21:16 27/06/2023Յուրիկ Հովեյանը դարձավ ըմբշամարտի Եվրոպայի չեմպիոնՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան հայտնում է, որ Երիտասարդական Եվրոպայի առաջնությունում Յուրիկ Հովեյանը՝ դարձավ Եվրոպայի չեմպիոն: Գյումրու ըմբշամարտի դպրոցի սանը լարված գոտեմարտում հասավ հաղթանակի:
15:46 27/06/2023ՀՖՖ-ն տուգանել է 7 ֆուտբոլային ակումբիՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կարգապահական և էթիկայի կոմիտեն տուգանել է 7 ֆուտբոլային ակումբի: Ըստ ՀՖՖ-ի՝ «Արարատ-Արմենիա ՖԱ» ԲԲԸ-ն, «Շիրակ ՖԱ» ՀԿ-ն, «Փյունիկ ՖԱ» ՀԿ-ն, «ՖԱ Ուրարտու» Մարզական ՀԿ-ն,...
13:34 27/06/2023Բրազիլացի ֆուտբոլիստը հեռացավ «Ուրարտու»-ից«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը և պաշտպան Ռաֆայել Կարիոկան երկկողմ համաձայնությամբ դադարեցրել են համագործակցությունը։ Բրազիլացի ֆուտբոլիստն «Ուրարտու» էր տեղափոխվել 2023 թվականի ձմռանը։ «Կարիոկան մեր...
23:24 26/06/2023Հայ բռնցքամարտիկը 1/4 եզրափակիչում կմրցի ադրբեջանցու հետՀամբարձում Հակոբյանը գերկամային հաղթանակ է տոնել Եվրոպական խաղերի 1/8 եզրափակիչում։ 80 կգ քաշային հայ մարզիկը մրցում էր Սերբիան ներկայացնող ազգությամբ ռուս Վլադիմիր Միրոնչիկովի հետ և հաղթանակը կորզել...
21:27 26/06/2023Երիտասարդական ԵԱ. Յուրիկ Հովեյանը հաղթել է թուրք ըմբիշին և դուրս եկել եզրափակիչԻսպանիայում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությանը Յուրիկ Հովեյանը տպավորիչ հաղթանակ է տարել թուրք ըմբիշի նկատմամբ և դուրս եկել եզրափակիչ։ Ըմբշամարտի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, 87 կգ...
18:28 26/06/2023Երևանում կայացել են ՀՀ լողափնյա վոլեյբոլի կանանց և տղամարդկանց առաջնություններըԵրևանում կայացել են ՀՀ լողափնյա վոլեյբոլի կանանց և տղամարդկանց առաջնությունները:Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն։ «Մասնակցել են կանանց 16 և տղամարդկանց 10 թիմեր: Չեմպիոն...
13:50 26/06/2023Հայաստանը ևս մեկ մեդալ է ապահովել Եվրոպական ամառային երրորդ խաղերումԼեհաստանում ընթացող Եվրոպական ամառային երրորդ խաղերի ծրագրով մրցութային մրցաշարում Հայաստանի ներկայացուցիչ, 60 կգ քաշային Նարեկ Խաչիկյանը դուրս է եկել կիսաեզրափակիչ՝ ապահովելով առնվազն բրոնզե մեդալ:...
09:28 26/06/2023Թենիսիստ Կառլոս Ալկատրասը կրկին դարձել է աշխարհի առաջին ռակետըԻսպանացի թենիսիստ Կառլոս Ալկատրասը կրկին վերադարձել է պրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիայի (ATP) վարկանիշային աղյուսակի առաջին հորիզոնական: Վարկանիշի թարմացված տարբերակը հրապարակվել է կազմակերպության...
09:12 26/06/2023Էդուարդ Սպերցյանը՝ «Կրասնոդարի»- լավագույն խաղացող«Կրասնոդար» ֆուտբոլային ակումբի երկրպագուները կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանին ճանաչել են թիմի լավագույն խաղացող 2022/23 մրցաշրջանում։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել են ՖԱ-ից։...
21:49 25/06/2023Արաս Օզբիլիսը չորրորդ անգամ հայր է դարձել«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի կիսապաշտպան Արաս Օզբիլիսը չորրորդ անգամ հայր է դարձել։ Այս մասին հայտնում է «Ուրարտու» ՖԱ-ի մամուլի ծառայությունը։ Արասն ու կինը՝ Նանան, որդուն անվանել են Մենուա-Մելքոն...
15:33 24/06/2023«Ուրարտու»-ն պայմանագիր է ստորագրել կիսապաշտպան Միքայել Միրզոյանի հետ«Ուրարտուի» կազմում նոր համալրում կա։ Ակումբը պայմանագիր է ստորագրել կիսապաշտպան Միքայել Միրզոյանի հետ, որը հանդիսանում է ակումբի սանը։ Այս մասին հայտնում է ակումբը։ Միրզոյանը կարիերան սկսել է...
15:00 24/06/2023Ախալքալաքի պատանի բռնցքամարտիկների հաղթանակըՀունիսի 19-ից 23-ը Բաթումում անցկացվել է բռնցքամարտի միջազգային մրցաշար, որին մասնակցել են նաև Ախալքալաքի մարզահամալիրի սաները։ Jnews.ge-ի փոխանցմամբ, 57 կգ քաշային կարգում Յուրի Գրիգորյանը և 63 կգ...
21:09 23/06/2023Նիկիտա Բարանովն ու Արթուր Ավագյանը մնում են «Փյունիկում»Պաշտպաններ Նիկիտա Բարանովն ու Արթուր Ավագյանը մնում են «Փյունիկում»: Ակումբից հայտնում են, որ էստոնացի ֆուտբոլիստի պայմանագիրը ուժի մեջ կլինի մինչև 2024 թվականի դեկտեմբերը։ Արթուր Ավագյանի...
19:30 23/06/2023Բռնցքամարտի եվրոպական խաղերում 57 կգ քաշային Արթուր Բազեյանը մեկնարկում է տպավորիչ հաղթանակովՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Եվրոպական խաղերում 57 կգ քաշային Արթուր Բազեյանը մեկնարկում է տպավորիչ հաղթանակով։ Մեր մարզիկը մրցում էր չեխ Վլադիմիր Տրակալի հետ և պարզապես շնչելու...
18:03 23/06/2023«Հնարավորությունների սահմանում արեցին ամեն ինչ»Աթլետիկայի հավաքականն ամփոփել է Եվրոպական խաղերը
18:00 23/06/2023ՀՖՖ-ն շնորհավորել է ՍպերցյանինՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան շնորհավորել է հավաքականի կիսապաշտպանի իր կյանքի ամենակարևոր օրվա առթիվ։ «Շնորհավորում ենք Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանին և նրան ընտրյալ...
16:38 23/06/2023Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանի հարսանիքն էԱյսօր Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանի հարսանիքն է: ԶԼՄ-ները գրում են, որ ֆուտբոլի ընտրյալն Ալինա Կարապետյանն է։ Հարսանեկան արարողությունից կադրերն իր...
15:58 23/06/2023Խաչանովը հրաժարվել է մասնակցել ՈւիմբլդոնինԱշխարհի 11-րդ ռակետ, հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը հրաժարվել է Ուիմբլդոնի մասնակցությունից։ Նա սոցցանցերում գրել է, որ Ռոլան Գարոսում ստացած վնասվածքի պատճառով չի կարող խաղալ Ուիմբլդոնում։...
10:57 23/06/2023«Ռեալը» համաձայնել է Մբապեի տրանսֆերին 200 միլիոն եվրոյով. ԱղբյուրՊՍԺ-ի ինսայդերների տեղեկությունների համաձայն՝ Մադրիդի «Ռեալի» նախագահ Ֆլորենտինո Պերեսը համաձայնության է եկել փարիզյան ակումբի ղեկավարության հետ 24-ամյա Մբապեի տրանսֆերի շուրջ 200 միլիոն եվրոյի...
19:07 22/06/2023«Աշխարհը մեկ ընտանիք է» խորագրի ներքո նշվել է Յոգայի միջազգային օրըԱզատության հրապարակում հունիսի 21-ին նշվել է Յոգայի 9-րդ միջազգային օրը։ Այս մասին տեղեկացնում են ԿԳՄՍՆ-ից։ «2015 թվականից սկսած՝ ողջ աշխարհում նշվում է Յոգայի միջազգային օրը: ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեան...

11:38 04/09/2018Сборная Армении по футболу провела тренировку перед матчем с командой ЛихтенштейнаВ сборе принял участие также полузащитник национальной сборной и лондонского «Арсенала» Генрих Мхитарян.
15:37 03/09/2018«Арсенал» выступил с заявлением по вопросу участия Генриха Мхитаряна в выездном матче в Баку«Безопасность игроков команды всегда для нас была приоритетом. Мы обсудим ситуацию, создавшуюся вокруг Мхитаряна, поговорим с ним, после чего примем окончательное решение».
17:58 01/09/2018Полузащитник сборной Франции Поль Погба хочет вернуться в «Ювентус»Однако Поль тверд в своем желании уйти из «Манчестер Юнатед» и вернуться в «Ювентус», где футболист провел лучший отрезок своей клубной карьеры.
16:10 01/09/2018Роналду из зависти к Модричу не полетел на вручение наград УЕФАМодрич, ставший игроком года по версии УЕФА, в составе сборной Хорватии дошел до финала чемпионата мира 2018 года и получил «Золотой мяч» как лучший футболист мундиаля.
11:44 30/08/2018Сестры Уильямс сыграют между собой на Открытом чемпионате США по теннисуШестикратная победительница этого турнира Серена (17-й номер посева) во втором круге оказалась сильнее немки Карины Виттхефт.
18:14 29/08/2018Футболист сборной Германии привозил на ЧМ в России собственный кальян25-летний игрок давно увлекается кальяном.
15:35 29/08/2018Тренер Жозе Моуринью на грани отставки в «Манчестер Юнайтед»Разговоры об увольнении португальского тренера вяло шли почти все лето, чему причиной назывались закулисные разногласия Моуринью с руководством клуба.
18:38 28/08/2018Роналдо купит футбольный клуб за €30 миллионовНынешний глава клуба Карлос Суарес сохранит свое место в клубе, но в качестве генерального директора.
11:11 27/08/2018В возрасте 73 лет скончался легендарный голкипер ереванского «Арарата» Алеша Абраамян«Всего лишь через 2 дня ему исполнилось бы 73 года. Вместо поздравлений, скорее всего, придется проститься с тобой в этот день», – написал он.
18:10 25/08/2018Акции «Ювентуса» выросли вдвое после перехода Криштиану РоналдуСтоимость одной акции туринского клуба составляет более 1 евро на данный момент.
15:42 25/08/2018Дэвиду Бекхэму грозит штраф и лишение водительских правФутболист отрицает вину в нарушении правил, поэтому решение по его делу будет принято в суде. Заседание состоится 28 августа.
18:49 24/08/2018«Кошка Ваканда»: президент Федерации тенниса Франции посчитал неприемлемым наряд Серены Уильямс«Наряд Серены Уильямс в этом году – он будет впредь неприемлемым. Нужно уважать игру и место ее проведения», – цитирует Tennis Magazine Джудичелли.
13:40 24/08/2018Генрих Мхитарян ответил на критику: После двух поражений «Арсенал» всё равно движется в правильном направлении«Я сам свой самый большой критик, дополнительная критика мне не нужна», – сказал Мхитарян.
15:33 23/08/2018Миллиардер Алишер Усманов вложил в развитие узбекского футбола $ 20 млн.В ближайшие годы планируется также модернизировать стадион «Пахтакора». Стоимость проекта оценивается в 100 миллионов долларов.
14:31 22/08/2018Один из высокооплачиваемых футболистов мира Неймар отдает почти 85% доходов родителямРешение о таком разделении доходов семья Неймара приняла, когда ему было 14 лет.
13:44 18/08/2018Обряд посвящения в игроки «Ювентуса»: Роналду исполнил песню для партнеров по командеДебют Роналду за «Ювентус» может состоятся в матче 1-го тура серии А против «Кьево».
19:31 16/08/2018Армянский гроссмейстер Левон Аронян занял 5 место в турнире St. Louis Rapid & BlitzПобедителем турнира стал американец Хикару Накамуру, который набрал 22.5 очка.
15:49 16/08/2018Нападающий «Атлетико» Диего Коста признан лучшим игроком матча за Суперкубок УЕФАПервый гол Косты стал самым быстрым в истории Суперкубка УЕФА – испанец забил на 50-й секунде встречи.
10:28 16/08/2018Турецкий клуб из низшего дивизиона купил коз вместо футболистов«У нас будет больше доходов. Мы действовали в интересах команды, а также внесли свой вклад в производство страны», – отметил он.
16:27 15/08/2018Зинедин Зидан захотел занять место Жозе МоуриньоЗидану также было предложено возглавить сборную Катара. Французу обещали оклад в 50 миллионов евро в год и четырехлетний контракт.