08:25 06/07/2023Հայ շախմատիստների հաջողությունները՝ Բաթումիում անցկացվող միջազգային մրցաշարումՀուլիսի 2-ից 10-ը Վրաստանի Բաթումի քաղաքում անցկացվում է «Batumi Municipality Cup-2023» շախմատի միջազգային մրցաշարը: Հայաստանից մրցաշարին մասնակցում են 43 շախմատիստ: Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից...
21:13 05/07/2023«Batumi Municipality Cup-2023» շախմատի միջազգային մրցաշարում առաջատարների թվում հայ շախմատիստներն ենՀայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են որ, հուլիսի 2-ից 10-ը Վրաստանի Բաթումի քաղաքում տեղի է ունենում «Batumi Municipality Cup-2023» շախմատի միջազգային մրցաշարը: Տարածված հաղորդագրության մեջ...
18:38 05/07/2023Գյումրիում կանցկացվի «Գյումրու գավաթ» շախմատի թիմային առաջնությունՍ/թ. հուլիսի 15-ին և 16-ին Գյումրիում կանցկացվի «Գյումրու գավաթ» շախմատի թիմային առաջնություն՝ կազմակերպությունների միջև: Այս մասին տեղեկանում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան։ « Ժամակարգը՝ 10 րոպե...
19:59 04/07/2023Ծանրորդ Կառլեն Մկրտչյանը՝ Եվրոպական պատանեկան առաջնության բրոնզե մեդալակիրՀայաստանի հավաքականն առաջին մեդալն է նվաճել Մոլդովայում մեկնարկած ծանրամարտի մինչև 15 և 17 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում: Այս մասին տեղեկացնում է Արմսպորտը։ Պատանի ծանրորդ, 49 կգ քաշային...
08:40 04/07/2023Զավեն Անդրիասյանը միջազգային մրցաշարում գրավել է 1-ին հորիզոնականըՄԳ Զավեն Անդրիասյանը, չկրելով ոչ մի պարտություն, «Philadelphia International 2023» մրցաշարում 9 հնարավորից վաստակել է 7 միավոր և գրավել 1-ին հորիզոնականը: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի շախմատի...
18:11 03/07/2023Մեկնարկել է Հայաստան-Խորվաթիա հանդիպման տոմսերի վաճառքըՀուլիսի 3-ից մեկնարկում է ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլի՝ սեպտեմբերի 11-ին կայանալիք Հայաստան-Խորվաթիա հանդիպման տոմսերի առցանց (օնլայն) վաճառքը ՀՖՖ կայքում: Տոմսերը...
16:34 03/07/2023«Ուրարտու»-ի գլխավոր մարզիչ Դմիտրի Գունկոն՝ Հայաստանի լավագույն մարզիչՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ամփոփել է «Fastex Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի՝ 2022/2023 մրցաշրջանի լավագույն մարզիչ» անվանակարգում քվեարկության արդյունքները: Հավաքելով 86 միավոր՝ Fastex Հայաստանի Պրեմիեր...
16:17 03/07/2023Հայաստանի ներկայացուցիչները 1 արծաթե և 3 բրոնզե մեդալ են նվաճել Եվրոպական ամառային երրորդ խաղերումԼեհաստանում կայացած Եվրոպական ամառային երրորդ խաղերում հայ մարզիկները 4 մեդալ են նվաճել՝ 1 արծաթե և 3 բրոնզե: ԿԳՄՍՆ-ից հայտնում են, որ խաղերի փոխչեմպիոն են հռչակվել հրաձիգներ Էլմիրա Կարապետյանն ու...
14:51 03/07/2023Հայաստանում անցկացվել է հեծանվային խոշոր մրցաշարԴիլիջանի քաղաքային զբոսայգում հուլիսի 2-ին իր ավարտին մոտեցավ «Ascend Armenia Ultra Distance Bikepacking Race 2023» լայնածավալ հեծանվային մրցաշարը, որին մասնակցում էին պրոֆեսիոնալ հեծանվորդներ ավելի...
10:05 03/07/2023Վրաստանում «Փյունիկն» այսօր երկու հանդիպում կանցկացնիՖուտբոլի Հայաստանի փոխչեմպիոն «Փյունիկը» Վրաստանում շարունակում է մարզական հավաքը՝ պատրաստվելով եվրագավաթային մրցաշրջանի մեկնարկին։ Այս մասին հայտնում են «Փյունիկ» ՖԱ-ից։ «Շարունակում ենք...
09:05 03/07/2023Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը երրորդն է Եվրոպայի առաջնությունումԻսպանիայի Սանտիագո դե Կոմպոստելա քաղաքում տեղի ունեցած ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում Հայաստանի հավաքականը պայքարն ավարտել է 1 ոսկե, 3 արծաթե և 2 բրոնզե մեդալներով:...
22:07 02/07/2023Երիտասարդական ԵԱ. Կնյազ Իբոյանը ոսկե մեդալ է նվաճել՝ հաղթելով թուրք ըմբիշինԿնյազ Իբոյանը ոսկե մեդալ նվաճեց ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում: 92 կգ քաշային կարգի եզրափակչում նա գոտեմարտել է թուրք Մուհամեդ Գիմրիի հետ և հաղթանակ տարել 3:2 հաշվով: 86...
17:56 01/07/2023Մուշեղ Մկրտչյանը տպավորիչ հաղթանակ տարավ ադրբեջանցի ըմբիշի նկատմամբԸմբշամարտի ֆեդերացիան հրապարակել է մարզիկ Մուշեղ Մկրտչյանի ու ադրբեջանցի ըմբիշի մենամարտը, որտեղ հայ մարզիկը տպավորեց հաղթանակ է տանում մրցակցի նկատմամբ։ Հիշեցնենք, որ Իսպանիայի Սանտիագո դե...
14:55 01/07/2023Ֆրանսիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը ցուցարարներին կոչ է արել կանգ առնելՖրանսիայի հավաքականի ֆուտբոլիստները դիմել են ցուցարարներին՝ խնդրելով դադարեցնել երկրում անկարգությունները, որոնք սկսվել են Նանտեր քաղաքում 17-ամյա դեռահասի ողբերգական մահից հետո։ Այս մասին հայտնում է...
19:07 30/06/2023Անդրանիկ Ավետիսյանը հաղթել է ադրբեջանցի մրցակցին և դուրս է եկել կիսաեզրափակիչԻսպանիայի Սանտյագո դե Կոմպոստելա քաղաքում ընթացող ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Անդրանիկ Ավետիսյանը դուրս է եկել կիսաեզրափակիչ։ Այս մասին...
15:50 30/06/2023Հաճելի հույզեր ապրեցի․ Նաիր Տիկնիզյանը` Հայաստանի հավաքականի և իր խփած գոլի մասինՄոսկվայի «Լոկոմոտիվ»-ի և Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանը կիսվել է իր հույզերով՝ Եվրո-2024-ի ընտրական փուլի Հայաստանի հավաքականի կազմում անցկացրած խաղերի վերաբերյալ։ «Մթնոլորտը...
14:45 30/06/2023Հայաստանի հավաքականը կմասնակցի բասկետբոլի աշխարհի առաջնության նախընտրական փուլինՀայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան հայտ է ներկայացրել մասնակցելու բասկետբոլի Աշխարհի 2027 թ․ առաջնության նախընտրական փուլին։ Ֆեդերացիայից հայտնում են, որ նախընտրական փուլի վիճակահանությունը կկայանա...
16:30 29/06/2023Հունահռոմեական ոճի երիտասարդ ըմբիշները 5 մեդալ են նվաճել Եվրոպայի Մ20 տարեկանների առաջնությունումՀունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականը 1 ոսկե, 2 արծաթե և 2 բրոնզե մեդալ է նվաճել Իսպանիայում անցկացված Եվրոպայի Մ20 տարեկանների առաջնությունում: Թիմային հաշվարկում Հայաստանի ընտրանին...
15:53 29/06/2023Եվրոպական խաղեր. Բռնցքամարտիկներն անմասն մնացին մեդալներիցՀայաստանի բռնցքամարտի տղամարդկանց հավաքականը ևս ավարտեց իր ելույթները Լեհաստանում ընթացող Եվրոպական ամառային երրորդ խաղերում, որը վարկանիշային էր Փարիզի 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերի համար: Կարեն...
14:10 29/06/2023ՖԻՖԱ վարկանիշային աղյուսակ. Հայաստանի ազգային հավաքականն առաջադիմել է 7 հորիզոնականովՀունիսի 29-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների դասակարգման վարկանիշային աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականն առաջադիմել է 7 հորիզոնականով և զբաղեցնում է 90-րդ հորիզոնականը։ Աղյուսակի...

19:03 03/09/2016Henrikh Mkhitaryan: I'll be with the team with my heart and soulArmenian national team captain and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan is back to Manchester for treatment after he suffered injury scare in the first half of Armenia's friendly with...
19:13 02/09/2016Rapid chess tournament to be held in GyumriOn September 3, Gyumri 2016 rapid chess tournament organized by Shirak Region Chess Federation will be held in Gyumri, chessfed.am informs.
16:03 02/09/2016Mihran Harutyunyan: I enjoy the dearest – my nation’s love and supportThe 31st Rio Summer Olympic Games are now history. At the best Olympics in the history of independent Armenia, Armenian athletes won one gold and three silver medals. This is an official number....
13:33 01/09/2016Mass cross race at Stepanakert Renaissance squareOn 1 September in the frameworks of the festive events devoted to the 25th anniversary of the Artsakh Republic's proclamation President Bako Sahakyan attended the mass cross race of the youth started...
17:48 31/08/2016Armenian team improves its positions on FIDE Rating ListFIDE published September 2016 FIDE Rating List. World Champion Magnus Carlsen (2857) is leading the list. French player Maxime Vachier-Lagrave is on the second place, Fabiano Caruana and Vladimir...
12:28 31/08/2016Gymnast Houry Gebeshyan’s new skill officially named after herArmenia’s first woman representative, Houry Gebeshyan’s new skill at the 31st Summer Olympic Games has officially been named after her, National Olympic Committee of Armenia (ANOC) reports.
11:36 31/08/2016Wrestler Sergey Simonyan – bronze medalist of the Junior World ChampionshipThe Junior World Wrestling Championship has kicked off in Macon, France. On the first day of competition Greco-Roman wrestlers Sergey Simonyan (50kg), Gevorg Khumaryan (60kg) and Arman Baghdasaryan...
17:06 30/08/2016Armenian national team left for Czech RepublicArmenian National team players and the delegation of Football Federation of Armenia left for Czech Republic by Yerevan-Prague chartered flight.
19:17 29/08/2016Young wrestlers launching the World ChampionshipFrom August 30th to September 4th French Macon will host the Junior World Wrestling Championship, Armenian National Olympic Committee reports (ANOC).
14:27 26/08/2016Paros wins 2 silver medals at the Choir OlympicsThe 9th World Choir Games were held in July 2016 in Sochi, Russia. From 2000 onwards the biennial Games have brought together cultures and nations from all over the world to meet and sing together –...
18:15 25/08/2016Armenian chess players made a successful start at Avicenna International Open 2016Avicenna International Open 2016 has kicked off in Iran with the participation of 67 chess players. As Chess federation of Armenia reports, the first two rounds are over. Armenian chess players Hovik...
17:40 23/08/2016Olympic delegation of Armenia to arrive in Yerevan at midnight August 26The 31st Summer Olympic Games finished in Rio de Janeiro at which the representatives of the Republic of Armenia had won 1 gold and 3 silver medals, RA Ministry of Sport and Youth Affairs reports.
16:45 22/08/2016Armenia wins 4 medals in the Olympic gamesThe 31st Summer Olympics are over, Armenian National Olympic Committee reports (ANOC), adding during the last weeks in Rio the strongest athletes from different parts of the world were competing for...
12:12 22/08/2016Armenia in the 42nd place at Rio Olympic GamesTeam USA finished finishes the Olympic games at Rio Games with 46 gold medals, 37 silver medals and 38 bronze medals for a total of 121 medals.
17:57 19/08/2016Armenian chess players at the European Youth Chess ChampionshipEuropean youth chess championship kicked off in Prague, Czech Republic on August 18, which is held in 8, 10, 12, 14, 16 and 18 the age groups.
11:14 19/08/2016Azerbaijan: Calls made to lynch wrestler defeated by Armenian right in airport and to deprivehim of citizenshipSome Azerbaijanis demand lynching for the local wrestler who lost to an Armenian, Azerbaijani website Haqqin.az reports commenting on the defeat of the Azerbaijani Greco-Roman wrestlerRasulChunayev...
15:13 18/08/2016Thousands join a petition to restore justice for Mihran Harutyunyan unjustly deprived of gold medalMore than 7 thousand people have joined the petition on Change.org platform urging the Greco-Roman Federation and the United World wrestling to restore justice and give the Olympic gold to...
13:39 18/08/2016Armenian athletes held high the honor of our people at Rio, prime minister saysMembers of the Cabinet greeted with applause the achievements of the Armenia athletes at Rio Olympic Games before the session on Thursday.
17:59 17/08/2016Henrikh Mkhitaryan is proud of Armenian sportsmen at Rio 2016Manchester United, midfielder and the captain of Armenia’s national football team Henrikh Mkhitaryan is proud of Armenian athletes at Rio Olympic Games.
15:10 17/08/2016Armenia moves to 36th in the overall medal table at Rio Olympic GamesAfter the regular competitive day, the US team leads the Rio Olympics 2016 medal table with 28 gold medals.