20:06 30/05/2022Հովհաննես Բաչկովը դարձավ Եվրոպայի եռակի չեմպիոնՏոկիոյի օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, բռնցքամարտիկ Հովհաննես Բաչկովը կարիերայում երրորդ անգամ նվաճել է Եվրոպայի չեպիոնի տիտղոսը: Այս մասին գրում է Արմսպորտը։ Երևանում ավարտին մոտեցող Եվրոպայի...
17:12 30/05/2022Բռնցքամարտի ԵԱ. Ջավախքցի մարզիկ Արտյուշ Գոմցյանը եզրափակչում էԵրևանում բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակչում մայիսի 29-ին 60 կգ քաշային Արտյուշ Գոմցյանը մրցել է Հունգարիայի ներկայացուցչի հետ: Տպավորիչ և դիտարժան մենամարտում Վրաստանը ներկայացնող...
11:10 30/05/2022Լուկաս Սելարայանը չի միանա Հայաստանի ազգային հավաքականինՀայաստանի ազգային հավաքականը սկսել է մարզական հավաքը ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում: Այսօր մեր թիմը կանցկացնի առաջին մարզումները:
09:09 30/05/2022Բռնցքամարտի ԵԱ. Արթուր Բազեյանն ու Հովհաննես Բաչկովը ևս եզրափակչում ենԵրևանում ընթացող Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակչում 57 կգ քաշային Արթուր Բազեյանը 3-2 հաշվով առավելության է հասել Բուլղարիայի ներկայացուցչի նկատմամբ, իսկ Տոկիո-2020-ի բրոնզե մեդալակիր Հովհաննես...
15:41 28/05/2022Նիկիտա Սիմոնյան. Նրանք մահապատժի են ենթարկել բոլորին և ամեն ինչՌուսաստանի ֆուտբոլի միության (ՌՖՄ) առաջին փոխնախագահ Նիկիտա Սիմոնյանը խոսել է ռուսական ֆուտբոլի դեմ Ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիայի (ՖԻՖԱ) և Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միության (ՈՒԵՖԱ)...
14:01 28/05/2022Լոնդոնի «Չելսին» հայտարարություն է տարածել Աբրամովիչի կողմից ակումբը վաճառելու մասինԼոնդոնյան «Չելսի» ֆուտբոլային ակումբի մամուլի ծառայությունն իր պաշտոնական կայքում հայտարարություն է տարածել ակումբը Թոդ Բոուլիի կոնսորցիումին վաճառելու մասին։ «Չելսի» ֆուտբոլային ակումբն այսօր կարող...
20:00 27/05/2022Բռնցքամարտի ԵԱ․ Արթուր Բազեյանը հաղթեց թուրք մրցակցին և դուրս եկավ կիսաեզրափակիչԵրևանում ընթացող բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնության քառորդ եզրափակչում 57 կգ քաշային Արթուր Բազեյանը հաղթանակի հասավ Թուրքիան ներկայացնող Բետուհան Սիտֆիի նկատմամբ և դուրս եկավ մրցաշարի կիսաեզրափակիչ։...
09:09 27/05/2022Հենրիխ Մխիթարյանը հնարավոր է «Ռոման» փոխարինի «Ինտերով»Միլանի «Ինտերը» մոտ ժամանակներս պայմանագիր կկնքի Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին կիսապաշտպան, «Ռոմայի» ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանի հետ։ Վեստի.ռու-ն գրում է, որ Մխիթարյանը երկու տարվա պայմանագիր...
18:59 26/05/2022Հովհաննես Բաչկովը, Դավիթ Չալոյանը և Գուրգեն Մադոյանը հաղթանակով են սկսել իրենց մրցելույթներըԵրևանում շարունակում է ընթանալ բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունը։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Այսօր մրցումային 4-րդ օրն է և արդեն կարող ենք ամփոփել 1-ին մրցահերթը։ Մեր...
13:03 26/05/2022«Չպետք է սպասենք, որ օլիմպիական խաղերից 6 ամիս առաջ տեսնենք, որ ծանրաձող, բոթաս կամ պայուսակ չկա»«Նախագծի ընդունմամբ Հայաստանի մարզական ֆեդերացիաներին կհատկացվի լրացուցիչ ֆինանսավորում 2022 թվականի Եվրոպայի և Աշխարհի առաջնություններին պատշաճ մասնակցելու և մարզիկների լավագույն մարզավիճակն...
10:08 26/05/2022Մխիթարյանը եռագույնով է տոնել «Ռոմայի» հաղթանակըԻտալական «Ռոման» դարձել է Կոնֆերենցիաների լիգայի առաջին խաղարկության հաղթողը՝ հաղթելով Նիդեռլանդների «Ֆեյենորդին»։ Հայաստանի հավաքականի նախկին կիսապաշտպան, «Ռոմայից» Հենրիխ Մխիթարյանը, ով խաղի 17-րդ...
18:05 25/05/2022Բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Ռաֆայել Հովհաննիսյանը հաղթել է բուլղարացի մրցակցինԲռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնության 3-րդ մրցումային օրը կայացել են 1-ին մրցահերթի մենամարտերը։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Հայստանի հավաքականից գեղեցիկ հաղթանակ է տոնել՝ 86...
18:22 24/05/2022Վիկ Դարչինյանը հետևում է Եվրոպայի բռնցքամարտի առաջնությանը՝ դատավորները լավ են դատումԵրևանում անցկացվող Եվրոպայի բռնցքամարտի առաջնության երկրորդ օրը մարզադահլիճում ներկա էր նաև պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի աշխարհի իննակի չեմպիոն Վիկ Դարչինյանը:Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի...
16:29 24/05/2022Խոակին Կապառոսը հրապարակել է ազգային հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների ցուցակըՀայաստանի ազգային հավաքականը սկսում է նախապատրաստվել ՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի խաղարկությանը։
16:02 24/05/2022Բաքուն բողոքել է Եվրոպայի առաջնության բացմանը Արցախի դրոշը ծածանելու դեմԱդրբեջանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան բողոք է ներկայացրել Միջազգային օլիմպիական կոմիտեին (ՄՕԿ), Բռնցքամարտի միջազգային ֆեդերացիային, բռնցքամարտի Եվրոպայի կոնֆեդերացիային և այս կազմակերպությանը պատկանող...
18:15 21/05/2022Մբապեն մերժել է «Ռեալի» առաջարկը«Պարի Սեն Ժերմենի» հարձակվող Կիլիան Մբապեն կմնա թիմում: Ինչպես գրում է «Գազետա ռու»-ն, այդ մասին սոցիալական ցանցի իր էջում հայտնել է մարզական լրագրող Ջանլուկա Դի Մարցիոն ։ Աղբյուրի տեղեկություններով՝...
16:11 21/05/2022Ալեքսանդր Կարապետյան. Ոչ ոք չի ցանկանում ռուս ֆուտբոլիստներին տեսնել Եվրոպայում«Սոչի» ֆուտբոլային ակումբի և Հայաստանի հավաքականի նախկին հարձակվող Ալեքսանդր Կարապետյանը խոսել է այն մասին, թե իրատեսական է արդյոք ռուս ֆուտբոլիստների համար ներկայումս Եվրոպայի թիմերում աշխատանք...
21:08 20/05/2022Ֆրանսիայում հայ բռնցքամարտիկները նվաճել են երկու մեդալՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Հայ բռնցքամարտիկները երկու մեդալ են նվաճել Ֆրանսիայում կայացած դպրոցականների օլիմպիական խաղերում: Պատվո հարթակի երկրորդ աստիճանին է կանգնել Յուրա...
10:23 19/05/2022Երևանի բազմաթիվ հասցեներում ու ութ մարզերում այսօր հոսանքազրկումներ են լինելու«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 19-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
14:50 17/05/2022Հայտնի է Եվրոպայի բռնցքամարտի առաջնությանը մասնակցող Հայաստանի հավաքականի կազմըՀայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանը հայտարարել է Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցող թիմի կազմը: Երևանում կայանալիք առաջնությանը Հայաստանի հավաքականը հանդես կգա բոլոր 13...

17:10 22/10/2013Abraham Khashmanyan appointed head coach of Armenian U21 teamHead coach of Ararat Yerevan, Abraham Khashmanyan, has been appointed head coach of the Armenian U21 national football team, according to the FFA official website.
10:35 22/10/2013Zhoghovurd: Abraham Khashmanyan to succeed Vardan MinasyanFollowing the resignation of Armenian national team head coach Vardan Minasyan, rumors began to circulate in the Football Federation that Abraham Khashmanyan will be appointed to succeed him,...
18:08 21/10/2013Arno Garabetyan appointed President of Istanbul Chess ClubArmenian chess player and businessman Arno Garabetyan has been appointed President of the oldest and largest chess club of Turkey, armchess.am said.
17:56 21/10/2013Armenian chess players in IstanbulArmenian chess players Armen Grigoryev (Georgia) and Arno Garabetyan (Turkey) had successful performance at the open chess tournament in Istanbul, Turkey.
17:28 21/10/2013Vardan Minasyan resigns as Armenian football team coachArmenian national football team head coach Vardan Minasyan has refused to work with the team in the new qualifying cycle.
13:47 19/10/2013Krikor Sevag Mekhitarian wins chess tournament in ForquilhinhaArmenian GM Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil) had a new victory. After the tournament in Mogi das Cruze, he won the open chess tournament held in Forquilhinha, Brazil. He suffered no defeat, scored...
16:58 18/10/2013Avetik Grigoryan in IndonesiaArmenian GM Avetik Grigoryan scored 7 points out of 11 and took 19th place among 108 participants at the chess open in Jakarta, Indonesia.
16:55 18/10/2013Krikor Sevag Mekhitarian wins chess tournament in BrazilArmenian GM Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil) suffered no defeat, scored 6 points out of 7 and took first prize among 87 participants at the chess tournament held in Mogi das Cruzes, Brazil.
16:07 17/10/2013Mika chess team to participate in European Club CupArmenian Mika women’s chess team will participate in the European Club Cup in Rhodes, Greece on October 20-26, 2013.
14:22 15/10/2013Russia’s Khanty-Mansiysk to host Candidates TournamentAfter the Bulgarian Chess Federation withdrew its offer to host the Candidates Tournament in Kozloduy, it became clear that the event will be held in Khanty-Mansiysk, Russia.
17:22 14/10/2013Armenian Grandmasters at Chigorin MemorialGMs Vladimir Akopian and Robert Hovhannisyan scored 6.5 points out of 9 and took accordingly 12th and 21st places among 231 participants at Chigorin Memorial held in Saint Petersburg.
14:10 14/10/2013International Judo Federation confirms Harutyun Dermishyan’s participation in YOGThe International Judo Federation has confirmed participation of Armenia’s Harutyun Dermishyan (66 kg) in the second Summer Youth Olympic Games.
13:31 14/10/2013Armenian national team leaves for ItalyThe Armenian national team and the Armenian football delegation left for Italy by chartered flight today.
14:35 12/10/2013Vrezh Ordyan and Aram Iskandarian - FIDE ArbitersArmenian chess arbiters Vrezh Ordyan and Aram Iskandarian were awarded the title of FIDE Arbiters at the FIDE Congress in Tallinn, Estonia, armchess.am said.
14:34 12/10/2013Arman Mikaelyan fulfills International Master norm17-year-old Armenian chess player Arman Mikaelyan fulfilled an International Master norm in U18 group of the European Youth Championship held in Budva, Montenegro.
17:06 11/10/2013Pele sued by grandkids for child supportTwo teenage grandchildren of Brazil football legend Pele are suing him for child support, the Diario de Sao Paulo reported Thursday, according to AFP.
16:12 11/10/2013Aronian ranks 2nd in FIDE rating listWorld Chess Federation (FIDE) published the rating list of top chess players. Armenian Grandmaster Levon Aronian ranks second in the list. Magnus Carlsen remains number one, Vladimir Kramnik is...
15:15 11/10/2013Avetik Grigoryan in IndonesiaArmenian GM Avetik Grigoryan started with a win the big chess open being held in Jakarta, Indonesia.
15:11 11/10/2013Hovhannes Gabuzyan becomes vice champion of EuropeArmenian GM Hovhannes Gabuzyan has won the title of U18 vice champion of Europe at the Continental Championship held in Budva, Montenegro.
11:39 11/10/2013Aronian scores first win at Chess Masters FinalFollowing three draws in a row, Armenian Grandmaster Levon Aronian scored his first win at the 6th Grand Slam tournament (Chess Masters Final) in Bilbao, beating Maxime Vachier-Lagrave in the 4th...