15:30 22/06/2023Հայաստանը Եվրոպական ամառային երրորդ խաղերում ներկայացնում է 57 մարզիկ՝ 9 մարզաձևումԼեհաստանի Կրակով քաղաքում պաշտոնապես տրվել է Եվրոպական ամառային երրորդ խաղերի մեկնարկը. խաղերի ընթացքում 49 երկրի ավելի քան 7000 մարզիկ-մարզուհիներ 28 մարզաձևում կպայքարեն մեդալների 253 հավաքածուի...
15:50 21/06/2023«Ալաշկերտը» և Արտակ Գրիգորյանը չեն երկարաձգել պայմանագրի ժամկետը«Ալաշկերտը» և թիմի կիսապաշտպան Արտակ Գրիգորյանը չեն երկարաձգել պայմանագրի ժամկետը: Այս մասին հայտնում են ֆուտբոլային ակումբից ու մանրամասնում, որ 35-ամյա ֆուտբոլիստը 2015-ից պաշտպանում էր...
15:03 21/06/2023Հայ մարզիկները պաուերլիֆտինգի աշխարհի առաջնությունից վերադարձել են հաղթանակներովԻսպանիաի Աստորգա քաղաքում կայացել է պաուերլիֆտինգի աշխարհի 2023 թ. PRO առաջնությունը, որին մասնակցել են նաև Հայաստանի ներկայացուցիչները: ԿԳՄՍՆ-ից հայտնում են, որ չեմպիոնի տիտղոսը նվաճել և նոր...
09:50 21/06/2023ՀՖՖ-ն իր ֆեյսբուքյան էջից ջնջել է զինանշանի ֆոնին արված լուսանկարը«Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախկին մամուլի խոսնակ Վազգեն Սաղաթելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
08:24 21/06/202310 ֆուտբոլիստ հեռացել է «Արարատ» ֆուտբոլային ակումբից2022/23 մրցաշրջանի ավարտից հետո «Արարատի» կազմում իրենց ելույթներն ավարտում են դարպասապահներ Սերգեյ Ռևյակինն ու Գոռ Մանուկյանը, պաշտպաններ Հայկ Իշխանյանը, Հովհաննես Նազարյանը, Վարդան Արզոյանը, Դուշան...
17:52 20/06/2023Հայտնի Է «Ուրարտուի» մրցակիցը Չեմպիոնների լիգայի որակավորման փուլումՇվեյցարիայի Նիոն քաղաքում տեղի ունեցավ Չեմպիոնների Լիգայի 2023/24թթ․ խաղարկության որակավորման առաջին փուլի վիճակահանությունը։ «Ուրարտու»-ի մրցակիցը կլինի Բոսնիա և Հերցեգովինայի չեմպիոն «Զրինսկին»։...
08:13 20/06/2023Հայաստանի թիմը՝ Եվրոպայի կայծակնային շախմատի զույգ առաջնության չեմպիոնՀայաստանի թիմը դարձել է Լեհաստանի Կրակով քաղաքում կայացած Եվրոպայի կայծակնային շախմատի զույգ առաջնության չեմպիոն։ Այս մասին հայտնում են Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից։ Հիշեցնենք, որ Հայաստանից...
23:27 19/06/2023Գոհ եմ բոլորի նվիրումից և անձնազոհ խաղից. Ալեքսանդր Պետրակով«Այս պահին նրանք նստած են հանդերձարանում, որոշները նույնիսկ կանգնել չեն կարողանում»։
23:02 19/06/2023Ինչպես են նշում հաղթանակը մարզադաշտումԵվրո-2024-ի ընտրական փուլի հերթական տուրում Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի՝ Լատվիայի ազգային հավաքականի դեմ տարած հաղթանակը մեծ ուրախություն է պարգևել երկրպագուներին։ «Ֆոտոլուր»-ը խաղի...
21:58 19/06/2023Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը 2-1 հաշվով հաղթեց Լատվիայի հավաքականին և մրցաշարային աղյուսակում բարձրացավ առաջին հորիզոնականԵվրո-2024-ի ընտրական փուլի հերթական տուրում Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը 2-1 հաշվով հաղթեց Լատվիայի ազգային հավաքականին: Այս պահի դրությամն Հայաստանի հավաքականը խմբում առաջատարն է 6...
19:50 19/06/2023Քիչ անց՝ Երևանի ժամանակով 20։00-ին, կմեկնարկի Եվրո-2024-ի ընտրական փուլի 4-րդ տուրի Հայաստան -Լատվիա հանդիպումըՔիչ անց՝ Երևանի ժամանակով 20։00-ին, կմեկնարկի Եվրո-2024-ի ընտրական փուլի 4-րդ տուրի Հայաստան -Լատվիա հանդիպումը։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» ստադիոնում Հայաստանի...
16:28 19/06/2023Հովհաննիսյան. Հայաստանի ազգային հավաքականն իր փայլուն հաղթանակը պիտի նվիրեր Արցախում շրջափակման մեջ գտնվող մեր հայրենակիցներինԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի համահիմնադիր Վահե Հովհաննիսյանը գրում է. «Սա իհարկե ավելի վաղ պիտի արվեր՝ Ուելս-Հայաստան խաղից անմիջապես հետո։ Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականը, հումանիզմի ու...
15:47 19/06/2023Հովհաննես Իշխանյան. Հայաստանի հավաքականը օկուպացված ա այնպես, ինչպես ՀայաստանըՀրապարակախոս Հովհաննես Իշխանյանը գրում է. «Հայաստանի ֆուտբոլի հաղթանակը շնորհավորելի չի, երբ 120 հազար մարդ, որոնց ներկայացնում է հավաքականը, 6 ամիս է կտրված են աշխարհից։ Արցախը շրջափակվել ա...
12:20 19/06/2023Հայաստանի ազգային հավաքականի վերջնական հայտացուցակը Լատվիայի դեմ խաղումՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հրապարակել է Հայաստանի ազգային հավաքականի վերջնական հայտացուցակը Լատվիայի դեմ խաղում։ Նշվում է, որ Անդրե Չալըշըրը և Կամո Հովհաննիսյանը վնասվածքի պատճառով չեն ընդգրկվել...
11:48 19/06/2023Շանթ Սարգսյանը և Էլինա Դանիելյանը մասնակցում են Եվրոպայի կայծակնային շախմատի զույգ առաջնությունԱյսօր Լեհաստանի Կրակով քաղաքում տեղի կունենա 2023 թվականի Եվրոպայի կայծակնային շախմատի զույգ առաջնությունը: Հայաստանը ներկայացնում են Շանթ Սարգսյանը և Էլինա Դանիելյանը: Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայից...
11:40 19/06/2023Կարեն Խաչանովը դուրս է մնացել ATP-ի վարկանիշային աղյուսակի լավագույն տասնյակիցՊրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիան (ATP) հրապարակել է վարկանիշային աղյուսակը, որի համաձայն, ռուսաստանաբնակ հայազգի թենիսիստ Կարեն Խաչանովը դուրս է մնացել թոփ տասնյակից՝ զբաղեցնելով 11-րդ տեղը։...
11:22 19/06/2023Հավաքականի նախախաղային մարզումը` լուսանկարներովՀայաստանի ազգային հավաքականը վերջին մարզումն է անցկացրեց տնային հանդիպումից առաջ։ Հիշեցնենք, որ ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Հայաստան-Լատվիա հանդիպումը կկայանա...
08:23 19/06/2023Իսպանիան նվաճեց Ազգերի լիգայի գավաթըՖուտբոլի Իսպանիայի հավաքականը ՈւԵՖԱ-ի Ազգերի լիգայի եզրափակչում հաղթել է Խորվաթիայի ընտրանուն: Նիդեռլանդների Ռոտերդամ քաղաքում տեղի ունեցած եզրափակիչի հիմնական և լրացուցիչ ժամանակն ավարտվել է ոչ ոքի՝...
22:10 18/06/2023Հայաստանի պատմության մեջ առաջին անգամ ըմբշամարտի մեր ընտրանին հաղթում է թիմային պայքարումՆարեկ Նիկողոսյանն ազատ ոճի ըմբշամարտի պատանիների (Մ17) 71 կգ քաշային կարգում դարձել է Եվրոպայի չեմպիոն: Ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի պատանեկան հավաքականը...

10:10 15/08/2018«Я счастлив»: Манджукич объявил о завершении карьеры в сборной Хорватии«Я счастлив и очень горжусь этим серебром, которое был выковано через годы, боль, усилия, работу, разочарования и трудные моменты», – заявил футболист в своем прощальном письме.
15:05 13/08/2018Криштиану Роналду забил гол в дебютном матче в составе «Ювентуса»Португальцу понадобилось всего восемь минут, чтобы поразить ворота дублирующего состава «Ювентуса» в традиционном предсезонном матче между основой и резервистами туринского коллектива.
17:09 11/08/2018Взволнованный из-за дебюта Роналду признался: Хочу сделать болельщиков «Ювентуса» счастливыми«Хочу быть в хорошей форме и помогать команде выигрывать трофеи – это всё, что мне нужно.
14:49 10/08/2018Владимир Арутюнян и Лев Саркисян завоевали бронзовые медали на чемпионате Европы по водным видам спортаВладимир Арутюнян и Лев Саркисян завоевали бронзовые медали в синхронных прыжках в воду с 10-метровой вышки, уступив только парам из России и Великобритании.
20:01 09/08/2018Армянский кох представлен на фестивале национальных единоборств в УкраинеВ Запорожье проходит 22-й Международный фестиваль национальных воинских и традиционных культур «Запорожский Спас».
14:12 09/08/2018На реке Дебед пройдет первенство Армении по рафтингуПри этом 30% собранной в ходе первенства суммы будет направлено на организации досуга детей и молодых людей с инвалидностью посредством рафтинга и походов.
11:02 09/08/2018Испанец Аррисабалага стал самым дорогим голкипером мираАррисабалага заключил с лондонцами контракт на семь лет.
20:15 07/08/2018Бразилец Роналдо не включил португальца Роналду в сборную мира всех времёнВ то же время в числе 11 лучших оказался аргентинец Лионель Месси.
19:01 07/08/2018Олимпия, семья и Бог впереди: жена Алексиса Оганяна – Серена Уильямс – поделилась своими переживаниямиПо словам теннисистки, ей пришлось столкнуться с постродовой депрессией.
13:07 06/08/2018На первенстве Европы сборная Армении по вольной борьбе завоевала 5 медалейЧемпионами Европы стали Арсен Арутюнян (в весовой категории 57 кг), Вазген Теванян (в весовой категории 61 кг) и Ованнес Магакян (в весовой категории 125 кг).
18:22 03/08/2018Артур Алексанян занял 5 место в рейтинговой таблице UWWА бронзовый призер Чемпионата Европы Карен Асланян также занял 7 место в рейтинговой таблице.
17:18 28/07/2018«Я же, в отличие от вас, физкультурник»: Путин ответил на призыв Дзюбы сменить коньки на бутсы«По поводу смены коньков на бутсы... Знаете, мне тогда нужно будет и кимоно поменять, и горные лыжи забросить», – сказал Путин, сделав отсылку к видам спорта, которыми он занимается.
19:51 27/07/2018Криштиану Роналду оштрафуют на €3,2 млн и приговорят к 2 годам тюрьмыОбщая сумма, которую выплатит Роналду по данному делу, в итоге составит около 19 миллионов евро.
19:21 27/07/2018Представляющий Армению Гарик Карапетян стал чемпионом Европы по тяжелой атлетикеАрмянский спортсмен в двоеборье показал результат 261 кг: 115 кг в «рывке» и 146 кг в «толчке».
12:47 27/07/2018Диего Марадона готов пойти под венец: футболист сделал предложение своей 28-летней подругеВ 2014 году Марадона уже делал Оливе предложение, но после этого пара со скандалом рассталась.
19:49 26/07/2018Генрих Мхитарян: В «Арсенале» мне нравится больше, чем в МЮПолузащитник «Арсенала» Генрих Мхитарян заявил, что в лондонском клубе он чувствует себя более комфортно, чем в «Манчестер Юнайтед», где играл ранее.
20:30 24/07/2018ФИФА назвала имена 10 претендентов на звание футболиста годаИгроки подбирались с учетом их выступлений за период с 3 июля 2017-го по 15 июля 2018 года.
14:23 24/07/2018«Освежающая ледяная ванна»: Генрих Мхитарян делится впечатлениями из СингапураГенрих Мхитарян на своих аккаунтах в соцсетях опубликовал фотографии из Сингапура в баке, наполненном водой со льдом, сопроводив снимки записью: «Освежающая ледяная ванна».
13:16 23/07/2018Месут Озил объявил о завершении карьеры в сборной Германии после встречи с ЭрдоганомПоводом для такого решения стала острая критика в адрес футболистов-иммигрантов, начавшаяся после поражения сборной Германии на ЧМ-2018 в России.
12:30 23/07/2018Армянский полузащитник Генрих Мхитарян в составе лондонского «Арсенала» отправился в предсезонный тур в СингапурКоманда покинула Лондон в воскресенье, чтобы сыграть два матча в Сингапуре в рамках Международного кубка чемпионов.