16:13 07/08/2024Փարիզ 2024. հնդիկ կին ըմբիշին զրկել են մեդալից 100 գրամ ավելի քաշի պատճառովՄինչև 50 կգ քաշային կարգում ազատ ոճի ըմբշամարտի օլիմպիական մրցաշարի եզրափակիչ փուլից առաջ հնդիկ կին մարզիկ Վինեշ Ֆոգատը որակազրկվել է։ Կշռման ժամանակ պարզվել է, որ մարզիկը թույլատրելի քաշից մոտ 100...
16:11 07/08/2024Փարիզ 2024. հնդիկ կին ըմբիշին զրկել են մեդալից 100 գրամ ավելի քաշի պատճառովՄինչև 50 կգ քաշային կարգում ազատ ոճի ըմբշամարտի օլիմպիական մրցաշարի եզրափակիչ փուլից առաջ հնդիկ կին մարզիկ Վինեշ Ֆոգատը որակազրկվել է։ Կշռման ժամանակ պարզվել է, որ մարզիկը թույլատրելի քաշից մոտ 100...
15:44 07/08/2024Սլավիկ Գալստյանը դուրս եկավ կիսաեզրափակիչՓարիզում անցկացվող օլիմպիական խաղերում հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի 1/4 եզրափափակիչում Սլավիկ Գալստյանը 3։2 հաշվով հաղթեց ֆրանսիացի մրցակցին ու դուրս եկավ կիսաեզրափակիչ։ Այստեղ նա կհանդիպի իրանցի...
14:31 07/08/2024Սլավիկ Գալստյանը դուրս եկավ ¼ եզրափակիչՓարիզում անցկացվող օլիմպիական խաղերում հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտում այսօր մրցագորգ դուրս եկավ մեր վերջին մարզիկը՝ Սլավիկ Գալստյանը։ 67 կգ քաշային կարգում 1/8 եզրափակիչում նրա մրցակիցը էկվադորցի...
13:34 07/08/2024Մալխաս Ամոյանի մրցակիցը Ուզբեկստանի դրոշի ներքո հանդես եկող հայ մարզիկ էՈրոշվել է Մալխաս Ամոյանի մրցակիցը փոքր եզրափակչում։ Ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ օլիմպիական խաղերի բրոնզի համար հունահռոմեկան ոճի ըմբիշ Մալխաս Ամոյանը կմրցի 2019 թվականի աշխարհի...
12:07 07/08/2024Հորեղբայրը մանրամասներ է պատմել ալժիրցի բռնցքամարտիկի ծանր մանկությունից ու դժվարություններիցՓարիզի օլիպմիական խաղերում մինչև 64 կգ քաշային կարգում բռնցքամարտի կանանց մրցաշարի ալժիրցի Իման Խելիֆիի հորեղբայրը մանրամասներ է պատմել մարզիկի դժվար կյանքից ու ծանր մանկությունից։ BBC-ի փոխանցմամբ,...
10:07 07/08/2024Երաժշտություն, դափնեպսակ, ծափեր ու հյուրասիրություն. Ինչպես են բակում դիմավորել Արթուր ԴավթյանինՓարիզից վերադարձած Օլիմպիական խաղերի նորընծա փոխչեմպիոն Արթուր Դավթյանի համար հարևաններն իսկական տոն են կազմակերպել։ Բակում հավաքվածները Արթուրին դիմավորել են Արա Գևորգյանի «Արցախ» երաժշտությամբ,...
08:00 07/08/2024Օլիմպիադային հաղթողներըԱնեկդոտ կա, ասում է՝ ինձ արդեն հետաքրքիր չէ, թե ով ինչ մեդալ է ստանում, ինչ ռեկորդներ է սահմանում՝ ես սպասում եմ Օլիմպիադայի փակմանը։ Այսինքն՝ գրված էր անեկդոտների բաժնում, բայց խոստովանության է...
22:06 06/08/2024Ինչպես Չանչարևիչը գոլի հեղինակ դարձավԿոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման երրորդ փուլում այսօր Նոան հանդիպեց ԱԵԿ-ին։ Խաղի ընթացքում դարպասապահ Օգնյեն Չանչարևիչը հաշվի մեջ առաջ մղեց իր թիմին սեփական տուգանային հրապարակից կատարած հարվածով՝...
21:59 06/08/2024Ովքեր են Արթուր Ալեքսանյանի և Մալխաս Ամոյանի հաջորդ մրցակիցներըԱրթուր Ալեքսանյանը Փարիզի Օլիմպիական խաղերի ոսկե մեդալը կվիճարկի Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի չեմպիոն, Ասիական խաղերի չեմպիոն, Իրանը ներկայացնող Մոհամադհադի Սարավիի հետ: Մալխաս...
21:57 06/08/2024Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան անոնսել է Արթուր Ալեքսանյանի օլիմպիական մեդալի մասինԸմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան իր ֆեյսբուքյան էջում անոնսել է Արթուր Ալեքսանյանի օլիմպիական մեդալի մասին։ «Արթուր Ալեքսանյանը քիչ առաջ նվաճեց իր չորրորդ օլիմպիական մեդալը.
21:11 06/08/2024Արթուր Ալեքսանյանը դուրս եկավ օլիմպիական խաղերի եզրափակիչՕլիմպիական խաղերի ոսկե, արծաթե և բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի քառակի, Եվրոպայի 7-ակի չեմպիոն, Փարիզում անցկացվող Օլիմպիական խաղերում հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի ներկայացուցիչ Արթուր...
20:44 06/08/2024Մալխաս Ամոյանը պարտվեց կիսաեզրափակչում, կպայքարի բրոնզե մեդալի համարՓարիզում անցկացվող Օլիմպիական խաղերում հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի ներկայացուցիչ, ըմբշամարտի աշխարհի չեմպիոն, Եվրոպայի եռակի չեմպիոն, 77 կգ քաշային Մալխաս Ամոյանը պարտվեց կիսաեզրափակչում...
20:21 06/08/2024Ավենտիս Ավենտիսյանը տեղափոխվել է «Վեստ Արմենիա»«Վեստ Արմենիայի» կազմն է համալրել Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի ձախ եզրային պաշտպան Ավենտիս Ավենտիսյանը։ Այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ 21-ամյա խաղացողը հունական ՊԱՕԿ-ի սան...
18:25 06/08/2024Մեդալս նվիրում եմ իմ ազգին, իմ ընտանիքին և հարազատներին. Արթուր ԴավթյանՓարիզի Օլիմպիական խաղերի նորընծա փոխչեմպիոն Արթուր Դավթյանը Ֆրանսիայի մայրաքաղաքում ArmSport.am-ի թղթակցի հետ զրույցում կիսվել է տպավորություններով: «Որակավորման փուլում վատ մասնակցեցի, վատ ցատկեր...
17:46 06/08/2024Առաջին ալիքը բացատրում է, ինչու չի հեռարձակել Արթուր Ալեքսանյանի և Մալխաս Ամոյանի գոտեմարտերըԱռաջին ալիքն իրեն ուղղված քննադատություններից հետո հանդես է եկել պարզաբանմամբ, թե ինչու չի հեռարձակել Արթուր Ալեքսանյանի և Մալխաս Ամոյանի գոտեմարտերը.
17:02 06/08/2024Ինչու Հայաստանում չհեռարձակվեցին Արթուր Ալեքսանյանի և Մալխաս Ամոյանի մրցելույթները. ՀԸՖ-ի պարզաբանումըՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան, հղում տալով օլիմպիական խաղերում հավատարմագրված Sport Mediamax-ի պարզաբանմանը, արձգանքել է 1/8-րդ և ¼-րդ եզրափակիչներում Արթուր Ալեքսանյանի և Մալխաս Ամոյանի...
15:41 06/08/2024Կիսաեզրափակիչում Մալխաս Ամոյանի մրցակիցը կլինի ճապոնացի Նաո ԿուսականԿիսաեզրափակիչում 77 կգ քաշային Մալխաս Ամոյանի մրցակիցը կլինի ճապոնացի ըմբիշ, Ասիայի գործող չեմպիոն և 2023 թվականի աշխարհի առաջնության մեդալակիր Նաո Կուսական։ Մրցելույթը կսկսվի Երևանի ժամանակով ժամը...
15:25 06/08/2024Հայտնի է կիսաեզրափակիչում Արթուր Ալեքսանյանի մրցակիցըՓարիզում անցկացվող օլիմպիական խաղերի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի կիսաեզրափակիչ փուլում Արթուր Ալեքսանյաի մրցակիցը կուբացի մարզիկ Գաբրիել Ռուսիլոն է։ Նրանք մրցագորգի վրա հանդիպել են 2023-ին Աշխարհի...
15:02 06/08/2024Արթուր Ալեքսանյանը ուզբեկ մրցակցին հաղթեց 9։5 հաշվով ու դուրս եկավ կիսաեզրափակիչՓարիզում անցկացվող օլիմպիական խաղերի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի ¼ եզրփակիչում հայաստանցի մարզիկ Արթուր Ալքեսանյանը 9։5 հաշվով պարտության մատնեց Ուզբեկստանի ներկայացուցիչ Ռուստամ Ասսակալովին և...

10:22 23/06/2021Организаторы Олимпиады в Токио запретили продажу и употребление алкоголяОрганизаторы Олимпийских игр в Токио запретили употребление алкогольных напитков в местах проведения соревнований.
09:49 23/06/202123 июня - Международный Олимпийский деньЕжегодно 23 июня во всем мире отмечается Международный Олимпийский день (International Olympic Day), в память о возрождении олимпийского движения в его современном виде, передает calend.ru.
18:40 16/06/2021Криштиану Роналду стал лучшим бомбардиром в истории ЕвроКриштиану Роналду принес сборной Португалии победу в первом матче на чемпионате Европы по футболу. И параллельно установил несколько рекордов турнира, передает спортивный обозреватель телеканала «МИР...
19:18 12/06/2021Василий Уткин: Азербайджану, увы, рано участвовать в общеевропейских спортивных событияхРоссийский спортивный журналист и блогер Василий Уткин прокомментировал ситуации с блокировкой Азербайджаном работы журналистов на Евро-2020.
10:28 12/06/20213:0: сборная Италии разгромила Турцию в матче открытия ЕВРО-2020Сборная Италии одержала крупную победу над командой Турции в матче открытия чемпионата Европы по футболу.
11:54 09/06/2021РФС намерен разобраться. Нобель Арустамян о ситуации с отказом в аккредитации на Евро-2020 из-за БакуРоссийский журналист и комментатор Нобель Арустамян прокомментировал ситуацию с отказом в аккредитации на предстоящий чемпионат Европы — 2020.
17:42 08/06/2021Армянофобия Азербайджана: Нобель Арустамян не аккредитован на Евро-2020, его блокировал оргкомитет в БакуИзвестный российский журналист и комментатор Нобель Арустамян не получил аккредитацию на предстоящий чемпионат Европы – 2020, его блокировал оргкомитет в Азербайджане.
18:45 05/06/2021Бразильские футболисты отказались участвовать в Кубке АмерикиСборная Бразилии приняла решение отказаться от участия в Кубке Америке. Об этом сообщает Gazeta.ru со ссылкой на AS. По информации издания, футболисты сборной остались недовольны переносом Кубка...
15:48 02/06/2021Сборная Армении – после матча с вице-чемпионом мираНа странице Федерации футбола Армении в соцсети Facebook опубликован видеоматериал со следующим описанием: «Твоя тренировка, когда в предыдущий день сыграл вничью с вице-чемпионом мира».
18:23 01/06/2021Генрих Мхитарян продолжит играть в составе «Ромы»Полузащитник национальной сборной Армении Генрих Мхитарян принял предложение «Ромы» о продлении контракта.
11:54 01/06/2021Сегодня состоится товарищеский матч Хорватия – АрменияТоварищеский матч Хорватия – Армения состоится сегодня, 1 июня, на стадионе «Городской» в Велика Горица, сообщает пресс-служба Федерации футбола Армении.
10:58 01/06/2021Хоакин Капаррос: Надеюсь, что Генрих Мхитарян присоединится и поможет нам на сентябрьских матчахВ преддверии товарищеского матча Хорватия - Армения 31 мая в зале для пресс-конференций стадиона «Городской» в Велика Горица состоялась предматчевая пресс-конференция главного тренера национальной...
20:25 29/05/2021Участник Апрельской войны Юрий Сакунц установил новый рекорд ГиннессаСегодня на площади им. Шаумяна в Ереване двукратный чемпион мира по силовому троеборью, чемпион Европы, преподаватель Международного университета Евразии, четырехкратный рекордсмен мира и участник...
12:56 29/05/2021Сборная Азербайджана за неспортивное поведение дисквалифицирована и снята с Чемпионата Европы по самбоВсе результаты азербайджанских самбистов на Чемпионате Европы по самбо 2021 аннулированы.
20:04 27/05/2021Армянский самбист Давид Овсепян завоевал золотую медаль, победив азербайджанцаНа проходящем в Лимассоле молодежном чемпионате Европы по самбо выступающий в весовой категории 58 кг член сборной Армении Давид Овсепян завоевал золотую медаль, сообщают из Федерации самбо Армении.
11:55 26/05/2021Генрих Мхитарян получил щедрое предложение от одного из российских клубов – СМИПолузащитник итальянской «Ромы» и сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян получил щедрое с финансовой точки зрения предложение от одного из российских клубов.
19:44 25/05/2021Футбол без политики?Федерация футбола Армении решительно осуждает политические спекуляции, которые начались после объявления состава главным тренером сборной Армении Хоакином Капарросом.
10:44 24/05/2021Генрих Мхитарян на последних минутах подарил «Роме» путевку в еврокубкиВ последнем туре чемпионата Италии по футболу “Рома” сыграла с “Специей”. Через несколько минут после начала матча “Специя” открыла счет. До выхода команд на перерыв, хозяевам удалось забить и второй...
13:39 19/05/2021При прибытии на Олимпиаду в Токио более 80% спортсменов будут вакцинированы от коронавируса – глава МОКБолее 80% спортсменов - участников Олимпийских игр в Токио будут привиты от коронавируса к моменту прибытия в Японию.
18:31 18/05/2021Врачи призвали отменить Олимпиаду в ТокиоАссоциация, состоящая из примерно 6 тыс. работающих в Токио врачей, считает необходимым отменить запланированные на лето этого года Олимпийские игры, сообщают японские СМИ. "Отмена мероприятия,...