18:30 07/12/2023«Վեստ Արմենիա» ֆուտբոլային ակումբի տնօրենի որդին պայմանավորված խաղերի հանցավոր սինդիկատի երկրորդ դեմքն է եղել«Maestro» մականունը ստացած բելգիահայ Գրիգոր Սարգսյանը թենիսում պայմանավորված խաղերի ամենամեծ սինդիկատի հիմնադիրն էր։ 2023-ի հունիսին Սարգսյանի, ինչպես նաև նրա հետ նույն քրգործով անցնող ևս 27...
14:46 07/12/2023Այս տարվա 432 մեդալներից 25-ը կանայք են նվաճել.Ժաննա Անդրեասյանը«Այսօր Աշխարհի և Եվրոպայի առաջնություններում մեր մարզիկները նվաճել են 432 մեդալ, որը շուրջ 40 %-ով ավելի է, քան նախորդ տարվա ռեկորդային 307 մեդալն է»,-կառավարության այսօրվա նիստում հայտնեց ԿԳՄՍ...
14:42 07/12/2023Հակոբ Սերոբյանը կլինի Փարիզի 2024 թ. ամառային Օլիմպիական խաղերի մրցավարՍպորտային մարմնամարզության տղամարդկանց Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ, միջազգային կարգի մրցավար Հակոբ Սերոբյանը նշանակվել է Փարիզ 2024 թվականի ամառային Օլիմպիական խաղերի մրցավար: Այս մասին...
14:32 07/12/2023Ալեքսանդրա Գրիգորյանը բրոնզե մեդալ է նվաճել ծանրամարտի Գրան ՊրիումՀայաստանի ծանրամարտի հավաքականը Դոհայում մասնակցում է Գրան Պրիին, որը վարկանիշային է Փարիզի Օլիմպիական խաղերի համար: Հայաստանի ներկայացուցիչներից առաջինը պայքարի է դուրս եկել երիտասարդների աշխարհի...
19:36 05/12/2023Հայաստանը բռնցքամարտի մրցաշարեր անցկացնելու առումով օրինակ է համաշխարհային բռնցքամարտում․ ֆեդերացիայի նախագահՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանը գրում է․ «Հայկական բռնցքամարտը հերթական փառահեղ էջը գրեց իր պատմության մեջ՝ ապացուցելով, որ քրտնաջան ու հետևողական աշխատանքը չի կարող...
19:10 04/12/2023Բաթումիում ընթացող սեղանի թենիսի մրցաշարում հաղթողներ ունենքՀայաստանի Սեղանի թենիսի Ֆեդերացիան հայտնում է․ «Ինչպես և սպասվում էր մեր մարզիկները լավագույն կողմերով դրսևորեցին իրենց Վրաստանի Բաթումի քաղաքում ընթացող ԽՍՀՄ հավաքականի խաղացող և մարզիչ հայազգի...
18:12 04/12/2023Արգիշտի Հակոբյանը աշխարհի պատանիների առաջնության չեմպիոն էՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Հուժկու հարվածներ, չեմպիոնական մենամարտ՝ Արգիշտի Հակոբյանը աշխարհի պատանիների առաջնության չեմպիոն է։ 66կգ քաշային կարգում հանդես եկող հայ...
21:58 03/12/2023Կարևորն այն էր, որ Չինաստանում ֆուտբոլի աստղերն ինձ հարցնում էին՝ «Armenia?». Ռոման ԲերեզովսկիՉինաստանի Ուհան քաղաքում կայացել է Եվրոպայի և Հարավային Ամերիկայի ֆուտբոլային աստղերի բարեգործական հանդիպումը, որին հրավիրվել էր նաև Հայաստանի հավաքականի նախկին դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին։ Հենց նրա...
18:47 03/12/2023Բռնցքամարտիկ Վաղարշակ Քեյանը նվաճեց ոսկե մեդալ, Արեն Խառատյանը՝ արծաթՎաղարշակ Քեյանը նվաճեց Երևանի «Միկա» մարզադահլիճում անցկացվող բռնցքամարտի ավագ տարիքի պատանիների աշխարհի առաջնության ոսկե մեդալը։ Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են.
18:47 02/12/2023«Ռեալ Սոսյեդադի» մարզիչ. Ես պնդում եմ, որ Զախարյանը բասկերեն սովորիՌուսաստանի ազգային հավաքականի և «Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը ստիպված կլինի սովորել բասկերի լեզուն (էուսկարա)»: Այս ցանկությամբ ֆուտբոլիստին է դիմել «Ռեալ Սոսյեդադի» գլխավոր մարզիչ...
18:36 02/12/2023ՈւԵՖԱ-ն Ռուսաստանի հավաքականին չի ընդգրկել Ազգերի լիգայի 2024/25 մրցաշրջանի վիճակահանության մասնակիցների մեջԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը (ՈՒԵՖԱ) չի ընդգրկել Ռուսաստանի հավաքականին Ազգերի լիգայի 2024/25 մրցաշրջանի վիճակահանության մասնակիցների մեջ։ Այս մասին հայտնում է ՈւԵՖԱ-ի մամուլի...
22:12 01/12/2023Բռնցքամարտիկ Ալբերտ Հարությունյանը հաղթեց կիսաեզրափակիչում ու կպայքարի չեմպիոնության համարՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են Բռնցքամարտի աշխարհի պատանեկան առաջնությունում հայ մարզիկի հերթական հաղթանակի մասին: 9 բռնցքամարտիկ եզրափակիչում են: «Կամք հենց այս բառով կարելի է...
19:58 01/12/2023Տիգրան Հովսեփյանը կպայքարի Աշխարհի առաջնության ոսկու համարՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան հայտնում է․ «Հերթը Տիգրան Հովսեփյանին է, 50կգ քաշային կարգի եվրոպայի պատանիների չեմպիոնը, կպայքարի Աշխարհի առաջնության ոսկու համար համար:Հայ բռնցքամարտիկը կարգով...
18:10 01/12/2023«Գորոյան ռեյսինգ թիմը» պատրաստվում է Dubai24-ի մեկնարկինԴեկտեմբերի 9-ին Դուբայում կայանալիք կարտինգի 24-ժամյա մրցույթում Հայաստանն առաջի անգամ կներկայանա ազգային թիմով։ «Գորոյան ռեյսինգ թիմ»-ն ընդամենը վերջերս է ձևավորվել և պատրաստվում է իր առաջին թիմային...
12:57 01/12/2023Արցախի կարատե-դո ֆեդերացիայի մարզչի նախաձեռնությամբ Աբովյանում բացվել է մարտարվեստի ակումբԱրցախի ազգային ավանդական կարատե-դո ֆեդերացիայի մարզիչ Տիգրան Գևորգյանն իր գործունեությունը վերսկսել է Կոտայքի մարզի Աբովյան քաղաքում, որտեղ ի դեմս նրա, բացվել է այս մարզաձևից առաջին ակումբը։...
18:20 30/11/2023Տիգրան Խաչատրյանն ապահովում է առնվազն բրոնզե մեդալՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «8-րդ մեդալը աշխարհի առաջնությունում։ Այս անգամ փայլեց գերծանր քաշային Տիգրան Խաչատրյանը։ Մեր մարզիկը պարզապես բռնցքամարտի դաս տվեց Խորվաթիան...
17:51 30/11/2023ՀՖՖ նախագահի թեկնածուներն են Արմեն Մելիքբեկյանը և Արաս ՕզբիլիզըԴեկտեմբերի 23-ին տեղի կունենա ՀՖՖ հերթական ժողովը, որի ընթացքում կկայանան ՀՖՖ նախագահի ընտրությունները: ՀՖՖ-ից հայտնում են, որ կայացել է «Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպության...
17:42 30/11/2023ՖԻՖԱ-ի վարկանիշային աղյուսակում Հայաստանի ազգային հավաքականն առաջադիմել է 2 հորիզոնականովՆոյեմբերի 30-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների դասակարգման վարկանիշային թարմացված աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը բարձրացել է երկու հորիզոնականով և այժմ զբաղեցնում է 93-րդ տեղը։...
08:20 30/11/20233 հայ շախմատիստ իրավունք է նվաճել մասնակցելու աշխարհի արագ և կայծակնային շախմատի առաջնությանըԱվարտվել են ՖԻԴԵ-ի աշխարհի արագ և կայծակնային շախմատի առաջնության ընտրական մրցաշարերը: Եվ այսպես, երկու մրցաշարերի հանրագումարի արդյունքում Ռոբերտ Հովհաննիսյանը, Տիգրան Պետրոսյանը և Մամիկոն Ղարիբյանը...
23:34 29/11/2023Զախարյանը Չեմպիոնների լիգայի խաղում ընդգրկվել է «Ռեալ Սոսյեդադի» մեկնարկային կազմԻսպանական «Ռեալ Սոսյեդադի» ֆուտբոլիստ Արսեն Զախարյանը ընդգրկվել է Չեմպիոնների լիգայի շրջնակներում ավստրիական «Զալցբուրգի» հետ խաղի մեկնարկային կազմում։ Լուրը հայտնում է «Գազետա ռու»-ն: Այդ խաղում...

16:13 24/07/2019Лионель Месси дисквалифицирован на один матч и оштрафованЛео не сыграет в стартовом матче отбора к чемпионату мира — 2022.
18:25 22/07/2019ЧМ: армянские прыгуны в воду завершили свои выступленияВладимир Арутюнян набрал 318,70 очка в квалификационном раунде прыжка с 10-метровой вышки и занял 35-е место. Лев Саргсян набрал 296,10 очка и занял 39-е место.
20:05 19/07/2019Супругу Алексиса Оганяна – Серену Уильямс – признали самой стильной спортсменкойВ рейтинг самых стильных спортсменов также вошли теннисистка Мария Шарапова, футболист Криштиану Роналду и автогонщик Льюис Хэмилтон.
18:37 18/07/2019ЧМ: Армянские пловцы отправились в Южную КореюСборная отправилась на турнир под руководством главного тренера Мисака Габриеляна.
16:44 18/07/2019«Скоро увидимся»: завершился визит Нуну Гомеша в АрмениюЗавершился визит бывшего нападающего сборной Португалии, посла Евро-2020 Нуну Гомеша в Армению. Он уже сегодня отбудет из Армении. «Скоро увидимся, Армения. Благодарен тебе друг, Хорен (Хорен Калашян...
13:38 18/07/2019Генрих Мхитарян поблагодарил Лос-Анджелес за теплый приемЗдорово было вернуться на поле в этом первом тестовом матче против мюнхенской "Баварии".
10:15 18/07/2019Сборная Армении по гребле готовится к Чемпионату мираЧМ состоится с 21-го по 25-е августа в венгерском городе Сегет.
11:17 17/07/2019Армянские борцы греко-римского стиля примут участие в международных турнирахВ турнире в Варшаве примут участие: Геворг Гарибян, Армен Меликян (60 кг), Славик Галстян (63 кг), Малхас Амоян (72 кг), Арсен Джулфалакян (75 кг), Артур Шагинян и Максим Манукян (87 кг).
13:48 15/07/2019Роджер Федерер признался, что упустил свой «невероятный шанс»«Я же постараюсь не зацикливаться на этом поражении. Во всем пытаюсь находить позитив», – добавил спортсмен.
19:36 13/07/2019Серена Уильямс проиграла в финале Уимблдона14 июля в финале мужского одиночного разряда встретятся серб Новак Джокович и швейцарец Роджер Федерер.
14:30 13/07/2019Назван самый расточительный футбольный клуб ЕвропыЗа последние пять лет руководство команды потратило более миллиарда евро.
09:57 13/07/2019Федерер вышел в финал Уимблдона и сыграет с первой ракеткой мира – Новаком ДжоковичемШвейцарец в четырёх сетах обыграл третью ракетку турнира испанца Рафаэля Надаля со счётом 7:6 (7:3), 1:6, 6:3, 6:4. Встреча продолжалась 3 часа 2 минуты.
19:30 12/07/2019Левон Агасян: Если бы не грубые ошибки, я стал бы, как минимум, серебряным медалистомНа проходящих в итальянском Неаполе 30-х Студенческих играх прыгун тройным Левон Агасян занял 10-е место с результатом 15 м 73см.
17:55 11/07/2019Президент Арцаха встретился с серебряным призером турнира по самбо Европейских игрНа встрече присутствовали министр образования, науки и спорта Нарине Агабалян, заместитель министра Ашот Даниелян.
19:48 10/07/2019«Манчестер Юнайтед» не собирается продавать полузащитника Поля ПогбаГлавный тренер «Манчестер Юнайтед» Уле Гуннар Сульшер заявил, что клуб не намерен продавать полузащитника Поля Погба.
19:48 09/07/2019Президент ФФА Артур Ванецян ознакомился с ходом подготовки к Евро-2019Затем президент ФФА посетил Республиканский стадион имени Вазгена Саркисяна и Академию ФФА, где также все готово к проведению чемпионата Европы для юношей до 19 лет.
17:59 09/07/2019Всемирные студенческие игры: Левон Агасян вышел в финалПутевку в финал завоевал также 24-летний Левон Агасян.
18:55 08/07/2019Армянский футбол понес большую потерю: Артур Ванецян выразил соболезнования в связи с кончиной Саркиса ОвивянаПрезидент Федерации футбола Армении Артур Ванецян выразил соболезнования в связи с кончиной известного армянского футболиста Саркиса Овивяна.
10:44 05/07/2019Буффон спустя год вернулся в «Ювентус»«Я лишний раз убедился, что иногда жизнь преподносит нам невероятные вещи», – заявил Буффон.
19:51 04/07/2019Гимнаст Артур Аветисян вышел в финал УниверсиадыВ итальянском Неаполе стартовали 30-е летние студенческие Игры. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении. Согласно информации, первым из армянских спортсменов вступил в борьбу гимнаст Артур...