08:07 23/12/2023Մխիթարյանը՝ Օզբիլիզին. Քո կողքին եմ, ընկերսՀայաստանի Ֆուտբոլի հավաքականի նախկին ավագ, «Ինտեր»-ի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանը ՀՖՖ նախագահի ընտրություններին ընդառաջ հաջողություն է մաղթել Արաս Օզբիլիզին։ «Ուրախ եմ տեսնել, որ Արաս Օզբիլիզի նման...
22:13 22/12/2023Շատ վճռական եմ տրամադրված վաղվա ընտրությանը.Արաս ՕզբիլիսՇատ վճռական եմ տրամադրված վաղվա ընտրությանը, քանի որ այս ընթացքում զգացի բազմաթիվ մարդկանց անկեղծ աջակցությունը, ինչի համար շնորհակալ եմ: Դա կարեւոր է ընտրությունից առաջ։ Այս մասին NEWS.am Sport-ի...
15:57 22/12/2023«Փյունիկ». Մենք չենք կարող լռել ու պայքարելու ենք հանուն հայկական ֆուտբոլի վաղվա օրվաՀՖՖ նախագահի ընտրությունների նախօրեին «Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբը հանդեսէ եկել հայտարարությամբ՝ ներկայացնելով ֆեդերացիայի 2019 - 2023թթ.
11:19 22/12/2023Էդուարդոն հեռացավ «Ուրարտու»-ից«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը և կիսապաշտպան Էդուարդո Տեյշեյրան երկկողմ համաձայնությամբ դադարեցրել են համագործակցությունը։ Նման հայտարարություն է տարածել ակումբը։ Բրազիլացի ֆուտբոլիստն «Ուրարտու» էր...
20:44 21/12/20232023 թվականի տարվա 10 լավագույն մարզիկներըՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունն այսօր անցկացրել է Հայաստանի Հանրապետության 2023 թվականի «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» մրցույթը: Նախարարությունում հավատարմագրված մարզական...
10:20 21/12/2023Մեսսին Նադալին է նվիրել ԱԱ-2022-ի հաղթական եզրափակչի մարզաշապիկըԱրգենտինայի հավաքականի և «Ինտեր Մայամիի» հարձակվող Լիոնել Մեսսին իսպանացի թենիսիստ Ռաֆայել Նադալին է նվիրել այն մարզաշապիկը, որով ինքն անցկացրել է ԱԱ-2022-ի եզրափակիչ հանդիպումը։ Նադալի ակադեմիայի...
22:28 20/12/2023Զանգվածային ծեծկռտուք թուրքական ֆուտբոլային թիմերի հանդիպման ժամանակԹուրքիայի երրորդ լիգայի առաջնության 18-րդ տուրի «Բուրսասպոր» - «Դիարբեքիրսպոր» հանդիպումն ավարտվել է երկու թիմերի ֆուտբոլիստների զանգվածային ծեծկռտուքով, որին Մասնակցել են նաև ակումբների...
16:16 20/12/2023Լևոն Արոնյանն աջակցություն է հայտնում Արաս ՕզբիլիզինՄիջազգային գրոսմայստեր, աշխարհի կրկնակի գավաթակիր, օլիմպիական եռակի չեմպիոն Լևոն Արոնյանն իր աջակցությունն է հայտնել ՀՖՖ նախագահի պաշտոնի համար առաջադրված Արազ Օզբիլիսին։ Սոցցանցի իր էջում նա...
21:57 19/12/2023«Արարատ-73»-ի լեգենդար հարձակվող Նիկոլայ Ղազարյանի մահվան կապացությամբ ՀՖՖ-ն ուղերձ է հղել76 տարեկանում կյանքից հեռացել է «Արարատ-73»-ի հարձակվող Նիկոլայ Ղազարյանը։ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ցավակցական ուղերձ է հղել այդ կապակցությամբ։ «Ղազարյանը միջազգային կարգի սպորտի վարպետ էր, ՀՀ...
11:47 19/12/2023Թալինցի 18-ամյա Գրիգոր Մանուկյանը Գինեսի ռեկորդ է սահմանելԱրագածոտնի Թալին քաղաքից 18-ամյա Գրիգոր Մանուկյանը Գինեսի ռեկորդ է սահմանել՝ շարժվող բեռնատարների արանքում ձգվելու համար։ «Այս ռեկորդն ինձ համար դժվար չէր իմ խիստ մարզումների պատճառով։ Կարծում եմ՝...
18:53 18/12/2023ՈՒԵՖԱ Ֆուտզալի Չեմպիոնների Լիգայի եզրափակիչը՝ ԵրևանումՈՒԵՖԱ-ի Գործադիր կոմիտեի որոշմամբ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան կհյուրընկալի ՈՒԵՖԱ Ֆուտզալի Չեմպիոնների Լիգայի 2024 թվականի եզրափակիչը: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից ՝ նշելով,...
11:24 18/12/2023Արմեն Մելիքբեկյան. Կարծում եմ, որ Օզիբիլիզի որոշման հետևում ինքը չէ կանգնած«Չեմ կարող ասել, որ ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու որոշումը հեշտ է եղել: Շատերը դրան, իհարկե, չեն հավատա»,-այս մասին հայտարարել է ՀՖՖ գործող նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը «Արմենպրես»-ի հետ...
21:55 17/12/2023ՖԻՖԱ-ն հայտարարել է նոր միջմայրցամաքային ակումբային մրցաշարի ստեղծման մասինՖուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻՖԱ) իր պաշտոնական կայքում հայտնել է, որ 2024 թվականից կանցկացվի նոր մրցաշար, որը կկոչվի ՖԻՖԱ-ի միջմայրցամաքային գավաթ։ «Գազետա ռու»-ն հայտնում է, որ մրցումները...
20:28 17/12/2023Հուսով եմ՝ Արասն ուշ թե շուտ կլինի ՀՖՖ նախագահ. Վարդան Մինասյան«Արմեն Մելիքբեկյանը չի համապատասխանում ՀՖՖ նախագահի չափանիշներին: Ես իրեն էլ, իր տեղակալին էլ լավ եմ ճանաչում: Ինքն այս որակներին չի համապատասխանում, որ լինի ՀՖՖ նախագահ: Ավելին ասեմ, կան կարևոր...
16:15 17/12/2023Հայաստանի մարզական լրագրողները խորապես մտահոգված են ՀՖՖ-ի լռությունից հայտարարությունՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի ընտրությունների (դեկտեմբերի 23) նախաշեմին մի խումբ մարզական և ֆուտբոլային լրագրողներ և մեկնաբաններ հանդես են եկել հայտարարությամբ։ «Հայաստանի մարզական...
20:59 16/12/2023«Ֆեդերացիայից զանգում են ընկերներիս, ասում՝ եթե Արասին օգնեք, խնդիր կունենաք»․ ՕզբիլիսՀՖՖ նախագահի թեկնածու Արաս Օզբիլիսն AlphaNews-ի եթերում ասել է, որ կարիերան ավարտելու կապակցությամբ շնորհավորանք չի ստացել ֆեդերացիայից։ «Ամբողջ աշխարհից ինձ շնորհավորել են՝ հայկական ֆուտբոլում...
19:15 16/12/2023Լիոնել Մեսսիի մասին վավերագրական ֆիլմ է նկարահանվումՀրապարակվել է ֆուտբոլիստ Լիոնել Մեսսիի մասին պատմող «Լեգենդի վերելքը» մինի-սերիալի թիզերը։ Սերիալը կթողարկվի Apple TV+-ով փետրվարի 21-ին։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, չորս մասից բաղկացած սերիան...
11:12 16/12/2023Մարկոս Ժունիորը դադարեցրել է համագործակցությունը «Ուրարտու»-ի հետ«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը և կիսապաշտպան Մարկոս Ժունիորը երկկողմ համաձայնությամբ դադարեցրել են համագործակցությունը։ Այս մասին հայտնում են ակումբից՝ հիշեցնելով, որ բրազիլացի ֆուտբոլիստն «Ուրարտու»...
10:44 16/12/2023Հայկական ակումբային ֆուտբոլի ֆան-ակումբները չեն աջակցում Արմեն Մելիքբեկյանին«Փյունիկի», «Սեկտոր 18-ի» , «Ուրարտուի», «Սաութ Վեստ Ուլտրասի», «Շիրակի», «Սև հովազների» և «Արարատ-Արմենիայի» «Ալֆա» ֆան ակումբները հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ, որտեղ ասված է.
22:37 15/12/2023Հայկ Մարտիրոսյանը դարձել է արագ շախմատի Եվրոպայի փոխչեմպիոնԽորվաթիայի մայրաքաղաք Զագրեբում անցկացված արագ շախմատի Եվրոպայի անհատական առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Հայկ Մ․ Մարտիրոսյանը նվաճեց փոխչեմպիոնի կոչումը։ Լուրը հայտնում է sport.news.am-ը:...

19:45 16/08/2019Чемпионат по необычному виду борьбы начался в Австрии – на пальцахСражения проходят в различных весовых категориях и очень популярны у австрийцев.
18:46 15/08/2019УЕФА назвал 3 претендентов на звание лучшего футболиста сезона-2018/19Победитель будет объявлен на торжественной церемонии 29 августа.
10:56 15/08/2019«Я очень счастлив!» Левон Аронян выигрывает в Сент-ЛуисеЛевон Аронян заработал 37,500 долларов и включился в борьбу за первенство во всей серии.
10:25 15/08/2019ЛЕ: «Арарат-Армения» вышла в раунд плей-офф«Арарат-Армения» вышла в плей-офф Лиги Европы, одержав победу над чемпионом Грузии «Сабуртало».
12:25 14/08/2019Борец Эрик Арушанян стал чемпионом мира по вольной борьбе среди юниоровЧтобы стать чемпионом мира в весовой категории до 70 кг, Арушуняну пришлось по очереди победить сильнейших юниоров Швейцарии, России, Турции и Молдовы.
12:42 13/08/2019СМИ: Месси позвонил Неймару и попросил его отказаться от перехода в «Реал»Как отмечается, аргентинец позвонил бразильскому футболисту по телефону и в ходе разговора настоятельно попросил не переходить в мадридский клуб, а вернуться в стан «сине-гранатовых».
10:45 13/08/2019ЕАЭС сыграет в баскетбол: 2 сильнейшие команды из Армении выступят в Евразийской лигеКвартет сильнейших по итогам регулярного чемпионата встретится в «Финале четырех», который пройдет в марте 2020 года в Ереване.
10:36 13/08/2019Grand Chess Tour в Сент-Луисе: по итогам соревнований по рапиду лидируют Левон Аронян и Максим Вашье-ЛагравРапид. Итоги. 1-2. Аронян, Вашье-Лаграв – по 13; 3-4. Дин Лижэнь, Юй Янъи – по 10; 5-7. Каруана, Раппорт, Карлсен – по 8; 8-9. Домингес, Карякин – по 7; 10. Мамедьяров – 5.
18:24 12/08/2019Атлет Левон Агасян стал победителем командного первенства в СкопьеАрмянский атлет с результатом 16.46 м опередил занявших второе место азербайджанского спортсмена и третье место молдавского прыгуна.
17:20 12/08/2019Чемпионат Европы по прыжкам в воду: Лев Саркисян и Владимир Арутюнян не преодолели квалификационного раундаВ столице Украины Киеве завершился чемпионат Европы по прыжкам в воду.
11:08 12/08/2019Владелец «Сочи» Борис Ротенберг думает над приглашением Генриха Мхитаряна в свой клубВозможно ли такое со временем? Посмотрим, отметил Борис Ротенберг.
10:27 12/08/2019Grand Chess Tour: Левон Аронян – единоличный лидерЧетвертый этап Grand Chess Tour проходит в Сент-Луисе.
16:24 10/08/2019«Реал» предложил Неймару контракт на 200 млн евроИзвестно, что 27-летний спортсмен заинтересован в возвращении в каталонский клуб.
15:43 10/08/2019Не знал, что без паспорта нельзя: форвард «Вулверхэмптона» пропустил матч в Армении из-за курьезаИвуариец перед вылетом в Армению забыл дома паспорт. В аэропорту при себе у 23-летнего игрока оказалась только идентификационная карта.
15:31 10/08/2019«Вернем себе право на выборы»: митинг оппозиции проходит на проспекте Сахарова в МосквеНесмотря на то, что сегодняшняя акция санкционирована, вероятность ее силового разгона сохраняется .
16:28 09/08/2019Левон Аронян примет участие в Grand Chess Tour и Кубке Синкфилда в Сент-ЛуисеЛидер армянских шахмат Левон Аронян 10-14 августа примет участие в четвертом этапе Grand Chess Tour, который пройдет в городе Сент-Луис.
12:29 09/08/2019«Атмосфера была фантастическая»: Артур Согомонян об итогах матча «Пюник» – «Вулверхэмптон»Владелец футбольного клуба «Пюник» Артур Согомонян, комментируя итоги состоявшегося накануне, 8 августа, на стадионе «Республиканский» в Ереване матча «Пюник» – «Вулверхэмптон», отметил, что...
18:59 08/08/2019Армянский борец Норайр Ахоян вышел в финал турнира в ТбилисиГрант Калачян (72 кг) также поборется за бронзовую медаль.
15:50 08/08/2019«Вулверхэмптон» советует своим болельщикам попробовать в Ереване бастурму и армянский «сникерс»В четверг, 8 августа, на стадионе «Республиканский» в Ереване состоится матч «Пюник» – «Вулверхэмптон».
10:54 08/08/2019Австралийский теннисист Ник Кирьос закатил скандал из-за полотенцаОднако после того, как ему все-таки дали полотенце, он демонстративно выбросил его.