10:50 05/11/2023«FIDE Grand Swiss»-ում Շանթ Սարգսյանը պարտության է մատնել Ջորդեն Վան ՖորեստինFIDE Grand Swiss մրցաշարի նախավերջին խաղափուլում Շանթ Սարգսյանը սև խաղաքարերով պարտության է մատնել Ջորդեն Վան Ֆորեստին, հայտնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան։ Ըստ աղբյուրի՝ Լևոն Արոնյանը և Սամվել...
21:48 04/11/2023Ռուս ֆուտբոլիստը հեռացավ «Ուրարտու»-ից«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը և կիսապաշտպան Պավել Մոգիլևեցը երկկողմ համաձայնությամբ դադարեցրել են համագործակցությունը։ Ակումբից հիշեցնում են, ռուս ֆուտբոլիստն «Ուրարտու» էր տեղափոխվել ամռանը։...
09:41 04/11/2023«FIDE Grand Swiss» մրցաշարում Սամվել Տեր-Սահակյանը պարտության է մատնել աշխարհի ուժեղագույն շախմատիստ Ռիխարդ ՌապորտինFIDE Grand Swiss մրցաշարի 9-րդ խաղափուլում Սամվել Տեր-Սահակյանը սև խաղաքարերով պարտության է մատնել աշխարհի ուժեղագույն շախմատիստներից մեկին՝ Ռիխարդ Ռապորտին։Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի շախմատի...
17:51 03/11/2023Արսեն Զախարյանն ընդգրկվել է «Բարսելոնայի» հետ խաղի հայտացուցակում«Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանն ընդգրկվել է թիմի հայտացուցակում՝ «Բարսելոնայի» հետ Լա լիգայի 12-րդ տուրի հանդիպման համար: sport24.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի...
09:40 03/11/2023Շանթ Սարգսյանը հաղթել է ադրբեջանցի գրոսմայստեր Նիջաթ ԱբասովինԱվարտվել է «FIDE Grand Swiss» մրցաշարի 8-րդ խաղափուլը:
22:50 02/11/2023Երևանում կայանալիք սամբոյի աշխարհի առաջնությանը չեն մասնակցի Ադրբեջանը և ԹուրքիանԵրևանում կայանալիք սամբոյի աշխարհի առաջնությանը չեն մասնակցի Ադրբեջանի և Թուրքիայի մարզիկները։ Այս մասին լրագրողներին ասել է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Միքայել Հայրապետյանը, որի խոսքերը...
18:20 02/11/2023Արարատ-Արմենիա -ԲԿՄԱ․ մեկնարկային կազմերՀայաստանի Պրեմիեր լիգայի 15-րդ տուրի շրջանակում այսօր կկայանա «Արարատ-Արմենիա»-ԲԿՄԱ հանդիպումը։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ հանդիպումը կմեկնարկի 18։00-ին։ Թիմերի մեկնարկային կազմերը․ Արարատ-Արմենիա ԲԿՄԱ
14:14 02/11/2023Նաիր Տիկնիզյանն ամուսնացել է հաղորդավարուհի Յանա Ռոմաշկինայի հետՀայաստանի հավաքականի և «Լոկոմոտիվի» կիսապաշտպան Նաիր Տիկնիզյանն ամուսնացել է հաղորդավարուհի Յանա Ռոմաշկինայի հետ: Ֆուտբոլիստն ու հեռուստահաղորդավարուհին ամուսնացել են հոկտեմբերի 24-ին։ Հիշեցնենք, որ...
09:53 02/11/2023Հռոմի պապը հրաժարվել է Մարադոնային և Մեսսիին անվանել լավագույն ֆուտբոլիստներՀռոմի Ֆրանցիսկոս պապը «Rai 1» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ արգենտինացի Լիոնել Մեսսին և Դիեգո Մարադոնան լավագույն ֆուտբոլիստները չեն և նշել է բրազիլացի Պելեի մեծությունը,...
12:55 01/11/2023Վահան Բիչախչյանը ճանաչվել է «Պոգոնի» սեպտեմբերի լավագույն խաղացող«Ձեր ձայների շնորհիվ Վահան Բիչախչյանը սեպտեմբերին դարձավ «Պոգոնի» լավագույն խաղացող»,-այդ մասին տեղեկատվություն է հրապարակվել լեհական ֆուտբոլային ակումբի պաշտոնական կայքէջում։ Հայ կիսապաշտպանին է...
17:29 31/10/2023Արտաշես Մինասյանը վետերանների աշխարհի առաջնության առաջատարների թվում էԱրտաշես Մինասյանը Իտալիայում ընթացող շախմատի վետերանների աշխարհի առաջնության առաջատարների թվում է: Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, 50-ից բարձր տարիքային խմբում Արտաշես Մինասյանը 6...
10:20 31/10/2023Մեսսի. Մի օր Հոլանդն ու Մբապեն կնվաճեն «Ոսկե գնդակը»«Ինտեր Մայամիի» և Արգենտինայի հավաքականի հարձակվող Լիոնել Մեսսին, ով 8-րդ անգամ արժանացել է «Ոսկե գնդակի», հույս է հայտնել, որ մի օր Էրլինգ Հոլանդն ու Կիլիան Մբապեն կարժանան «Ոսկե գնդակի։...
09:43 31/10/2023Լիոնել Մեսսին 8–րդ անգամ ստացավ «Ոսկե գնդակ»Փարիզում կայացած France Football-ի «Ոսկե գնդակ» մրցանակաբաշխությունում աշխարհի լավագույն դարպասապահի կոչմանն է արժանացել աշխարհի չեմպիոն Արգենտինայի հավաքականի ու անգլիական «Աստոն Վիլայի» դարպասապահ...
09:55 30/10/2023«Վերադարձ առաջատարի դիրք». Մխիթարյանի գրառումը՝ «Ռոմայի» հետ խաղից հետոԻտալիայի Ա Սերիայի 10-րդ տուրում «Ինտերը» 1։0 հաշվով հաղթել է «Ռոմային»։ Հանդիպման միակ գոլը խփել է Մարկուս Թյուրամը։ Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ավագ, «Ինտերի» ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանը,...
21:57 29/10/2023Մ23 ԱԱ. Յուրիկ Հովեյանը հաղթեց ադրբեջանցի մարզիկին և կպայքարի բրոնզե մեդալի համարԱլբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում ընթացող Մ23 տարեկանների աշխարհի առաջնությունում հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Յուրիկ Հովեյանը (63 կգ) սփոփիչ գոտեմարտում հաղթեց ադրբեջանցի մարզիկին և կպայքարի բրոնզե...
18:54 29/10/2023Հայաստանի պատանեկան հավաքականը 100 տոկոսանոց արդյունքով եզրափակիչում էԵրևանում կայանալիք աշխարհի պատանեկան առաջնության նախապատրաստական փուլի շրջանակում Աշիկ Գրիգորյանի գլխավորած հավաքականը Վրաստանի Փոթի քաղաքում մասնակցում է միջազգային մրցաշարի։ Հայաստանի Բռնցքամարտի...
10:00 28/10/2023Վարդանուշ Բարսեղյանը մասնակցում է Համաշխարհային մարտական խաղերինԾրագրում ընդգրկվել է նաև պարաբազկամարտը
09:49 28/10/2023Պրոֆեսիոնալ ռինգում Դավիթ Ազիզյանը հաղթել էՀաղթական մենամարտ պրոֆեսիոնալ ռինգում: IBA- ի կողմից անցկացվող պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի հերթական երեկոյի ժամանակ հաղթական մենամարտ է անցկացրել Մարտունու մարզադպրոցի սան Դավիթ Ազիզյանը, որը մարզվում է...

19:42 06/04/2017Dubai Open: Gabriel Sargsyan and Tigran Kotanjyan a half-point behind the leadersGames of round 3 of Dubai Open took place on Wednesday in UAE. In round 3 GMs Gabriel Sargsyan and Tigran Kotanjyan made draws and Vladimir Akopian and Eduard Hakobyan lost their games. Chess...
16:46 05/04/2017Dubai Open: Armenian chess players among the group leadersGames of the second round at Dubai Open International tournament took place on Tuesday. Chess Federation of Armenia reports, Armenia’s representatives Vladimir Hakobyan, Gabriel Sargsyan, and Tigran...
15:16 05/04/2017Cyprus Chess Open: Robert Hovhannisyan, Samvel Ter-Sahakyan lead the tableThe games of Round 5 of Cyprus Chess Open took place in Skopje, Macedonia. The website of the Chess Federation of Armenia informed Panorama.am that in this round Armenian chess players Robert...
20:34 03/04/2017Cyprus Chess Open: Armenian players start with victoriesCyprus Chess Open 2017 has launched at Skopje, Macedonia with 197 chess players, including 15 GMs and 18 IMs from 30 states taking part in it.
18:55 03/04/2017Judo: Armenian athletes win silver, bronze at European CupOn April 1-2, the Armenian Judo Adults' National Team took part at the European Judo Cup in Dubrovnik, Croatia.
13:45 01/04/2017Levon Aronian comes 9th in April 2017 FIDE Rating ListThe World Chess Federation (FIDE) has published April 2017 FIDE Rating List. World Champion Magnus Carlsen (2838) continues to lead The Top Players List. Wesley So (2822) ranks the second and Fabiano...
18:26 30/03/2017Armenian figure skater Slavik Hayrapetyan fails to reach World Figure Skating finalWorld Figure Skating Championships 2017 is underway in Helsinki, Finland. The single skaters competed in today’s program. Figure skater Slavik Hayrapetyan represented Armenia among the 36...
14:09 30/03/2017Gevorg Ghazaryan undergoes successful surgery, could return in six monthsArmenian national football team member Gevorg Ghazaryan will miss six months confirming that he is diagnosed with partial knee ligament rupture injury during Armenia’s 2-0 victory against Kazakhstan...
19:32 29/03/2017Armenian figure skater Anastasia Galustyan reaches World Figure Skating finalWorld Figure Skating Championships 2017 launched today in Helsinki, Finland. In the capital of Finland, the single skaters launched the championship with Anastasia Galustyan representing Armenia...
15:31 27/03/2017Armenia’s aviation authorities clarify reports of the forced return of the plane with Kazakhstan national teamThe plane with members of the Kazakhstan football national team on board was forced to return to Yerevan Zvartnots airport on March 27 with 'technical fault', the General Department of Civil Aviation...
11:10 27/03/2017Doha World Cup: Armenian gymnasts claim gold, silver and bronzeThe 10th FIG Artistic Gymnastics World Cup is over in Doha. As the National Olympic Committee of Armenia told Panorama.am, on the final day of the tournament Armenian representative Artur Davtyan...
19:44 25/03/2017Doha World Cup: Artur Davtyan claims silver on vaultArmenia's gymnastics team member Arthur Davtyan won silver at the FIG Artistic Individual Apparatus World Cup at Aspire Dome in Doha on Saturday.
10:40 25/03/2017Armenian gymnast Artur Tovmasyan wins gold at Gymnastics World CupGymnastics World Cup Series is underway in Doha. The final series took place yesterday. As the National Olympic Committee of Armenia told Panorama.am, Armenian representative Artur Tovmasyan won the...
19:24 24/03/2017Armenian athlete becomes runner-up at European Powerlifting ChampionshipsAt the European Powerlifting Championships held in Thisted Denmark, member of the Armenian national powerlifting team Sergey Asaturov (74 kg) has become the European runner-up.
16:07 24/03/2017Tatev Abrahamyan, Varuzhan Hakobyan to take part in U.S. Chess ChampionshipsThe 2017 U.S. Men’s and Women’s Chess Championships will kick off on March 29 with Armenian chess payers Tatev Abrahamyan and Varuzhan Hakobyan participating in it. As Panorama.am was informed from...
13:48 24/03/2017Henrikh Mkhitaryan receives player of the year award for the seventh timeArmenian national team captain and Manchester United's midfielder Henrikh Mkhitaryan received the Armenian Player of the Year award for the seventh time and the sixth year in a row.
12:32 24/03/2017Armenian figure skaters to struggle for Olympics qualificationThe 2017 World Figure Skating Championships kick off in Helsinki, Finland on March 29 with Armenian athletes represented in three events.
15:58 23/03/2017Henrikh Mkhitaryan: Never give up, be optimist and fight for your goalsArmenian national team captain and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan visited today the Hematology Center after prof.
14:36 23/03/2017Armenian GM Levon Aronian to take part in Grenke Chess Classic 2017Grenke Chess Classic 2017 tournament will be held in Karlsruhe and Baden-Baden cities of Germany on 15-22 April.
19:31 22/03/2017Young Armenian boxers win bronze at Nikolay Pavlyukov Memorial Tournament, AnapaInternational Youth Boxing Tournament “Nikolay Pavlyukov Memorial” is over in Anapa. As Panorama.am was informed from the official website of the National Olympic Committee of Armenia, the Armenian...