15:34 09/06/2023«Այաքս» Սպերցյանի տեղափոխության հարցով պաշտոնապես դիմել է «Կրասնոդար»-ինՆիդերլանդական «Այաքս»-ը պաշտոնական առաջարկ է արել «Կրասնոդար» ֆուտբոլային ակումբին՝ կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանի տրանսֆերի համար։ Այդ մասին հայտնում է «Чемпионат»-ը՝ De Telegraaf-ին հղումով։...
08:10 09/06/2023Հայ պատանիները ոսկե և բրոնզե մեդալ են նվաճել արագ շախմատի աշխարհի առաջնությունումՌոբերտ Փիլիպոսյանը ոսկե մեդալ է նվաճել աշխարհի մինչև 16 տարեկան պատանիների արագ շախմատի առաջնությունում… Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են , որ Ռոբերտը 11 հնարավորից վաստակել է 8.5 միավոր:...
17:21 08/06/2023Լևոն Արոնյանն երկընտրանքի առաջ էՀայաստանի հավաքականի նախկին առաջատար, այժմ ԱՄՆ դրոշի ներքո հանդես եկող Լևոն Արոնյանը երկընտրանքի առաջ է կանգնել` մեկնե՞լ Բաքու, թե՞ ոչ։ «Երկընտրանքի առջև եմ.
16:56 08/06/2023Աղբյուր. «Այաքսը» ցանկանում է ձեռք բերել «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ ՍպերցյանինՆիդեռլանդական «Այաքսը» ցանկանում է ձեռք բերել «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանին: Այս մասին «Чемпионату»-ին ասել է իրավիճակին ծանոթ աղբյուրը։ «Հայ կիսապաշտպանը ակումբի ամառային տրանսֆերների...
16:38 08/06/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսում է մարզական հավաքըՀայաստանի ազգային հավաքականն այսօր սկսել է մարզական հավաքը ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում: ՀՖՖ հաղորդմամբ, արդեն հավաքին են միացել հետևյալ ֆուտբոլիստները՝ Օգնյեն Չանչարևիչ -...
11:59 08/06/2023Պահուստային ֆոնդից լրացուցիչ 358,3 մլն դրամ հատկացվեց ՀՀ-ի մարզաձևերի ֆեդերացիաներինԿառավարությունը որոշում ընդունեց իր պահուստային ֆոնդի միջոցների հաշվին ԿԳՄՍ նախարարության 2023 թվականի հաստատված բյուջեն ավելացնել 358,3 մլն դրամով: Հարցը զեկուցող կրթության, գիտության, մշակույթի և...
09:35 08/06/2023Լիոնել Մեսսին տեղափոխվում է «Ինտեր Մայամի»MLS-ի «Ինտեր Մայամի» ակումբը պաշտոնապես հայտարարել է արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսիի տեղափոխության մասին։
20:11 07/06/2023Կրակովում կմեկնարկի Եվրոպական ամառային երրորդ խաղերըՀունիսի 21-ին Կրակովում կմեկնարկի Եվրոպական ամառային երրորդ խաղերը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Մրցումները հեռարձակելու համար համաձայնագիր է ձեռք բերվել աշխարհի 50 երկրների հեռուստակայանների...
16:30 07/06/2023ԶԼՄ-ներ. Մեսսին իր պատրաստակամությունն է հայտնել անվճար խաղալ «Բարսելոնայում»Լիոնել Մեսսին պատրաստ է ամեն ինչի՝ «Բարսելոնա» վերադառնալու համար։ Խորխեն՝ Մեսսիի հայրը, և ինքը՝ Լեոն, խնդրել են «Ալ-Հիլալին» և «Ինտեր Մայամիին» օգնել «Բարսելոնա» տեղափոխվելու համար։ Sports.ru-ի...
11:27 07/06/2023Խաչանով. Գիտակցում եմ, որ լավ եմ ելույթ ունեցել, բայց, ինչպես միշտ, կատարելագործվելու տեղ կաՌոլան Գարոս. Հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը պարտվել է սերբ Նովակ Ջոկովիչին
10:22 07/06/2023Հայաստանի պատանի շախմատիստների հաջողություններն՝ արագ շախմատի առաջնությունումԱվարտվել է 2023 թվականի աշխարհի պատանիների արագ շախմատի առաջնության առաջին խաղային օրը: Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ 3 խաղափուլից հետո ունենք 3 միավոր վաստակած 3 մասնակից՝ Ալեքս...
09:56 07/06/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը բաց մարզում կանցկացնի երկրպագուների համարՀունիսի 9-ին՝ ժամը 17:30-ին, ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում կկայանա Հայաստանի ազգային հավաքականի բաց մարզումը, որին կարող են ներկա գտնվել ինչպես երկրպագուները, այնպես էլ մեդիայի...
10:19 06/06/2023Հենրիխ Մխիթարյան. Դեռ ժամանակ կա, և ես հույս ունեմ, որ կօգնեմ թիմին այս եզրափակչումՉեմպիոնների լիգայի եզրափակչում «Ինտերը» կմրցի «Մանչեսթեր Սիթիի» հետ։ Հանդիպումը կկայանա հունիսի 10-ին Ստամբուլում:
08:32 06/06/2023Հայաստանի 61 շախմատիստ կմասնակցի Բաթումիում անցկացվող աշխարհի պատանիների արագ և կայծակնային շախմատի առաջնությանըՀունիսի 6-ից 11-ը Վրաստանի Բաթումի քաղաքում կանցկացվի 2023 թվականի աշխարհի պատանիների արագ և կայծակնային շախմատի առաջնությունը: Հայաստանից կմասնակցի 61 շախմատիստ՝ 47 տղա և 14 աղջիկ: Հայաստանի շախմատի...
17:34 05/06/2023Շակիրան վերադարձել է Իսպանիա՝ դիտելու Լյուիս Հեմիլթոնի մասնակցությամբ «Ֆորմուլա 1-ի» ավտոմրցարշավինԵրգչուհի Շակիրան մասնակցել է Իսպանիայի գրան պրիին։ Այս մասին հայտնում է «Daily Mail»-ը։ 46-ամյա Շակիրան սոցիալական ցանցերում լուսանկար է հրապարակել Ֆորմուլա 1-ի մրցավազքից, որը տեղի է ունեցել...
13:26 05/06/2023Վիրահայ թենիսիստուհին Վրաստանն առաջին անգամ կներկայացնի Եվրոպական խաղերինՍեղանի թենիսիստ Աննա Նիկոյանը Վրաստանից երրորդ Եվրոպական խաղերին մասնակցելու իրավունք է ստացել։ Նիկոյանը 23-ամյա սեղանի թենիսիստ է և վերջին մի քանի տարիներին հանդես է գալիս սերբական և հունգարական...
12:08 05/06/2023Պատանի հայ բռնցքամարտիկների հաղթական մեկնարկը՝ Ղազախստանում ընթացող միջազգային մրցաշարումՊատանի հայ բռնցքամարտիկները հաղթանակով են մեկնարկել Ղազախստանում ընթացող միջազգային մրցաշարում, որին մասնակցում են Հայաստանի Ղազախստանի Ղրղզստանի, Ուզբեկստանի, Չինաստանի, Մոնղոլիայի և Ռուսաստանի...
09:55 05/06/2023Սպերցյանը ճանաչվել է ՌՊԼ-ի մրցաշրջանի լավագույն կիսապաշտպանՄոսկվայում տեղի է ունեցել ՌՊԼ-ի այս մրցաշրջանի լավագույն ֆուտբոլիստների, մարզիչների (տարբեր անվանակարգերում) մրցանակաբաշխությունը։ Հայաստանի հավաքականի և «Կրասնոդարի» ֆուտբոլիստ Էդուարդ Սպերցյանը...
18:45 03/06/202341-ամյա Իբրահիմովիչն ասել է, որ չի պատրաստվում թոշակի անցնել«Միլանի» շվեդ հարձակվող Զլատան Իբրահիմովիչը հայտարարել է, որ չի մտածում իր պրոֆեսիոնալ կարիերայի՝ մոտալուտ ավարտի մասին: «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին նա հայտնել է La Gazzetta dello Sport-ի ։...
13:32 03/06/2023Ո՞ւմ է Ալեքսանդր Պետրակովը հրավիրել ազգային հավաքականԱռաջիկայում Ուելսի և Լատվիայի հավաքականների հետ հանդիպումն է

12:35 23/06/2016Greco-Roman junior wrestlers return with one bronze medalArmenian Greco-Roman wrestlers finished their performances at the European Junior Championship underway in Romania, ANOC press service reports.
18:53 21/06/2016Armenia national basketball team to spend two friendlies with IranThe Armenia national Basketball team will have two friendlies with Iran’s adults and youth teams, National Olympic Committee reports.
13:10 21/06/2016Levon Aronyan finishes 4th at Grand Chess TourArmenia’s chess team member, Levon Aronyan has finished 4th at the Grand Chess Tour, ANOC press service reports.
11:15 21/06/2016Formula 1 in Baku: Half-empty tribunes, garbage bags, and cat on trackEmpty tribunes during the Formula 1 European Grand Prix in Baku prove that the viewers are not interested in the race, Igor Yermilin, the adviser to the president of the Russian Automobile...
17:37 20/06/2016Grand Chess Tour: Levon Aronian in the third placeThe first blitz round of the Grand Chess Tour was held, where Armenian Grandmaster Levon Aronian took 5,5 points out of 9, which was the best result registered in the round.
14:25 18/06/2016Formula 1 drivers question Baku circuit’s compliance with safety normsThe Azerbaijani government has gone to great lengths to make the country appear as law-abiding and democratic in an attempt look legitimate and draw foreign money, Index on Censorship reports.
12:30 18/06/2016Rio state declares financial emergency just before Olympics 2016Rio de Janeiro's governor declared a state of financial emergency Friday and requested federal funds to help fulfil obligations for public services during the Olympics that start August 5, Reuters...
21:04 17/06/2016Levon Aronian to participate in Grand Chess Tour LeuvenGrand Chess Tour Leuven 2016 kicks off on June 17. As Armenian Chess Federation reports, Levon Aronian, Magnus Carlsen, Viswanathan Anand, Fabiano Caruana, Vladimir Kramnik, Hikaru Nakamura, Wesley...
13:18 17/06/2016Hrach Babayan to participate in Rio Olympics by ‘White Card’The number of Armenian athletes participating in the Rio Olympics has increased, reports ANOC press service.
15:25 15/06/2016Boxer Gurgen Hovhannisyan – silver medalist of European Youth ChampionshipsArmenia’s super heavyweight Gurgen Hovhannisyan lost the final to a Russian athlete and conquered a silver medal at the EUBC European Youth Championships held in Anapa, National Olympic Committee of...
14:24 15/06/2016Media reports: Czech boxer of Armenian origin refuses to go to tournament in Baku due to security reasonsErik Agatelyan, a Czech boxer of Armenian origin, refused to travel to Baku for participating in the international qualification tournament of the Olympic Games, which is taking place from June 16 to...
20:11 14/06/2016Armenian Athletics Team places 7th at 2016 Championships for the Small States of EuropeThe Armenian Athletics Team has placed 7th at the 2016 Championships for the Small States of Europe held in Malta, Armenian National Olympic Committee (ANOC) reports.
19:07 11/06/2016President Sargsyan visits Tigran Petrossian Chess HouseArmenian President, President of the Chess Federation of Armenia Serzh Sargsyan visited today Tigran Petrossian Chess House to follow the games of seventh round of 16th European Senior Chess...
11:48 11/06/2016Baku refuses to provide security guarantees to Ukraine’s Armenian boxer Gevorg ManukyanGevorg Manukyan – а leader of the Ukraine’s amateur boxing team and bronze medal winner of the 2015 AIBA World Boxing Championshipsin the heavy weight class –will not go to Baku to participate in the...
15:53 10/06/2016Souvenir medallions for Olympic and Paralympic Games producedThe Brazilian mint has begun producing the souvenir medallions for the Olympic and Paralympic Games, ANOC press service reports.
14:20 10/06/2016Levon Aronian still places 7th at Grand Chess TourArmenia’s chess team member Levon Aronian places only 7th after 5 rounds of the Grand Chess Tour underway in Paris, Armenia National Olympic Committee reports.
19:48 09/06/2016Maria Sharapova’s lawyer confident suspension will be reducedMaria Sharapova’s legal team is confident that the two-year ban imposed by the International Tennis Federation for taking the banned drug meldonium will be reduced on appeal at the Court of...
15:29 09/06/2016Levon Aronian to participate in Paris Grand Chess TourParis Grand Chess Tour 2016 kicks off on June 9. As Armenian Chess Federation reports, Levon Aronian, Fabiano Caruana, Anish Giri, Vladimir Kramnik, Hikaru Nakamura, Wesley So, Veselin Topalov,...
16:50 06/06/2016Tigran Barikyan – Canoeing International Tournament winnerThe “Big Boat” Canoeing International Tournament also attended by Armenian athletes was held in Anse, France, reports ANOC press service.
19:52 04/06/2016Gayane Chiloyan: Great honor to be the youngest Armenian Olympian at Rio 16Rio 2016 Summer Olympics will be unique both in terms of the number of participants and the sets of medals.