09:59 18/02/2024Փետրվարի 18-ին եվրոպական ֆուտբոլայի ակումբային հանդիպումների անոնսըՖուտբոլի Անգլիայի, Իսպանիայի, Իտալիայի, Գերմանիայի եւ Ֆրանսիայի առաջնություններում փետրվարի 18-ի հերթական տուրերի հանդիպումների մասին տեղեկություն է հրապարակել sport.news.am-ը։ Անգլիայի առաջնություն,...
22:53 17/02/2024Ապրե՛ս Արման ջան, թող այս հաղթանակները շարունակական լինեն.Ծառուկյան«Հայկական ըմբշամարտի հաղթարշավը շարունակվում է»,- գրել է ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը՝ շնորհավորելով Արման Անդրեասյանին, ով ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում հռչակվեց չեմպիոն։ «Քիչ առաջ...
21:44 17/02/2024Արման Անդրեասյանը՝ ըմբշամարտի Եվրոպայի չեմպիոնԱզատ ոճային ըմբիշ Արման Անդրեասյանը դարձավ Եվրոպայի չեմպիոն։ Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում ընթացող ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի անդամ Արման Անդրեասյանը (70...
21:27 17/02/2024Ծանրամարտի ԵԱ. Անդրանիկ Կարապետյանը 5-րդն էՍոֆիայում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Անդրանիկ Կարապետյանը 89 կգ քաշային կարգում երկամարտի 365 կգ արդյունքով զբաղեցրեց 5-րդ տեղը։ Պոկում վարժությունում Կարապետյանը գլխավերևում...
21:19 17/02/2024ՀԱՕԿ նախագահ. Ապրե´ս Արսեն ջան, որ հաղթանակի այս ցնծությունը պարգևեցիր համայն հայությանըՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը շնորհավորել է Արսեն Հարությունյանին ըմբշամարտի Եվրոպայի քառակի չեմպիոն դառնալու առիթով.
20:33 17/02/2024Ըմբշամարտի ԵԱ. Արսեն Հարությունյանը հաղթեց Թուրքիայի ներկայացուցչին՝ դառնալով Եվրոպայի քառակի չեմպիոնԱզատ ոճային ըմբիշ Արսեն Հարությունյանը կարիերայում չորրորդ անգամ հռչակվել է Եվրոպայի քառակի չեմպիոն: Բուխարեստում ընթացող առաջնությունում Արսեն Հարությունյանը ընդամենը 52 վայրկյանում 10:0 հաշվով...
19:17 17/02/2024Մարմնամարզիկ Վահագն Դավթյանը՝ աշխարհի գավաթի արծաթե մեդալակիրՍպորտային մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի անդամ Վահագն Դավթյանը արծաթե մեդալ է նվաճել Կահիրեում ընթացող աշխարհի գավաթի խաղարկության օղակների վարժությունում: Եզրափակչում Դավթյանը հավաքել է...
15:47 17/02/2024Ըմբշամարտի ԵԱ. Կնյազ Իբոյանը և Հայկ Պապիկյանը մեկնարակում են հաղթանակովԱյսօր Եվրոպայի առաջնության չեմպիոնի կոչման համար կմրցեն նաև 57 կգ քաշային Արսեն Հարությունյանը և 70 կգ Արման Անդրեասյանը։
21:38 16/02/2024«Փյունիկը» ցանկանում է ձեռք բերել Մբապեին«Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբը իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է ակումբի մարզաշապիկով Մբապեի լուսանկարը և գրել.
20:36 16/02/2024Հայ բռնցքամարտիկներն առնվազն 4 բրոնզե մեդալ են ապահովել Ռումինիայում ընթացող միջազգային մրցաշարումԵրիտասարդ հայ բռնցքամարտիկները առնվազն 4 բրոնզե մեդալ են ապահովել Ռումինիայում ընթացող «Դռակուլա օփեն» բռնցքամարտի միջազգային մրցաշարում: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայից։...
20:06 16/02/202470 կգ քաշային Արման Անդրեասյանը հաղթեց հունգարացի ըմբիշին՝ դուրս գալով եզրափակիչ70 կգ քաշային Արման Անդրեասյանը 8։5 հաշվով հաղթեց հունգարացի ըմբիշին և դուրս եկավ Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ։ «Հաղթանակ վերջին տասը վայրկյանում։ Արման Անդրեասյանը 7։5 (8։5) հաշվով հաղթեց Աշխարհի...
19:47 16/02/2024Վազգեն Թևանյանը սփոփիչ գոտեմարտ կանցկացնիԵվրոպայի գործող չեմպիոն Վազգեն Թևանյանը, որն ըմբշամարտի Եվրոպայի ընթացիկ առաջնության քառորդ եզրափակիչում 4-5 հաշվով պարտվել էր ռուսաստանցի Գաջիմուրադ Ռաշիդովին, սփոփիչ գոտեմարտ կանցկացնի․ Ռաշիդովը...
19:40 16/02/2024Արսեն Հարությունյանը հաղթեց ադրբեջանցի մրցակցին և դուրս եկավ եզրափակիչԱզատոճային հայ ըմբիշ, Եվրոպայի եռակի չեմպիոն Արսեն ՀարությունյանըԲուխարեստում ընթացող Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակիչում գերվստահ հաղթանակ տարավ ադրբեջանցի մրցակցի նկատմամբ։Մեր մարզիկը հաղթեց 10:0...
18:35 16/02/2024Թևանյանը պարտվեց 1/4-ում, Անդրեասյանը կիսաեզրափակչում էԱզատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի առաջատար Վազգեն Թևանյանը Բուխարեստում ընթացող Եվրոպայի առաջնության քառորդ եզրափակչում վիճելի պարտություն է կրել անկախ երկրների դրոշի ներքո հանդես եկող...
15:57 16/02/2024Արսեն Հարությունյանը և Արման Անդրեասյանը դուրս եկան կիսաեզրափակիչԱզատոճային հայ ըմբիշ, Եվրոպայի եռակի չեմպիոն Արսեն Հարությունյանը դուրս է եկել Բուխարեստում ընթացող Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակիչ, որտեղ կմրցի ադրբեջանցի ըմբիշի հետ: 57 կգ քաշային Արսեն...
15:16 16/02/2024Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան Արթուր Ալեքսանյանին դիցաբանական հերոս է «դարձրել»Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան Եվրոպայի 7-ակի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանին դիցաբանական հերոս է «դարձրել»։ Հիշեցնենք, որ Բուխարեստում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում հունահռոմեական ոճի...
10:01 16/02/2024Եվրոպայի չեմպիոն դառնալը միշտ է դժվար. Չեմպիոններ վերադարձան ՀայաստանԲուխարեստում անցկացված ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում չեմպիոններ դարձած Արթուր Ալեքսանյանը, Մալխաս Ամոյանը, բրոնզե մեդալակիր Մանվել Խաչատրյանը, Հայաստանի հավաքականի մյուս անդամները գիշերը...
17:55 15/02/2024Հայաստանի հավաքականը ՖԻՖԱ-ի թարմացված աղյուսակում նահանջել էՓետրվարի 15-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների դասակարգման վարկանիշային թարմացված աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը նահանջել է մեկ հորիզոնականով և այժմ զբաղեցնում է 94-րդ տեղը։...
11:05 15/02/2024Գագիկ Ծառուկյան. Մենք դեռ բազմաթիվ մեդալների ակնկալիք ունենք մեր մարզիկներիցՀայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ դիմել է մարզասերներին.
10:12 15/02/2024Այս հաղթանակը նվիրված է հայ ազգին, հայ զինվորին. Գոռ Սահակյան«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Եվրոպայի չեմպիոնն ասել է, որ նպատակ ունի փոխել քաշային կարգը:

20:36 09/12/2019WADA выставит России счет почти на 5 млн долларовВ понедельник исполком организации единогласно принял рекомендации независимого комитета по соответствию и отстранил российских спортсменов от участия в международных соревнованиях
20:31 05/12/2019Генрих Мхитарян включен в заявку на игру «Ромы» против «Интера»Полузащитник сборной Армении по футболу и «Ромы» Генрих Мхитарян включен в заявку на игру «Ромы» против «Интера», которая состоится 6 декабря в 23:45.
13:29 04/12/2019Анастасия Галустян стала победительницей международного турнира по фигурному катаниюПредставляющая сборную Армении 20-летняя фигуристка по сумме баллов за короткую и произвольную программы (149.92) заняла первое место.
10:50 04/12/2019Известно имя еще одного кандидата на пост президента Федерации футбола АрменииНа выборах президента Федерации футбола Армении (ФФА), которые состоятся 23 декабря, армянский футбольный клуб «Пюник» выдвинул кандидатуру Арсена Агаджаняна.
10:36 03/12/2019Лионель Месси получил «Золотой мяч» – в шестой раз в карьереТеперь Месси является самым титулованным обладателем награды. Пять раз "Золотой мяч" доставался португальскому нападающему Криштиану Роналду.
18:52 02/12/2019Армянский самбист Ваагн Чалян – серебряный призер Кубка мираВ турнире участвовали 150 самбистов из 13 стран.
10:56 02/12/2019«Верона» – «Рома»: Генрих Мхитарян стал автором голаОн вышел на замену на 67-й минуте.
18:27 30/11/2019Армянский гроссмейстер Левон Аронян из-за проблем со здоровьем отказался от участия в Гран-при ФИДЕ в ИерусалимеАрмянский гроссмейстер разместил это сообщение в своем Instagram.
12:21 30/11/2019Главная схватка в греко-римском турнире: классическая дуэль Арсена Джулфалакяна и Романа ВласоваНакануне, 29 ноября, стартовал международный гала-турнир по вольной и греко-римской борьбе «Гран-при Москва» - Кубок АЛРОСА.
16:57 29/11/2019Лондонский «Арсенал» уволил главного тренера Унаи ЭмериЭмери пришел на смену Арсену Венгеру в мае 2018 года.
20:22 26/11/2019Tata Steel Chess India Rapid & Blitz: Левон Аронян занял последнее местоПобеду одержал норвежец Магнус Карлсен (27 очков), а вторым стал американец Хикару Накамура (23).
18:34 25/11/2019В Иордании обнаружили самую древнюю шахматную фигуру в миреСкорее всего, фигурка выполняла роль ладьи. Ученые установили, что простые настольные игры появились в Евразии около четырех тысяч лет назад.
17:55 25/11/2019Легенда армянского футбола – Хорен Ованнисян – выдвинет свою кандидатуру на пост президента ФФАВ беседе с корреспондентом Panorama.am он отметил, что в свое время представит свою программу по развитию футбола в Армении.
19:45 23/11/2019Футболист лондонского «Челси» станцевал стриптиз в ночном клубе: видеоПолузащитник лондонского «Челси» Росс Баркли попал в скандал в ночном клубе в Дубае. Видео появилось на YouTube-канале Best Of Compilations. Об этом сообщает «Лента.Ру». По информации Daily Mail,...
16:26 23/11/2019Глава Всероссийской федерации легкой атлетики ушел в отставкуПрезидент Всероссийской федерации легкой атлетики (ВФЛА) Дмитрий Шляхтин подал заявление об уходе в отставку.
20:40 22/11/2019«Реал» намерен заключить новый договор с Каримом БенземаСтороны уже приступили к соответствующим переговорам.
18:38 21/11/2019Артур Ванецян покинул пост президента ФФАСегодня состоялось очередное заседание Федерации футбола Армении, в котором участвовали почти все члены исполкома ФФА.
16:59 21/11/2019Пропавший в Турции футболист вышел на связьРоссийский футболист Заур Садаев в Instagram отреагировал на информацию о том, что турецкий клуб «Анкарагюджю» не может выйти с ним на связь.
19:59 20/11/2019СМИ: Моуринью возглавил «Тоттенхэм»Португалец был уволен из английского клуба в декабре 2018 года.
12:21 19/11/2019Главный тренер Сборной Армении заявил о готовности уйти в отставку после поражения в матче с Италией«Это полное фиаско отражает состояние армянского футбола», – отметил он.