10:41 21/02/2024Ցանկանում ենք նորից դուրս գալ եզրափակիչ. ՄխիթարյանՉեմպիոնների լիգայի 2023/24 մրցաշրջանի 1/8 եզրափակիչի շրջանակում Միլանի «Ինտերը» սեփական հարկի տակ 1-0 հաշվով հաղթել է Մադրիդի «Ատլետիկոյին»։ «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մասնակցել է խաղին...
10:24 21/02/2024Այս չեմպիոնությունը սպասված էր, ինձ համար սա շատ տպավորիչ է. Վարազդատ ԼալայանՍոֆիայում «Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Լալայանը
10:24 21/02/202419-ամյա Սյուզան Շահբազյանը Կանադայի Elite Canada 2024 գեղարվեստական մարմնամարզության մրցույթում նվաճեց ընդհանուր ոսկինԿանադայի թիմը ներկայացնող 19-ամյա Սյուզան Շահբազյանը Կանադայի որակավորման առաջնությունում (Elite Canada 2024) գեղարվեստական մարմնամարզության մրցույթում նվաճեց ընդհանուր ոսկին։ Այդ արդյունքով...
22:57 20/02/2024Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանը երկամարտի 11 մեդալով առաջինն էԲուլղարիայում ավարտված ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանը երկամարտի 11 մեդալով առաջինն է: Երկրորդ տեղում 11 մեդալով Բուլղարիան է: Լավագույն եռյակը եզրափակում է Իտալիան՝ 6 մեդալ։ 17...
22:07 20/02/2024Ծանրամարտի Եվրոպայի տղամարդկանց առաջնության մեդալային հաշվարկում Հայաստանի ընտրանին երկրորդն էԲուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում կայացած ծանրամարտի Եվրոպայի տղամարդկանց առաջնության մեդալային հաշվարկում Հայաստանի ընտրանին երկրորդն է: «Արմենպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ` ազգային թիմն ունի 9 ոսկե, 7...
21:57 20/02/2024Արման Անդրեասյանը իր դափնեպսակը խոնարհել է եղբոր՝ հերոս Տարոն Անդրեասյանի հուշարձանինԱզատ ոճի ըմբշամարտի աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր, Եվրոպայի նորընծա չեմպիոն Արման Անդրեասյանը իր դափնեպսակը խոնարհել է եղբոր՝ հերոս Տարոն Անդրեասյանի հուշարձանին։ Նա Ռումինիայում հայտարարել...
20:38 20/02/2024Հայաստանը խոշոր և փոքր մեդալների քանակով թիմային հաշվարկում գրավել է առաջին տեղըԲուլղարիայում ավարտված ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանը երկամարտի 10 մեդալով առաջինն է: Երկրորդ տեղում 7 մեդալով Բուլղարիան է: Լավագույն եռյակը եզրափակում է Իտալիան՝ 4 մեդալ։ 17...
20:01 20/02/2024Ծանրորդ Վարազդատ Լալայանն առաջին անգամ հռչակվեց Եվրոպայի չեմպիոնԲուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում ավարտին մոտեցող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության վերջին մրցումային օրը պայքարի մեջ են մտել գերծանր քաշային հայծանրորդներն ու եզրափակել մեր թիմի փայլուն ելույթներով:...
10:34 20/02/2024Երանի 20 տարեկան լինեի, նորից մրցահարթակ բարձրանայի. Հռիփսիմե Խուրշուդյան«Ոչ ոչ չգիտի, թե ես ինչերի միջոցով եմ անցել այս մրցաշարին մասնակցելու համար։ Նույնիսկ եղել է պահ, որ հրաժարվել եմ, բայց ամուսինս ու ընկեր Արտաշն ինձ դուխ են տվել ու բերել են մրցաշարին»,- ծանրամարտի...
10:04 20/02/2024Հոգեբանորեն ծանր էին թուրք և ադրբեջանցի մրցակիցների հետ գոտեմարտերըԵրևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում զուռնա-դհոլով դիմավորեցին ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության չեմպիոններ Արսեն Հարությունյանին, Արման Անդրեասյանին, բրոնզե մեդալակիր Մեժլում Մեժլումյանին և...
00:14 20/02/2024Հռիփսիմե Խուրշուդյանը՝ ծանրամարտի Եվրոպայի բրոնզե մեդալակիր36-ամյա Հռիփսիմե Խուրշուդյանն ավարտում է կարիերան։
20:37 19/02/2024Ծանրորդ Պետրոս Պետրոսյանը վնասվածք ստացավ, պայքարը չի շարունակիԲուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում ընթացող Եվրոպայի առաջնությունում 109կգ քաշային կարգում մրցահարթակ էր դուրս եկել Հայաստանի հավաքականի ծանրորդ Պետրոս Պետրոսյանը։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ ծանրորդը պոկում...
20:18 19/02/2024Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականը Երևան կժամանի ուշացումով․ չվերթը չեղարկվել էՀԸՖ մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է․ «Հարգելի մարզասերներ, Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի չվերթում տեղի է ունեցել փոփոխություն։ Քանի որ «Լուֆթանզա» ավիաընկերությունը չեղարկել էի իր...
18:47 19/02/2024Սամվել Գասպարյանը՝ արծաթե, Գարիկ Կարապետյանը՝ բրոնզե մեդալակիրԲուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում ավարտին մոտեցող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ, 102 կգ քաշային Սամվել Գասպարյանը երկամարտի 396 կգ արդյունքով (180+216) արծաթե մեդալ է...
18:10 19/02/2024Երեխաներին սովորեցնում եմ լինել լավ մարդ. Որտե՞ղ է հիմա և ինչո՞վ է զբաղվում Արթուր ԵդիգարյանըՀայաստանի ազգային հավաքականի ոսկե սերնդի ներկայացուցիչները մեկը մյուսի հետևից ավարտել են ֆուտբոլիստի կարիերան, իսկ նրանցից մի քանիսն արդեն մարզչական գործունեություն են ծավալում։ Վարդան Մինասյանի...
17:41 19/02/2024Ծանրամարտի ԵԱ. Գարիկ Կարապետյանը փոքր ոսկե մեդալ նվաճեց, Սամվել Գասպարյանը` փոքր բրոնզե մեդալԾանրամարտի Եվրոպայի առաջնության մրցումային 8-րդ օրը Հայաստանն ունի 5 ներկայացուցիչ:
16:31 19/02/2024«Ռեալ Սոսյեդադ». Ակումբը գոհ է Արսեն ԶախարյանիցԻսպանական «Ռեալ Սոսյեդադ» ֆուտբոլային ակումբը գոհ է Արսեն Զախարյանի խաղից։ «Ինչպե՞ս է ակումբը գնահատում Զախարյանի հաջողությունը.
14:13 19/02/2024Լիքը տրավմաներ ունեի. Հակոբ ՄկրտչյանՀայաստանի ծանրամարտի հավաքականի անդամ Հակոբ Մկրտչյանը Եվրոպայի առաջնության 96 կգ քաշային կարգի մեդալների համար մրցակցությունը դժվարներից մեկն է համարում: «Եվրոպայի այս առաջնությունը դժվար ստացվեց,...
23:45 18/02/2024Հակոբ Մկրտչյանը դարձավ ծանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոն, Դավիթ Հովհաննիսյանը՝ արծաթե մեդալակիրԲուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում մեկնարկած ծանրամարտի Եվրոպպայի առաջնության տղամարդկանց 96 կգ քաշայինների A խմբում, որտեղ Հայաստանն ունի երկու մասնակից, նվաճել են երկու մեդալ Հակոբ Մկրտչյանը դարձավ...
18:41 18/02/2024Արթուր Դավթյանը Եգիպտոսում նվաճեց հենացատկի ոսկե մեդալըԱրթուր Դավթյանը նվաճեց հենացատկի ոսկե մեդալը Եգիպտոսի մայրաքաղաք Կահիրեում անցկացվող սպորտային մարմնամարզության աշխարհի գավաթի խաղարկության առաջին փուլում, որը վարկանիշային է Փարիզի Օլիմպիական խաղերի...

18:38 30/09/2017Aida Manukyan grabs small bronze at Junior European ChampionshipsArmenian weightlifter Aida Manukyan (+75 kg) took the fifth place with a total of 157 result at the U15 and U17 European Weightlifting Championships underway in Pristina, Kosovo.
16:48 30/09/2017Henrikh Mkhitaryan starting to show he is an exceptional player - Michael OwenFormer Manchester United striker Owen Michael Owen believes that Henrikh Mkhitaryan is starting to prove his doubters wrong by stepping up his form for Manchester United.
10:34 30/09/2017Armenian weightlifter Margarita Arakelyan wins small bronze at Junior European ChampionshipsArmenian weightlifter Margarita Arakelyan (+75 kg) took the forth place with a total of 153 result at the U15 and U17 European Weightlifting Championships underway in Pristina, Kosovo.
19:12 29/09/2017Armenian taekwondo athletes to participate at European Cadet Championships 2017European Cadet Taekwondo Championships 2017 will start in Budapest, Hungary, with seven representatives of Armenia set to participate in the tournament.
16:15 29/09/2017Artur Petrosyan announces Armenian national team`s squad ahead of the World Cup qualifying matchesHead coach of Armenian national football team Artur Petrosyan announced today the squad for the two upcoming matches in the 2018 FIFA World Cup qualification round in Group E.
10:33 29/09/2017Weightlifter Liana Gyurjyan grabs 3 gold at U15 European ChampionshipsThe Armenian girls' weightlifting team entered the competition at the U15 and U17 European Weightlifting Championships underway in Pristina, Kosovo on Thursday.
16:56 28/09/2017Aronian says ‘honoured’ to be compared to World Champion Tigran PetrosyanArmenian GM Levon Aronian, the winner of the World Cup 2017, said he is honoured to be compared to Soviet Armenian Grandmaster and World Chess Champion from 1963 to 1969 Tigran Petrosyan.
13:03 28/09/2017Mkhitaryan happy to mark his 50th Man Utd appearance with a goalManchester United and Armenian National Football Team midfielder Henrikh Mkhitaryan is happy to score a goal at yesterday’s match, as Manchester United eased to a 4-1 Champions League victory over...
11:49 28/09/2017Armenian weightlifter Karen Margaryan grabs bronze at European Junior ChampionshipsTwo Armenian weightlifters competed on Wednesday in the 77kg weight class at the U15 and U17 European Weightlifting Championships underway in Pristina, Kosovo, from September 22-30.
18:23 27/09/2017Armenia’s Aronian wins World Chess Cup 2017Armenia GM Levon Aronian has clinched his second FIDE World Chess Cup title after defeating his opponent from China.
10:38 27/09/2017Levon Aronian, Ding Liren to play tiebreaks to decide the winner of FIDE World Cup 2017The fourth game of the World Cup final match was played in the Biltmore Hotel in Tbilisi on September 26.
20:12 26/09/2017Armenian weightlifters conquer gold and bronze at European Junior ChampionshipsArmenian weightlifters have secured a gold and a bronze medal at the U17 European Weightlifting Championships underway in Pristina, Kosovo, from September 22-30.
19:20 26/09/2017Henrikh Mkhitaryan says Manchester United focused on winning Champions LeagueHenrikh Mkhitaryan says Manchester United are among the contenders to win this season's Champions League."This year we have the Champions League and we are all concentrating on winning it," he told a...
17:47 26/09/2017Yerevan Open coming to an end with two players leading the tableRound 7 of Yerevan Open international chess tournament was held today at Chess Academy of Armenia. As the official website of the tournament reported, in the passed round GM Karen Grigoryan defeated...
20:37 25/09/2017FIDE World Cup 2017: Aronian draws with Ding LirenGame Three of the FIDE World Chess Cup 2017 finals took place in Tbilisi, Georgia on Monday. Armenian GM Levon Aronian drew his game against Ding Liren from China at 31 move, according to the...
15:29 25/09/2017Yerevan Open: Five players lead the table after round 6Round 6 games of the Yerevan Open international chess tournament took place at Chess Academy of Armenia.
10:22 25/09/2017FIDE World Cup 2017: Aronian's masterful technique falls shortGame two of the World Cup 2017 finals took place in Tbilisi, Georgia with the Armenian Gm Levon Aronian with black pieces missing the victory.
10:26 23/09/2017Armenia’s Karen Aslanyan grabs gold at World Military Wrestling ChampionshipsThe World Military Wrestling Championships in Greco-Roman style kicked off in Klaipeda, Lithuania on Friday, with eight athletes representing Armenia in the tournament.
20:05 22/09/2017Cyclist Hrachya Shaboyan participates in the World ChampionshipsThe 2017 World Road Championship is underway in Bergen, Norway from September 17 to 24 with Hrachya Shaboyan of Armenia participating in the competition.
18:06 22/09/2017Armenian chess player Arman Mikaelyan closer to gaining GM titleRound 3 of Yerevan Open international chess tournament has been played at Chess Academy of Armenia, with seven chess players, including three representatives of Armenia, gaining 100% score.