09:42 17/06/2024Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության 2024 թ. հունիսի 17-ի հանդիպումներըՖուտբոլի «Եվրո-2024»-ում հունիսի 17-ին D խմբում առաջին տուրի երկրորդ հանդիպումը կանցկացնեն Ֆրանսիան ու Ավստրիան։ Եվրո-2024, առաջին տուր, E խումբ Ռումինիա-Ուկրաինա՝ 17:00 (Երևանի ժամանակով) Բելգիա -...
09:48 16/06/2024Ֆուտբոլի «Եվրո-2024» առաջնության հունիսի 16-ի հանդիպումներըԳերմանիայում ընթացող ֆուտբոլի «Եվրո-2024»-ում հունիսի 16-ին խմբային փուլի առաջին տուրի հանդիպումները կանցկացնեն D խմբում ընդգրկված Լեհաստանն ու Նիդերլանդները և C խմբի թիմերը։ Եվրո-2024, առաջին տուր,...
18:07 15/06/2024Մահացել է Մոնտենեգրոյի հավաքականի 26-ամյա դարպասապահըՄոտնենեգրոյի հավաքականի և «Միլվոլ» ակումբի դարպասապահ Մատյա Սարկիչը մահացել է 26 տարեկանում։ Sky Sports-ի հաղորդմամբ,այդ մասին հայտնել է անգլիական «Միլվոլի» մամուլի ծառայությունը, որի կազմում...
22:49 14/06/2024Սերժ Սարգսյանն այսօր հետևել է Ստեփան Ավագյանի հիշատակին նվիրված շախմատի մրցաշարի ընթացքինՀայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են. «Հայաստանի Շախմատի Ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանը և նախագահի առաջին տեղակալ Սմբատ Լպուտյանը այսօր հետևելու էին եկել Ստեփան Ավագյանի հիշատակին նվիրված...
21:23 14/06/2024Սուրեն Հարությունյանը դարձել է Կազանում ընթացող ԲՐԻԿՍ մարզական խաղերի հաղթողՀայաստանի կարատեի ազգային ֆեդերացիան հայտնում է. «Կարատեի Հայաստանի հավաքականի անդամ Սուրեն Հարությունյանը դարձել է Կազանում ընթացող ԲՐԻԿՍ մարզական խաղերի հաղթող: Հարությունյանը 5 հաղթանակ է տարել և...
19:16 14/06/2024Կազան-2024. սամբիստ Արսեն Խանջյանը՝ բրոնզե մեդալակիրՀայաստանի սամբոյի հավաքականի անդամ, 98 կգ քաշային Արսեն Խանջյանը բրոնզե մեդալ է նվաճել Ռուսաստանի Կազան քաղաքում ընթացող BRICS մարզական խաղերում: Այս մասին գրում է Արմսպորտը։ Հայաստանի...
14:00 14/06/2024Բասկետբոլի անվճար մարզումներ՝ Նորք-Մարաշի մարզադպրոցումԵրևանի Նորք-Մարաշ վարչական շրջանի մանկապատանեկան համալիր մարզադպրոցում առկա մարզաձևերին ավելացել է բասկետբոլը: Երևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ երեխաներն արդեն շաբաթը երեք անգամ կարող են...
10:11 14/06/2024Մեկնարկում է ԵՎՐՈ-2024-ը. Գերմանիան Ուկրաինայի հավաքականին հատուկ անվտանգություն կապահովիԱյսօր Գերմանիայում մեկնարկում է Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունը՝ Եվրո-2024-ը։ Գերմանիայի 10 քաղաքները կհյուրընկալեն Եվրոպայի առաջնության խաղերը: Բեռլինի «Օլիմպիական» մարզադաշտում, որը տեղավորում է 71...
17:26 13/06/2024Մարիամ Մկրտչյանը դարձել է աշխարհի մինչև 20 տարեկան աղջիկների փոխչեմպիոնՄարիամ Մկրտչյանը դարձել է աշխարհի մինչև 20 տարեկան աղջիկների փոխչեմպիոն։ Մարիամը, չկրելով ոչ մի պարտություն, 11 հնարավորից վաստակել է 9.5 միավոր և նվաճել արծաթե մեդալ: Հիշեցնենք, որ 17-ամյա Էմին...
15:26 13/06/2024Էմին Օհանյանը դարձել է աշխարհի մինչև 20 տարեկան պատանիների փոխչեմպիոն17-ամյա Էմին Օհանյանը դարձել է աշխարհի մինչև 20 տարեկան պատանիների փոխչեմպիոն։ Էմինը 11 հնարավորից վաստակել է 8.5 միավոր և Ղազախստանը ներկայացնող Նոգերբեկ Կազիբեկի հետ կիսել 1-2-րդ հորիզոնականները:...
09:41 12/06/2024Ակունք գյուղի 12-ամյա բնակիչը Գինեսի ռեկորդ է սահմանել... գերազանցելով 8 տարի անգերազանցելի մնացած ռեկորդը
16:07 10/06/2024Հայտնի հայ գործարարը ցանկանում է գնել «Էվերտոն» ֆուտբոլային ակումբըԼոնդոնաբնակ գործարար Վաչե Մանուկյանի գլխավորած կոնսորցիումը միացել է «Էվերտոն» ֆուտբոլային ակումբը գնելու պայքարին։ Այս մասին հայտնում է The Guardian-ը։ Ըստ աղբյուրի, տեխնոլոգիական ներդրումային IMS...
11:04 08/06/2024Վենգերը Մբապեին համեմատել է Պելեի հետԼոնդոնի «Արսենալի» նախկին գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը ասել է, որ հարձակվող Կիլիան Մբապեն իրեն հիշեցրել է Պելեին։ Այս մասին գրում է Marca-ը։ «Երբ առաջին անգամ տեսա Կիլիան Մբապեին, մտածեցի.
09:20 08/06/2024Շնորհակալ եմ հայերին, ինձ աջակցում են ցանկացած իրավիճակում. Պետրակով«Հիանալի մթնոլորտ էր մարզադաշտում։ Շատ շնորհակալ եմ, որ երկրպագուները եկել էին մարզադաշտ»,- Հայաստան-Ղազախստան ընկերական հանդիպումից հետո ասուլիսում ասաց Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ...
22:10 07/06/2024Հայաստանը 2-1 հաշվով հաղթել է Ղազախստանի հավաքականինՎ. Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը 2-1 հաշվով հաղթել է Ղազախստանի հավաքականին։ Հայաստանի հավաքականը հաշիվը բացեց 4-րդ րոպեին Նաիր Տիկնիզյանի...
17:39 07/06/2024Սաֆոնովի տեղափոխությունը ՊՍԺ կարող է ձախողվելԴարպասապահին արգելել են հեռանալ Ռուսաստանից
16:07 07/06/2024Մեսսի. «Ռեալն» աշխարհի լավագույն թիմն էԱմերիկյան «Ինտեր Մայամիի» արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսին, ով իր կարիերայի մեծ մասը խաղացել է կատալոնական «Բարսելոնայում», Մադրիդի «Ռեալին» անվանել է այս պահին աշխարհի լավագույն թիմը։ Նրա խոսքերը...
15:17 07/06/2024Էդուարդ Սպերցյանով հետաքրքրված են Իտալիայի առաջնությունից չորս ակումբԻտալական 4 ակումբի հետաքրքրված են«Կրասնոդարի» և Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանով։ Այս մասին հայտնում է Tuttomercatoweb-ը։ Աղբյուրի ունեցած տեղեկատվության համաձայն,...
23:00 06/06/2024Արսեն Հարությունյանն ու Արման Անդրեասյանը Բուդապեշտում ոսկե մեդալ նվաճեցինՀունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում անցկացվող ազատ ոճի ըմբշամարտի UWW (Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիա) վարկանիշային մրցաշարում Հայաստանի թիմը նվաճել է 2 ոսկե և 1 արծաթե մեդալ։ Այս մասին հայտնում է...
17:55 06/06/2024Այժմ Եվրոպայում թույլ թիմեր չեն մնացել, քանի որ պետական մարմիններն էլ են ներդրումներ անում. Պետրակով«Չեմ համարում, որ առաջին խաղակեսը ձախողել ենք։ Իհարկե, երկրորդ խաղակեսում շատ ավելի լավ խաղացինք»,- ասուլիսում ասաց Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը ՝ պատասխանելով...

14:37 15/02/2018Armenia drops one place in latest FIFA rankingArmenia's national football team has dropped one place to 91st in the latest FIFA rankings released on Thursday.
13:34 14/02/2018Armenia's Mikayel Mikayelyan comes 74th at the Olympic Men's sprint classicArmenian skier Mikayel Mikayelyan came the 74th in the men's sprint classic at Pyeongchang 2018 on Tuesday, falling behind the winner by over 28 seconds.
19:52 13/02/201833 Armenian chess players to participate at the European Individual Championship in BatumiThe European Individual Chess Championship for 2018 will take place in Batumi, Georgia on March 16-29.
15:00 12/02/2018Armenian junior judokas win medals at the European CupThe Armenian junior judo team participated in the European Cup qualification round held in Italy from February 10-11.
12:24 12/02/2018Armenian GM Aronian to play against Ding Liren at the Candidates TournamentArmenian GM Levon Aronian is set to play with Chinese chess grandmaster Ding Liren in the Round First of the Candidates Tournament that will take place in Berlin, Germany on March 10-28, 2018.
16:30 10/02/2018Winter Olympics: Sweden's Charlotte Kalla wins first gold medal of Pyeongchang 2018Sweden's Charlotte Kalla won the women's skiathlon to secure the first gold medal of Pyeongchang 2018.
17:04 09/02/2018Henrikh Mkhitaryan featured in FIFA Ultimate Team of the WeekArmenian national team captain and Arsenal attacking midfield Henrikh Mkhitaryan features in the latest FIFA 18 Ultimate Team of the Week.
19:23 08/02/2018Skier Mikayel Mikayelyan to bear Armenia’s flag at Olympics 2018 opening ceremonySkier Mikayel Mikayelyan will bear Armenia’s flag at the solemn opening ceremony of 2018 Winter Olympics in Pyeongchang tomorrow, the National Olympic Committee reported.
18:10 08/02/2018Arsenal boss says not surprised by Mkhitaryan’s professionalismArsenal boss Arsene Wenger has praised the way that the club’s newcomer, Armenian national team captain Henrikh Mkhitaryan has settled in at the Emirates ahead of his first ever North London derby.
15:18 08/02/2018Armenian chess players to compete at Aeroflot Open 201812 Armenian chess players will take part in Aeroflot Open 2018 international chess festival in Russia.
14:48 08/02/2018Aras Ozbiliz signs contract with Moldovan SheriffArmenian national team attacking midfielder Aras Ozbiliz has signed a contract with Moldovan team Sheriff, the club reported in a press statement.
19:22 06/02/2018Armenian flag raised in Pyeongchang Olympic villageArmenian athletes have arrived in South Korea to participate in Pyeongchang 2018. As the National Olympic committee reported, the delegation was greeted by the Mayor of the Olympic village. The head...
16:58 06/02/2018FIFA World Cup trophy arrives in Yerevan tomorrowArmenian football fans will have a unique opportunity to get up close to the World Cup trophy that will come to Yerevan for the first time on February 7.
11:51 06/02/2018Drinking water from Pyeongchang Olympic area infected with virusThe 2018 Winter Olympics in Pyeongchang faces their first medical emergency after some staff was hospitalized due to abdominal discomfort, Koreaboo reported.
19:22 05/02/2018Armenia's Gegham Nikoghosyan grabs bonze at 2018 EKF ChampionshipsArmenian karate fighters of different age groups took part in the 2018 EKF Junior, Cadet and U21 Championships in Sochi, Russia.
12:49 03/02/2018Armenia’s Mikayel Mikayelyan takes part in Junior World Ski ChampionshipsArmenian skier Mikayel Mikayelyan took part in the FIS Nordic Junior World Ski Championships 2018 held in Switzerland from 28 January to 2 February.
11:43 03/02/2018GM Aronian slips to 5th spot in FIDE ratingsArmenian GM Levon Aronian (2797) fell one spot to the 5th place in the latest World Chess Federation (FIDE) ratings from the 4th position in the previous rankings.
18:52 02/02/2018Arsenal reveal Henrikh Mkhitaryan's squad number for the Europa LeagueHenrikh Mkhitaryan has taken over Alexis Sanchez's No.7 shirt in domestic competitions for Arsenal but will have to wear another number in the Europa League.
10:41 02/02/2018Armenia’s Aronian wins Gibraltar Chess FestivalArmenian GM Levon Aronian won Tradewise Gibraltar Chess Festival 2018 on Thursday after drawing with Hikaru Nakamura in Round 10 and then beating Richard Rapport and Maxime Vachier-Lagrave in the...
19:21 01/02/2018Armenia vs. Estonia friendly to take place on March 24Armenian national team's will play a friendly match in Yerevan on March 24 with Estonia national team, the country's Football Federation informed.