09:42 17/06/2024Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության 2024 թ. հունիսի 17-ի հանդիպումներըՖուտբոլի «Եվրո-2024»-ում հունիսի 17-ին D խմբում առաջին տուրի երկրորդ հանդիպումը կանցկացնեն Ֆրանսիան ու Ավստրիան։ Եվրո-2024, առաջին տուր, E խումբ Ռումինիա-Ուկրաինա՝ 17:00 (Երևանի ժամանակով) Բելգիա -...
09:48 16/06/2024Ֆուտբոլի «Եվրո-2024» առաջնության հունիսի 16-ի հանդիպումներըԳերմանիայում ընթացող ֆուտբոլի «Եվրո-2024»-ում հունիսի 16-ին խմբային փուլի առաջին տուրի հանդիպումները կանցկացնեն D խմբում ընդգրկված Լեհաստանն ու Նիդերլանդները և C խմբի թիմերը։ Եվրո-2024, առաջին տուր,...
18:07 15/06/2024Մահացել է Մոնտենեգրոյի հավաքականի 26-ամյա դարպասապահըՄոտնենեգրոյի հավաքականի և «Միլվոլ» ակումբի դարպասապահ Մատյա Սարկիչը մահացել է 26 տարեկանում։ Sky Sports-ի հաղորդմամբ,այդ մասին հայտնել է անգլիական «Միլվոլի» մամուլի ծառայությունը, որի կազմում...
22:49 14/06/2024Սերժ Սարգսյանն այսօր հետևել է Ստեփան Ավագյանի հիշատակին նվիրված շախմատի մրցաշարի ընթացքինՀայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են. «Հայաստանի Շախմատի Ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանը և նախագահի առաջին տեղակալ Սմբատ Լպուտյանը այսօր հետևելու էին եկել Ստեփան Ավագյանի հիշատակին նվիրված...
21:23 14/06/2024Սուրեն Հարությունյանը դարձել է Կազանում ընթացող ԲՐԻԿՍ մարզական խաղերի հաղթողՀայաստանի կարատեի ազգային ֆեդերացիան հայտնում է. «Կարատեի Հայաստանի հավաքականի անդամ Սուրեն Հարությունյանը դարձել է Կազանում ընթացող ԲՐԻԿՍ մարզական խաղերի հաղթող: Հարությունյանը 5 հաղթանակ է տարել և...
19:16 14/06/2024Կազան-2024. սամբիստ Արսեն Խանջյանը՝ բրոնզե մեդալակիրՀայաստանի սամբոյի հավաքականի անդամ, 98 կգ քաշային Արսեն Խանջյանը բրոնզե մեդալ է նվաճել Ռուսաստանի Կազան քաղաքում ընթացող BRICS մարզական խաղերում: Այս մասին գրում է Արմսպորտը։ Հայաստանի...
14:00 14/06/2024Բասկետբոլի անվճար մարզումներ՝ Նորք-Մարաշի մարզադպրոցումԵրևանի Նորք-Մարաշ վարչական շրջանի մանկապատանեկան համալիր մարզադպրոցում առկա մարզաձևերին ավելացել է բասկետբոլը: Երևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ երեխաներն արդեն շաբաթը երեք անգամ կարող են...
10:11 14/06/2024Մեկնարկում է ԵՎՐՈ-2024-ը. Գերմանիան Ուկրաինայի հավաքականին հատուկ անվտանգություն կապահովիԱյսօր Գերմանիայում մեկնարկում է Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունը՝ Եվրո-2024-ը։ Գերմանիայի 10 քաղաքները կհյուրընկալեն Եվրոպայի առաջնության խաղերը: Բեռլինի «Օլիմպիական» մարզադաշտում, որը տեղավորում է 71...
17:26 13/06/2024Մարիամ Մկրտչյանը դարձել է աշխարհի մինչև 20 տարեկան աղջիկների փոխչեմպիոնՄարիամ Մկրտչյանը դարձել է աշխարհի մինչև 20 տարեկան աղջիկների փոխչեմպիոն։ Մարիամը, չկրելով ոչ մի պարտություն, 11 հնարավորից վաստակել է 9.5 միավոր և նվաճել արծաթե մեդալ: Հիշեցնենք, որ 17-ամյա Էմին...
15:26 13/06/2024Էմին Օհանյանը դարձել է աշխարհի մինչև 20 տարեկան պատանիների փոխչեմպիոն17-ամյա Էմին Օհանյանը դարձել է աշխարհի մինչև 20 տարեկան պատանիների փոխչեմպիոն։ Էմինը 11 հնարավորից վաստակել է 8.5 միավոր և Ղազախստանը ներկայացնող Նոգերբեկ Կազիբեկի հետ կիսել 1-2-րդ հորիզոնականները:...
09:41 12/06/2024Ակունք գյուղի 12-ամյա բնակիչը Գինեսի ռեկորդ է սահմանել... գերազանցելով 8 տարի անգերազանցելի մնացած ռեկորդը
16:07 10/06/2024Հայտնի հայ գործարարը ցանկանում է գնել «Էվերտոն» ֆուտբոլային ակումբըԼոնդոնաբնակ գործարար Վաչե Մանուկյանի գլխավորած կոնսորցիումը միացել է «Էվերտոն» ֆուտբոլային ակումբը գնելու պայքարին։ Այս մասին հայտնում է The Guardian-ը։ Ըստ աղբյուրի, տեխնոլոգիական ներդրումային IMS...
11:04 08/06/2024Վենգերը Մբապեին համեմատել է Պելեի հետԼոնդոնի «Արսենալի» նախկին գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը ասել է, որ հարձակվող Կիլիան Մբապեն իրեն հիշեցրել է Պելեին։ Այս մասին գրում է Marca-ը։ «Երբ առաջին անգամ տեսա Կիլիան Մբապեին, մտածեցի.
09:20 08/06/2024Շնորհակալ եմ հայերին, ինձ աջակցում են ցանկացած իրավիճակում. Պետրակով«Հիանալի մթնոլորտ էր մարզադաշտում։ Շատ շնորհակալ եմ, որ երկրպագուները եկել էին մարզադաշտ»,- Հայաստան-Ղազախստան ընկերական հանդիպումից հետո ասուլիսում ասաց Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ...
22:10 07/06/2024Հայաստանը 2-1 հաշվով հաղթել է Ղազախստանի հավաքականինՎ. Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը 2-1 հաշվով հաղթել է Ղազախստանի հավաքականին։ Հայաստանի հավաքականը հաշիվը բացեց 4-րդ րոպեին Նաիր Տիկնիզյանի...
17:39 07/06/2024Սաֆոնովի տեղափոխությունը ՊՍԺ կարող է ձախողվելԴարպասապահին արգելել են հեռանալ Ռուսաստանից
16:07 07/06/2024Մեսսի. «Ռեալն» աշխարհի լավագույն թիմն էԱմերիկյան «Ինտեր Մայամիի» արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսին, ով իր կարիերայի մեծ մասը խաղացել է կատալոնական «Բարսելոնայում», Մադրիդի «Ռեալին» անվանել է այս պահին աշխարհի լավագույն թիմը։ Նրա խոսքերը...
15:17 07/06/2024Էդուարդ Սպերցյանով հետաքրքրված են Իտալիայի առաջնությունից չորս ակումբԻտալական 4 ակումբի հետաքրքրված են«Կրասնոդարի» և Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանով։ Այս մասին հայտնում է Tuttomercatoweb-ը։ Աղբյուրի ունեցած տեղեկատվության համաձայն,...
23:00 06/06/2024Արսեն Հարությունյանն ու Արման Անդրեասյանը Բուդապեշտում ոսկե մեդալ նվաճեցինՀունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում անցկացվող ազատ ոճի ըմբշամարտի UWW (Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիա) վարկանիշային մրցաշարում Հայաստանի թիմը նվաճել է 2 ոսկե և 1 արծաթե մեդալ։ Այս մասին հայտնում է...
17:55 06/06/2024Այժմ Եվրոպայում թույլ թիմեր չեն մնացել, քանի որ պետական մարմիններն էլ են ներդրումներ անում. Պետրակով«Չեմ համարում, որ առաջին խաղակեսը ձախողել ենք։ Իհարկե, երկրորդ խաղակեսում շատ ավելի լավ խաղացինք»,- ասուլիսում ասաց Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը ՝ պատասխանելով...

10:06 09/07/2020Гол и голевая передача Генриха Мхитаряна принесли «Роме» победу над «Пармой»В концовке первого тайма капитан сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян, который был в стартовом составе «Ромы», сравнял счет.
19:57 07/07/2020Овик Кеучкерян встретился с Хоакином КапарросомАктер армянского происхождения Овик Кеучкерян, известный по роли Боготы в сериале «Бумажный дом», встретился с главным тренером Сборной Армении по футболу Хоакином Капарросом.
15:59 07/07/2020Руководство «Барселоны» планирует снизить зарплату МессиСейчас «Барселона» платит Месси 90 миллионов евро в год, половина из которых уходит на уплату налогов.
15:33 06/07/2020Генрих Мхитарян: Футболисты «Ромы» должны быть спокойными и не сходить с ума«Я чувствую себя хорошо, я играю непрерывно с момента возобновления сезона. Нам нужны не только опытные игроки, но сочетание опыта и молодости», – отметил он.
13:34 06/07/2020Фестиваль «Новая волна» отменен из-за коронавирусаФестиваль «Новая волна», который должен был пройти в Казани в конце августа 2020 года, отменен из-за коронавируса, сообщил на своей странице в Instagram композитор и генеральный продюсер мероприятия...
10:19 06/07/2020Генрих Мхитарян стал автором голаНакануне, 5 июля, состоялся матч 30-го тура чемпионата Италии «Наполи» — «Рома». Встреча прошла на стадионе «Сан Паоло» в Неаполе. Игра завершилась победой «Наполи», со счетом 2:1. В стартовом...
18:46 04/07/2020Испанский журналист заявил, что Аршавин мог играть за «Барселону»Он ошибся, поехав в Англию. Зачем выбрал «Арсенал»? Зачем отправился на это кладбище игроков? Тем более сам не раз признавался в любви к «Барселоне».
20:07 03/07/2020В Армении 4 клуба обжаловали решение Комитета по лицензированию клубов ФФА25 июня Комитет по лицензированию клубов ФФА принял решение отклонить заявки на получение лицензий футбольных клубов «Ани», «Арагац», «Дилижан», «Интер», «Масис» и «Торпедо».
17:13 03/07/2020Умер отец Хабиба Нурмагомедова: он болел коронавирусомАбдулманап Нурмагомедов заразился в начале мая и проходил лечение в больнице в Москве.
17:07 03/07/2020ФФА: Первая лига чемпионата Армении прекращена, 5 клубов и 58 человек дисквалифицированы3 июля состоялось Внеочередное заседание Исполкома ФФА.
11:04 03/07/2020СМИ: Месси намерен уйти из «Барселоны»Месси не устраивают постоянные конфликты вокруг и внутри команды, информационные утечки.
12:36 01/07/2020Генрих Мхитарян расторгнет контракт с «Арсеналом» – СМИЭто позволит игроку перейти в «Рому» на постоянной основе в качестве свободного агента.
11:14 01/07/2020Генрих Мхитарян: Моя история с «Ромой» продолжается, рад, что остаюсь«Рома» сообщила ранее, что достигла соглашения с «Арсеналом» о трансфере Генриха Мхитаряна на постоянной основе.
10:45 01/07/2020Левон Аронян: «Давно не виделись, но теперь я вернулся к работе и жизни!»Левон Аронян сопроводил рассказ о карантинных буднях фоторядом.
10:34 01/07/2020Лионель Месси забил свой 700-й гол в карьереЭтот гол стал не только юбилейным 700-м голом в карьере аргентинца, но и 630-м голом забитым за «Барселону». Еще 70 раз Месси отличился за сборную Аргентины.
09:49 01/07/2020Генрих Мхитарян продолжит играть в Италии: «Рома» достигла соглашения с «Арсеналом»«Рома» сообщила, что достигла соглашения с «Арсеналом» о трансфере Генриха Мхитаряна на постоянной основе.
15:18 30/06/2020Рейтинг ФИДЕ: Магнус Карлсен лидирует, Левон Аронян – 7-йИз армянских гроссмейстеров в рейтинге Габриел Саркисян на 53-м месте (2682), Карен Григорян – 71-м (2665), Грант Мелкумян – 77-м (2663), Сергей Мовсесян – 98-м (2649).
16:22 29/06/2020Первые Игры стран СНГ предварительно пройдут в сентябре 2020 годаПредварительными датами проведения Игр стран СНГ среди спортсменов до 23 лет в Казани значатся 4-11 сентября.
14:31 29/06/2020Игрок «Манчестер Сити» Агуэро может перейти в «Интер»Также в услугах словака заинтересован мадридский «Реал».
10:29 26/06/2020«Ливерпуль» стал лидером Англии по числу завоеванных трофеев«Ливерпуль», 26 июня оформивший чемпионство Англии сезона-2019/2020, стал безоговорочным лидером страны по числу завоеванных трофеев, сообщает «Газета.Ru».