11:13 03/06/2023Ռամոսը հեռանում է ՊՍԺ-իցՖրանսիական «Պարի Սեն Ժերմեն» ֆուտբոլային ակումբի մամուլի ծառայությունը հայտնում է իսպանացի պաշտպան Սերխիո Ռամոսի թիմից հեռանալու մասին։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, 37-ամյա պաշտպանը լքում է...
11:02 03/06/2023Թենիսիստ Կարեն Խաչանովը կարճ է պատասխանել ուկրաինական պատերազմին վերաբերող հարցինԹենիսիստ Կարեն Խաչանովը կարճ է պատասխանել իր երկրում տիրող իրավիճակի մասին ուկրաինացի լրագրողի հարցերին։ Այդ մասին գրում է «Գազետա ռու»-ն: «Իմ պատասխանը շատ կարճ կլինի։ Ես մարզիկ եմ, ոչ թե քաղաքական...
16:50 01/06/2023Լիոնել Մեսսին հեռանում է ՊՍԺ-իցՖրանսիական «Պարի Սեն Ժերմեն» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր մարզիչ Քրիստոֆ Գալտիեն հայտարարել է, որ արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսին մրցաշրջանի ավարտից հետո կհեռանա ակումբից, գրում է «Ռիա...
11:57 01/06/2023Ծիծեռնակաբերդի խճուղի 5 հասցեում գտնվող մարզահամալիրը կբերվի միջազգային ստանդարտների. Ժաննա Անդրեասյան«Նախագծով առաջարկվում է հավաքական թիմերի մարզական կենտրոնին հատկացված տարածքը, որը ներառված է մասնավորեցմանը ենթակա գույքի ցանկում, հանել այնտեղից և հանձնել ԿԳՄՍ նախարարությանը՝ հավաքական թիմերի...
17:39 31/05/2023Արթուր Ազարյանը նշանակվել է Եվրոպա լիգայի եզրափակչի՝ ՈւԵՖԱ-ի պատվիրակՄայիսի 31-ին Բուդապեշտի «Պուշկաշ Արենա» մարզադաշտում կկայանա ՈՒԵՖԱ Եվրոպա լիգայի 2022/23 խաղարկության եզրափակիչ «Սևիլյա» (Իսպանիա) - «Ռոմա» (Իտալիա) հանդիպումը։ ՀՖՖ հաղորդմամբ, հանդիպման ՈւԵՖԱ-ի...
12:33 31/05/2023Հայտնի է դարձել՝ արդյոք Հենրիխ Մխիթարյանը կմասնակցի Չեմպիոնների լիգայի եզրափակչինՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին ավագ, «Ինտեր»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կմասնակցի Չեմպիոնների լիգայի եզրափակչին: «La Gazzetta dello Sport»-ի տվյալներով՝ հայ կիսապաշտպանը խաղից առաջ...
16:18 30/05/2023«Փարիզ-2024»-ն՝ առանց պլաստիկիՓարիզը նախատեսում է 2024թ. կայանալիք ամառային օլիմպիական խաղերի ընթացքում արգելել մեկանգամյա օգտագործման պլաստիկը։ Ելույթ ունենալով աղտոտման դեմ պայքարի միջազգային ֆորումում, Փարիզի քաղաքապետ...
12:43 30/05/2023Պատմության մեջ առաջին անգամ սեքսի առաջնություն կանցկացվիԱվելի քան 3 հազար մարդ է գրանցվել:
11:35 30/05/2023«Ալ-Հիլալ»-ը Մեսսիին 1,2 մլրդ եվրոյի պայմանագիր է առաջարկելՍաուդյան «Ալ-Հիլալը» ակումբը ռեկորդային պայմանագիր է առաջարկել ՊՍԺ-ի հարձակվող Լիոնել Մեսսիին, գրում է «Լենտա․ռու»-ն։ Ակումբը ֆուտբոլիստին առաջարկել է 2 տարվա պայմանագիր, որի համաձայն՝ նա կստանա...
20:22 29/05/2023Թենիսիստուհի Էլինա Ավանեսյանը հաղթել է աշխարհի 12-րդ ռակետինՌուսաստանը ներկայացնող հայ թենիսիստուհի Էլինա Ավանեսյանը Ռոլան Գարոսի առաջին շրջանի խաղում 6:3, 2:6, 6:4 հաշվով առավելության հասավ շվեյցարուհի Բելինդա Բենչիչի նկատմամբ: Այս մասին տեղեկացնում է...
17:28 28/05/2023Արթուր Դավթյանը ոսկե մեդալ է նվաճել World Challenge Cup մրցաշարումՀայաստանի սպորտային մարմնամարզության հավաքականի ներկայացուցիչ Արթուր Դավթյանը ոսկե մեդալ է նվաճել Բուլղարիայի Վառնայում անցկացվող World Challenge Cup մրցաշարի հենացատկի վարժությունում: Դավթյանը...
20:15 26/05/2023World Challenge Cup մրցաշարում Հայաստանի ներկայացուցիչները մտել են ուժեղագույն ությակՄարմնամարզության մրցումներում եզրափակիչ մտնող մարզիկները արդեն հաջողակ են համարվում: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, անկախ հետագա արդյունքից՝ նրանք դասվում են առաջատար վարպետների շարքում: Բուլղարիայի Վառնա...
11:36 26/05/2023ՊՍԺ-ն պատրաստ է Մեսսիին մեկ մրցաշրջանի համար վճարել 100 միլիոն եվրո«Պարի Սեն Ժերմենը» պատրաստվում է նոր պայմանագիր առաջարկել արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսիին: Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին սոցիալական ցանցերում հայտնում է լրագրող Ֆրանսուա Գալարդոն։ Նրա...
08:38 26/05/2023«6th Sharjah Masters 2023»-ում հայ շախմատիստները մրցանակային տեղեր են զբաղեցրելՀայ շախմատիստները մրցանակային տեղեր են զբաղեցրել Շարժայում տեղի ունեցած «6th Sharjah Masters 2023» մրցաշարում։ Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի փոխանցմամբ, «Masters Section» խմբում Հայկ Մարտիրոսյանը 9...
09:35 25/05/2023«Ինտերը»՝ Իտալիայի գավաթակիրԻտալիայի գավաթի խաղարկության եզրափակչում «Ինտերը» 2:1 հաշվով հաղթել է «Ֆիորենտինային»՝ դառնալով Իտալիայի գավաթակիր: Խաղի հաշիվը 3-րդ րոպեին բացել է ֆլորենցիական ակումբի հարձակվող Նիկոլաս Գոնսալեսը։...
20:33 24/05/2023Թոփ-5 լիգայի 13 ակումբ ապահովել է իր տեղը հաջորդ մրցաշրջանի ՉԼ-ի խմբային փուլումԹոփ-5 առաջնություններում մրցաշրջանը մոտենում է ավարտին, և արդեն հայտնի են ՉԼ-ի հաջորդ մրցաշրջանի խմբային փուլի մասնակիցների մեծ մասն այս առաջնություններից։ Այս մասին րում է Արմսպորտը։ Անգլիայում...
14:05 24/05/2023Հրանտ-Լեոն Ռանոսը իր կարիերան կշարունակի Մյոնխենգլադբախի «Բորուսիա»-ումՀայաստանի ազգային հավաքականի և «Բավարիա-2»-ի հարձակվող Հրանտ-Լեոն Ռանոսը տեղափոխվել է Բունդեսլիգա․ նա իր կարիերան կշարունակի Մյոնխենգլադբախի «Բորուսիայում»: Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի...
13:34 24/05/2023Հայ մարմնամարզիկները Բուլղարիայում կմասնակցեն World Challenge Cup-ինԲուլղարիայի մայրաքաղաք Վառնայում մայիսի 25-28-ը կանցկացվի World Challenge Cup-ը, որին կմասնակցեն նաև Հայաստանի ներկայացուցիչները: ԿԳՄՍՆ-ից հայտնում են, որ Հայաստանի սպորտային մարմնամարզության...
11:28 24/05/2023Մխիթարյանը չի մասնակցի այսօրվա հանդիպմանըՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը Չեմպիոնների լիգայի կիսաեզրափակչի «Ինտեր»-«Միլան» խաղի ժամանակստացած վնասվածքի պատճառով չի մասնակցի Իտալիայի գավաթի խաղարկության...
09:37 24/05/2023Իրանահայ համայնքը ներկայացնող «Արարատ»-ը նվաճել է բասկետբոլի ազգային լիգայի փոխչեմպիոնի կոչումըParsToday-ի փոխանցմամբ, իրանահայ համայնքի ներկայացուցիչ՝ Հ.Մ. «Արարատ» կազմակերպության բասկետբոլի հավաքականն բասկետբոլի ազգային լիգայի եզրափակիչ փուլում նվաճել է փոխչեմպիոնի կոչումը: Հ. Մ. «Արարատ»...

12:49 27/06/2018Состоялась первая Спартакиада Банка ВТБ (Армения)В ней приняли участие более 500 сотрудников головного офиса и филиалов Банка.
10:52 27/06/2018Сборная Аргентины по футболу с трудом пробилась в плей-офф чемпионата мираВ матче лидеров группы C в Москве встречались сборные Франции и Дании.
15:03 26/06/2018ЧМ-2018: Дания сыграет с Францией, а Аргентине предстоит матч с НигериейПеру встретится с Австралией, а Исландия сразится с Хорватией.
19:47 25/06/2018Иранские болельщики мешали Криштиану Роналду спать накануне матча Португалия-ИранНочью накануне игры группа иранских болельщиков пришла к отелю в Саранске, где остановилась португальская команда, и начала шуметь, чем помешала некоторым из футболистов соперника.
11:29 25/06/2018Команды групп А и В чемпионата мира по футболу в России в понедельник проведут заключительные матчи на первом этапеПервыми закончат групповой этап команды группы А: в Самаре сыграют сборные Уругвая и России, в Волгограде – сборные Египта и Саудовской Аравии.
18:16 23/06/2018Луиш Фигу подтвердил свое участие в матче звезд мирового футбола в ЕреванеМатч легенд футбола в Ереване будет проводиться в разгар чемпионата мира – 8 июля на стадионе «Республиканский»
17:08 23/06/2018Диего Марадона потребовал допуска к тренировке сборной Аргентины«Я хочу поговорить с игроками, чтобы они поняли, что значит надевать футболку национальной команды», – отметил 57-летний Марадона.
15:02 23/06/2018Очередной день ЧМ-2018 начнется с матча между сборными Бельгии и ТунисаПоследним матчем дня станет игра между Германией и Швецией.
12:07 23/06/2018Лучшие шутки о матче Хорватия – Аргентина: 11 армян обманули болельщиков, представившись аргентинцами21 июня сборная Аргентины крупно проиграла хорватам (0:3) во втором матче группового этапа.
11:55 22/06/2018Футболисты сборной Аргентины устроили бунт против главного тренераКак сообщает Темпоне, футболисты устроили собрание, где единогласно проголосовали за то, чтобы Сампаоли был отстранен от руководства командой в матче с нигерийцами.
11:32 22/06/2018Армянский гроссмейстер Левон Аронян занимает 2-е место после 6 туров на турнире в ПарижеВторой этап Grand Chess Tour проходит в Париже с 20 июня по 24 июня.
10:59 22/06/2018Болельщики сборной Аргентины подвергли оскорблениям и оплевали главного тренера команды Хорхе СампаолиБолельщики сборной Аргентины подвергли оскорблениям и оплевали главного тренера команды Хорхе Сампаоли во время матча группового этапа против команды Хорватии на чемпионате мира-2018.
20:00 21/06/2018Мать Лионеля Месси о переживаниях сына: Он страдает и плачет из-за критики16 июня сборная Аргентины сыграла вничью с Исландией со счетом 1:1. На 64-й минуте матча Месси не реализовал пенальти.
12:32 21/06/2018Жительниц Ирана впервые с 1979 года пустили на футбол наравне с мужчинамиБолельщики наблюдали за игрой с Испанией на крупнейшем стадионе Тегерана «Азади», где установили огромный монитор.
19:44 20/06/2018Неймар отреагировал на критику и постригсяОсобенно преуспел в критике знаменитый французский футболист Эрик Кантона, спародировавший Неймара. Француз выложил фото с разложенным по голове спагетти.
19:16 20/06/2018Криштиану Роналду установил европейский рекорд, забив за сборную 85 головСборная Португалии набрала 4 очка и занимает промежуточное первое место в группе В.
11:13 20/06/2018Почему молчит Национальный олимпийский комитет Армении?Официальный сайт Национального олимпийского комитета Армении (НОКА) не обновлялся с 31 мая.
10:50 20/06/2018ЧМ-2018: сборные Португалии и Испании поборются за первые победы на турниреВ среду сборная Ирана в Казани сыграет с испанцами, а команда Марокко в московских «Лужниках» будет противостоять португальцам.
15:07 19/06/2018Японская принцесса Хисако Такамадо прибыла в Саранск на футболТелеканал показал кадры посещения принцессой выставки в Саранске.
12:03 19/06/2018Шестой день ЧМ-2018: Колумбия сыграет с Японией, Польша – с СенегаломА сборная России в шестой день ЧМ-2018 проведет уже свою вторую игру на турнире – против команды Египта.