19:35 15/04/2022Հայաստանի փաուերլիֆթինգի հավաքականը 7 ոսկե մեդալ է նվաճել Եվրոպայի առաջնությունումՀայաստանի փաուերլիֆթինգի հավաքականը մեդալներով է վերադարձել Լեհաստանի Շեդլեց քաղաքում անցկացված XPC վարկածով Եվրոպայի առաջնությունից: Մրցաշարին 14 երկրի 460 մարզիկ է մասնակցել: Հայաստանի հավաքականը...
14:59 15/04/2022Կառավարությունը 750 մլն դրամ կհատկացնի Երևանում բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունը կազմակերպելունԿառավարության այսօր ԿԳՄՍ նախարարությանը պահուստային ֆոնդից այսօր 750.2 մլն դրամ հատկացրեց մայիսի 21-31-ը Երևանում անցկացվելիք բռնցքամարտի մեծահասակների Եվրոպայի առաջնությունը կազմակերպելու համար:...
12:44 15/04/2022Արսեն Հարությունյան․ Մենք ուզում ենք, որ մեր նպաստները վերականգնեն, չենք ցանկանում լարվածություն առաջանաՄենք ուզում ենք, որ մեր նպաստները վերականգնեն, ինչպես դա եղել է մինչեւ 2021 թվականի դեկտեմբեր: Այս մասին NEWS.am Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն,...
19:22 13/04/2022Հայաստանի հավաքականը կարող է ունենալ ևս մեկ նորեկՌուսական «Կրիլյա Սովետովի» կիսապաշտպան Ալեքսանդր Կովալենկոն կարող է հանդես գալ Հայաստանի հավաքականում։ Այս մասին Արմսպորտը։ 18-ամյա ֆուտբոլիստը հանդիսանում է «Արարատ 73»-ի լեգենդար ֆուտբոլիստ...
16:48 13/04/2022Արթուր Գալոյանը կխաղա ազգային հավաքականումՌուսական «Վելեսի» կիսապաշտպան Արթուր Գալոյանին շնորհվել է ՀՀ քաղաքացիություն, ինչը նրան թույլ կտա հանդես գալ Հայաստանի ազգային հավաքականում: Այս օրերին 22-ամյա ֆուտբոլիստը Երևանում է: Գալոյանը ՀՖՖ...
22:13 12/04/2022Մեկը կար, մի ժամանակ ԿԳՄՍն էր՝ Հարությունյան Արայիկ անունով՝ «թզբեխով ամենագետը». Արսեն Ջուլֆալակյան«Այս քաղաքական ուժը եկել է քանդելու ամեն ինչ»։
19:55 12/04/2022Լողորդներ Արթուր Բարսեղյանն ու Վարսենիկ Մանուչարյանը նվաճել են Հայաստանի չեմպիոնությունըԿայացել է Հայաստանի լողի առաջնությունը, որի ընթացքում գրանցվել է հանրապետական 5 ռեկորդ, իսկ 3 լողորդներ՝ Ալեքսանդրա Ավագյանը, Արմեն Խաչատրյանը և Գագիկ Հայրապետյանը, լրացրել են սպորտի վարպետի կարգը:...
18:24 12/04/2022Հասել է այն պահը, որ այլևս չեմ կարող լռել, Չեմպիոն Արսեն Հարությունյան․Ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն, աշխարհի բրոնզե մեդալակիր, Մ23 աշխարհի չեմպիոն Արսեն Հարությունյանը ֆեյսբուքյան գրառումով անդրադարձել է մարզիկների ֆինանսական խնդիրներին և համապատասխան...
18:15 12/04/2022ՄՕԿ-ը հաստատել է բռնցքամարտի մրցաշարի որակավորման համակարգը և քաշային կարգերըՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, միջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) գործկոմը հաստատել է 2024թ. Փարիզում կայանալիք բռնցքամարտի մրցաշարի որակավորման համակարգը և քաշային կարգերը։ ՄՕԿ-ի հետ համատեղ մշակվել է...
13:28 12/04/2022Հենրիխ Մխիթարյանի որդին «գոլի» հեղինակ է դարձելԱ Սերիայի 32-րդ տուրում ապրիլի 10-ին «Ռոման» սեփական հարկի տակ 2-1 հաշվով հաղթել էր «Սալերնիտանային»։ Խաղից հետո Հենրիխ Մխիթարյանի երկուամյա որդին՝ Համլետը, «Ռոմայի» մարզադաշտում է հայտնվել և հոր...
16:10 11/04/2022Հենրիխ Մխիթարյան․ Եվս մեկ անգամ հաղթենք միասին«Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում արած գրառումով անդրադարձել է «Սալերնիտանայի» նկատմամբ 2։1 հաշվով կամային հաղթանակին Իտալիայի առաջնության 32-րդ տուրում եւ առաջիկա...
13:06 07/04/2022WTA-250. Էլինա Ավանեսյանը դուրս է եկել քառորդ եզրափակիչ19-ամյա ռուսաստանցի Էլինա Ավանեսյանը դուրս է եկել Կոլումբիայի մայրաքաղաք Բոգոտայում անցկացվող WTA-250 շարքի մրցաշարի քառորդ եզրափակիչ։ Հայ թենիսիստուհին մրցել է Իտալիայի ներկայացուցիչ Լուկրեցիա...
11:16 07/04/2022Գաբրիել Սարգսյանը՝ Եվրոպայի փոխչեմպիոնՍլովենիայում կայացած շախմատի Եվրոպայի տղամարդկանց անհատական առաջնությանը Հայաստանի հավաքականի անդամ Գաբրիել Սարգսյանը նվաճել է Եվրոպայի փոխչեմպիոնի կոչումը։ Նա 11 հնարավորից վաստակել է 8,5 միավոր և...
20:31 06/04/2022ԲԿՄԱ-ն հաղթել է ԱրարատինVBET ՀՊԼ 25-րդ տուրում ԲԿՄԱ-ն ընդունել էր «Արարատին» ու 3-2 հաշվով հաղթանակ է տարել։ «Արմսպորտի»փոխանցմամբ, խաղի արդեն 2-րդ րոպեին տանտերերի կազմում հաշիվը բացեց Նարեկ Ալավերդյանը։ ԲԿՄԱ-ն առաջին մոտ...
16:37 06/04/2022ԱԱ-2024․ Ֆուտզալի Հայաստանի հավաքականը մեկնեց ԲուլղարիաՖուտզալի Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է Բուլղարիա, որտեղ կանցկացվի 2024թ․ աշխարհի առաջնության որակավորման փուլի C խմբի մրցաշարը, հաղորդում է ՀՖՖ-ի կայքը։ Ռուբեն Նազարեթյանի գլխավորությամբ...
12:35 06/04/2022Վերջին տուրից առաջ Գաբրիել Սարգսյանը կիսում է 1-2-րդ հորիզոնականներըԵվրոպայի տղամարդկանց անհատական առաջնության վերջին տուրը կսկսվի այսօր Հայաստանի ժամաանկով 17:00-ին:
11:25 05/04/2022Եվրոպայի չեմպիոն Մալխաս Ամոյանին «Զվարթնոց» օդանավակայանում դիմավորել են զուռնա–դհոլովԱյս գիշեր Հայաստան է վերադարձել հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի նորընծա չեմպիոն Մալխաս Ամոյանը։ Նրա հետ վերադարձել են նաև Եվրոպայի բրոնզե մեդալակիրները և Հայաստանի հավաքականի մարզչական կազմը։...
17:36 04/04/2022Հայաստանի գավաթ․ «Ուրարտուն» եզրափակիչում է«Ուրարտուն» դուրս եկավ ֆուտբոլի Հայաստանի գավաթի խաղարկության եզրափակիչ։ Երեւանյան թիմը կիսաեզրափակիչում ընդունեց Չարենցավանի «Վանին» եւ վստահ հաղթանակ տարավ 3։0 հաշվով։ Եզրափակիչում «Ուրարտուի»...
16:36 04/04/2022«Կումայրին»` UEFA Grassroots Awards-ի արծաթե մրցանակակիրՈւԵՖԱ-ի գործադիր կոմիտեն ընտրել է «Կումայրի» ֆուտբոլային ակումբը՝ որպես UEFA Grassroots Awards 2021-ի արծաթե մրցանակակիր՝ լավագույն սիրողական ակումբ անվանակարգում, հաղորդում է ՀՖՖ-ի կայքը։ Ակումբը...

11:16 10/07/2017Генрих Мхитарян вместе с «Манчестер Юнайтед» вылетел в США«Манчестер Юнайтед» вылетел в США, где команда проведет 5 товарищеских матчей.
10:47 10/07/2017Левон Аронян сыграет с Петром Свидлером в 5-м туре этапа Гран-при ФИДЕ в ЖеневеПосле четырех туров Аронян с 2,5 очками делит 2-7 места.
18:28 08/07/2017Серж Саргсян единогласно переизбран на должность президента Федерации шахмат АрменииСегодня в Доме шахмат имени Тиграна Петросяна состоялась отчетно-выборная конференция Федерации шахмат Армении.
16:52 08/07/2017Аронян победил Яковенко во втором туре III этапа Гран-при ФИДЕАронян 8 июля белыми сыграет с Раджабовым (Азербайджан).
14:48 06/07/2017Сборная Армении занимает 73-е место в рейтинге ФИФАТеперь национальная команда страны занимает 73-е место, тогда как месяцем ранее располагалась на 5 строчек выше.
12:49 06/07/2017Армянский гроссмейстер Левон Аронян: Поражения переношу легче, чем победы«Поражения переношу легче, чем победы», – рассказал в интервью ChessPro армянский гроссмейстер, победитель турнира Norway Chess-2017 Левон Аронян.
19:41 05/07/2017Гроссмейстер Тигран Л. Петросян победил на турнире «World Open»Тигран Л. Петросян завоевал 7,5 очков из 9 возможных и единолично занял первое место.
19:20 03/07/2017«Бред какой-то»: президент РФС прокомментировали информацию о бунте в сборной России по футболу«Комментировать эти слухи я не могу, как и не могу понять того, откуда они у вас взялись. Не знаю, откуда фантазии такие берутся», – заявил В. Колосков.
19:12 03/07/2017Сборная Армении по вольной борьбе примет участие в турнире в МахачкалеСборная Армении по вольной борьбе 8-9 июля в Махачкале примет участие в турнире Али Алиева.
10:18 03/07/2017Левон Аронян разделил 5-6 места на Grand Chess Tour в ЛёвенеПоложение в серии после второго этапа. 1. Карлсен – 25; 2. Вашье-Лаграв – 18; 3. Со – 14; 4. Накамура – 8; 5. Аронян – 5,5; 6. Карякин – 5; 7. Непомнящий – 4; 8-9. Каруана, Ананд – по 3.
17:02 01/07/2017«Он – мой кумир»: легенда футбола Д. Марадона хранит фотографии ПутинаБывший нападающий сборной Аргентины Диего Марадона назвал президента России Владимира Путина своим кумиром.
09:38 01/07/2017Звезда мирового футбола Лионель Месси женился на подруге детства, свадьбу посетили около 250 гостейИзбранница 30-летнего Месси – Антонелла Рокуццо, они дружили, будучи детьми, а встречаться начали во второй половине 2000-х, сейчас у пары два сына.
18:53 30/06/2017Капитан футбольной сборной Армении Генрих Мхитарян поздравил королеву Британии Елизавету IIКапитан сборной Армении, полузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян направил слова поздравления по случаю официального дня рождения британской королевы Елизаветы II.
16:50 30/06/2017Олимпийский чемпион Тогрул Аскеров отказался выступать за сборную Азербайджана – страны, которая не платит своим спортсменамЭльман Аскеров жалуется насчет непонятного отношения к чемпиону.
21:05 29/06/2017Армянские тхэквондисты завершили выступление на чемпионате мираАрмянский спортсмен в стартовом поединке превзошел сенегальца Дьею Гуйе, но в 1/16 финала потерпел поражение от словенца Ивана Трайковича (8:16) и выбыл из дальнейшей борьбы за медали.
19:12 29/06/2017Айк Мартиросян стал победителем мемориального шахматного турнира Карена Асряна в АрменииВ ближайшем будущем Айк Мартиросян должен получить звание международного гроссмейстера.
11:17 29/06/2017Армянский гроссмейстер Левон Аронян участвует во втором этапе Grand Chess TourОбщий призовой фонд – 150 тысяч долларов.
11:10 29/06/2017Армянские борцы вольного стиля завоевали одно серебро и две бронзы на молодежном чемпионате ЕвропыВ Дортмунде завершился молодежный чемпионат Европы по вольной борьбе.
17:20 28/06/2017Президент Армении Серж Саргсян присутствовал на церемонии открытия спортивного клуба «Рибок»Глава государства в Ереване посетил также новый офис Института политических и социологических консультаций «Ай Пи Эс Си» ( IPSC).
09:55 28/06/2017Принц Уильям и экс-премьер Британии Кэмерон могли быть замешаны в коррупционном скандале ФИФАВо вторник ФИФА опубликовала полный отчет Гарсии о расследовании процедуры выборов стран-хозяек чемпионатов мира 2018 и 2022 годов.