00:18 01/10/2023Օլիվիե Ժիրուն՝ ի աջակցություն ԱրցախիԻտալական «Միլանի» և Ֆրանսիայի հավաքականի հարձակվող Օլիվիե Ժիրուն «X» սոցիալական ցանցում (նախկինում՝ Twitter) կիսվել է «Ինտերի» կիսապաշտպան, Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանի՝...
19:47 29/09/2023Մեկնարկել է պատանեկան և երիտասարդական սուսերամարտի միջազգային մրցաշարՆորագավիթի սուսերամարտի մասնագիտացված մարզադպրոցի դահլիճում մեկնարկել է պատանեկան և երիտասարդական միջազգային մրցաշար: Հայտավորված են վեց երկրների (Հայաստան, Իրան, Ուզբեկստան, ՌԴ, Բելառուս, Վրաստան)...
10:35 27/09/2023«Ռեալ Սոսյեդադ»-ից հայտնել են Զախարյանի առողջական վիճակի մասին«Ռեալ Սոսյեդադի» մամուլի ծառայությունը խոսել է ռուս կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի առողջական վիճակի մասին։ Ակումբի ներկայացուցչի խոսքերը մեջբերում է Sport Express-ը։ «Արսենն այսօր աշխատեց թիմի հետ, բայց...
19:36 26/09/2023Անապայում հայ բռնցքամարտիկները 6 մեդալ են նվաճելՀայ բռնցքամարտիկները 6 մեդալ են նվաճել Անապայում կայացած Նիկոլայ Պավլյուկովի անվան միջազգային մրցաշարում:Այս մասին տեղեկացնում են Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայից։ «Կարեն Աղամալյանի գլխավորությամբ...
11:35 26/09/2023Լատվիա-Հայաստան հանդիպման տոմսերն արդեն վաճառվում ենԸնդհանուր առմամբ 900 տոմս: Տոմսերի արժեքն է 10 եվրո:
11:12 26/09/2023Սիրտս կոտրվում է. Հենրիխ Մխիթարյանը՝ Արցախում ստեղծված իրավիճակի մասինՄիլանի «Ինտեր»-ի կիսապաշտպան, Հայաստանի հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը ֆեյսբուքյան էջում կիսվել է արցախցի բռնի տեղահանված երեխայի լուսանկարով ու գրել.
16:00 25/09/2023Արսեն Զախարյանը վարակվել է կորոնավիրուսովԻսպանական «Ռեալ Սոսիեդադ» ակումբի և Ռուսաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը վարակվել է կորոնավիրուսով։ Հիմա նա բուժման ընթացքում է։ Այս մասին գրում է «Չեմպիոնատ» կայքը։...
22:28 23/09/2023Արթուր Ալեքսանյանը դարձավ աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալակիրՕլիմպիական խաղերի ոսկե մեդալակիր Արթուր Ալեքսանյանը դարձավ աշխարհի առաջնության փոխչեմպիոն: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում ընթացող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի աշխարհի...
17:25 23/09/2023ԱԱ. Սլավիկ Գալստյանը 10:0 հաշվով հաղթեց թուրք մրցակցինՍերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում անցկացվող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Սլավիկ Գալստյանը (67 կգ) 1/8 եզրափակիչում 10։0 հաշվով հաղթեց թուրք մրցակցին՝...
22:11 22/09/2023Ըմբշամարտի ԱԱ․ Արթուր Ալեքսանյանը դուրս է եկել եզրափակիչՆա նվաճել է Օլիմպիական խաղեր ուղեգր
21:54 22/09/2023Ըմբշամարտի ԱԱ. Մալխաս Ամոյանը՝ բրոնզե մեդալակիրՆա նաև օլիմպիական խաղերի ուղեգիր է նվաճել
20:58 22/09/2023Շախմատիստուհի Սուսաննա Գաբոյանը հրաժարվել է միջազգային մրցաշարի մասնակցությունից ու միացել հացադուլինՇախմատիստուհի Սուսաննա Գաբոյանը, իրավիճակով պայմանավորված, Ծաղկաձորում անցկացվող միջազգային մրցաշարի մասնակցությունից հրաժարվել է։ «Այսօր առաջին անգամ որոշում կայացրի մրցաշարի ընթացքից հրաժարվել...
18:52 22/09/2023Հակոբ Տոնոյանի անվան Սուպերգավաթի հանդիպումը տեղի կունենա հոկտեմբերի 7-ինՀակոբ Տոնոյանի անվան Սուպերգավաթի 2023-2024 թթ. խաղարկությունը տեղի կունենա հոկտեմբերի 7-ին, ժամը՝ 15:00-ին, Արմավիրի Հակոբ Տոնոյանի անվան «Քաղաքային» մարզադաշտում: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի...
17:21 22/09/2023ԱԱ. Ըմբիշներ Արթուր Ալեքսանյանն ու Գևորգ Ղարիբյանը կիսաեզրափակչում ենՍերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում տեղի ունեցող ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունում այսօր պայքարի են դուրս եկել հունահռոմեական ոճի ըմբիշները։ Հայ երկու մարզիկ արդեն դուրս են եկել կիսաեզրափակիչ։ 60 կգ...
21:34 21/09/2023Բաքվում կայանալիք բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունը տեղափոխվել է ՄոնտենեգրոԲռնցքամարտի Հայաստանի ֆեդերացիայի պահանջով Բաքվում կայանալիք մինչև 22 տարեկանների բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունը տեղափոխվել է Մոնտենեգրո: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի...
21:26 21/09/2023«Փյունիկ»-ը դաշտ է դուրս եկել «Միասին Արցախի հետ» գրառմամբ սպորտային շապիկներովԱյսօր «Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբը ՀՀ ֆուտբոլի առաջնության հերթական խաղին մասնակցել է «Միասին Արցախի հետ» գրառումով սպորտային շապիկներով, որի վրա առկա է նաև Արցախի դրոշը:
13:10 19/09/2023Արոնյանը՝ Մամեդյարովին. Աստված տա, որ այլևս նման նամակներ չգրեսԱմերիկան ներկայացնող հայ գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը ֆեյսբուքյան իր էջում նամակ է հրապարակել՝ ուղղված ադրբեջանցի առաջատար շախմատիստ Շահրիյար Մամեդյարովին։ Նշենք, որ Լ.
21:46 18/09/2023Արսեն Հարությունյանը ըմբշամարտի ԱԱ-ում հաղթեց բրոնզե մեդալի համար պայքարում՝ նաև Փարիզ 2024-ի ուղեգիր նվաճեցՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան տեղեկատվություն է տարածել. «57 կգ քաշային ըմբիշ Արսեն Հարությունյանը Աշխարհի առաջնությունում հաղթեց բրոնզե մեդալի համար պայքարում՝ նվաճելով մեդալը, ինչպես նաև Փարիզ...
19:22 18/09/2023Ըմբիշ Վազգեն Թևանյանը ցավալի պարտություն կրեցՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Բելգադ 2023. 65 կգ Վազգեն Թևանյանը ցավալի պարտություն կրեց 9:10 հաշվով և կպայքարի բրոնզե մեդալի համար»։
18:08 18/09/2023Վազգեն Թևանյանը հաղթել է ադրբեջանցի ըմբիշին և դուրս եկել աշխարհի առաջնության կիսաեզրափակիչ փուլ12:2 հաշվով

10:55 15/02/2017Levon Aronian to participate in Stavanger 2017Armenian GM Levon Aronian will participate in Norway Chess 2017, which is going to take place in Stavanger on June 5-17.
17:50 14/02/2017Armenian players victorious at first round of Ferdowsi Cup International TournamentFerdowsi Cup international chess tournament has kicked off in Iran on Monday. As the Chess federation of Armenia reports, 322 chess players, representing 18 countries participate in the tournament....
16:59 14/02/2017Arthur Abraham resumes trainings after elbow injuryArmenian professional boxer Arthur Abraham has recovered from the injury and resumed the trainings in Berlin, National Olympic Committee of Armenia (ANOC) reports.
15:16 14/02/2017Women’s World Chess Championship: Round 1 tie-breaksThe third day of the FIDE World Women’s Chess Championship is over and all the results of the first round are in.
14:56 14/02/2017Three athletes represent Armenia at 2017 European Youth Olympic FestivalThree Armenian athletes_ Mikayel Mikayelyan, Gohar Tadevosyan (skiing) and Harutyun Harutyunyan (alpine skiing)_ represent the Republic of Armenia in the 13th European Youth Olympic Winter Festival...
18:38 13/02/2017Armenian skiers at 2017 European Youth Olympic FestivalToday the Armenian skiers have begun their races in 2017 European Youth Olympic Winter Festival which is underway in Erzrum, Turkey.
17:25 13/02/2017Slavik Hayrapetyan among top three in Sofia Trophy 2017Sofia Trophy 2017 international figure skating competition is over in Sofia, Bulgaria. Slavik Hayrapetyan represented Armenia in men’s single skating. In the short program, the Armenian figure skater...
11:28 13/02/2017Armenian chess players see early elimination at Women’s World Chess Championship in TehranThe second games of the round first of the Women’s World Chess Championship in Tehran took place on Sunday with two Armenian representatives – Elina Danielyan and Lilit Mkrtchyan - suffering surprise...
17:52 11/02/2017Three athletes to represent Armenia at the 2017 European Youth Olympic FestivalThe 2017 European Youth Olympic Winter Festival kicks off in Erzurum, Turkey from 11 to 18 February 11 to 18, 2017.
17:07 11/02/2017Tigran Harutyunyan finishes the 5th at Portugal Open 2017Portugal Open 2017 chess tournament ended in Lisbon on Friday with Eduardo Itturrizaga of Venezuela declared the winner.
14:56 11/02/2017Mkhitaryan is now one of the most famous and wealthy Armenians in the world_ BBC publishes article on the Armenian footballer“Mkhitaryan is now one of the most famous - and most wealthy - Armenians in the world,” an article published by BBC on Armenian National Team captain and Manchester United midfielder Henrik...
15:28 10/02/2017Mkhitaryan wins January goal of the monthArmenian National Team and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan has won Manchester United's Goal of the Month for January, Panorama.am reports referring to the official website of the Reds.
11:58 10/02/2017Women’s World Chess Championship kicks off in TehranThe Women’s World Championship 2017 will be played from February 10 to March 5 in Tehran, Iran. At the 64-player knock-out tournament Armenia is represented by two players – Elina Danileyan and Lilit...
11:22 10/02/2017World Champion Albert Amirjanyan visits Artsakh2016 World Champion, Master of Sport Albert Amirjanyan has visited Artsakh with a mission to take the flag of his motherland.
16:36 09/02/2017Armenian football team moves up four sports in FIFA rankingsFIFA announced the new ranking for national teams on February 9 with the Armenian national team advanced by four positions to hold the 82nd now with 422 points.
14:09 09/02/2017Games of Round 7 played at Portugal Open 2017Games of Round 7 of Portugal Open 2017 underway in Lisbon were held yesterday. The games were victorious for the Armenian chess players Karen Grigoryan and Tigran Harutyunyan. Before the penultimate...
15:01 08/02/2017Games of round six played at Portugal Open 2017Round sixth games of the Portugal Open 2017 were held on Tuesday in Lisbon, where representative of Armenia International master Tigran Harutyunyan claimed another victory.
20:04 07/02/2017GM Karen Grigoryan a point behind the leader at Portugal Open 2017Round fifth games of the Portugal Open 2017 were held on Monday, where Armenian GM Karen Grigoryan claimed a victory.
19:52 06/02/2017Yerevan Junior Chess Championship kicks off Feb. 13On 13-21 February Yerevan 2017 Junior Chess Championship will be held in Tigran Petrosian Chess House.
18:13 06/02/2017Portugal Open kicks off in LisbonPortugal Open chess tournament has kicked off in Lisbon, Portugal. This year 173 chess players, representing 34 countries, participate in the tournament, and there are 19 GMs, 12 IMs and 15 FMs among...