11:15 29/03/2022Մարմնամարզության ֆեդերացիան դադարեցնում է Նատալյա Ռոտենբերգի հետ համագործակցությունըՆախկին մարզուհի, բալետի պարուհի Նատալյա Ռոտենբերգն այլևս չի հանդիսանում Հայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիայի փոխնախագահ և ՀՄՖ-ն դադարեցնում է նրա հետ համագործակցությունը: Այս մասին տեղեկանում են...
20:07 28/03/2022Թինա Կարապետյան –Սիմոն Սենեկալ պարային զույգը 14-րդն է գեղասահքի աշխարհի առաջնությունումՖրանսիայի Մոնպելյե քաղաքում ավարտվել է գեղասահքի աշխարհի առաջնությունը. Հայաստանը ներկայացրել է Թինա Կարապետյան-Սիմոն Սենեկալ պարային զույգը, հայտնում են ԿԳՄՍՆ-ից։ Մրցումային երկու օրերի արդյունքում...
16:55 28/03/2022FIDE Grand Prix․ Արոնյանը պարտության մատնեց ԵսիպենկոյինԲեռլինում անցկացվող Շախմատի միջազգային ֆեդերացիայի (ՖԻԴԵ) Գրան պրի շարքի երրորդ մրցաշարի խմբային փուլի նախավերջին տուրում Հայաստանի հավաքականի նախկին առաջատար Լևոն Արոնյանը (ԱՄՆ) սպիտակ ֆիգուրներով...
15:58 28/03/2022ԵԱ․ Խնձրցյանը թուրք մրցակցի նկատմամբ տպավորիչ հաղթանակով դուրս եկավ կիսաեզրափակիչՀունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում ընթացող ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում 57 կգ քաշայինների քառորդ եզրափակիչում Հայաստանի ներկայացուցիչ Մանվել Խնձրցյանը 14:4 հաշվով տպավորիչ հաղթանակի...
12:55 28/03/2022Հայ լրագրողները` Եգիպտոսի ֆուտբոլային 10-րդ մրցաշարի հաղթողներՀայաստանի լրագրողների ֆուտբոլի հավաքականը Եգիպտոսի Հուրգադա քաղաքում ավարտված Լրատվամիջոցների և լրագրողների 10-րդ միջազգային մրցաշարում գրավել է առաջին տեղը և արժանացել ոսկե մեդալների ու գավաթի։...
09:09 28/03/2022Հայաստանի ազգային հավաքականն արդեն Օսլոյում էՄարտի 27-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը ժամանել է Նորվեգիայի մայրաքաղաք Օսլո, որտեղ մարտի 29-ին ընկերական հանդիպում կանցկացնի Նորվեգիայի ընտրանու հետ: Հիշեցնենք, որ Նորվեգիա-Հայաստան ընկերական խաղը...
11:00 26/03/2022Անդրե Չալըշըրի փոխարեն հրավիրվել է Հովհաննես ՆազարյանըՀայաստան-Չեռնոգորիա ընկերական հանդիպման նախախաղային մարզման ընթացքում Հայաստանի ազգային հավաքականի կենտրոնական պաշտպան Անդրե Չալըշըրը վնասվածք էր ստացել և չէր կարողացավ մասնակցել հանդիպմանը։ ՀՖՖ...
10:20 26/03/2022Հայ շախմատիստները մասնակցելու են Եվրոպայի անհատական առաջնությանըՄարտի 26-ին Սլովենիայի Բրեժիցե քաղաքում կմեկնարկի շախմատի Եվրոպայի անհատական առաջնությունը, որին կմասնակցեն նաև Հայաստանի ներկայացուցիչները: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ Հայաստանի թիմի...
09:57 25/03/2022Կարծում եմ՝ կարող էինք ավելի խոշոր հաշվով հաղթել. Խոակին ԿապառոսՄարտի 24-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կայացել է Հայաստան-Չեռնոգորիա ընկերական հանդիպումը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը հաղթել է 1:0 հաշվով: Գոլի հեղինակը Վահան Բիչախչյանն է։...
19:12 24/03/2022Գնդակային հրաձգության Եվրոպայի առաջնությունից ունենք 2 մեդալՀայաստանի հրաձգության ֆեդերացիան տեղեկացնում է, որ ս.թ. մարտի 20-29-ը ընթանում է Գնդակային հրաձգության Եվրոպայի առաջնությունը, որից արդեն իսկ ունենք 2 մեդալ: «Վազող թիրախ ձևիՙ Երևանի հրաձգության...
17:10 24/03/2022Հայաստանի ազգային հավաքականի վերջնական հայտացուցակը Չեռնոգորիայի ընտրանու դեմ խաղումԱյսօր Երևանում Հայաստանի ազգային հավաքականը ընկերական հանդիպում կանցկացնի Չեռնոգորիայի ընտրանու հետ։ ՀՖՖ ֆեյսբուքյան էջում ներկայացված է Հայաստանի ազգային հավաքականի վերջնական հայտացուցակը...
18:34 23/03/2022Եվրո Մ-19՝ Պորտուգալիա - Հայաստան․ Բուքմեյքերների կանխատեսումըՖուտբոլի Հայաստանի մինչեւ 19 տարեկանների հավաքականը մարտի 23-ին Անգլիայում կմեկնարկի Եվրոպայի առաջնության որակավորման երկրորդ փուլի մրցաշարում։ Առաջին տուրում Հայաստանի թիմը կմրցի պորտուգալացիների...
18:03 23/03/2022Կապառոսը` առաջիկա ընկերական խաղերի, ընտրանու նորեկների մասինՖուտբոլի Հայաստանի ընտրանու գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսի կարծիքով՝ ընկերական խաղերում հավաքականի առաջիկա մրցակիցները նման են Ազգերի լիգայում առկա հակառակորդներին: «Երբ մենք այս երկու թիմերին...
13:31 23/03/2022Երևանում նախատեսված Կիոկուշին կարատեի Եվրոպայի առաջնությունը հետաձգվում էԵրևանում ապրիլի 1-3-ը նախատեսված Կիոկուշին կարատեի «Եվրոպայի առաջնությունը» հետաձգվում է։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին Հայաստանի Կիոկուշին կարատեի ֆեդերացիայից։ «Աշխարհում տիրող պատերազմական...
13:15 22/03/2022Հայաստանի հավաքականի առաջին մարզմանը մասնակցել է 20 խաղացողՀայաստանի ազգային հավաքականն առաջին մարզումն է անցկացրել ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում: Մարզմանը մասնակցել է 20 ֆուտբոլիստ: Խորեն Բայրամյանը և Էդուարդ Սպերցյանը ուշ են ժամանել Երևան և...
12:19 22/03/2022Հայաստան - Չեռնոգորիա խաղի տոմսերն արդեն վաճառվում ենՀայաստան - Չեռնոգորիա ընկերական հանդիպման տոմսեր արդեն հնարավոր է ձեռք բերել նաև Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» ստադիոնի տոմսարկղից։ Տոմսերը հնարավոր է գնել միայն անձնագրային նույնականացում...
11:00 21/03/2022Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսում է մարզական հավաքըՀովհաննես Համբարձումյանը Covid-19 դրական թեստի պատճառով բաց կթողնի հավաքն ու առաջիկա խաղերը։ Իր ակումբի վերջին խաղում ստացած վնասվածքի պաճառով հավաքականին չի միանա նաև Լուկաս Սելարայանը։
12:42 20/03/2022Հովհաննես Բաչկովը 3-րդ հաղթանակն է տոնել պրոֆեսիոնալ ռինգումՆա Դուբայում անցկացված պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի մրցաշարում տեխնիկական նոկաուտով հաղթել է 39-ամյա արգենտինացի Կրիստիան Կորիային։
12:09 19/03/2022Հայ մարզիկները կմասնակցեն Եվրոպայի երիտասարդական ձմեռային օլիմպիական փառատոնՖինլանդիայի Վուոկատի քաղաքում մարտի 20–ին կմեկնարկի Եվրոպայի երիտասարդական ձմեռային օլիմպիական փառատոնը: Մասնակիցների թվում կլինեն նաև մեր երկրի ներկայացուցիչները: ՀԱՕԿ կայքից տեղեկանում ենք, որ...
10:28 19/03/2022Գեղասահքի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանը կներկայացնի Կարապետյան-Սենեկալ պարային զույգըՖրանսիայի Մոնպելյե քաղաքում մարտի 21-27-ը տեղի կունենա գեղասահքի աշխարհի առաջնությանը:

18:11 20/06/2017Самвел Севян стал чемпионом США по шахматамПомимо золотой медали, он также завоевал путевку на участие в розыгрыше Кубка мира в Тбилиси в 2017 году.
17:50 20/06/2017Жозе Моуринью обвиняется в злостной неуплате налогов на сумму более €3,3 млнПортугальский тренер, ныне возглавляющий «Манчестер Юнайтед», обвиняется в неуплате налогов.
10:51 20/06/2017На чемпионате Европы по боксу борьбу продолжают 4 представителя АрменииНа проходящем в Харькове чемпионате Европы по боксу сегодня Ованнес Бачков (64 кг) победил представителя Молдовы и вышел в четвертьфинал.
17:30 19/06/2017Главный тренер сборной Армении рассказал, почему прыгун Лев Саркисян выступил неудачно на чемпионате ЕвропыРезультат наших прыгунов считаю удовлетворительным, отметил главный тренер сборной Армении Грачья Чандирян, оценивая выступление наших спортсменов на чемпионате Европы.
15:57 19/06/2017Экс-президент FIFA Йозеф Блаттер «обозвал» информатора WADA Степанову школьной ябедойБывший президент Международной федерации футбола (ФИФА) Йозеф Блаттер сравнил российскую легкоатлетку, информатора Всемирного антидопингового агентства (WADA) Юлию Степанову, с ябедой в школе.
14:57 19/06/2017Левон Джулфалакян: Армянская сторона обратилась в Международную федерацию борьбы в связи с решением о дисквалификации Артура Алексаняна в ТбилисиПосле инцидента с олимпийским чемпионом Артуром Алексаняном в Тбилиси в СМИ появились некорректные публикации, тиражирующие недостоверную информацию.
14:36 19/06/2017В Федерации борьбы Армении произошли кадровые измененияЛевон Джулфалакян продолжит возглавлять сборную Армении по греко-римской борьбе.
14:18 19/06/2017Карен Гилоян: Армянский борец Мигран Арутюнян не имеет никакого отношения к драке со стрельбой в МосквеЕго там не было, и он даже об этом не знал.
13:07 19/06/2017Сборная Армении продолжает успешные выступления на чемпионате Европы по боксу19 июня за выход в четвертьфинал поборются пять членов нашей сборной.
10:00 19/06/2017В итальянском футболе разгорается скандал: фанаты забросали вратаря «Милана» фальшивыми долларами18-летний вратарь, ставший основным голкипером «Милана» еще в прошлом сезоне, отказался заключать с клубом контракт на 50 млн евро.
13:27 17/06/2017Юные армянские дзюдоисты готовятся к чемпионату ЕвропыПод руководством старшего тренера Акопа Аракеляна будут тренироваться 13 дзюдоистов, однако в первенстве континента выступят только 9 из них.
12:59 17/06/2017Сборная Армении по велоспорту к ближайшим соревнованиям будет готовиться под руководством нового тренераВ Федерации велоспорта Армении сообщили, что ранее эту должность по собственному заявлению покинул Армен Гезалян.
11:19 17/06/2017Армянские боксеры стартовали на чемпионате Европы с победыСегодня, 17 июня, в борьбу вступят Владимир Маркарян (69 кг) и Нарек Манасян (91 кг).
09:13 17/06/2017Армянский гроссмейстер Левон Аронян стал победителем супертурнира Norway ChessВ Ставангере с 5 по 17 июня в пятый раз проходил турнир Norway Chess. 10 супегроссмейстеров играли по круговой системе.
17:17 16/06/2017Чемпионат Европы по прыжкам в воду в Киеве: братья Арутюняны заняли 6-е местоВ заключительный день соревнований, 18 июня, Владимир Арутюнян и Лев Саркисян будут соревноваться в прыжках с вышки.
10:53 16/06/2017Армянский гроссмейстер Левон Аронян близок к победе на турнире Norway ChessВ Ставангере с 5 по 17 июня в пятый раз проходит турнир Norway Chess.
12:04 15/06/2017Виктория Лопырёва на армянском языке рассказала о впечатлениях от посещения Армении и поблагодарила Генриха Мхитаряна«Спасибо, Микки, за то, что мне удалось взглянуть на знакомые вещи по-новому. Такой теплый прием я встретила в прекрасной Армении», – написала она.
10:15 15/06/2017Norway Chess: Левон Аронян – единоличный лидер турнира и в 8-м туре сыграет с АнандомВ Ставангере с 5 по 17 июня в пятый раз проходит турнир Norway Chess. 10 супегроссмейстеров играют по круговой системе.
14:18 14/06/2017И впредь буду радовать армянский народ: Генрих Мхитарян об отношениях в клубе «Манчестер Юнайтед», любимых голах и планах на будущееПо словам футболиста, «Манчестер Юнайтед» – это семья, а в семье нет людей, которых любишь больше или меньше.
14:00 14/06/2017Капитан сборной Армении Генрих Мхитарян рассказал, каким отцом он будетРодители должны всегда сохранять баланс и не впадать в крайности, считает капитан национальной сборной Армении и полузащитник «Манчестер Юнайтед», посол доброй воли ЮНИСЕФ Генрих Мхитарян.