15:01 06/08/2024Մալխաս Ամոյանը դուրս եկավ կիսաեզրափակիչՓարիզում անցկացվող 33-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերում հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի ներկայացուցիչ, աշխարհի չեմպիոն, Եվրոպայի եռակի չեմպիոն Մալխաս Ամոյանը 3:0 հաշվով հաղթեց Իրանի...
14:33 06/08/2024Բուլղարիան ներկայացնող Հայկ Մնացականյանը պարտվեց ադրբեջանցի մարզիկինՕլիմպիական խաղերում Բուլղարիայի դրոշի ներքո հանդես եկող Հայկ Մնացականյանը (77 կգ) 2։0 հաշվով պարտություն կրեց ադրբեջանցի մարզիկ Սանան Սուլեյմանովի հետ պայքարում։
14:06 06/08/2024Ո՞վ է Արթուր Ալեքսանյանի մրցակիցը ¼ եզրափակիչումՓարիզում անցկացվող օլիմպիական խաղերի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտում ¼ եզրափակիչում հայաստանցի մարզիկ Արթուր Ալքեսանյանը կմրցի Ուզբեկստանի ներկայացուցիչ Ռուստամ Ասսակալովի հետ։ Այս մասին...
13:59 06/08/2024Մալխաս Ամոյանը 8։0 հաշվով հաղթեց Ֆինլանդիայի ներկայացուցչին և անցավ ¼ եզրափակիչՓարիզում անցկացվող 33-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերում հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի ներկայացուցիչ, աշխարհի չեմպիոն, Եվրոպայի եռակի չեմպիոն Մալխաս Ամոյանը մեկնարկային 1/8 եզրափակչում...
13:49 06/08/2024Արթուր Ալեքսանյանը մեկնարկային գոտեմարտում հաղթեց 9:0 հաշվովՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են. «Փարիզ 2024. 1/8. 97 կգ Արթուր Ալեքսանյանը մեկնարկային գոտեմարտում 9:0 հաշվով հաղթեց Հարավային Կորեայի ներկայացուցիչ Սեունջուն Կիմին»։
11:19 06/08/2024Ֆեդերացիայի նախագահ. Հասել ենք այն մակարդակին, որ բրոնզե ու արծաթե մեդալները սկսել են մեզ չգոհացնելՓարիզի ամառային 33-րդ Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն, մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանն ու Վահագն Դավթյանը (օղակներ, 6-րդ հորիզոնական) հյուրընկալվել են Ֆրանսիայի մայրաքաղաքում գործող «Հայաստանի օլիմպիական...
10:20 06/08/2024Արթուր Ալեքսանյանը և Մալխաս Ամոյանն այսօր Փարիզ-2024-ում սկսում են պայքարըՓարիզի 33-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերում այսօր՝ օգոստոսի 6-ին Հայաստանի հավաքականն ունի երկու մասնակից։ Փարիզի «Champ-de-Mars» մարզապալատում 1/8-րդ եզրափակիչից պայքարը կսկսեն Հայաստանի հունահռոմեկան...
18:23 05/08/2024Էլինա Ավանեսյանն այսուհետ հանդես կգա Հայաստանի դրոշի ներքոԷլինա Ավանեսյանն արդեն ստացել է Հայաստանի քաղաքացիություն և հաջորդ մրցաշարից հանդես կգա Հայաստանի դրոշի ներքո։ Այս մասին հայտնում է «Արմսպորտ»-ը։ Նա Հայաստանը կներկայացնի US Open Մեծ սաղավարտի հաջորդ...
16:41 05/08/2024Փարիզ. Ինչպես են Արթուր Ալեքսանյանն ու Մալխաս Ամոյանը պատրաստվում իրենց մրցելույթներինՀայաստանի օլիմպիական կոմտեն կարճ տեսանյութեր է հրապարակել՝ ցույց տալով, թե ինչպես են հունահռոմեական ոճի ըմբիշներ Արթուր Ալեքսանյանն ու Մալխաս Ամոյանը պատրասվում իրենց մրցելույթներին։ Նրանք գորգ դուրս...
15:59 05/08/2024Արթուր Դավթյանին գերազանցած ֆիլիպինցուն խոստացել են մինչև կյանքի վերջ ապահովել հավի պաշարով և բնակարանՖիլիպինցի գործարարները մարմնամարզիկ Կառլոս Յուլոյին նվերներ են խոստացել 2024 թվականի оլիմպիական խաղերի ոսկե մեդալ նվաճելու համար։ Այդ մասին գրում է «ՄԻՐ- 24»-ը։ Մարզիկը ձեռներեցներից կստանա երկու...
15:53 05/08/2024Շնորհավոր ծնունդդ, ՌոմանՌոման Բերեզովսկին այսօր նշում է իր ծննդյան 50-րդ տարեդարձը։ «Շնորհավո՛ր ծնունդդ, Ռոմա՛ն»,-ֆեյսբուքյան էջում Բերեզովսկուն շնորհավորել է ՀՖՖ-ն։ Բերեզովսկին հանդես է եկել ռուսական «Դինամո Մոսկվա»...
15:39 05/08/2024Լևոն Վարդանյանն ու Վլադիլսավ Կուլաչը հեռացել են «Փյունիկից»Լևոն Վարդանյանն ու Վլադիլսավ Կուլաչը հեռացել են «Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբից։ Այս մասին հայտնում են ակումբից ու մանրամասնում.
15:25 05/08/2024Էրիկ Վարդանյանը՝ «Ուրարտուի» նոր սպորտային տնօրեն«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի նոր սպորտային տնօրեն է նշանակվել ակումբի նախկին ֆուտբոլիստ և սան Էրիկ Վարդանյանը՝ փոխարինելով Դմիտրի Կուդրյաշովին։ Ակումբից մանրամասնում են, որ Էրիկը նախկինում...
14:23 05/08/2024Չեմ հանձնվելու. Օլիմպիական փոխչեմպիոնը դիմել է երկրպագուներին«Ցավոք սրտի, էլի քիչ տարբերություն»,-երկրպագուներին է դիմել Հայաստանի առաջատար մարմնամարզիկ, հենացատկորդ , Փարիզում անցկացվող օլիմպիական խաղերում արծաթե մեդալ նվաճած Արթուր Դավթյանը։ Նա նաև նշել է.
11:41 05/08/2024Հայաստանի դիրքը մեդալակիրների ցանկումՓարիզի օլիմպիական խաղերում մեդալակիր ունեցող երկրների թիվը հասել է 71 –ի: Առաջին եռյակում են հաջորդաբար ԱՄՆ –ի ՝ 71 / 19 + 26 + 26 /, Չինաստանի ՝ 45 / 19 + 15 + 11 / և Ֆրանսիայի՝ 44 / 12 + 14 + 18 /...
22:02 04/08/2024Ասել ու նորից եմ ասում, որ այսօր մեր ազգին հաղթանակներ են պետք.Գագիկ ԾառուկյանՀայաստանի օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը գրում է. «Քիչ առաջ Արթուր Դավթյանը գերազանց ցատկերով նվաճեց օլիմպիական փոխչեմպիոնի կոչումը Սա Հայաստանի օլիմպիական հավաքականի առաջին նշանակալի...
19:56 04/08/2024Արթուր Դավթյանը նվաճեց օլիմպիական փոխչեմպիոնի կոչումըՀայաստանի մանրամարզության ֆեդերացիայից հայտնում են, որ Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի չեմպիոն, Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն, աշխարհի եռակի գավաթակիր, Եվրոպական խաղերի չեմպիոն Արթուր...
16:13 04/08/2024Հենրիխ Մխիթարյանն ընդգրկվել է 34 տարեկանից բարձր խաղացողների խորհրդանշական հավաքականումՀայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ավագ և Միլանի «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը 90 score-ի վարկածով ընդգրկվել է 34 տարեկանից բարձր խաղացողների խորհրդանշական հավաքականում։ Գրում է...
15:52 04/08/2024Շախմատիստ Հայկ Մարտիրոսյանը Աստանայում հանդես է գալիս «Chessy» թիմի կազմումՀայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են. «Օգոստոսի 2-ից 5-ը Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանայում անցկացվում է 2024 թվականի աշխարհի արագ շախմատի թիմային առաջնությունը: Առաջնությանը մասնակցում է նաև...
11:40 03/08/2024Ինչպես են Արթուր Ալեքսանյանին ու Մալխաս Ամոյանին ճանապարհում ՓարիզՕլիմպիական խաղերի ոսկե, արծաթե, բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի քառակի, Եվրոպայի 7-ակի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը ևաշխարհի չեմպիոն, Եվրոպայի եռակի չեմպիոն Մալխաս Ամոյանը մեկնում են Փարիզ: NEWS.am Sport-ը...

17:44 18/12/2018Three players represent Armenia at Sharjah Cup for WomenThe United Arab Emirates is hosting the 9th Sharjah International Cup Chess Championship for Women, which has brought together 120 chess players from 33 countries.
14:29 18/12/2018Jose Mourinho: Manchester United sack managerManchester United have sacked Jose Mourinho as manager after two and a half years in charge, BBC Sport reported.
13:02 18/12/2018Nakamura is the winner of the London Chess Classic, Aronian is the fourthHikaru Nakamura won the 2018 Grand Chess Tour and its $120,000 first prize after beating Maxime Vachier-Lagrave in the fourth blitz game of the final at the London Chess Classic.
20:00 15/12/2018UEFA charges Armenia national team with crowd disturbances during Nations League group stage matchThe European football association, UEFA, on Friday charged the Armenian national football team with crowd disturbances at the Nations League group stage match between Armenia and Gibraltar played on...
18:32 15/12/2018Armenian playmaker won Kazakhstan Premier League’s Goal of the Season awardArmenian national football team and Aktobe forward Marcos Pizzelli has won Kazakhstan’s Premier League goal of the season for his superb individual strike against Shakhter Karagandy.
20:29 14/12/2018Mkhitaryan: ‘Five wins in Europe’Armenian national football team and Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan has made a post on Facebook after the London club’s Europa League group stage win over Azerbaijan’s Qarabag 1-0.
11:55 14/12/2018Arsenal fan invaded pitch with Artsakh flag during the Europa League matchArsenal fan invaded the pitch of a UEFA Europa League group-stage match between Arsenal and Azerbaijani Qarabag at the Emirates Stadium on Thursday.
20:31 13/12/2018London Classic: Aronian close, but classical games all drawnArmenian grandmaster Levon Aronian played the second draw with Maxime Vachier-Lagrave on the second day of the London Chess Classic.
20:12 13/12/2018Gymnast Artur Davtyan Voronin Cup’s winnerArmenia’s gymnastics team member Artur Davtyan triumphed at the 25th Mikhail Voronin Cup underway in Moscow, Russia.
20:31 12/12/2018Hrant Melkumyan wins the third consecutive game at FIDE OpenTraditional FIDE Open is underway in London attended by 232 chess players, including 19 grandmasters from 40 countries.
18:12 12/12/2018Levon Aronian plays draw on the opening day of London Chess ClassicBoth the games Caruana-Nakamura and Maxime Vachier-Lagrave -Aronian were drawn on the first day of the London Chess Classic, the final leg of the 2018 Grand Chess Tour.
20:24 11/12/2018Hrant Melkumyan victorious at FIDE OpenThe London Chess Classic, the final leg of the 2018 Grand Chess Tour started on December 11. Armenian grandmaster Levon Aronian, Hikaru Nakamura, Fabiano Caruana and Maxime Vachier-Lagrave comprise...
20:18 10/12/2018Armenian athletes win medals at the Kyokushin Karate European and World ChampionshipsRepresentatives of the Armenian national team won medals at the Kyokushin Karate European for Juniors and World Championships for Adults held in Bulgaria.
14:31 10/12/2018Armenian athletes win silver, bronze at Kyokushin European and World C'shipsThe Armenian karate team has showed a strong performance at the KWU Kyokushin European and 6th World Junior Championships 2018 held in Varna, Bulgaria, on 7-9 December.
14:34 08/12/2018Mkhitaryan: Let’s get back to the winning waysArsenal will host Huddersfield in the Premier League on Saturday 16h00 CET at the Emirates Stadium. "Let’s get back to the winning ways tomorrow," Arsenal and Armenian national football team...
13:47 08/12/2018Ministry of Sports issues final list of "Top 10 Athletes of the Year"The official website of the Armenian Ministry of Sport and Youth has published the final list of the 2018 nominees of "10 Best Athletes of the Year".
18:09 07/12/2018Armenia’s Manuel Petrosyan among leaders of Rome chess festivalItaly is hosting the 3° International Chess Festival Roma Città Aperta from 2 to 9 December, in participation of 76 chess players, including 12 GMs, from 20 countries.
19:12 03/12/2018FIS Freestyle Ski World Cup: Armenia’s Mikayel Mikayelyan wins goldDuring the FIS Freestyle Ski World Cup 2018 held in Ruka, Finland, Armenia’s Mikayel Mikayelyan, 19, won a gold medal in 15-km freestyle ski competition with a score of 70.94 points while competing...
15:54 03/12/2018Barcelona surprised Messi is not shortlisted for Ballon d'Or 2018Barcelona coach Ernesto Valverde is shocked that Lionel Messi is not set to feature on the Ballon d'Or podium for the first time since 2006.
20:05 29/11/2018The Armenian team is 101st on the FIFA World rankingsFIFA has issued the new rankings of national teams. The national football team of Armenia runs 101st with 1222 points. The Belgian team is leading with 1727 points, the French national team is second...