15:34 09/06/2023«Այաքս» Սպերցյանի տեղափոխության հարցով պաշտոնապես դիմել է «Կրասնոդար»-ինՆիդերլանդական «Այաքս»-ը պաշտոնական առաջարկ է արել «Կրասնոդար» ֆուտբոլային ակումբին՝ կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանի տրանսֆերի համար։ Այդ մասին հայտնում է «Чемпионат»-ը՝ De Telegraaf-ին հղումով։...
08:10 09/06/2023Հայ պատանիները ոսկե և բրոնզե մեդալ են նվաճել արագ շախմատի աշխարհի առաջնությունումՌոբերտ Փիլիպոսյանը ոսկե մեդալ է նվաճել աշխարհի մինչև 16 տարեկան պատանիների արագ շախմատի առաջնությունում… Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են , որ Ռոբերտը 11 հնարավորից վաստակել է 8.5 միավոր:...
17:21 08/06/2023Լևոն Արոնյանն երկընտրանքի առաջ էՀայաստանի հավաքականի նախկին առաջատար, այժմ ԱՄՆ դրոշի ներքո հանդես եկող Լևոն Արոնյանը երկընտրանքի առաջ է կանգնել` մեկնե՞լ Բաքու, թե՞ ոչ։ «Երկընտրանքի առջև եմ.
16:56 08/06/2023Աղբյուր. «Այաքսը» ցանկանում է ձեռք բերել «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ ՍպերցյանինՆիդեռլանդական «Այաքսը» ցանկանում է ձեռք բերել «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանին: Այս մասին «Чемпионату»-ին ասել է իրավիճակին ծանոթ աղբյուրը։ «Հայ կիսապաշտպանը ակումբի ամառային տրանսֆերների...
16:38 08/06/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսում է մարզական հավաքըՀայաստանի ազգային հավաքականն այսօր սկսել է մարզական հավաքը ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում: ՀՖՖ հաղորդմամբ, արդեն հավաքին են միացել հետևյալ ֆուտբոլիստները՝ Օգնյեն Չանչարևիչ -...
11:59 08/06/2023Պահուստային ֆոնդից լրացուցիչ 358,3 մլն դրամ հատկացվեց ՀՀ-ի մարզաձևերի ֆեդերացիաներինԿառավարությունը որոշում ընդունեց իր պահուստային ֆոնդի միջոցների հաշվին ԿԳՄՍ նախարարության 2023 թվականի հաստատված բյուջեն ավելացնել 358,3 մլն դրամով: Հարցը զեկուցող կրթության, գիտության, մշակույթի և...
09:35 08/06/2023Լիոնել Մեսսին տեղափոխվում է «Ինտեր Մայամի»MLS-ի «Ինտեր Մայամի» ակումբը պաշտոնապես հայտարարել է արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսիի տեղափոխության մասին։
20:11 07/06/2023Կրակովում կմեկնարկի Եվրոպական ամառային երրորդ խաղերըՀունիսի 21-ին Կրակովում կմեկնարկի Եվրոպական ամառային երրորդ խաղերը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Մրցումները հեռարձակելու համար համաձայնագիր է ձեռք բերվել աշխարհի 50 երկրների հեռուստակայանների...
16:30 07/06/2023ԶԼՄ-ներ. Մեսսին իր պատրաստակամությունն է հայտնել անվճար խաղալ «Բարսելոնայում»Լիոնել Մեսսին պատրաստ է ամեն ինչի՝ «Բարսելոնա» վերադառնալու համար։ Խորխեն՝ Մեսսիի հայրը, և ինքը՝ Լեոն, խնդրել են «Ալ-Հիլալին» և «Ինտեր Մայամիին» օգնել «Բարսելոնա» տեղափոխվելու համար։ Sports.ru-ի...
11:27 07/06/2023Խաչանով. Գիտակցում եմ, որ լավ եմ ելույթ ունեցել, բայց, ինչպես միշտ, կատարելագործվելու տեղ կաՌոլան Գարոս. Հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը պարտվել է սերբ Նովակ Ջոկովիչին
10:22 07/06/2023Հայաստանի պատանի շախմատիստների հաջողություններն՝ արագ շախմատի առաջնությունումԱվարտվել է 2023 թվականի աշխարհի պատանիների արագ շախմատի առաջնության առաջին խաղային օրը: Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ 3 խաղափուլից հետո ունենք 3 միավոր վաստակած 3 մասնակից՝ Ալեքս...
09:56 07/06/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը բաց մարզում կանցկացնի երկրպագուների համարՀունիսի 9-ին՝ ժամը 17:30-ին, ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում կկայանա Հայաստանի ազգային հավաքականի բաց մարզումը, որին կարող են ներկա գտնվել ինչպես երկրպագուները, այնպես էլ մեդիայի...
10:19 06/06/2023Հենրիխ Մխիթարյան. Դեռ ժամանակ կա, և ես հույս ունեմ, որ կօգնեմ թիմին այս եզրափակչումՉեմպիոնների լիգայի եզրափակչում «Ինտերը» կմրցի «Մանչեսթեր Սիթիի» հետ։ Հանդիպումը կկայանա հունիսի 10-ին Ստամբուլում:
08:32 06/06/2023Հայաստանի 61 շախմատիստ կմասնակցի Բաթումիում անցկացվող աշխարհի պատանիների արագ և կայծակնային շախմատի առաջնությանըՀունիսի 6-ից 11-ը Վրաստանի Բաթումի քաղաքում կանցկացվի 2023 թվականի աշխարհի պատանիների արագ և կայծակնային շախմատի առաջնությունը: Հայաստանից կմասնակցի 61 շախմատիստ՝ 47 տղա և 14 աղջիկ: Հայաստանի շախմատի...
17:34 05/06/2023Շակիրան վերադարձել է Իսպանիա՝ դիտելու Լյուիս Հեմիլթոնի մասնակցությամբ «Ֆորմուլա 1-ի» ավտոմրցարշավինԵրգչուհի Շակիրան մասնակցել է Իսպանիայի գրան պրիին։ Այս մասին հայտնում է «Daily Mail»-ը։ 46-ամյա Շակիրան սոցիալական ցանցերում լուսանկար է հրապարակել Ֆորմուլա 1-ի մրցավազքից, որը տեղի է ունեցել...
13:26 05/06/2023Վիրահայ թենիսիստուհին Վրաստանն առաջին անգամ կներկայացնի Եվրոպական խաղերինՍեղանի թենիսիստ Աննա Նիկոյանը Վրաստանից երրորդ Եվրոպական խաղերին մասնակցելու իրավունք է ստացել։ Նիկոյանը 23-ամյա սեղանի թենիսիստ է և վերջին մի քանի տարիներին հանդես է գալիս սերբական և հունգարական...
12:08 05/06/2023Պատանի հայ բռնցքամարտիկների հաղթական մեկնարկը՝ Ղազախստանում ընթացող միջազգային մրցաշարումՊատանի հայ բռնցքամարտիկները հաղթանակով են մեկնարկել Ղազախստանում ընթացող միջազգային մրցաշարում, որին մասնակցում են Հայաստանի Ղազախստանի Ղրղզստանի, Ուզբեկստանի, Չինաստանի, Մոնղոլիայի և Ռուսաստանի...
09:55 05/06/2023Սպերցյանը ճանաչվել է ՌՊԼ-ի մրցաշրջանի լավագույն կիսապաշտպանՄոսկվայում տեղի է ունեցել ՌՊԼ-ի այս մրցաշրջանի լավագույն ֆուտբոլիստների, մարզիչների (տարբեր անվանակարգերում) մրցանակաբաշխությունը։ Հայաստանի հավաքականի և «Կրասնոդարի» ֆուտբոլիստ Էդուարդ Սպերցյանը...
18:45 03/06/202341-ամյա Իբրահիմովիչն ասել է, որ չի պատրաստվում թոշակի անցնել«Միլանի» շվեդ հարձակվող Զլատան Իբրահիմովիչը հայտարարել է, որ չի մտածում իր պրոֆեսիոնալ կարիերայի՝ մոտալուտ ավարտի մասին: «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին նա հայտնել է La Gazzetta dello Sport-ի ։...
13:32 03/06/2023Ո՞ւմ է Ալեքսանդր Պետրակովը հրավիրել ազգային հավաքականԱռաջիկայում Ուելսի և Լատվիայի հավաքականների հետ հանդիպումն է

15:51 04/07/2018После разгромного поражения колумбийским футболистам угрожают расправойПосты опубликованы в Twitter.
19:23 03/07/2018ЧМ-2018: российский вратарь Акинфеев «рассекретил» формулу победы над сборной ИспанииДавайте отложим в сторону все разговоры об отбитом пенальти, пожалуйста, и будем концентрироваться на следующей игре. Как удалось его отбить? Просто повезло.
16:54 03/07/2018Украинский художник обещает спрыгнуть с моста в Днепр в случае победы России над ХорватиейАдольфик Гари стал известен в социальных сетях в минувшее воскресенье вечером после того, как сборная России обыграла сборную Испании со счетом 4:3.
14:29 03/07/2018Генрих Мхитарян: Армения – прекрасна, но пришло время вернуться в ЛондонФутболист длительное время находился на Родине – в Армении.
13:29 03/07/2018ЧМ-2018: японские футболисты, несмотря на обидное поражение, оставили после себя в раздевалке идеальный порядокПосле уборки японцы написали на бумаге слово «спасибо» по-русски. Таким необычным способом они поблагодарили устроителей чемпионата мира в России.
10:41 03/07/2018Настоящий триллер: сборные Бразилии и Бельгии пробились в 1/4 финала ЧМТретий день первого раунда плей-офф чемпионата мира по футболу завершился победой сборной Бельгии над командой Японии.
13:50 02/07/2018Чаша терпения переполнилась: Роналду и Месси стали причиной развода супругов из ЧелябинскаПоводом для разрыва отношений стала победа сборной Аргентины в последнем матче групповой стадии над Нигерией, благодаря которой латиноамериканцы вышли в плей-офф.
10:57 02/07/2018В Госдуме предложили ввести выходной после побед сборной России в матчах Чемпионата мира по футболу«Я думаю, что все депутаты завтра с утра, которые вынуждены будут идти на заседания и комиссии, они все как один, поверьте, разные фракции, поддержат такую идею, 100%», - добавил Милонов.
20:00 30/06/2018Неприличные жесты обернулись для Диего Марадоны разрывом отношений с ФИФАМарадона показывал неприличные жесты и кричал на болельщиков после гола команды Нигерии.
17:22 30/06/2018Рубен Айрапетян: Если вам кажется, что я цепляюсь за пост главы Федерации футбола Армении, то вы ошибаетесьПо его словам, каждодневная поддержка правительства присутствует всегда.
17:15 30/06/2018ЧМ-2018: в Санкт-Петербурге можно съесть пиццу с портретами Криштиану Роналду и Луиса СуаресаНа приготовление пиццы с портретом нужно как минимум два часа. Сначала выпекается лепешка, на нее выкладывают томатный соус и уже сверху по трафарету аккуратно наносят сыр.
15:13 30/06/2018В матче звезд мирового футбола в Ереване примет участие и Роберто КарлосВ Ереване 6-8 июля будет создана фан-зона ЧМ-2018, матч легенд футбола в Ереване будет проводиться в разгар чемпионата мира – 8 июля на стадионе «Республиканский».
11:04 30/06/2018Диего Марадона признался, что считает бразильца Роналдо самым талантливым футболистом в историиБразильский форвард выступал на профессиональном уровне с 1993 по 2011 год.
11:22 29/06/2018Вылет действующих чемпионов и масса голов: завершился групповой этап чемпионата мира-2018В 1/8 финала встретятся: Франция — Аргентина, Уругвай — Португалия, Испания — Россия, Хорватия — Дания, Бразилия — Мексика, Бельгия — Япония,Швеция — Швейцария, Колумбия — Англия.
20:18 28/06/2018ЧМ-2018: стриптизерши в Калининграде предложили бесплатные услуги английским футболистамВ Калининграде на одноимённом стадионе сборная Англии 28 июня проведёт матч третьего тура группового этапа чемпионата мира – 2018 с командой Бельгии.
15:30 28/06/2018Путин пробил по мячу после паса президента ФИФА, но голкипер справился с ударомНа Красной площади российского президента ожидали такие звезды футбола, как бразилец Роналдо, испанец Карлес Пуйоль, немец Лотар Маттеус, а также Алексей Смертин и Дмитрий Булыкин.
14:16 28/06/2018Специалисты выяснили, кто из болельщиков на ЧМ-2018 больше всего готов к романуСамыми флиртующими оказались поляки – 37 процентов мужчин из Польши признались, что знакомились и заводили отношения на отдыхе.
10:34 28/06/2018«Заслужили»: в Германии комментируют историческое поражение сборной на ЧМ-2018В Германии мало кто сомневается: действующий пока еще чемпион мира по футболу заслуженно выбыл из турнира.
20:00 27/06/2018Серьезное наказание: УЕФА отстранил итальянский «Милан» от еврокубков на один год«Милан» должен был начать выступление в Лиге Европы с группового раунда. Теперь миланцев в Лиге Европы, скорее всего, заменит «Фиорентина».
14:07 27/06/2018Диего Марадона рассказал о причине плохого самочувствия на матче Аргентина-НигерияДиего Марадона сообщил, что во время игры Аргентины с Нигерией в Петербурге у него заболела шея, но сейчас он чувствует себя лучше.