21:52 18/06/2023Իմ թիմին տրամադրել եմ, որ վաղվա հանդիպումը բարդ է լինելու. ՊետրակովՀունիսի 19-ին Երևանում կկայան ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024-ին թվականի առաջնության որակավորման փուլի Հայաստան-Լատվիա հանդիպումը։
19:46 18/06/2023Լուկաս Սելարայանը ճանաչվել է Եվրո-2024-ի ընտրական մրցաշարի երրորդ տուրի լավագույն ֆուտբոլիստՀայաստանի հավաքականի և ամերիկյան «Քոլամբուս Քրյուի» հարձակվող Լուկաս Սելարայանը WhoScored-ի վարկածով ճանաչվել է Եվրո-2024-ի ընտրական մրցաշարի երրորդ տուրի լավագույն ֆուտբոլիստ: 30-ամյա ֆուտբոլիստը...
14:39 18/06/2023Հաստատվել է Հայաստան-Լատվիա հանդիպումը սպասարկող մրցավարական անձնակազմըՀայաստան-Լատվիա հանդիպումը կսպասարկի մրցավարական անձնակազմը Սլովակիայից։ Հանդիպման մրցավար է նշանակվել Պետեր Կրալովիչը։ Մրցավարի օգնականներն են Միլան Շտրբոն և Տոմաշ Վորելը, 4-րդ պաշտոնյան է Մարտին...
20:06 17/06/2023Հայաստան-Լատվիա հանդիպման բոլոր տոմսերը սպառված ենՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլի Հայաստան-Լատվիա հանդիպումը կկայանա հունիսի 19-ին՝ ժամը 20:00-ին, Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում: ՀՖՖ-ից հայտնում են, որ...
19:30 17/06/2023Երկրպագուների միասնական երթ՝ Հայաստան - Լատվիա խաղից առաջՀունիսի19-ին ժամը 16:00-ին Հաայաստան - Լատվիա խաղից առաջ FAF-ը կազմակերպում է երկրպագուների միասնական երթ` Ֆրանսիայի հրապարակից (Արամ Խաչատրյանի արձանի մոտից), որը կավարտվի Հանրապետական մարզադաշտում:...
18:02 17/06/2023Իտալական Ա Սերիայի երեք ակումբ հավակնում է ձեռք բերել ՍպերցյանինԿրասնոդարի և Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Էդուարդ Սպերցյանը կարող է կարիերան շարունակել իտալական Ա Սերիայում: Լուրը հայտնում է RB Sport-ը։ Ֆուտբոլիստի ծառայություններով հետաքրքրված են «Ինտերը»,...
16:15 17/06/2023Հաղթական տեսանյութը՝ ՈւելսիցԵվրո-2024-ի ընտրական փուլի խաղում Հայաստանի հավաքականը 4-2 հաշվով հաղթեց Ուելսին։
14:06 17/06/2023Որքան շուտ Մբապեն միանա «Ռեալին», այնքան լավ. ՌոդրիգոՄադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Ռոդրիգոն կողմ է արտահայտվել «Պարի Սեն Ժերմենի» հարձակվող Կիլիան Մբապեի՝ մադրիդյան ակումբ տեղափոխվելուն։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ նրա խոսքերը հայտնում է COPE-ը։ «Այժմ մեզ...
12:30 17/06/2023Աշոտ Ադամյանը հաղթել է թուրք մրցակցին՝ դառնալով Եվրոպայի չեմպիոնՄոլդովայի մայրաքաղաք Քիշնևում ընթացող բազկամարտի Եվրոպայի 32-րդ առաջնությունում Աշխարհի գավաթի կրկնակի հաղթող, Սպորտի միջազգային վարպետ Աշոտ Ադամյանը հաղթանակ է տարել։ Հաղթելով թուրք մրցակցին՝ նա...
09:35 17/06/2023Էդուարդ Վարդանյանը իր հաղթանակը նվիրել է Արցախում շրջափակման մեջ գտնվող 120 000 հայերինՀունիսի 16-ին Սոչիում կայացած խառը մենամարտերի Absolute Championship Akhmat՝ АСА մրցաշարում հաղթել է Ռուսաստանը ներկայացնող հայ մարտիկ Էդուարդ Վարդանյանը։ Նա երրորդ ռաունդում ղազախստանցի Արտյոմ...
08:40 17/06/2023Մենք արժանի հաղթանակ տարանք. Ալեքսանդր ՊետրակովՀայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը զարմազած չէ Ուելս - Հայաստան հանդիպման արդյունքից՝ 2-4։ ՈՒԵՖԱ Եվրո-2024-ի որակավորման խմբային փուլի Ուելս - Հայաստան հանդիպումից հետո...
23:24 16/06/2023Ուելս-Հայաստան՝ 1։2ՈՒԵՖԱ Եվրո-2024-ի որակավորման խմբային փուլի Ուելս - Հայաստա հանդիպման հաշիվը բացեց Ուելսի հավաքականը։ Քիչ անց Լուկասը հավասարեցրեց հաշիվը, իսկ Ռանոսի գոլի շնորհիվ Հայաստանի հավաքականն առաջ անցավ...
21:45 16/06/2023Հայաստանի ազգային հավաքականի կազմը Ուելսի դեմ խաղումԺամը 22։45-ին կմեկնարկի ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Ուելս-Հայաստան հանդիպումը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը Ուելսի դեմ խաղը կսկսի հետևյալ կազմով՝
16:35 16/06/2023«Միլանի» հարձակվող Օլիվյե Ժիրուն աջակցել է արցախահայությանըԻտալական «Միլանի» և Ֆրանսիայի հավաքականի հարձակվող Օլիվյե Ժիրուն որոշել է աջակցել աշխարհում հալածվող քրիստոնյաներին և Արցախի Հանրապետության (ԼՂՀ) հայերին, ովքեր արդեն կես տարի տառապում են Ադրբեջանի...
13:08 16/06/2023Ուելս-Հայաստան հանդիպման վերջնական հայտացուցակից բացակայում է Կամո ՀովհաննիսյանըԱյսօր կկայանա ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Ուելս-Հայաստան հանդիպումը։ ՀՖՖ կայքում հրապարակված է Հայաստանի ազգային հավաքականի վերջնական հայտացուցակն Ուելսի դեմ...
10:56 16/06/2023Արցախցի Սարգիս Հարությունյանը կրկին հաղթել է թուրք մարզիկինԲազկամարտի Եվրոպայի չեմպիոն է դարձել 44-օրյա պատերազմում երկու ոտքը կորցրած արցախցի Սարգիս Հարությունյանը։ Այս անգամ ևս նա հաղթել է թուրք մարզիկին։ Նշենք, որ 2022 թ-ին Սարգիս Հարությունյանը հաղթել է...
10:00 16/06/2023Մեր նպատակն է որակավորվել Եվրո 2024-ի համար. Պետրակով«Կարծում եմ՝ բավականին դժվար խաղ կլինի, կփորձենք պայքարել ու կռվել մինչև վերջ: Կփորձենք խաղալ 3 միավորի համար»,- ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Ուելս-Հայաստան...
13:40 15/06/2023Կարեն Խաչանովը վնասվածքի պատճառով չի մասնակցի Գերմանիայում կայանալիք ATP-500 մրցաշարինՕլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր, ռուսաստանաբնակ հայազգի թենիսիստ Կարեն Խաչանովը (10-րդը ATP վարկանշային աղյուսակում) չի մասնակցի Գերմանիայի Հալլե քաղաքում կայանալիք ATP-500 շարքի մրցաշարին, գրում...
12:14 15/06/2023Փոքրիկների բացօթյա մարզումը՝ ՎերիշենումՍյունիքի մարզի Վերիշեն բնակավայրում փոքրիկները մարզվում են մանկապարտեզի բակում։ Լուսանկարները՝ ՆՈՒՀ-ի ֆեյսբուքյան էջից։

13:35 01/08/2016Levon Aronyan ranks 5thFIDE published August 2016 FIDE Rating List. World Champion Magnus Carlsen (2857) is leading the list of the world strongest 100 chess players. Our compatriot Levon Aronian (2792) is the 5th,...
13:32 01/08/2016Sergei Movsisyan wins Pardubice Open Tournament 2016Czech Open 2016 Pardubice Open came to its end. This year 291 chess players, representing 39 countries were participating in the tournament. There were 45 GMs, 62 IMs and 62 FMs among the...
15:42 30/07/2016International Weightlifting Fed disqualifies Russian team from OlympicsInternational Weightlifting Federation has disqualified the Russian team from the Summer Olympic Games in Rio, the press service of the organization said on Friday, according to TASS agency.
18:10 29/07/2016Artashes Nersisyan: Many countries become competitive in weightliftingIn an interview with the National Olympic Committee of Armenia, Head coach of Armenian Women’s Weightlifting team, Artashes Nersisyan spoke about the team’s achievements, as well as the opportunities...
15:01 29/07/2016FIDE World U16 Chess Olympiad: Armenian is on the third place before last roundFIDE World Youth U16 Chess Olympiad is coming to its end in Poprad, Slovakia, Chess federation of Armenia reports.
15:53 27/07/2016Henrikh Mkhitaryan: My father’s death made me grow up fasterThere is not a day that goes by when Henrikh Mkhitaryan, Armenian National Team and Manchester United midfielder does not think about his father, Hamlet Mkhitaryan who died from a brain tumour aged...
16:06 25/07/2016FIDE World Youth U16 Chess Olympiad: Armenia is leading the table after 3 roundsYesterday the matches of round 2 and round 3 were played at FIDE World Youth U16 Chess Olympiad, Chess federation of Armenia reports.
15:47 25/07/2016Der Standard: Austrian swimmer paralyzed during European Games in Baku has not received compensation from organizers so farAustrian swimmer Vanessa Sahinovic, who was injured during an accident before the start of the European Games in Baku, currently is paraplegic and has not received a compensation so far, the Austrian...
15:00 25/07/2016Wrestler Shant Khachatryan becomes European Cadet Championship winnerThe European Cadet Championship came to an end at the Swedish capital Stockholm. On the last competition day wrestlers of 46kg, 54kg, 63kg, 76kg and 100kg weight class competed. According to ANOC...
14:50 25/07/2016First group of Armenian athletes leaves for RioThe first group of the Armenian athletes participating in the Olympic Games has left for the Olympic capital, ANOC press service reports.
17:23 23/07/2016Hayk Gasparyan triumphed over Azerbaijani athlete, conquered gold medalThe World 5th Kung Fu championship is underway in Moscow. The representative of the Armenian team Hayk Gasparyan (55kg) became a champion in the age group of 17-19. In the finals Gasparyan gained...
16:37 23/07/2016Henrikh Mkhitaryan hopes Man United will get strongerArmenian National and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan has commented on the defeat of his team suffered from Borussia Dortmund.
20:25 22/07/2016Henrikh Mkhitaryan scores first goal for Man United against Borussia DortmundHenrikh Mkhitaryan found the net for the first time since joining Manchester United and it came against his former club Borussia Dortmund, Metro reported.
12:57 22/07/2016Henrikh Mkhitaryan takes on number 22Manchester United announced the Premier League squad numbers for the 2016/17 season, including those to be worn by the club's three new signings.
17:26 21/07/2016Arman Andreasyan triumphed over Azerbaijani athlete and became European ChampionThe European Championship in underway in Stockholm, Sweden. On the second competition day wrestlers of 46kg, 54kg, 63kg, 76kg and 100kg weight class fought on the mat. As the press service of the...
15:08 21/07/2016Armenian youth basketball team defeats Georgian teamThe Armenia youth national basketball team has celebrated its first victory at the European Championship Division B, ANOC press service reports.
15:16 20/07/2016Armenian Cadet wrestlers conquer 3 medals at European ChampionshipThe Cadet European Championship has kicked off at Stockholm, Sweden, Armenian National Olympic Committee (ANOC) reports, adding on the first competition day freestyle wrestlers started the struggle.
16:35 19/07/2016China Tour 2016 will be a unique test for MkhitaryanJose Mourinho will take a 25-man squad to China for Tour 2016, presented by Aon, with Borussia Dortmund and Manchester City lying in wait, the official website informs.
13:09 14/07/2016Armenia U18 women’s basketball team – winner of European Championship Division CIn the final of the European Championship Division B held in Tbilisi Armenia was competing against Georgia, ANOC press service reports.
17:07 13/07/2016Open Fun Football in StepanakertAnother “Open Fun Football” event organized by the FFA has ended in Stepanakert. According to the official website of the FFA, 169 children from Stepanakert and Martakert participated in the event....