20:06 30/05/2022Հովհաննես Բաչկովը դարձավ Եվրոպայի եռակի չեմպիոնՏոկիոյի օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, բռնցքամարտիկ Հովհաննես Բաչկովը կարիերայում երրորդ անգամ նվաճել է Եվրոպայի չեպիոնի տիտղոսը: Այս մասին գրում է Արմսպորտը։ Երևանում ավարտին մոտեցող Եվրոպայի...
17:12 30/05/2022Բռնցքամարտի ԵԱ. Ջավախքցի մարզիկ Արտյուշ Գոմցյանը եզրափակչում էԵրևանում բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակչում մայիսի 29-ին 60 կգ քաշային Արտյուշ Գոմցյանը մրցել է Հունգարիայի ներկայացուցչի հետ: Տպավորիչ և դիտարժան մենամարտում Վրաստանը ներկայացնող...
11:10 30/05/2022Լուկաս Սելարայանը չի միանա Հայաստանի ազգային հավաքականինՀայաստանի ազգային հավաքականը սկսել է մարզական հավաքը ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում: Այսօր մեր թիմը կանցկացնի առաջին մարզումները:
09:09 30/05/2022Բռնցքամարտի ԵԱ. Արթուր Բազեյանն ու Հովհաննես Բաչկովը ևս եզրափակչում ենԵրևանում ընթացող Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակչում 57 կգ քաշային Արթուր Բազեյանը 3-2 հաշվով առավելության է հասել Բուլղարիայի ներկայացուցչի նկատմամբ, իսկ Տոկիո-2020-ի բրոնզե մեդալակիր Հովհաննես...
15:41 28/05/2022Նիկիտա Սիմոնյան. Նրանք մահապատժի են ենթարկել բոլորին և ամեն ինչՌուսաստանի ֆուտբոլի միության (ՌՖՄ) առաջին փոխնախագահ Նիկիտա Սիմոնյանը խոսել է ռուսական ֆուտբոլի դեմ Ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիայի (ՖԻՖԱ) և Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միության (ՈՒԵՖԱ)...
14:01 28/05/2022Լոնդոնի «Չելսին» հայտարարություն է տարածել Աբրամովիչի կողմից ակումբը վաճառելու մասինԼոնդոնյան «Չելսի» ֆուտբոլային ակումբի մամուլի ծառայությունն իր պաշտոնական կայքում հայտարարություն է տարածել ակումբը Թոդ Բոուլիի կոնսորցիումին վաճառելու մասին։ «Չելսի» ֆուտբոլային ակումբն այսօր կարող...
20:00 27/05/2022Բռնցքամարտի ԵԱ․ Արթուր Բազեյանը հաղթեց թուրք մրցակցին և դուրս եկավ կիսաեզրափակիչԵրևանում ընթացող բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնության քառորդ եզրափակչում 57 կգ քաշային Արթուր Բազեյանը հաղթանակի հասավ Թուրքիան ներկայացնող Բետուհան Սիտֆիի նկատմամբ և դուրս եկավ մրցաշարի կիսաեզրափակիչ։...
09:09 27/05/2022Հենրիխ Մխիթարյանը հնարավոր է «Ռոման» փոխարինի «Ինտերով»Միլանի «Ինտերը» մոտ ժամանակներս պայմանագիր կկնքի Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին կիսապաշտպան, «Ռոմայի» ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանի հետ։ Վեստի.ռու-ն գրում է, որ Մխիթարյանը երկու տարվա պայմանագիր...
18:59 26/05/2022Հովհաննես Բաչկովը, Դավիթ Չալոյանը և Գուրգեն Մադոյանը հաղթանակով են սկսել իրենց մրցելույթներըԵրևանում շարունակում է ընթանալ բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունը։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Այսօր մրցումային 4-րդ օրն է և արդեն կարող ենք ամփոփել 1-ին մրցահերթը։ Մեր...
13:03 26/05/2022«Չպետք է սպասենք, որ օլիմպիական խաղերից 6 ամիս առաջ տեսնենք, որ ծանրաձող, բոթաս կամ պայուսակ չկա»«Նախագծի ընդունմամբ Հայաստանի մարզական ֆեդերացիաներին կհատկացվի լրացուցիչ ֆինանսավորում 2022 թվականի Եվրոպայի և Աշխարհի առաջնություններին պատշաճ մասնակցելու և մարզիկների լավագույն մարզավիճակն...
10:08 26/05/2022Մխիթարյանը եռագույնով է տոնել «Ռոմայի» հաղթանակըԻտալական «Ռոման» դարձել է Կոնֆերենցիաների լիգայի առաջին խաղարկության հաղթողը՝ հաղթելով Նիդեռլանդների «Ֆեյենորդին»։ Հայաստանի հավաքականի նախկին կիսապաշտպան, «Ռոմայից» Հենրիխ Մխիթարյանը, ով խաղի 17-րդ...
18:05 25/05/2022Բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Ռաֆայել Հովհաննիսյանը հաղթել է բուլղարացի մրցակցինԲռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնության 3-րդ մրցումային օրը կայացել են 1-ին մրցահերթի մենամարտերը։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Հայստանի հավաքականից գեղեցիկ հաղթանակ է տոնել՝ 86...
18:22 24/05/2022Վիկ Դարչինյանը հետևում է Եվրոպայի բռնցքամարտի առաջնությանը՝ դատավորները լավ են դատումԵրևանում անցկացվող Եվրոպայի բռնցքամարտի առաջնության երկրորդ օրը մարզադահլիճում ներկա էր նաև պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի աշխարհի իննակի չեմպիոն Վիկ Դարչինյանը:Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի...
16:29 24/05/2022Խոակին Կապառոսը հրապարակել է ազգային հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների ցուցակըՀայաստանի ազգային հավաքականը սկսում է նախապատրաստվել ՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի խաղարկությանը։
16:02 24/05/2022Բաքուն բողոքել է Եվրոպայի առաջնության բացմանը Արցախի դրոշը ծածանելու դեմԱդրբեջանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան բողոք է ներկայացրել Միջազգային օլիմպիական կոմիտեին (ՄՕԿ), Բռնցքամարտի միջազգային ֆեդերացիային, բռնցքամարտի Եվրոպայի կոնֆեդերացիային և այս կազմակերպությանը պատկանող...
18:15 21/05/2022Մբապեն մերժել է «Ռեալի» առաջարկը«Պարի Սեն Ժերմենի» հարձակվող Կիլիան Մբապեն կմնա թիմում: Ինչպես գրում է «Գազետա ռու»-ն, այդ մասին սոցիալական ցանցի իր էջում հայտնել է մարզական լրագրող Ջանլուկա Դի Մարցիոն ։ Աղբյուրի տեղեկություններով՝...
16:11 21/05/2022Ալեքսանդր Կարապետյան. Ոչ ոք չի ցանկանում ռուս ֆուտբոլիստներին տեսնել Եվրոպայում«Սոչի» ֆուտբոլային ակումբի և Հայաստանի հավաքականի նախկին հարձակվող Ալեքսանդր Կարապետյանը խոսել է այն մասին, թե իրատեսական է արդյոք ռուս ֆուտբոլիստների համար ներկայումս Եվրոպայի թիմերում աշխատանք...
21:08 20/05/2022Ֆրանսիայում հայ բռնցքամարտիկները նվաճել են երկու մեդալՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Հայ բռնցքամարտիկները երկու մեդալ են նվաճել Ֆրանսիայում կայացած դպրոցականների օլիմպիական խաղերում: Պատվո հարթակի երկրորդ աստիճանին է կանգնել Յուրա...
10:23 19/05/2022Երևանի բազմաթիվ հասցեներում ու ութ մարզերում այսօր հոսանքազրկումներ են լինելու«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 19-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
14:50 17/05/2022Հայտնի է Եվրոպայի բռնցքամարտի առաջնությանը մասնակցող Հայաստանի հավաքականի կազմըՀայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանը հայտարարել է Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցող թիմի կազմը: Երևանում կայանալիք առաջնությանը Հայաստանի հավաքականը հանդես կգա բոլոր 13...

20:22 25/07/2017Олимпийский фестиваль: Армянский пловец Артур Барсегян прошел в полуфиналВ состязании девушек на дистанции 100 м вольным стилем Варсеник Манучарян не удалось пройти в следующий этап.
19:04 25/07/2017Мужская сборная Армении по баскетболу победила команду КазахстанаИгра закончилась победой армянской команды – со счетом 79:67. Встреча состоялась в спорткомплексе КГД при правительстве РА.
12:28 25/07/2017На Играх Франкофонии армянские спортсмены завоевали шестую медальПредыдущие 5 медалей – одно золото, два серебра и две бронзы – для Армении также завоевали борцы вольного стиля.
12:16 25/07/2017Олимпийский фестиваль: армянские спортсмены стартуют еще в 4 спортивных дисциплинахПловец Артур Барсегян будет соревноваться на дистанции 50 м, а Варсеник Манучарян – 100 м вольным стилем.
11:00 25/07/2017Генрих Мхитарян: Первый сезон в «Манчестер Юнайтед» сделал меня сильнее«Я стал сильнее, закалил свой характер. Думаю, я сделал всё возможное – усердно работал, чтобы показать всем, что я достоин играть в „МЮ“ и быть полезен команде», – сказал Мхитарян.
19:15 24/07/2017Армянские борцы завоевали 5 медалей на старте Игр ФранкофонииАрмянские борцы вольного стиля завоевали 5 медалей.
18:36 24/07/2017Армянские спортсмены завоевали четвертую медаль на Сурдлимпийских играхВ греко-римской борьбе третье место в весовой категории 75 кг занял Арарат Саркисян.
16:20 24/07/2017В Мариуполе состоялся турнир по армянской национальной борьбеОрганизаторами соревнований выступили Союз Армян Украины Донецкой области и Союз армянской молодежи Мариуполя.
13:10 24/07/2017Состоялась церемония открытия олимпийского фестиваляВ ходе красочного шоу были представлены все страны-участницы фестиваля. Флаг Армении пронес пловец Артур Барсегян.
12:48 24/07/2017Генрих Мхитарян опубликовал фото со звездой Голливуда Джулией РобертсАктриса Джулия Робертс накануне, 23 июля, присутствовала на матче Международного Кубка чемпионов между мадридским «Реалом» и «Манчестер Юнайтед».
16:38 22/07/2017Тренер баскетбольной сборной Армении: Наша задача – попасть в тройкуСборная девушек Армении по баскетболу до 16 лет готовится к чемпионату Европы в дивизионе «С», который пройдет с 25 по 30 июля в Гибралтаре.
15:04 22/07/2017Президент Армении посмотрел соревнования финального тура конкурса «Лучшая спортивная семья-2017»Президент Армении Серж Саргсян сегодня на стадионе главного олимпийского комплекса Цахкадзора посмотрел соревнования заключительного тура конкурса «Лучшая спортивная семья» 2017 года на приз...
14:04 22/07/2017Синхронное плавание переименовано в артистическоеСинхронное плавание переименовано в артистическое решением конгресса Международной федерации водных видов (FINA).
10:10 22/07/2017Армянский дзюдоист стал серебряным призером XXIII Сурдлимпийских летних игрXXIII Сурдлимпийские летние игры проходят в городе Самсун с 18 по 30 июля 2017 года
19:26 21/07/2017Президент Серж Саргсян: Принимаются меры для развития хоккея в АрменииВ ходе встречи стороны отметили важность членства Национальной федерации хоккея Армении в IIHF.
15:33 21/07/2017Молодежная сборная Армении по баскетболу одержала победу над командой Азербайджана на чемпионате ЕвропыСборная юниоров Армении до 20 лет со счетом 82:80 победила команду Азербайджана.
18:15 20/07/2017Армянские велосипедисты продолжают выступления на чемпионате ЕвропыСегодня в первенстве до 19 лет стартует Роберт Хачатрян.
17:55 20/07/2017Аршак Айрапетян: Армянские борцы находятся в наилучшей спортивной формеЮношеская сборная Армении по вольной борьбе проводит учебно-тренировочный сбор в Олимпаване.
19:33 19/07/2017«Растет хорошая смена»: армянские гимнасты завоевали 10 медалей в БатумиНа прошедшем в Батуми розыгрыше Кубка Русудан Сихарулидзе по спортивной гимнастике представители Армении завоевали 7 золотых, 2 серебряные и 1 бронзовую медали.
17:12 19/07/2017Молодежная сборная Армении по баскетболу одержала первую победу на чемпионате ЕвропыНаша команда следующую встречу проведет 19 июля со сборной Бельгии.