10:41 21/02/2024Ցանկանում ենք նորից դուրս գալ եզրափակիչ. ՄխիթարյանՉեմպիոնների լիգայի 2023/24 մրցաշրջանի 1/8 եզրափակիչի շրջանակում Միլանի «Ինտերը» սեփական հարկի տակ 1-0 հաշվով հաղթել է Մադրիդի «Ատլետիկոյին»։ «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մասնակցել է խաղին...
10:24 21/02/2024Այս չեմպիոնությունը սպասված էր, ինձ համար սա շատ տպավորիչ է. Վարազդատ ԼալայանՍոֆիայում «Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Լալայանը
10:24 21/02/202419-ամյա Սյուզան Շահբազյանը Կանադայի Elite Canada 2024 գեղարվեստական մարմնամարզության մրցույթում նվաճեց ընդհանուր ոսկինԿանադայի թիմը ներկայացնող 19-ամյա Սյուզան Շահբազյանը Կանադայի որակավորման առաջնությունում (Elite Canada 2024) գեղարվեստական մարմնամարզության մրցույթում նվաճեց ընդհանուր ոսկին։ Այդ արդյունքով...
22:57 20/02/2024Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանը երկամարտի 11 մեդալով առաջինն էԲուլղարիայում ավարտված ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանը երկամարտի 11 մեդալով առաջինն է: Երկրորդ տեղում 11 մեդալով Բուլղարիան է: Լավագույն եռյակը եզրափակում է Իտալիան՝ 6 մեդալ։ 17...
22:07 20/02/2024Ծանրամարտի Եվրոպայի տղամարդկանց առաջնության մեդալային հաշվարկում Հայաստանի ընտրանին երկրորդն էԲուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում կայացած ծանրամարտի Եվրոպայի տղամարդկանց առաջնության մեդալային հաշվարկում Հայաստանի ընտրանին երկրորդն է: «Արմենպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ` ազգային թիմն ունի 9 ոսկե, 7...
21:57 20/02/2024Արման Անդրեասյանը իր դափնեպսակը խոնարհել է եղբոր՝ հերոս Տարոն Անդրեասյանի հուշարձանինԱզատ ոճի ըմբշամարտի աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր, Եվրոպայի նորընծա չեմպիոն Արման Անդրեասյանը իր դափնեպսակը խոնարհել է եղբոր՝ հերոս Տարոն Անդրեասյանի հուշարձանին։ Նա Ռումինիայում հայտարարել...
20:38 20/02/2024Հայաստանը խոշոր և փոքր մեդալների քանակով թիմային հաշվարկում գրավել է առաջին տեղըԲուլղարիայում ավարտված ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանը երկամարտի 10 մեդալով առաջինն է: Երկրորդ տեղում 7 մեդալով Բուլղարիան է: Լավագույն եռյակը եզրափակում է Իտալիան՝ 4 մեդալ։ 17...
20:01 20/02/2024Ծանրորդ Վարազդատ Լալայանն առաջին անգամ հռչակվեց Եվրոպայի չեմպիոնԲուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում ավարտին մոտեցող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության վերջին մրցումային օրը պայքարի մեջ են մտել գերծանր քաշային հայծանրորդներն ու եզրափակել մեր թիմի փայլուն ելույթներով:...
10:34 20/02/2024Երանի 20 տարեկան լինեի, նորից մրցահարթակ բարձրանայի. Հռիփսիմե Խուրշուդյան«Ոչ ոչ չգիտի, թե ես ինչերի միջոցով եմ անցել այս մրցաշարին մասնակցելու համար։ Նույնիսկ եղել է պահ, որ հրաժարվել եմ, բայց ամուսինս ու ընկեր Արտաշն ինձ դուխ են տվել ու բերել են մրցաշարին»,- ծանրամարտի...
10:04 20/02/2024Հոգեբանորեն ծանր էին թուրք և ադրբեջանցի մրցակիցների հետ գոտեմարտերըԵրևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում զուռնա-դհոլով դիմավորեցին ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության չեմպիոններ Արսեն Հարությունյանին, Արման Անդրեասյանին, բրոնզե մեդալակիր Մեժլում Մեժլումյանին և...
00:14 20/02/2024Հռիփսիմե Խուրշուդյանը՝ ծանրամարտի Եվրոպայի բրոնզե մեդալակիր36-ամյա Հռիփսիմե Խուրշուդյանն ավարտում է կարիերան։
20:37 19/02/2024Ծանրորդ Պետրոս Պետրոսյանը վնասվածք ստացավ, պայքարը չի շարունակիԲուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում ընթացող Եվրոպայի առաջնությունում 109կգ քաշային կարգում մրցահարթակ էր դուրս եկել Հայաստանի հավաքականի ծանրորդ Պետրոս Պետրոսյանը։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ ծանրորդը պոկում...
20:18 19/02/2024Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականը Երևան կժամանի ուշացումով․ չվերթը չեղարկվել էՀԸՖ մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է․ «Հարգելի մարզասերներ, Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի չվերթում տեղի է ունեցել փոփոխություն։ Քանի որ «Լուֆթանզա» ավիաընկերությունը չեղարկել էի իր...
18:47 19/02/2024Սամվել Գասպարյանը՝ արծաթե, Գարիկ Կարապետյանը՝ բրոնզե մեդալակիրԲուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում ավարտին մոտեցող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ, 102 կգ քաշային Սամվել Գասպարյանը երկամարտի 396 կգ արդյունքով (180+216) արծաթե մեդալ է...
18:10 19/02/2024Երեխաներին սովորեցնում եմ լինել լավ մարդ. Որտե՞ղ է հիմա և ինչո՞վ է զբաղվում Արթուր ԵդիգարյանըՀայաստանի ազգային հավաքականի ոսկե սերնդի ներկայացուցիչները մեկը մյուսի հետևից ավարտել են ֆուտբոլիստի կարիերան, իսկ նրանցից մի քանիսն արդեն մարզչական գործունեություն են ծավալում։ Վարդան Մինասյանի...
17:41 19/02/2024Ծանրամարտի ԵԱ. Գարիկ Կարապետյանը փոքր ոսկե մեդալ նվաճեց, Սամվել Գասպարյանը` փոքր բրոնզե մեդալԾանրամարտի Եվրոպայի առաջնության մրցումային 8-րդ օրը Հայաստանն ունի 5 ներկայացուցիչ:
16:31 19/02/2024«Ռեալ Սոսյեդադ». Ակումբը գոհ է Արսեն ԶախարյանիցԻսպանական «Ռեալ Սոսյեդադ» ֆուտբոլային ակումբը գոհ է Արսեն Զախարյանի խաղից։ «Ինչպե՞ս է ակումբը գնահատում Զախարյանի հաջողությունը.
14:13 19/02/2024Լիքը տրավմաներ ունեի. Հակոբ ՄկրտչյանՀայաստանի ծանրամարտի հավաքականի անդամ Հակոբ Մկրտչյանը Եվրոպայի առաջնության 96 կգ քաշային կարգի մեդալների համար մրցակցությունը դժվարներից մեկն է համարում: «Եվրոպայի այս առաջնությունը դժվար ստացվեց,...
23:45 18/02/2024Հակոբ Մկրտչյանը դարձավ ծանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոն, Դավիթ Հովհաննիսյանը՝ արծաթե մեդալակիրԲուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում մեկնարկած ծանրամարտի Եվրոպպայի առաջնության տղամարդկանց 96 կգ քաշայինների A խմբում, որտեղ Հայաստանն ունի երկու մասնակից, նվաճել են երկու մեդալ Հակոբ Մկրտչյանը դարձավ...
18:41 18/02/2024Արթուր Դավթյանը Եգիպտոսում նվաճեց հենացատկի ոսկե մեդալըԱրթուր Դավթյանը նվաճեց հենացատկի ոսկե մեդալը Եգիպտոսի մայրաքաղաք Կահիրեում անցկացվող սպորտային մարմնամարզության աշխարհի գավաթի խաղարկության առաջին փուլում, որը վարկանիշային է Փարիզի Օլիմպիական խաղերի...

18:15 07/01/2020Теннисист Карен Хачанов вывел сборную России вперед в матче ATP CupРоссийский теннисист с армянскими конями не испытал особых проблем, добившись уверенной победы в двух сетах со счетом 6:2, 6:1.
18:06 04/01/2020В возрасте 73 лет скончался бронзовый призер ЧЕ-1973 по баскетболу Николай Дьяченко«Выражаем глубочайшие соболезнования родным и близким Николая Дьяченко», – говорится в сообщении.
15:31 04/01/2020Погиб 23-летний футболист французского клубаПо информации L'Equipe, Жулан находился в машине один. Причины потери управления неизвестны.
16:16 30/12/2019Сборная Армении по футболу проведет товарищеский матч с командой УзбекистанаА 30 марта 2020 года сборная Армении в Алматы в товарищеском матче померится силами с командой Казахстана.
16:55 27/12/2019Когда друг друга троллят теннисисты: Карен Хачанов ответил Стефаносу Циципасу на армянскомХачанов ответил по-армянски: «Не пишите глупости под моими фотографиями».
13:40 27/12/2019Криштиану Роналду назвал главный в жизни трофейФутболист заявил, что самым важным для него является титул чемпиона Европы, завоеванный в 2016 году в составе сборной Португалии.
19:30 26/12/2019«Все эти победы вдохновляют и обязывают»: президент Арцаха вручил награды спортсменамПрезидент Б. Саакян поздравил участников мероприятия с наступающим Новым годом и Рождеством Христовым, пожелав им крепкого здоровья, счастья и всех благ, а родине и народу – мира и благоденствия.
20:35 25/12/2019Известны имена 10 лучших спортсменов Армении 2019 годаВ этом году в голосовании участвовали 33 представителя федерации, и 16 журналистов.
18:19 24/12/2019Эдгар Манучарян покинул ФК «Пюник»32-летний нападающий сборной Армении Эдгар Манучарян покинул «Пюник»: контракт с футболистом был расторгнут.
16:58 23/12/2019Известно имя нового президента Федерации футбола АрменииНапомним, в выборах президента ФФА участвовали 2 кандидата – Товмас Григорян и Армен Меликбекян.
14:54 23/12/2019Гвардиола: После матча с «Вулверхэмптоном» обязательно поместим футболистов в холодильникМежду двумя поединками пройдет чуть больше 46 часов.
14:44 23/12/2019На внеочередном собрании ФФА сложилась напряженная ситуацияМежду тем, журналистам не разрешили войти в зал, где проходит собрание.
17:54 21/12/2019Хорен Ованнисян снял свою кандидатуру на пост президента ФФА и решил поддержать Армена МеликбекянаОдин из лучших футболистов Армении, мастер спорта международного класса, заслуженный тренер Республики Армения, председатель ФК «Ани» Хорен Ованнисян снял свою кандидатуру на пост президента...
15:23 19/12/2019Сборная Армении сохранила 102-е место в рейтинге ФИФАПредыдущая версия рейтинга была опубликована 28 ноября.
17:49 16/12/2019Юные тяжелоатлеты из Армении завоевали золотые, серебряные и бронзовые медали на ЧЕКоманда Армении отправилась на турнир с 23-я тяжелоатлетами.
13:53 13/12/2019Ушел из жизни борец Бенур ПашаянВ возрасте 60 лет скончался борец греко-римского стиля, двукратный чемпион СССР Бенур Пашаян. Об этом корреспонденту Panorama.am сообщили из Федерации борьбы Армении. Согласно информации, церемония...
20:33 12/12/2019В Оргкомитет зимних Олимпийских игр включены 22 специалистаЗимние Олимпийские игры пройдут с 6-го по 22-е февраля 2026-го года.
20:23 11/12/201927000 волонтеров будут строить «Олимпийскую мечту» на Играх-2022Прием заявок уже начат и завершится 30-го июня 2021-го года.
19:00 10/12/2019Экс- нападающий сборной России Дмитрий Сычев заявил о завершении карьерыВ 2004 году был признан лучшим футболистом России.
11:00 10/12/2019Ушел из жизни известный армянский футболист Сурен МартиросянВ июне 2019 года Сурен Мартиросян был награжден золотой медалью ФФА за большой вклад в армянский футбол.