18:11 11/11/2023UFC-ի նախագահ Ուայթը հայտարարել է Մակգրեգորի՝ ութանկյուն վերադառնալու մասինUltimate Fighting Championship (UFC) նախագահ Դանա Ուայթը Adam YouTube-ի ալիքին տված հարցազրույցում բացահայտել է խառը մենամարտերի նախկին չեմպիոն իռլանդացի Քոնոր Մակգրեգորի՝ Օկտագոն վերադառնալու...
16:04 11/11/2023Սամբոյի ԱԱ. Վահագն Չալյանը՝ բրոնզե մեդալակիրԵրևանում ընթանում սամբոյի Աշխարհի առաջնությունը։ Վահագն Չալյանը (88 կգ) դարձել է Աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր։ Սա հայ մարզիկների 4-րդ բրոնզե մեդալն է մրցաշարում։ Հայաստանը ներկայացնող...
15:11 11/11/202310 հայ շախմատիստ մասնակցում է շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնությանըԱռաջնությունը կանցկացվի նոյեմբերի 11-ից 20-ը Չեռնոգորիայի Բուդվա քաղաքում:
14:50 11/11/2023Հայաստանն ապահովել է բոլոր պայմանները մրցումների պատշաճ անցկացման համար. Սամբոյի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը Երևանում ընթացող սամբոյի աշխարհի առաջնության շրջանակում այսօր ընդունել է մարզաձևի միջազգային ֆեդերացիայի (FIAS) նախագահ Վասիլի...
13:10 11/11/2023Սպերցյանը ՌՊԼ-ի՝ ամսվա լավագույն ֆուտբոլիստՀայաստանի հավաքականի և «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը ճանաչվել է Ռուսաստանի Պրեմիեր լիգայի հոկտեմբեր ամսվա լավագույն ֆուտբոլիստ։ rusfootball.info-ի հաղորդմամբ, մրցանակը կարող էին նվաճել...
09:05 11/11/2023Սամբոյի աշխարհի առաջնության առաջին օրը Հայաստանի թիմը նվաճել է երեք բրոնզե մեդալԵրևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում անցկացվող սամբոյի աշխարհի առաջնությունում ավարտվել է առաջին մրցումային օրը։ Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ վիճարկվել է...
18:47 10/11/2023Կայացավ սամբոյի ԱԱ-ի բացման պաշտոնական արարողությունըԿ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայացած բացման հանդիսավոր արարողությամբ տրվել է Սամբոյի աշխարհի առաջնության պաշտոնական մեկնարկը: Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ միջոցառմանը ներկա են եղել ԿԳՄՍ...
10:01 10/11/2023Արցախից տեղահանված սամբիստները փախստականների հավաքականի կազմում կմասնակցեն ԱԱ-ինՀայաստանի սամբոյի ֆեդերացիան հրապարակել է Երևանում այսօր մեկնարկող աշխարհի առաջնությանը մասնակցող Հայաստանի հավաքականների վերջնական կազմերը.
20:31 09/11/2023Սամբոյի աշխարհի առաջնությունը կկայանա Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրումՍամբոյի 2023թ. աշխարհի առաջնությունը նախատեսված էր անցկացնել Եգիպտոսում: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ,այդ երկրի ազգային ֆեդերացիան սակայն, որոշ հանգամանքների պատճառով, հետ է վերցրել իր հայտը։ Արդյունքում...
15:21 09/11/2023Պետրակովը հրապարակել է Հայաստանի ազգային հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների ցանկըՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլի խմբային փուլի վերջին երկու տուրերի Հայաստան - Ուելս և Խորվաթիա - Հայաստան հանդիպումներին ընդառաջ՝ Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ...
11:45 09/11/2023Մենք դա նորից արեցինք. Հենրիխ ՄխիթարյանՄիլանի «Ինտեր» ֆուտբոլային ակումբի հայաստանցի խաղացող Հենրիխ Մխիթարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում լուսանկարներ է հրապարակել ու գրել.
18:19 08/11/2023Արարատը Գյումրիում հաղթեց ՇիրակինՀՊԼ 16-րդ տուրում Գյումրիի «Շիրակը» սեփական հարկի տակ Երևանի «Արարատին»։ 14-րդ րոպեին Լեռնոն առաջ մղեց հյուրերին։ րոպեներ անց երևանյան թիմը մնաց 10 հոգով։ Խաղադաշտից հեռացվեց Ռազմիկ Հակոբյանը։ 72-րդ...
18:00 08/11/2023Զախարյանի ներկայացուցիչ. Արսենը կարող է խաղալ «Բենֆիկայի» դեմ«Ռեալ Սոսյեդադ»-ի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի ներկայացուցիչ Գենադի Գոլուբինը հնարավոր է համարում, որ ֆուտբոլիստը կարող է խաղալ պորտուգալական «Բենֆիկայի» դեմ։ «Հնարավոր է այսօր Զախարյանը լինի «Ռեալ...
13:05 08/11/2023Բրազիլիայում փորձել են առևանգել Նեյմարի նորածին դստերըԲրազիլիայի Սան Պաուլու նահանգի Կոտիա քաղաքում կողոպտիչները փորձել են առևանգել Բրազիլիայի հավաքականի և Սաուդյան Արաբիայի «Ալ-Հիլյալ»-ի ֆուտբոլիստ Նեյմարի ընկերուհուն և նորածին դստերը, գրում է «Ռիա...
20:34 07/11/2023Ուրարտու-աղջիկները և Լեռնային Արցախ-աղջիկները հաղթանակներ տոնեցինՆոյեմբերի 6-ին կայացան կանանց Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության տասներկուերորդ տուրի հանդիպումները: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ-ն։ Արդյունքները՝ ստորև.
18:30 07/11/2023Հայաստանի տղամարդկանց բասկետբոլի բարձրագույն խմբի առաջնությունում հաղթանակն է տոնել «Էրեբունին»Հայաստանի տղամարդկանց բասկետբոլի բարձրագույն խմբի առաջնությունում իր երկրորդ հաղթանակը տոնեց «Էրեբունին»: Նա առավելության հասավ բանակայինների նկատմամբ՝ 94:91: Գրանցված հաշիվն ինքնին վկայում է...
08:12 07/11/2023FIDE Grand Swiss․ Ինչ արդյունքներ են գրանցել հայ շախմատիստներըԱվարտվել է «FIDE Grand Swiss» մրցաշարը: 11 խաղափուլից հետո լավագույն եռյակը ունեցավ հետևյալ տեսքը՝ Վիդիտ Սանտոշ Գուջրատի՝ 8.5 միավոր, Հիկարու Նակամուրա՝ 8 միավոր, Անդրեյ Եսիպենկո՝ 7.5 միավոր։...
22:09 06/11/2023Ռաֆայել Վահանյանն Աշխարհի առաջնությունում բաժանել է 3-7-րդ տեղերըԻտալիայում ավարտվեց շախմատի վետերանների աշխարհի առաջնությունը: 65-ից բարձր տարիքային խմբում Ռաֆայել Վահանյանը 11 հնարավորից վաստակեց 8 միավոր և բաժանեց 3-7-րդ տեղերը: Ինչպես հայտնում են ՀՇՖ-ի...
19:15 06/11/2023ԲԿՄԱ-Փյունիկ․ մեկնարկային կազմերՀՊԼ 16-րդ տուրում ԲԿՄԱ-ն ընդունում է «Փյունիկին»։ Հանդիպումը մեկնարկել է 19:00-ին։ Հայտնի են թիմերի մեկնարկային կազմերը․
19:15 05/11/2023Իրանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն պահանջել է կասեցնել Իսրայելի օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնապես ճանաչումըԻրանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախկին նախագահներն ու գլխավոր քարտուղարները նամակ են հղել Միջազգային օլիմպիական կոմիտեին՝ պահանջելով կասեցնել Իսրայելի օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնապես ճանաչումը,...

11:40 17/04/2017Aronian, Carlsen played draw at GRENKE Chess Classic 2017The second round of the GRENKE Chess Classic 2017 took place in Germany with the central game between the World Champion Magnus Carlsen and Armenia’s GM Levon Aronian.
19:32 15/04/2017Mkrtchyan and Gevorgyan claimed victories at EIWCC 2017Games of round 4 of the European Individual Women’s Chess Championship took place on Friday in Riga, Latvia.
17:15 15/04/2017Kandelaki continues hailing Mkhitaryan on social mediaPopular Russian journalist and producer, director at Match TV sports channel Tina Kandelaki has taken to Facebook to post another message about Armenian national team captain and Manchester United...
10:47 15/04/2017Armenian boxers win gold, silver and bronze at Kvachadze TournamentDavid Kvachadze International Tournament is over in Tbilisi, Georgia. Three out of five Armenian boxers who made it through to the finals claimed victories. As the Boxing Federation of Armenia told...
14:46 14/04/2017Levon Aronian to participate at GRENKE Chess Classic 2017Armenian GM Levon Aronian is set to participate the GRENKE Chess Classic 2017 to be held from April 15-22.
19:55 12/04/2017UEFA President Aleksander Čeferin admired by ArmeniansUEFA President Aleksander Čeferin arrived today in Armenia to participate at the groundbreaking ceremony of a football academy to be constructed in Echmiadzin.
18:42 12/04/2017Dubai Open: Armenian players ended out of top tenDubai Open tournament ended in UAE with 7 players scoring 7 points out of 9 and taking the first seven positions.
17:56 12/04/2017Football academy to be opened in Echmiadzin“Building a football academy in Echmiadzin is a must,” said mayor of the town Karen Grigoryan at the groundbreaking ceremony of football academy held on Wednesday.
15:36 12/04/2017Huge sports and recreation complex to be constructed in Yerevan, ArmeniaThrough private investment, in 2017 a 4800 sq. m. sports and recreation complex is set to be constructed in Kanaker-Zeytun administrative district of Yerevan, Armenia. $2,400,000.00 investment will...
14:06 12/04/2017Henrikh Mkhitaryan sends classy message of support to Borussia DortmundArmenian national team captain and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan sent a message of support to Borussia Dortmund following the incident on Tuesday when the team bus was hit by blasts...
14:43 11/04/2017Dubai Open: Tigran Kotanjian claims victory at Round 8The games of Round 8 at Dubai Open International Chess Tournament took place yesterday. In this round Armenian chess player Tigran Kotanjian outplayed his opponent and Gabriel Sargsyan lost his game....
20:14 10/04/2017European Individual Women's Chess Championship to kick off April 11European Individual Women's Chess Championship is set to kick off in Riga, Latvia on April 11. As the Chess Federation of Armenia told Panorama.am, members of Armenian chess team, GM Elina Danielian,...
11:42 10/04/2017Arsen Julfalakyan – winner of Kristjan Palusalu Memorial TournamentOlympic silver medalist, World and European former champion Arsen Julfalakyan (75 kg) participated at Kristjan Palusalu Memorial Wrestling Tournament honoring Estonia’s most famous athlete Kristjan...
15:30 08/04/2017Armenian weightlifter Simon Martirosyan becomes European championEuropean Weightlifting Championship is coming to its end in Split, Croatia. Today, Armenian weightlifter Simon Martirosyan became a Champion of Europe in 105kg weight class. The Armenian athlete...
11:04 08/04/2017Armenian wrestler Artur Aleksanyan might not take part in the European Championships, head coach saysArmenia's national Greco-Roman wrestling team today wraps up the training camp in Tsaghkadzor. Our wrestling team, led by head coach Levon Julfalakyan, is preparing for the European Wrestling...
10:41 08/04/2017Azerbaijani weightlifters disappear in Croatia for fear of strict doping testAzerbaijan’s weightlifting team went to Croatia for participating in the European Championship and disappeared immediately and mysteriously, Croatian website Nezavisne reports.
15:45 07/04/2017Dubai Open: Gabriel Sargsyan half a point behind the leaderGames of Round 4 at Dubai Open International Chess Tournament took place yesterday. As the Chess Federation of Armenia told Panorama.am, Armenia’s representatives Gabriel Sargsyan and Vladimir...
14:47 07/04/2017“Priceless to be proud of the great success of someone who you respect and admire” – Hakhnazaryan praises Henrikh MkhitaryanWorld-known Armenian cellist Narek Hakhnazaryan has praised Armenian national football team captain and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan, saying it is “truly priceless to be proud of...
11:13 07/04/2017Sona Poghosyan wins a bronze at the European Weightlifting ChampionshipsThe European Weightlifting Championships are underway in Split, Croatia where the Armenian female representative Sona Poghosyan (75kg) showed a double-event of 227kg (101+126) and became a bronze...