10:02 08/09/2023Մխիթարյանը «Ինտերի» ամենաբարձր վարձատրվող ֆուտբոլիստների թոփ-10-ում էԻտալական Calcio e Finanza հրատարակությունը տեղեկություն է հրապարակել «Ինտերի» ֆուտբոլիստների աշխատավարձերի մասին։ Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանն ընդգրկվել է Միլանի...
08:00 08/09/2023Եվրոպայի պատանիների առաջնությունում Հայաստանի 4- շախմատիստ առաջատար են իրենց տարիքային խմբերումՍեպտեմբերի 5-ից 14-ը Ռումինիայի Մամայա քաղաքում անցկացվում է 2023 թվականի շախմատի Եվրոպայի պատանիների առաջնությունը։ Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ 3 խաղափուլից հետո հայ 4 մասնակիցներ...
23:06 07/09/2023Ալեքսանդր Պետրակով. Պատրաստ ենք վաղվա հանդիպմանըԵվրո-2024-ի ընտրական փուլի 5-րդ տուրում Հայաստանի հավաքականը կհյուրընկալվի Թուրքիային։ Հանդիպումը կկայանա սեպտեմբերի 8-ին և կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 22։45-ին։
22:47 07/09/2023Գոռ Սահակյանը նվաճեց աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալըՍաուդյան Արաբիայի մայրաքաղաք Էր Ռիյադում անցկացվող ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունում Եվրոպայի չեմպիոն, 20-ամյա Գոռ Սահակյանը երկամարտի 312 կգ արդյունքով նվաճեց բրոնզե մեդալ: Լուրը հայտնում է...
21:41 07/09/2023Գոռ Սահակյանը ծանրամարտի ԱԱ-ում պոկում վարժությունում փոքր արծաթե մեդալ նվաճեցՍաուդյան Արաբիայի մայրաքաղաք Էր Ռիյադում անցկացվող ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունում Եվրոպայի չեմպիոն, 20-ամյա Գոռ Սահակյանը(67 կգ) պոկում վարժությունից հետո երկրորդն է: Եվրոպայի չեմպիոնը միայն...
18:00 07/09/2023Հայաստանի հավաքականը Թուրքիայում էԹուրքիա-Հայաստան հանդիպումը կսպասարկի իտալական մրցավարական անձնակազմը։ ՀՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ հանդիպման մրցավար է նշանակվել Դանիելե Օրսատոն: Մրցավարի օգնականներն են Չիրո Կարբոնոն և Ալեսանդրո...
15:04 07/09/2023Ծանրամարտի ԱԱ. Ալեքսանդրա Գրիգորյանը 6-րդն է, Իզաբելա Յայլյանը վնասվածքի պատճառով լքել է պայքարըՍաուդյան Արաբիայի մայրաքաղաք Էր Ռիադում մեկնարկել է ծանրամարտի աշխարհի 2023 թվականի առաջնությունը, որը վարկանիշային է Փարիզի 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերի համար: Հայաստանի ներկայացուցիչներից առաջինը...
12:10 07/09/2023Ալբերտ Ազարյանի աճյունը կամփոփվի Կոմիտասի անվան պանթեոնումՕլիմպիական խաղերի եռակի չեմպիոն, աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն Ալբերտ Ազարյանի հոգեհանգստի արարողությունը կկայանա Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում սեպտեմբերի...
11:50 07/09/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնեց ԹուրքիաՀայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է Թուրքիա։ Այս մասին հայտնում են ՀՖՖ-ից։ Եվրո-2024-ի ընտրական փուլի 5-րդ տուրում Հայաստանի հավաքականը կհյուրընկալվի Թուրքիային։ Հանդիպումը կկայանա սեպտեմբերի 8-ին...
11:45 07/09/2023Ռոնալդուն 19 տարվա մեջ առաջին անգամ չի ընդգրկվել «Ոսկե գնդակի» հավակնորդների ցուցակումՍաուդյան Արաբիայի «Ալ Նասր» ակումբի աստղային պորտուգալացի ֆուտբոլիստ Կրիշտիանու Ռոնալդուն 19 տարվա մեջ առաջին անգամ չի հայտնվել «Ոսկե գնդակի» հավակնորդ ֆուտբոլիստների ցուցակում, գրում է «Ռիա...
16:45 06/09/2023Տիգրան Բարսեղյանը չի մասնակցի Թուրքիայի և Խորվաթիայի դեմ խաղերինՀայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Տիգրան Բարսեղյանը չի մասնակցի Թուրքիայի և Խորվաթիայի դեմ խաղերին: ՀՖՖ-ից հայտնում են, որ Բարսեղյանը հավաքական էր ժամանել վնասվածքով: Մեր կիսապաշտպանը...
12:08 06/09/2023Թուրքիայի դեմ խաղից առաջ՝ Հայաստանի ազգային հավաքականը մարզվում էՀայաստանի ազգային հավաքականը սկսում է մարզումային չորրորդ օրը: Թիմն արդեն մարզվում է ամբողջական կազմով: Ազգային հավաքականն այսօր երեկոյան երևանյան վերջին մարզումը կանցկացնի Թուրքիայի դեմ խաղից առաջ։...
19:56 05/09/2023ՀԱՕԿ նախագահը ցավակցել է Ալբերտ Ազարյանի հարազատներինՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը ցավակցել է Օլիմպիական խաղերի եռակի, աշխարհի քառակի և Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն, 20-րդ դարի լավագույն հայ մարզիկ Ալբերտ Ազարյանի մահվան կապակցությամբ՝ ասելով․ «Խոր վշտով...
17:58 05/09/2023Մահացել է Ալբերտ ԱզարյանըՄահացել է մարմնամարզիկ, ԽՍՀՄ սպորտի վաստակավոր վարպետ, ՀԽՍՀ ֆիզկուլտուրայի և սպորտի վաստակավոր գործիչ, ԽՍՀՄ 11-ակի, օլիմպիական եռակի, աշխարհի քառակի և Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Ալբերտ Ազարյանը։...
17:13 05/09/2023ՀՖՖ մրցավարները և տեսուչը կսպասարկեն ՈւԵՖԱ կանանց ՉԼ-ի հանդիպումներՍեպտեմբերի 6-ին լեհական Կատովիցե քաղաքում կկայանա ՈՒԵՖԱ կանանց Չեմպիոնների լիգայի «Անդերլեխտ» (Բելգիա) – «Կատովիցե» (Լեհաստան) հանդիպումը: ՀՖՖ հաղորդմամբ, հանդիպման մրցավար է նշանակվել Արաքսյա...
09:35 05/09/202336 հայ շախմատիստ կմասնակցի Եվրոպայի պատանիների առաջնությանըՍեպտեմբերի 5-ից 14-ը Ռումինիայի Մամայա քաղաքում անցկացվում է 2023 թվականի շախմատի Եվրոպայի պատանիների առաջնությունը։ Հայաստանից մասնակցում է 36 շախմատիստ՝ 26 տղա և 10 աղջիկ: Հայաստանի շախմատի...
15:33 04/09/2023Սպերցյան. Հայաստան-Թուրքիա հանդիպումը շատ կարևոր էՀայաստանի հավաքականի և «Կրասնոդար»-ի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը մեկնաբանել է Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլում Հայաստանի հավաքականի կազմում կայանալիք հանդիպումները:...
11:11 04/09/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսել է մարզական հավաքըՀայաստանի ազգային հավաքականը սկսկել է մարզական հավաքը ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում: ՀՖՖ հաղորդմամբ, հավաքին արդեն միացել են հետևյալ ֆուտբոլիստները՝ Օգնյեն Չանչարևիչ - «Ալաշկերտ»...
15:26 03/09/2023Շախմատի կայծակնային մրցաշար և ցուցահանդես նվիրված Մոսկվայի 876-ամյակինԵրևանում «Դոմ Մոսկվի» մոսկովյան մշակութագործարարական կենտրոնում (ՄՄԳԿ) մեկնարկել են Մոսկվայի 876-ամյակին նվիրված միջոցառումները, որի շրջանակում տեղի ունեցավ Հայաստանի շախմատի ակադեմիայի հետ...
17:55 01/09/2023«Փյունիկ»-ի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանը որակազրկվել էԿայացել է ՀՖՖ կարգապահական և էթիկայի կոմիտեի նիստը։ ՀՖՖ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ՀՖՖ Կարգապահական և էթիկայի կոմիտեն որոշել է որակազրկել «Փյունիկ» թիմի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանին 7 (յոթ)...

18:06 23/01/2019Криштиану Роналду подвергся критике за пост в Twitter«Окей, если кто-то погиб в автокатастрофе, то тогда что, он не должен постить фотографии из своей машины?» — спросил юзер по имени Zapatini L'Avvocato.
14:02 23/01/2019Президент Армении рассказал Генриху Мхитаряну, что является давним поклонником «Арсенала»Президент Саркисян выразил надежду, что в ближайшем будущем у него будет возможность присутствовать на одной из игр с участием Генриха Мхитаряна.
16:57 22/01/2019Генрих Мхитарян может вернуться на поле после травмы в матче против «Манчестер Юнайтед»Футболист написал: «Спасибо, “Арсенал”. В скором времени вернусь: полный энергии и сил».
13:01 22/01/2019По 25: Роналду сравнялся с Месси по числу нереализованных пенальти за карьеруДля Роналду это первый нереализованный пенальти в составе «Ювентуса». Ранее он был точен в четырёх попытках из четырёх.
18:46 21/01/2019Серена Уильямс: Чувствую себя почетной армянкой благодаря мужу и дочериСерена рассказала об армянском влиянии в своей жизни.
15:39 21/01/2019Свое 30-летие отмечает Генрих МхитарянГенрих Мхитарян родился 21 января 1989 года в Ереване в семье футболиста – Гамлета Мхитаряна.
19:40 18/01/2019Генрих Мхитарян сможет вернуться к полноценным тренировкам на следующей неделеПолузащитник лондонского «Арсенала» и сборной Армении Генрих Мхитарян продолжает восстановление после перелома плюсневой кости на правой ноге.
15:35 18/01/2019Клуб «Барселона» может быть исключен из Кубка ИспанииПовод – выход на поле Хуана Брандариса Мовильи в матче 1/8 финала национального чемпионата против «Леванте», пишет Евромаг.
11:42 16/01/2019Генрих Мхитарян с нетерпением ждет своего возвращения в стройГенрих Мхитарян ранее получил перелом плюсневой кости на правой ноге. Сообщалось, что он сможет вернуться к полноценным тренировкам через 6 недель.
16:23 15/01/2019Вратарь лондонского «Арсенала» Петер Чех сообщил о завершении карьерыПетр Чех – воспитанник чешской «Виктории». Большую часть карьеры (с 2004 по 2015 год) голкипер отыграл в составе другого лондонского клуба — «Челси», а летом 2015-го перешел в «Арсенал».
11:23 12/01/2019Полузащитник лондонского «Арсенала» Генрих Мхитарян возобновил тренировкиНа своей официальной странице в соцсети Facebook футболист опубликовал соответствующую видеозапись.
20:33 10/01/2019Армен Варданян стал заслуженным тренером УкраиныАрмен Варданян украинский борец греко-римского стиля, бронзовый призёр Олимпийских игр в Пекине, трёхкратный серебряный призёр чемпионата мира.
15:39 09/01/2019Армянский полузащитник Генрих Мхитарян может продолжить карьеру в «Милане» – СМИРанее газета The Sun написала, что армянский полузащитник «Арсенала» Генрих Мхитарян может покинуть лондонский клуб.
12:17 08/01/2019Генрих Мхитарян может покинуть лондонский «Арсенал» – СМИМхитарян выступает за «Арсенал» с января 2018 года. Его контракт с командой рассчитан до лета 2021 года.
11:05 29/12/2018В Армении 4 спортсменов получили в награду автомобилиПрезидент Национального Олимпийского Комитета (НОК) Армении Гагик Царукян наградил автомобилями борца Карена Асланяна, велосипедиста Эдгара Степаняна ...
19:55 28/12/2018Президент Арцаха Бако Саакян выразил удовлетворение достижениями в сфере спорта в 2018 годуВ резиденции президента Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) 28 декабря состоялась торжественная церемония награждения арцахских спортсменов и их тренеров.
19:37 27/12/2018Чемпионат мира по быстрым шахматам в Санкт-Петербурге: Левон Аронян начал с пораженияПо числу участников делегация Армении на третьем месте.
14:50 27/12/2018Стоимость Роналду и Мессии резко снизилась за 2018 годСтоимость Месси упала со 180 до 160 миллионов. Роналду подешевел со 120 до 100 миллионов евро.
11:22 26/12/2018Получивший травму Генрих Мхитарян поблагодарил болельщиков за поддержкуГенрих Мхитарян получил перелом плюсневой кости на правой ноге. Ожидается, что он сможет вернуться к полноценным тренировкам в течение шести недель.
11:38 25/12/2018Генрих Мхитарян: Надеюсь, это Рождество останется в вашей памятиСчастливого Рождества и всех благ!