15:01 06/08/2024Մալխաս Ամոյանը դուրս եկավ կիսաեզրափակիչՓարիզում անցկացվող 33-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերում հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի ներկայացուցիչ, աշխարհի չեմպիոն, Եվրոպայի եռակի չեմպիոն Մալխաս Ամոյանը 3:0 հաշվով հաղթեց Իրանի...
14:33 06/08/2024Բուլղարիան ներկայացնող Հայկ Մնացականյանը պարտվեց ադրբեջանցի մարզիկինՕլիմպիական խաղերում Բուլղարիայի դրոշի ներքո հանդես եկող Հայկ Մնացականյանը (77 կգ) 2։0 հաշվով պարտություն կրեց ադրբեջանցի մարզիկ Սանան Սուլեյմանովի հետ պայքարում։
14:06 06/08/2024Ո՞վ է Արթուր Ալեքսանյանի մրցակիցը ¼ եզրափակիչումՓարիզում անցկացվող օլիմպիական խաղերի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտում ¼ եզրափակիչում հայաստանցի մարզիկ Արթուր Ալքեսանյանը կմրցի Ուզբեկստանի ներկայացուցիչ Ռուստամ Ասսակալովի հետ։ Այս մասին...
13:59 06/08/2024Մալխաս Ամոյանը 8։0 հաշվով հաղթեց Ֆինլանդիայի ներկայացուցչին և անցավ ¼ եզրափակիչՓարիզում անցկացվող 33-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերում հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի ներկայացուցիչ, աշխարհի չեմպիոն, Եվրոպայի եռակի չեմպիոն Մալխաս Ամոյանը մեկնարկային 1/8 եզրափակչում...
13:49 06/08/2024Արթուր Ալեքսանյանը մեկնարկային գոտեմարտում հաղթեց 9:0 հաշվովՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են. «Փարիզ 2024. 1/8. 97 կգ Արթուր Ալեքսանյանը մեկնարկային գոտեմարտում 9:0 հաշվով հաղթեց Հարավային Կորեայի ներկայացուցիչ Սեունջուն Կիմին»։
11:19 06/08/2024Ֆեդերացիայի նախագահ. Հասել ենք այն մակարդակին, որ բրոնզե ու արծաթե մեդալները սկսել են մեզ չգոհացնելՓարիզի ամառային 33-րդ Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն, մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանն ու Վահագն Դավթյանը (օղակներ, 6-րդ հորիզոնական) հյուրընկալվել են Ֆրանսիայի մայրաքաղաքում գործող «Հայաստանի օլիմպիական...
10:20 06/08/2024Արթուր Ալեքսանյանը և Մալխաս Ամոյանն այսօր Փարիզ-2024-ում սկսում են պայքարըՓարիզի 33-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերում այսօր՝ օգոստոսի 6-ին Հայաստանի հավաքականն ունի երկու մասնակից։ Փարիզի «Champ-de-Mars» մարզապալատում 1/8-րդ եզրափակիչից պայքարը կսկսեն Հայաստանի հունահռոմեկան...
18:23 05/08/2024Էլինա Ավանեսյանն այսուհետ հանդես կգա Հայաստանի դրոշի ներքոԷլինա Ավանեսյանն արդեն ստացել է Հայաստանի քաղաքացիություն և հաջորդ մրցաշարից հանդես կգա Հայաստանի դրոշի ներքո։ Այս մասին հայտնում է «Արմսպորտ»-ը։ Նա Հայաստանը կներկայացնի US Open Մեծ սաղավարտի հաջորդ...
16:41 05/08/2024Փարիզ. Ինչպես են Արթուր Ալեքսանյանն ու Մալխաս Ամոյանը պատրաստվում իրենց մրցելույթներինՀայաստանի օլիմպիական կոմտեն կարճ տեսանյութեր է հրապարակել՝ ցույց տալով, թե ինչպես են հունահռոմեական ոճի ըմբիշներ Արթուր Ալեքսանյանն ու Մալխաս Ամոյանը պատրասվում իրենց մրցելույթներին։ Նրանք գորգ դուրս...
15:59 05/08/2024Արթուր Դավթյանին գերազանցած ֆիլիպինցուն խոստացել են մինչև կյանքի վերջ ապահովել հավի պաշարով և բնակարանՖիլիպինցի գործարարները մարմնամարզիկ Կառլոս Յուլոյին նվերներ են խոստացել 2024 թվականի оլիմպիական խաղերի ոսկե մեդալ նվաճելու համար։ Այդ մասին գրում է «ՄԻՐ- 24»-ը։ Մարզիկը ձեռներեցներից կստանա երկու...
15:53 05/08/2024Շնորհավոր ծնունդդ, ՌոմանՌոման Բերեզովսկին այսօր նշում է իր ծննդյան 50-րդ տարեդարձը։ «Շնորհավո՛ր ծնունդդ, Ռոմա՛ն»,-ֆեյսբուքյան էջում Բերեզովսկուն շնորհավորել է ՀՖՖ-ն։ Բերեզովսկին հանդես է եկել ռուսական «Դինամո Մոսկվա»...
15:39 05/08/2024Լևոն Վարդանյանն ու Վլադիլսավ Կուլաչը հեռացել են «Փյունիկից»Լևոն Վարդանյանն ու Վլադիլսավ Կուլաչը հեռացել են «Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբից։ Այս մասին հայտնում են ակումբից ու մանրամասնում.
15:25 05/08/2024Էրիկ Վարդանյանը՝ «Ուրարտուի» նոր սպորտային տնօրեն«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի նոր սպորտային տնօրեն է նշանակվել ակումբի նախկին ֆուտբոլիստ և սան Էրիկ Վարդանյանը՝ փոխարինելով Դմիտրի Կուդրյաշովին։ Ակումբից մանրամասնում են, որ Էրիկը նախկինում...
14:23 05/08/2024Չեմ հանձնվելու. Օլիմպիական փոխչեմպիոնը դիմել է երկրպագուներին«Ցավոք սրտի, էլի քիչ տարբերություն»,-երկրպագուներին է դիմել Հայաստանի առաջատար մարմնամարզիկ, հենացատկորդ , Փարիզում անցկացվող օլիմպիական խաղերում արծաթե մեդալ նվաճած Արթուր Դավթյանը։ Նա նաև նշել է.
11:41 05/08/2024Հայաստանի դիրքը մեդալակիրների ցանկումՓարիզի օլիմպիական խաղերում մեդալակիր ունեցող երկրների թիվը հասել է 71 –ի: Առաջին եռյակում են հաջորդաբար ԱՄՆ –ի ՝ 71 / 19 + 26 + 26 /, Չինաստանի ՝ 45 / 19 + 15 + 11 / և Ֆրանսիայի՝ 44 / 12 + 14 + 18 /...
22:02 04/08/2024Ասել ու նորից եմ ասում, որ այսօր մեր ազգին հաղթանակներ են պետք.Գագիկ ԾառուկյանՀայաստանի օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը գրում է. «Քիչ առաջ Արթուր Դավթյանը գերազանց ցատկերով նվաճեց օլիմպիական փոխչեմպիոնի կոչումը Սա Հայաստանի օլիմպիական հավաքականի առաջին նշանակալի...
19:56 04/08/2024Արթուր Դավթյանը նվաճեց օլիմպիական փոխչեմպիոնի կոչումըՀայաստանի մանրամարզության ֆեդերացիայից հայտնում են, որ Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի չեմպիոն, Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն, աշխարհի եռակի գավաթակիր, Եվրոպական խաղերի չեմպիոն Արթուր...
16:13 04/08/2024Հենրիխ Մխիթարյանն ընդգրկվել է 34 տարեկանից բարձր խաղացողների խորհրդանշական հավաքականումՀայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ավագ և Միլանի «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը 90 score-ի վարկածով ընդգրկվել է 34 տարեկանից բարձր խաղացողների խորհրդանշական հավաքականում։ Գրում է...
15:52 04/08/2024Շախմատիստ Հայկ Մարտիրոսյանը Աստանայում հանդես է գալիս «Chessy» թիմի կազմումՀայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են. «Օգոստոսի 2-ից 5-ը Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանայում անցկացվում է 2024 թվականի աշխարհի արագ շախմատի թիմային առաջնությունը: Առաջնությանը մասնակցում է նաև...
11:40 03/08/2024Ինչպես են Արթուր Ալեքսանյանին ու Մալխաս Ամոյանին ճանապարհում ՓարիզՕլիմպիական խաղերի ոսկե, արծաթե, բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի քառակի, Եվրոպայի 7-ակի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը ևաշխարհի չեմպիոն, Եվրոպայի եռակի չեմպիոն Մալխաս Ամոյանը մեկնում են Փարիզ: NEWS.am Sport-ը...

12:53 18/05/2021Аллегри может перейти в «Реал» с зарплатой €10 млн в годБывший главный тренер итальянского футбольного клуба «Ювентус» Массимилиано Аллегри может подписать двухлетний контракт с мадридским «Реалом» с зарплатой €10 млн в год.
14:44 17/05/2021СМИ: «Барселона» всерьез рассматривает вопрос об увольнении Кумана«Барселона» всерьез рассматривает вопрос об увольнении главного тренера команды Рональда Кумана. Об этом сообщает итальянский журналист Николо Скира. Президент клуба Жоан Лапорта хочет заменить...
19:14 15/05/2021Отменен этап чемпионата «Формулы-1» в ТурцииИз-за коронавируса отменен этап чемпионата «Формулы-1», который должен был пройти в Турции с 11 по 13 июня, пишет Росбалт.
11:23 15/05/2021Зинедин Зидан намерен покинуть «Реал» в конце сезонаГлавный тренер мадридского «Реала», французский специалист Зинедин Зидан намерен покинуть свой пост в конце нынешнего сезона, сообщает Газета.Ru со ссылкой на TeleMadrid.
15:05 10/05/2021Больше половины японцев выступили против проведения Олимпиады в ТокиоБольше половины японцев выступили против проведения летних Олимпийских игр 2020 года в Токио. Об этом сообщает Газета.Ру со ссылкой на газету «Йомиури симбун». Опрос, проведенный в период с 7 по 9...
19:45 08/05/2021Бразильский нападающий Неймар продлил контракт с «ПСЖ» до 2025 годаБразильский нападающий Неймар продлил контракт с «ПСЖ» до 2025 года, сообщает пресс-служба клуба в своём «твиттере».
14:00 04/05/2021Главный тренер сборной Армении Хоакин Капаррос: Нам удается быть настоящей семьей«Первые слова, которые мы адресовали футболистам, были о том, что мы должны быть настоящей командой.
12:50 04/05/2021Маурицио Сарри может сменить Фонсеку на посту главного тренера «Ромы»Бывший главный тренер туринского "Ювентуса" и лондонского "Челси" Маурицио Сарри может возглавить римскую "Рому".
12:38 03/05/2021«Это просто не то, о чем мы сейчас задумываемся»: Блинкен о возможности бойкота США Олимпийских игр в КитаеВласти Соединенных Штатов в настоящий момент не сосредоточены на рассмотрении возможности бойкота зимних Олимпийских игр в Китае.
12:14 01/05/2021Армянский полузащитник Генрих Мхитарян может покинуть «Рому» летом на правах свободного агентаПолузащитник «Ромы» Генрих Мхитарян может покинуть итальянский клуб в летнее трансферное окно на правах свободного агента, сообщает Calciomercato.com.
18:49 29/04/2021Объявлено место проведения матча между сборными Хорватии и АрменииФФА сообщает, что 1 июня сборные Хорватии и Армении проведут товарищеский матч в Хорватии. «Стало известно место проведения и время начала матча. Матч состоится на городском стадионе Велика Горица....
12:42 29/04/2021Участники Олимпийских игр в Токио будут ежедневно проходить тестирование на коронавирусМеждународный олимпийский комитет (МОК), Международный паралимпийский комитет (МПК), оргкомитет «Токио-2020», правительство Японии и столичные власти согласовали ряд мер по борьбе с распространением...
16:51 28/04/2021Генрих Мхитарян: Я решил стать футболистом, чтобы продолжить тот путь, который не сумел закончить отецВ четверг, 29 апреля, армянский полузащитник Генрих Мхитарян в составе «Ромы» будет противостоять своей бывшей команде – «Манчестер Юнайтед» – в битве за финал Лиги Европы 2020/21.
18:56 27/04/2021Армения впервые участвует в чемпионате Европы по грэпплингуВ столице Польши Варшаве продолжается чемпионат Европы по грэпплингу (UWW), в котором впервые принимает участие Армянская федерация грэпплинга со своей сборной.
11:19 27/04/2021В деле о смерти Диего Марадоны появились странные подробностиВ деле о смерти бывшего футболиста сборной Аргентины Диего Марадоны появились странные подробности. Об этом сообщает аргентинский телеканал TN со ссылкой на информацию медицинской комиссии, созванной...
16:19 26/04/2021Тренер «Реала» Зидан: Абсурдно думать, что мы не будем участвовать в Лиге чемпионовГлавный тренер мадридского «Реала» Зинедин Зидан высказался о возможной дисквалификации «Реала» из Лиги чемпионов, передает Marca.
12:21 26/04/2021Ушедший чемпион -Карен Асрян«Я встретил Карена Асрияна на чемпионате Армении в 1995 году. Тогда Карену было 15 лет, но его техника и позиционное понимание уже производили большое впечатление»,- в интервью chess.com вспоминает...
11:50 24/04/2021Криштиану Роналду хочет вернуться в «Манчестер Юнайтед» и готов даже на понижение зарплатыНападающий туринского "Ювентуса" Криштиану Роналду хочет вернуться в "Манчестер Юнайтед", где ранее ему довелось поиграть, пишет сетевое издание Вести.Ru.
15:16 21/04/2021Президент «Ювентуса» заявил о недееспособности Суперлиги без клубов АПЛПрезидент туринского «Ювентуса» и вице-президент Суперлиги Андреа Аньелли заявил, что проект нового турнира недееспособен после ухода клубов Английской премьер-лиги (АПЛ), передает Sky Sports.
18:05 19/04/2021До 36 команд: УЕФА одобрил увеличение числа участников Лиги чемпионовГенеральный секретарь Союза европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) Джорджо Маркетти заявил, что исполком организации одобрил изменение формата Лиги чемпионов.