10:02 08/09/2023Մխիթարյանը «Ինտերի» ամենաբարձր վարձատրվող ֆուտբոլիստների թոփ-10-ում էԻտալական Calcio e Finanza հրատարակությունը տեղեկություն է հրապարակել «Ինտերի» ֆուտբոլիստների աշխատավարձերի մասին։ Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանն ընդգրկվել է Միլանի...
08:00 08/09/2023Եվրոպայի պատանիների առաջնությունում Հայաստանի 4- շախմատիստ առաջատար են իրենց տարիքային խմբերումՍեպտեմբերի 5-ից 14-ը Ռումինիայի Մամայա քաղաքում անցկացվում է 2023 թվականի շախմատի Եվրոպայի պատանիների առաջնությունը։ Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ 3 խաղափուլից հետո հայ 4 մասնակիցներ...
23:06 07/09/2023Ալեքսանդր Պետրակով. Պատրաստ ենք վաղվա հանդիպմանըԵվրո-2024-ի ընտրական փուլի 5-րդ տուրում Հայաստանի հավաքականը կհյուրընկալվի Թուրքիային։ Հանդիպումը կկայանա սեպտեմբերի 8-ին և կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 22։45-ին։
22:47 07/09/2023Գոռ Սահակյանը նվաճեց աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալըՍաուդյան Արաբիայի մայրաքաղաք Էր Ռիյադում անցկացվող ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունում Եվրոպայի չեմպիոն, 20-ամյա Գոռ Սահակյանը երկամարտի 312 կգ արդյունքով նվաճեց բրոնզե մեդալ: Լուրը հայտնում է...
21:41 07/09/2023Գոռ Սահակյանը ծանրամարտի ԱԱ-ում պոկում վարժությունում փոքր արծաթե մեդալ նվաճեցՍաուդյան Արաբիայի մայրաքաղաք Էր Ռիյադում անցկացվող ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունում Եվրոպայի չեմպիոն, 20-ամյա Գոռ Սահակյանը(67 կգ) պոկում վարժությունից հետո երկրորդն է: Եվրոպայի չեմպիոնը միայն...
18:00 07/09/2023Հայաստանի հավաքականը Թուրքիայում էԹուրքիա-Հայաստան հանդիպումը կսպասարկի իտալական մրցավարական անձնակազմը։ ՀՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ հանդիպման մրցավար է նշանակվել Դանիելե Օրսատոն: Մրցավարի օգնականներն են Չիրո Կարբոնոն և Ալեսանդրո...
15:04 07/09/2023Ծանրամարտի ԱԱ. Ալեքսանդրա Գրիգորյանը 6-րդն է, Իզաբելա Յայլյանը վնասվածքի պատճառով լքել է պայքարըՍաուդյան Արաբիայի մայրաքաղաք Էր Ռիադում մեկնարկել է ծանրամարտի աշխարհի 2023 թվականի առաջնությունը, որը վարկանիշային է Փարիզի 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերի համար: Հայաստանի ներկայացուցիչներից առաջինը...
12:10 07/09/2023Ալբերտ Ազարյանի աճյունը կամփոփվի Կոմիտասի անվան պանթեոնումՕլիմպիական խաղերի եռակի չեմպիոն, աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն Ալբերտ Ազարյանի հոգեհանգստի արարողությունը կկայանա Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում սեպտեմբերի...
11:50 07/09/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնեց ԹուրքիաՀայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է Թուրքիա։ Այս մասին հայտնում են ՀՖՖ-ից։ Եվրո-2024-ի ընտրական փուլի 5-րդ տուրում Հայաստանի հավաքականը կհյուրընկալվի Թուրքիային։ Հանդիպումը կկայանա սեպտեմբերի 8-ին...
11:45 07/09/2023Ռոնալդուն 19 տարվա մեջ առաջին անգամ չի ընդգրկվել «Ոսկե գնդակի» հավակնորդների ցուցակումՍաուդյան Արաբիայի «Ալ Նասր» ակումբի աստղային պորտուգալացի ֆուտբոլիստ Կրիշտիանու Ռոնալդուն 19 տարվա մեջ առաջին անգամ չի հայտնվել «Ոսկե գնդակի» հավակնորդ ֆուտբոլիստների ցուցակում, գրում է «Ռիա...
16:45 06/09/2023Տիգրան Բարսեղյանը չի մասնակցի Թուրքիայի և Խորվաթիայի դեմ խաղերինՀայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Տիգրան Բարսեղյանը չի մասնակցի Թուրքիայի և Խորվաթիայի դեմ խաղերին: ՀՖՖ-ից հայտնում են, որ Բարսեղյանը հավաքական էր ժամանել վնասվածքով: Մեր կիսապաշտպանը...
12:08 06/09/2023Թուրքիայի դեմ խաղից առաջ՝ Հայաստանի ազգային հավաքականը մարզվում էՀայաստանի ազգային հավաքականը սկսում է մարզումային չորրորդ օրը: Թիմն արդեն մարզվում է ամբողջական կազմով: Ազգային հավաքականն այսօր երեկոյան երևանյան վերջին մարզումը կանցկացնի Թուրքիայի դեմ խաղից առաջ։...
19:56 05/09/2023ՀԱՕԿ նախագահը ցավակցել է Ալբերտ Ազարյանի հարազատներինՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը ցավակցել է Օլիմպիական խաղերի եռակի, աշխարհի քառակի և Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն, 20-րդ դարի լավագույն հայ մարզիկ Ալբերտ Ազարյանի մահվան կապակցությամբ՝ ասելով․ «Խոր վշտով...
17:58 05/09/2023Մահացել է Ալբերտ ԱզարյանըՄահացել է մարմնամարզիկ, ԽՍՀՄ սպորտի վաստակավոր վարպետ, ՀԽՍՀ ֆիզկուլտուրայի և սպորտի վաստակավոր գործիչ, ԽՍՀՄ 11-ակի, օլիմպիական եռակի, աշխարհի քառակի և Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Ալբերտ Ազարյանը։...
17:13 05/09/2023ՀՖՖ մրցավարները և տեսուչը կսպասարկեն ՈւԵՖԱ կանանց ՉԼ-ի հանդիպումներՍեպտեմբերի 6-ին լեհական Կատովիցե քաղաքում կկայանա ՈՒԵՖԱ կանանց Չեմպիոնների լիգայի «Անդերլեխտ» (Բելգիա) – «Կատովիցե» (Լեհաստան) հանդիպումը: ՀՖՖ հաղորդմամբ, հանդիպման մրցավար է նշանակվել Արաքսյա...
09:35 05/09/202336 հայ շախմատիստ կմասնակցի Եվրոպայի պատանիների առաջնությանըՍեպտեմբերի 5-ից 14-ը Ռումինիայի Մամայա քաղաքում անցկացվում է 2023 թվականի շախմատի Եվրոպայի պատանիների առաջնությունը։ Հայաստանից մասնակցում է 36 շախմատիստ՝ 26 տղա և 10 աղջիկ: Հայաստանի շախմատի...
15:33 04/09/2023Սպերցյան. Հայաստան-Թուրքիա հանդիպումը շատ կարևոր էՀայաստանի հավաքականի և «Կրասնոդար»-ի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը մեկնաբանել է Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլում Հայաստանի հավաքականի կազմում կայանալիք հանդիպումները:...
11:11 04/09/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսել է մարզական հավաքըՀայաստանի ազգային հավաքականը սկսկել է մարզական հավաքը ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում: ՀՖՖ հաղորդմամբ, հավաքին արդեն միացել են հետևյալ ֆուտբոլիստները՝ Օգնյեն Չանչարևիչ - «Ալաշկերտ»...
15:26 03/09/2023Շախմատի կայծակնային մրցաշար և ցուցահանդես նվիրված Մոսկվայի 876-ամյակինԵրևանում «Դոմ Մոսկվի» մոսկովյան մշակութագործարարական կենտրոնում (ՄՄԳԿ) մեկնարկել են Մոսկվայի 876-ամյակին նվիրված միջոցառումները, որի շրջանակում տեղի ունեցավ Հայաստանի շախմատի ակադեմիայի հետ...
17:55 01/09/2023«Փյունիկ»-ի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանը որակազրկվել էԿայացել է ՀՖՖ կարգապահական և էթիկայի կոմիտեի նիստը։ ՀՖՖ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ՀՖՖ Կարգապահական և էթիկայի կոմիտեն որոշել է որակազրկել «Փյունիկ» թիմի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանին 7 (յոթ)...

16:17 12/01/2017Armenia keeps its position in FIFA rankingsArmenia national football team has kept its position in the FIFA global rankings published on Thursday, January 12, remaining in 86th place.
19:48 11/01/2017Henrikh Mkhitaryan: Winning mentality, the streak continuesArmenian National Squad captain and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan, who contributed to the victory of his team claimed over Hull City in the semi-final of the EFL Cup, has shared his...
19:15 11/01/2017Robert Aghasaryan claims victory against the sole leader of chess tournamentThe games of Round 3 of Andranik Margaryan Memorial 2017 chess tournament has been held. Five out of six Armenian chess players taking part in the tournament have secured victories, Panorama.am...
13:21 10/01/2017Armenian Chess Championship kicks offThe names of the new chess champions in Armenian Men’s and Women’s Championships will be revealed on 21 January.
19:23 09/01/2017Artur Aleksanyan and Mihran Harutyunyan continue holding top places in United World Wrestling RankingsUnited World Wrestling has released the World Wrestling Rankings for January 2017. Here, as during the several months prior to Rio 2016 Olympics, Artur Aleksanyan and Mihran Harutyunyan, Olympic...
14:02 07/01/2017FIFA introduces “The Best” awardFIFA has introduced “The Best” football award after splitting with France Football magazine, which meant they had to end their association with the Balloon d'Or award, Sky Sports reports.
18:52 06/01/2017Three goals by Henrik Mkhitaryan voted for Manchester United December's best goalThree goals by Armenian National captain and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan are voted for the Goal of December competition.
18:41 30/12/2016Albert Azaryan: from blacksmith’s student to Armenia’s best athlete of the 20th centuryLegendary Armenian gymnast Albert Azaryan has devoted his entire life to reach the “unreachable”, and in spite of the fact that he will turn 88 years old on 11 February of the coming year he...
15:52 30/12/2016Serena Williams is marrying Reddit cofounder Alexis OhanianTennis superstar Serena Williams is marrying American businessman of Armenian origin Alexis Ohanian, who is the co-founder of Reddit social network, Business Insider reports.
15:07 30/12/2016Aronian to compete for qualification in the Candidate's TournamentThe World Chess Federation (FIDE) has announced the list of participants to compete in the Grand Prix cycle to gain qualification for the Candidate's Tournament.
18:15 29/12/2016Karen Grigoryan continues to struggle in “Ciudad de Lorca” International Chess Tournament“Ciudad de Lorca” International Chess Tournament is underway in Spain. A total of 150 chess players take part in the tournament. As Armchess.am reports another 4 rounds have been held. Armenian GM...
12:06 29/12/2016Vassily Ivanchuk is new World Champion in Rapid ChessThe World Rapid Championships in Doha, Qatar, had a dramatic finish. Before the last round five players shared the lead with 10 points out of maximum14. Three of these five players won in the last...
20:32 28/12/2016Mkhitaryan: I was very happy when I scored a goal for the Armenian team against TurkeyArmenian National Squad and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan has talked about his football idols, the most impressive goal of his career meanwhile expressing hope to score many other...
19:36 27/12/2016Maria Gevorgyan wins bronze medal at Sharjah Cup International Chess ChampionshipSharjah Cup International Chess Championship ended in Sharjah city of the United Arab Emirates, where Armenia’s representative Maria Gevorgyan conquered bronze medal.
17:43 27/12/2016Aronian places second after five rounds at World Rapid Championship in DohaAfter five rounds played at World Rapid and Blitz Championship in Qatar’s capital Doha, Ukraine’s representative Anton Korobkov leads the tournament table with 5 points.
14:06 27/12/2016Henrikh Mkhitaryan: It was the best goal of my careerManchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan, who has scored a beautiful goal during the match against “Sunderland” in 18th round of the Premiere League, has underscored that it was the best goal...
18:23 26/12/2016World Rapid and Blitz Championship kicks off in Doha, QatarWorld Rapid and Blitz Championship has kicked off in Qatar’s capital Doha. A total of 120 chess players participate in the tournament. The favorites are Magnus Carlsen, Maxime Lagrave, Levon Aronian,...
12:52 26/12/2016International Grandmaster Ashot Anastasyan passed awayArmenian chess player, eightfold Armenian Champion, International Grandmaster Ashot Anastasyan passed away on Monday aged 52, the country’s Chess Federation reported in a post on Facebook.
18:58 23/12/2016Armenian chess players secure victories at Round 5 of Sharjah Women CupGames of Round 5 of Sharjaj Women Cup were held yesterday. Maria Gevorgyan, who is among the leaders of the tournament celebrated the fourth victory. This round was also victorious for Susanna...
11:07 23/12/2016Three Armenian chess players to participate at World Rapid and Blitz Championships 2016World Rapid and Blitz Championships 2016 is set to kick off in Qatar on December 26, where Armenia’s three representatives Levon Aronian, Vladimir Hakobyan and Hrant Melkumyan will take part in.