15:36 18/09/2023«Ես հոգնել եմ լռելուց». Արոնյանը դիմել է շախմատային հանրությանըԱշխարհում արդեն սկսում է արտասանել «ցեղասպանություն» բառը։ Եվ սա 21-րդ դարում։
14:07 18/09/2023Թուրքիա-Հայաստան խաղից հետո Շտեֆան Կունցին հեռացրել են աշխատանքիցԹուրքիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Շտեֆան Կունցը կհեռանա զբաղեցրած պաշտոնից: Այս որոշումը կայացրել է Թուրքիայի ֆուտբոլային ֆեդերացիայի ղեկավարությունը, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ Կունցը Թուրքիայի...
21:55 17/09/2023Արման Անդրեասյանը՝ ազատ ոճի ըմբշամարտի աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիրՍերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում անցկացվող ազատ ոճի ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունում Եվրոպայի փոխչեմպիոն Արման Անդրեասյանը տպավորիչ հաղթանակով նվաճեց բրոնզե մեդալ: Լուրը հայտնում է NEWS.am SPORT-ը:...
21:42 17/09/2023Վարազդատ Լալայանը՝ ծանրամարտի աշխարհի կրկնակի փոխչեմպիոնՀայաստանի ծանրամարտի հավաքականի անդամ, գերծանր քաշային Վարազդատ Լալայանը կարիերայում երկրորդ անգամ հռչակվել է աշխարհի փոխչեմպիոն՝ Սաուդյան Արաբիայի մայրաքաղաք Էր-Ռիադում ավարտին մոտեցող վարկանիշային...
22:20 16/09/2023«Ինտերը» հաղթեց «Միլանին», Մխիթարյանը՝ դուբլի հեղինակԱ Սերիայի 4-րդ տուրում «Ինտերն» ընդունեց «Միլանին» և հաղթեց 5-1 հաշվով։ Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի նախկին ավագ, «Ինտերից» Հենրիխ Մխիթարյանը հանդիպման 5-րդ րոպեին գոլի հեղինակ դարձավ, իսկ 69-րդ...
14:17 16/09/2023Զախարյանը հաջողություններ է գրանցում իսպաներեն սովորելու հարցումՄոսկվայի «Դինամոյի» տնօրենների խորհրդի անդամ Դմիտրի Գաֆինը խոսել է Արսեն Զախարյանի՝ «Ռեալ Սոսյեդադում» հարմարվելու մասին։ Գաֆինի խոսքերը փոխանցում է «Չեմպիոնշիփ»-ը։ «Վերջերս խոսեցի Արսենի հետ։ Նա...
14:05 16/09/2023Ըմբշամարտի ԱԱ․ Արման Անդրեասյանը հաղթեց մեկնարկային գոտեմարտումերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում մեկնարկել է ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունը։ Հայաստանի ներկայացուցիչ (70 կգ) Արման Անդրեասյանը մեկնարկային գոտեմարտում 4։1 հաշվով հաղթել է Չինաստանի ներկայացուցչին։
13:45 16/09/2023Ռոնալդուն որոշել է դատի տալ «Յուվենթուսին» աշխատավարձի պարտքի պատճառով«Ալ-Նասրի» պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն որոշել է դատի տալ «Յուվենթուսին» աշխատավարձի պարտքի պատճառով: Այս մասին հայտնում է La Gazzetta dello Sport-ը։ Ռոնալդուն գաղտնի համաձայնագիր...
11:53 15/09/2023ՈւԵՖԱ-ն գործ է հարուցել Ալեքսանդր Պետրակովի և ՀՖՖ դեմՖուտբոլի եվրոպական ասոցիացիան` ՈՒԵՖԱ-ն, մի շարք կետերով Եվրո-2024-ի ընտրական փուլի 6-րդ տուրի Խորվաթիայի հավաքականի հետ խաղից հետո (0:1) կարգապահական գործ է բացել Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ...
10:29 15/09/2023Գոռ Մանվելյանը միացել է «Նոա» ֆուտբոլային ակումբին«Նոա»-ն պայմանագիր է կնքել 21-ամյա հարձակողական ոճի կիսապաշտպան Գոռ Մանվելյանի հետ: Այս մասին հայտնում ֆուտբոլային ակումբից։ Ֆուտբոլիստը 2015 թվականից հանդես է եկել ֆրանսիական «Նանտի» ակադեմիայում,...
21:33 14/09/2023Էլմիրա Կարապետյանը դարձել է հրաձգության աշխարհի գավաթի խաղարկության ոսկե մեդալակիրՀայաստանի հրաձգության հավաքականի անդամ Էլմիրա Կարապետյանը դարձել է աշխարհի գավաթի խաղարկության ոսկե մեդալակիր: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` բրազիլական Ռիո դե Ժանեյրո քաղաքում ընթացող աշխարհի գավաթի...
20:31 14/09/2023Արսեն Դավթյանը դարձավ շախմատի Եվրոպայի մինչև 18 տարեկանների չեմպիոնՍեպտեմբերի 5-ից 14-ը Ռումինիայի Մամայա քաղաքում տեղի ունեցավ 2023 թվականի շախմատի Եվրոպայի պատանիների առաջնությունը։Այս մասին հայտնում են շախմատի ֆեդերացիայից։ «Մինչև 18 տարեկան պատանիների խմբում...
12:06 14/09/2023Ծանրամարտի ԱԱ․ Հակոբ Մկրտչյանը զբաղեցրել է 6-րդ, Դավիթ Հովհաննիսյանը՝ 9-րդ հորիզոնականըՍաուդյան Արաբիայի մայրաքաղաք Էր-Ռիադում ընթացող ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունում երեկ՝ սեպտեմբերի 13-ին, մրցահարթակ են դուրս եկել Եվրոպայի չեմպիոններ Հակոբ Մկրտչյանն ու Դավիթ Հովհաննիսյանը, որոնք...
11:00 14/09/2023«Յուվենտուսը» Պոգբային թողել է առանց աշխատավարձի«Յուվենտուսի» ղեկավարությունը որոշել է դադարեցնել ֆրանսիացի ֆուտբոլիստ Պոլ Պոգբային աշխատավարձ վճարել։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, դա պայմանավորված է խաղացողի դոպինգ թեստի դրական պատասխանով։ Football...
12:53 13/09/2023Սպերցյան. Կվերադառնանք ավելի ուժեղՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստ Էդուարդ Սպերցյանը սեպտեմբերի 11-ին տեղի ունեցած Հայասըան-Խորվաթիա հանդիպումից հետո շնորհակալություն է հայտնել երկրպագուներին՝ սիրո և հավատի համար։...
00:00 13/09/2023«Փյունիկ ՖԱ»-ն ՀՖՖ-ից պահանջում է չեղարկել հակաֆուտբոլային որոշումը«Փյունիկ ՖԱ»-ն հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է: Սույն թվականի սեպտեմբերի 8-ին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան «Փյունիկ ՖԱ»-ին տեղեկացրեց Հայաստանի առաջնության տնային հանդիպումների համար...
15:08 12/09/2023Եվրոպայի պատանիների առաջնությունում հայ շախմատիստներն առաջատարների թվում են2023 թվականի շախմատի Եվրոպայի պատանիների առաջնության ավարտին մնացել է ընդամենը 3 խաղափուլ:Հայ շախմատիստները 6 խաղափուլից հետո առաջատարների թվում են իրենց տարիքային խմբերում Հայաստանի շախմատի...
13:48 12/09/2023Արսեն Զախարյանը վերսկսել է մարզումները «Ռեալ Սոսյեդադ»-ում«Ռեալ Սոսյեդադ»-ի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը վերսկսել է մարզումները ընդհանուր խմբում։ Այս մասին հայտնել է իսպանական ակումբի մամուլի ծառայությունը: Անցած շաբաթ 20-ամյա ֆուտբոլիստը բաց էր թողել մի...
12:48 12/09/2023Ադրբեջանը կդիմի ՈՒԵՖԱ՝ Հայաստան-Խորվաթիա խաղի ընթացքում Արցախի դրոշը բարձրացնելու կապակցությամբԱդրբեջանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ասոցիացիան կդիմի ՈՒԵՖԱ՝ Եվրո-24 ընտրական փուլում Հայաստան-Խորվաթիա խաղի ժամանակ «հայերի սադրանքի» կապակցությամբ։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ, այս մասին ասել...

10:48 06/02/2017Jose Mourinho says he was "protecting" Henrikh Mkhitaryan by not playing him at start of seasonManchester United head coach Jose Mourinho says he was "protecting" Henrikh Mkhitaryan by not playing him at the start of Manchester United's Premier League campaign.
13:29 04/02/2017Henrikh Mkhitaryan: I have settled very well in ManchesterIn an interview with Sky Sports Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan has talked about his life, activities in the team, as well as about the upcoming match against Leicester.
11:35 04/02/2017Violinist Edmond Hovhannisyan to perform in SpainA concert dedicated to the 25th anniversary of the creation of the Armenian Army will be held in Mislata, Spain with the participation of student of Yerevan Komitas State Conservatory, violinist...
18:08 02/02/2017Levon Aronian to participate in Grand Chess TourIn a press release on Tuesday the Grand Chess Tour organizers announced the nine main participants of this season, and the tournaments they will play.
19:08 30/01/2017Armenian wrestlers win 3 gold, 1 bronze medals at Paris International Wrestling TournamentAt the International Wrestling Tournament held in Paris, France, Armenian Greco-Roman style wrestlers have had brilliant performances winning three gold and one bronze medals, Panorama.am reports.
18:40 30/01/2017Levon Aronian suffers defeat at Tata Steel, comes fourthTata Steel chess tournament held in Netherlands is over. In the final round leader Wesley So playing black outplayed Ian Nepomniatchi and became the winner of the tournament with 9 points....
11:25 30/01/2017Mourinho says Mkhitaryan’s impact was immediateManchester United head coach Jose Mourinho admitted the squad were below par in the first half of Sunday's Emirates FA Cup fourth-round tie against Wigan Athletic, but felt his side deserved to win...
18:22 28/01/2017Tata Steel: Levon Aronian claims to be among top threeThe games of Round 11 within Tata Steel chess tournament, which is underway in the Netherlands, took place yesterday.
19:31 27/01/2017Gabriel Sargsyan takes second place in Khazar Cup 2017Khazar Cup 2017 came to an end in Rasht, Iran. This year 97 players from 14 countries took part in the tournament: there were 16 GMs and 15 IMs among the participants, Panorama.am reports referring...
11:51 27/01/2017Armenian futsal national team beats GermanyThe UEFA futsal Euro-2018 qualifying round match between Armenia and Germany took place in Jelgava, Latvia today.
10:59 26/01/2017Tata Steel 2017: GM Levon Aronian scores another victoryArmenian Grandmaster (GM) Levon Aronian has scored a victory in the 2017 Tata Steel Masters Chess Tournament being held in Wijk aan Zee, the Netherlands.
12:39 25/01/2017Tata Steel: Aronian played draw with leader Wesley SoTata Steel chess tournament is underway in Wijk aan Zee town, Netherlands with the games of Round 9 played on Tuesday.
10:45 25/01/2017Armenian figure skaters to participate in the European ChampionshipThe ISU European Figure Skating Championships 2017 will take place in Ostrava, Czech Republic from January 25 – 29, where Armenian figure skaters Tina-Karapetyan and Simon Senegal are preparing.
10:42 24/01/2017Tata Steel: Aronian to compete with leader Wesley SoTata Steel chess tournament is underway in Wijk aan Zee town, Netherlands with Armenian GM Levon Aronian taking part in it.
15:35 23/01/2017Tata Steel: Aronian outplays Anish GiriTata Steel chess tournament is underway in Wijk aan Zee town, Netherlands. Armenian GM Levon Aronian is taking part in the championship. The games of Round 7 took place yesterday, Panorama.am...
11:26 23/01/2017Tigran Petrosian named Armenian Rapid Chess Champion 2017Armenian Rapid Chess Championship 2017 ended on Sunday in the Chess House attended by 60 chess players, including 15 GMs, 13 International and FIDE masters.
19:19 21/01/2017Aronian, Carlsen played draw at Tata Steel Chess TournamentRound 6 of the Tata Steel chess tournament took place on Netherlands, where Armenian GM Levon Aronian played draw with World Champion Magnus Carlsen.
18:49 21/01/2017Armenian freestyle wrestling team came second at Takhti CupThe 37th edition of Takhti Cup was held on Friday in Iran. In the two-day competition, participated by 16 teams from 11 countries, Armenian freestyle wrestlers headed by Arayik Baghdadyan took the...
17:13 21/01/2017Hovhannes Gabuzyan named Armenian Chess Champion 2017The final round of the Armenian Men Championship 2017 was held on Saturday, Chess Federation of Armenia reports.