13:27 04/03/2022Ալեքսանդր Կարապետյանը վիրահատվել էՖուտբոլի Հայաստանի չեմպիոն «Ալաշկերտի» հարձակվող Ալեքսանդր Կարապետյանը հաջողությամբ վիրահատվել է, հաղորդում է երեւանյան ակումբի մամուլի ծառայությունը։ Նախնական գնահատականով՝ հարձակվողի ապաքինումը...
09:09 04/03/2022Կապառոս. Կարծում եմ Հենոն ավելին է հայկական ֆուտբոլի համար, քան ուղղակի ֆուտբոլիստ«Շնորհակալ ենք, Հենո՛ »
18:07 03/03/2022Մարմնամարզության աշխարհի գավաթ. Հայաստանի 3 ներկայացուցիչ եզրափակչում ենԴոհայում մեկնարկել է մարմնամարզության աշխարհի գավաթի խաղարկության երկրորդ փուլը: Մրցումային առաջին օրը Հայաստանի ներկայացուցիչները բավականին հաջող ելույթներ են ունեցել: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում...
14:19 03/03/2022Որոշել եմ ավարտել Հայաստանի ազգային հավաքականի կազմում մրցելույթներս. Հենրիխ Մխիթարյան«Ընդմիշտ ձեր՝ Հենո»։
12:38 03/03/202214-ամյա Միքայել Ավանեսյանը ոսկե մեդալ է նվաճել Թուրքիայում14-ամյա Միքայել Ավանեսյանը Թուրքիայում դարձել է թենիսի Եվրոպայի զարգացման առաջնության հաղթող։Այս մասին հաղորդում է ԿԳՄՍ-ն: Կիսաեզրափակիչում հայ թենիսիստը առավելության է հասել Թուրքիայի մարզիկի...
18:09 02/03/2022Բռնցքամարտիկ Անի Հովսեփյանը մեդալով է վերադարձել ԲուլղարիայիցՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան հայտնում է․ «Հայ բռնցքամարտիկ Անի Հովսեփյանը մեդալով է վերադարձել Բուլղարիայում կայացած Ստրանջայի 73-րդ միջազգային մրցաշարից: Մեր մարզուհին հասել է մինչև...
17:11 02/03/2022Ռուսաստանի և Բելառուսի մարզիկները կասնակցեն Պարալիմպիկ խաղերինՄիջազգային պարալիմպիկ կոմիտեն թույլատրել է Ռուսաստանի և Բելառուսի մարզիկներին մասնակցել Պեկինի Պարալիմպիկ խաղերին։ Այս մասին հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը։ Մարզիկները կներկայանան չեզոք կարգավիճակում։...
15:15 01/03/2022Հայտնի են Հայաստանի ծանրամարտի երիտասարդական առաջնության հաղթողներըԵրևանում անցկացվել է Հայաստանի ծանրամարտի երիտասարդական առաջնությունը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ հաղթողներ են դարձել Սահակ Ղամբարյանը (55 կգ), Անդրանիկ Պապեյանը (61 կգ), Գարիկ Ոսկանյանը (67 կգ), Գոռ...
14:41 01/03/2022Ռուսաստանցի գեղասահորդներին ISU-ն զրկեց միջազգային մրցումների մասնակցելու իրավունքից«Ռուսաստանի և Բելառուսի գեղասահքի ֆեդերացիաները ներկայացնող մարզիկներն ու այլ ներկայացուցիչները չեն կարող հրավիրվել կամ մասնակցել ISU-ի միջազգային մրցումներին։ Այս մասին տեղեկացնում է Չմշկավազորդների...
13:28 01/03/2022Ռուսաստանին զրկել են վոլեյբոլի աշխարհի առաջնությունիցՎոլեյբոլի տղամարդկանց աշխարհի առաջնությունը, որը պետք է անցկացվեր օգոստոսի 26-ից սեպտեմբերի 11-ը Ռուսաստանի 10 քաղաքներում, չի կայանա այդ երկրում.
13:09 01/03/2022ՖԻԴԵ. Լևոն Արոնյանը բարձրացել է չորրորդ տեղՇախմատի միջազգային ֆեդերացիան հրապարակել է շախմատիստների ամենամսյա դասակարգման աղյուսակը։ Բեռլինում անցկացված ՖԻԴԵ Գրան պրի շարքի առաջին մրցաշարում եզրափակիչ հասնելու շնորհիվ Լևոն Արոնյանը (ԱՄՆ)...
18:05 28/02/2022Հունահռոմեական ոճի ըմբիշները 3 մեդալ են նվաճել Իրանի միջազգային մրցաշարումԻրանի Իսլամական Հանրապետության մայրաքաղաք Թեհրանում ավարտվել է հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի միջազգային մրցաշարը, որին մասնակցել են նաև հայ ըմբիշները: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ մրցավայր...
15:56 28/02/2022Հայաստանի Մ-15 հավաքականի կազմը. Կանցկացնեն մարզական հավաքՀայաստանի Մ-15 հավաքականը մարտի 1-3-ը մարզական հավաք կանցկացնի ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում, հաղորդում է ՀՖՖ-ի կայքը։ Մարզական հավաքին մասնակցելու համար թիմի գլխավոր մարզիչ Գևորգ...
12:13 28/02/2022Աշխարհի գավաթի խաղարկությունում սպորտային մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանը գրավել է առաջին տեղըՏոկիոյի օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, սպորտային մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանը իր բարձր կարգը հաստատել է աշխարհի գավաթի խաղարկությունում: Գերմանիայի Կոտբուս քաղաքում տեղի ունեցած հեղինակավոր այդ...
16:41 25/02/2022Շախմատային աշխարհը ՖԻԴԵ-ից պահանջում է չեղարկել Օլիմպիադայի անցկացումը ՄոսկվայումՈւկրաինայում ռազմական դրություն հայտարարելուց հետո ֆուտբոլային Պրեմիեր լիգան որոշել է դադարեցնել երկրի առաջնությունը, հաղորդում է լիգայի պաշտոնական կայքը։ Փետրվարի 24-ի առավոտյան ՌԴ նախագահ Վլադիմիր...
13:00 25/02/2022Մարմնամարզության աշխարհի գավաթ. Արթուր Ավետիսյանն ու Վահագն Դավթյանն օղակների վարժության եզրափակչում ենՀայաստանի սպորտային մարմնամարզության հավաքականի անդամներ Արթուր Ավետիսյանն ու Վահագն Դավթյանը Գերմանիայի Կուտբուս քաղաքում ընթացող աշխարհի գավաթի խաղարկությունում եզրափակիչ են դուրս եկել օղակներ...
20:22 24/02/2022Մենք չենք պատրաստվում խաղալ ձեր երկրում․ երեք հավաքական հրաժարվել է մեկնել ՌուսաստանԼեհաստանի հավաքականի մամուլի քարտուղար Յակուբ Կվյատկովսկին հայտարարել է, որ թիմը չի մեկնի Ռուսաստան՝ ԱԱ-2022-ի որակավորման հանդիպմանը մասնակցելու, գրում է «Արմսպորտ»-ը։ «Լեհաստանի, Շվեդիայի և Չեխիայի...
16:51 24/02/2022«Երևան Բասկետ»-ը տարել է 9-րդ հաղթանակը՝ առավելության հասնելով «Լես Ֆոքսիս»-ի նկատմամբՀայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան տեղեկացնում է, որ շարունակում են ընթանալ VBET Հայաստանի կանանց առաջնության 2021/22 թթ.
13:24 24/02/2022Ֆուտբոլի Ուկրաինայի Պրեմիեր լիգայի առաջնությունը դադարեցվել էՈւկրաինայում ռազմական դրություն հայտարարելուց հետո ֆուտբոլային Պրեմիեր լիգան որոշել է դադարեցնել երկրի առաջնությունը, հաղորդում է լիգայի պաշտոնական կայքը։ Փետրվարի 24-ի առավոտյան ՌԴ նախագահ Վլադիմիր...
12:49 24/02/2022UFC․ Արման Ծառուկյանը հրաժարվել է մենամարտել Իսլամ Մախաչևի հետԽառը մենամարտերի UFC թեթև քաշային կարգում 13-րդ համար, ռուսաստանցի Արման Ծառուկյանը հրաժարվել է մենամարտել ռուսաստանցի Իսլամ Մախաչևի հետ։ Առաջարկը եղել է հնարավոր մենամարտից մի քանի օր առաջ։ «Ինձ...

13:22 05/08/2013Hrant Melkumyan takes 10th place at Politiken CupArmenian GM Hrant Melkumyan scored 7.5 points out of 10 and took the 10th place among 309 participants at the Politiken Cup in Copenhagen, Denmark.
13:16 05/08/2013Armenian grandmasters to play in World CupGMs Levon Aronian, Sergei Movsesian, Vladimir Akopian, Hrant Melkumyan will play in the FIDE World Cup which will kick off on August 11, 2013 in Tromso, Norway, according to armchess.am.
10:36 05/08/2013Edvard Sayadyan wins in Biel18-year-old Armenian chess player Edvard Sayadyan scored 8.5 points out of 9 and took the first prize among 143 participants at the main tournament of the chess festival in Biel, Switzerland,...
10:31 05/08/2013Lilit Mkrtchian wins bronze at European ChampionshipArmenian WGM Lilit Mkrtchian won the bronze medal at the 14th European Individual Women’s Chess Championship in Belgrade, Serbia, armchess.am reported.
09:30 05/08/2013Lebanon overall winner at Pan-Homenetmen gamesLebanon’s team of 95 athletes received their trophy from the secretary of Armenia’s Olympic Committee Hrach Rustamyan.
13:16 03/08/2013Melkumyan 0.5 points behind leaders in CopenhagenArmenian GM Hrant Melkumyan has scored 6.5 points after eight rounds at the Politiken Cup in Copenhagen, Denmark.
13:10 03/08/2013Gharamian takes 5th place in BielArmenian GM Tigran Gharamian scored 7.5 points out of 11 and took 5th place among 85 participants at the chess open in Biel, Switzerland.
17:58 02/08/2013Neymar: My relationship with Messi is greatNeymar insists he is not looking to compete with Lionel Messi at Barcelona and hopes to form a good on-field understanding with him, Urhobo Vanguard reported.
16:00 02/08/2013New-boy Soldado hopes 'great' Bale will stay at TottenhamTottenham-bound Roberto Soldado is hoping the north London club can resist Real Madrid's move for Gareth Bale so he can line up alongside the Wales international this season, according to Goal.com.
15:00 02/08/2013Yura Movsisyan turns 26The Football Federation of Armenia and the entire sports community congratulate Movsisyan on his birthday.
14:35 02/08/2013International Sambo Tournament to kick off tomorrow in YerevanSambo Federation of Armenia, in cooperation with Rossotrudnichestvo Federal Agency Yerevan Office and with the sponsorship of Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan, will hold the 4th International...
14:01 02/08/2013Politiken Cup: Hrant Melkumyan has 5.5 points after 7 roundsArmenian GM Hrant Melkumyan has scored 5.5 points after seven rounds at the Politiken Cup in Copenhagen, Denmark.
18:33 01/08/2013Sir Alex Ferguson snubs peerage and seat in House of LordsSir Alex Ferguson will not be swapping the red benches of Man Utd for the red benches of Parliament after snubbing a peerage, Mirror.co.uk reported.
16:17 01/08/2013Kaka would be happy to see Gareth Bale join Real MadridKaka has become the latest Real Madrid player to express his view that Tottenham Hotspur attacker Gareth Bale would be welcome at the Santiago Bernabeu, Sky Sports reported.
14:03 01/08/2013Cristiano Ronaldo makes wayward LA Dodgers pitchReal Madrid's Cristiano Ronaldo throws the ceremonial first pitch at the Los Angeles Dodgers-New York Yankees baseball game, but the forward's aim deserts him, BBC Sport reported.
12:59 01/08/2013Karen Grigoryan wins in SitgesGM Karen Grigoryan, scoring 7.5 points out of 9, took first prize at the chess open in Sitges, Spain.
16:26 31/07/2013Mkhitaryan resumes training following ankle injuryBorussia Dortmund midfielder Henrikh Mkhitaryan has resumed training following an ankle injury which he picked up during Dortmund's 4-1 friendly win over FC Luzern on July 16.
14:01 31/07/2013Armenian chess players in SitgesGM Karen Grigoryan has scored 7 points out of 8 before the last round of the chess open in Sitges, Spain.
14:00 31/07/2013Hrant Melkumyan in CopenhagenArmenian GM Hrant Melkumyan has scored 4.5 points after five rounds at the Politiken Cup in Copenhagen, Denmark.