09:59 18/02/2024Փետրվարի 18-ին եվրոպական ֆուտբոլայի ակումբային հանդիպումների անոնսըՖուտբոլի Անգլիայի, Իսպանիայի, Իտալիայի, Գերմանիայի եւ Ֆրանսիայի առաջնություններում փետրվարի 18-ի հերթական տուրերի հանդիպումների մասին տեղեկություն է հրապարակել sport.news.am-ը։ Անգլիայի առաջնություն,...
22:53 17/02/2024Ապրե՛ս Արման ջան, թող այս հաղթանակները շարունակական լինեն.Ծառուկյան«Հայկական ըմբշամարտի հաղթարշավը շարունակվում է»,- գրել է ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը՝ շնորհավորելով Արման Անդրեասյանին, ով ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում հռչակվեց չեմպիոն։ «Քիչ առաջ...
21:44 17/02/2024Արման Անդրեասյանը՝ ըմբշամարտի Եվրոպայի չեմպիոնԱզատ ոճային ըմբիշ Արման Անդրեասյանը դարձավ Եվրոպայի չեմպիոն։ Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում ընթացող ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի անդամ Արման Անդրեասյանը (70...
21:27 17/02/2024Ծանրամարտի ԵԱ. Անդրանիկ Կարապետյանը 5-րդն էՍոֆիայում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Անդրանիկ Կարապետյանը 89 կգ քաշային կարգում երկամարտի 365 կգ արդյունքով զբաղեցրեց 5-րդ տեղը։ Պոկում վարժությունում Կարապետյանը գլխավերևում...
21:19 17/02/2024ՀԱՕԿ նախագահ. Ապրե´ս Արսեն ջան, որ հաղթանակի այս ցնծությունը պարգևեցիր համայն հայությանըՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը շնորհավորել է Արսեն Հարությունյանին ըմբշամարտի Եվրոպայի քառակի չեմպիոն դառնալու առիթով.
20:33 17/02/2024Ըմբշամարտի ԵԱ. Արսեն Հարությունյանը հաղթեց Թուրքիայի ներկայացուցչին՝ դառնալով Եվրոպայի քառակի չեմպիոնԱզատ ոճային ըմբիշ Արսեն Հարությունյանը կարիերայում չորրորդ անգամ հռչակվել է Եվրոպայի քառակի չեմպիոն: Բուխարեստում ընթացող առաջնությունում Արսեն Հարությունյանը ընդամենը 52 վայրկյանում 10:0 հաշվով...
19:17 17/02/2024Մարմնամարզիկ Վահագն Դավթյանը՝ աշխարհի գավաթի արծաթե մեդալակիրՍպորտային մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի անդամ Վահագն Դավթյանը արծաթե մեդալ է նվաճել Կահիրեում ընթացող աշխարհի գավաթի խաղարկության օղակների վարժությունում: Եզրափակչում Դավթյանը հավաքել է...
15:47 17/02/2024Ըմբշամարտի ԵԱ. Կնյազ Իբոյանը և Հայկ Պապիկյանը մեկնարակում են հաղթանակովԱյսօր Եվրոպայի առաջնության չեմպիոնի կոչման համար կմրցեն նաև 57 կգ քաշային Արսեն Հարությունյանը և 70 կգ Արման Անդրեասյանը։
21:38 16/02/2024«Փյունիկը» ցանկանում է ձեռք բերել Մբապեին«Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբը իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է ակումբի մարզաշապիկով Մբապեի լուսանկարը և գրել.
20:36 16/02/2024Հայ բռնցքամարտիկներն առնվազն 4 բրոնզե մեդալ են ապահովել Ռումինիայում ընթացող միջազգային մրցաշարումԵրիտասարդ հայ բռնցքամարտիկները առնվազն 4 բրոնզե մեդալ են ապահովել Ռումինիայում ընթացող «Դռակուլա օփեն» բռնցքամարտի միջազգային մրցաշարում: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայից։...
20:06 16/02/202470 կգ քաշային Արման Անդրեասյանը հաղթեց հունգարացի ըմբիշին՝ դուրս գալով եզրափակիչ70 կգ քաշային Արման Անդրեասյանը 8։5 հաշվով հաղթեց հունգարացի ըմբիշին և դուրս եկավ Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ։ «Հաղթանակ վերջին տասը վայրկյանում։ Արման Անդրեասյանը 7։5 (8։5) հաշվով հաղթեց Աշխարհի...
19:47 16/02/2024Վազգեն Թևանյանը սփոփիչ գոտեմարտ կանցկացնիԵվրոպայի գործող չեմպիոն Վազգեն Թևանյանը, որն ըմբշամարտի Եվրոպայի ընթացիկ առաջնության քառորդ եզրափակիչում 4-5 հաշվով պարտվել էր ռուսաստանցի Գաջիմուրադ Ռաշիդովին, սփոփիչ գոտեմարտ կանցկացնի․ Ռաշիդովը...
19:40 16/02/2024Արսեն Հարությունյանը հաղթեց ադրբեջանցի մրցակցին և դուրս եկավ եզրափակիչԱզատոճային հայ ըմբիշ, Եվրոպայի եռակի չեմպիոն Արսեն ՀարությունյանըԲուխարեստում ընթացող Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակիչում գերվստահ հաղթանակ տարավ ադրբեջանցի մրցակցի նկատմամբ։Մեր մարզիկը հաղթեց 10:0...
18:35 16/02/2024Թևանյանը պարտվեց 1/4-ում, Անդրեասյանը կիսաեզրափակչում էԱզատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի առաջատար Վազգեն Թևանյանը Բուխարեստում ընթացող Եվրոպայի առաջնության քառորդ եզրափակչում վիճելի պարտություն է կրել անկախ երկրների դրոշի ներքո հանդես եկող...
15:57 16/02/2024Արսեն Հարությունյանը և Արման Անդրեասյանը դուրս եկան կիսաեզրափակիչԱզատոճային հայ ըմբիշ, Եվրոպայի եռակի չեմպիոն Արսեն Հարությունյանը դուրս է եկել Բուխարեստում ընթացող Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակիչ, որտեղ կմրցի ադրբեջանցի ըմբիշի հետ: 57 կգ քաշային Արսեն...
15:16 16/02/2024Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան Արթուր Ալեքսանյանին դիցաբանական հերոս է «դարձրել»Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան Եվրոպայի 7-ակի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանին դիցաբանական հերոս է «դարձրել»։ Հիշեցնենք, որ Բուխարեստում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում հունահռոմեական ոճի...
10:01 16/02/2024Եվրոպայի չեմպիոն դառնալը միշտ է դժվար. Չեմպիոններ վերադարձան ՀայաստանԲուխարեստում անցկացված ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում չեմպիոններ դարձած Արթուր Ալեքսանյանը, Մալխաս Ամոյանը, բրոնզե մեդալակիր Մանվել Խաչատրյանը, Հայաստանի հավաքականի մյուս անդամները գիշերը...
17:55 15/02/2024Հայաստանի հավաքականը ՖԻՖԱ-ի թարմացված աղյուսակում նահանջել էՓետրվարի 15-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների դասակարգման վարկանիշային թարմացված աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը նահանջել է մեկ հորիզոնականով և այժմ զբաղեցնում է 94-րդ տեղը։...
11:05 15/02/2024Գագիկ Ծառուկյան. Մենք դեռ բազմաթիվ մեդալների ակնկալիք ունենք մեր մարզիկներիցՀայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ դիմել է մարզասերներին.
10:12 15/02/2024Այս հաղթանակը նվիրված է հայ ազգին, հայ զինվորին. Գոռ Սահակյան«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Եվրոպայի չեմպիոնն ասել է, որ նպատակ ունի փոխել քաշային կարգը:

10:18 22/09/2017World Cup 2017: Levon Aronian proceeds to the finalThe semifinal tie-breaks were played on Thursday at the World Cup 2017 underway in Tbilisi, Georgia, with the Armenian GM Levon Aronian defeating Maxime Vachier-Lagrave of France and made it to the...
16:26 21/09/2017Yerevan Open: 27 players lead the table with 100% score after Round 2Round 2 of Yerevan Open international chess tournament took place on Wednesday at Chess Academy of Armenia.
17:16 20/09/2017Aronian, Lagrave face a tie break to decide the winner of the FIDE World Chess Cup 2017 semi-finalThe second game of the semi-finals of the FIDE World Chess Cup 2017 was played on Wednesday in Tbilisi, Georgia.
20:07 19/09/2017Armenia’s Aronian played draw in the first game of the World Cup 2017 semi-finalsThe first game of the semi-finals of the FIDE World Chess Cup 2017 was played on Tuesday in Tbilisi, Georgia.
11:23 19/09/2017Yerevan Open int’l chess tour kicks off in ArmeniaThe 2nd Yerevan Open International Chess Tournament kicked off at the Chess Academy of Armenia in capital city Yerevan on 18 September.
19:00 16/09/2017Armenian gymnasts participating in the World Cup qualification tournamentArmenian gymnastics team is participating in the in the World Cup qualification tournament underway in Paris from September 16-17.
18:44 15/09/2017Aronian beats Ivanchuk in first game of quarterfinals of FIDE World Chess CupArmenia GM Levon Aronian defeated his opponent in the first game of the 1/4 round (quarterfinals) of the FIDE World Chess Cup 2017 underway in Tbilisi, Georgia.
10:25 15/09/2017Sona Asatryan declared champion at the U18 European Youth Chess ChampionshipThe European Youth Chess Championship held in Mamaia, Romania, from 4-15 September 2017, concluded with the representative of Armenia Sona Asatryan declared champion in the U18 age group.
18:09 14/09/2017Armenian football team plummet 11 places in latest release of FIFA World RankingsArmenian national football team have fallen a staggering 11 places in the latest FIFA rankings to find themselves 83th in the world.
13:31 14/09/2017‘In my memories, you live on’ – Mkhitaryan posts childhood photo on father’s birthdayArmenian national football team and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan’s father, footballer Hamlet Mkhitaryan, would turn 55 on 14 September.
10:45 14/09/2017Armenia’s Aronian advances to quarterfinals of FIDE World Chess CupThe second game of 1/8 round (Round 4) of the FIDE World Chess Cup 2017 was played in Tbilisi, Georgia, on Wednesday.
10:27 14/09/2017Olympic Games: Paris & LA to host 2024 & 2028 respectivelyParis and Los Angeles have been named as hosts of the 2024 and 2028 summer Games respectively by the International Olympic Committee, BBC reports.
17:29 13/09/2017Fide World Chess Candidates tournament to be held in BerlinThe FIDE World Chess Candidates, a dramatic tournament that determines the challenger for the World Chess Championship Match, will take place in Berlin, Germany on March 10-28, 2018, World Chess...
10:54 13/09/2017Aronian draws in the first game of the 1/8 round at World Chess CupFirst games of the 1/8 round of the FIDE World Chess Cup 2017 were played in Tbilisi, Georgia, on Tuesday.
10:33 12/09/2017Levon Aronian qualified for Round 4 of FIDE World Chess Cup 2017The third round tie-break games of the FIDE World Chess Cup 2017 were played on Monday. Armenian GM Levon Aronian won his game against Maxim Matlakov of Russia in a tough struggle to make it through...
20:29 11/09/2017Armenian wrestler Roman Amoyan awarded for his sporting achievementsOlympic bronze medalist, two-time European Champion and World Championships medalist in Greco-Roman wrestling, Roman Amoyan has been granted a special award, according to the Armenian National...
19:13 11/09/2017Beach Volleyball Eastern Europe Championship held in YerevanOn September 8-10, the Men’s Eastern Europe Beach Volleyball Championship was held in Yerevan, Armenia, the Ministry of Sport and Youth Affairs told Panorama.am.
10:13 11/09/2017Levon Aronian to play another tie-break at FIDE World Chess Cup 2017The 1/16 final of the World Chess Cup 2017 underway in Tbilisi, Georgia, were played on Sunday. The National Olympic Committee reports, Armenian GM Levon Aronian lost to Maxim Matlakov of Russia in...
18:37 09/09/2017Hayk Martirosyan claims the second consecutive victory the European Youth Chess ChampionshipRound 3 of the European Youth Chess Championship underway in Mamaia, Romania, from 4-15 September 2017 ended with 18 Armenian chess players claiming victories out of 36.
10:37 09/09/2017FIDE World Chess Cup 2017: Aronian through to 1/16 finalThe tie-break games of the 1/32 final (second round) of the FIDE World Chess Cup 2017 underway in Tbilisi Georgia were played on Friday.