00:18 01/10/2023Օլիվիե Ժիրուն՝ ի աջակցություն ԱրցախիԻտալական «Միլանի» և Ֆրանսիայի հավաքականի հարձակվող Օլիվիե Ժիրուն «X» սոցիալական ցանցում (նախկինում՝ Twitter) կիսվել է «Ինտերի» կիսապաշտպան, Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանի՝...
19:47 29/09/2023Մեկնարկել է պատանեկան և երիտասարդական սուսերամարտի միջազգային մրցաշարՆորագավիթի սուսերամարտի մասնագիտացված մարզադպրոցի դահլիճում մեկնարկել է պատանեկան և երիտասարդական միջազգային մրցաշար: Հայտավորված են վեց երկրների (Հայաստան, Իրան, Ուզբեկստան, ՌԴ, Բելառուս, Վրաստան)...
10:35 27/09/2023«Ռեալ Սոսյեդադ»-ից հայտնել են Զախարյանի առողջական վիճակի մասին«Ռեալ Սոսյեդադի» մամուլի ծառայությունը խոսել է ռուս կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի առողջական վիճակի մասին։ Ակումբի ներկայացուցչի խոսքերը մեջբերում է Sport Express-ը։ «Արսենն այսօր աշխատեց թիմի հետ, բայց...
19:36 26/09/2023Անապայում հայ բռնցքամարտիկները 6 մեդալ են նվաճելՀայ բռնցքամարտիկները 6 մեդալ են նվաճել Անապայում կայացած Նիկոլայ Պավլյուկովի անվան միջազգային մրցաշարում:Այս մասին տեղեկացնում են Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայից։ «Կարեն Աղամալյանի գլխավորությամբ...
11:35 26/09/2023Լատվիա-Հայաստան հանդիպման տոմսերն արդեն վաճառվում ենԸնդհանուր առմամբ 900 տոմս: Տոմսերի արժեքն է 10 եվրո:
11:12 26/09/2023Սիրտս կոտրվում է. Հենրիխ Մխիթարյանը՝ Արցախում ստեղծված իրավիճակի մասինՄիլանի «Ինտեր»-ի կիսապաշտպան, Հայաստանի հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը ֆեյսբուքյան էջում կիսվել է արցախցի բռնի տեղահանված երեխայի լուսանկարով ու գրել.
16:00 25/09/2023Արսեն Զախարյանը վարակվել է կորոնավիրուսովԻսպանական «Ռեալ Սոսիեդադ» ակումբի և Ռուսաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը վարակվել է կորոնավիրուսով։ Հիմա նա բուժման ընթացքում է։ Այս մասին գրում է «Չեմպիոնատ» կայքը։...
22:28 23/09/2023Արթուր Ալեքսանյանը դարձավ աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալակիրՕլիմպիական խաղերի ոսկե մեդալակիր Արթուր Ալեքսանյանը դարձավ աշխարհի առաջնության փոխչեմպիոն: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում ընթացող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի աշխարհի...
17:25 23/09/2023ԱԱ. Սլավիկ Գալստյանը 10:0 հաշվով հաղթեց թուրք մրցակցինՍերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում անցկացվող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Սլավիկ Գալստյանը (67 կգ) 1/8 եզրափակիչում 10։0 հաշվով հաղթեց թուրք մրցակցին՝...
22:11 22/09/2023Ըմբշամարտի ԱԱ․ Արթուր Ալեքսանյանը դուրս է եկել եզրափակիչՆա նվաճել է Օլիմպիական խաղեր ուղեգր
21:54 22/09/2023Ըմբշամարտի ԱԱ. Մալխաս Ամոյանը՝ բրոնզե մեդալակիրՆա նաև օլիմպիական խաղերի ուղեգիր է նվաճել
20:58 22/09/2023Շախմատիստուհի Սուսաննա Գաբոյանը հրաժարվել է միջազգային մրցաշարի մասնակցությունից ու միացել հացադուլինՇախմատիստուհի Սուսաննա Գաբոյանը, իրավիճակով պայմանավորված, Ծաղկաձորում անցկացվող միջազգային մրցաշարի մասնակցությունից հրաժարվել է։ «Այսօր առաջին անգամ որոշում կայացրի մրցաշարի ընթացքից հրաժարվել...
18:52 22/09/2023Հակոբ Տոնոյանի անվան Սուպերգավաթի հանդիպումը տեղի կունենա հոկտեմբերի 7-ինՀակոբ Տոնոյանի անվան Սուպերգավաթի 2023-2024 թթ. խաղարկությունը տեղի կունենա հոկտեմբերի 7-ին, ժամը՝ 15:00-ին, Արմավիրի Հակոբ Տոնոյանի անվան «Քաղաքային» մարզադաշտում: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի...
17:21 22/09/2023ԱԱ. Ըմբիշներ Արթուր Ալեքսանյանն ու Գևորգ Ղարիբյանը կիսաեզրափակչում ենՍերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում տեղի ունեցող ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունում այսօր պայքարի են դուրս եկել հունահռոմեական ոճի ըմբիշները։ Հայ երկու մարզիկ արդեն դուրս են եկել կիսաեզրափակիչ։ 60 կգ...
21:34 21/09/2023Բաքվում կայանալիք բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունը տեղափոխվել է ՄոնտենեգրոԲռնցքամարտի Հայաստանի ֆեդերացիայի պահանջով Բաքվում կայանալիք մինչև 22 տարեկանների բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունը տեղափոխվել է Մոնտենեգրո: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի...
21:26 21/09/2023«Փյունիկ»-ը դաշտ է դուրս եկել «Միասին Արցախի հետ» գրառմամբ սպորտային շապիկներովԱյսօր «Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբը ՀՀ ֆուտբոլի առաջնության հերթական խաղին մասնակցել է «Միասին Արցախի հետ» գրառումով սպորտային շապիկներով, որի վրա առկա է նաև Արցախի դրոշը:
13:10 19/09/2023Արոնյանը՝ Մամեդյարովին. Աստված տա, որ այլևս նման նամակներ չգրեսԱմերիկան ներկայացնող հայ գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը ֆեյսբուքյան իր էջում նամակ է հրապարակել՝ ուղղված ադրբեջանցի առաջատար շախմատիստ Շահրիյար Մամեդյարովին։ Նշենք, որ Լ.
21:46 18/09/2023Արսեն Հարությունյանը ըմբշամարտի ԱԱ-ում հաղթեց բրոնզե մեդալի համար պայքարում՝ նաև Փարիզ 2024-ի ուղեգիր նվաճեցՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան տեղեկատվություն է տարածել. «57 կգ քաշային ըմբիշ Արսեն Հարությունյանը Աշխարհի առաջնությունում հաղթեց բրոնզե մեդալի համար պայքարում՝ նվաճելով մեդալը, ինչպես նաև Փարիզ...
19:22 18/09/2023Ըմբիշ Վազգեն Թևանյանը ցավալի պարտություն կրեցՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Բելգադ 2023. 65 կգ Վազգեն Թևանյանը ցավալի պարտություն կրեց 9:10 հաշվով և կպայքարի բրոնզե մեդալի համար»։
18:08 18/09/2023Վազգեն Թևանյանը հաղթել է ադրբեջանցի ըմբիշին և դուրս եկել աշխարհի առաջնության կիսաեզրափակիչ փուլ12:2 հաշվով

12:12 23/03/2019Генрих Мхитарян – болельщикам: «А вы готовитесь поддержать нас?»В Сараево на стадионе «Грбавица» сегодня, 23 марта, состоится поединок 1-го тура квалификационного раунда Евро 2020 между сборными Армении и Боснии и Герцеговины.
12:05 23/03/2019«Фавориты не всегда побеждают»: А. Гюльбудагянц о предстоящем матче Армения – Босния и ГерцеговинаВ Сараево на стадионе «Грбавица» сегодня состоится поединок 1-го тура квалификационного раунда Евро 2020 между сборными Армении и Боснии и Герцеговины.
18:13 22/03/2019Загитова стала чемпионкой мира по фигурному катанию, у Медведевой – бронзаВторой стала Элизабет Турсынбаева из Казахстана – 224,76.
09:57 22/03/2019Ученые заявили о возможности клонирования Лионеля Месси«Мы бы получили близнеца Месси. Будто бы они родились вдвоем, но одного из них заморозили лет на 20», — заявил ученый.
20:11 21/03/2019Сборная Армении по футболу отправилась в Боснию и ГерцеговинуВ составе Сборной в Боснию и Герцеговину отправились 25 футболистов.
15:00 21/03/2019«Ребята, не бойтесь»: Генрих Мхитарян встретился с футболистами сборной до 19 летНапомним, что Мхитарян находится в Армении, чтобы участвовать в двух матчах в отборочном этапе ЕВРО-2020 – 23 и 26 марта.
20:21 20/03/2019Армянский спортсмен завоевал серебряную медаль на чемпионате Европы в ОсиекеФедерация стрельбы Армении поздравила Ованеса Маргаряна и пожелала новых спортивных высот.
10:04 20/03/2019Подписан рекордный контракт в истории спортаАмериканский бейсболист Майк Траут подписал 12-летний контракт с клубом Главной лиги бейсбола (MLB) «Лос-Анджелес Энджелс» на 430 миллионов долларов.
16:19 19/03/2019«Облысение – очень большая проблема»: футболист Криштиану Роналду открыл клинику по пересадке волосПартнером спортсмена по бизнесу стала его жена Джорджина Родригес.
16:01 19/03/2019Президент Армении Армен Саркисян принял шахматиста Левона АронянаПрезидент Армен Саркисян, пожелав новых успехов Левону Ароняну, в частности, отметил: «Твоя каждая победа дарит замечательные моменты гордости нашему народу».
20:39 18/03/2019Генрих Мхитарян вошел в ТОП-10 лучших футболистов из стран постсоветского пространстваКак указывает издание, Мхитарян, наверняка, ещё не сказал своего последнего слова в английском футболе.
18:52 13/03/2019«Арсенал»: Участие Генриха Мхитаряна в матче против «Ренна» находится под вопросомУ футболиста было обнаружено напряжение в области спины. Об этом сообщается на официальном сайте «Арсенала».
15:27 06/03/2019Моуринью не исключил возможности возвращения в Реал, но поставил два условияМоуринью уже работал главным тренером мадридского Реала с 2010-13 года. Тренер выиграл с клубом Чемпионат Испании (сезон 2011/12), Суперкубок Испании(2012) и Кубок Испании( 2010/11).
09:52 05/03/2019«Мечта сбылась»: в Лос-Анджелесе установили памятник БекхэмуБекхэм перешел в «Гэлакси» из английского «Манчестер Юнайтед» в 2007-ом и защищал цвета американской команды до 2012 года.
17:47 04/03/2019Армянский дзюдоист Степа Дарбинян завоевал бронзовую медаль в ТурцииВ турецкой Анталии состоялся розыгрыш Кубка Европы по дзюдо среди юношей и девушек.
14:31 04/03/2019Турецкий футболист пронес лезвие на матч и незаметно «атаковал» соперниковВ Сети распространили видео инцидента. На кадрах видно, как Чалар одного футболиста исподтишка ранит в ягодицу, а еще двоим наносит удары во время ссоры в шею и голову.
17:16 02/03/2019«Арсенал» открыл счет в матче с «Тоттенхэмом»: Генрих Мхитарян – в стартовом составе«Арсенал» открыл счет – Рэмси убежал один на один с Льорисом после паса Ляказетта. Валлиец спокойно обыграл французского кипера Тоттенхэма и забил в пустые ворота.
11:29 02/03/2019Армянский борец Максим Манукян вышел в финал проходящего в болгарском городе Русе турнираВ финале соперником Манукяна будет японец Масато Суми. Шагинян же поборется за бронзу.
19:26 28/02/2019Левон Аронян примет участие в серии турниров Гран-при ФИДЕЛевон Аронян сыграет в Москве, Риге и Тель-Авиве.