23:45 14/02/2024Գոռ Սահակյանը դարձավ ծանրամարտի Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոնԲուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությանը Հայաստանի հավաքականն ներկայացուցիչ 67 կգ քաշային Գոռ Սահակյանը դարձավ ծանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոն։ Սա մարզիկի երկրորդ...
23:25 14/02/2024Արթուր Ալեքսանյանը 7-րդ անգամ դարձավ Եվրոպայի չեմպիոնԲուխարեստում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում հունահռոմեական ոճի ըմբիշ, աշխարհի, Եվրոպայի և Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը 7-րդ անգամ նվաճեց եվրոպայի չեմպիոնի տիտղոսը։...
22:24 13/02/2024Մալխաս Ամոյանը երրորդ անգամ նվաճեց Եվրոպայի չեմպիոնի տիտղոսըՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են. «Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում անցկացվող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի առաջատարներից Մալխաս Ամոյանը...
21:12 13/02/2024Ալեքսանդրա Գրիգորյանը նվաճեց ծանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոնի կոչումըԲուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում փետրվարի 12-ից մեկնարկած ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի անդամ Ալեքսանդրա Գրիգորյանը նվաճեց չեմպիոնի կոչումը: Երկամարտում հայ ծանրորդը...
20:50 13/02/2024Մանվել Խաչատրյանը՝ Բուխարեստում անցկացվող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիրՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան հայտնում է, որ 55 կգ Մանվել Խաչատրյանը Բուխարեստում անցկացվող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր է։ Հիշեցնենք, որ ընդամենը րոպեներ առաջ էլ Հունահռոմեական...
20:27 13/02/2024Արթուր Ալեքսանյանը Եվրոպայի առաջնության եզրափակչում էՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան հայտնում է, որ Արթուր Ալեքսանյանը Եվրոպայի առաջնության եզրափակչում է։ Հունահռոմեական ոճի ըմբիշ, աշխարհի, Եվրոպայի և Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը դուրս...
18:32 13/02/2024Արաս Օզբիլիզը կղեկավարի «Ուրարտուի» ակադեմիան«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի մանկապատանեկան ֆուտբոլի զարգացման գծով փոխտնօրեն է նշանակվել «Ուրարտուի» և Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Արաս Օզբիլիզը։ Այս մասին տեղեկացնում է...
14:52 13/02/2024Արթուր Ալեքսանյանը հաղթեց թուրք ըմբիշինԱրթուր Ալեքսանյանը հաղթեց թուրք ըմբիշին։ Բուխարեստում ընթացող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Ալեքսանյանը ժամանակից շուտ՝ 9։1 հաշվով պարտության է մատնել թուրք Բեյտուլա...
21:39 12/02/2024Մալխաս Ամոյանը հաղթեց կիսաեզրափակիչում և դուրս եկավ Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչՌումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում անցկացվող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի առաջատար Մալխաս Ամոյանը տպավորիչ հաղթանակով դուրս եկավ եզրափակիչ և կպայքարի...
17:30 12/02/2024«Ուրարտուի» պաշտպանը կոտրվածք ունի, ապաքինման համար կպահանջվի մոտ 2-3 ամիս«Ուրարտուի» կենտրոնական պաշտպան Ալեքսանդր Պուցկոն վնասվածք է ստացել արտասահմանյան հավաքի ընթացքում։ «Ուրարտուի» ակումբից հայտնում են, որ ֆուտբոլիստի մոտ ախտորոշվել է ձախ ոտքի նրբոլոքի կոտրվածք։...
17:03 12/02/2024Ըմբշամարտի ԵԱ․ Մալխաս Ամոյանը ևս դուրս եկավ կիսաեզրափակիչՌումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությանը 77 կգ Մալխաս Ամոյանը մրցեց Ռուսաստանի ներկայացուցիչ Ադիլետ Տուլուբաևի հետ: Մալխասը հաղթեց 3։2 հաշվով ու դուրս եկավ...
15:55 12/02/2024Ըմբշամարտի ԵԱ. Մանվել Խաչատրյանը հաղթել է Եվրոպայի չեմպիոն թուրք մարզիկին և դուրս եկել կիսաեզրափակիչԱյսօր Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում մեկնարկում է ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունը։ Մրցումային առաջին օրը մրցագորգ դուրս կգան 55 կգ, 63 կգ, 77 կգ, 87 կգ և 130 կգ քաշային կարգի ըմբիշները։ 55 կգ...
10:16 12/02/2024Խաղի ժամանակ կայծակի հարվածից ֆուտբոլիստը մահացել էԻնդոնեզիայում կայծակի հարվածը սպանել է «Պերսիկաս Սուբանգի» ակումբի 30-ամյա ֆուտբոլիստին։ Այս մասին հայտնում է VoiID պորտալը։ Ողբերգությունը տեղի է ունեցել փետրվարի 10-ին Բանդունգի «Սիլիվանգի»...
13:50 11/02/2024Եռացատկորդ Լևոն Աղասյանը ճանաչվել է Ստամբուլում անցկացված առաջնության փոխչեմպիոնՀՀ ԿԳՄՍՆ-ից հայտնում են. Հայաստանի առաջատար եռացատկորդ Լևոն Աղասյանը ճանաչվել է Ստամբուլում անցկացված Բալկանյան երկրների ձմեռային առաջնության փոխչեմպիոն։ Աղասյանը ցույց է տվել 16,28 մետր արդյունք և...
23:38 10/02/2024Եկա, տեսա, հաղթեցի. Ինտերը հաղթեց ՌոմայինԻտալիայի առաջնության Ա Սերիայի 24-րդ տուրում «Ինտեր»-«Ռոմա» հանդիպումն ավարտվեց 4։2 հաշվով։ «Եկա, տեսա, հաղթեցի»,-այսպես է իր հաղթանակի մասին հայտնել «Ինտեր»-ը ֆեյսբուքյան էջում։ Հռոմում կայացած...
21:31 10/02/2024«Ալաշկերտի» կազմը համալրել է Ստեֆան Աշկովսկին«Ալաշկերտի» կազմը համալրել է Հյուսիսային Մակեդոնիայի ազգային հավաքականի ձախ եզրային Ստեֆան Աշկովսկին: Ակումբի մամուլի ծառայությունից հայտնում են՝ իրադարձություններով հարուստ ակումբային կարիերայի...
11:09 10/02/2024Հայտնի է՝ ՊՍԺ-ն որքան է առաջարկում Մբապեին նոր պայմանագրովՓարիզյան ՊՍԺ-ն առաջարկ է արել թիմի ֆրանսիացի հարձակվող Կիլիան Մբապեին՝ նրան թիմում պահելու համար։ Այս մասին El Chiringuito-ում հայտնել է Le Parisien-ի լրագրող Ֆրանսուա Դեյվիդը։ Նրա հայտարարության...
10:06 10/02/2024Արգենտինայի հանդիպումը չեղարկվել է Մեսսիի սկանդալի պատճառովՀանչժոուի սպորտային կոմիտեն հայտարարել է Չինաստանում Արգենտինայի և Նիգերիա ընկերական հանդիպման չեղարկման մասին։ «Հայտնի պատճառներով իրավասու մարմինները եկել են այն եզրակացության, որ Արգենտինայի...
20:10 09/02/2024Հայաստանի չեմպիոն Արթուր Սահակյանն ապահովել է առաջին մեդալը Բուլղարիայում ընթացող մրցաշարում60 կգ քաշային Հայաստանի չեմպիոն Արթուր Սահակյանը առնվազն բրոնզե մեդալ է ապահովել Բուլղարիայում ընթացող «Ստրանջայի» հեղինակավոր մրցաշարում։ Այս մասին հայտնում են Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայից։...
09:35 09/02/2024Պետրակով. Հիմա թույլ ընտրանիներ չկան ու հաստատ լավ պայքարի ենք ականատես լինելու Ազգերի Լիգայի գալիք խաղարկությունումՓետրվարի 8-ին Փարիզում կայացել է ՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի 2024/25 թվականների մրցաշարի վիճակահանությունը։

10:56 08/09/2017Levon Aronian, Hou Yifan to play a tie-break gameRound 2 of the 1/32 final the FIDE World Chess Cup 2017 underway in Tbilisi, Georgia was held on Thursday with Armenian GM Levon Aronian and a Chinese chess grandmaster Hou Yifan playing the second...
17:35 07/09/2017Beach Volleyball Eastern Europe Championship kicks off in YerevanArmenia’s capital Yerevan will host on September 8-10 the Men’s Eastern Europe Volleyball Championship.
10:37 07/09/2017FIDE World Chess Cup 2017: Aronian draws with Hou YifanGame 1 of 1/32 final (Round 2) of the FIDE World Chess Cup 2017 underway in Tbilisi Georgia waw held on Wednesday.
20:21 06/09/2017European Youth Chess Championship 2017 kicks off in RomaniaEuropean Youth Chess Championship 2017 kicked off in Mamaia, Romania on 5 September. The chess tour features 1150 chess players from 48 European states. 36 young Armenian chess players, including...
19:38 06/09/2017Olympic silver medalist Mihran Harutyunyan to start MMA careerSilver medalist of 2016 Rio Olympic Games, Armenian Greco-Roman wrestler Mihran Harutyunyan will begin performing in Mixed martial arts (MMA) as well, MMA manager Rizvan Magomedov informed.
10:55 06/09/2017Wrestler Hayk Asatryan wins bronze at the World ChampionshipsArmenian Greco-Roman wrestler Hayk Asatryan (50kg) won bronze medal at the 2017 Cadet World Wrestling Championships, which kicked off in Athens, Greece on Monday.
10:26 06/09/2017Levon Aronian to face Hou Yifan at FIDE World Chess Cup 2017Armenian GMs Hrant Melkumyan and Robert Hovhannisyan dropped out the 1/64 final of the of FIDE World Chess Cup 2017, taking place in Tbilisi Georgia.
16:51 05/09/2017FIFA set to review world ranking systemFIFA has confirmed it will review its ranking system after all the 2018 World Cup qualifying games. The system, which is based on each country’s results over a four-year rolling period, is used by...
15:39 05/09/2017Armenian wrestler Hayk Asatryan to struggle for bronze at 2017 Cadet World C’ships todayArmenian Greco-Roman wrestler Hayk Asatryan (50kg) on Tuesday will struggle for the bronze medal at the 2017 Cadet World Wrestling Championships, which kicked off in Athens, Greece on Monday.
10:46 05/09/2017Levon Aronian wins through to 1/32 final of FIDE World Chess CupArmenian GM Levon Aronian claimed his second victory at the Game 2 of 1/64 final (Round 1) of FIDE World Chess Cup 2017, taking place in Tbilisi, Georgia.
20:12 04/09/2017Armenian world wrestling champions Artur Alexanyan and Maksim Manukyan awarded with carsArmenian athletes Artur Alexanyan and Maksim Manukyan, who grabbed gold medals at the 2017 World Wrestling Championships held in Paris, France, have received an award from a Moscow-based Armenian...
11:49 04/09/2017Match officials announced for the 2018 World Cup qualifying Armenia-DenmarkArmenian national football team will play today the 2018 World Cup qualifying match in Group E against Denmark.
10:17 04/09/2017Aronian seals victory at the World Chess Cup first roundArmenian GM Levon Aronian started with a victory at the 2017 FIDE World Chess Cup, taking place in Tbilisi, Georgia.
15:40 02/09/2017Serena Williams welcomes baby girl with fiance Alexis OhanianSerena Williams has given birth to a baby girl. The 23 Grand Slam title winner Serena Williams welcomed the new arrival on Friday afternoon, Metro reported, reminding that Serena was induced at St....
20:12 01/09/2017UNICEF Goodwill Ambassador Henrikh Mkhitaryan calls for every child to get a quality inclusive educationArmenian national football team captain and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan says every child has a right to quality education along their peers, regardless of their abilities.
17:03 01/09/2017Levon Aronian comes 4th in latest FIDE RankingsThe World Chess Federation (FIDE) has published FIDE Rating List as of September 1, 2017. World Champion Magnus Carlsen (2827) continues to lead the Top Players List. Maxime Vachier-Lagrave (2804)...
15:19 01/09/2017Three Armenian GMs to take part in FIDE World Chess Cup 2017FIDE World Chess Cup 2017 is slated for Tbilisi, Georgia on 3-27 September. The 128-player knockout chess tour also features Armenian GMs Levon Aronian, Hrant Melkumyan and Robert Hovhannisyan,...
11:00 01/09/2017Armenia’s Hovhannes Bachkov takes bronze at World Boxing ChampionshipsArmenian boxer Hovhannes Bachkov (64kg) ended the 2017 World Boxing Championships underway in Hamburg with a bronze medal.
18:15 31/08/2017Armenia finishes 26th at 2017 Summer Universiade131 participant states struggled for 275 medals in 21 sports at the 29th Summer Universiade held in Taipei, Taiwan.
13:33 31/08/2017Armenia national football team off to RomaniaArmenian national football team players and the FFA delegation is travelling to Bucharest, Romania today to play the World Cup qualifying match in Group E against Romania.