16:13 07/08/2024Փարիզ 2024. հնդիկ կին ըմբիշին զրկել են մեդալից 100 գրամ ավելի քաշի պատճառովՄինչև 50 կգ քաշային կարգում ազատ ոճի ըմբշամարտի օլիմպիական մրցաշարի եզրափակիչ փուլից առաջ հնդիկ կին մարզիկ Վինեշ Ֆոգատը որակազրկվել է։ Կշռման ժամանակ պարզվել է, որ մարզիկը թույլատրելի քաշից մոտ 100...
16:11 07/08/2024Փարիզ 2024. հնդիկ կին ըմբիշին զրկել են մեդալից 100 գրամ ավելի քաշի պատճառովՄինչև 50 կգ քաշային կարգում ազատ ոճի ըմբշամարտի օլիմպիական մրցաշարի եզրափակիչ փուլից առաջ հնդիկ կին մարզիկ Վինեշ Ֆոգատը որակազրկվել է։ Կշռման ժամանակ պարզվել է, որ մարզիկը թույլատրելի քաշից մոտ 100...
15:44 07/08/2024Սլավիկ Գալստյանը դուրս եկավ կիսաեզրափակիչՓարիզում անցկացվող օլիմպիական խաղերում հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի 1/4 եզրափափակիչում Սլավիկ Գալստյանը 3։2 հաշվով հաղթեց ֆրանսիացի մրցակցին ու դուրս եկավ կիսաեզրափակիչ։ Այստեղ նա կհանդիպի իրանցի...
14:31 07/08/2024Սլավիկ Գալստյանը դուրս եկավ ¼ եզրափակիչՓարիզում անցկացվող օլիմպիական խաղերում հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտում այսօր մրցագորգ դուրս եկավ մեր վերջին մարզիկը՝ Սլավիկ Գալստյանը։ 67 կգ քաշային կարգում 1/8 եզրափակիչում նրա մրցակիցը էկվադորցի...
13:34 07/08/2024Մալխաս Ամոյանի մրցակիցը Ուզբեկստանի դրոշի ներքո հանդես եկող հայ մարզիկ էՈրոշվել է Մալխաս Ամոյանի մրցակիցը փոքր եզրափակչում։ Ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ օլիմպիական խաղերի բրոնզի համար հունահռոմեկան ոճի ըմբիշ Մալխաս Ամոյանը կմրցի 2019 թվականի աշխարհի...
12:07 07/08/2024Հորեղբայրը մանրամասներ է պատմել ալժիրցի բռնցքամարտիկի ծանր մանկությունից ու դժվարություններիցՓարիզի օլիպմիական խաղերում մինչև 64 կգ քաշային կարգում բռնցքամարտի կանանց մրցաշարի ալժիրցի Իման Խելիֆիի հորեղբայրը մանրամասներ է պատմել մարզիկի դժվար կյանքից ու ծանր մանկությունից։ BBC-ի փոխանցմամբ,...
10:07 07/08/2024Երաժշտություն, դափնեպսակ, ծափեր ու հյուրասիրություն. Ինչպես են բակում դիմավորել Արթուր ԴավթյանինՓարիզից վերադարձած Օլիմպիական խաղերի նորընծա փոխչեմպիոն Արթուր Դավթյանի համար հարևաններն իսկական տոն են կազմակերպել։ Բակում հավաքվածները Արթուրին դիմավորել են Արա Գևորգյանի «Արցախ» երաժշտությամբ,...
08:00 07/08/2024Օլիմպիադային հաղթողներըԱնեկդոտ կա, ասում է՝ ինձ արդեն հետաքրքիր չէ, թե ով ինչ մեդալ է ստանում, ինչ ռեկորդներ է սահմանում՝ ես սպասում եմ Օլիմպիադայի փակմանը։ Այսինքն՝ գրված էր անեկդոտների բաժնում, բայց խոստովանության է...
22:06 06/08/2024Ինչպես Չանչարևիչը գոլի հեղինակ դարձավԿոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման երրորդ փուլում այսօր Նոան հանդիպեց ԱԵԿ-ին։ Խաղի ընթացքում դարպասապահ Օգնյեն Չանչարևիչը հաշվի մեջ առաջ մղեց իր թիմին սեփական տուգանային հրապարակից կատարած հարվածով՝...
21:59 06/08/2024Ովքեր են Արթուր Ալեքսանյանի և Մալխաս Ամոյանի հաջորդ մրցակիցներըԱրթուր Ալեքսանյանը Փարիզի Օլիմպիական խաղերի ոսկե մեդալը կվիճարկի Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի չեմպիոն, Ասիական խաղերի չեմպիոն, Իրանը ներկայացնող Մոհամադհադի Սարավիի հետ: Մալխաս...
21:57 06/08/2024Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան անոնսել է Արթուր Ալեքսանյանի օլիմպիական մեդալի մասինԸմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան իր ֆեյսբուքյան էջում անոնսել է Արթուր Ալեքսանյանի օլիմպիական մեդալի մասին։ «Արթուր Ալեքսանյանը քիչ առաջ նվաճեց իր չորրորդ օլիմպիական մեդալը.
21:11 06/08/2024Արթուր Ալեքսանյանը դուրս եկավ օլիմպիական խաղերի եզրափակիչՕլիմպիական խաղերի ոսկե, արծաթե և բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի քառակի, Եվրոպայի 7-ակի չեմպիոն, Փարիզում անցկացվող Օլիմպիական խաղերում հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի ներկայացուցիչ Արթուր...
20:44 06/08/2024Մալխաս Ամոյանը պարտվեց կիսաեզրափակչում, կպայքարի բրոնզե մեդալի համարՓարիզում անցկացվող Օլիմպիական խաղերում հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի ներկայացուցիչ, ըմբշամարտի աշխարհի չեմպիոն, Եվրոպայի եռակի չեմպիոն, 77 կգ քաշային Մալխաս Ամոյանը պարտվեց կիսաեզրափակչում...
20:21 06/08/2024Ավենտիս Ավենտիսյանը տեղափոխվել է «Վեստ Արմենիա»«Վեստ Արմենիայի» կազմն է համալրել Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի ձախ եզրային պաշտպան Ավենտիս Ավենտիսյանը։ Այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ 21-ամյա խաղացողը հունական ՊԱՕԿ-ի սան...
18:25 06/08/2024Մեդալս նվիրում եմ իմ ազգին, իմ ընտանիքին և հարազատներին. Արթուր ԴավթյանՓարիզի Օլիմպիական խաղերի նորընծա փոխչեմպիոն Արթուր Դավթյանը Ֆրանսիայի մայրաքաղաքում ArmSport.am-ի թղթակցի հետ զրույցում կիսվել է տպավորություններով: «Որակավորման փուլում վատ մասնակցեցի, վատ ցատկեր...
17:46 06/08/2024Առաջին ալիքը բացատրում է, ինչու չի հեռարձակել Արթուր Ալեքսանյանի և Մալխաս Ամոյանի գոտեմարտերըԱռաջին ալիքն իրեն ուղղված քննադատություններից հետո հանդես է եկել պարզաբանմամբ, թե ինչու չի հեռարձակել Արթուր Ալեքսանյանի և Մալխաս Ամոյանի գոտեմարտերը.
17:02 06/08/2024Ինչու Հայաստանում չհեռարձակվեցին Արթուր Ալեքսանյանի և Մալխաս Ամոյանի մրցելույթները. ՀԸՖ-ի պարզաբանումըՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան, հղում տալով օլիմպիական խաղերում հավատարմագրված Sport Mediamax-ի պարզաբանմանը, արձգանքել է 1/8-րդ և ¼-րդ եզրափակիչներում Արթուր Ալեքսանյանի և Մալխաս Ամոյանի...
15:41 06/08/2024Կիսաեզրափակիչում Մալխաս Ամոյանի մրցակիցը կլինի ճապոնացի Նաո ԿուսականԿիսաեզրափակիչում 77 կգ քաշային Մալխաս Ամոյանի մրցակիցը կլինի ճապոնացի ըմբիշ, Ասիայի գործող չեմպիոն և 2023 թվականի աշխարհի առաջնության մեդալակիր Նաո Կուսական։ Մրցելույթը կսկսվի Երևանի ժամանակով ժամը...
15:25 06/08/2024Հայտնի է կիսաեզրափակիչում Արթուր Ալեքսանյանի մրցակիցըՓարիզում անցկացվող օլիմպիական խաղերի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի կիսաեզրափակիչ փուլում Արթուր Ալեքսանյաի մրցակիցը կուբացի մարզիկ Գաբրիել Ռուսիլոն է։ Նրանք մրցագորգի վրա հանդիպել են 2023-ին Աշխարհի...
15:02 06/08/2024Արթուր Ալեքսանյանը ուզբեկ մրցակցին հաղթեց 9։5 հաշվով ու դուրս եկավ կիսաեզրափակիչՓարիզում անցկացվող օլիմպիական խաղերի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի ¼ եզրփակիչում հայաստանցի մարզիկ Արթուր Ալքեսանյանը 9։5 հաշվով պարտության մատնեց Ուզբեկստանի ներկայացուցիչ Ռուստամ Ասսակալովին և...

19:30 19/01/2019National team coaches meet with Mauricio PellegrinoArmenian national team coaches – who are on working trip to Spain - visited today the training complex of Leganes football club, followed the training of the squad and conversed with head coach...
18:51 18/01/2019National team coaches visit Real Madrid training complexThe coaching staff of the Armenian national team visited on Friday the training complex of Real Madrid football club.
15:55 17/01/2019Arman Pashikyan continues to lead at national chess championshipRound 5 of the Armenian Men’s Chess Championship took place on Wednesday. The leader of the competition Arman Pashikyan played a draw with Manuel Petrosyan with black pieces. Zaven Andriasian and...
11:14 16/01/2019Mkhitaryan 'can‘t wait' to be back on pitchArmenian national football team and Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan is looking forward to returning to the pitch after suffering a foot injury weeks ago, he said in a Facebook post, sharing a...
19:08 15/01/2019Coaching staff of the national team to meet with Vicente del BosqueAt the initiative of the Football Federation of Armenia (FFA), the coaching staff of the Armenian national team, including the head coach Armen Gyulbudaghyants, assistant coaches Suren Chakhalyan and...
18:24 15/01/2019Maria Gevorgyan leads the table at national chess championshipRound three of the Armenian Women Chess Championship took place on Tuesday. The sole leader of the competition Maria Gevorgyan recorded the third consecutive victory. In the central game of the Round...
18:33 12/01/2019Armenian skiers triumph in LebanonTwo leading skiers from Armenia Katya Galstyan and Tadevos Poghosyan have triumphed at the international competition for developing ski nations held in Lebanon.
16:14 12/01/2019Karen Grigoryan comes third at Roquetas de Mar 2019 Chess FestivalRoquetas de Mar 2019 International chess festival is over in Spain with 178 participants from 22 countries.
11:36 12/01/2019Henrikh Mkhitaryan resumes trainingsArmenian national team captain and Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan resumed trainings. Mkhitaryan has posted a video on his Facebook page. The Armenian was out of action since December 19...
13:30 11/01/2019Spain arrests 15 in Armenian gang's tennis match-fixing probeLaw enforcement officials in Spain have arrested 15 people in an investigation into tennis match-fixing by an Armenian criminal gang, BBC reports.
13:44 08/01/2019Denis Suarez arrival at Arsenal could pave way for Henrikh Mkhitaryan exit: mediaHenrikh Mkhitaryan's place in the Arsenal side could be in doubt should the club sign Denis Suarez from Barcelona this month, The Sun reports.
11:57 29/12/2018Armenian Olympic Committee chief awards cars to top athletesPresident of the Armenian National Olympic Committee, MP Gagik Tsarukyan has awarded cars to several leading athletes of the country – Karen Aslanyan (wrestling), Edgar Stepanyan (cycling), Lev...
18:01 27/12/2018Aronian loses at the opening game of the 2018 World Rapid ChampionshipThe rapid world title fight started on Thursday in St. Petersburg with the first of three days of rapid chess. The Blitz Championship will follow on Saturday and Sunday. The format is a 15-round...
17:46 27/12/2018Melendez to introduce Spanish model into Armenia football development - FFA deputy chairmanDeputy chairman of Armenia’s Football federation Armen Melikbekyan presented the upcoming initiatives and actions in the development plan of Armenia football with its new technical director Gines...
12:59 25/12/2018Henrikh Mkhitaryan’s Christmas messageArsenal midfielder and Armenian national team captain Henrikh Mkhitaryan has sent a message to all fans celebrating the Christmas today.
20:41 24/12/2018Mkhitaryan out for six weeks with broken footArsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan will be out of action for at least six weeks because of a foot injury, the Premier League side revealed on their website on Tuesday.
16:51 24/12/2018Weightlifting: Armenia’s Andranik Karapetyan wins bronze at Qatar CupArmenian athlete Andranik Karapetyan has won a bronze medal at the 5th International Qatar Cup weightlifting championship that came to an end in Doha on Sunday.
12:11 24/12/2018Marcos Pizzelli named Armenian football player of the yearBrazilian-born Armenian football player who is the captain for FC Aktobe and plays for the Armenia national team has been named the Armenian Footballer of the Year, according to the survey results...
20:46 21/12/2018Armenia names its top10 athletes of the yearArmenian Ministry of Sport and Youth has published the list of the "10 Best Athletes of the Year" following the vote through SMS vote and the voting of the media accredited by the Ministry as well as...
11:09 21/12/2018Armenia maintains spot on latest FIFA rankingsThe Armenian national football team holds on to the 101st place with 1222 points on the latest FIFA world rankings released on Thursday.