижение большегрузных автотранспортных средств по Военно-Грузинской дороге временно приостановлено в связи с непогодой, сообщает РИА Новости со ссылкой на управление МЧС по Северной Осетии.
11:48 22/12/202322 декабря – День зимнего солнцестоянияДень зимнего солнцестояния в 2023 году приходится на 22 декабря. Как передает РИА Новости, солнцестояние – один из двух дней в году, когда высота солнца над горизонтом в полдень минимальна или...
16:23 21/12/2023Финальная серия «Слова пацана» отличается от опубликованной в сети версииФинальный эпизод сериала "Слова пацана. Кровь на асфальте" отличается от ранее опубликованной в сети пиратской версии, убедился корреспондент РИА Новости. Финальная серия стала доступна на платформах...
15:52 21/12/2023Пашинян: Бабушку тоже можно уволить, правительство своим решением наделяет рычагом влияния матерейПравительство Армении на заседании 21 декабря утвердило проект решения по предоставлению содействия родителям погибших или пропавших без вести военнослужащих, в семьях которых родились дети при...
14:47 21/12/2023Назван самый загруженный в 2023 году авиамаршрутМаршрут перелета между Сингапуром и Куала-Лумпуром, столицей Малайзии, стал самым популярным в мире по итогам 2023 года.
13:47 21/12/2023Toyota отзовет 1 млн автомобилей в США из-за проблем с подушками безопасностиКонцерн Toyota Motor принял решение отозвать в США около 1 млн автомобилей из-за потенциальных проблем с подушками безопасности.
12:54 21/12/2023Ситуация на КПП «Верхний Ларс»: проезда ожидают более 1,5 тыс. грузовиковБолее 1,5 тысячи грузовых автомобилей ожидают проезда через российско-грузинскую границу на КПП «Верхний Ларс», которая была закрыта из-за погодных условий, говорится в информации на сайте центра...
12:50 21/12/2023Армянская церковь была разграблена и подверглась вандализму в ШвецииАрмянская церковь была разграблена и подверглась вандализму в городе Сёдертелье в Швеции. Об этом сообщают шведские СМИ. Из Армянской Апостольской церкви Сурб Мариам (Пресвятой Богородицы) были...
12:33 21/12/2023Анна Акопян встретилась с предпринимательницамиВ Национальной галерее Армении 20 декабря по инициативе супруги Никола Пашиняна – Анны Акопян – была организована встреча с предпринимательницами.
11:44 21/12/2023Названы самые высокооплачиваемые специальности 2023 годаКрупнейшую зарплату в 2023 году предлагали DevOps-инженерам — 214 тыс. руб., следует из результатов исследования hh.ru, поступивших в РБК. В список наиболее оплачиваемых специальностей, которые не...
11:16 21/12/2023На территории Армении есть закрытые автодорогиВ четверг, 21 декабря, на территории Армении есть закрытые автодороги. Подробности о состоянии дорог в республике приводит Спасательная служба МВД Армении. Так, закрыты автодороги, ведущие от...
16:48 20/12/2023Число жертв землетрясения на северо-западе Китая возросло до 134Число погибших в результате землетрясения на северо-западе КНР возросло до 134, сообщает в среду Центральное телевидение Китая.
15:10 20/12/2023Посол Чехии Петр Пирунчик сыграл на саксофоне на приеме в МИД АрменииПосол Чехии в Армении Петр Пирунчик сыграл на саксофоне на состоявшемся 18 декабря в министерстве иностранных дел РА приеме с участием аккредитованных в Республике Армения дипломатических...
14:54 20/12/2023«Как карточный домик». В центре Петербурга обрушился расселенный домЖилец одного из домов в историческом центре Санкт-Петербурга рядом с расселенным зданием, где ночью произошло обрушение, рассказал РИА Новости, что не слышал никаких громких звуков, а соседям...
14:49 20/12/2023В парниках Армении начали собирать клубнику к новогоднему столу. Репортаж «МИР 24»Парниковые хозяйства Армении собирают урожай клубники. В этом году они перешли на осенний посадочный сезон. В теплицах растут редкие сорта и даже белая клубника, которая станет украшением...
14:25 20/12/2023Ситуация на КПП «Верхний Ларс»: проезда ожидают более 1,6 тыс. грузовиковБолее 1,6 тысячи грузовых автомобилей ожидают проезда через российско-грузинскую границу на КПП «Верхний Ларс», которая была закрыта из-за погодных условий, говорится в информации на сайте центра...
12:53 20/12/2023В Ереване в последний путь провожают певца Ара МартиросянаВ концертном зале «Арам Хачатурян» в Ереване в последний путь провожают безвременно ушедшего из жизни певца Ара Мартиросяна.