10:26 19/07/2025Հրդեհ Ալավերդի քաղաքի գործարաններից մեկի հանդերձարանումՃգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն հուլիսի 19-ին, ժամը 00:52-ինահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Լոռու մարզի Ալավերդի քաղաքի գործարաններից մեկի հանդերձարանում։ Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ...
10:03 19/07/2025«Սասունցի Դավիթ» կայարանի մոտակայքում գտնվող սննդի կետերից մեկում հրդեհ է բռնկվելՃգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն հուլիսի 18-ին, ժամը 22։20-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի «Սասունցի Դավիթ» երկաթգծի կայարանի մոտակայքում գտնվող սննդի կետերից մեկում հրդեհ է բռնկվել։ ՆԳՆ...
09:00 19/07/2025Ինչպես է Լևոն Արոնյանի կինը հետևում ամուսնու և Մագնուս Կարլսենի խաղին, ապա դիմավորում հաղթանակ տարած Արոնյանին. Տեսանյութը հնդկական աղբյուրներից էՀնդկական աղբյուրներն իրենց երգերի հնչյուների ներքո պատրաստել են կարճ հոլովակ, թե ինչպես Լևոն Արոնյանի կինը հետևում ամուսնու և Մագնուս Կարլսենի խաղին, ապա դիմավորում հաղթանակ տարած Արոնյանին։ Սենյակից...
21:44 18/07/2025Բագրատ Սրբազանը հիշեցնում է՝ հոգևոր Հայաստանը պիտի հաղթի «թազային»«Հունիսի 25-ից ի վեր, երբ կալանավորվեց Բագրատ Սրբազանը, գրեթե ամեն օր այցելել եմ նրան: Այսօր նույնպես այցելել էի և քիչ առաջ դուրս եկա ԱԱԾ վիրապից (Երևան-կենտրոն ՔԿՀ): Սրբազանը ինչպես միշտ շատ լավ...
18:08 18/07/20252025-ի հունվարից հուլիս 2500 քաղաքացու տրամադրվել է շուրջ 490 մլն դրամի ավանդի փոխհատուցում2025 թվականի հունվարից հուլիս ամիսների ընթացքում 2500 քաղաքացու արդեն իսկ տրամադրվել է ՀԽՍՀ հանրապետական բանկում մինչև 1993 թ․ հունիսի 10-ը ներդրված դրամական ավանդի դիմաց փոխհատուցում՝ շուրջ 490 մլն...
16:58 18/07/2025Սոչիից՝ ռոտավիրուս, Թուրքիայից՝ էնտերովիրուս, Եգիպտոսից՝ դենգե տենդ. Հնարավոր հիվանդությունների մասին զգուշացում զբոսաշրջիկներինԱմառային արձակուրդներից հետո զբոսշրջիկները հուշանվերների հետ որպես հուշ տանում են մի շարք հիվանդություններ։ Հանգստի ընթացքում ձեռք բերած հիվանդությունների թոփում աղիքային հիվանդություններն են,...
15:05 18/07/2025Հայաստան հարավից արևադարձային տաք օդի ալիք է գալիս. Ջերմաստիճանը կհասնի +40-իՀարավից արևադարձային տաք օդի ալիքի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ հուլիսի 21-23-ին Արարատյան դաշտում, Սյունիքի հովիտային գոտում և Երևանում սպասվում է բարձր ջերմային ֆոն․ ցերեկը ժամը 16։00-17-00- ն...
14:57 18/07/2025Ուստի հետևանքներն էլ անխուսափելի են․ առջևում Ս․ Հաղորդության և Ս․ Պսակադրության խորհուրդներն են, խաչեղբայր լինելու առիթները. Տեր Արարատ քահանա Պողոսյան«Եկեղեցին կուսակցություն չէ»,-գրում է Տեր Արարատ քահանա Պողոսյանը։ Նա մանրամասնում է. «Վերջին շրջանում Հայաստանում արձանագրվում է մի մտահոգիչ միտում. իշխանություններն սկսել են ուղղակի կամ անուղղակի...
14:50 18/07/2025Ինչպիսին էլ լինի ապագան, ես միշտ կլինեմ Հայաստանի կողքին. Նիկոլա Ազնավուր«Ես ինձ վրա պատասխանատվություն եմ վերցրել լինել Հայաստանի հետ: Հույս ունեմ՝ Հայաստանին սպասում է լավագույն ապագան։ Ինչպիսն էլ ապագան լինի, ես միշտ կլինեմ Հայաստանի կողքին»,-Երևանում մեծանուն...
14:20 18/07/2025Պակիստանում մուսսոնային անձրևների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 159-իՊակիստանի Փանջաբ նահանգում վերջին 24 ժամվա ընթացքում տեղացած ուժեղ մուսսոնային անձրևների հետևանքով զոհվել է առնվազն 63 մարդ, վնասվածքներ է ստացել մոտ 300 մարդ։ Նման տվյալներ են հրապարակել միջագային...
13:26 18/07/2025Երևանում կատարվող երթևեկության փոփոխություններում լինելու են փոփոխություններ. Ավինյան«Երևանում իրականացվող երթևեկության բոլոր փոփոխությունները մեկ հիմնական նպատակ ունեն՝ ընդգծել հանրային տրանսպորտի առաջնահերթությունը, հանրային տրանսպորտին առաջնահերթյուն տալ, որոշ դեպքերում պետք է...
12:39 18/07/2025Ո՞վ է վիրուսային տեսանյութի լայն ժպտացող կինըՀամացանցը ցնցած ու Բոսթոնում Coldplay-ի համերգը ստվերում թողած տեսանյութի շուրջ միջազգային մամուլում հրապարակումները նոր թափ են հավաքում։ Այս անգամ ԶԼՄ-ների ուշադրության կենտրոնում է հայտնվել...
12:25 18/07/2025Մանրամասներ՝ հանրային տրանսպորտում տեղի ունեցած միջադեպիցՀամացանցում տարածված հանրային տրանսպորտում նկարահանված տեսանյութի մասին, որտեղ տղամարդ ուղևորը ենթադրյալ անպարկեշտ գործողություններ է կատարել կին ուղևորների նկատմամբ, Երևանի ավտոբուս ՓԲԸ խոսնակ...
12:14 18/07/2025Չունեք հարգանք և լկտիություն ունեք եկեղեցում մեծաբերան խոսելու, ուրեմն պատրաստ եղեք նույն այդ նվիրապետական կարգի ներկայացուցչի կողմից կարգի հրավիրվելու կամ առնվազն մերժում ստանալու. Տեր Մարկոս«Որպես Հայ Եկեղեցու սպասավոր եմ ասում. եթե մեկը այդքան հանդգնություն ունի վայրահաչելու Հայոց Եկեղեցու նվիրապետական կարգի ու այդ նվիրապետության գլուխ հանդիսացող Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի դեմ, ես ևս...
12:02 18/07/2025Երևանում բացվեց Ազնավուրի արձանը. «Ազնավուրը հավատում էր այս երկրի ուժին, մշակույթին, այս երկրի ապագային»Երևանի Շառլ Ազնավուրի հրապարակում՝ Մոսկվա կինոթատրոնի դիմաց, բացվեց մեծանուն արվեստագետ, շանսոնյե, Հայաստանի ազգային հերոս Շառլ Ազնավուրի արձանը։ Արձանի հեղինակը Դավիթ Մինասյանն է։ Ազնավուր...
11:27 18/07/2025«Մի հատ էլ շուռ եկար, կթքեմ վրեդ». միջադեպ հանրային տրանսպորտում հարբած ուղևորի մասնակցությամբՕրերս միջադեպ է տեղի ունեցել Երևանի հանրային տրանսպորտում։ Սոցցանցերում տարածվել է տեսանյութ, որտեղ հարբած ուղևորն անհարգալից վերաբերմունք է դրսևորել ուղևորների նկատմամբ, հարվածել վարորդին։ «Մի հատ...
11:12 18/07/2025Տեր Սեբեոսը հրաժարվել է մկրտություն իրականացնել ՔՊ-ական Նարեկ Գրիգորյանի կնքահայրությամբ. ՄանրամասներՌուսաստանի և Նոր Նախիջևանի Հայոց թեմի, Նիժնի Նովգորոդի եկեղեցական համայնքի հոգևոր հովիվ Սեբեոս քահանա Ղալաչյանը հրաժարվել է մկրտություն իրականացնել ՔՊ-ական Նարեկ Գրիգորյանի կնքահայրությամբ։ Ստիպված...
09:41 18/07/2025Շվանիձոր-Նռնաձոր-ՀՀ սահման ավտոճանապարհին պայթեցման աշխատանքներ են կատարվելուՇվանիձոր-Նռնաձոր-ՀՀ սահման ավտոճանապարհի շինարարական աշխատանքներով պայմանավորված՝ այսօր՝ հուլիսի 18-ին, ժամը 10.00-ից 13.00-ի սահմաններում, կատարվելու են պայթեցման աշխատանքներ։ Ճանապարհային...
09:02 18/07/2025Համացանցի հիթ դարձած տեսանյութը. Միլիարդատերը՝ գրկում սիրուհին հայտնվել է համերգի մեծ էկրանինԲոսթոնում Coldplayի համերգի ժամանակ մեծ էկրանին հայտնվում է սիրառատ ու գրկախառնված այս զույգը։ Նրանցից մեկն արագ պպզում է, մյուսը՝ հետ շրջվում ու թաքցնում դեմքը։ Դրանից հետո հաղորդավարը բարձրախոսով...

15:04 16/07/2021Russian peacekeepers ensure safety of people harvesting wheat in Artsakh’s MartakertRussian peacekeepers ensure the safety of local residents during the grain harvest in the Martakert district of Nagorno-Karabakh (Artsakh), the Defense Ministry of Russia said in a statement on...
14:25 16/07/2021Italy bans large cruise ships from Venice centreThe Italian government has banned large cruise ships from passing through the center of Venice, declaring the surrounding lagoon a national monument after years of international outcry over the...
13:16 16/07/2021At least 92 dead and hundreds missing in devastating flooding in Germany, BelgiumAt least 92 people have died and dozens are missing in severe flooding in western Germany and Belgium, where streams and streets have turned into raging torrents that swept away cars and caused...
12:32 16/07/2021Condition of newborn baby found abandoned in Yerevan keeps stabilizingThe condition of a newborn baby found abandoned outside one of the entrances of a Yerevan residential building continues to stabilize after treatment at the Muratsan Hospital Complex.
10:41 16/07/2021At least 80 dead after devastating German floodsAt least 80 people have died and hundreds more are unaccounted for in Germany after some of the worst flooding in decades, BBC News reports.
20:16 15/07/2021Alcohol-related deaths in England soar 20% in pandemic yearDeaths in England from liver disease linked to excessive drinking jumped by an unprecedented 21% last year, when the coronavirus pandemic struck, as the heaviest drinkers consumed more alcohol at...
16:54 15/07/2021Russian fighters escort US bombers over Bering SeaThe Russian military stated on Thursday that four Russian warplanes had been scrambled to escort three American В-52Н bombers spotted near the Russian border, The Nation reported.
16:45 15/07/20212021 Aurora Prize ceremony to take place in VeniceThe Aurora Humanitarian Initiative has announced that the 2021 Aurora Prize events will take place in Venice, Italy, on October 8-10, 2021.
15:18 15/07/2021The daughter of the detained head of Kajaran community calls for support amid unlawful persecution launched against their familyThe daughter of the head of Kajaran community Manvel Paramazyan, Luiza, has recorded a video message about the unlawful persecution launched against her father and unlawful actions by the law...
14:55 15/07/2021Viva-MTS: Housewarming after 15 Years of AwaitingIn one of the remote villages of Vayots Dzor region, Gomk village, a problem of 15 years has been solved.
14:13 15/07/2021Cuba lifts food, medicine customs restrictions after protestsCuba announced on Wednesday it was temporarily lifting restrictions on the amount of food and medicine travelers could bring into the country in an apparent small concession to demands by protesters...
13:25 15/07/2021Ombudsman: All facts confirm the genocidal policy of Azerbaijan against the population of Artsakh and ArmeniaA special video message of Armenia’s Human Rights Defender was broadcast at the session of the 47th session of the UN Human Rights Council held on July 12.
12:20 15/07/2021Armenia’s daily coronavirus cases rise by 163 on July 15Armenia has confirmed 163 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 226,949 as of 11 a.m.
11:59 15/07/2021Lufthansa airlines enters Armenian marketLufthansa Airlines will be entering the Armenian market on August 13, 2021. The respective agreement was reached after the ongoing talks were finalized with “Armenia” International Airports” CJSC....
11:05 15/07/2021Seven more bodies found during search operations in Artsakh's Mataghis and Martuni regionsThree bodies were found on July 14 during the search operations for casualties of the 44-day Karabakh war in Mataghis, Artsakh (Nagorno-Karabakh), the State Service of Emergency Situations of the...
10:22 15/07/2021Armenian Church commemorates Prophet IsaiahThe Armenian Apostolic Church honors on Thursday, 15 July, the memory of Isaiah the Prophet, Qahana.am reports.
20:26 14/07/2021ANIF and Air Arabia to launch Armenia’s new national airlineThe Armenian National Interests Fund (ANIF) and Air Arabia, the Middle East and North Africa’s first and largest low-cost carrier (LCC) operator, today announced the signing of an agreement to launch...
20:19 14/07/2021Gunman attacks pro-Kurdish party office in Turkish holiday resort of MarmarisA gunman early Wednesday morning staged an attack on the district office of a pro-Kurdish party in Turkey’s holiday resort of Marmaris, Turkish media outlets reported.
17:54 14/07/2021MFA: Steps by the military-political leadership of Azerbaijan may further escalate the situationArmenia's Foreign Ministry has issued a statement regarding the provocative action by Azerbaijan in adjacent territories of Yeraskh settlement, as a result of which Samvel Gagik Alaverdyan, a...
16:58 14/07/2021"IVI" is now available free of charge to Viva-MTS "X" and "Y" tariff plans’ subscribersViva-MTS introduces an excellent opportunity to the subscribers of its "X" and "Y" tariff plans: the services of “IVI” online cinema are now available without a service fee.