18:11 11/11/2023UFC-ի նախագահ Ուայթը հայտարարել է Մակգրեգորի՝ ութանկյուն վերադառնալու մասինUltimate Fighting Championship (UFC) նախագահ Դանա Ուայթը Adam YouTube-ի ալիքին տված հարցազրույցում բացահայտել է խառը մենամարտերի նախկին չեմպիոն իռլանդացի Քոնոր Մակգրեգորի՝ Օկտագոն վերադառնալու...
16:04 11/11/2023Սամբոյի ԱԱ. Վահագն Չալյանը՝ բրոնզե մեդալակիրԵրևանում ընթանում սամբոյի Աշխարհի առաջնությունը։ Վահագն Չալյանը (88 կգ) դարձել է Աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր։ Սա հայ մարզիկների 4-րդ բրոնզե մեդալն է մրցաշարում։ Հայաստանը ներկայացնող...
15:11 11/11/202310 հայ շախմատիստ մասնակցում է շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնությանըԱռաջնությունը կանցկացվի նոյեմբերի 11-ից 20-ը Չեռնոգորիայի Բուդվա քաղաքում:
14:50 11/11/2023Հայաստանն ապահովել է բոլոր պայմանները մրցումների պատշաճ անցկացման համար. Սամբոյի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը Երևանում ընթացող սամբոյի աշխարհի առաջնության շրջանակում այսօր ընդունել է մարզաձևի միջազգային ֆեդերացիայի (FIAS) նախագահ Վասիլի...
13:10 11/11/2023Սպերցյանը ՌՊԼ-ի՝ ամսվա լավագույն ֆուտբոլիստՀայաստանի հավաքականի և «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը ճանաչվել է Ռուսաստանի Պրեմիեր լիգայի հոկտեմբեր ամսվա լավագույն ֆուտբոլիստ։ rusfootball.info-ի հաղորդմամբ, մրցանակը կարող էին նվաճել...
09:05 11/11/2023Սամբոյի աշխարհի առաջնության առաջին օրը Հայաստանի թիմը նվաճել է երեք բրոնզե մեդալԵրևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում անցկացվող սամբոյի աշխարհի առաջնությունում ավարտվել է առաջին մրցումային օրը։ Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ վիճարկվել է...
18:47 10/11/2023Կայացավ սամբոյի ԱԱ-ի բացման պաշտոնական արարողությունըԿ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայացած բացման հանդիսավոր արարողությամբ տրվել է Սամբոյի աշխարհի առաջնության պաշտոնական մեկնարկը: Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ միջոցառմանը ներկա են եղել ԿԳՄՍ...
10:01 10/11/2023Արցախից տեղահանված սամբիստները փախստականների հավաքականի կազմում կմասնակցեն ԱԱ-ինՀայաստանի սամբոյի ֆեդերացիան հրապարակել է Երևանում այսօր մեկնարկող աշխարհի առաջնությանը մասնակցող Հայաստանի հավաքականների վերջնական կազմերը.
20:31 09/11/2023Սամբոյի աշխարհի առաջնությունը կկայանա Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրումՍամբոյի 2023թ. աշխարհի առաջնությունը նախատեսված էր անցկացնել Եգիպտոսում: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ,այդ երկրի ազգային ֆեդերացիան սակայն, որոշ հանգամանքների պատճառով, հետ է վերցրել իր հայտը։ Արդյունքում...
15:21 09/11/2023Պետրակովը հրապարակել է Հայաստանի ազգային հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների ցանկըՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլի խմբային փուլի վերջին երկու տուրերի Հայաստան - Ուելս և Խորվաթիա - Հայաստան հանդիպումներին ընդառաջ՝ Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ...
11:45 09/11/2023Մենք դա նորից արեցինք. Հենրիխ ՄխիթարյանՄիլանի «Ինտեր» ֆուտբոլային ակումբի հայաստանցի խաղացող Հենրիխ Մխիթարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում լուսանկարներ է հրապարակել ու գրել.
18:19 08/11/2023Արարատը Գյումրիում հաղթեց ՇիրակինՀՊԼ 16-րդ տուրում Գյումրիի «Շիրակը» սեփական հարկի տակ Երևանի «Արարատին»։ 14-րդ րոպեին Լեռնոն առաջ մղեց հյուրերին։ րոպեներ անց երևանյան թիմը մնաց 10 հոգով։ Խաղադաշտից հեռացվեց Ռազմիկ Հակոբյանը։ 72-րդ...
18:00 08/11/2023Զախարյանի ներկայացուցիչ. Արսենը կարող է խաղալ «Բենֆիկայի» դեմ«Ռեալ Սոսյեդադ»-ի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի ներկայացուցիչ Գենադի Գոլուբինը հնարավոր է համարում, որ ֆուտբոլիստը կարող է խաղալ պորտուգալական «Բենֆիկայի» դեմ։ «Հնարավոր է այսօր Զախարյանը լինի «Ռեալ...
13:05 08/11/2023Բրազիլիայում փորձել են առևանգել Նեյմարի նորածին դստերըԲրազիլիայի Սան Պաուլու նահանգի Կոտիա քաղաքում կողոպտիչները փորձել են առևանգել Բրազիլիայի հավաքականի և Սաուդյան Արաբիայի «Ալ-Հիլյալ»-ի ֆուտբոլիստ Նեյմարի ընկերուհուն և նորածին դստերը, գրում է «Ռիա...
20:34 07/11/2023Ուրարտու-աղջիկները և Լեռնային Արցախ-աղջիկները հաղթանակներ տոնեցինՆոյեմբերի 6-ին կայացան կանանց Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության տասներկուերորդ տուրի հանդիպումները: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ-ն։ Արդյունքները՝ ստորև.
18:30 07/11/2023Հայաստանի տղամարդկանց բասկետբոլի բարձրագույն խմբի առաջնությունում հաղթանակն է տոնել «Էրեբունին»Հայաստանի տղամարդկանց բասկետբոլի բարձրագույն խմբի առաջնությունում իր երկրորդ հաղթանակը տոնեց «Էրեբունին»: Նա առավելության հասավ բանակայինների նկատմամբ՝ 94:91: Գրանցված հաշիվն ինքնին վկայում է...
08:12 07/11/2023FIDE Grand Swiss․ Ինչ արդյունքներ են գրանցել հայ շախմատիստներըԱվարտվել է «FIDE Grand Swiss» մրցաշարը: 11 խաղափուլից հետո լավագույն եռյակը ունեցավ հետևյալ տեսքը՝ Վիդիտ Սանտոշ Գուջրատի՝ 8.5 միավոր, Հիկարու Նակամուրա՝ 8 միավոր, Անդրեյ Եսիպենկո՝ 7.5 միավոր։...
22:09 06/11/2023Ռաֆայել Վահանյանն Աշխարհի առաջնությունում բաժանել է 3-7-րդ տեղերըԻտալիայում ավարտվեց շախմատի վետերանների աշխարհի առաջնությունը: 65-ից բարձր տարիքային խմբում Ռաֆայել Վահանյանը 11 հնարավորից վաստակեց 8 միավոր և բաժանեց 3-7-րդ տեղերը: Ինչպես հայտնում են ՀՇՖ-ի...
19:15 06/11/2023ԲԿՄԱ-Փյունիկ․ մեկնարկային կազմերՀՊԼ 16-րդ տուրում ԲԿՄԱ-ն ընդունում է «Փյունիկին»։ Հանդիպումը մեկնարկել է 19:00-ին։ Հայտնի են թիմերի մեկնարկային կազմերը․
19:15 05/11/2023Իրանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն պահանջել է կասեցնել Իսրայելի օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնապես ճանաչումըԻրանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախկին նախագահներն ու գլխավոր քարտուղարները նամակ են հղել Միջազգային օլիմպիական կոմիտեին՝ պահանջելով կասեցնել Իսրայելի օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնապես ճանաչումը,...

10:41 30/05/2019Юзеры возненавидели финал Лиги Европы в Баку: пустые места, плохая атмосфера, изъятие футболок Мхитаряна на стадионеКак только начался показ, претензий в Интернете стало еще больше. Людям не нравилось все: от ракурса камеры до качества футбола (в первом тайме).
20:27 29/05/2019Никол Пашинян провел телефонный разговор с Генрихом МхитаряномСказал Генриху, что восхищаюсь и горжусь им.
18:00 28/05/2019Теннисистка Серена Уильямс вышла на корт в необычной видеПо итогу встречи, Уильямс выиграла со счетом 2:6, 6:1, 6:0.
14:14 28/05/2019«Скучаю, брат»: защитник «Арсенала» Сократис Папастатопулос поддержал Мхитаряна из БакуСократис Папастатопулос ранее предположил, что отсутствие Генриха Мхитаряна должно еще больше мотивировать «канониров» в финале Лиги Европы против «Челси».
10:20 28/05/2019Сборная Армении по пляжному волейболу приняла участие в рейтинговом турниреАрмянские волейболисты заняли третье место в подгруппе и набрали 48 рейтинговых очков.
18:41 27/05/2019УЕФА запретил «Арсеналу» акцию в поддержку армянского полузащитника Генриха Мхитаряна на финале Лиги Европы в БакуИгроки хотели выйти на разминку в футболках с фамилией Мхитаряна на спине.
16:58 27/05/2019«Золотое» возвращение Артура Алексаняна: армянский борец поблагодарил за поддержку и поздравленияАртур Алексанян накануне, 26 мая, стал победителем первого турнира после восстановления от полученной травмы.
10:40 27/05/2019В Испании начались работы по реконструкции домашнего стадиона «Реала»Реконструкцию планируют завершить к 2022 году.
19:15 25/05/2019The Sun: «Арсенал» не будет против, если Генрих Мхитарян решит покинуть клубБудущее армянского полузащитника «Арсенала» Генриха Мхитаряна в лондонском клубе продолжает оставаться предметом обсуждения для британских СМИ.
18:45 25/05/2019Моника Мхитарян: Генрих знает, что говоритК записи она прикрепила статью The Independent .
16:56 25/05/2019Форвард «Барселоны» Лионель Месси в шестой раз стал обладателем «Золотой бутсы»В завершившемся на минувших выходных испанском первенстве Месси забил 35 мячей в 34 встречах.
16:09 25/05/2019«Кубок Александра Дитятина»: армянские гимнасты завоевали золотоАртур Давтян завоевал также золотую медаль в многоборье, а Гагик Хачикян занял 4-е место среди юниоров.
16:31 24/05/2019Арсен Венгер назвал финал Лиги Европы в Баку кошмаром для болельщиковКроме того, в матче не сможет принять участия армянский футболист «канониров» Генрих Мхитарян.
10:21 24/05/2019Болельщики «Арсенала» создали петицию о переносе финала Лиги Европы из БакуБолельщики требуют перенести матч в Лондон на «Уэмбли».
11:31 23/05/2019Министр юстиции Ирландии: Грустно, когда Мхитарян не едет в Баку на финал ЛЕ из-за опасений по поводу безопасностиОчень грустно, когда сталкиваются спорт и политика, отметил он.
10:43 23/05/2019«Арсенал» и «Челси» вернут более 6000 билетов на финал Лиги Европы в БакуРанее сообщалось, что финал Лиги Европы в Баку рискует получиться самым скандальным в истории турнира.
12:58 22/05/2019Если бы Месси или Роналду оказались на месте Мхитаряна? Пирс Морган присоединился к призывам фанатов бойкотировать матч в БакуИгроки лондонского «Арсенала» аплодисментами приветствовали решение армянского футболиста Генриха Мхитаряна не принимать участие в финале Лиги Европы.
11:58 22/05/2019Скандал за скандалом: невозможность участия Мхитаряна в финале Лиги Европы в Баку стала для болельщиков последней каплей«Если бы Месси или Роналду не смогли сыграть в финале еврокубка из соображений безопасности, можете представить, какой бы поднялся шум? Так почему с Мхитаряном все иначе?»
10:37 22/05/2019Армянские гимнасты примут участие в турнире в Санкт-ПетербургеАртур Давтян и Гагик Хачикян примут участие в международном турнире по спортивной гимнастике «Кубок Александра Дитятина».
15:19 21/05/2019«Арсенал»: Генрих Мхитарян не поедет в Баку на финал Лиги ЕвропыМы также расстроены из-за того, что игрок пропустит крупное событие из-за таких обстоятельств, поскольку подобное очень редко случается в карьере футболистов.