13:45 18/03/2022Հայաստանի թիմը Եգիպտոսում կմասնակցի լրատվամիջոցների և լրագրողների 10-րդ միջազգային մրցաշարինՀայաստանի լրագրողների ֆուտբոլային հավաքականը մարտի 23-ից 25-ը Եգիպտոսի Հուրգադա քաղաքում կմասնակցի Լրատվամիջոցների և լրագրողների 10-րդ միջազգային մրցաշարին։ Հայաստանի թիմը 2019 և 2021 թվականներին այս...
18:07 17/03/2022Արթուր Շախպազյանը երկրորդ հաղթանակն է տոնել ԽորվաթիայումԱրթուր Շախպազյանը երկրորդ հաղթանակն է տոնել Խորվաթիայում ընթացող բռնցքամարտի մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում և դուրս եկել 1/4 եզրափակիչ: Այս մասին տեղեկացնում է Հայստանի բռնցքամարտի...
19:48 16/03/2022Հայ մարմնամարզիկները մեկնել են Կահիրե՝ մասնակցելու աշխարհի գավաթի խաղարկության երրորդ փուլինՍպորտային մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականը մեկնել է Կահիրե, որտեղ մարտի 17-20-ը կմասնակցի աշխարհի գավաթի խաղարկության երրորդ փուլին։ Հակոբ Սերոբյանի գլխավորած թիմի կազմում Եգիպտոսի մայրաքաղաք են...
11:58 15/03/2022Հայաստանի թիմը երրորդ տեղն է գրավել ՉեռնոգորիայումՉեռնոգորիայում անցկացված բռնցքամարտի երիտասարդական մրցաշարում Վազգեն Բադալյանի գլխավորած Հայաստանի հավաքականը թիմային պայքարում գրավել է երրորդ տեղը, հաղորդում է ՀԲՖ-ի մամուլի ծառայությունը։...
09:09 15/03/2022«Ռոման» կառաջարկի Մխիթարյանին երկու տարվա պայմանագիր իջեցված աշխատավարձով«Ռոման» պատրաստ է երկարաձգել պայմանագիրը կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հետ։ Նրան առաջարկվում է նոր պայմանագիր՝ երկու տարի ժամկետով։ sport-express.ru-ի հաղորդմամբ, հայտնում է Calciomercato-ն։...
20:27 14/03/2022Ազատ ոճի ըմբիշները 4 մեդալ են նվաճել մինչև 23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունումԲուլղարիայի Պլովդիվ քաղաքում ավարտվել է ըմբշամարտի մինչև 23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունը, որի շրջանակում Հայաստանի ազատ ոճի հավաքականը 2 արծաթե և 2 բրոնզե մեդալ է նվաճել, հայտնում են ԿԳՄՍՆ-ից։...
18:48 12/03/2022Կարատեի Հայաստանի չեմպիոններըԱնցկացվել է կարատեի Հայաստանի մեծահասակների 34-րդ առաջնությունը, որը շուրջ 110 մասնակից է ունեցել Երևանից, ՀՀ մարզերից և Արցախից, հաղորդում է ԿԳՄՍՆ-ի կայքը: Աղջիկների թիմային կատա մրցաձևում ոսկե...
19:12 11/03/2022Եվրոպայի սամբոյի առաջնությունը կանցկացվի սեպտեմբերինԵվրոպայի սամբոյի առաջնությունը կանցկացվի Սերբիայի Նովի Սադ քաղաքում ՝ սեպտեմբերի 14-19-ը։ ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, որոշումը կայացվել է եվրոպական ֆեդերացիայի տեսակոնֆերանսի ձևաչափով անցկացված գործկոմի...
18:33 11/03/2022Կարատեի Հայաստանի 2022 թվականի չեմպիոններն ենԿայացել է Հայաստանի կարատեի մեծահասակների 34-րդ առաջնությունը, որը շուրջ 110 մասնակից է ունեցել Երևանից, ՀՀ մարզերից և Արցախից, տեղեկացնում է ՀՀ ԿԳՄՍՆ-ն։ «Աղջիկների թիմային կատա մրցակարգում ոսկե...
17:59 11/03/2022Հայաստանի թիմը մեկնել է ԽորվաթիաԲռնցքամարտի Հայաստանի մինչև 22 տարեկանների հավաքականը Կարեն Աղամալյանի գլխավորությամբ մեկնել է Խորվաթիա, որտեղ կմասնակցի Եվրոպայի մինչև 22 տարեկանների առաջնությանը, հաղորդում է ՀԲՖ-ի մամուլի...
14:50 11/03/2022Կանանց Թուրքիայի Մ-17 հավաքականը կգա ԵրևանՄարտի 15-ից 21-ը Հայաստանում կկայանա ՈՒԵՖԱ կանանց Եվրոպայի մինչև 17 տարեկանների 2021/2022 որակավորման փուլի B լիգայի երկրորդ խմբի մրցաշարը: ՀՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ Ուելսի հավաքականը հրաժարվել է...
13:21 11/03/2022Եվրոպայի մինչև 22 տարեկան բռնցքամարտիկների առաջնությանը մասնակցեն նաև Հայաստանի պատվիրակներըԵվրոպայի մինչև 22 տարեկան բռնցքամարտիկների առաջնությունը կմեկնարկի մարտի 12-ին: Խորվաթիայում մեդալների համար պայքարին կմասնակցեն նաև Հայաստանի պատվիրակները: Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանի...
13:27 10/03/2022ՀՖՖ-ն մտադիր է հրաժեշտի խաղ կազմակերպել Հենրիխ Մխիթարյանի համարՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան մտադրություն ունի հրաժեշտի խաղ կազմակերպել ազգային թիմի արդեն նախկին ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանի համար: ՀՖՖ-ից հայտնել են, որ ֆեդերացիան ցանկություն ունի հրաժեշտի խաղ...
21:00 09/03/2022Ուրարտուն ու Ալաշկերտը ոչ-ոքի են խաղացելVBET ՀՊԼ 22-րդ տուրի առաջին խաղում «Ուրարտուն» սեփական հարկի տակ ոչ-ոքի խաղաց «Ալաշկերտի» հետ։ Խաղում գոլեր չգրանցվեցին, գրում է Արմսպրոտ-ը։ Այս խաղից հետո «Ալաշկերտը» 28 միավորով 4-րդն է:...
19:36 09/03/2022Կապառոսը հրապարակել է Հայաստանի հավաքականի կազմըՖուտբոլի Հայաստանի հավաքականի իսպանացի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը հրապարակել է կազմը, որը կպատրաստվի Չեռնոգորիայի ու Նորվեգիայի թիմերի հետ ընկերական խաղերին։ Մարտի 24-ին Երևանում Հայաստանի թիմը...
16:40 07/03/2022Հայ աթլետները 2 մեդալ են նվաճել ԹուրքիայումՍտամբուլում անցկացված Բալկանյան երկրների առաջնությանը մասնակցել է նաև Հայաստանի թիմը։ Կապանցի եռացատկորդ Լևոն Աղասյանը 16 մ 26 սմ արդյունքով նվաճել է հաղթողի կոչումը։ Գյումրեցի վազորդ Երվանդ...
17:56 06/03/2022Եռացատկորդ Լևոն Աղասյանն առաջինն է Բալկանյան երկրների առաջնությունումՀայաստանի աթլետիկայի հավաքականի անդամ Լևոն Աղասյանը ոսկե մեդալ է նվաճել Բալկանյան երկրների առաջնությունում Մասնակցել են 12 աթլետներ: Առաջնության եռացատկի մրցումներում Լևոն Աղասյանը ցույց է տվել...
15:26 05/03/2022Լուկաշենկոն՝ պատժամիջոցների մասին. Կատուները հանգստանում ենԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն արձագանքել է Ռուսաստանի ու Բելառուսի նկատմամբ արևմուտքի կիրառած պատժամիջոցների մասին։ «Ի՞նչ կարող եմ ասել։ Կատուները հանգստանում են»,-ասել է նա։ Լուշակենկոյի...
14:42 04/03/2022«Այդպես էլ չհասկացա, թե ինչու էին միայն Հենոյին մեղադրում»Վարդան Մինասյանն ու Սարգիս Հովսեփյանը խոսել են Հենրիխ Մխիթարյանի մասին
14:20 04/03/2022Հայաստան Մ-21 - Ուկրաինա Մ-21 հանդիպումը հետաձգվել էՄարտի 24-ին՝ Արմավիրում, պետք է կայանար ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի մինչև 21 տարեկանների առաջնության որակավորման փուլի H խմբի յոթերորդ մրցափուլի Հայաստան Մ-21 - Ուկրաինա Մ-21 հանդիպումը։ ՀՖՖ կայքից տեղեկանում...

13:00 14/06/2017Генрих Мхитарян встретился с группой детей из областей АрменииВ ответ на вопрос, какие преимущества есть у детей в Армении по сравнению со странами, где он жил, Мхитарян отметил: «Считаю, что в Армении дети более общительны».
10:31 13/06/2017Левон Аронян победил Владимира Крамника и стал лидером турнира Norway ChessВ норвежском Ставангере с 5 по 17 июня в пятый раз проходит турнир Norway Chess.
21:00 12/06/2017Спортивный скандал в России: Мамиашвили пригрозил болельщикам перенести чемпионат по вольной борьбе на Северный полюсОн также извинился за поведение зрителей и призвал руководителей делегаций нести ответственность за болельщиков своих регионов.
10:39 12/06/2017Армянский борец Карапет Чалян выиграл золото на турнире в ТбилисиВ весовой категории 80 кг борец греко-римского стиля Максим Манукян стал серебряным призером.
10:20 12/06/2017Norway Chess: в 6-м туре Левон Аронян сыграет с Владимиром КрамникомПоложение после 5 туров: 1. Накамура – 3,5; 2-3. Аронян, Крамник – по 3; 4-7. Карякин, Каруана, Гири, Со – по 2,5; 8-9. Карлсен, Вашье-Лаграв – по 2; 10. Ананд – 1,5.
15:15 10/06/2017Лионель Месси может пропустить матч сборной Аргентины из-за свадьбыТакже встречу с Сингапуром пропустит защитник английского «Манчестер Сити» Николас Отаменди, который также будет готовиться к церемонии бракосочетания.
12:44 10/06/2017Тренер сборной Армении: Один в поле не воин, Генрих Мхитарян нужен команде, а команда – Генриху«Конечно, все мы знаем, что сборная Черногории – очень сильная команда. Нас ожидает очень непростая встреча», – указал Артак Григорян.
11:33 10/06/2017Norway Chess: Левон Аронян сыграет сегодня с чемпионом мира Магнусом КарлсеномВ 3-м туре армянский гроссмейстер Левон Аронян вновь сыграл вничью.
11:23 10/06/2017Футболист сборной Швеции Ола Тойвонен забил гол точным ударом с центра поляФутбольный поединок закончился со счетом 2:1 в пользу Швеции. Гол Тойвонена, забитый добавленное время, оказался решающим.
19:15 09/06/2017Армянский шахматист Арман Микаелян продолжает удивлять на чемпионате Европы в МинскеПо итогам первенства континента 22 лучших шахматиста получат право участия в Кубке мира.
12:02 09/06/2017Сборная Армении отправилась Подгорицу, где проведет отборочный матч чемпионата мира 2018 года с командой ЧерногорииВ составе сборной Армении в Подгорицу отправился 21 футболист.
18:26 08/06/2017Мигран Арутюнян: Я не имею никакого отношения к драке со стрельбой в МосквеМигран Арутюнян также сообщил, что у него не было оружия. «Я вообще не ношу оружия», – подчеркнул он.
16:10 08/06/2017Forbes: Криштиану Роналду сохранил лидерство в списке 100 самых высокооплачиваемых спортсменов мираВ рейтинге Forbes представлены спортсмены из 21 страны, доминируют американцы (63).
12:38 08/06/2017Norway Chess: Левон Аронян сыграл вничью с Накамурой и встретится с ГириВ Ставангере с 5 по 17 июня в пятый раз проходит турнир Norway Chess. 10 супегроссмейстеров играют по круговой системе.
20:17 07/06/2017Российские СМИ: Пополняя состав, руководство футбольного клуба «Арарат» с оптимизмом смотрит в будущееПолузащитник Алексей Ребко стал игроком «Арарата». Об этом сообщается в официальном Twitter столичного клуба.
10:10 07/06/2017Norway Chess: во втором туре Левон Аронян сыграет с Хикару НакамуройПятый по счету, можно сказать, юбилейный, супертурнир в Ставангере (Норвегия), как обычно, собрал один из сильнейших составов за всю историю шахмат.
09:59 07/06/2017Футболист «Барселоны» и сборной Турции Арда Туран подрался с журналистом на борту самолетаПо сообщениям турецких СМИ, главный тренер сборной Турции Фатих Терим после инцидента исключил Турана из команды и выслал из тренировочного лагеря.
17:07 06/06/2017Германия выступила против проведения ЧМ по футболу в стране, поддерживающей терроризмЧемпионат мира в Катаре должен пройти в 2022 году с 21 ноября по 18 декабря.
15:29 06/06/2017Турнир Norway Chess: соперником Левона Ароняна в первом туре будет Фабиано КаруанаВ норвежском Ставангере с 5 по 17 июня в пятый раз проходит турнир Norway Chess.
14:38 06/06/2017Грант Мелкумян – в десятке лучших чемпионата Европы по шахматамПо итогам первенства континента 22 лучших шахматиста получат право на участие в Кубке мира.