21:52 18/06/2023Իմ թիմին տրամադրել եմ, որ վաղվա հանդիպումը բարդ է լինելու. ՊետրակովՀունիսի 19-ին Երևանում կկայան ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024-ին թվականի առաջնության որակավորման փուլի Հայաստան-Լատվիա հանդիպումը։
19:46 18/06/2023Լուկաս Սելարայանը ճանաչվել է Եվրո-2024-ի ընտրական մրցաշարի երրորդ տուրի լավագույն ֆուտբոլիստՀայաստանի հավաքականի և ամերիկյան «Քոլամբուս Քրյուի» հարձակվող Լուկաս Սելարայանը WhoScored-ի վարկածով ճանաչվել է Եվրո-2024-ի ընտրական մրցաշարի երրորդ տուրի լավագույն ֆուտբոլիստ: 30-ամյա ֆուտբոլիստը...
14:39 18/06/2023Հաստատվել է Հայաստան-Լատվիա հանդիպումը սպասարկող մրցավարական անձնակազմըՀայաստան-Լատվիա հանդիպումը կսպասարկի մրցավարական անձնակազմը Սլովակիայից։ Հանդիպման մրցավար է նշանակվել Պետեր Կրալովիչը։ Մրցավարի օգնականներն են Միլան Շտրբոն և Տոմաշ Վորելը, 4-րդ պաշտոնյան է Մարտին...
20:06 17/06/2023Հայաստան-Լատվիա հանդիպման բոլոր տոմսերը սպառված ենՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլի Հայաստան-Լատվիա հանդիպումը կկայանա հունիսի 19-ին՝ ժամը 20:00-ին, Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում: ՀՖՖ-ից հայտնում են, որ...
19:30 17/06/2023Երկրպագուների միասնական երթ՝ Հայաստան - Լատվիա խաղից առաջՀունիսի19-ին ժամը 16:00-ին Հաայաստան - Լատվիա խաղից առաջ FAF-ը կազմակերպում է երկրպագուների միասնական երթ` Ֆրանսիայի հրապարակից (Արամ Խաչատրյանի արձանի մոտից), որը կավարտվի Հանրապետական մարզադաշտում:...
18:02 17/06/2023Իտալական Ա Սերիայի երեք ակումբ հավակնում է ձեռք բերել ՍպերցյանինԿրասնոդարի և Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Էդուարդ Սպերցյանը կարող է կարիերան շարունակել իտալական Ա Սերիայում: Լուրը հայտնում է RB Sport-ը։ Ֆուտբոլիստի ծառայություններով հետաքրքրված են «Ինտերը»,...
16:15 17/06/2023Հաղթական տեսանյութը՝ ՈւելսիցԵվրո-2024-ի ընտրական փուլի խաղում Հայաստանի հավաքականը 4-2 հաշվով հաղթեց Ուելսին։
14:06 17/06/2023Որքան շուտ Մբապեն միանա «Ռեալին», այնքան լավ. ՌոդրիգոՄադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Ռոդրիգոն կողմ է արտահայտվել «Պարի Սեն Ժերմենի» հարձակվող Կիլիան Մբապեի՝ մադրիդյան ակումբ տեղափոխվելուն։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ նրա խոսքերը հայտնում է COPE-ը։ «Այժմ մեզ...
12:30 17/06/2023Աշոտ Ադամյանը հաղթել է թուրք մրցակցին՝ դառնալով Եվրոպայի չեմպիոնՄոլդովայի մայրաքաղաք Քիշնևում ընթացող բազկամարտի Եվրոպայի 32-րդ առաջնությունում Աշխարհի գավաթի կրկնակի հաղթող, Սպորտի միջազգային վարպետ Աշոտ Ադամյանը հաղթանակ է տարել։ Հաղթելով թուրք մրցակցին՝ նա...
09:35 17/06/2023Էդուարդ Վարդանյանը իր հաղթանակը նվիրել է Արցախում շրջափակման մեջ գտնվող 120 000 հայերինՀունիսի 16-ին Սոչիում կայացած խառը մենամարտերի Absolute Championship Akhmat՝ АСА մրցաշարում հաղթել է Ռուսաստանը ներկայացնող հայ մարտիկ Էդուարդ Վարդանյանը։ Նա երրորդ ռաունդում ղազախստանցի Արտյոմ...
08:40 17/06/2023Մենք արժանի հաղթանակ տարանք. Ալեքսանդր ՊետրակովՀայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը զարմազած չէ Ուելս - Հայաստան հանդիպման արդյունքից՝ 2-4։ ՈՒԵՖԱ Եվրո-2024-ի որակավորման խմբային փուլի Ուելս - Հայաստան հանդիպումից հետո...
23:24 16/06/2023Ուելս-Հայաստան՝ 1։2ՈՒԵՖԱ Եվրո-2024-ի որակավորման խմբային փուլի Ուելս - Հայաստա հանդիպման հաշիվը բացեց Ուելսի հավաքականը։ Քիչ անց Լուկասը հավասարեցրեց հաշիվը, իսկ Ռանոսի գոլի շնորհիվ Հայաստանի հավաքականն առաջ անցավ...
21:45 16/06/2023Հայաստանի ազգային հավաքականի կազմը Ուելսի դեմ խաղումԺամը 22։45-ին կմեկնարկի ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Ուելս-Հայաստան հանդիպումը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը Ուելսի դեմ խաղը կսկսի հետևյալ կազմով՝
16:35 16/06/2023«Միլանի» հարձակվող Օլիվյե Ժիրուն աջակցել է արցախահայությանըԻտալական «Միլանի» և Ֆրանսիայի հավաքականի հարձակվող Օլիվյե Ժիրուն որոշել է աջակցել աշխարհում հալածվող քրիստոնյաներին և Արցախի Հանրապետության (ԼՂՀ) հայերին, ովքեր արդեն կես տարի տառապում են Ադրբեջանի...
13:08 16/06/2023Ուելս-Հայաստան հանդիպման վերջնական հայտացուցակից բացակայում է Կամո ՀովհաննիսյանըԱյսօր կկայանա ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Ուելս-Հայաստան հանդիպումը։ ՀՖՖ կայքում հրապարակված է Հայաստանի ազգային հավաքականի վերջնական հայտացուցակն Ուելսի դեմ...
10:56 16/06/2023Արցախցի Սարգիս Հարությունյանը կրկին հաղթել է թուրք մարզիկինԲազկամարտի Եվրոպայի չեմպիոն է դարձել 44-օրյա պատերազմում երկու ոտքը կորցրած արցախցի Սարգիս Հարությունյանը։ Այս անգամ ևս նա հաղթել է թուրք մարզիկին։ Նշենք, որ 2022 թ-ին Սարգիս Հարությունյանը հաղթել է...
10:00 16/06/2023Մեր նպատակն է որակավորվել Եվրո 2024-ի համար. Պետրակով«Կարծում եմ՝ բավականին դժվար խաղ կլինի, կփորձենք պայքարել ու կռվել մինչև վերջ: Կփորձենք խաղալ 3 միավորի համար»,- ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Ուելս-Հայաստան...
13:40 15/06/2023Կարեն Խաչանովը վնասվածքի պատճառով չի մասնակցի Գերմանիայում կայանալիք ATP-500 մրցաշարինՕլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր, ռուսաստանաբնակ հայազգի թենիսիստ Կարեն Խաչանովը (10-րդը ATP վարկանշային աղյուսակում) չի մասնակցի Գերմանիայի Հալլե քաղաքում կայանալիք ATP-500 շարքի մրցաշարին, գրում...
12:14 15/06/2023Փոքրիկների բացօթյա մարզումը՝ ՎերիշենումՍյունիքի մարզի Վերիշեն բնակավայրում փոքրիկները մարզվում են մանկապարտեզի բակում։ Լուսանկարները՝ ՆՈՒՀ-ի ֆեյսբուքյան էջից։

16:54 21/07/2018Еще один клуб поддержал кандидатуру Артура Ванецяна на пост главы Федерации футбола Армении“Гандзасар-Капан” поддерживает кандидатуру А. Ванецяна на пост президента ФФА.
15:16 21/07/2018Трамп поручил проверить на безопасность подаренный Путиным мячАмериканский президент отдал презент жене и заявил, что это станет подарком его сыну Барону.
14:02 20/07/2018Сегодня во всём мире отмечают Международный день шахматУже много лет, начиная с 1966 года, во всем мире 20 июля отмечают Международный день шахмат (International Chess Day).
18:19 19/07/2018Новичок «Арсенала»: Генрих Мхитарян может стать одним из самых лучших игроков Премьер-лиги«Он прекрасно играет. С мячом, без мяча, то, как он работает в команде, когда создает моменты атаки … это просто великолепно», – отметил Сократис.
17:36 19/07/2018ФК «Пюник» поддержит кандидатуру главы СНБ А.Ванецяна на посту президента Федерации футбола АрменииАрмянский футбольный клуб «Пюник» распространил заявление касательно возможного участия директора Службы национальной безопасности РА Артура Ванецяна в выборах президента ФФА.
16:26 19/07/2018Призер зимних Олимпийских игр погиб от ножевого раненияПолиция Алма-Аты ведет розыск двух неустановленных лиц, подозреваемых в нанесении ножевого ранения фигуристу, сообщила пресс-служба городского департамента внутренних дел.
13:14 19/07/2018Артур Ванецян: Не стану скрывать – у меня есть желание возглавить Федерацию футбола Армении«Не скажу, что откажусь. Мы обсудим этот вопрос и в ближайшее время сообщим. Если я решу выдвинуть свою кандидатуру на этот пост, то заявлю об это заранее», – сказал Ванецян.
12:00 18/07/2018Она сказала «да»: Серхио Рамос сделал предложение матери 3 своих сыновейКапитан сборной Испании, являющийся в ее составе чемпионом мира (2010) и двукратным чемпионом Европы (2008, 2012) встречается с Рубио с 2012 года.
10:56 18/07/2018Чемпион мира в составе сборной Франции Поль Погба «разрывается» между Турином и МанчестеромПоль Погба намерен в очередной раз сменить клуб.
19:53 17/07/2018В Италии появился десерт из песочного теста и заварного крема в честь РоналдуДесерт, который теперь будет носить имя 33-летнего форварда, состоит из песочного теста, заварного крема и подается с вином из Мадейры, острова, на котором родился игрок.
14:22 17/07/2018Футболист сборной Хорватии Анте Ребич погасил кредиты жителей родной деревниРебич провел на турнире шесть матчей и забил один мяч – в ворота сборной Аргентины в поединке группового этапа (3:0).
13:44 17/07/2018Нападающий туринского «Ювентуса» Криштиану Роналду рассказал о соперничестве с Месси«Играть противЛионеля Месси было замечательно. Вам всем это нравилось, это было интересно. Но я не считал это соперничеством», – сказал форвард.
19:07 16/07/2018Allez les Bleus: капитан сборной Армении Генрих Мхитарян поздравил французов с победой на ЧМ-2018«Поздравляю Чемпионов мира!» – подписал фото Мхитарян.
16:23 16/07/2018Президент Армении Армен Саркисян посмотрел финальный матч ЧМ-2018Сборная Франции накануне, 15 июля, одержала победу над командой Хорватии в матче за титул чемпиона мира по футболу со счетом 4:2.
14:04 16/07/2018Мона Лиза «отпраздновала» победу французов на ЧМ-2018, надев футболку национальной сборнойВ честь победы национальной команды в Twitter знаменитого парижского музея была опубликована изменённая версия картины Леонардо да Винчи «Мона Лиза».
18:01 14/07/2018Снова простили: ФИФА не станет наказывать хорвата Домагоя Виду за очередное скандальное видеоФинал чемпионата мира-2018 между хорватами и сборной Франции состоится 15 июля. Матч пройдет на стадионе «Лужники» и начнется в 18:00 по московскому времени.
16:04 14/07/2018В Минфине Испании напомнили Роналду об угрозе ареста в Италии10 июля мадридский «Реал» объявил о переходе 33-летнего португальского нападающего в «Ювентус». В Италии Роналду будет получать 30 миллионов евро в год.
18:15 13/07/2018Футбольный болельщик накричал и облил пивом журналиста в прямом эфиреПо его словам, английские болельщики были очень обозлены из-за результата игры.
15:26 13/07/2018Президент ФИДЕ Кирсан Илюмжинов отстранён от должностиИлюмжинов отстранён на 18 месяцев, на 12 из которых – условно с испытательным периодом в 2 года. Фактически отстранение составит 6 месяцев – с 13 июля 2018 года по 12 января 2019 года.
10:51 13/07/2018Футболист сборной Франции станет мужем Памелы Андерсон, она старше его на 19 летРади Андерсон Рами оставил свою гражданскую жену и двух годовалых сыновей близнецов.