12:33 06/06/2024Կառավարությունը Կապանի մարզադաշտը հանրային գերակա շահ հռչակեց«Նախագծով առաջարկվում է Կապանի մարզադաշտում առկա գույքը, որի մի մասը սեփականություն է, շենք-շինություն է, հողն էլ համայնքային է, բոլորը միասին՝ որպես ընդհանուր գույք, գերակա շահ ճանաչել, որպեսզի...
15:42 05/06/2024Հաստատվել է Հայաստան-Ղազախստան հանդիպումը սպասարկող մրցավարական անձնակազմըՎրացական մրցավարական անձնակազմը կսպասարկի Հայաստան – Ղազախստան ընկերական հանդիպումը։ ՀՖՖ հաղորդմամբ, հանդիպման մրցավար է նշանակվել Գոգա Կիկաչեիշվիլին, մրցավարի օգնականներ՝ Դավիդ Ախվլեդիանին և Դավիթ...
15:04 05/06/2024Հայաստանը և Վրաստանը միասնական հայտով կդիմեն ՖԻՖԱՀայաստանը և Վրաստանը միասնական հայտով կդիմեն ՖԻՖԱ` ֆուտբոլի աշխարհի 2029 թվականի երիտասարդների առաջնությունը հյուրընկալելու համար: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման...
22:13 04/06/2024Հայաստանի Ֆուտբոլի ազգային հավաքականն ընկերական խաղում զիջեց Սլովենիայի թիմինՀայաստանի ազգային հավաքականն ընկերական խաղում Սլովենիայի ընտրանուն։ հյուրընկալվելիս պարտվեց 1։2 հաշվով։ Խաղի հաշիվը 12-րդ րոպեին բացեց Յան Մլակարը։ Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը 56-րդ րոպեին...
21:39 04/06/2024Եվրո-2025. Հայաստանի ֆուտբոլի թիմը պարտվեց ՂազախստանինՖուտբոլի կանանց 2025 թ. Եվրոպայի առաջնության որակավորման փուլի չորրորդ տուրում Հայաստանի հավաքականը հյուրընկալվեց Ղազախստանի թիմին եւ պարտվեց 1:4 հաշվով։ Այս մասին հայտնում է sport.news.am-ը։ Թիմերի...
17:50 04/06/2024Սլովենիա-Հայաստան հանդիպմանը Սպերցյանին և Տիկնիզյանին կհետևեն իտալացի սկաուտներըԻտալական երկու ակումբների սկաուտները ներկա կլինեն այսօր կայանալիք Սլովենիայի և Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականների ընկերական հանդիպմանը, որտեղ կհետևեն Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստներ,...
09:11 04/06/2024Տղաներից որևէ դժգոհություն չունեմ. Ալեքսանդր ՊետրակովԱյսօր կկայանա Սլովենիա – Հայաստան ընկերական հանդիպումը
19:08 02/06/2024Դավիթ Չալոյանը նվաճեց Փարիզի օլիմպիական խաղերի ուղեգիրՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ աշխարհի փոխչեմպիոն Դավիթ Չալոյանը նվաճեց Փարիզի Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր։ Ըստ հաղորդագրության, Բանգկոկում ավարտվող բռնցքամարտի օլիմպիական...
12:35 01/06/2024Արտակ Դաշյանը հեռանում է «Փյունիկից»«Փյունիկի» կիսապաշտպան Արտակ Դաշյանը հեռանում է ակումբի հետ երկուս ու կես տարի անցկացնելուց հետո: Ավարտվել է կողմերի միջև գործող պայմանագրի ժամկետը: Այս մասին հայտնում են ակումբից ու մանրամասնում,...
18:13 31/05/2024Մեկնարկել է հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի միջազգային հուշամրցաշարըՀայաստանի, Շվեդիայի, Իրանի, Վրաստանի, Ռուսաստանի և Բելառուսի շուրջ 110 մարզիկ մասնակցում է Երևանում մեկնարկած հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի միջազգային հուշամրցաշարին: Այս մասին հայտնում են Երևանի...
09:40 31/05/2024Ֆուտզալի Հայաստանի հավաքականը բավական բարդ խմբում է հայտնվել. ՆազարեթյանՖուտզալի Հայաստանի հավաքականը հայտնվել է 6-րդ ընտրական խմբում, որտեղ մեր մրցակիցները կլինեն Ալբանիան, Դանիան և Ղազախստանը։
18:00 30/05/2024Սպերցյանը դեռ 1 տարի առաջ էր պատրաստ Եվրոպա տեղափոխությանը․ ԲերեզովսկիՀայաստանի ազգային հավաքականի, «Զենիթի» և «Դինամոյի» նախկին դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին խոսել է «Կրասնոդարի» և Հայաստանի ազգային թիմի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանի մասին։ «Էդիկը Եվրոպային պատրաստ էր...
16:00 30/05/2024Օլիմպիական խաղերի վարկանիշ նվաճած մարզիկներն ամսական 1 մլն դրամ նպաստ կստանանԳործադիրի այսօրվա նիստում որոշում է կայացվել Փարիզի 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերի վարկանիշ ձեռք բերած մարզիկների ամսական սպորտային նպաստը սահմանել 1 մլն դրամ՝ 300 000 ՀՀ դրամի փոխարեն: Որոշումն...
21:17 28/05/2024Կարեն Գրիգորյանը դարձել է ԱՄՆ-ում անցկացված «11th Cherry Blossom Classic» մրցաշարի հաղթողՀայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են «Գրոսմայստեր Կարեն Գրիգորյանը դարձել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում անցկացված «11th Cherry Blossom Classic» մրցաշարի հաղթող։ Հայ շախմատիստը 9 հնարավորից...
17:37 28/05/2024Հայաստանը դիմել է Ակոպովա -Ռախմանին զույգի տեղափոխության հարցովՌուս գեղասահորդներ Կարինա Ակոպովա և Նիկիտա Ռախմանին զույգի տեղափոխության վերաբերյալ Հայաստանը հարցում է ուղարկել Ռուսաստանին։ Այս մասին հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով իր...
18:07 27/05/2024Հենրիխ Մխիթարյանը պատմել է, թե ինչ է նախատեսում անել թոշակի անցնելուց հետոՄիլանի «Ինտերի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը պատմել է, թե ինչ է նախատեսում անել կարիերան ավարտից հետո։ «Ես անպայման ինչ-որ բանով պետք է զբաղվեմ, օրը 24 ժամ կխենթանամ տանը։ Ես ուզում եմ սովորել...
18:00 27/05/2024Մարմնամարզիկ Արթուր Ավետիսյանը՝ World Challenge Cup մրցաշարի հաղթողՀայաստանի սպորտային մարմնամարզության հավաքականի անդամ Արթուր Ավետիսյանը դարձել է Բուլղարիայի Վառնա քաղաքում անցկացված World Challenge Cup մրցաշարի հաղթող: Հայաստանի ներկայացուցիչը ոսկե մեդալ է նվաճել...
22:18 25/05/2024Փյունիկը հաղթեց Շիրակին և 16-րդ անգամ դարձավ Հայաստանի չեմպիոնԳյումրիի Քաղաքային մարզադաշտում այսօր կայացավ ՀՊԼ վերջին՝ 36-րդ տուրում «Շիրակ»-Փյունիկ» հանդիպում ավարտվեց հյուրերի հաղթանակով։ Միակ գոլի հեղինակ դարձավ Արտակ Դաշյանը, ինչի շնորհիվ Փյունիկը դարձավ...
13:12 25/05/2024Արսեն Զախարյանը Ռուսաստանի հավաքականի ճամբար կժամանի ՃապոնիայիցԱրսեն Զախարյանը Ռուսաստանի հավաքականի ճամբար կժամանի Ճապոնիայից «Ռեալ Սոսյեդադի» հայ կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի ներկայացուցիչ Գենադի Գոլուբինը sport-express.ru-ին մեկնաբանել է Բելառուսի դեմ...

10:33 25/06/2020Рома - Сампдория - 2:1: на поле после долгого перерыва вышел и Генрих МхитарянВ текущем сезоне Мхитарян в матчах серии А забил 6 голов и сделал 3 результативные передачи.
09:46 24/06/2020«Мальчик, который выжил»: сегодня день рождения отмечает Лионель МессиОдному из величайших игроков современного футбола 24 июня исполняется 33 года.
20:02 23/06/2020Первая ракетка мира Новак Джокович заразился коронавирусомПринимавший участие в турнире россиянин Андрей Рублев также сдал тест на COVID-19, который оказался отрицательным.
09:45 23/06/2020Сегодня в Армении отмечается День физкультурыАрмения имеет давние спортивные традиции. Армяне издавна принимали участие в Олимпийских играх в Древней Греции.
17:20 20/06/2020Неймар проиграл суд «Барселоне» и обязан заплатить команде €6,7 млнНападающий «Пари Сен-Жермен» Неймар проиграл суд «Барселоне», сообщает «Газета.Ru» со ссылкой на официальный сайт сине-гранатовых.
15:44 19/06/2020Соломон Име Удо будет выступать за сборную Армении по футболуДоговоренность об этом была достигнута между Федерацией футбола Армении и нигерийским полузащитником.
15:14 19/06/2020Джастин Клюйверт рассказал, как Генрих Мхитарян адаптировался в итальянской «Роме»Мхитарян также доказал свою ценность. Он забивает, ассистирует, его опыт важен для команды. Я учусь у него, как у игрока, который через многое прошел в своей карьере, рассказал он.
09:39 17/06/2020После 100-дневного перерыва возобновляются матчи Английской премьер-лигиДо окончания сезона осталось чуть больше месяца - и до 26 июля должны пройти 92 матча.
18:43 16/06/2020Трансферная бомба или рекламный фейк? «Челси» готов купить Роналду за 120 млн фунтовАнглийские издания утверждают, что звезда мирового футбола Криштиану Роналду близок к переходу в лондонский «Челси».
19:17 11/06/2020Названы лучшие спортсмены XXI векаЛучшим спортсменом XXI века назван 23-кратный олимпийский чемпион по плаванию американец Майкл Фелпс.
17:26 11/06/2020Футболиста лондонского «Тоттенхэма» дисквалифицировали за шутку о коронавирусеСпортсмен отстранен на один матч.
15:34 11/06/2020Армянский гроссмейстер Левон Аронян: «Мы живем ради таких минут. Это как влюбленность»Левон Аронян вышел в полуфинал турнира Clutch Chess, победив в матче Александра Грищука со счетом 10-8. Его следующим соперником станет чемпион мира Магнус Карлсен.
10:02 11/06/2020Испания: возобновляется прерванный из-за пандемии коронавируса чемпионат по футболуПервый матч пройдет в Севилье между «Севильей» и «Бетисом».
18:21 10/06/2020Шумахеру предстоит ещё одна сложная операцияХирургическое вмешательство будет направлено на восстановление нервной системы немца.
12:26 10/06/2020Швейцарский теннисист Роджер Федерер не будет выступать на турнирах в 2020 годуТеннисист пропустит остаток сезона из-за операции на правом колене.
10:02 09/06/2020Генрих Мхитарян: Хотелось бы выступать в «Роме» не только в следующем сезоне, но и в ближайшие годыФутболист перешел в "Рому" летом 2019 года.
20:16 08/06/2020Мбаппе подешевел на 6 миллионов евроФранцузский футболист Килиан Мбаппе остался самым дорогостоящим футболистом в мире.
11:39 08/06/2020«Манчестер Сити» оказался лидером по расходам среди клубов АнглииПри этом лидер нынешнего сезона «Ливерпуль» за последние пять лет потратил лишь £107 млн, что является 14-м показателем среди клубов Англии.
19:45 30/05/2020Нападающий сборной Армении Александр Карапетян: 1-2 килограмма все футболисты набралиНа весы я не смотрел, но очень слежу сейчас за тем, что кушаю, рассказал он.