12:33 06/06/2024Կառավարությունը Կապանի մարզադաշտը հանրային գերակա շահ հռչակեց«Նախագծով առաջարկվում է Կապանի մարզադաշտում առկա գույքը, որի մի մասը սեփականություն է, շենք-շինություն է, հողն էլ համայնքային է, բոլորը միասին՝ որպես ընդհանուր գույք, գերակա շահ ճանաչել, որպեսզի...
15:42 05/06/2024Հաստատվել է Հայաստան-Ղազախստան հանդիպումը սպասարկող մրցավարական անձնակազմըՎրացական մրցավարական անձնակազմը կսպասարկի Հայաստան – Ղազախստան ընկերական հանդիպումը։ ՀՖՖ հաղորդմամբ, հանդիպման մրցավար է նշանակվել Գոգա Կիկաչեիշվիլին, մրցավարի օգնականներ՝ Դավիդ Ախվլեդիանին և Դավիթ...
15:04 05/06/2024Հայաստանը և Վրաստանը միասնական հայտով կդիմեն ՖԻՖԱՀայաստանը և Վրաստանը միասնական հայտով կդիմեն ՖԻՖԱ` ֆուտբոլի աշխարհի 2029 թվականի երիտասարդների առաջնությունը հյուրընկալելու համար: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման...
22:13 04/06/2024Հայաստանի Ֆուտբոլի ազգային հավաքականն ընկերական խաղում զիջեց Սլովենիայի թիմինՀայաստանի ազգային հավաքականն ընկերական խաղում Սլովենիայի ընտրանուն։ հյուրընկալվելիս պարտվեց 1։2 հաշվով։ Խաղի հաշիվը 12-րդ րոպեին բացեց Յան Մլակարը։ Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը 56-րդ րոպեին...
21:39 04/06/2024Եվրո-2025. Հայաստանի ֆուտբոլի թիմը պարտվեց ՂազախստանինՖուտբոլի կանանց 2025 թ. Եվրոպայի առաջնության որակավորման փուլի չորրորդ տուրում Հայաստանի հավաքականը հյուրընկալվեց Ղազախստանի թիմին եւ պարտվեց 1:4 հաշվով։ Այս մասին հայտնում է sport.news.am-ը։ Թիմերի...
17:50 04/06/2024Սլովենիա-Հայաստան հանդիպմանը Սպերցյանին և Տիկնիզյանին կհետևեն իտալացի սկաուտներըԻտալական երկու ակումբների սկաուտները ներկա կլինեն այսօր կայանալիք Սլովենիայի և Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականների ընկերական հանդիպմանը, որտեղ կհետևեն Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստներ,...
09:11 04/06/2024Տղաներից որևէ դժգոհություն չունեմ. Ալեքսանդր ՊետրակովԱյսօր կկայանա Սլովենիա – Հայաստան ընկերական հանդիպումը
19:08 02/06/2024Դավիթ Չալոյանը նվաճեց Փարիզի օլիմպիական խաղերի ուղեգիրՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ աշխարհի փոխչեմպիոն Դավիթ Չալոյանը նվաճեց Փարիզի Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր։ Ըստ հաղորդագրության, Բանգկոկում ավարտվող բռնցքամարտի օլիմպիական...
12:35 01/06/2024Արտակ Դաշյանը հեռանում է «Փյունիկից»«Փյունիկի» կիսապաշտպան Արտակ Դաշյանը հեռանում է ակումբի հետ երկուս ու կես տարի անցկացնելուց հետո: Ավարտվել է կողմերի միջև գործող պայմանագրի ժամկետը: Այս մասին հայտնում են ակումբից ու մանրամասնում,...
18:13 31/05/2024Մեկնարկել է հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի միջազգային հուշամրցաշարըՀայաստանի, Շվեդիայի, Իրանի, Վրաստանի, Ռուսաստանի և Բելառուսի շուրջ 110 մարզիկ մասնակցում է Երևանում մեկնարկած հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի միջազգային հուշամրցաշարին: Այս մասին հայտնում են Երևանի...
09:40 31/05/2024Ֆուտզալի Հայաստանի հավաքականը բավական բարդ խմբում է հայտնվել. ՆազարեթյանՖուտզալի Հայաստանի հավաքականը հայտնվել է 6-րդ ընտրական խմբում, որտեղ մեր մրցակիցները կլինեն Ալբանիան, Դանիան և Ղազախստանը։
18:00 30/05/2024Սպերցյանը դեռ 1 տարի առաջ էր պատրաստ Եվրոպա տեղափոխությանը․ ԲերեզովսկիՀայաստանի ազգային հավաքականի, «Զենիթի» և «Դինամոյի» նախկին դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին խոսել է «Կրասնոդարի» և Հայաստանի ազգային թիմի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանի մասին։ «Էդիկը Եվրոպային պատրաստ էր...
16:00 30/05/2024Օլիմպիական խաղերի վարկանիշ նվաճած մարզիկներն ամսական 1 մլն դրամ նպաստ կստանանԳործադիրի այսօրվա նիստում որոշում է կայացվել Փարիզի 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերի վարկանիշ ձեռք բերած մարզիկների ամսական սպորտային նպաստը սահմանել 1 մլն դրամ՝ 300 000 ՀՀ դրամի փոխարեն: Որոշումն...
21:17 28/05/2024Կարեն Գրիգորյանը դարձել է ԱՄՆ-ում անցկացված «11th Cherry Blossom Classic» մրցաշարի հաղթողՀայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են «Գրոսմայստեր Կարեն Գրիգորյանը դարձել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում անցկացված «11th Cherry Blossom Classic» մրցաշարի հաղթող։ Հայ շախմատիստը 9 հնարավորից...
17:37 28/05/2024Հայաստանը դիմել է Ակոպովա -Ռախմանին զույգի տեղափոխության հարցովՌուս գեղասահորդներ Կարինա Ակոպովա և Նիկիտա Ռախմանին զույգի տեղափոխության վերաբերյալ Հայաստանը հարցում է ուղարկել Ռուսաստանին։ Այս մասին հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով իր...
18:07 27/05/2024Հենրիխ Մխիթարյանը պատմել է, թե ինչ է նախատեսում անել թոշակի անցնելուց հետոՄիլանի «Ինտերի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը պատմել է, թե ինչ է նախատեսում անել կարիերան ավարտից հետո։ «Ես անպայման ինչ-որ բանով պետք է զբաղվեմ, օրը 24 ժամ կխենթանամ տանը։ Ես ուզում եմ սովորել...
18:00 27/05/2024Մարմնամարզիկ Արթուր Ավետիսյանը՝ World Challenge Cup մրցաշարի հաղթողՀայաստանի սպորտային մարմնամարզության հավաքականի անդամ Արթուր Ավետիսյանը դարձել է Բուլղարիայի Վառնա քաղաքում անցկացված World Challenge Cup մրցաշարի հաղթող: Հայաստանի ներկայացուցիչը ոսկե մեդալ է նվաճել...
22:18 25/05/2024Փյունիկը հաղթեց Շիրակին և 16-րդ անգամ դարձավ Հայաստանի չեմպիոնԳյումրիի Քաղաքային մարզադաշտում այսօր կայացավ ՀՊԼ վերջին՝ 36-րդ տուրում «Շիրակ»-Փյունիկ» հանդիպում ավարտվեց հյուրերի հաղթանակով։ Միակ գոլի հեղինակ դարձավ Արտակ Դաշյանը, ինչի շնորհիվ Փյունիկը դարձավ...
13:12 25/05/2024Արսեն Զախարյանը Ռուսաստանի հավաքականի ճամբար կժամանի ՃապոնիայիցԱրսեն Զախարյանը Ռուսաստանի հավաքականի ճամբար կժամանի Ճապոնիայից «Ռեալ Սոսյեդադի» հայ կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի ներկայացուցիչ Գենադի Գոլուբինը sport-express.ru-ին մեկնաբանել է Բելառուսի դեմ...

13:04 01/02/2018Armenia’s Aronian among leaders at Gibraltar Chess FestivalArmenian GM Levon Aronian defeated Sethuraman S.P. of India at Round 9 of Tradewise Gibraltar Chess Festival 2018 (10 rounds, Swiss system) held on Wednesday. With the chess tournament nearing the...
13:01 31/01/2018Aronian played draw in Round 8 of Tradewise Gibraltar Chess 2018Armenian GM Levon Aronian has played draw with Grigory Oparin of Russia in round 8 of Tradewise Gibraltar Chess Festival 2018 (10 rounds, Swiss system), National Olympic Committee reported.
19:54 30/01/2018Henrikh Mkhitaryan: I came to Arsenal to play 'offensive football'Armenian national team captain and Arsenal playmaker Henrikh Mkhitaryan says he is looking forward to playing "offensive football" in north London.
14:45 30/01/2018Armenia’s Aronian snatches another win at Gibraltar Chess FestivalArmenian GM Levon Aronian has claimed another victory at Tradewise Gibraltar Chess Festival 2018 (10 rounds, Swiss system), defeating Nigel Short of England at Round 7 of the chess tournament held on...
16:48 29/01/2018Tradewise Chess Festival: Aronian gains third winArmenian GM Levon Aronian has claimed his third victory at Tradewise Gibraltar Chess Festival 2018 (10 rounds, Swiss system) taking place from 23 January to 1 February.
13:32 27/01/2018Aronian, Mkrtchian draw at Tradewise Chess FestivalThe Armenian representatives drew their games at Round 4 of Tradewise Gibraltar Chess Festival 2018 (10 rounds, Swiss system) taking place from 23 January to 1 February.
19:23 26/01/2018Names of Armenian skiers for PyeongChang 2018 revealedThe regular session of the Armenian Skiing Federation Chairmanship that was held on Thursday in Tsakhkadzor announced the names of Armenian skiers set to participate in the XXIII Olympic Winter Games.
12:34 26/01/2018Mourinho: "I lost a fantastic player. Mkhi is going to be even better than he was with us”Manchester United manager Jose Mourinho has commented on Henrikh Mkhitaryan’s transfer to Arsenal in a deal that saw Alexis Sanchez joining Manchester United.
11:22 26/01/2018Tradewise Chess Festival: Aronian claims second victory in a rowArmenian GM Levon Aronian has claimed his second victory in a row at Tradewise Gibraltar Chess Festival (10 rounds, Swiss system) taking place from 23 January to 1 February.
13:08 25/01/2018Armenia’s opponents at UEFA Nations League announcedThe drawing ceremony of the inaugural edition of UEFA Nations League was held in Lausanne on Wednesday.
12:30 24/01/2018Henrikh Mkhitaryan trains with his new Arsenal teammates for the first timeHenrikh Mkhitaryan took part in his first Arsenal training session on Tuesday since his move from Manchester United, Express reported.
17:52 23/01/2018Henrikh Mkhitaryan’s shirt number reveled after transfer to ArsenalHenrikh Mkhitaryan will wear the No 7 shirt vacated by Alexis Sanchez at Arsenal, The Telegraph reported, referring to the club announcement.
11:16 23/01/2018“Life goes on” – Mkhitaryan says goodbye to Man United fansArmenian national football team and Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan has said a heartfelt goodbye to the Manchester United fans on Facebook.
19:49 22/01/2018Armenian athlete Levon Aghasyan wins Kazakhstan int’l tournamentThe international athletics competition for the prizes of Olympic champion Olga Rypakova was held in Ust-Kamenogorsk, Kazakhstan, with an Armenian athlete winning the champion’s title.
17:45 22/01/2018Levon Aronian to take part in Tradewise Chess FestivalThe traditional Tradewise Chess Festival will be held in Gibraltar from 23 January to 1 February in participation of Armenian GM Levon Aronian, the National Olympic Committee reported.
13:18 22/01/2018Hayk Martirosyan one step away from winning Armenia’s Men’s Chess Champion’s titleRound 10 of Armenian Men’s Championship took place yesterday at Chess Academy of Armenia, where the leader of the tournament Hayk Martirosyan played draw.
11:34 22/01/2018Mkhitaryan on Instagram: 'What am I getting for my birthday?'Henrikh Mkhitaryan, who turned 29 on January 21, posed for a photo with United team-mate Paul Pogba and football agent Mino Raiola, Tribuna.com reported.
11:59 20/01/2018Armenian figure skater Slavik Hayrapetyan takes 15th spot at EuropeansArmenian figure skater Slavik Hayrapetyan took the 15th spot at the 2018 European Figure Skating Championships hosted by Moscow, Russia.
15:10 19/01/2018Armenia’s Artur Davtyan among top gymnasts of 2016-2017Artur Davtyan, a member of the Armenian gymnastics team, has been included in the list of world-class gymnasts of 2016-2017 by the International Gymnastics Federation.
20:22 18/01/2018Armenian football team maintains 90th spot in FIFA rankingThe International Federation of Association Football (FIFA) has released the updated ranking for national football teams on Thursday, with the Armenian squad maintaining the 90th position as of...