10:50 05/11/2023«FIDE Grand Swiss»-ում Շանթ Սարգսյանը պարտության է մատնել Ջորդեն Վան ՖորեստինFIDE Grand Swiss մրցաշարի նախավերջին խաղափուլում Շանթ Սարգսյանը սև խաղաքարերով պարտության է մատնել Ջորդեն Վան Ֆորեստին, հայտնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան։ Ըստ աղբյուրի՝ Լևոն Արոնյանը և Սամվել...
21:48 04/11/2023Ռուս ֆուտբոլիստը հեռացավ «Ուրարտու»-ից«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը և կիսապաշտպան Պավել Մոգիլևեցը երկկողմ համաձայնությամբ դադարեցրել են համագործակցությունը։ Ակումբից հիշեցնում են, ռուս ֆուտբոլիստն «Ուրարտու» էր տեղափոխվել ամռանը։...
09:41 04/11/2023«FIDE Grand Swiss» մրցաշարում Սամվել Տեր-Սահակյանը պարտության է մատնել աշխարհի ուժեղագույն շախմատիստ Ռիխարդ ՌապորտինFIDE Grand Swiss մրցաշարի 9-րդ խաղափուլում Սամվել Տեր-Սահակյանը սև խաղաքարերով պարտության է մատնել աշխարհի ուժեղագույն շախմատիստներից մեկին՝ Ռիխարդ Ռապորտին։Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի շախմատի...
17:51 03/11/2023Արսեն Զախարյանն ընդգրկվել է «Բարսելոնայի» հետ խաղի հայտացուցակում«Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանն ընդգրկվել է թիմի հայտացուցակում՝ «Բարսելոնայի» հետ Լա լիգայի 12-րդ տուրի հանդիպման համար: sport24.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի...
09:40 03/11/2023Շանթ Սարգսյանը հաղթել է ադրբեջանցի գրոսմայստեր Նիջաթ ԱբասովինԱվարտվել է «FIDE Grand Swiss» մրցաշարի 8-րդ խաղափուլը:
22:50 02/11/2023Երևանում կայանալիք սամբոյի աշխարհի առաջնությանը չեն մասնակցի Ադրբեջանը և ԹուրքիանԵրևանում կայանալիք սամբոյի աշխարհի առաջնությանը չեն մասնակցի Ադրբեջանի և Թուրքիայի մարզիկները։ Այս մասին լրագրողներին ասել է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Միքայել Հայրապետյանը, որի խոսքերը...
18:20 02/11/2023Արարատ-Արմենիա -ԲԿՄԱ․ մեկնարկային կազմերՀայաստանի Պրեմիեր լիգայի 15-րդ տուրի շրջանակում այսօր կկայանա «Արարատ-Արմենիա»-ԲԿՄԱ հանդիպումը։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ հանդիպումը կմեկնարկի 18։00-ին։ Թիմերի մեկնարկային կազմերը․ Արարատ-Արմենիա ԲԿՄԱ
14:14 02/11/2023Նաիր Տիկնիզյանն ամուսնացել է հաղորդավարուհի Յանա Ռոմաշկինայի հետՀայաստանի հավաքականի և «Լոկոմոտիվի» կիսապաշտպան Նաիր Տիկնիզյանն ամուսնացել է հաղորդավարուհի Յանա Ռոմաշկինայի հետ: Ֆուտբոլիստն ու հեռուստահաղորդավարուհին ամուսնացել են հոկտեմբերի 24-ին։ Հիշեցնենք, որ...
09:53 02/11/2023Հռոմի պապը հրաժարվել է Մարադոնային և Մեսսիին անվանել լավագույն ֆուտբոլիստներՀռոմի Ֆրանցիսկոս պապը «Rai 1» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ արգենտինացի Լիոնել Մեսսին և Դիեգո Մարադոնան լավագույն ֆուտբոլիստները չեն և նշել է բրազիլացի Պելեի մեծությունը,...
12:55 01/11/2023Վահան Բիչախչյանը ճանաչվել է «Պոգոնի» սեպտեմբերի լավագույն խաղացող«Ձեր ձայների շնորհիվ Վահան Բիչախչյանը սեպտեմբերին դարձավ «Պոգոնի» լավագույն խաղացող»,-այդ մասին տեղեկատվություն է հրապարակվել լեհական ֆուտբոլային ակումբի պաշտոնական կայքէջում։ Հայ կիսապաշտպանին է...
17:29 31/10/2023Արտաշես Մինասյանը վետերանների աշխարհի առաջնության առաջատարների թվում էԱրտաշես Մինասյանը Իտալիայում ընթացող շախմատի վետերանների աշխարհի առաջնության առաջատարների թվում է: Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, 50-ից բարձր տարիքային խմբում Արտաշես Մինասյանը 6...
10:20 31/10/2023Մեսսի. Մի օր Հոլանդն ու Մբապեն կնվաճեն «Ոսկե գնդակը»«Ինտեր Մայամիի» և Արգենտինայի հավաքականի հարձակվող Լիոնել Մեսսին, ով 8-րդ անգամ արժանացել է «Ոսկե գնդակի», հույս է հայտնել, որ մի օր Էրլինգ Հոլանդն ու Կիլիան Մբապեն կարժանան «Ոսկե գնդակի։...
09:43 31/10/2023Լիոնել Մեսսին 8–րդ անգամ ստացավ «Ոսկե գնդակ»Փարիզում կայացած France Football-ի «Ոսկե գնդակ» մրցանակաբաշխությունում աշխարհի լավագույն դարպասապահի կոչմանն է արժանացել աշխարհի չեմպիոն Արգենտինայի հավաքականի ու անգլիական «Աստոն Վիլայի» դարպասապահ...
09:55 30/10/2023«Վերադարձ առաջատարի դիրք». Մխիթարյանի գրառումը՝ «Ռոմայի» հետ խաղից հետոԻտալիայի Ա Սերիայի 10-րդ տուրում «Ինտերը» 1։0 հաշվով հաղթել է «Ռոմային»։ Հանդիպման միակ գոլը խփել է Մարկուս Թյուրամը։ Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ավագ, «Ինտերի» ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանը,...
21:57 29/10/2023Մ23 ԱԱ. Յուրիկ Հովեյանը հաղթեց ադրբեջանցի մարզիկին և կպայքարի բրոնզե մեդալի համարԱլբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում ընթացող Մ23 տարեկանների աշխարհի առաջնությունում հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Յուրիկ Հովեյանը (63 կգ) սփոփիչ գոտեմարտում հաղթեց ադրբեջանցի մարզիկին և կպայքարի բրոնզե...
18:54 29/10/2023Հայաստանի պատանեկան հավաքականը 100 տոկոսանոց արդյունքով եզրափակիչում էԵրևանում կայանալիք աշխարհի պատանեկան առաջնության նախապատրաստական փուլի շրջանակում Աշիկ Գրիգորյանի գլխավորած հավաքականը Վրաստանի Փոթի քաղաքում մասնակցում է միջազգային մրցաշարի։ Հայաստանի Բռնցքամարտի...
10:00 28/10/2023Վարդանուշ Բարսեղյանը մասնակցում է Համաշխարհային մարտական խաղերինԾրագրում ընդգրկվել է նաև պարաբազկամարտը
09:49 28/10/2023Պրոֆեսիոնալ ռինգում Դավիթ Ազիզյանը հաղթել էՀաղթական մենամարտ պրոֆեսիոնալ ռինգում: IBA- ի կողմից անցկացվող պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի հերթական երեկոյի ժամանակ հաղթական մենամարտ է անցկացրել Մարտունու մարզադպրոցի սան Դավիթ Ազիզյանը, որը մարզվում է...

10:58 21/05/2019Посол Азербайджана в Британии пообещал обеспечить безопасность Генриху Мхитаряну в БакуРуководство "Арсенала" считает, что все еще остается существенный риск возникновения проблем.
10:19 21/05/2019Умер легендарный гонщик «Формулы-1» Ники ЛаудаТрехкратный чемпион мира по автогонкам в классе «Формула-1» Ники Лауда скончался на 71-м году жизни.
15:38 20/05/2019Артур Алексанян и другие армянские борцы греко-римского стиля отправляются в КазахстанВ Алматы отправятся также тренер Эдуард Саакян и судья Геворг Алексанян.
12:56 18/05/2019Генсек АФФА: Генриху Мхитаряну гарантирована безопасность в БакуРанее издание The Times сообщило, что Мхитарян пропустит финал Лиги Европы из соображений безопасности.
10:18 18/05/2019«Мое сердце навсегда будет зеленым»: Давид Абраамян сообщил об уходе с поста гендиректора ФК «Лори»Мы провели два прекрасных года. Нам многое удалось осуществить за этот период жизни клуба.
16:03 17/05/20196 тыс. фанатов в масках Генриха Мхитаряна: болельщики «Арсенала» хотят поддержать армянского полузащитника в БакуФанаты лондонского «Арсенала» – CanonCrested – предложили оригинальный способ поддержки армянского полузащитника Генриха Мхитаряна на тот случай, если он не отправится в Баку на финал Лиги Европы.
11:35 17/05/2019The Times: Генрих Мхитарян не поедет в Баку«Арсенал» намерен оставить Генриха Мхитаряна в Лондоне, исходя из соображений безопасности.
14:43 14/05/2019Рафаэль Надаль женится в июнеИспанский телеканал Telecinco сообщил детали свадьбы Рафаэля Надаля и его подруги Марии Франциски Перелло, с которой они вместе 14 лет.
10:18 14/05/2019Тренер сборной Армении по прыжкам в воду: Наша главная цель – завоевание путевки на Токио-202040 спортсменов разных возрастных групп приняли участие в чемпионате Армении, который состоялся с 10-го по 12-е мая в спортшколе олимпийского резерва по прыжкам в воду имени Давида Амбарцумяна.
20:24 13/05/2019Известны победители и призеры чемпионата Армении по прыжкам в водуС 10-го по 12-е мая в спортшколе олимпийского резерва по прыжкам в воду имени Давида Амбарцумяна состоялся чемпионат Армении по прыжкам в воду.
19:30 11/05/2019В Армении прошел спортивный праздник для семей военнослужащих ЮВОЗавершилось спортивное праздничное мероприятие угощением полевой «солдатской» кашей и сладким чаем.
19:15 11/05/2019Чемпион ОИ-2004 по вольной борьбе Гацалов прокомментировал переход в сборную АрменииОдин из самых известных российских борцов теперь будет выступать за сборную Армении.
15:49 11/05/2019«Спорт и политика отделены друг от друга»: МИД Азербайджана об участии Мхитаряна в финале Лиги Европы в БакуРешающая игра пройдет 29 мая в Баку, «Арсенал» встретится с «Челси». Между Арменией и Азербайджаном отсутствуют дипломатические отношения.
11:08 11/05/2019Путин играет в хоккей: президент РФ забросил больше всех шайб, а потом упал на льдуВладимир Путин выступил в составе команды «Легенды хоккея» под номером 11 против команды «Сборная НХЛ».
20:30 10/05/2019Мигран Арутюнян: Хочу показать всем, что я – первый в своей весовой категорииМигран Арутюнян рассказал о своих мотивах участия в турнире и предстоящих программах.
18:08 10/05/2019Ассоциация футбольных федераций Азербайджана заверила УЕФА, что у Мхитаряна не возникнет проблем со въездом в странуВ ночь на пятницу «Арсенал» и «Челси» вышли в финал второго по значимости еврокубкового турнира, пройдя испанскую «Валенсию» и немецкий «Айнтрахт» соответственно.
15:33 10/05/2019Армянский полузащитник «Арсенала» Генрих Мхитарян может пропустить финал Лиги Европы в БакуКак сообщает Daily Mail, это может произойти из-за политической напряженности между Арменией и принимающей матч страной – Азербайджаном.
17:43 08/05/2019В Ереване переименовали школу фигурного катания имени Ирины РоднинойДанное решение принято соотношением голосов 52 «за», 0 «против» и 5 «воздержавшихся».
20:25 06/05/2019Армянская дзюдоистка Сусанна Степанян – обладательница Кубка ЕвропыСусанна Степанян (40 кг) из Гюмри завоевала золотую медаль.
16:02 04/05/2019Жозе Моуринью может стать главным тренером итальянской «Ромы»Моуринью в декабре прошлого года был уволен из «Манчестер Юнайтед», с которым работал с 2016-го и выиграл Суперкубок Англии и Лигу Европы.