14:56 26/07/2024Հայկ Մարտիրոսյանը դարձավ «Biel Chess Festival 2024» մրցաշարի արծաթե մեդալակիրՀայաստանի առաջատար շախմատիստ Հայկ Մարտիրոսյանը դարձավ «Biel Chess Festival 2024» շախմատի միջազգային մրցաշարի արծաթե մեդալակիր: Մրցաշարը տեղի ունեցավ հուլիսի 13-ից 26-ը Շվեյցարիայի Բիլ քաղաքում՝ 6...
14:01 26/07/2024Վլադիմիր Հակոբյանը դարձել է շախմատի ԱՄՆ վետերանների չեմպիոնՎլադիմիր Հակոբյանը դարձավ 2024 թվականի շախմատի ԱՄՆ վետերանների չեմպիոն։ Հայ գրոսմայստերը, չկրելով ոչ մի պարտություն, 9 հնարավորից վաստակեց 7 միավոր: «Շնորհավորում ենք Վլադիմիր Հակոբյանին՝ մաղթելով...
12:17 26/07/2024Օլիմպիական խաղերի բացման օրը հրդեհումների պատճառով Ֆրանսիայում գնացքների երթևեկությունը խափանվել էՕլիմպիական խաղերի բացման օրը Ֆրանսիական արագընթաց գնացքների (TGV) շարժը խափանվել է մի շարք գծերում անցած գիշեր դիտավորյալ հրկիզումից հետո։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հաղորդում է BFMTV-ն՝...
11:59 26/07/2024Արթուր Ալեքսանյանն Օլիմպիական խաղերում ըմբիշների կոլաժի Եվրոպայի դեմքն էՀայ ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանը Փարիզի Օլիմպիական խաղերում մայրցամաքները ներկայացնող կոլաժում ներկայացվել է որպես Եվրոպայի դեմք: Փարիզում մեկնարկած օլիմպիական խաղերին Եվրոպայից կմասնակցի 110 ըմբիշ,...
11:19 26/07/2024Արթուր Ալեքսանյան. Ռիոն միշտ կմնա ինձ հետ, կուզեմ՝ այդպես նաև Փարիզ-2024-ը լինիՖրանսիայի մայրաքաղաք Փարիզում այսօր մեկնարկում են ամառային 33-րդ Օլիմպիական խաղերը: ԿԳՄՍ նախարարությունն այսօր հարցազրույց է հրապարակել Հայաստանի հավաքականի ամենատիտղոսակիր մարզիկներից մեկի՝ Արթուր...
10:31 26/07/2024«Հայաստանի օլիմպիական տան» դեմքը Յուրի Ջորկաեֆն էՓարիզի 2024 թ. ամառային 33-րդ Օլիմպիական խաղերին ընդառաջ Ֆրանսիայի մայրաքաղաքում այսօր պաշտոնապես բացվել է «Հայաստանի օլիմպիական տունը»: «Հայաստանի օլիմպիական տան» դեմքը ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության...
10:22 26/07/2024Նոա ՖԱ-ն 7։0 հաշվով հաղել է մալթական թիմինԿոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման երկրորդ փուլում «Նոա» ֆուտբոլային ակումբը 7։0 հաշվով պարտության է մատնել մալթական «Սլիմա Ուոնդերերս»-ին։ Սա Եվրագավաթներում հայկական թիմերի գրանցած ամենախոշոր...
18:46 25/07/2024Էդգար Փիլոյանը տեղափոխվեց բուլղարական Բոտև«Վանի» կիսապաշտպան Էդգար Փիլոյանը պայմանագիր է կնքել բուլղարական «Բոտևի» հետ։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Պլովդիվը ներկայացնող ակումբի պաշտոնական կայքը: 20-ամյա հենակետային կիսապաշտպան...
17:50 25/07/2024Փարիզ-2024. Հայաստանի օլիմպիական հավաքականի ծանրորդներըՖրանսիայի մայրաքաղաք Փարիզում հուլիսի 26-ից մեկնարկում են ամառային 33-րդ Օլիմպիական խաղերը: Հայաստանի հավաքականի կազմում 15 մարզիկ է ընդգրկված, այդ թվում՝ 3 ծանրորդ՝ Անդրանիկ Կարապետյան, Գարիկ...
12:05 25/07/2024Ինչպիսի տրամադրվածությամբ է Մալխաս Ամոյանը մեկնում Փարիզ
18:07 23/07/2024Ֆրանսիացի հրշեջները գործադուլ կանեն Օլիմպիական խաղերի բացման օրըՖրանսիայի հարավ-արևելքում գտնվող Ռոն դեպարտամենտի և Լիոն քաղաքի հրշեջների մեծ միությունը հայտարարել է, որ օլիմպիական խաղերի առաջին մրցումների օրը գորշադուլ կանեն, եթե իրենց բոնուսներ չտրվեն։ Այս...
17:44 23/07/2024Էլինա Ավանեսյանը դուրս է եկել Ռումինիայում ընթացող մրցաշարի քառորդ եզրափակիչԱշխարհի 76-րդ ռակետ, Ռուսաստանը ներկայացնող հայազգի թենիսիստուհի Էլինա Ավանեսյանը դուրս է եկել Ռումինիայի Յասի քաղաքում ընթացող WTA-250 շարքի մրցաշարի քառորդ եզրափակիչ, որի մրցանակային ֆոնդը...
15:59 23/07/2024Լևոն Ջուլֆալակյանը ներառվել է Ըմբշամարտի համաշխարհային ֆեդերացիայի փառքի սրահումԸմբշամարտում ունեցած բացառիկ նվաճումների և մեծ ավանդի շնորհիվ ( և՛ որպես մարզիկ, և՛ որպես մարզիչ) Լևոն Ջուլֆալակյանը ներառվել է Ըմբշամարտի Համաշխարհային Ֆեդերացիայի Փառքի Սրահ (United World Wrestling...
15:32 23/07/2024Վահե Սուքիասյանը դարձել է կայծակնային շախմատի մրցաշարի հաղթողՖԻԴԵ-ի վարպետ Վահե Սուքիասյանը դարձել է «17th Poti International Chess Festival Nana Aleksandria Cup - 2024» միջազգային մրցաշարի շրջանակներում անցկացված երկրորդ կայծակնային շախմատի մրցաշարի հաղթող:...
14:05 23/07/2024Փարիզ-2024. հայ օլիմպիականների թվում է Վարսենիկ ՄանուչարյանըՀաշված օրեր են մնացել քառամյակի գլխավոր մարզական իրադարձությանը՝ ամառային 33-րդ Օլիմպիական խաղերին: Ֆրանսիայի մայրաքաղաք Փարիզում հուլիսի 26-ից օգոստոսի 11-ը կայանալիք խաղերին ընդառաջ ԿԳՄՍ...
16:28 21/07/2024Հայաստանի բասկետբոլի Մ20 հավաքականը հաղթեց ԱդրբեջանինՀայաստանի բասկետբոլի Մ20 տարեկանների հավաքականն ավարտել է իր ելույթները Եվրոպայի առաջնության B դիվիզիոնում: Կայացած վերջին խաղում Հայաստանի հավաքականը 71:61 հաշվով հաղթել է Ադրբեջանի հավաքականին:...
13:52 20/07/2024Արսեն Զախարյանը ժամանակ է ստանում խաղադաշտում՝ չարդարացնելով վստահությունը. Իգոր Կորնեև«Իսկապես հուսով եմ, որ Արսեն Զախարյանը կսկսի արդյունքներ ցույց տալ նոր մրցաշրջանում։ Առայժմ նա խաղաժամանակ է ստանում՝ չարդարացնելով վստահությունը»,- sport.ru-ի հաղորդմամբ, ասել է Ռուսաստանի...
12:13 20/07/2024Հոլանդը Մբապեի պատճառով փոխել է «Ռեալ» տեղափոխվելու որոշումը«Մանչեսթեր Սիթիի» և Նորվեգիայի հավաքականի հարձակվող Էրլինգ Հոլանդն այլևս հետաքրքրված չէ «Ռեալ» տեղափոխվելով։ Այս մասին հայտնում է FourFourTwo-ն։ Ըստ աղբյուրի, հարձակվողը մտափոխվել է Կիլիան Մբապեի՝...
11:33 20/07/2024Իտալիայի հավաքականի լեգենդն ընտրություն է կատարել Մեսսիի և Ռոնալդուի միջև«Միլանի» և Իտալիայի հավաքականի նախկին պաշտպան Պաոլո Մալդինին ասել է, որ Լիոնել Մեսսին գերազանցում է Կրիշտիանու Ռոնալդուին: Այս մասին գրում է Barca Universal-ը։ «Լեոն, իմ կարծիքով, գերազանցում է...
10:24 20/07/2024Գյումրիի «Սև Ամրոց»-ում կայացել է ֆիզիկական հաշմանդամություն ունեցող անձանց Շախմատի աշխարհի անհատական առաջնության բացումըԳյումրի քաղաքի «Սև Ամրոց» հուշահամալիրում տեղի է ունեցել ֆիզիկական հաշմանդամություն ունեցող անձանց 23-րդ Շախմատի Աշխարհի Անհատական Առաջնության բացման արարողությանը: «Այս առաջնությունը ավելին է քան...

15:10 10/11/2018Chess: Armenia’s Aronyan debuted successfullyTata Steel Chess India chess tournament kicks off in Calcutta, India. There were three starting rounds. Aronyan played with American Hikaru Nakamura and Indian Viswanathan Anand, and defeated Indian...
13:41 10/11/2018Sergey Bondarenko awarded with FFA gold medalOn November 9 marked the 70th anniversary of one of the best football players of Armenian football team, Sergey Bondarenko.
11:46 10/11/2018Nikol Pashinyan congratulated the Armenian championThe Acting Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan congratulated the weightlifter Simon Martirosyan on becoming world champion.
10:39 10/11/2018Tigran Kirakosyan wins silver at World Sambo ChampionshipArmenian’s representative Tigran Kirakosyan (52kg) won silver at the World Sambo Championship in Bucharest, Romania.
19:00 09/11/2018IWF World Weightlifting Championship: Simon Martirosyan - world championArmenia's representative Simon Martirosyan (109 kg) became a world champion at the IWF World Weightlifting Championship in Ashgabat with a result of 435 kilograms.
11:14 08/11/2018Armenia wins silver in World Weightlifting ChampionshipArmenia's representative Hakob Mkrtchyan (89 kg) won a silver medal at the World Weightlifting Championship in Ashkhabad.
12:49 06/11/2018Armenia sets up commission for funeral of weightlifting legend Yuri VardanyanArmenia’s Acting Prime Minister Nikol Pashinyan has signed a decision to set up a government commission that will organize the funeral of world-famous Armenian weightlifter Yuri Vardanyan, who passed...
13:41 05/11/2018Karen Khachanov defeats world No. 1 Novak Djokovic to win Paris Masters finalKaren Khachanov, a Russian tennis player of Armenian descent, defeated incoming world number one Novak Djokovic to win his first Masters 1000 title at the Paris Masters.
11:29 05/11/2018Mkhitaryan awarded at AGBU gala dinner for ‘humanitarian efforts’Armenian national football team and Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan was awarded at a charity gala dinner organized by the Armenian General Benevolent Union (AGBU) in London on Saturday,...
10:37 31/10/2018Gai: How can Mkhitaryan, being a footballer, be considered an enemy in Azerbaijan?Former Shakhtar Donetsk and Qabala footballer Oleksiy Gai has talked about the Russian-Ukrainian conflict, drawing parallels with the latest incident when Armenian national football team and Arsenal...
19:01 30/10/2018Elina Danielyan and Lilit Mkrtchyan will participate in world championshipThe old member of Armenian women chess club Elina Danielyan and Lilit Mkrtchyan will participate in knockout world championship that will be held in Khanti Mainsisk, Russia in November 2.
16:12 30/10/2018Armenia’s Shant Sargsyan wins gold at World Youth Chess C’shipArmenia's Shant Sargsyan has won the U16 World Youth Chess Championship after drawing his game at Round 11, Sport Panorama.am reports.
18:33 27/10/2018Simon Martirosyan becomes European champion in PolandSimon Martirosyan, member of the Armenian weightlifting team named European weightlifting champion at the 2018 Junior&U23 Weightlifting Championships underway in Zamosc, Poland.
16:29 27/10/2018Tatev Hakobyan conquers three gold medals at the Junior&U23 Weightlifting ChampionshipsTatev Hakobyan, member of the Armenian weightlifting team has won three gold medals at the 2018 Junior&U23 Weightlifting Championships underway in Zamosc, Poland.
14:58 26/10/2018Young Armenian weightlifters continue to shine at European C’shipsArmenian weightlifters continue showing strong performances at the 2018 European Junior & U23 Weightlifting Championships taking place in Zamosc, Poland.
19:19 25/10/2018Armenian athlete triumphs at Junior&U23 Weightlifting ChampionshipsAndranik Karapetyan, member of the Armenian weightlifting team has won gold at the 2018 Junior&U23 Weightlifting Championships underway in Zamosc, Poland.
17:58 25/10/2018Isle of Man Chess: Aronian, Melkumyan chasing the leadersArmenian grandmaster Levon Aronian held to a draw by Vladislav Kovalyov of Belarus in the fifth round of Isle of Man International chess tournament on Thursday.
14:27 25/10/2018Armenia drops to 101st spot in latest FIFA rankingsThe Armenian national football team has dropped one spot from 100th to 101st place in the latest FIFA world rankings released on Thursday.
13:03 25/10/2018Three Armenian Greco-Roman wrestlers to start competing at World C’ships todayThree Armenian Greco-Roman wresters are set to begin today their performances at the 2018 World Wrestling Championships taking place in Budapest, Hungary, from 20 to 28 October.