23:45 14/02/2024Գոռ Սահակյանը դարձավ ծանրամարտի Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոնԲուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությանը Հայաստանի հավաքականն ներկայացուցիչ 67 կգ քաշային Գոռ Սահակյանը դարձավ ծանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոն։ Սա մարզիկի երկրորդ...
23:25 14/02/2024Արթուր Ալեքսանյանը 7-րդ անգամ դարձավ Եվրոպայի չեմպիոնԲուխարեստում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում հունահռոմեական ոճի ըմբիշ, աշխարհի, Եվրոպայի և Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը 7-րդ անգամ նվաճեց եվրոպայի չեմպիոնի տիտղոսը։...
22:24 13/02/2024Մալխաս Ամոյանը երրորդ անգամ նվաճեց Եվրոպայի չեմպիոնի տիտղոսըՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են. «Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում անցկացվող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի առաջատարներից Մալխաս Ամոյանը...
21:12 13/02/2024Ալեքսանդրա Գրիգորյանը նվաճեց ծանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոնի կոչումըԲուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում փետրվարի 12-ից մեկնարկած ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի անդամ Ալեքսանդրա Գրիգորյանը նվաճեց չեմպիոնի կոչումը: Երկամարտում հայ ծանրորդը...
20:50 13/02/2024Մանվել Խաչատրյանը՝ Բուխարեստում անցկացվող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիրՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան հայտնում է, որ 55 կգ Մանվել Խաչատրյանը Բուխարեստում անցկացվող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր է։ Հիշեցնենք, որ ընդամենը րոպեներ առաջ էլ Հունահռոմեական...
20:27 13/02/2024Արթուր Ալեքսանյանը Եվրոպայի առաջնության եզրափակչում էՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան հայտնում է, որ Արթուր Ալեքսանյանը Եվրոպայի առաջնության եզրափակչում է։ Հունահռոմեական ոճի ըմբիշ, աշխարհի, Եվրոպայի և Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը դուրս...
18:32 13/02/2024Արաս Օզբիլիզը կղեկավարի «Ուրարտուի» ակադեմիան«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի մանկապատանեկան ֆուտբոլի զարգացման գծով փոխտնօրեն է նշանակվել «Ուրարտուի» և Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Արաս Օզբիլիզը։ Այս մասին տեղեկացնում է...
14:52 13/02/2024Արթուր Ալեքսանյանը հաղթեց թուրք ըմբիշինԱրթուր Ալեքսանյանը հաղթեց թուրք ըմբիշին։ Բուխարեստում ընթացող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Ալեքսանյանը ժամանակից շուտ՝ 9։1 հաշվով պարտության է մատնել թուրք Բեյտուլա...
21:39 12/02/2024Մալխաս Ամոյանը հաղթեց կիսաեզրափակիչում և դուրս եկավ Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչՌումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում անցկացվող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի առաջատար Մալխաս Ամոյանը տպավորիչ հաղթանակով դուրս եկավ եզրափակիչ և կպայքարի...
17:30 12/02/2024«Ուրարտուի» պաշտպանը կոտրվածք ունի, ապաքինման համար կպահանջվի մոտ 2-3 ամիս«Ուրարտուի» կենտրոնական պաշտպան Ալեքսանդր Պուցկոն վնասվածք է ստացել արտասահմանյան հավաքի ընթացքում։ «Ուրարտուի» ակումբից հայտնում են, որ ֆուտբոլիստի մոտ ախտորոշվել է ձախ ոտքի նրբոլոքի կոտրվածք։...
17:03 12/02/2024Ըմբշամարտի ԵԱ․ Մալխաս Ամոյանը ևս դուրս եկավ կիսաեզրափակիչՌումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությանը 77 կգ Մալխաս Ամոյանը մրցեց Ռուսաստանի ներկայացուցիչ Ադիլետ Տուլուբաևի հետ: Մալխասը հաղթեց 3։2 հաշվով ու դուրս եկավ...
15:55 12/02/2024Ըմբշամարտի ԵԱ. Մանվել Խաչատրյանը հաղթել է Եվրոպայի չեմպիոն թուրք մարզիկին և դուրս եկել կիսաեզրափակիչԱյսօր Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում մեկնարկում է ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունը։ Մրցումային առաջին օրը մրցագորգ դուրս կգան 55 կգ, 63 կգ, 77 կգ, 87 կգ և 130 կգ քաշային կարգի ըմբիշները։ 55 կգ...
10:16 12/02/2024Խաղի ժամանակ կայծակի հարվածից ֆուտբոլիստը մահացել էԻնդոնեզիայում կայծակի հարվածը սպանել է «Պերսիկաս Սուբանգի» ակումբի 30-ամյա ֆուտբոլիստին։ Այս մասին հայտնում է VoiID պորտալը։ Ողբերգությունը տեղի է ունեցել փետրվարի 10-ին Բանդունգի «Սիլիվանգի»...
13:50 11/02/2024Եռացատկորդ Լևոն Աղասյանը ճանաչվել է Ստամբուլում անցկացված առաջնության փոխչեմպիոնՀՀ ԿԳՄՍՆ-ից հայտնում են. Հայաստանի առաջատար եռացատկորդ Լևոն Աղասյանը ճանաչվել է Ստամբուլում անցկացված Բալկանյան երկրների ձմեռային առաջնության փոխչեմպիոն։ Աղասյանը ցույց է տվել 16,28 մետր արդյունք և...
23:38 10/02/2024Եկա, տեսա, հաղթեցի. Ինտերը հաղթեց ՌոմայինԻտալիայի առաջնության Ա Սերիայի 24-րդ տուրում «Ինտեր»-«Ռոմա» հանդիպումն ավարտվեց 4։2 հաշվով։ «Եկա, տեսա, հաղթեցի»,-այսպես է իր հաղթանակի մասին հայտնել «Ինտեր»-ը ֆեյսբուքյան էջում։ Հռոմում կայացած...
21:31 10/02/2024«Ալաշկերտի» կազմը համալրել է Ստեֆան Աշկովսկին«Ալաշկերտի» կազմը համալրել է Հյուսիսային Մակեդոնիայի ազգային հավաքականի ձախ եզրային Ստեֆան Աշկովսկին: Ակումբի մամուլի ծառայությունից հայտնում են՝ իրադարձություններով հարուստ ակումբային կարիերայի...
11:09 10/02/2024Հայտնի է՝ ՊՍԺ-ն որքան է առաջարկում Մբապեին նոր պայմանագրովՓարիզյան ՊՍԺ-ն առաջարկ է արել թիմի ֆրանսիացի հարձակվող Կիլիան Մբապեին՝ նրան թիմում պահելու համար։ Այս մասին El Chiringuito-ում հայտնել է Le Parisien-ի լրագրող Ֆրանսուա Դեյվիդը։ Նրա հայտարարության...
10:06 10/02/2024Արգենտինայի հանդիպումը չեղարկվել է Մեսսիի սկանդալի պատճառովՀանչժոուի սպորտային կոմիտեն հայտարարել է Չինաստանում Արգենտինայի և Նիգերիա ընկերական հանդիպման չեղարկման մասին։ «Հայտնի պատճառներով իրավասու մարմինները եկել են այն եզրակացության, որ Արգենտինայի...
20:10 09/02/2024Հայաստանի չեմպիոն Արթուր Սահակյանն ապահովել է առաջին մեդալը Բուլղարիայում ընթացող մրցաշարում60 կգ քաշային Հայաստանի չեմպիոն Արթուր Սահակյանը առնվազն բրոնզե մեդալ է ապահովել Բուլղարիայում ընթացող «Ստրանջայի» հեղինակավոր մրցաշարում։ Այս մասին հայտնում են Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայից։...
09:35 09/02/2024Պետրակով. Հիմա թույլ ընտրանիներ չկան ու հաստատ լավ պայքարի ենք ականատես լինելու Ազգերի Լիգայի գալիք խաղարկությունումՓետրվարի 8-ին Փարիզում կայացել է ՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի 2024/25 թվականների մրցաշարի վիճակահանությունը։

10:10 19/11/20191:9: Армения в матче с Италией потерпела самое крупное поражение в истории национальной сборной18 ноября на стадионе «Ренцо Барбера» итальянского города Палермо состоялся матч 10-го заключительного тура отборочного турнира чемпионата Европы 2020 года.
12:01 18/11/2019Роман Березовский: Не поехал со сборной в Италию исключительно из-за личных проблемСожалею, что сейчас я не с ребятами. Желаю им удачи в поединке со сборной Италии.
19:00 16/11/2019Сборная Армении по футболу отправилась в Италию18 ноября Сборная Армении по футболу проведет игру 10 тура отборочного этапа Евро-2020. Как сообщается на странице Федерации футбола Армении в соцсети Facebook, Сборная Армении отправилась в...
15:04 16/11/2019Тренер «Интера» получил угрозы и пулю в конвертеПравоохранители завели дело и обеспечили Конте охрану снаружи его дома и на тренировочной базе.
17:59 15/11/2019Артур Алексанян назначен послом Армении в ЮНИСЕФАртур Алексанян – чемпион XXXI Олимпийских игр в Рио-де-Жанейро 2016 года, бронзовый призёр Олимпийских игр 2012 года, трёхкратный чемпион мира , четырёхкратный чемпион Европы.
16:04 12/11/2019После длительного перерыва Арсен Джулфалакян принял участие в турнире и стал победителемДжулфалакян стал победителем на прошедшем в российском городе Адыгее Всероссийском турнире по греко-римской борьбе. 32-летний борец провел 4 поединка и одержал победы со счетом 6:3, 4:0, 8:0, 6:4.
18:53 11/11/2019Prague Ice Cup: Анастасия Галустян заняла 3-е местоНа состоявшемся в столице Чехии Праге международном турнире по фигурному катанию Prague Ice Cup 2019 представительница Армении Анастасия Галустян заняла 3-е место.
10:52 11/11/2019Армянский гроссмейстер Левон Аронян выиграл тай-брейк и стал победителем шестого этапа Grand Chess TourСледующий этап соревнований пройдет в Калькутте (Индия) с 22 по 26 ноября.
18:19 09/11/2019Федерация футбола Армении – в ожидании восстановления Генриха МхитарянаАрмянский футболист получил повреждение во встрече шестого тура чемпионата Италии против «Лечче» (1:0).
12:55 08/11/2019«Come on»: теннисистки подрались на турнире в Лас-ВегасеРазнимать девушек пришлось главному арбитру, который довольно быстро соскочил с судейской вышки. Но разнять девушек удалось только после вмешательства тренеров.
19:24 07/11/2019Артур Ванецян: Поднявшаяся шумиха вокруг назначения главного тренера сборной Армении была неуместнойГлава ФФА поздравил Абраама Хашманяна, пожелал ему успехов в непростом и ответственном деле.
20:30 06/11/2019Давид Овасапян: Буду больше тренироваться, чтобы в следующий раз улучшить свой результатБронзовый медалист прошедшего в столице Венгрии Будапеште чемпионата мира по греко-римской борьбе до 23-х лет Давид Овасапян (130 кг) в беседе с журналистами подвел итоги своего выступления.
19:32 06/11/2019Назначен главный тренер сборной Армении по футболу – Абраам ХашманянГлава ФФА Артур Ванецян пожелал успехов Абрааму Хашманяну на посту главного тренера национальной сборной Армении.
18:54 06/11/2019Эдуард Саакян: Была возможность завоевать больше медалей9 борцов сборной Армении по греко-римской борьбе до 23-х лет принимали участие в ЧМ.
20:29 05/11/2019На ЧМ по самбо Армению представят 11 спортсменов8-го ноября в турнире по спортивному самбо выступят Тигран Киракосян (52 кг), Рафик Манукян (68 кг) и Григор Саакян (90 кг), а Маврик Насибян (74 кг) поборется за медаль в боевом самбо.
19:36 05/11/2019Левон Аронян завоевал индивидуальную серебряную медаль на ЧЕ по шахматамУ женщин золото на четвертой доске досталось Анне Саркисян.
16:13 05/11/2019Армянский борец Армен Меликян: «Я посвящаю свою победу армянскому народу»Напомним, что в Будапеште Армен Меликян одержал 4 победы. На пути к финалу армянский борец не отдал ни одного очка соперникам.
16:49 04/11/2019ЧМ U-23: армянский борец Армен Меликян одержал 4 победы и стал золотым медалистомНа пути к финалу армянский борец не отдал ни одного очка соперникам.
10:30 04/11/2019После разгромного поражения «Бавария» уволила главного тренераКовач возглавляет «Баварию» с июля 2018 года, и под его руководством клуб выиграл чемпионат 2018-го, Кубок и суперкубок Германии.
18:32 02/11/2019Дисквалифицированный на 6 месяцев полузащитник «Пюника» Эрик Варданян попросил прощения у участников инцидентаЯ не хочу оправдывать свой поступок. Независимо от случившегося, я не должен был так реагировать на свисток судьи, отметил спортсмен.