10:01 12/10/2023Բարդ խաղ է սպասվում. ՊետրակովԱյսօր Ռիգայի «Սկոնտո» մարզադաշտում կկայանա ՈւԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Լատվիա-Հայաստան հանդիպումը։
08:12 12/10/2023Ֆուտզալի Հայաստանի հավաքականը խոշոր հաշվով պարտվել է Պորտուգալիայի ընտրանունՀոկտեմբերի 11-ին Պորտուգալիայում կայացել է ՖԻՖԱ Ֆուտզալի Աշխարհի 2024 թ. առաջնության էլիտ ռաունդի Պորտուգալիա-Հայաստան հանդիպումը: Այս մասին հայտնում ՀՖՖ-ն։ Մեր ընտրանին զիջեց մրցակցին 1:7 հաշվով։...
16:28 11/10/2023Նաիր Տիկնիզյանը ճանաչվել է «Լոկոմոտիվի»՝ սեպտեմբերի լավագույն խաղացողՀայաստանի հավաքականի և «Լոկոմոտիվի» կիսապաշտպան Նաիր Տիկնիզյանը ճանաչվել է մոսկովյան ակումբի՝ սեպտեմբեր ամսվա լավագույն ֆուտբոլիստ։ Երկրպագուների քվեարկությանը արդյունքում Նաիր Տիկնիզյանը 11539...
12:37 11/10/2023Ինչպես են Ռիգայում դիմավորել Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիսներինՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը մեկնել է Ռիգա, որտեղ հոկտեմբերի 12-ին կկայանա ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Լատվիա-Հայաստան հանդիպումը: Ռիգայի...
08:23 11/10/2023Հայաստանի 2 շախմատիստ մասնակցում է աշխարհի Մ20 առաջնությանըԻտալիայում կանցկացվի 2023 թվականի շախմատի աշխարհի մինչև 20 տարեկան պատանիների արագ և կայծակնային շախմատի առաջնությունը: Հայաստանից մասնակցում են Մամիկոն Ղարիբյանը և Ռոբերտ Փիլիպոսյանը։ Հայաստանի...
17:08 10/10/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնեց ԼատվիաՀոկտեմբերի 10-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է Ռիգա, որտեղ հոկտեմբերի 12-ին կկայանա ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Լատվիա-Հայաստան հանդիպումը: Հայաստանի...
09:20 09/10/2023Միասնական լինելու ժամանակն է. Վարազդատ Հարոյանի ուղերձը` երկրպագուներինՀայաստանի ազգային հավաքականի ավագ Վարազդատ Հարոյանը կոչ է հղել երկրպագուներին՝ Լատվիա-Հայաստան հանդիպմանն ընդառաջ: Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 10-ին թիմը կմեկնի Ռիգա, որտեղ հոկտեմբերի 12-ին ուժերը կչափի...
19:52 08/10/2023ԱԱ. Արթուր Դավթյանը գրավել է 6-րդ տեղըԲելգիայի Անտվերպեն քաղաքում անցկացվող սպորտային մարմնամարզության աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի անդամ, Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն...
19:17 08/10/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսեց մարզական հավաքըՀայաստանի ազգային հավաքականը սկսել է մարզական հավաքը ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում, տեղեկանում ենք ՀՖՖ-ի պաշտոնական կայքից Հավաքին արդեն միացել են հետևյալ ֆուտբոլիստները՝ Օգնյեն...
21:32 07/10/2023Պետրակովը խնդրանքով դիմել է երկրպագուներինՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը Լատվիա-Հայաստան հանդիպմանն ընդառաջ հանդես է եկել կոչով։ «Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի հանդիպումն անցկացվելու է...
19:44 07/10/2023«Ինտեր» -«Բոլոնիա» խաղն ավարտվեց ոչ ոքի«Ինտերը» սեփական հարկի տակ ոչ-ոքի խաղաց «Բոլոնիայի» հետ Ա Սերիայի 8-րդ տուրի խաղում։ Հանդիպումն ավարտվել է 2-2 հաշվով։ Հանդիպմանը մասնակցել է Հենրիխ Մխիթարյանը՝ փոխարինվելով 76-րդ րոպեին։ «Ինտերը»...
19:31 07/10/2023Գյումրեցիների 6-րդ Սուպերգավաթը«Շիրակը» դարձել է Հակոբ Տոնոյանի անվան Սուպերգավաթի դափնեկիր։ Հոկտեմբերի 7-ին Արմավիրի Հակոբ Տոնոյանի անվան «Քաղաքային» մարզադաշտում կայացել է Հակոբ Տոնոյանի անվան Սուպերգավաթի «Շիրակ»-«Ուրարտու»...
15:13 07/10/2023Հենրիխը տարիների ընթացքում ավելի լավն է դառնում․ Մխիթարյանի գործակալՀայաստանի հավաքականի նախկին ավագ, Միլանի «Ինտեր» ֆուտբոլային ակումբի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի գործակալ Ռաֆայելա Պիմենտան խոսել է ֆուտբոլիստի ապագայի մասին։ «Ես դեռ չեմ խոսի պայմանագրի...
11:04 07/10/2023Հայկ Մարտիրոսյանը համալրել է սուպերգրոսմայստերների ցուցակըՀայաստանի ամենաբարձր վարկանիշ ունեցող շախմատիստը։
18:10 06/10/2023Սապպորո քաղաքի իշխանությունները որոշել են հետ կանչել ձմեռային օլիմպիական խաղերի անցկացման իրենց հայտըՃապոնիայի հյուսիսում գտնվող Սապպորո քաղաքի իշխանությունները որոշել են հետ կանչել 2030թ. ձմեռային օլիմպիական խաղերի անցկացման իրենց հայտը: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Նշվում է, որ հրաժարման պաշտոնական...
12:51 04/10/2023Հայկ Մարտիրոսյանը ՖԻԴԵ-ի դասակարգման աղյուսակում 101-րդ տեղից բարձրացել է 40-րդըՇախմատի միջազգային ֆեդերացիան՝ ՖԻԴԵ-ն, հրապարակել է դասակարգման հերթական աղյուսակները։ Տղամարդկանց ցանկում Հայաստանն ունի 4 ներկայացուցիչ: Ամենաբարձր հորիզոնականն ունի Հայկ Մարտիրոսյանը, որը մեկ...
16:22 03/10/2023Պետրակովը հրապարակել է ազգային հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների ցուցակըՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլի Լատվիա-Հայաստան և ընկերական Հյուսիսային Մակեդոնիա-Հայաստան հանդիպումներին ընդառաջ՝ Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր...
20:44 02/10/2023Շախմատի միջազգային ֆեդերացիան հրապարակել է վարկանիշային հերթական աղյուսակըՇախմատի միջազգային ֆեդերացիան հրապարակել է վարկանիշային հերթական աղյուսակը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Տղամարդկանց ցանկում մեր երկիրն ունի երեք ներկայացուցիչ: Գաբրիել Սարգսյանը, զբաղեցնում է...
12:49 02/10/2023Շախմատիստներ Մամիկոն Ղարիբյանը և Մարիամ Մկրտչյանը մրցանակային տեղեր են զբաղեցրել023 թվականի շախմատի աշխարհի մինչև 20 տարեկան պատանիների առաջնություն
09:56 02/10/2023Արթուր Դավթյանը Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր է նվաճելՍպորտային մարմնամարզության Օլիմպիական խաղերի առաջին ուղեգիրը նվաճել է Արթուր Դավթյանը։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի Մարմնամարզության ֆեդերացիան։ Հիշեցնենք, որ Բելգիայի Անտվերպեն քաղաքում...

18:15 25/02/2017Paul Pogba’s “Armenian speaking” video goes viralManchester United’s playmaker Paul Pogba has been captured speaking in Armenia in a footage that is garnering widespread reaction among Armenian social media users with many believing his team mate,...
11:18 25/02/2017Aronian makes another draw in Sharjah Grand PrixThe game of Round 6 of FIDE Grand Prix underway in Sharjah took place. In this round, Armenian GM Levon Aronian played against Francisco Vallejo Pons from Spain. A draw was agreed after 48 move,...
19:47 24/02/2017Women’s World Chess Championship: Players continue competing for the chess crownThe Semifinal matches of the Women’s World Chess Championship took place in Tehran, Iran. All the games ended in victories. Tan Zhongyi gained a slight advantage in the middle of the game and...
17:30 24/02/2017Armenian skiers take part in World Ski ChampionshipsThe FIS Nordic World Ski Championships 2017 has kicked off in Finland. Five athletes represent Armenia in the championship - Sergey Mikayelyan, Mikayel Mikayelyan, Tadevos Poghosyan, Katya Galstyan...
15:55 24/02/2017Vartan Asatryan scores TKO win over Azeri opponent, waves Karabakh flagDuring the semifinals of the Grand Prix Fight Nights of Flyweight division held in Khimki City near Moscow, Russia, Vartan Asatryan representing Russia, claimed technical knockout win over...
19:07 23/02/2017Levon Aronian shared points with the leader of Sharjah Grand PrixThe fifth round of the FIDE World Chess Sharjah Grand Prix was played at the Sharjah Cultural and Chess Club, Chess federation of Armenia reported.
20:32 22/02/2017Armenian national freestyle wrestling team to take part in Istanbul tournamentThe members of the Armenian national freestyle wrestling team led by head coach Armen Mkrtchyan will hold a training camp in Tsaghkadzor on February 23, later on 10-12 March they will take part in...
20:04 22/02/2017Aeroflot Open: Sergei Movsesian claims victory in Round 1Aeroflot Open chess tournament kicked off in Moscow yesterday. As usual, there are many participants from Armenia in the tournament. Member of Armenian Men National Chess Team GM Sergei Movsesian,...
18:03 22/02/2017Sharjah Grand Prix: Levon Aronian made a draw against Alexander RiazantsevGames of Round 4 of FIDE Grand Prix underway in Sharjah took place. In this round, Levon Aronian made a draw against Alexander Riazantsev: the game ended on move 29, Chess Federation of Armenia...
19:14 21/02/2017Goal.com: Forget Pogba fee – Manchester United getting their money's worth with mercurial MkhitaryanFootball pundit Tom Maston has authored an article on Goal.com, assessing the efficiency and input of Armenian National Captain, Manchester United attacking midfielder Henrikh Mkhitaryan’s in the...
17:10 21/02/2017Levon Aronian played the third consecutive draw at Sharjah Grand PrixThe third round of the FIDE World Chess Sharjah Grand Prix was played today at the Sharjah Cultural and Chess Club.
19:05 20/02/2017Ferdowsi Cup: Round 10 overFerdowsi Cup underway in Iran comes to its end. Games of penultimate Round 10 took place yesterday. In this round both representatives of Armenia – Hovhannes Gabuzyan and Hrayr Simonyan celebrated...
17:27 20/02/2017Aronian makes another drawFIDE Grand Prix 2017 is underway in Sharjah. In Round 2 Armenian GM Levon Aronian drew his game against Michael Adams. In this round Maxime Vachier-Lagrave from France, who competed with Hungary's...
10:26 20/02/2017Armenian U-16 beats AndorraThe UEFA Development tournament match day 2 match between U-16 teams of Armenia and Andorra took place on Sunday.
19:49 18/02/2017Ferdowsi Cup: Rounds 7 and 8 overFerdowsi Cup chess championship underway in Tehran comes to its end. 8 out of 11 rounds have already been played. In Round 7, two Armenian GMs Hovhannes Gabuzyan and Hrayr Simonyan ended their games...
18:07 18/02/2017GM Aronian to compete with Evgeny Tomashevsky in Sharjah Grand Prix 2017The opening ceremony and the drawing of lots of FIDE World Chess Sharjah Grand Prix took place. According to the drawing results, Armenian GM Levon Aronian will play against Evgeny Tomashevsky from...
19:01 17/02/2017Ferdowsi Cup: Rounds 5 and 6 overYesterday rounds 5 and 6 of Ferwodsi Cup took place in Iran. In Round 5 GM Hovhannes Gabuzyan lost his games against Pacher Milan and GM Hrair Simonian celebrated victory over Anda Safranska. In...
17:51 17/02/2017WWCC 2017: Round 2 Tie-breaksThe second round tie-breaks of Women’s World Chess Championship underway in Tehran took place on February 16, chessfed.am reports.
19:36 16/02/2017Levon Aronian to participate in FIDE Grand Prix SharjahThe new FIDE Grand Prix Series, which is part of the 2017-2018 world championship cycle, is about to begin.
14:55 15/02/2017Hovhannes Gabuzyan claims two consecutive victories at Ferdowsi CupGames of the round 2 and 3 of Ferdowsi Cup International Chess Tournament took place in Iran on Tuesday with the Armenian Hovhannes Gabuzyan claiming two consecutive victories.