19:13 16/11/2023Ռուդոլֆ Գարբոյանն պահովեց հավաքականի առաջին մեդալըՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Եվրոպայի գավաթի արծաթե մեդալակիր Ռուդոլֆ Գարբոյանը մեծ առավելությամբ հաղթում է ռումինացի Ռոբերտ Պատերին ու ապահովում տղաների հավաքականի առաջին...
16:31 16/11/2023Հայաստան-Ուելս հանդիպումը կսպասարկի ֆրանսիական մրցավարական անձնակազմըՀաստատվել է Հայաստան-Ուելս հանդիպումը սպասարկող մրցավարական անձնակազմը։ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ հանդիպման մրցավար է նշանակվել Բենուա Բաստիենը, մրցավարի օգնականներ՝ Հիշամ...
08:15 16/11/2023Եղիշե Մելիքյանը հրաժարվել է ամսվա լավագույն մարզիչի մրցանակից«Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանը հրաժարվել է Պրեմիեր լիգայի հոկտեմբեր ամսվա լավագույն մարզչի մրցանակից։ Այս մասին հայտնում է ակւոմբի մամուլի ծառայությունը։ «Եղիշե...
19:07 15/11/2023Էլիդա Քոչարյանը նվաճեց առաջին մեդալը Մոնտենեգրոյում ընթացող Եվրոպայի առաջնությունումՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացում է․ «Առաջին մեդալը Մոնտենեգրոյում ընթացող Եվրոպայի մինչև 22 տարեկանների առաջնությունում։ Էլիդա Քոչարյանը 1/4 եզրափակիչում մրցում էր իտալացի Ֆերանտե...
12:25 15/11/2023Շախմատի թիմային ԵԱ․ Հայաստանի տղամարդկանց և կանանց հավաքականները հաղթել են չորրորդ խաղափուլումՇախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնության չորրորդ խաղափուլում Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը 3:1 հաշվով հաղթեց Իսրայելի թիմին: Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, հաղթել են Հայկ Մարտիրոսյանը և...
19:36 14/11/20234-րդ հաղթանակը մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունումՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան հայտնում է․ «4-րդ հաղթանակը մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում։ 63.5 կգ քաշային Արթուր Շախպազյանը 5։0 հաշվով առավելության հասավ Ավստրիան ներկայացնող Արսեն...
08:30 14/11/2023Շախմատի թիմային ԵԱ․ Երրորդ խաղափուլն ավարտվել է Հայաստանի հավաքականների հաղթանակովԵվրոպայի թիմային առաջնության երրորդ խաղափուլում Հայաստանի տղամարդկանց թիմը 2.5:1.5 հաշվով հաղթեց Ավստրիայի թիմին, իսկ կանանց թիմը 3.5:0.5 հաշվով հաղթեց Իտալիայի թիմին: Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից...
15:40 13/11/2023Տեղային նիհարեցում գոյություն չունի. Կարևոր հարցերի պատասխանները մարզչիցԶրույցի վերջում մարզիչը ցույց տվեց մի քանի պարզ մարզանք՝ տնային պայմաններում որովայնի ճարպը այրելու և ոտքերի մկանները ձգելու համար։
13:18 13/11/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսեց մարզական հավաքըՀայաստանի ազգային հավաքականը սկսեց մարզական հավաքը ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում: Հավաքին արդեն միացել են հետևյալ ֆուտբոլիստները՝ Օգնյեն Չանչարևիչ - «Ալաշկերտ» Արսեն Բեգլարյան -...
10:18 13/11/2023Մխիթարյանը բացատրել է՝ որն է «Ինտերի» գլխավոր ուժըԻտալիայի Ա Սերիայի 12-րդ տուրում «Ինտերը» հյուրընկալել էր «Ֆրոզինոնեին»։ Հանդիպումն ավարտվեց միլանյան թիմի հաղթանակով՝ 2։0 հաշվով։ «Ինտեր»-ի հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը թեև գոլ չի խփել, սակայն...
08:12 13/11/2023Շախմատի թիմային ԵԱ․ Ինչ արդյունքեր են գրանցել Հայաստանի հավաքականներըՉեռնոգորիայի Բուդվա քաղաքում ընթացող Եվրոպայի թիմային առաջնության երկրորդ խաղափուլում Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը ոչ-ոքի է խաղացել Խորվաթիայի հետ, իսկ կանանց հավաքականը 1.5:2.5 հաշվով պարտվեց...
22:26 12/11/2023Սամբոյի ԱԱ. Հայաստանը 10 մեդալ են նվաճելՀայաստանի հավաքականները Երևանում ավարտված սամբոյի աշխարհի առաջնությունում ընդհանուր առմամբ 10 մեդալ են նվաճել: Աշխարհի առաջնության փոխչեմպիոններ են հռչակվել Արամ Աղաջանյանը (71 կգ), Բորիս Շատվերյանը...
20:07 12/11/2023Նմանատիպ արդյունք չէի սպասում. Նարեկ Եգանյանը Գինեսի նոր ռեկորդ սահմանեցՆա իր ռեկորդը նվիրեց Հայաստանի Հանրապետությանն ու հայ ազգին, հայ հերոսներին։
19:15 12/11/2023Սամբոյի ԱԱ. Ավետիք Պողոսյանը, Բորիս Շատվերյանը և Դավիթ Գրիգորյանը՝ փոխչեմպիոններԵրևանում ընթացող սամբոյի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի անդամ Ավետիք Պողոսյանն արծաթե մեդալ է նվաճել՝ եզրափակչում զիջելով Միջազգային ֆեդերացիայի դրոշի ներքո հանդես եկող Սայիդ Սայիդովին:...
16:01 12/11/2023Նարեկ Աղասարյանը չի միանա ազգային հավաքականինՎնասվածքից լիարժեք չապաքինվելու պատճառով Նարեկ Աղասարյանը չի միանա ազգային հավաքականին: Ֆուտբուլի ֆեդերցիայից հայտնում են, որ նրա փոխարեն մեր ընտրանուն կմիանա Վբեյմար Անգուլոն: ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024...
15:30 12/11/2023Սամբոյի ԱԱ. Վաչիկ Վարդանյանը՝ բրոնզե մեդալակիրՀայ 3 սամբիստ դուրս է եկել Երևանում ընթացող սամբոյի Աշխարհի առաջնության եզրափակիչ
13:09 12/11/2023Մոսկվայում հոկեյիստը մահացել է սառույցի վրաՄոսկվայում 62 տարեկան հասակում մահացել է «Արմատա» սիրողական ակումբի հոկեյիստ Միխայիլ Յանչիշինը։ Խաղացողը, ով մասնակցել է «Դարձիր հոկեյի լեգենդ» (SHL) սիրողական լիգայի «Արմատա» և «Ֆավորիտ» խաղին,...
12:21 12/11/2023Շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնության առաջին խաղափուլում ՀՀ թիմերը մեկնարկել են հղթանակովՀայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են. «Չեռնոգորիայի Բուդվա քաղաքում մեկնարկած շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնության առաջին խաղափուլում Հայաստանի տղամարդկանց թիմը 2.5:1.5 հաշվով հաղթեց...
21:30 11/11/2023Հաղթանակս նվիրում եմ սահմանին կանգնած զինվորներին. սամբոյի ԱԱ-ի փոխչեմպիոն Արամ ԱղաջանյանԱրծաթե մեդալակիր Վահրամ Գրիգորյանն էլ ասաց, որ բնավորություն ցույց տվեց, որ հայը պարտվող չի։
19:12 11/11/2023Սամբոյի ԱԱ. Արամ Աղաջանյանը և Վահրամ Աղաջանյանը ՝ փոխչեմպիոններՀայաստանի սամբոյի հավաքականի անդամ Արամ Աղաջանյանը Երևանում ընթացող աշխարհի առաջնությունում արծաթե մեդալ է նվաճել։ Եզրափակչում Աղաջանյանը գոտեմարտել է FIAS-ի դրոշի ներքո հանդես եկող մարզիկի հետ և 0:3...

18:44 04/05/201718 Armenian players to take part in the European Individual Chess Championship 201718 chess players from Armenia will participate in the European Individual Chess Championship 2017 to be held on 29 May - 11 June in Minsk, Belarus.
15:58 04/05/2017Armenia keeps position in FIFA's April RankingArmenia has maintained its position in the latest FIFA Rankings released on Thursday. After a month of inactivity on the international scene, our national football team stays 67th on the 211 FIFA...
14:30 04/05/2017European Championships: Two Armenian wrestlers to hit the mat todayThe freestyle wrestlers of 61kg and 74kg weight classes will begin competing on Thursday at the European Wrestling Championship underway in Novi Sad, Serbia.
16:25 03/05/2017European Wrestling Championship: Armenia’s Narek Sirunyan, Georgy Ketoev to take the carpet todaythe European Wrestling Championship is underway in Novi Sad, Serbia. Today Armenia freestyle wrestlers Narek Sirunyan (65kg) and Georgy Ketoev (97kg) will take the carpet. As the National Olympic...
13:20 02/05/2017Chess: Aronian, Movsesian become champions as part of German Baden-Baden ClubGerman Chess League (Bundesliga) is over in the country, with Baden-Baden Club winning the championship.
13:46 01/05/2017Armenia’s Levon Aronian retains 6th place in FIDE rankingArmenian GM Levon Aronian has retained the 6th spot in the newly published Fide ranking list, improving his position by three places with 2789 points.
17:11 29/04/2017Mkhitaryan presents his shirt to the UK AmbassadorArmenia’s national football team captain and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan has gifted his signed shirt to the UK Ambassador to the Republic of Armenia Judith Farnworth.
11:03 29/04/2017Reykjavik Open: Sergei Movsesian takes 3rd placeReykjavik Open 2017 international chess tournament is over in Iceland. In the final round, Armenian GM Sergei Movsesian won his game against Mustafa Yilmaz from Turkey and Tatev Abrahamyan outplayed...
20:36 28/04/2017Artur Aleksanyan’s participation in European Championships confirmedArmenian wrestler, Olympic Champion Artur Aleksanyan’s participation at the European Championships has been confirmed, Levon Julfalakyan, head coach of the Armenian wrestling team, told the press...
13:07 27/04/2017Henrikh Mkhitaryan involved in Manchester United squad vs Man CityToday Manchester United is scheduled to face Manchester City in a delayed match from Round 26 of the English Premier League.
11:06 26/04/2017Ruben Harutyunyan named French junior chess championThe French Junior Chess Championships was held from April 16-23 in Belfort, attended by some 1,500 chess players.
11:30 24/04/2017Levon Aronian improves three positions on FIDE ListArmenian GM Levon Aronian has improved his personal rating by 15.3 points, following the convincing win of the Grenke Chess tournament.
13:15 22/04/2017Armenian samboists conquer 14 medals at European Sambo ChampionshipEuropean Sambo Championship among Youth and Juniors is over in Prague, Czech Republic. The Armenian samboists gained medals on the final day of the championship as well, the National Olympic...
10:52 22/04/2017Armenian GM Levon Aronian ensures clear first for himself at GRENKE Chess ClassicArmenian GM Levon Aronian won his game against Hou Yifan at Round 6 of GRENKE Chess Classic. Thus, with a fourth win in a row, Aronian became unreachable for his opponents ahead of the final round of...
15:43 20/04/2017Armenian samboists conquer five medals at European Sambo Championship among cadetsEuropean Sambo Championship among cadets commenced in Prague, Czech Republic with the representatives of Armenia securing five medals on the first day of the tournament.
11:16 20/04/2017Levon Aronian solely leads GRENKE Chess ClassicIn the fourth round of the GRENKE Chess Classic underway in Germany, Armenian Gm Levon Aronian defeated Matthias Bluebaum, claiming his second consecutive victory.
20:21 19/04/2017Taekwondoist Arsen Grigoryan named the winner of “Fujairan Open 2017”The Armenian Taekwondo Team participated at “Fujairan Open 2017” representative tournament held in Iranian Sari.
11:51 18/04/2017Henrikh Mkhitaryan dodges traffic warden's challenge to assist a homeless manFootballers might live a privileged life, but they can be nice guys too. And Manchester United's and Armenian National Team’s midfielder Henrikh Mkhitaryan could just be one of the nicer ones. As...
10:49 18/04/2017GRENKE Chess Classic: Aronian defeats Maxime Vachier-LagraveAt Round 3 of GRENKE Chess Classic 2017 underway in Germany, Armenian GM Levon Aronian won his game against Maxime Vachier-Lagrave.
16:25 17/04/2017Armenian boxers getting ready for European Boxing Championships“Seven out of eight Armenian boxers conquered medals. Certainly I am pleased with our guys,” David Torosyan, Head Coach of the Armenian National Boxing Team, said commenting on the results of David...