15:30 22/06/2023Հայաստանը Եվրոպական ամառային երրորդ խաղերում ներկայացնում է 57 մարզիկ՝ 9 մարզաձևումԼեհաստանի Կրակով քաղաքում պաշտոնապես տրվել է Եվրոպական ամառային երրորդ խաղերի մեկնարկը. խաղերի ընթացքում 49 երկրի ավելի քան 7000 մարզիկ-մարզուհիներ 28 մարզաձևում կպայքարեն մեդալների 253 հավաքածուի...
15:50 21/06/2023«Ալաշկերտը» և Արտակ Գրիգորյանը չեն երկարաձգել պայմանագրի ժամկետը«Ալաշկերտը» և թիմի կիսապաշտպան Արտակ Գրիգորյանը չեն երկարաձգել պայմանագրի ժամկետը: Այս մասին հայտնում են ֆուտբոլային ակումբից ու մանրամասնում, որ 35-ամյա ֆուտբոլիստը 2015-ից պաշտպանում էր...
15:03 21/06/2023Հայ մարզիկները պաուերլիֆտինգի աշխարհի առաջնությունից վերադարձել են հաղթանակներովԻսպանիաի Աստորգա քաղաքում կայացել է պաուերլիֆտինգի աշխարհի 2023 թ. PRO առաջնությունը, որին մասնակցել են նաև Հայաստանի ներկայացուցիչները: ԿԳՄՍՆ-ից հայտնում են, որ չեմպիոնի տիտղոսը նվաճել և նոր...
09:50 21/06/2023ՀՖՖ-ն իր ֆեյսբուքյան էջից ջնջել է զինանշանի ֆոնին արված լուսանկարը«Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախկին մամուլի խոսնակ Վազգեն Սաղաթելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
08:24 21/06/202310 ֆուտբոլիստ հեռացել է «Արարատ» ֆուտբոլային ակումբից2022/23 մրցաշրջանի ավարտից հետո «Արարատի» կազմում իրենց ելույթներն ավարտում են դարպասապահներ Սերգեյ Ռևյակինն ու Գոռ Մանուկյանը, պաշտպաններ Հայկ Իշխանյանը, Հովհաննես Նազարյանը, Վարդան Արզոյանը, Դուշան...
17:52 20/06/2023Հայտնի Է «Ուրարտուի» մրցակիցը Չեմպիոնների լիգայի որակավորման փուլումՇվեյցարիայի Նիոն քաղաքում տեղի ունեցավ Չեմպիոնների Լիգայի 2023/24թթ․ խաղարկության որակավորման առաջին փուլի վիճակահանությունը։ «Ուրարտու»-ի մրցակիցը կլինի Բոսնիա և Հերցեգովինայի չեմպիոն «Զրինսկին»։...
08:13 20/06/2023Հայաստանի թիմը՝ Եվրոպայի կայծակնային շախմատի զույգ առաջնության չեմպիոնՀայաստանի թիմը դարձել է Լեհաստանի Կրակով քաղաքում կայացած Եվրոպայի կայծակնային շախմատի զույգ առաջնության չեմպիոն։ Այս մասին հայտնում են Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից։ Հիշեցնենք, որ Հայաստանից...
23:27 19/06/2023Գոհ եմ բոլորի նվիրումից և անձնազոհ խաղից. Ալեքսանդր Պետրակով«Այս պահին նրանք նստած են հանդերձարանում, որոշները նույնիսկ կանգնել չեն կարողանում»։
23:02 19/06/2023Ինչպես են նշում հաղթանակը մարզադաշտումԵվրո-2024-ի ընտրական փուլի հերթական տուրում Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի՝ Լատվիայի ազգային հավաքականի դեմ տարած հաղթանակը մեծ ուրախություն է պարգևել երկրպագուներին։ «Ֆոտոլուր»-ը խաղի...
21:58 19/06/2023Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը 2-1 հաշվով հաղթեց Լատվիայի հավաքականին և մրցաշարային աղյուսակում բարձրացավ առաջին հորիզոնականԵվրո-2024-ի ընտրական փուլի հերթական տուրում Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը 2-1 հաշվով հաղթեց Լատվիայի ազգային հավաքականին: Այս պահի դրությամն Հայաստանի հավաքականը խմբում առաջատարն է 6...
19:50 19/06/2023Քիչ անց՝ Երևանի ժամանակով 20։00-ին, կմեկնարկի Եվրո-2024-ի ընտրական փուլի 4-րդ տուրի Հայաստան -Լատվիա հանդիպումըՔիչ անց՝ Երևանի ժամանակով 20։00-ին, կմեկնարկի Եվրո-2024-ի ընտրական փուլի 4-րդ տուրի Հայաստան -Լատվիա հանդիպումը։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» ստադիոնում Հայաստանի...
16:28 19/06/2023Հովհաննիսյան. Հայաստանի ազգային հավաքականն իր փայլուն հաղթանակը պիտի նվիրեր Արցախում շրջափակման մեջ գտնվող մեր հայրենակիցներինԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի համահիմնադիր Վահե Հովհաննիսյանը գրում է. «Սա իհարկե ավելի վաղ պիտի արվեր՝ Ուելս-Հայաստան խաղից անմիջապես հետո։ Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականը, հումանիզմի ու...
15:47 19/06/2023Հովհաննես Իշխանյան. Հայաստանի հավաքականը օկուպացված ա այնպես, ինչպես ՀայաստանըՀրապարակախոս Հովհաննես Իշխանյանը գրում է. «Հայաստանի ֆուտբոլի հաղթանակը շնորհավորելի չի, երբ 120 հազար մարդ, որոնց ներկայացնում է հավաքականը, 6 ամիս է կտրված են աշխարհից։ Արցախը շրջափակվել ա...
12:20 19/06/2023Հայաստանի ազգային հավաքականի վերջնական հայտացուցակը Լատվիայի դեմ խաղումՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հրապարակել է Հայաստանի ազգային հավաքականի վերջնական հայտացուցակը Լատվիայի դեմ խաղում։ Նշվում է, որ Անդրե Չալըշըրը և Կամո Հովհաննիսյանը վնասվածքի պատճառով չեն ընդգրկվել...
11:48 19/06/2023Շանթ Սարգսյանը և Էլինա Դանիելյանը մասնակցում են Եվրոպայի կայծակնային շախմատի զույգ առաջնությունԱյսօր Լեհաստանի Կրակով քաղաքում տեղի կունենա 2023 թվականի Եվրոպայի կայծակնային շախմատի զույգ առաջնությունը: Հայաստանը ներկայացնում են Շանթ Սարգսյանը և Էլինա Դանիելյանը: Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայից...
11:40 19/06/2023Կարեն Խաչանովը դուրս է մնացել ATP-ի վարկանիշային աղյուսակի լավագույն տասնյակիցՊրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիան (ATP) հրապարակել է վարկանիշային աղյուսակը, որի համաձայն, ռուսաստանաբնակ հայազգի թենիսիստ Կարեն Խաչանովը դուրս է մնացել թոփ տասնյակից՝ զբաղեցնելով 11-րդ տեղը։...
11:22 19/06/2023Հավաքականի նախախաղային մարզումը` լուսանկարներովՀայաստանի ազգային հավաքականը վերջին մարզումն է անցկացրեց տնային հանդիպումից առաջ։ Հիշեցնենք, որ ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Հայաստան-Լատվիա հանդիպումը կկայանա...
08:23 19/06/2023Իսպանիան նվաճեց Ազգերի լիգայի գավաթըՖուտբոլի Իսպանիայի հավաքականը ՈւԵՖԱ-ի Ազգերի լիգայի եզրափակչում հաղթել է Խորվաթիայի ընտրանուն: Նիդեռլանդների Ռոտերդամ քաղաքում տեղի ունեցած եզրափակիչի հիմնական և լրացուցիչ ժամանակն ավարտվել է ոչ ոքի՝...
22:10 18/06/2023Հայաստանի պատմության մեջ առաջին անգամ ըմբշամարտի մեր ընտրանին հաղթում է թիմային պայքարումՆարեկ Նիկողոսյանն ազատ ոճի ըմբշամարտի պատանիների (Մ17) 71 կգ քաշային կարգում դարձել է Եվրոպայի չեմպիոն: Ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի պատանեկան հավաքականը...

10:20 11/08/2016Nazik Avdalyan places 5th at the Olympic Games and regrets nothingOn the fifth day of the 31st Summer Olympic Games women weightlifters at 69kg weight class started the competition.
18:21 10/08/2016GM Hrant Melkumyan among leaders of Riga Technical University OpenGames of round 2 and 3 of Riga Technical University Open were played yesterday. According to chessfed.am, GM Hrant Melkumyan won both games and is among the leaders of the tournament. Robert...
12:48 10/08/20162016-17 UEFA Futsal Cup to be held in ArmeniaArmenia will host the pre-round of the UEFA Futsal Cup 2016-17 for the first time. Double champion of Armenian Futsal, Armenian State University of Economics team will represent our country during...
11:56 09/08/2016Inside Rio’s Olympic villageIt’s not clear whether Armenian athletes will return with gold from the Olympics, but they've surely taken plenty of the country’s flags to Rio.
11:31 09/08/2016Yana Egorian wins sabre gold for RussiaYana Egorian won the women’s individual sabre competition in Rio Olympics 2016. She had to compete against her own teammate, Sofya Velikaya. In an interview with TASS http://tass.ru/en, Yana said...
18:24 08/08/2016Levon Aronian among four leadersFirst three rounds of Sinquefield Cup 2016 have been played in Saint Louis. In round one Levon Aronian ended his game with draw against Ding Liren. In round 2 he won his game against Peter Svidler,...
17:28 08/08/2016BBC on why so many Olympians are covered in large red circlesA number of Olympians - including the most decorated Olympic athlete of all time, Michael Phelps - have been photographed with large red circles on their skin, the BBC writes.
16:01 08/08/2016Ultimate supportive Olympic parents just can't sit still as gymnast daughter competes in RioUS Olympic gymnast Alexandra Raisman's proud parents were almost as exhilarating to watch as her, as she did her uneven bars routine, The Telegraph writes.
14:07 08/08/2016The Wall Street Journal: Houry Gebeshian seeks to put Armenia on the gymnastics mapThe gold medal for Armenian diaspora pride looks set to go to Houry Gebeshian, The Wall Street Journal writes.
13:58 08/08/2016Olympic Canadian swimmer gives his father “the finger” before every race for good luckAt first sight the gesture made by Santo Condorelli would be taken as obscene as he raises his middle finger before the race.
11:20 08/08/2016Houry Gebeshyan: The Olympic Games are my last competitionHoury Gebeshyan, representing Armenia in the Rio Olympics, competed in the women’s gymnastics. Gebeshyan competed in the all-around competition and scored 53, 748 points. However, Houry Gebeshyan...
10:50 08/08/2016Boxer Vladimir Margaryan celebrates his first victory at the OlympicsBoxer Vladimir Margaryan (69kg) competed on the second competition day of the 31st Summer Olympics, ANOC press service informs.
17:51 06/08/2016Francois Hollande hopes France can host 2024 OlympicsFrench President Francois Hollande believes the experience of hosting Euro 2016 will help persuade Olympic bosses that Paris can stage a safe Games in 2024, RTE writes.
13:44 06/08/20164 Armenian athletes to perform during the first day of Rio Olympics 2016Armenian athletes begin their competition in the 31st Olympic Games today, August 6. ANOC press service informs that on the first competition day, boxer Artur Hovhannisyan (49kg), judoka Hovhannes...
10:40 06/08/2016Rio Olympics 2016: Opening ceremony celebrates Brazil to open GamesThe 2016 Olympics have been formally opened with a colourful and pulsating ceremony at Rio's Maracana stadium, BBC http://www.bbc.com/sport/olympics/36993259 informs.
14:48 05/08/2016Armenian athletes looking forward to launch of Olympic GamesThe members of the Armenian Olympic team are looking forward to the launch of the 31st Summer Olympic Games.
12:00 05/08/2016“Urartu” to start performances in Russian Super League from OctoberYerevan “Urartu’’ basketball club the core of which will mainly be the players of the Armenia national team main will take part in the Russian Super League-1 in October 2016, ANOC press service...
17:58 02/08/2016Levon Aronian to participate in Sinquefield Cup 2016Sinquefield Cup 2016 will start in Saint Louis, USA on August 5. Ten players will take part in the tournament. Sinquefield Cup is a part of Grand Chess Tour cycle, which consists of 4 tournaments....
19:48 01/08/2016Syuzi Kentikyan defends WBA World Champion titleSyuzi Kentikian, German-Armenian professional boxer has defended the WBA Female Flyweight title, defeating Croatia’s Nevenka Mikulic, reports the official Facebook page of the boxer.
13:52 01/08/2016129th IOC session kicks off in Rio de JaneiroBefore the start of the 31st Summer Olympic Games, the International Olympic Committee is holding its 129th session during which it will discuss the inclusion of new sports in the 2020 Olympic Games...