18:30 07/12/2023«Վեստ Արմենիա» ֆուտբոլային ակումբի տնօրենի որդին պայմանավորված խաղերի հանցավոր սինդիկատի երկրորդ դեմքն է եղել«Maestro» մականունը ստացած բելգիահայ Գրիգոր Սարգսյանը թենիսում պայմանավորված խաղերի ամենամեծ սինդիկատի հիմնադիրն էր։ 2023-ի հունիսին Սարգսյանի, ինչպես նաև նրա հետ նույն քրգործով անցնող ևս 27...
14:46 07/12/2023Այս տարվա 432 մեդալներից 25-ը կանայք են նվաճել.Ժաննա Անդրեասյանը«Այսօր Աշխարհի և Եվրոպայի առաջնություններում մեր մարզիկները նվաճել են 432 մեդալ, որը շուրջ 40 %-ով ավելի է, քան նախորդ տարվա ռեկորդային 307 մեդալն է»,-կառավարության այսօրվա նիստում հայտնեց ԿԳՄՍ...
14:42 07/12/2023Հակոբ Սերոբյանը կլինի Փարիզի 2024 թ. ամառային Օլիմպիական խաղերի մրցավարՍպորտային մարմնամարզության տղամարդկանց Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ, միջազգային կարգի մրցավար Հակոբ Սերոբյանը նշանակվել է Փարիզ 2024 թվականի ամառային Օլիմպիական խաղերի մրցավար: Այս մասին...
14:32 07/12/2023Ալեքսանդրա Գրիգորյանը բրոնզե մեդալ է նվաճել ծանրամարտի Գրան ՊրիումՀայաստանի ծանրամարտի հավաքականը Դոհայում մասնակցում է Գրան Պրիին, որը վարկանիշային է Փարիզի Օլիմպիական խաղերի համար: Հայաստանի ներկայացուցիչներից առաջինը պայքարի է դուրս եկել երիտասարդների աշխարհի...
19:36 05/12/2023Հայաստանը բռնցքամարտի մրցաշարեր անցկացնելու առումով օրինակ է համաշխարհային բռնցքամարտում․ ֆեդերացիայի նախագահՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանը գրում է․ «Հայկական բռնցքամարտը հերթական փառահեղ էջը գրեց իր պատմության մեջ՝ ապացուցելով, որ քրտնաջան ու հետևողական աշխատանքը չի կարող...
19:10 04/12/2023Բաթումիում ընթացող սեղանի թենիսի մրցաշարում հաղթողներ ունենքՀայաստանի Սեղանի թենիսի Ֆեդերացիան հայտնում է․ «Ինչպես և սպասվում էր մեր մարզիկները լավագույն կողմերով դրսևորեցին իրենց Վրաստանի Բաթումի քաղաքում ընթացող ԽՍՀՄ հավաքականի խաղացող և մարզիչ հայազգի...
18:12 04/12/2023Արգիշտի Հակոբյանը աշխարհի պատանիների առաջնության չեմպիոն էՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Հուժկու հարվածներ, չեմպիոնական մենամարտ՝ Արգիշտի Հակոբյանը աշխարհի պատանիների առաջնության չեմպիոն է։ 66կգ քաշային կարգում հանդես եկող հայ...
21:58 03/12/2023Կարևորն այն էր, որ Չինաստանում ֆուտբոլի աստղերն ինձ հարցնում էին՝ «Armenia?». Ռոման ԲերեզովսկիՉինաստանի Ուհան քաղաքում կայացել է Եվրոպայի և Հարավային Ամերիկայի ֆուտբոլային աստղերի բարեգործական հանդիպումը, որին հրավիրվել էր նաև Հայաստանի հավաքականի նախկին դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին։ Հենց նրա...
18:47 03/12/2023Բռնցքամարտիկ Վաղարշակ Քեյանը նվաճեց ոսկե մեդալ, Արեն Խառատյանը՝ արծաթՎաղարշակ Քեյանը նվաճեց Երևանի «Միկա» մարզադահլիճում անցկացվող բռնցքամարտի ավագ տարիքի պատանիների աշխարհի առաջնության ոսկե մեդալը։ Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են.
18:47 02/12/2023«Ռեալ Սոսյեդադի» մարզիչ. Ես պնդում եմ, որ Զախարյանը բասկերեն սովորիՌուսաստանի ազգային հավաքականի և «Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը ստիպված կլինի սովորել բասկերի լեզուն (էուսկարա)»: Այս ցանկությամբ ֆուտբոլիստին է դիմել «Ռեալ Սոսյեդադի» գլխավոր մարզիչ...
18:36 02/12/2023ՈւԵՖԱ-ն Ռուսաստանի հավաքականին չի ընդգրկել Ազգերի լիգայի 2024/25 մրցաշրջանի վիճակահանության մասնակիցների մեջԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը (ՈՒԵՖԱ) չի ընդգրկել Ռուսաստանի հավաքականին Ազգերի լիգայի 2024/25 մրցաշրջանի վիճակահանության մասնակիցների մեջ։ Այս մասին հայտնում է ՈւԵՖԱ-ի մամուլի...
22:12 01/12/2023Բռնցքամարտիկ Ալբերտ Հարությունյանը հաղթեց կիսաեզրափակիչում ու կպայքարի չեմպիոնության համարՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են Բռնցքամարտի աշխարհի պատանեկան առաջնությունում հայ մարզիկի հերթական հաղթանակի մասին: 9 բռնցքամարտիկ եզրափակիչում են: «Կամք հենց այս բառով կարելի է...
19:58 01/12/2023Տիգրան Հովսեփյանը կպայքարի Աշխարհի առաջնության ոսկու համարՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան հայտնում է․ «Հերթը Տիգրան Հովսեփյանին է, 50կգ քաշային կարգի եվրոպայի պատանիների չեմպիոնը, կպայքարի Աշխարհի առաջնության ոսկու համար համար:Հայ բռնցքամարտիկը կարգով...
18:10 01/12/2023«Գորոյան ռեյսինգ թիմը» պատրաստվում է Dubai24-ի մեկնարկինԴեկտեմբերի 9-ին Դուբայում կայանալիք կարտինգի 24-ժամյա մրցույթում Հայաստանն առաջի անգամ կներկայանա ազգային թիմով։ «Գորոյան ռեյսինգ թիմ»-ն ընդամենը վերջերս է ձևավորվել և պատրաստվում է իր առաջին թիմային...
12:57 01/12/2023Արցախի կարատե-դո ֆեդերացիայի մարզչի նախաձեռնությամբ Աբովյանում բացվել է մարտարվեստի ակումբԱրցախի ազգային ավանդական կարատե-դո ֆեդերացիայի մարզիչ Տիգրան Գևորգյանն իր գործունեությունը վերսկսել է Կոտայքի մարզի Աբովյան քաղաքում, որտեղ ի դեմս նրա, բացվել է այս մարզաձևից առաջին ակումբը։...
18:20 30/11/2023Տիգրան Խաչատրյանն ապահովում է առնվազն բրոնզե մեդալՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «8-րդ մեդալը աշխարհի առաջնությունում։ Այս անգամ փայլեց գերծանր քաշային Տիգրան Խաչատրյանը։ Մեր մարզիկը պարզապես բռնցքամարտի դաս տվեց Խորվաթիան...
17:51 30/11/2023ՀՖՖ նախագահի թեկնածուներն են Արմեն Մելիքբեկյանը և Արաս ՕզբիլիզըԴեկտեմբերի 23-ին տեղի կունենա ՀՖՖ հերթական ժողովը, որի ընթացքում կկայանան ՀՖՖ նախագահի ընտրությունները: ՀՖՖ-ից հայտնում են, որ կայացել է «Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպության...
17:42 30/11/2023ՖԻՖԱ-ի վարկանիշային աղյուսակում Հայաստանի ազգային հավաքականն առաջադիմել է 2 հորիզոնականովՆոյեմբերի 30-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների դասակարգման վարկանիշային թարմացված աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը բարձրացել է երկու հորիզոնականով և այժմ զբաղեցնում է 93-րդ տեղը։...
08:20 30/11/20233 հայ շախմատիստ իրավունք է նվաճել մասնակցելու աշխարհի արագ և կայծակնային շախմատի առաջնությանըԱվարտվել են ՖԻԴԵ-ի աշխարհի արագ և կայծակնային շախմատի առաջնության ընտրական մրցաշարերը: Եվ այսպես, երկու մրցաշարերի հանրագումարի արդյունքում Ռոբերտ Հովհաննիսյանը, Տիգրան Պետրոսյանը և Մամիկոն Ղարիբյանը...
23:34 29/11/2023Զախարյանը Չեմպիոնների լիգայի խաղում ընդգրկվել է «Ռեալ Սոսյեդադի» մեկնարկային կազմԻսպանական «Ռեալ Սոսյեդադի» ֆուտբոլիստ Արսեն Զախարյանը ընդգրկվել է Չեմպիոնների լիգայի շրջնակներում ավստրիական «Զալցբուրգի» հետ խաղի մեկնարկային կազմում։ Լուրը հայտնում է «Գազետա ռու»-ն: Այդ խաղում...

14:37 15/06/2017Armenian female fencers to begin competition at European Fencing Championships today2017 European Fencing Championships is under way in Tbilisi, Georgia, with the participation of the adult fencing team of Armenia.
12:03 15/06/2017Russia World Cup 2018 ambassador Victoria Lopyreva thanks Mkhitaryan for ‘warm welcome in beautiful Armenia’Before leaving Armenia, Victoria Lopyreva, ambassador for 2018 FIFA World Cup to be hosted by Russia, thanked Armenian national football squad captain and Manchester United midfielder Henrikh...
11:31 15/06/2017Albert Azaryan Cup tournament held in Yerevan, ArmeniaYerevan hosted the 11th Albert Azaryan Cup, an artistic gymnastics tournament named after the Armenian Olympic champion, with the participation of 35 gymnasts.
10:33 15/06/2017Norway Chess: Armenia’s Aronian beats Karjakin, tops tableAt Round 7 of Altibox Norway Chess 2017 underway in Stavanger, Norway, Armenian GM Levon Aronian defeated Sergey Karjakin of Russia with black pieces.
19:17 14/06/2017Armenian boxing team leaves for European Boxing ChampionshipsThe Armenian national boxing team has departed for Kharkiv, Ukraine to take part in the European Boxing Championships.
18:38 14/06/2017Armenian tennis team taking part in Fed CupThe Armenian tennis team is taking part in the 2017 Fed Cup Europe/Africa Zone, which kicked off today in Chișinău, Moldova, Gevorg Karamanukyan, CEO of the Armenian Tennis Federation, told the press...
13:02 14/06/2017Mkhitaryan says children are more amicable in ArmeniaArmenian national team captain and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan thinks Armenian children should be happy for living in Armenia.
19:29 13/06/2017Three Armenian athletes to participate at the 2017 World Taekwondo ChampionshipsThe 2017 World Taekwondo Championships will kick off in Muju, South Korea, from June 24-30 where Armenia will be represented by 3 athletes.
10:32 13/06/2017Norway Chess: Armenia’s Levon Aronian beats world champion Vladimir KramnikAt Round 6 of Altibox Norway Chess 2017 tournament underway in Stavanger, Norway, Armenian GM Levon Aronian defeated world champion Vladimir Kramnik.
12:47 12/06/2017Aronain played draw with Maxime Vachier-Lagrave at Norway ChessRound five of the Altibox Norway Chess tournament saw five draws, Chess Federation of Armenia reports, adding Armenian GM Levon Aronian played draw with Maxime Vachier-Lagrave, following his superb...
10:39 12/06/2017Wrestler Karapet Chalyan declared winner of international tournament in TbilisiArmenian Greco-Roman wrestler Karapet Chalyan, competing in the 75-kg weight category has triumphed at Tbilisi Grand Prix of V.
15:29 10/06/2017Aronian draws with Giri in Norway ChessThe round third games of the Altibox Norway Chess Tournament were played in Stavanger on June 8. Armenia’s representative GM Levon Aronian played out the third consecutive draw this time with Anish...
11:52 10/06/2017Five Armenian chess players claim to be qualified for World CupThe final round of European Individual Chess Championship 2017 will be held today in Minsk, Belarus, with the best 22 players being qualified for the next Chess World Cup.
11:36 09/06/2017Armenia’s Arman Mikayelyan continues impressive performance at the European Individual Chess ChampionshipIn Round 9 of the European Individual Chess Championship 2017 Armenia’s Arman Mikayelyan recorded another sensational victory against Spanish chess grandmaster Anton Guijarro David (2660).
10:05 09/06/2017Norway Chess: Levon Aronian played draw against Hikaru NakamuraOn June 7, the second round games of the Altibox Norway Chess Tournament were played in Stavanger. As the Chess Federation of Armenia reports, Vladimir Kramnik won against Viswanathan Anand with...
20:33 08/06/2017Armenia national team off to Montenegro tomorrowArmenian national team players and the FFA delegation will arrive in Podgorcia, Montenegro at 14:10 by Yerevan time, on June 9.
20:30 07/06/20178 boxers to represent Armenia at European Boxing ChampionshipsThe Armenian national boxing team is holding a training camp at Olympavan, preparing for the European Boxing Championships 2017 to be held in Kharkiv, Ukraine on 15-25 June, Armenia’s Boxing...
12:12 06/06/2017Armenia’s Hrant Melkumyan continues to be among leaders at European Chess ChampionshipThe games of Round 6 of European Individual Chess Championship 2017 have been played at Minks, Belarus.
17:49 05/06/2017Altibox Norway Chess tournament kicks off in Stavanger, NorwayOn Monday, June 5, the fifth edition of the Altibox Norway Chess super tournament takes off in Stavanger, Norway.
14:58 05/06/2017Armenia’s Hrant Melkumyan one of the leaders at European Chess ChampionshipAfter five rounds of European Individual Chess Championship 2017 (398 participants, 11-round Swiss system), four players lead the table with 4.5 points each.