10:01 12/10/2023Բարդ խաղ է սպասվում. ՊետրակովԱյսօր Ռիգայի «Սկոնտո» մարզադաշտում կկայանա ՈւԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Լատվիա-Հայաստան հանդիպումը։
08:12 12/10/2023Ֆուտզալի Հայաստանի հավաքականը խոշոր հաշվով պարտվել է Պորտուգալիայի ընտրանունՀոկտեմբերի 11-ին Պորտուգալիայում կայացել է ՖԻՖԱ Ֆուտզալի Աշխարհի 2024 թ. առաջնության էլիտ ռաունդի Պորտուգալիա-Հայաստան հանդիպումը: Այս մասին հայտնում ՀՖՖ-ն։ Մեր ընտրանին զիջեց մրցակցին 1:7 հաշվով։...
16:28 11/10/2023Նաիր Տիկնիզյանը ճանաչվել է «Լոկոմոտիվի»՝ սեպտեմբերի լավագույն խաղացողՀայաստանի հավաքականի և «Լոկոմոտիվի» կիսապաշտպան Նաիր Տիկնիզյանը ճանաչվել է մոսկովյան ակումբի՝ սեպտեմբեր ամսվա լավագույն ֆուտբոլիստ։ Երկրպագուների քվեարկությանը արդյունքում Նաիր Տիկնիզյանը 11539...
12:37 11/10/2023Ինչպես են Ռիգայում դիմավորել Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիսներինՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը մեկնել է Ռիգա, որտեղ հոկտեմբերի 12-ին կկայանա ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Լատվիա-Հայաստան հանդիպումը: Ռիգայի...
08:23 11/10/2023Հայաստանի 2 շախմատիստ մասնակցում է աշխարհի Մ20 առաջնությանըԻտալիայում կանցկացվի 2023 թվականի շախմատի աշխարհի մինչև 20 տարեկան պատանիների արագ և կայծակնային շախմատի առաջնությունը: Հայաստանից մասնակցում են Մամիկոն Ղարիբյանը և Ռոբերտ Փիլիպոսյանը։ Հայաստանի...
17:08 10/10/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնեց ԼատվիաՀոկտեմբերի 10-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է Ռիգա, որտեղ հոկտեմբերի 12-ին կկայանա ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Լատվիա-Հայաստան հանդիպումը: Հայաստանի...
09:20 09/10/2023Միասնական լինելու ժամանակն է. Վարազդատ Հարոյանի ուղերձը` երկրպագուներինՀայաստանի ազգային հավաքականի ավագ Վարազդատ Հարոյանը կոչ է հղել երկրպագուներին՝ Լատվիա-Հայաստան հանդիպմանն ընդառաջ: Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 10-ին թիմը կմեկնի Ռիգա, որտեղ հոկտեմբերի 12-ին ուժերը կչափի...
19:52 08/10/2023ԱԱ. Արթուր Դավթյանը գրավել է 6-րդ տեղըԲելգիայի Անտվերպեն քաղաքում անցկացվող սպորտային մարմնամարզության աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի անդամ, Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն...
19:17 08/10/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսեց մարզական հավաքըՀայաստանի ազգային հավաքականը սկսել է մարզական հավաքը ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում, տեղեկանում ենք ՀՖՖ-ի պաշտոնական կայքից Հավաքին արդեն միացել են հետևյալ ֆուտբոլիստները՝ Օգնյեն...
21:32 07/10/2023Պետրակովը խնդրանքով դիմել է երկրպագուներինՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը Լատվիա-Հայաստան հանդիպմանն ընդառաջ հանդես է եկել կոչով։ «Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի հանդիպումն անցկացվելու է...
19:44 07/10/2023«Ինտեր» -«Բոլոնիա» խաղն ավարտվեց ոչ ոքի«Ինտերը» սեփական հարկի տակ ոչ-ոքի խաղաց «Բոլոնիայի» հետ Ա Սերիայի 8-րդ տուրի խաղում։ Հանդիպումն ավարտվել է 2-2 հաշվով։ Հանդիպմանը մասնակցել է Հենրիխ Մխիթարյանը՝ փոխարինվելով 76-րդ րոպեին։ «Ինտերը»...
19:31 07/10/2023Գյումրեցիների 6-րդ Սուպերգավաթը«Շիրակը» դարձել է Հակոբ Տոնոյանի անվան Սուպերգավաթի դափնեկիր։ Հոկտեմբերի 7-ին Արմավիրի Հակոբ Տոնոյանի անվան «Քաղաքային» մարզադաշտում կայացել է Հակոբ Տոնոյանի անվան Սուպերգավաթի «Շիրակ»-«Ուրարտու»...
15:13 07/10/2023Հենրիխը տարիների ընթացքում ավելի լավն է դառնում․ Մխիթարյանի գործակալՀայաստանի հավաքականի նախկին ավագ, Միլանի «Ինտեր» ֆուտբոլային ակումբի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի գործակալ Ռաֆայելա Պիմենտան խոսել է ֆուտբոլիստի ապագայի մասին։ «Ես դեռ չեմ խոսի պայմանագրի...
11:04 07/10/2023Հայկ Մարտիրոսյանը համալրել է սուպերգրոսմայստերների ցուցակըՀայաստանի ամենաբարձր վարկանիշ ունեցող շախմատիստը։
18:10 06/10/2023Սապպորո քաղաքի իշխանությունները որոշել են հետ կանչել ձմեռային օլիմպիական խաղերի անցկացման իրենց հայտըՃապոնիայի հյուսիսում գտնվող Սապպորո քաղաքի իշխանությունները որոշել են հետ կանչել 2030թ. ձմեռային օլիմպիական խաղերի անցկացման իրենց հայտը: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Նշվում է, որ հրաժարման պաշտոնական...
12:51 04/10/2023Հայկ Մարտիրոսյանը ՖԻԴԵ-ի դասակարգման աղյուսակում 101-րդ տեղից բարձրացել է 40-րդըՇախմատի միջազգային ֆեդերացիան՝ ՖԻԴԵ-ն, հրապարակել է դասակարգման հերթական աղյուսակները։ Տղամարդկանց ցանկում Հայաստանն ունի 4 ներկայացուցիչ: Ամենաբարձր հորիզոնականն ունի Հայկ Մարտիրոսյանը, որը մեկ...
16:22 03/10/2023Պետրակովը հրապարակել է ազգային հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների ցուցակըՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլի Լատվիա-Հայաստան և ընկերական Հյուսիսային Մակեդոնիա-Հայաստան հանդիպումներին ընդառաջ՝ Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր...
20:44 02/10/2023Շախմատի միջազգային ֆեդերացիան հրապարակել է վարկանիշային հերթական աղյուսակըՇախմատի միջազգային ֆեդերացիան հրապարակել է վարկանիշային հերթական աղյուսակը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Տղամարդկանց ցանկում մեր երկիրն ունի երեք ներկայացուցիչ: Գաբրիել Սարգսյանը, զբաղեցնում է...
12:49 02/10/2023Շախմատիստներ Մամիկոն Ղարիբյանը և Մարիամ Մկրտչյանը մրցանակային տեղեր են զբաղեցրել023 թվականի շախմատի աշխարհի մինչև 20 տարեկան պատանիների առաջնություն
09:56 02/10/2023Արթուր Դավթյանը Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր է նվաճելՍպորտային մարմնամարզության Օլիմպիական խաղերի առաջին ուղեգիրը նվաճել է Արթուր Դավթյանը։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի Մարմնամարզության ֆեդերացիան։ Հիշեցնենք, որ Բելգիայի Անտվերպեն քաղաքում...

10:13 04/04/2019«Кара настигнет тебя»: Хабиб Нурмагомедов ответил Конору Макгрегору на оскорбления женыРанее ирландский боец опубликовал пост в Twitter, назвав супругу Нурмагомедова «полотенцем». Позже Макгрегор удалил эту запись.
19:55 03/04/2019Футболиста Пеле госпитализировали в ПарижеКроме того, легенда футбола появился на жеребьевке чемпионата мира в Москве в инвалидном кресле после операции на бедре, а в январе 2018 года был госпитализирован с истощением организма.
14:00 03/04/2019Армянский полузащитник Генрих Мхитарян стал лучшим игроком «Арсенала» в феврале«Безмерно приятно получить приз лучшему игроку. Я благодарен всем. Кроме того, «Арсенал» вышел на третье место в турнирной таблице АПЛ», – написал Г.Мхитарян на своей странице в Facebook.
18:47 01/04/2019Обнародован состав сборной Армении по вольной борьбе на чемпионате ЕвропыЧемпионат Европы по борьбе пройдет с 8-го по 14-е апреля.
17:12 01/04/2019Сусанна Степанян – обладательница Кубка Европы по дзюдо до 18 летВ финале в весовой категории 40 кг армянская спортсменка одержала победу над россиянкой Кариной Миникаевой. Сусанна Степанян вступила в борьбу с 1/4 финала.
16:53 01/04/2019Армянский дзюдоист Фердинанд Карапетян показал свое мастерство в БельгииАрмянские дзюдоисты приняли участие также в церемонии награждения.
18:03 30/03/2019Мадридский «Реал» готов предложить за хавбека Погба €145 млнМадридский «Реал» заинтересован в услугах полузащитника сборной Франции и английского «Манчестер Юнайтед» Поля Погба.
16:50 30/03/2019Названы лучшие футболисты «по версии» МессиМесси отметил, что ему было трудно наблюдать, как Роналду выигрывает трофеи, но его присутствие, по мнению игрока «Барселоны», делало чемпионат Испании престижным.
19:28 29/03/2019Чемпионат Европы по шахматам: Сергей Мовсесян вновь одержал победуВ 11-м туре Мовсесян сыграет белыми с венгром Ференцем Беркесом.
19:21 29/03/2019Сборная Армении по греко-римской борьбе проводит свой последний сбор перед чемпионатом ЕвропыГлавный тренер сборной Армении Левон Джулфалакян рассказал о планах и ожиданиях.
13:54 27/03/2019«Арсенал» готов рассмотреть предложения по продаже полузащитника Генриха Мхитаряна – СМИПо информации СМИ, лондонцы хотят разгрузить зарплатную ведомость клуба. 30-летний хавбек зарабатывает 180000 фунтов стерлингов в неделю.
12:32 27/03/2019Армен Гюльбудагянц: В результате ошибок в обороне сборная Армении пропустила очень простые голыСборная Армении по футболу потерпела второе поражение подряд на отборочном этапе.
20:28 26/03/2019Обнародован стартовый состав Сборной Армении по футболу в матче с командой ФинляндииМатч начнется в 21:00 по ереванскому времени.
11:34 26/03/2019«Продемонстрируем очень хорошую игру»: Ванецян о матче Армения-Финляндия«Сегодня идем на футбол – в 21:00 на стадион "Республиканский" им. Вазгена Саргсяна», – написал на своей странице в социальной сети Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
10:21 26/03/2019Конор Макгрегор объявил о завершении карьерыВ общей сложности в октагоне 30-летний ирландец одержал 21 победу и потерпел четыре поражения, завоевывал титулы чемпиона UFC в полулегком и легком весе.
16:51 25/03/2019Мечты сбываются: о встрече президента Армении с Генрихом Мхитаряном и его маленьким поклонником из ГюмриУзнав о давней мечте маленького Манвела встретиться с Мхитаряном, президент Армен Саркисян ранее пообещал ему предоставить возможность такой встречи.
12:20 25/03/2019Генрих Мхитарян подарил футболку президенту АрменииСоответствующую фотографию президент Армении обнародовал на своей странице в Instagram.
19:15 23/03/2019Кто самый добросовестный футболист сборной Армении?Пресс-служба Федерации футбола Армении (ФФА) представила вторую часть юмористического проекта с участием футболистов сборной страны.
17:33 23/03/2019Кто самый забавный или прожорливый футболист сборной Армении?Во время передачи авторы решили выяснить, кто самый прожорливый, самый забавный и самый легкомысленный футболист.
16:41 23/03/2019Армянские гимнасты завоевали сразу 2 медали в ДохеСегодня состоится финал в упражнении опорный прыжок, где выступит Артур Давтян.