11:15 29/03/2022Մարմնամարզության ֆեդերացիան դադարեցնում է Նատալյա Ռոտենբերգի հետ համագործակցությունըՆախկին մարզուհի, բալետի պարուհի Նատալյա Ռոտենբերգն այլևս չի հանդիսանում Հայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիայի փոխնախագահ և ՀՄՖ-ն դադարեցնում է նրա հետ համագործակցությունը: Այս մասին տեղեկանում են...
20:07 28/03/2022Թինա Կարապետյան –Սիմոն Սենեկալ պարային զույգը 14-րդն է գեղասահքի աշխարհի առաջնությունումՖրանսիայի Մոնպելյե քաղաքում ավարտվել է գեղասահքի աշխարհի առաջնությունը. Հայաստանը ներկայացրել է Թինա Կարապետյան-Սիմոն Սենեկալ պարային զույգը, հայտնում են ԿԳՄՍՆ-ից։ Մրցումային երկու օրերի արդյունքում...
16:55 28/03/2022FIDE Grand Prix․ Արոնյանը պարտության մատնեց ԵսիպենկոյինԲեռլինում անցկացվող Շախմատի միջազգային ֆեդերացիայի (ՖԻԴԵ) Գրան պրի շարքի երրորդ մրցաշարի խմբային փուլի նախավերջին տուրում Հայաստանի հավաքականի նախկին առաջատար Լևոն Արոնյանը (ԱՄՆ) սպիտակ ֆիգուրներով...
15:58 28/03/2022ԵԱ․ Խնձրցյանը թուրք մրցակցի նկատմամբ տպավորիչ հաղթանակով դուրս եկավ կիսաեզրափակիչՀունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում ընթացող ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում 57 կգ քաշայինների քառորդ եզրափակիչում Հայաստանի ներկայացուցիչ Մանվել Խնձրցյանը 14:4 հաշվով տպավորիչ հաղթանակի...
12:55 28/03/2022Հայ լրագրողները` Եգիպտոսի ֆուտբոլային 10-րդ մրցաշարի հաղթողներՀայաստանի լրագրողների ֆուտբոլի հավաքականը Եգիպտոսի Հուրգադա քաղաքում ավարտված Լրատվամիջոցների և լրագրողների 10-րդ միջազգային մրցաշարում գրավել է առաջին տեղը և արժանացել ոսկե մեդալների ու գավաթի։...
09:09 28/03/2022Հայաստանի ազգային հավաքականն արդեն Օսլոյում էՄարտի 27-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը ժամանել է Նորվեգիայի մայրաքաղաք Օսլո, որտեղ մարտի 29-ին ընկերական հանդիպում կանցկացնի Նորվեգիայի ընտրանու հետ: Հիշեցնենք, որ Նորվեգիա-Հայաստան ընկերական խաղը...
11:00 26/03/2022Անդրե Չալըշըրի փոխարեն հրավիրվել է Հովհաննես ՆազարյանըՀայաստան-Չեռնոգորիա ընկերական հանդիպման նախախաղային մարզման ընթացքում Հայաստանի ազգային հավաքականի կենտրոնական պաշտպան Անդրե Չալըշըրը վնասվածք էր ստացել և չէր կարողացավ մասնակցել հանդիպմանը։ ՀՖՖ...
10:20 26/03/2022Հայ շախմատիստները մասնակցելու են Եվրոպայի անհատական առաջնությանըՄարտի 26-ին Սլովենիայի Բրեժիցե քաղաքում կմեկնարկի շախմատի Եվրոպայի անհատական առաջնությունը, որին կմասնակցեն նաև Հայաստանի ներկայացուցիչները: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ Հայաստանի թիմի...
09:57 25/03/2022Կարծում եմ՝ կարող էինք ավելի խոշոր հաշվով հաղթել. Խոակին ԿապառոսՄարտի 24-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կայացել է Հայաստան-Չեռնոգորիա ընկերական հանդիպումը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը հաղթել է 1:0 հաշվով: Գոլի հեղինակը Վահան Բիչախչյանն է։...
19:12 24/03/2022Գնդակային հրաձգության Եվրոպայի առաջնությունից ունենք 2 մեդալՀայաստանի հրաձգության ֆեդերացիան տեղեկացնում է, որ ս.թ. մարտի 20-29-ը ընթանում է Գնդակային հրաձգության Եվրոպայի առաջնությունը, որից արդեն իսկ ունենք 2 մեդալ: «Վազող թիրախ ձևիՙ Երևանի հրաձգության...
17:10 24/03/2022Հայաստանի ազգային հավաքականի վերջնական հայտացուցակը Չեռնոգորիայի ընտրանու դեմ խաղումԱյսօր Երևանում Հայաստանի ազգային հավաքականը ընկերական հանդիպում կանցկացնի Չեռնոգորիայի ընտրանու հետ։ ՀՖՖ ֆեյսբուքյան էջում ներկայացված է Հայաստանի ազգային հավաքականի վերջնական հայտացուցակը...
18:34 23/03/2022Եվրո Մ-19՝ Պորտուգալիա - Հայաստան․ Բուքմեյքերների կանխատեսումըՖուտբոլի Հայաստանի մինչեւ 19 տարեկանների հավաքականը մարտի 23-ին Անգլիայում կմեկնարկի Եվրոպայի առաջնության որակավորման երկրորդ փուլի մրցաշարում։ Առաջին տուրում Հայաստանի թիմը կմրցի պորտուգալացիների...
18:03 23/03/2022Կապառոսը` առաջիկա ընկերական խաղերի, ընտրանու նորեկների մասինՖուտբոլի Հայաստանի ընտրանու գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսի կարծիքով՝ ընկերական խաղերում հավաքականի առաջիկա մրցակիցները նման են Ազգերի լիգայում առկա հակառակորդներին: «Երբ մենք այս երկու թիմերին...
13:31 23/03/2022Երևանում նախատեսված Կիոկուշին կարատեի Եվրոպայի առաջնությունը հետաձգվում էԵրևանում ապրիլի 1-3-ը նախատեսված Կիոկուշին կարատեի «Եվրոպայի առաջնությունը» հետաձգվում է։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին Հայաստանի Կիոկուշին կարատեի ֆեդերացիայից։ «Աշխարհում տիրող պատերազմական...
13:15 22/03/2022Հայաստանի հավաքականի առաջին մարզմանը մասնակցել է 20 խաղացողՀայաստանի ազգային հավաքականն առաջին մարզումն է անցկացրել ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում: Մարզմանը մասնակցել է 20 ֆուտբոլիստ: Խորեն Բայրամյանը և Էդուարդ Սպերցյանը ուշ են ժամանել Երևան և...
12:19 22/03/2022Հայաստան - Չեռնոգորիա խաղի տոմսերն արդեն վաճառվում ենՀայաստան - Չեռնոգորիա ընկերական հանդիպման տոմսեր արդեն հնարավոր է ձեռք բերել նաև Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» ստադիոնի տոմսարկղից։ Տոմսերը հնարավոր է գնել միայն անձնագրային նույնականացում...
11:00 21/03/2022Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսում է մարզական հավաքըՀովհաննես Համբարձումյանը Covid-19 դրական թեստի պատճառով բաց կթողնի հավաքն ու առաջիկա խաղերը։ Իր ակումբի վերջին խաղում ստացած վնասվածքի պաճառով հավաքականին չի միանա նաև Լուկաս Սելարայանը։
12:42 20/03/2022Հովհաննես Բաչկովը 3-րդ հաղթանակն է տոնել պրոֆեսիոնալ ռինգումՆա Դուբայում անցկացված պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի մրցաշարում տեխնիկական նոկաուտով հաղթել է 39-ամյա արգենտինացի Կրիստիան Կորիային։
12:09 19/03/2022Հայ մարզիկները կմասնակցեն Եվրոպայի երիտասարդական ձմեռային օլիմպիական փառատոնՖինլանդիայի Վուոկատի քաղաքում մարտի 20–ին կմեկնարկի Եվրոպայի երիտասարդական ձմեռային օլիմպիական փառատոնը: Մասնակիցների թվում կլինեն նաև մեր երկրի ներկայացուցիչները: ՀԱՕԿ կայքից տեղեկանում ենք, որ...
10:28 19/03/2022Գեղասահքի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանը կներկայացնի Կարապետյան-Սենեկալ պարային զույգըՖրանսիայի Մոնպելյե քաղաքում մարտի 21-27-ը տեղի կունենա գեղասահքի աշխարհի առաջնությանը:

12:29 31/08/2013Armenian chess players in Los AngelesGM Melikset Khachiyan (U.S.) scored 5.5 points out of 9 and took the third prize at the 28th round-robin Metropolitan tournament in Los Angeles.
19:03 29/08/2013Team GB to go to Sochi 2014 Winter Olympics despite Russia's anti-gay lawGreat Britain's chef de mission for Sochi, Mike Hay, insists GB athletes will go to the 2014 Winter Olympics despite the controversy surrounding the Games over Russia's anti-gay law, The Guardian...
14:38 29/08/2013Balotelli: 'We killed PSV'Mario Balotelli said Milan “killed” PSV Eindhoven with a 3-0 victory in the Champions League play-off, Football Italia reported.
13:37 29/08/2013Levon Aronian to play in World Mind GamesArmenian grandmaster Levon Aronian will play in the rapid, blitz and blind chess tournaments that will be held as part of the World Mind Games on December 12-19, 2013 in Beijing, China.
18:45 28/08/2013Messi fit to face AtleticoLionel Messi has been passed fit to play the second leg of the Spanish Super Cup for Barcelona against Atletico Madrid, SBS reported.
15:35 28/08/2013Real Madrid fans point to exit door for Iker CasillasShould Iker Casillas consider leaving Real Madrid? Yes, according to some 75% of respondents in a MARCA.com poll, who feel that the goalkeeper would be best served by looking for pastures new, having...
17:21 27/08/2013Kiko Femenía and FC Barcelona agree to part waysFC Barcelona and Kiko Femenía have agreed to rescind the player’s contract, which was due to expire on June 30 of 2014, according to the official FC Barcelona website.
15:51 27/08/2013Xavi: Martino is right about BaleXavi Hernandez has backed Barcelona Coach Tata Martino on his view on Gareth Bale, and already turned attention to the Supercopa de Espana, Football Espana reported.
15:06 27/08/2013Mourinho: I think the result is fairJose Mourinho says Chelsea and Manchester United made too mistakes during a 0-0 draw to deserve any more than a point, Sky Sports reported.
14:13 27/08/2013UN Assembly Proclaims 6 April International Day of Sport for Development, PeaceThe United Nations General Assembly proclaimed 6 April as the International Day of Sport for Development and Peace, as the body’s President hailed the decision a “historic” step in recognizing the...
15:12 26/08/2013Freddy Rincón injured in traffic accidentThe ex-midfielder for the Colombian national team and Real Madrid of Spain, Freddy Rincón, suffered multiple injuries on Saturday in a car accident that left him hospitalized, AFP reported.
13:25 24/08/2013Chess: Armenia to play in World Team ChampionshipFIDE confirmed the list of participants of the World Team Championship that will take place in Antalya, Turkey between November 24 and December 6, 2013.
15:32 23/08/2013Karen Hakobyan joins Shirak on three-year dealFC Shirak of Gyumri city has signed a three-year deal with Russian-Armenian footballer Karen Hakobyan.
09:14 23/08/2013Yerevan to host Basketball ChampionshipThe European Division C Championship in Yerevan will be the first time Armenia is represented by a senior men’s national team in a European championship.
16:54 22/08/2013Sharapova out of U.S. Open with shoulder injuryThird-seeded Russian Maria Sharapova has pulled out of next week's U.S. Open due to a shoulder injury, tournament organizers said on Wednesday, according to Reuters. "I have done everything I could...
18:12 21/08/2013Zaven Andriasian takes first prize at rapid tournament in TokyoArmenian GM Zaven Andriasian took the first prize at the rapid tournament held within the framework of The Brain and Mind Sports Olympiad in Tokyo, Japan.
17:16 21/08/2013Gyumri mayor hands over awards to Karapet Chalyan, Henrik SargsyanGyumri mayor Samvel Balasanyan received winner of Greco-Roman Wrestling World Championship and European Youth Championship Karapet Chalyan and bronze medal winner of European Boxing Youth...
18:12 20/08/2013Under 17 teams of Armenia and Georgia will match in YerevanAs we have informed you before the 7th group tournament of European Under-17 Cup of 2013-2014 is to be held from October 23 to 30 in Armenia.
17:54 19/08/2013Tickets for Armenia-Dania meeting will be available since August 20The sail of tickets of Armenia – Dania World Football Cup will start since August 20, the FFA official site reports.