14:56 26/07/2024Հայկ Մարտիրոսյանը դարձավ «Biel Chess Festival 2024» մրցաշարի արծաթե մեդալակիրՀայաստանի առաջատար շախմատիստ Հայկ Մարտիրոսյանը դարձավ «Biel Chess Festival 2024» շախմատի միջազգային մրցաշարի արծաթե մեդալակիր: Մրցաշարը տեղի ունեցավ հուլիսի 13-ից 26-ը Շվեյցարիայի Բիլ քաղաքում՝ 6...
14:01 26/07/2024Վլադիմիր Հակոբյանը դարձել է շախմատի ԱՄՆ վետերանների չեմպիոնՎլադիմիր Հակոբյանը դարձավ 2024 թվականի շախմատի ԱՄՆ վետերանների չեմպիոն։ Հայ գրոսմայստերը, չկրելով ոչ մի պարտություն, 9 հնարավորից վաստակեց 7 միավոր: «Շնորհավորում ենք Վլադիմիր Հակոբյանին՝ մաղթելով...
12:17 26/07/2024Օլիմպիական խաղերի բացման օրը հրդեհումների պատճառով Ֆրանսիայում գնացքների երթևեկությունը խափանվել էՕլիմպիական խաղերի բացման օրը Ֆրանսիական արագընթաց գնացքների (TGV) շարժը խափանվել է մի շարք գծերում անցած գիշեր դիտավորյալ հրկիզումից հետո։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հաղորդում է BFMTV-ն՝...
11:59 26/07/2024Արթուր Ալեքսանյանն Օլիմպիական խաղերում ըմբիշների կոլաժի Եվրոպայի դեմքն էՀայ ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանը Փարիզի Օլիմպիական խաղերում մայրցամաքները ներկայացնող կոլաժում ներկայացվել է որպես Եվրոպայի դեմք: Փարիզում մեկնարկած օլիմպիական խաղերին Եվրոպայից կմասնակցի 110 ըմբիշ,...
11:19 26/07/2024Արթուր Ալեքսանյան. Ռիոն միշտ կմնա ինձ հետ, կուզեմ՝ այդպես նաև Փարիզ-2024-ը լինիՖրանսիայի մայրաքաղաք Փարիզում այսօր մեկնարկում են ամառային 33-րդ Օլիմպիական խաղերը: ԿԳՄՍ նախարարությունն այսօր հարցազրույց է հրապարակել Հայաստանի հավաքականի ամենատիտղոսակիր մարզիկներից մեկի՝ Արթուր...
10:31 26/07/2024«Հայաստանի օլիմպիական տան» դեմքը Յուրի Ջորկաեֆն էՓարիզի 2024 թ. ամառային 33-րդ Օլիմպիական խաղերին ընդառաջ Ֆրանսիայի մայրաքաղաքում այսօր պաշտոնապես բացվել է «Հայաստանի օլիմպիական տունը»: «Հայաստանի օլիմպիական տան» դեմքը ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության...
10:22 26/07/2024Նոա ՖԱ-ն 7։0 հաշվով հաղել է մալթական թիմինԿոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման երկրորդ փուլում «Նոա» ֆուտբոլային ակումբը 7։0 հաշվով պարտության է մատնել մալթական «Սլիմա Ուոնդերերս»-ին։ Սա Եվրագավաթներում հայկական թիմերի գրանցած ամենախոշոր...
18:46 25/07/2024Էդգար Փիլոյանը տեղափոխվեց բուլղարական Բոտև«Վանի» կիսապաշտպան Էդգար Փիլոյանը պայմանագիր է կնքել բուլղարական «Բոտևի» հետ։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Պլովդիվը ներկայացնող ակումբի պաշտոնական կայքը: 20-ամյա հենակետային կիսապաշտպան...
17:50 25/07/2024Փարիզ-2024. Հայաստանի օլիմպիական հավաքականի ծանրորդներըՖրանսիայի մայրաքաղաք Փարիզում հուլիսի 26-ից մեկնարկում են ամառային 33-րդ Օլիմպիական խաղերը: Հայաստանի հավաքականի կազմում 15 մարզիկ է ընդգրկված, այդ թվում՝ 3 ծանրորդ՝ Անդրանիկ Կարապետյան, Գարիկ...
12:05 25/07/2024Ինչպիսի տրամադրվածությամբ է Մալխաս Ամոյանը մեկնում Փարիզ
18:07 23/07/2024Ֆրանսիացի հրշեջները գործադուլ կանեն Օլիմպիական խաղերի բացման օրըՖրանսիայի հարավ-արևելքում գտնվող Ռոն դեպարտամենտի և Լիոն քաղաքի հրշեջների մեծ միությունը հայտարարել է, որ օլիմպիական խաղերի առաջին մրցումների օրը գորշադուլ կանեն, եթե իրենց բոնուսներ չտրվեն։ Այս...
17:44 23/07/2024Էլինա Ավանեսյանը դուրս է եկել Ռումինիայում ընթացող մրցաշարի քառորդ եզրափակիչԱշխարհի 76-րդ ռակետ, Ռուսաստանը ներկայացնող հայազգի թենիսիստուհի Էլինա Ավանեսյանը դուրս է եկել Ռումինիայի Յասի քաղաքում ընթացող WTA-250 շարքի մրցաշարի քառորդ եզրափակիչ, որի մրցանակային ֆոնդը...
15:59 23/07/2024Լևոն Ջուլֆալակյանը ներառվել է Ըմբշամարտի համաշխարհային ֆեդերացիայի փառքի սրահումԸմբշամարտում ունեցած բացառիկ նվաճումների և մեծ ավանդի շնորհիվ ( և՛ որպես մարզիկ, և՛ որպես մարզիչ) Լևոն Ջուլֆալակյանը ներառվել է Ըմբշամարտի Համաշխարհային Ֆեդերացիայի Փառքի Սրահ (United World Wrestling...
15:32 23/07/2024Վահե Սուքիասյանը դարձել է կայծակնային շախմատի մրցաշարի հաղթողՖԻԴԵ-ի վարպետ Վահե Սուքիասյանը դարձել է «17th Poti International Chess Festival Nana Aleksandria Cup - 2024» միջազգային մրցաշարի շրջանակներում անցկացված երկրորդ կայծակնային շախմատի մրցաշարի հաղթող:...
14:05 23/07/2024Փարիզ-2024. հայ օլիմպիականների թվում է Վարսենիկ ՄանուչարյանըՀաշված օրեր են մնացել քառամյակի գլխավոր մարզական իրադարձությանը՝ ամառային 33-րդ Օլիմպիական խաղերին: Ֆրանսիայի մայրաքաղաք Փարիզում հուլիսի 26-ից օգոստոսի 11-ը կայանալիք խաղերին ընդառաջ ԿԳՄՍ...
16:28 21/07/2024Հայաստանի բասկետբոլի Մ20 հավաքականը հաղթեց ԱդրբեջանինՀայաստանի բասկետբոլի Մ20 տարեկանների հավաքականն ավարտել է իր ելույթները Եվրոպայի առաջնության B դիվիզիոնում: Կայացած վերջին խաղում Հայաստանի հավաքականը 71:61 հաշվով հաղթել է Ադրբեջանի հավաքականին:...
13:52 20/07/2024Արսեն Զախարյանը ժամանակ է ստանում խաղադաշտում՝ չարդարացնելով վստահությունը. Իգոր Կորնեև«Իսկապես հուսով եմ, որ Արսեն Զախարյանը կսկսի արդյունքներ ցույց տալ նոր մրցաշրջանում։ Առայժմ նա խաղաժամանակ է ստանում՝ չարդարացնելով վստահությունը»,- sport.ru-ի հաղորդմամբ, ասել է Ռուսաստանի...
12:13 20/07/2024Հոլանդը Մբապեի պատճառով փոխել է «Ռեալ» տեղափոխվելու որոշումը«Մանչեսթեր Սիթիի» և Նորվեգիայի հավաքականի հարձակվող Էրլինգ Հոլանդն այլևս հետաքրքրված չէ «Ռեալ» տեղափոխվելով։ Այս մասին հայտնում է FourFourTwo-ն։ Ըստ աղբյուրի, հարձակվողը մտափոխվել է Կիլիան Մբապեի՝...
11:33 20/07/2024Իտալիայի հավաքականի լեգենդն ընտրություն է կատարել Մեսսիի և Ռոնալդուի միջև«Միլանի» և Իտալիայի հավաքականի նախկին պաշտպան Պաոլո Մալդինին ասել է, որ Լիոնել Մեսսին գերազանցում է Կրիշտիանու Ռոնալդուին: Այս մասին գրում է Barca Universal-ը։ «Լեոն, իմ կարծիքով, գերազանցում է...
10:24 20/07/2024Գյումրիի «Սև Ամրոց»-ում կայացել է ֆիզիկական հաշմանդամություն ունեցող անձանց Շախմատի աշխարհի անհատական առաջնության բացումըԳյումրի քաղաքի «Սև Ամրոց» հուշահամալիրում տեղի է ունեցել ֆիզիկական հաշմանդամություն ունեցող անձանց 23-րդ Շախմատի Աշխարհի Անհատական Առաջնության բացման արարողությանը: «Այս առաջնությունը ավելին է քան...

18:16 20/03/2021Теннисистка Маргарита Гаспарян вышла в финал турнира в Санкт-ПетербургеРоссийская теннисистка Маргарита Гаспарян стала первой финалисткой турнира категории WTA-500 в Санкт-Петербурге.
16:18 20/03/2021Если Месси снова сыграет с Неймаром, то это будет в «Барсе» - экс-агент бразильца«Лапорта - единственный, кто может воссоединить Месси и Неймара. Месси не покинет «Барселону», и он решил закончить свою карьеру там. Если Неймар снова сыграет с Месси, это будет в «Барселоне»,-...
20:45 17/03/2021Сборная Армении до 21 года проведет тренировочный сборСборная Армении (до 21 года), готовящаяся к отборочному этапу Евро-2023, с 22 по 26 марта проведет сбор в Техническом центре ФФА/Академии футбола.
20:43 17/03/2021Хоакин Капаррос: 31 футболист приглашен в сборную АрменииГлавный тренер национальной сборной Армении Хоакин Капаррос опубликовал расширенный список игроков сборной Армении.
19:05 16/03/2021В ФФА поступило официальное письмо от ФК «Рома» о травме Генриха Мхитаряна.Федерация футбола Армении получила официальное письмо от итальянского клуба «Рома», в котором представлены результаты обследования Генриха Мхитаряна.
19:01 15/03/2021Из-за пандемии на Олимпиаде в Токио могут на 50% ограничить заполняемость спортивных объектовОрганизаторы летних Олимпийских игр в Токио намерены на 50% ограничить заполняемость спортивных объектов из-за угрозы распространения коронавирусной инфекции.
15:25 15/03/2021Генрих Мхитарян из-за травмы пропустит около 3 недель и не сыграет за сборную АрменииПолузащитник «Ромы» и капитан сборной Армении Генрих Мхитарян пропустит из-за травмы голени около трех недель.
18:54 11/03/2021Юрий Джоркаефф находится в ЕреванеЧемпион мира и Европы Юрий Джоркаефф находится в Ереване. Об этом сообщает пресс-служба ФФА. «11 марта всемирно известный футболист, который в настоящее время занимает пост исполнительного директора...
09:40 08/03/2021На восстановление Геворга Казаряна потребуется 3-4 неделиПолузащитник сборной Армении и ФК «Ламия» Геворг Казарян получил мышечную травму. По данным ФФА, по предварительным предположениям, восстановление займет 3-4 недели. Геворг Казарян получил травму 3...
19:04 06/03/2021Пеле назвал своего преемника в футболеЛегендарный бразильский футболист Пеле в восторге от игры французского форварда "Пари Сен-Жермен" Килиана Мбаппе.
20:16 04/03/2021Чемпионом РА по шахматам впервые был объявлен Грайр СимонянВ Доме шахмат имени Тиграна Петросяна города Еревана прошел чемпионат РА по быстрым шахматам, посвященный памяти гроссмейстера Ашота Анастасяна.
15:27 04/03/2021Вазген Манукян обратился к Левону Ароняну, попросив найти возможность пересмотреть решение покинуть АрмениюЕдиный кандидат в премьер-министры от Движения за спасение Родины Вазген Манукян обратился к лидеру армянских шахмат Левону Ароняну: «Дорогой Левон, с болью прочитал Ваше последнее заявление о...
20:48 03/03/2021Левон Аронян сказал Сержу Саргсяну, при каком условии вернется в АрмениюТретий президент Армении, глава Федерации шахмат Серж Саргсян коснулся переезда гроссмейстера Левона Ароняна в США.
19:05 02/03/2021Малхас Амоян - победитель киевского турнираБорец греко-римского стиля Малхас Амоян выиграл традиционный международный турнир в Киеве. Об этом сообщает НОКА. Особенно впечатлила победа раньше времени (9:1) над бронзовым призером Олимпийских...
09:34 27/02/2021Тренер «Барселоны» досрочно завершил пресс-конференцию из-за кровотеченияГлавный тренер «Барселоны» Рональд Куман из-за проблем со здоровьем был вынужден досрочно завершить пресс-конференцию перед матчем 25-го тура испанской Примеры с «Севильей».
20:03 26/02/2021Армянские борцы стартовали на турнире в Киеве с победВ Киеве стартовал международный турнир по трем видам борьбы. В стартовых поединках победы одержали Грачья Погосян, Малхас Амоян, Карапет Чалян, Артур Шагинян. Артавазд Варданян в стартовом поединке...
18:33 26/02/2021Никита Симонян переизбран на пост первого вице-президента РФСЛучший бомбардир в истории московского "Спартака" Никита Симонян переизбран на пост первого вице-президента Российского футбольного союза (РФС) по итогам заседания исполкома организации, прошедшего в...
17:43 26/02/2021Л. Аронян: После более года в ожидании выполнения обещания правительства Армении понял – вынужден покинуть родную странуВсемирно известный шахматист, гроссмейстер Левон Аронян распространил заявление, в котором говорится: «Дорогие мои, прошлый год был чрезвычайно тяжелым для всех нас – пандемия, война, в моем случае...
15:00 18/02/2021Сборная Армении по футболу сохранила свое место в рейтинге ФИФАСборная Армении по футболу по-прежнему занимает 99-е место в рейтинге ФИФА, обновленная версия которого опубликована в четверг на сайте организации.
18:43 17/02/2021Париж: к летним Олимпийским играм Эйфелева башня сменит облик и станет золотойГлавный символ Парижа — Эйфелева башня — сменит облик. Вместо коричневого цвета она станет золотой. Об этом пишет 1tv.ru. Обновить достопримечательность решили к летним Олимпийским играм, которые...