19:13 16/11/2023Ռուդոլֆ Գարբոյանն պահովեց հավաքականի առաջին մեդալըՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Եվրոպայի գավաթի արծաթե մեդալակիր Ռուդոլֆ Գարբոյանը մեծ առավելությամբ հաղթում է ռումինացի Ռոբերտ Պատերին ու ապահովում տղաների հավաքականի առաջին...
16:31 16/11/2023Հայաստան-Ուելս հանդիպումը կսպասարկի ֆրանսիական մրցավարական անձնակազմըՀաստատվել է Հայաստան-Ուելս հանդիպումը սպասարկող մրցավարական անձնակազմը։ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ հանդիպման մրցավար է նշանակվել Բենուա Բաստիենը, մրցավարի օգնականներ՝ Հիշամ...
08:15 16/11/2023Եղիշե Մելիքյանը հրաժարվել է ամսվա լավագույն մարզիչի մրցանակից«Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանը հրաժարվել է Պրեմիեր լիգայի հոկտեմբեր ամսվա լավագույն մարզչի մրցանակից։ Այս մասին հայտնում է ակւոմբի մամուլի ծառայությունը։ «Եղիշե...
19:07 15/11/2023Էլիդա Քոչարյանը նվաճեց առաջին մեդալը Մոնտենեգրոյում ընթացող Եվրոպայի առաջնությունումՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացում է․ «Առաջին մեդալը Մոնտենեգրոյում ընթացող Եվրոպայի մինչև 22 տարեկանների առաջնությունում։ Էլիդա Քոչարյանը 1/4 եզրափակիչում մրցում էր իտալացի Ֆերանտե...
12:25 15/11/2023Շախմատի թիմային ԵԱ․ Հայաստանի տղամարդկանց և կանանց հավաքականները հաղթել են չորրորդ խաղափուլումՇախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնության չորրորդ խաղափուլում Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը 3:1 հաշվով հաղթեց Իսրայելի թիմին: Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, հաղթել են Հայկ Մարտիրոսյանը և...
19:36 14/11/20234-րդ հաղթանակը մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունումՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան հայտնում է․ «4-րդ հաղթանակը մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում։ 63.5 կգ քաշային Արթուր Շախպազյանը 5։0 հաշվով առավելության հասավ Ավստրիան ներկայացնող Արսեն...
08:30 14/11/2023Շախմատի թիմային ԵԱ․ Երրորդ խաղափուլն ավարտվել է Հայաստանի հավաքականների հաղթանակովԵվրոպայի թիմային առաջնության երրորդ խաղափուլում Հայաստանի տղամարդկանց թիմը 2.5:1.5 հաշվով հաղթեց Ավստրիայի թիմին, իսկ կանանց թիմը 3.5:0.5 հաշվով հաղթեց Իտալիայի թիմին: Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից...
15:40 13/11/2023Տեղային նիհարեցում գոյություն չունի. Կարևոր հարցերի պատասխանները մարզչիցԶրույցի վերջում մարզիչը ցույց տվեց մի քանի պարզ մարզանք՝ տնային պայմաններում որովայնի ճարպը այրելու և ոտքերի մկանները ձգելու համար։
13:18 13/11/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսեց մարզական հավաքըՀայաստանի ազգային հավաքականը սկսեց մարզական հավաքը ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում: Հավաքին արդեն միացել են հետևյալ ֆուտբոլիստները՝ Օգնյեն Չանչարևիչ - «Ալաշկերտ» Արսեն Բեգլարյան -...
10:18 13/11/2023Մխիթարյանը բացատրել է՝ որն է «Ինտերի» գլխավոր ուժըԻտալիայի Ա Սերիայի 12-րդ տուրում «Ինտերը» հյուրընկալել էր «Ֆրոզինոնեին»։ Հանդիպումն ավարտվեց միլանյան թիմի հաղթանակով՝ 2։0 հաշվով։ «Ինտեր»-ի հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը թեև գոլ չի խփել, սակայն...
08:12 13/11/2023Շախմատի թիմային ԵԱ․ Ինչ արդյունքեր են գրանցել Հայաստանի հավաքականներըՉեռնոգորիայի Բուդվա քաղաքում ընթացող Եվրոպայի թիմային առաջնության երկրորդ խաղափուլում Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը ոչ-ոքի է խաղացել Խորվաթիայի հետ, իսկ կանանց հավաքականը 1.5:2.5 հաշվով պարտվեց...
22:26 12/11/2023Սամբոյի ԱԱ. Հայաստանը 10 մեդալ են նվաճելՀայաստանի հավաքականները Երևանում ավարտված սամբոյի աշխարհի առաջնությունում ընդհանուր առմամբ 10 մեդալ են նվաճել: Աշխարհի առաջնության փոխչեմպիոններ են հռչակվել Արամ Աղաջանյանը (71 կգ), Բորիս Շատվերյանը...
20:07 12/11/2023Նմանատիպ արդյունք չէի սպասում. Նարեկ Եգանյանը Գինեսի նոր ռեկորդ սահմանեցՆա իր ռեկորդը նվիրեց Հայաստանի Հանրապետությանն ու հայ ազգին, հայ հերոսներին։
19:15 12/11/2023Սամբոյի ԱԱ. Ավետիք Պողոսյանը, Բորիս Շատվերյանը և Դավիթ Գրիգորյանը՝ փոխչեմպիոններԵրևանում ընթացող սամբոյի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի անդամ Ավետիք Պողոսյանն արծաթե մեդալ է նվաճել՝ եզրափակչում զիջելով Միջազգային ֆեդերացիայի դրոշի ներքո հանդես եկող Սայիդ Սայիդովին:...
16:01 12/11/2023Նարեկ Աղասարյանը չի միանա ազգային հավաքականինՎնասվածքից լիարժեք չապաքինվելու պատճառով Նարեկ Աղասարյանը չի միանա ազգային հավաքականին: Ֆուտբուլի ֆեդերցիայից հայտնում են, որ նրա փոխարեն մեր ընտրանուն կմիանա Վբեյմար Անգուլոն: ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024...
15:30 12/11/2023Սամբոյի ԱԱ. Վաչիկ Վարդանյանը՝ բրոնզե մեդալակիրՀայ 3 սամբիստ դուրս է եկել Երևանում ընթացող սամբոյի Աշխարհի առաջնության եզրափակիչ
13:09 12/11/2023Մոսկվայում հոկեյիստը մահացել է սառույցի վրաՄոսկվայում 62 տարեկան հասակում մահացել է «Արմատա» սիրողական ակումբի հոկեյիստ Միխայիլ Յանչիշինը։ Խաղացողը, ով մասնակցել է «Դարձիր հոկեյի լեգենդ» (SHL) սիրողական լիգայի «Արմատա» և «Ֆավորիտ» խաղին,...
12:21 12/11/2023Շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնության առաջին խաղափուլում ՀՀ թիմերը մեկնարկել են հղթանակովՀայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են. «Չեռնոգորիայի Բուդվա քաղաքում մեկնարկած շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնության առաջին խաղափուլում Հայաստանի տղամարդկանց թիմը 2.5:1.5 հաշվով հաղթեց...
21:30 11/11/2023Հաղթանակս նվիրում եմ սահմանին կանգնած զինվորներին. սամբոյի ԱԱ-ի փոխչեմպիոն Արամ ԱղաջանյանԱրծաթե մեդալակիր Վահրամ Գրիգորյանն էլ ասաց, որ բնավորություն ցույց տվեց, որ հայը պարտվող չի։
19:12 11/11/2023Սամբոյի ԱԱ. Արամ Աղաջանյանը և Վահրամ Աղաջանյանը ՝ փոխչեմպիոններՀայաստանի սամբոյի հավաքականի անդամ Արամ Աղաջանյանը Երևանում ընթացող աշխարհի առաջնությունում արծաթե մեդալ է նվաճել։ Եզրափակչում Աղաջանյանը գոտեմարտել է FIAS-ի դրոշի ներքո հանդես եկող մարզիկի հետ և 0:3...

10:41 11/06/2019Norway Chess: Левон Аронян в 6-м туре выиграл у Уэсли Со и занимает третье местоПары 7 тура: Со – Карлсен, Юй Янъи – Аронян, Каруана – Ананд, Дин Лижэнь – Мамедьяров, Вашье-Лаграв – Грищук.
10:30 11/06/2019Тренер Армен Гюльбудагянц о матче Армения-Греция: Сделаем и учтем все, чтобы достичь хорошего результатаНакануне, 10 июня, на Олимпийском стадионе Афин состоялась предматчевая пресс-конференция главного тренера сборной Армении по футболу Армена Гюльбудагянца.
16:01 08/06/2019Тяжелоатлет Вараздат Лалаян – чемпион мира среди молодежиВ сумме двоеборья армянская спортсменка набрала 241 кг (101 + 140). Далалян завоевала малую бронзовую медаль в толчке.
20:04 07/06/2019Обсуждены вопросы, касающиеся развития футбола в АрцахеБако Саакян встретился с президентом Конфедерации независимых футбольных ассоциаций (КОНИФА) Пер-Андерсом Блиндом и членами возглавляемой им делегации.
14:14 07/06/2019Бако Саакян встретился с президентом Конфедерации независимых футбольных ассоциацийБыли обсуждены вопросы, касающиеся развития футбола в республике.
12:05 07/06/2019Norway Chess: Левон Аронян обыграл в 3-м туре азербайджанского шахматиста Шахрияра МамедьяроваПары 4 тура. Карлсен – Мамедьяров, Каруана – Со, Ананд – Дин Лижэнь, Аронян – Вашье-Лаграв, Грищук – Юй Янъи.
11:31 06/06/2019Армянский борец Малхас Амоян стал чемпионом Европы среди юниоровАйк Меликян (67 кг) стал серебряным медалистом, а Саак Оганесян (60 кг) завоевал бронзовую медаль.
10:33 06/06/2019Стали известны подробности травмы НеймараКак сообщает пресс-служба Бразильской конфедерации футбола (CFB), у форварда диагностировали разрыв связок голеностопного сустава на правой ноге.
19:26 05/06/2019«Спорт нацелен на объединение, а не на разъединение»: Захарова о ситуации вокруг финала Лиги Европы в Баку«Спортивные мероприятия как раз призваны снижать градус либо конфликтов, либо даже военных действий. И мне кажется, как раз эту традицию и нужно, в первую очередь возрождать», – сказала она.
15:43 05/06/2019Джанни Инфантино вновь возглавил ФИФАВ Париже открылся очередной конгресс ФИФА. Одним из ключевых вопросов был выбор президента организации.
18:59 04/06/2019В Ереване погасили посвященную Генриху Мхитаряну почтовую маркуПортрет Г. Мхитаряна выполнен в стиле компьютерной графики.
10:35 04/06/2019«Я буду сражаться»: Карен Хачанов о выходе в четвертьфинал «Ролан Гаррос»Следующим соперником Хачанова станет австриец Доминик Тим.
20:02 03/06/2019В Армении выпустят в обращение почтовую марку, посвященную Генриху МхитарянуНа марке Генрих Мхитарян изображен в форме национальной сборной Армении по футболу.
16:51 03/06/2019Ливерпуль встречает «Ливерпуль»: как жители и гости города приветствовали команду, которая 6-й раз выигрывает Лигу чемпионовТоржественный парад, посвящённый победе «Ливерпуля», по данным городского совета, посетили около 750 тысяч человек.
15:48 03/06/2019Юные армянские спортсмены вернулись из МосквыС 31-го мая по 2-е июня в Москве состоялся Международный олимпийский форум.
17:40 01/06/2019Юные армянские спортсмены принимают участие в олимпийском форумеАрмению представляют: дзюдоист Гор Давтян, атлет Рафик Манукян, пловец Варсеник Манучарян и Марина Галстян (настольный теннис).
20:33 31/05/2019Генрих Мхитарян о результатах жеребьевки в Ереване: «Бояться совершенно нечего, нужно просто выложиться»В группе А выступят команды Армении, Португалии, Италии и Испании.
14:45 31/05/2019Мел Далузян на вертолете переведен в больницу, где проведет еще несколько дней – посольствоДвукратный чемпион Европы по тяжелой атлетике, рекордсмен, дважды бронзовый медалист мира Мел Далузян в Амстердаме получил ножевое ранение.
13:42 31/05/2019Генрих Мхитарян в Ереване принял участие в жеребьевке Евро-2019 U19Участие в церемонии жеребьевки, приняли игроки сборной Армении Генрих Мхитарян и Маркос Пиззелли.
19:44 30/05/2019Altibox Norway Chess: известны соперники Левона АронянаВ прошлом году звание победителя Norway Chess завоевал Фабиано Каруана.