08:25 06/07/2023Հայ շախմատիստների հաջողությունները՝ Բաթումիում անցկացվող միջազգային մրցաշարումՀուլիսի 2-ից 10-ը Վրաստանի Բաթումի քաղաքում անցկացվում է «Batumi Municipality Cup-2023» շախմատի միջազգային մրցաշարը: Հայաստանից մրցաշարին մասնակցում են 43 շախմատիստ: Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից...
21:13 05/07/2023«Batumi Municipality Cup-2023» շախմատի միջազգային մրցաշարում առաջատարների թվում հայ շախմատիստներն ենՀայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են որ, հուլիսի 2-ից 10-ը Վրաստանի Բաթումի քաղաքում տեղի է ունենում «Batumi Municipality Cup-2023» շախմատի միջազգային մրցաշարը: Տարածված հաղորդագրության մեջ...
18:38 05/07/2023Գյումրիում կանցկացվի «Գյումրու գավաթ» շախմատի թիմային առաջնությունՍ/թ. հուլիսի 15-ին և 16-ին Գյումրիում կանցկացվի «Գյումրու գավաթ» շախմատի թիմային առաջնություն՝ կազմակերպությունների միջև: Այս մասին տեղեկանում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան։ « Ժամակարգը՝ 10 րոպե...
19:59 04/07/2023Ծանրորդ Կառլեն Մկրտչյանը՝ Եվրոպական պատանեկան առաջնության բրոնզե մեդալակիրՀայաստանի հավաքականն առաջին մեդալն է նվաճել Մոլդովայում մեկնարկած ծանրամարտի մինչև 15 և 17 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում: Այս մասին տեղեկացնում է Արմսպորտը։ Պատանի ծանրորդ, 49 կգ քաշային...
08:40 04/07/2023Զավեն Անդրիասյանը միջազգային մրցաշարում գրավել է 1-ին հորիզոնականըՄԳ Զավեն Անդրիասյանը, չկրելով ոչ մի պարտություն, «Philadelphia International 2023» մրցաշարում 9 հնարավորից վաստակել է 7 միավոր և գրավել 1-ին հորիզոնականը: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի շախմատի...
18:11 03/07/2023Մեկնարկել է Հայաստան-Խորվաթիա հանդիպման տոմսերի վաճառքըՀուլիսի 3-ից մեկնարկում է ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլի՝ սեպտեմբերի 11-ին կայանալիք Հայաստան-Խորվաթիա հանդիպման տոմսերի առցանց (օնլայն) վաճառքը ՀՖՖ կայքում: Տոմսերը...
16:34 03/07/2023«Ուրարտու»-ի գլխավոր մարզիչ Դմիտրի Գունկոն՝ Հայաստանի լավագույն մարզիչՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ամփոփել է «Fastex Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի՝ 2022/2023 մրցաշրջանի լավագույն մարզիչ» անվանակարգում քվեարկության արդյունքները: Հավաքելով 86 միավոր՝ Fastex Հայաստանի Պրեմիեր...
16:17 03/07/2023Հայաստանի ներկայացուցիչները 1 արծաթե և 3 բրոնզե մեդալ են նվաճել Եվրոպական ամառային երրորդ խաղերումԼեհաստանում կայացած Եվրոպական ամառային երրորդ խաղերում հայ մարզիկները 4 մեդալ են նվաճել՝ 1 արծաթե և 3 բրոնզե: ԿԳՄՍՆ-ից հայտնում են, որ խաղերի փոխչեմպիոն են հռչակվել հրաձիգներ Էլմիրա Կարապետյանն ու...
14:51 03/07/2023Հայաստանում անցկացվել է հեծանվային խոշոր մրցաշարԴիլիջանի քաղաքային զբոսայգում հուլիսի 2-ին իր ավարտին մոտեցավ «Ascend Armenia Ultra Distance Bikepacking Race 2023» լայնածավալ հեծանվային մրցաշարը, որին մասնակցում էին պրոֆեսիոնալ հեծանվորդներ ավելի...
10:05 03/07/2023Վրաստանում «Փյունիկն» այսօր երկու հանդիպում կանցկացնիՖուտբոլի Հայաստանի փոխչեմպիոն «Փյունիկը» Վրաստանում շարունակում է մարզական հավաքը՝ պատրաստվելով եվրագավաթային մրցաշրջանի մեկնարկին։ Այս մասին հայտնում են «Փյունիկ» ՖԱ-ից։ «Շարունակում ենք...
09:05 03/07/2023Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը երրորդն է Եվրոպայի առաջնությունումԻսպանիայի Սանտիագո դե Կոմպոստելա քաղաքում տեղի ունեցած ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում Հայաստանի հավաքականը պայքարն ավարտել է 1 ոսկե, 3 արծաթե և 2 բրոնզե մեդալներով:...
22:07 02/07/2023Երիտասարդական ԵԱ. Կնյազ Իբոյանը ոսկե մեդալ է նվաճել՝ հաղթելով թուրք ըմբիշինԿնյազ Իբոյանը ոսկե մեդալ նվաճեց ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում: 92 կգ քաշային կարգի եզրափակչում նա գոտեմարտել է թուրք Մուհամեդ Գիմրիի հետ և հաղթանակ տարել 3:2 հաշվով: 86...
17:56 01/07/2023Մուշեղ Մկրտչյանը տպավորիչ հաղթանակ տարավ ադրբեջանցի ըմբիշի նկատմամբԸմբշամարտի ֆեդերացիան հրապարակել է մարզիկ Մուշեղ Մկրտչյանի ու ադրբեջանցի ըմբիշի մենամարտը, որտեղ հայ մարզիկը տպավորեց հաղթանակ է տանում մրցակցի նկատմամբ։ Հիշեցնենք, որ Իսպանիայի Սանտիագո դե...
14:55 01/07/2023Ֆրանսիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը ցուցարարներին կոչ է արել կանգ առնելՖրանսիայի հավաքականի ֆուտբոլիստները դիմել են ցուցարարներին՝ խնդրելով դադարեցնել երկրում անկարգությունները, որոնք սկսվել են Նանտեր քաղաքում 17-ամյա դեռահասի ողբերգական մահից հետո։ Այս մասին հայտնում է...
19:07 30/06/2023Անդրանիկ Ավետիսյանը հաղթել է ադրբեջանցի մրցակցին և դուրս է եկել կիսաեզրափակիչԻսպանիայի Սանտյագո դե Կոմպոստելա քաղաքում ընթացող ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Անդրանիկ Ավետիսյանը դուրս է եկել կիսաեզրափակիչ։ Այս մասին...
15:50 30/06/2023Հաճելի հույզեր ապրեցի․ Նաիր Տիկնիզյանը` Հայաստանի հավաքականի և իր խփած գոլի մասինՄոսկվայի «Լոկոմոտիվ»-ի և Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանը կիսվել է իր հույզերով՝ Եվրո-2024-ի ընտրական փուլի Հայաստանի հավաքականի կազմում անցկացրած խաղերի վերաբերյալ։ «Մթնոլորտը...
14:45 30/06/2023Հայաստանի հավաքականը կմասնակցի բասկետբոլի աշխարհի առաջնության նախընտրական փուլինՀայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան հայտ է ներկայացրել մասնակցելու բասկետբոլի Աշխարհի 2027 թ․ առաջնության նախընտրական փուլին։ Ֆեդերացիայից հայտնում են, որ նախընտրական փուլի վիճակահանությունը կկայանա...
16:30 29/06/2023Հունահռոմեական ոճի երիտասարդ ըմբիշները 5 մեդալ են նվաճել Եվրոպայի Մ20 տարեկանների առաջնությունումՀունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականը 1 ոսկե, 2 արծաթե և 2 բրոնզե մեդալ է նվաճել Իսպանիայում անցկացված Եվրոպայի Մ20 տարեկանների առաջնությունում: Թիմային հաշվարկում Հայաստանի ընտրանին...
15:53 29/06/2023Եվրոպական խաղեր. Բռնցքամարտիկներն անմասն մնացին մեդալներիցՀայաստանի բռնցքամարտի տղամարդկանց հավաքականը ևս ավարտեց իր ելույթները Լեհաստանում ընթացող Եվրոպական ամառային երրորդ խաղերում, որը վարկանիշային էր Փարիզի 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերի համար: Կարեն...
14:10 29/06/2023ՖԻՖԱ վարկանիշային աղյուսակ. Հայաստանի ազգային հավաքականն առաջադիմել է 7 հորիզոնականովՀունիսի 29-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների դասակարգման վարկանիշային աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականն առաջադիմել է 7 հորիզոնականով և զբաղեցնում է 90-րդ հորիզոնականը։ Աղյուսակի...

12:55 20/09/2018Армянский борец Малхас Амоян завоевал золотую медаль на молодежном ЧМ в СловакииБорцы вольного стиля вступят в борьбу завтра, 21 сентября.
20:30 17/09/2018Юра Мовсисян стал игроком «Чикаго Файр»Армянский форвард Юра Мовсисян провел первую тренировку в составе своего нового клуба – MLS «Чикаго Файр».
19:03 15/09/2018Алексис Оганян назвал карикатуру на Серену Уильямс «женоненавистнической»Целью Male Champion of Change является намерение сделать из мужчины лидера гендерного неравенства.
16:25 15/09/2018Авторитетный судья высказался против Серены Уильямс после скандала с её участиемМы ждем извинений от Серены. Если мы их не получим, то, возможно, бойкотируем ее следующий матч.
19:52 14/09/2018Мадридский «Реал» может потратить на приобретение новых футболистов почти €400 млнВозможными летними новичками «Реала» могли стать форварды «Пари Сен-Жермен» Килиан Мбаппе и Неймар.
12:05 14/09/2018Премьер Армении Никол Пашинян наградил медалью «Благодарность» футболиста Юрия ДжоркаеффаМедаль вручена Джоркаеффу по случаю Дня независимости Республики Армения.
20:38 13/09/2018Кандидат в президенты ФИДЕ впечатлен уровнем преподавания шахмат в АрменииПрезидент Армен Саркисян и Аркадий Дворкович, которые являются давними друзьями, обменялись мнениями.
18:09 13/09/2018Единственный кандидат на пост президента Федерации футбола Армении – Артур ВанецянФедерация футбола Армении (ФФА) официально представила кандидатов на должность президента Федерации и членов исполнительного комитета ФФА. Выборы состоятся 22 сентября.
10:40 12/09/2018Футболисты «Баварии» сдали кровь для биохимического анализа прямо во время тренировкиСтоль необычный подход вызван тем, что несколько игроков «Баварии» получили мышечные травмы.
17:23 11/09/2018Премьер Армении Никол Пашинян принял известного легкоатлета Роберта ЭммиянаИзвестный атлет сказал, что, проживая много лет за рубежом, он продолжает сохранять гражданство Армении, помогать армянским спортсменам участвовать в учебно-тренировочных сборах.
16:00 11/09/2018Судьи могут объявить бойкот американской теннисистке Серене Уильямс из-за её скандального поведенияВ качестве ответной меры судьи обсуждают возможность отказаться от обслуживания матчей с участием Уильямс, пока та не извинится за оскорбления Рамоса.
10:29 11/09/2018Легенда бокса Оскар де ла Хойя намерен баллотироваться в президенты США45-летний боксер завершил профессиональную карьеру в 2008 году.
09:38 10/09/2018«Вау, какой я красивый»: футболист Питер Крауч рассказал историю о Роналду«Рио Фердинанд рассказывал нам истории о том, как Криштиану Роналду стоял голым перед зеркалом, проводил рукой по волосам и говорил: "Вау, какой я красивый!".
11:53 08/09/2018Сборная Армении по футболу отправилась в МакедониюИз-за травмы с командой не вылетел Армен Манучарян. В Македонии к сборной присоединится Нарек Петросян.
17:46 07/09/2018Аргентинец Диего Марадона переезжает в МексикуВ конце апреля Марадона покинул эмиратский клуб «Аль-Фуджайра», где пробыл главным тренером ровно год.
09:39 07/09/2018Лига наций УЕФА: Сборная Армении по футболу обыграла команду ЛихтенштейнаВ следующем матче сборная Армении 9 сентября сыграет в гостях с командой Македонии, в этот же день сборная Лихтенштейна примет команду Гибралтара.
19:49 06/09/2018Поль Погба не намерен покидать «Манчестер Юнайтед» из-за Жозе МоуриньюВ нынешнем сезоне Английской премьер-лиги (АПЛ) Погба провел четыре матча, в которых забил два мяча.
20:04 05/09/2018Нападающий «Барселоны» Лионель Месси: Мне нужно работать над пенальтиНа тебя может повлиять множество факторов. У тебя может быть план, как именно пробить, но воплотить это в жизнь не всегда получается.
16:31 04/09/2018«Не пострадают ни нацбезопасность, ни футбол»: кандидатура директора СНБ А. Ванецяна выдвинута на пост президента ФФАА. Ванецян сообщил также, что в день проведения выборов президента ФФА – 22 сентября – он представит свою программу.
15:19 04/09/2018В Германии прокомментировали недовольство скандальной фотографией игроков с президентом Турции Эрдоганом«Мы выступаем за уважение, терпимость, честную игру, свободу слова и свободу прессы», — приводит слова Гринделя Sky Sports.