13:27 04/03/2022Ալեքսանդր Կարապետյանը վիրահատվել էՖուտբոլի Հայաստանի չեմպիոն «Ալաշկերտի» հարձակվող Ալեքսանդր Կարապետյանը հաջողությամբ վիրահատվել է, հաղորդում է երեւանյան ակումբի մամուլի ծառայությունը։ Նախնական գնահատականով՝ հարձակվողի ապաքինումը...
09:09 04/03/2022Կապառոս. Կարծում եմ Հենոն ավելին է հայկական ֆուտբոլի համար, քան ուղղակի ֆուտբոլիստ«Շնորհակալ ենք, Հենո՛ »
18:07 03/03/2022Մարմնամարզության աշխարհի գավաթ. Հայաստանի 3 ներկայացուցիչ եզրափակչում ենԴոհայում մեկնարկել է մարմնամարզության աշխարհի գավաթի խաղարկության երկրորդ փուլը: Մրցումային առաջին օրը Հայաստանի ներկայացուցիչները բավականին հաջող ելույթներ են ունեցել: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում...
14:19 03/03/2022Որոշել եմ ավարտել Հայաստանի ազգային հավաքականի կազմում մրցելույթներս. Հենրիխ Մխիթարյան«Ընդմիշտ ձեր՝ Հենո»։
12:38 03/03/202214-ամյա Միքայել Ավանեսյանը ոսկե մեդալ է նվաճել Թուրքիայում14-ամյա Միքայել Ավանեսյանը Թուրքիայում դարձել է թենիսի Եվրոպայի զարգացման առաջնության հաղթող։Այս մասին հաղորդում է ԿԳՄՍ-ն: Կիսաեզրափակիչում հայ թենիսիստը առավելության է հասել Թուրքիայի մարզիկի...
18:09 02/03/2022Բռնցքամարտիկ Անի Հովսեփյանը մեդալով է վերադարձել ԲուլղարիայիցՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան հայտնում է․ «Հայ բռնցքամարտիկ Անի Հովսեփյանը մեդալով է վերադարձել Բուլղարիայում կայացած Ստրանջայի 73-րդ միջազգային մրցաշարից: Մեր մարզուհին հասել է մինչև...
17:11 02/03/2022Ռուսաստանի և Բելառուսի մարզիկները կասնակցեն Պարալիմպիկ խաղերինՄիջազգային պարալիմպիկ կոմիտեն թույլատրել է Ռուսաստանի և Բելառուսի մարզիկներին մասնակցել Պեկինի Պարալիմպիկ խաղերին։ Այս մասին հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը։ Մարզիկները կներկայանան չեզոք կարգավիճակում։...
15:15 01/03/2022Հայտնի են Հայաստանի ծանրամարտի երիտասարդական առաջնության հաղթողներըԵրևանում անցկացվել է Հայաստանի ծանրամարտի երիտասարդական առաջնությունը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ հաղթողներ են դարձել Սահակ Ղամբարյանը (55 կգ), Անդրանիկ Պապեյանը (61 կգ), Գարիկ Ոսկանյանը (67 կգ), Գոռ...
14:41 01/03/2022Ռուսաստանցի գեղասահորդներին ISU-ն զրկեց միջազգային մրցումների մասնակցելու իրավունքից«Ռուսաստանի և Բելառուսի գեղասահքի ֆեդերացիաները ներկայացնող մարզիկներն ու այլ ներկայացուցիչները չեն կարող հրավիրվել կամ մասնակցել ISU-ի միջազգային մրցումներին։ Այս մասին տեղեկացնում է Չմշկավազորդների...
13:28 01/03/2022Ռուսաստանին զրկել են վոլեյբոլի աշխարհի առաջնությունիցՎոլեյբոլի տղամարդկանց աշխարհի առաջնությունը, որը պետք է անցկացվեր օգոստոսի 26-ից սեպտեմբերի 11-ը Ռուսաստանի 10 քաղաքներում, չի կայանա այդ երկրում.
13:09 01/03/2022ՖԻԴԵ. Լևոն Արոնյանը բարձրացել է չորրորդ տեղՇախմատի միջազգային ֆեդերացիան հրապարակել է շախմատիստների ամենամսյա դասակարգման աղյուսակը։ Բեռլինում անցկացված ՖԻԴԵ Գրան պրի շարքի առաջին մրցաշարում եզրափակիչ հասնելու շնորհիվ Լևոն Արոնյանը (ԱՄՆ)...
18:05 28/02/2022Հունահռոմեական ոճի ըմբիշները 3 մեդալ են նվաճել Իրանի միջազգային մրցաշարումԻրանի Իսլամական Հանրապետության մայրաքաղաք Թեհրանում ավարտվել է հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի միջազգային մրցաշարը, որին մասնակցել են նաև հայ ըմբիշները: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ մրցավայր...
15:56 28/02/2022Հայաստանի Մ-15 հավաքականի կազմը. Կանցկացնեն մարզական հավաքՀայաստանի Մ-15 հավաքականը մարտի 1-3-ը մարզական հավաք կանցկացնի ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում, հաղորդում է ՀՖՖ-ի կայքը։ Մարզական հավաքին մասնակցելու համար թիմի գլխավոր մարզիչ Գևորգ...
12:13 28/02/2022Աշխարհի գավաթի խաղարկությունում սպորտային մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանը գրավել է առաջին տեղըՏոկիոյի օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, սպորտային մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանը իր բարձր կարգը հաստատել է աշխարհի գավաթի խաղարկությունում: Գերմանիայի Կոտբուս քաղաքում տեղի ունեցած հեղինակավոր այդ...
16:41 25/02/2022Շախմատային աշխարհը ՖԻԴԵ-ից պահանջում է չեղարկել Օլիմպիադայի անցկացումը ՄոսկվայումՈւկրաինայում ռազմական դրություն հայտարարելուց հետո ֆուտբոլային Պրեմիեր լիգան որոշել է դադարեցնել երկրի առաջնությունը, հաղորդում է լիգայի պաշտոնական կայքը։ Փետրվարի 24-ի առավոտյան ՌԴ նախագահ Վլադիմիր...
13:00 25/02/2022Մարմնամարզության աշխարհի գավաթ. Արթուր Ավետիսյանն ու Վահագն Դավթյանն օղակների վարժության եզրափակչում ենՀայաստանի սպորտային մարմնամարզության հավաքականի անդամներ Արթուր Ավետիսյանն ու Վահագն Դավթյանը Գերմանիայի Կուտբուս քաղաքում ընթացող աշխարհի գավաթի խաղարկությունում եզրափակիչ են դուրս եկել օղակներ...
20:22 24/02/2022Մենք չենք պատրաստվում խաղալ ձեր երկրում․ երեք հավաքական հրաժարվել է մեկնել ՌուսաստանԼեհաստանի հավաքականի մամուլի քարտուղար Յակուբ Կվյատկովսկին հայտարարել է, որ թիմը չի մեկնի Ռուսաստան՝ ԱԱ-2022-ի որակավորման հանդիպմանը մասնակցելու, գրում է «Արմսպորտ»-ը։ «Լեհաստանի, Շվեդիայի և Չեխիայի...
16:51 24/02/2022«Երևան Բասկետ»-ը տարել է 9-րդ հաղթանակը՝ առավելության հասնելով «Լես Ֆոքսիս»-ի նկատմամբՀայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան տեղեկացնում է, որ շարունակում են ընթանալ VBET Հայաստանի կանանց առաջնության 2021/22 թթ.
13:24 24/02/2022Ֆուտբոլի Ուկրաինայի Պրեմիեր լիգայի առաջնությունը դադարեցվել էՈւկրաինայում ռազմական դրություն հայտարարելուց հետո ֆուտբոլային Պրեմիեր լիգան որոշել է դադարեցնել երկրի առաջնությունը, հաղորդում է լիգայի պաշտոնական կայքը։ Փետրվարի 24-ի առավոտյան ՌԴ նախագահ Վլադիմիր...
12:49 24/02/2022UFC․ Արման Ծառուկյանը հրաժարվել է մենամարտել Իսլամ Մախաչևի հետԽառը մենամարտերի UFC թեթև քաշային կարգում 13-րդ համար, ռուսաստանցի Արման Ծառուկյանը հրաժարվել է մենամարտել ռուսաստանցի Իսլամ Մախաչևի հետ։ Առաջարկը եղել է հնարավոր մենամարտից մի քանի օր առաջ։ «Ինձ...

18:52 05/06/2017В Ставангере стартует один из сильнейших турниров в истории, в котором участвует и Левон АронянВ турнире участвуют 10 сильнейших шахматистов: Карлсен, Со, Крамник, Каруана, Вашье-Лаграв, Аронян, Ананд, Накамура, Карякин, Гири.
17:20 05/06/2017Прошел финал турнира по мини-футболу «Кубок Банка ВТБ (Армения)»Руководство банка поздравило всех участников и вручило победителям медали и главный приз-кубок.
11:35 05/06/2017Тренер сборной Армении о матче с командой Черногории: Вполне возможно, что мы сыграем в атакующий футболСборная Армении 4 июня провела товарищескую встречу с командой Сент-Китс и Невис на стадионе «Республиканский» имени Вазгена Саргсяна в Ереване, одержав победу со счётом 5:0.
16:00 03/06/2017Футбольные страсти в Армении: Бизнесмен Артур Согомонян открестился от покупки ФК «Пюник»«Генрих Мхитарян, Эдгар Манучарян, Вардан Минасян и другие. Рад, что и я стал частью этой истории, надеюсь, что смогу и дальше развивать клуб», – отметил бизнесмен на пресс-конференции.
11:37 03/06/2017Матч Армения-Сент-Китс и Невис будет обслуживать бригада арбитров из ГрузииГлавный арбитр – Лаша Силагава.
19:13 02/06/2017«Вселенная Месси»: известный футболист откроет собственный парк развлечений в КитаеПарк под названием Messi Experience Park будет состоять из более двадцати аттракционов и разместится на площади 80 тысяч квадратных метров в городе Нанкин в центре страны.
16:52 02/06/2017Роман Амоян назначен советником главы Минспорта АрменииРоман Амоян поблагодарил министра за оказанное ему доверие, отметив, что приложит максимум усилий и будет стремиться внедрить свои знания в дело развития армянского спорта.
16:46 02/06/2017Левон Аронян занимает 7-е место в рейтинговой таблице ФИДЕВ сотню лучших из представителей Армении входят также Сергей Мовсесян (64-е место, 2679) и Владимир Акопян (84-е, 2667).
16:18 02/06/2017Армянский гроссмейстер Арташес Минасян среди лидеров на чемпионате ЕвропыНа проходящем в Минске мужском чемпионате Европы после 3 туров стопроцентный результат у 9 шахматистов, в том числе у армянского гроссмейстера Арташеса Минасяна.
13:24 02/06/2017«Самый лучший из спартаковских армян»: репортаж Матч ТВ про Юру МовсисянаЕсли кто-нибудь когда-нибудь забьет в своей первой игре за „Спартак” три гола, я обязательно скажу „поздравляю”, отметил футболист.
20:34 01/06/2017Официальный телеканал «Манчестер Юнайтед» снимает в Армении фильм о Генрихе Мхитаряне«Снимаемый в Армении фильм будет документальным. Он скоро будет показан по MUTV», – говорится в записи.
19:34 01/06/2017Сборная Армении потеряла одну позицию в обновленном рейтинге ФИФАСоперники нашей команды по отборочному циклу ЧМ-2018 расположились на следующих позициях: Польша (11-е место), Румыния (46), Дания (51), Черногория (52), Казахстан (102).
09:54 01/06/2017В Бразилии вратарь расстроился из-за нелепого гола и сбежал со стадиона на таксиВ руководстве «Фигейренсе» приняли решение расторгнуть контракт с 38-летним голкипером.
19:26 31/05/2017«Я никогда не покину Армению»: глава Федерации футбола Рубен Айрапетян о прессе, трафикинге женщин и наркобизнесеРубен Айрапетян сделал соответствующее заявление, комментируя муссируемые в СМИ слухи о том, что он планирует переезд из Армении.
10:45 31/05/2017Английский «Манчестер Юнайтед» стал самым дорогим футбольным клубом мираВторое место в рейтинге занял мадридский «Реал», который оценили в €3,057 млрд. Тройку самых дорогих клубов мира замкнула каталонская «Барселона» (€2,8 млрд).
10:12 31/05/2017Французского теннисиста лишили аккредитации на турнир «Ролан Гаррос» за поцелуй журналистки без её согласияИнцидент произошёл во время интервью. 21-летний теннисист, отвечая на вопросы журналистки, несколько раз поцеловал её, а затем крепко сжал в объятиях.
10:48 30/05/2017Глава Федерации каратэ Армении: Мы сделаем все возможное, чтобы завоевать олимпийский рейтингМы должны полноценно участвовать в сборах и международных соревнованиях, отметил президент ФКА Григор Микаелян.
16:50 29/05/2017Погба поздравил капитана сборной Армении Генриха Мхитаряна по случаю награждения медалью «За заслуги перед Отечеством»«Поздравляю, Мики», – написал Поль Погба в комментарии к фото, которое Мхитарян разместил в своем Instagram.
16:23 29/05/2017В Минске стартует мужской чемпионат Европы по шахматамАрмения на первенстве континента представлена 19 шахматистами.
11:01 29/05/2017Лионель Месси в четвертый раз выиграл «Золотую бутсу»Месси стал лучшим бомбардиром европейских чемпионатов в четвертый раз (ранее побеждал в сезонах-2009/10, 2011/12 и 2012/13) и догнал по этому показателю Роналду.