08:07 23/12/2023Մխիթարյանը՝ Օզբիլիզին. Քո կողքին եմ, ընկերսՀայաստանի Ֆուտբոլի հավաքականի նախկին ավագ, «Ինտեր»-ի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանը ՀՖՖ նախագահի ընտրություններին ընդառաջ հաջողություն է մաղթել Արաս Օզբիլիզին։ «Ուրախ եմ տեսնել, որ Արաս Օզբիլիզի նման...
22:13 22/12/2023Շատ վճռական եմ տրամադրված վաղվա ընտրությանը.Արաս ՕզբիլիսՇատ վճռական եմ տրամադրված վաղվա ընտրությանը, քանի որ այս ընթացքում զգացի բազմաթիվ մարդկանց անկեղծ աջակցությունը, ինչի համար շնորհակալ եմ: Դա կարեւոր է ընտրությունից առաջ։ Այս մասին NEWS.am Sport-ի...
15:57 22/12/2023«Փյունիկ». Մենք չենք կարող լռել ու պայքարելու ենք հանուն հայկական ֆուտբոլի վաղվա օրվաՀՖՖ նախագահի ընտրությունների նախօրեին «Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբը հանդեսէ եկել հայտարարությամբ՝ ներկայացնելով ֆեդերացիայի 2019 - 2023թթ.
11:19 22/12/2023Էդուարդոն հեռացավ «Ուրարտու»-ից«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը և կիսապաշտպան Էդուարդո Տեյշեյրան երկկողմ համաձայնությամբ դադարեցրել են համագործակցությունը։ Նման հայտարարություն է տարածել ակումբը։ Բրազիլացի ֆուտբոլիստն «Ուրարտու» էր...
20:44 21/12/20232023 թվականի տարվա 10 լավագույն մարզիկներըՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունն այսօր անցկացրել է Հայաստանի Հանրապետության 2023 թվականի «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» մրցույթը: Նախարարությունում հավատարմագրված մարզական...
10:20 21/12/2023Մեսսին Նադալին է նվիրել ԱԱ-2022-ի հաղթական եզրափակչի մարզաշապիկըԱրգենտինայի հավաքականի և «Ինտեր Մայամիի» հարձակվող Լիոնել Մեսսին իսպանացի թենիսիստ Ռաֆայել Նադալին է նվիրել այն մարզաշապիկը, որով ինքն անցկացրել է ԱԱ-2022-ի եզրափակիչ հանդիպումը։ Նադալի ակադեմիայի...
22:28 20/12/2023Զանգվածային ծեծկռտուք թուրքական ֆուտբոլային թիմերի հանդիպման ժամանակԹուրքիայի երրորդ լիգայի առաջնության 18-րդ տուրի «Բուրսասպոր» - «Դիարբեքիրսպոր» հանդիպումն ավարտվել է երկու թիմերի ֆուտբոլիստների զանգվածային ծեծկռտուքով, որին Մասնակցել են նաև ակումբների...
16:16 20/12/2023Լևոն Արոնյանն աջակցություն է հայտնում Արաս ՕզբիլիզինՄիջազգային գրոսմայստեր, աշխարհի կրկնակի գավաթակիր, օլիմպիական եռակի չեմպիոն Լևոն Արոնյանն իր աջակցությունն է հայտնել ՀՖՖ նախագահի պաշտոնի համար առաջադրված Արազ Օզբիլիսին։ Սոցցանցի իր էջում նա...
21:57 19/12/2023«Արարատ-73»-ի լեգենդար հարձակվող Նիկոլայ Ղազարյանի մահվան կապացությամբ ՀՖՖ-ն ուղերձ է հղել76 տարեկանում կյանքից հեռացել է «Արարատ-73»-ի հարձակվող Նիկոլայ Ղազարյանը։ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ցավակցական ուղերձ է հղել այդ կապակցությամբ։ «Ղազարյանը միջազգային կարգի սպորտի վարպետ էր, ՀՀ...
11:47 19/12/2023Թալինցի 18-ամյա Գրիգոր Մանուկյանը Գինեսի ռեկորդ է սահմանելԱրագածոտնի Թալին քաղաքից 18-ամյա Գրիգոր Մանուկյանը Գինեսի ռեկորդ է սահմանել՝ շարժվող բեռնատարների արանքում ձգվելու համար։ «Այս ռեկորդն ինձ համար դժվար չէր իմ խիստ մարզումների պատճառով։ Կարծում եմ՝...
18:53 18/12/2023ՈՒԵՖԱ Ֆուտզալի Չեմպիոնների Լիգայի եզրափակիչը՝ ԵրևանումՈՒԵՖԱ-ի Գործադիր կոմիտեի որոշմամբ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան կհյուրընկալի ՈՒԵՖԱ Ֆուտզալի Չեմպիոնների Լիգայի 2024 թվականի եզրափակիչը: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից ՝ նշելով,...
11:24 18/12/2023Արմեն Մելիքբեկյան. Կարծում եմ, որ Օզիբիլիզի որոշման հետևում ինքը չէ կանգնած«Չեմ կարող ասել, որ ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու որոշումը հեշտ է եղել: Շատերը դրան, իհարկե, չեն հավատա»,-այս մասին հայտարարել է ՀՖՖ գործող նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը «Արմենպրես»-ի հետ...
21:55 17/12/2023ՖԻՖԱ-ն հայտարարել է նոր միջմայրցամաքային ակումբային մրցաշարի ստեղծման մասինՖուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻՖԱ) իր պաշտոնական կայքում հայտնել է, որ 2024 թվականից կանցկացվի նոր մրցաշար, որը կկոչվի ՖԻՖԱ-ի միջմայրցամաքային գավաթ։ «Գազետա ռու»-ն հայտնում է, որ մրցումները...
20:28 17/12/2023Հուսով եմ՝ Արասն ուշ թե շուտ կլինի ՀՖՖ նախագահ. Վարդան Մինասյան«Արմեն Մելիքբեկյանը չի համապատասխանում ՀՖՖ նախագահի չափանիշներին: Ես իրեն էլ, իր տեղակալին էլ լավ եմ ճանաչում: Ինքն այս որակներին չի համապատասխանում, որ լինի ՀՖՖ նախագահ: Ավելին ասեմ, կան կարևոր...
16:15 17/12/2023Հայաստանի մարզական լրագրողները խորապես մտահոգված են ՀՖՖ-ի լռությունից հայտարարությունՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի ընտրությունների (դեկտեմբերի 23) նախաշեմին մի խումբ մարզական և ֆուտբոլային լրագրողներ և մեկնաբաններ հանդես են եկել հայտարարությամբ։ «Հայաստանի մարզական...
20:59 16/12/2023«Ֆեդերացիայից զանգում են ընկերներիս, ասում՝ եթե Արասին օգնեք, խնդիր կունենաք»․ ՕզբիլիսՀՖՖ նախագահի թեկնածու Արաս Օզբիլիսն AlphaNews-ի եթերում ասել է, որ կարիերան ավարտելու կապակցությամբ շնորհավորանք չի ստացել ֆեդերացիայից։ «Ամբողջ աշխարհից ինձ շնորհավորել են՝ հայկական ֆուտբոլում...
19:15 16/12/2023Լիոնել Մեսսիի մասին վավերագրական ֆիլմ է նկարահանվումՀրապարակվել է ֆուտբոլիստ Լիոնել Մեսսիի մասին պատմող «Լեգենդի վերելքը» մինի-սերիալի թիզերը։ Սերիալը կթողարկվի Apple TV+-ով փետրվարի 21-ին։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, չորս մասից բաղկացած սերիան...
11:12 16/12/2023Մարկոս Ժունիորը դադարեցրել է համագործակցությունը «Ուրարտու»-ի հետ«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը և կիսապաշտպան Մարկոս Ժունիորը երկկողմ համաձայնությամբ դադարեցրել են համագործակցությունը։ Այս մասին հայտնում են ակումբից՝ հիշեցնելով, որ բրազիլացի ֆուտբոլիստն «Ուրարտու»...
10:44 16/12/2023Հայկական ակումբային ֆուտբոլի ֆան-ակումբները չեն աջակցում Արմեն Մելիքբեկյանին«Փյունիկի», «Սեկտոր 18-ի» , «Ուրարտուի», «Սաութ Վեստ Ուլտրասի», «Շիրակի», «Սև հովազների» և «Արարատ-Արմենիայի» «Ալֆա» ֆան ակումբները հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ, որտեղ ասված է.
22:37 15/12/2023Հայկ Մարտիրոսյանը դարձել է արագ շախմատի Եվրոպայի փոխչեմպիոնԽորվաթիայի մայրաքաղաք Զագրեբում անցկացված արագ շախմատի Եվրոպայի անհատական առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Հայկ Մ․ Մարտիրոսյանը նվաճեց փոխչեմպիոնի կոչումը։ Լուրը հայտնում է sport.news.am-ը:...

13:55 08/07/2017Chess: Levon Aronian to face Azerbaijani Teimour Radjabov at Geneva Grand PrixAt Round 2 of the third tournament of 2017 FIDE World Chess Grand Prix taking place in Geneva, Switzerland, Armenian GM Levon Aronian defeated GM Dmitry Jakovenko (Russia) with black pieces, the...
11:03 07/07/2017Levon Aronian to participate in the Geneva Grand PrixThe 2017 FIDE World Chess Grand Prix series continues with the third tournament, which is taking place in Geneva, Switzerland, from 5-16th July.
19:42 06/07/2017Levon Aronian to face former world champion Garry Kasparov at Sinquefield CupArmenian GM Levon Aronian will play with former world chess champion Garry Kasparov at the Sinquefield Cup in St.
14:44 06/07/2017Armenian football team holds 73rd place in FIFA rankingsFIFA released the new rankings for national teams on July 6. The Armenian national football team lost 5 spots, taking the 73rd place with 480 points. According to the new ranking, the list is topped...
17:53 05/07/2017Chess: Armenia’s Tigran Petrosian wins World OpenWorld Open major international chess tournament is over in Philadelphia, U.S. 216 chess players, including 33 GMs, took part in the tournament. As the Chess Federation of Armenia told Panorama.am,...
13:00 05/07/2017Armenian FC Alashkert to face Belarusian BATE in Champions League 2nd qualifying roundArmenia’s FC Alashkert played 1-1 draw with Andorra’s Santa Coloma in the return leg of the UEFA Champions League 1st qualifying round at the stadium “Comunal d’Andorra la Vella” on Tuesday.
20:27 04/07/2017Armenian dance ensemble “Barekamutyun” to participate at Dbayeh International festivalThe Armenia state dance ensemble “Barekamutyun” (“Friendship”) will leave for Lebanon to participate at Dbayeh International festival to be held in Waterfront City from July 6-9.
20:04 04/07/2017Manchester United presents best replies from fans confessing their love to Henrikh MkhitaryanThe Manchester United website...
13:34 04/07/2017Armenian athletes preparing for European judo championshipsArmenia's judo adults and youth national teams are holding a joint training camp at Olympic Training Centre in Dunavarsány, Hungary.
17:43 03/07/2017Five Armenian freestyle wrestlers to take part in Ali Aliyev tournamentThe Armenian national freestyle wrestling team is set to take part in Ali Aliyev wrestling tournament to be held in Makhachkala (Republic of Dagestan, Russia) on 8-9 July.
10:48 03/07/2017Levon Aronian shares 5-6 places at Grand Chess Tour in LeuvenArmenian GM Levon Aronian played in the Grand Chess Tour chess tournament that took place in Leuven from Wednesday 28th June to Sunday 2nd July.
12:52 01/07/2017Armenian bookmaker takes bets on Henrikh Mkhitatryan’s relationship with Lopyreva as engagement rumors mountOne of Yerevan-based bookmakers has started taking bets on Armenian national team captain and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan’s possible marriage with Russian TV host Victoria...
10:21 01/07/2017Aronian passes the 2800 mark, takes number 4 at FIDE rating listArmenian GM Levon Aronian, who scored a fantastic win at the Norway Chess tournament, has raced back into the 2800-club, taking the 4th spot in the FIDE July rankings.
19:34 30/06/2017Henrikh Mkhitaryan congratulates Queen Elizabeth's Official Birthday in Facebook videoThe captain of the Armenian national football team and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan has congratulated Queen Elizabeth II on the occasion of her Official Birthday.
18:34 29/06/2017Armenia’s Haik Martirosyan wins Karen Asrian Memorial Chess TournamentThe 10th Karen Asrian Memorial International Chess Tournament is over at Jermuk, Armenia. At the final round, three chess players scored 7 out of 9 points. As the Armenian National Olympic Committee...
11:05 29/06/2017Armenian wrestlers conquer one silver, two bronze medals at the Junior European Wrestling ChampionshipsThe Junior European Wrestling Championships concluded in Dortmund, Germany, where the Armenian national freestyle wrestling team headed by head coach Avetik Vardanyan won one silver and two bronze...
10:28 29/06/2017Levon Aronian participating at 2017 Gran Chess Tour in LeuvenArmenian GM Levon Aronian plans to take part in the 2017 Grand Chess Tour tournament from June 28 to July 2 in Leuven, Belgium.
19:57 28/06/2017Armenian Greco-Roman wrestlers to leave for Junior European ChampionshipsArmenian Greco-Roman junior wrestling team is close to completing the training camp. At night, the team will depart for Dortmund to take part in the Junior European Wrestling Championships. The...
16:43 27/06/2017Three Armenian weightlifters set to participate at Summer UniversiadeThree Armenian weightlifters are about to participate at Taipei 2017 Summer Universiade which will officially begin on 19 August.
10:52 24/06/2017Artsakh to host International Sambo TournamentThe 8th International Sambo Tournament, dedicated to Nelson Stepanyan, the twice hero of the Soviet Union, is set to be held in Stepanakert, Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic, from June 24 to 25.