13:45 18/03/2022Հայաստանի թիմը Եգիպտոսում կմասնակցի լրատվամիջոցների և լրագրողների 10-րդ միջազգային մրցաշարինՀայաստանի լրագրողների ֆուտբոլային հավաքականը մարտի 23-ից 25-ը Եգիպտոսի Հուրգադա քաղաքում կմասնակցի Լրատվամիջոցների և լրագրողների 10-րդ միջազգային մրցաշարին։ Հայաստանի թիմը 2019 և 2021 թվականներին այս...
18:07 17/03/2022Արթուր Շախպազյանը երկրորդ հաղթանակն է տոնել ԽորվաթիայումԱրթուր Շախպազյանը երկրորդ հաղթանակն է տոնել Խորվաթիայում ընթացող բռնցքամարտի մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում և դուրս եկել 1/4 եզրափակիչ: Այս մասին տեղեկացնում է Հայստանի բռնցքամարտի...
19:48 16/03/2022Հայ մարմնամարզիկները մեկնել են Կահիրե՝ մասնակցելու աշխարհի գավաթի խաղարկության երրորդ փուլինՍպորտային մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականը մեկնել է Կահիրե, որտեղ մարտի 17-20-ը կմասնակցի աշխարհի գավաթի խաղարկության երրորդ փուլին։ Հակոբ Սերոբյանի գլխավորած թիմի կազմում Եգիպտոսի մայրաքաղաք են...
11:58 15/03/2022Հայաստանի թիմը երրորդ տեղն է գրավել ՉեռնոգորիայումՉեռնոգորիայում անցկացված բռնցքամարտի երիտասարդական մրցաշարում Վազգեն Բադալյանի գլխավորած Հայաստանի հավաքականը թիմային պայքարում գրավել է երրորդ տեղը, հաղորդում է ՀԲՖ-ի մամուլի ծառայությունը։...
09:09 15/03/2022«Ռոման» կառաջարկի Մխիթարյանին երկու տարվա պայմանագիր իջեցված աշխատավարձով«Ռոման» պատրաստ է երկարաձգել պայմանագիրը կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հետ։ Նրան առաջարկվում է նոր պայմանագիր՝ երկու տարի ժամկետով։ sport-express.ru-ի հաղորդմամբ, հայտնում է Calciomercato-ն։...
20:27 14/03/2022Ազատ ոճի ըմբիշները 4 մեդալ են նվաճել մինչև 23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունումԲուլղարիայի Պլովդիվ քաղաքում ավարտվել է ըմբշամարտի մինչև 23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունը, որի շրջանակում Հայաստանի ազատ ոճի հավաքականը 2 արծաթե և 2 բրոնզե մեդալ է նվաճել, հայտնում են ԿԳՄՍՆ-ից։...
18:48 12/03/2022Կարատեի Հայաստանի չեմպիոններըԱնցկացվել է կարատեի Հայաստանի մեծահասակների 34-րդ առաջնությունը, որը շուրջ 110 մասնակից է ունեցել Երևանից, ՀՀ մարզերից և Արցախից, հաղորդում է ԿԳՄՍՆ-ի կայքը: Աղջիկների թիմային կատա մրցաձևում ոսկե...
19:12 11/03/2022Եվրոպայի սամբոյի առաջնությունը կանցկացվի սեպտեմբերինԵվրոպայի սամբոյի առաջնությունը կանցկացվի Սերբիայի Նովի Սադ քաղաքում ՝ սեպտեմբերի 14-19-ը։ ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, որոշումը կայացվել է եվրոպական ֆեդերացիայի տեսակոնֆերանսի ձևաչափով անցկացված գործկոմի...
18:33 11/03/2022Կարատեի Հայաստանի 2022 թվականի չեմպիոններն ենԿայացել է Հայաստանի կարատեի մեծահասակների 34-րդ առաջնությունը, որը շուրջ 110 մասնակից է ունեցել Երևանից, ՀՀ մարզերից և Արցախից, տեղեկացնում է ՀՀ ԿԳՄՍՆ-ն։ «Աղջիկների թիմային կատա մրցակարգում ոսկե...
17:59 11/03/2022Հայաստանի թիմը մեկնել է ԽորվաթիաԲռնցքամարտի Հայաստանի մինչև 22 տարեկանների հավաքականը Կարեն Աղամալյանի գլխավորությամբ մեկնել է Խորվաթիա, որտեղ կմասնակցի Եվրոպայի մինչև 22 տարեկանների առաջնությանը, հաղորդում է ՀԲՖ-ի մամուլի...
14:50 11/03/2022Կանանց Թուրքիայի Մ-17 հավաքականը կգա ԵրևանՄարտի 15-ից 21-ը Հայաստանում կկայանա ՈՒԵՖԱ կանանց Եվրոպայի մինչև 17 տարեկանների 2021/2022 որակավորման փուլի B լիգայի երկրորդ խմբի մրցաշարը: ՀՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ Ուելսի հավաքականը հրաժարվել է...
13:21 11/03/2022Եվրոպայի մինչև 22 տարեկան բռնցքամարտիկների առաջնությանը մասնակցեն նաև Հայաստանի պատվիրակներըԵվրոպայի մինչև 22 տարեկան բռնցքամարտիկների առաջնությունը կմեկնարկի մարտի 12-ին: Խորվաթիայում մեդալների համար պայքարին կմասնակցեն նաև Հայաստանի պատվիրակները: Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանի...
13:27 10/03/2022ՀՖՖ-ն մտադիր է հրաժեշտի խաղ կազմակերպել Հենրիխ Մխիթարյանի համարՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան մտադրություն ունի հրաժեշտի խաղ կազմակերպել ազգային թիմի արդեն նախկին ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանի համար: ՀՖՖ-ից հայտնել են, որ ֆեդերացիան ցանկություն ունի հրաժեշտի խաղ...
21:00 09/03/2022Ուրարտուն ու Ալաշկերտը ոչ-ոքի են խաղացելVBET ՀՊԼ 22-րդ տուրի առաջին խաղում «Ուրարտուն» սեփական հարկի տակ ոչ-ոքի խաղաց «Ալաշկերտի» հետ։ Խաղում գոլեր չգրանցվեցին, գրում է Արմսպրոտ-ը։ Այս խաղից հետո «Ալաշկերտը» 28 միավորով 4-րդն է:...
19:36 09/03/2022Կապառոսը հրապարակել է Հայաստանի հավաքականի կազմըՖուտբոլի Հայաստանի հավաքականի իսպանացի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը հրապարակել է կազմը, որը կպատրաստվի Չեռնոգորիայի ու Նորվեգիայի թիմերի հետ ընկերական խաղերին։ Մարտի 24-ին Երևանում Հայաստանի թիմը...
16:40 07/03/2022Հայ աթլետները 2 մեդալ են նվաճել ԹուրքիայումՍտամբուլում անցկացված Բալկանյան երկրների առաջնությանը մասնակցել է նաև Հայաստանի թիմը։ Կապանցի եռացատկորդ Լևոն Աղասյանը 16 մ 26 սմ արդյունքով նվաճել է հաղթողի կոչումը։ Գյումրեցի վազորդ Երվանդ...
17:56 06/03/2022Եռացատկորդ Լևոն Աղասյանն առաջինն է Բալկանյան երկրների առաջնությունումՀայաստանի աթլետիկայի հավաքականի անդամ Լևոն Աղասյանը ոսկե մեդալ է նվաճել Բալկանյան երկրների առաջնությունում Մասնակցել են 12 աթլետներ: Առաջնության եռացատկի մրցումներում Լևոն Աղասյանը ցույց է տվել...
15:26 05/03/2022Լուկաշենկոն՝ պատժամիջոցների մասին. Կատուները հանգստանում ենԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն արձագանքել է Ռուսաստանի ու Բելառուսի նկատմամբ արևմուտքի կիրառած պատժամիջոցների մասին։ «Ի՞նչ կարող եմ ասել։ Կատուները հանգստանում են»,-ասել է նա։ Լուշակենկոյի...
14:42 04/03/2022«Այդպես էլ չհասկացա, թե ինչու էին միայն Հենոյին մեղադրում»Վարդան Մինասյանն ու Սարգիս Հովսեփյանը խոսել են Հենրիխ Մխիթարյանի մասին
14:20 04/03/2022Հայաստան Մ-21 - Ուկրաինա Մ-21 հանդիպումը հետաձգվել էՄարտի 24-ին՝ Արմավիրում, պետք է կայանար ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի մինչև 21 տարեկանների առաջնության որակավորման փուլի H խմբի յոթերորդ մրցափուլի Հայաստան Մ-21 - Ուկրաինա Մ-21 հանդիպումը։ ՀՖՖ կայքից տեղեկանում...

14:10 17/08/2013Karen Movsziszian is second in SpainArmenian GM Karen Movsziszian scored 7 points out of 9 and took the second prize among 92 participants at the open that was held in Pobla de Lillet, Spain.
17:44 16/08/2013Levon Aronian: ‘‘I get pleasure of tournament’’The second round of the World Cup, despite the first round, didn’t launch that good for GM Levon Aronyan.
17:32 15/08/2013Davit Nalbandian may miss Davis Cup Semi-finalsThe Argentinian-Armenian tennis player Davit Nalbandian is doing his best for recovering before the Davis Cup Semi-finals, reports Miguel Khorin, doctor of Argentinian tennis team.
14:48 15/08/2013Armenia to participate in 8th Francophone games30 million AMD has been directed to the RA Ministry of Sport and Youth Affairs in order to participate in Francophone games to be held in French city Nice from September 6 to 15.
16:32 14/08/2013Levon Aronyan to continue tournament aloneAfter the first round of the FIDE World Cup kicked off in Tromso GM Levon Aronian continues the tournament alone.
18:11 13/08/2013Serzh Sargsyan meets with FIDE President Kirsan IlyumzhinovPresident of the Republic of Armenia, President of the Chess Federation of Armenia Serzh Sargsyan met with President of the World Chess Federation Kirsan Ilyumzhinov, who is in Armenia on a visit.
18:44 12/08/2013Turkish wrestler banned for insulting ArmeniansTurkey's Olympic medallist Riza Kayaalp was banned for six months by the International Federation of Associated Wrestling Styles (FILA) for his racist remarks against Armenians and Greeks, Business...
17:14 12/08/2013Fans agree with Ancelotti: Casillas is number oneThe pre-season has left Real Madrid's fans with a sweet taste in the mouth, with the team appearing regenerated after the difficult times at the end of the ‘Mou era,’ AS.com reported.
13:12 10/08/2013FIDE World Cup to kick off tomorrowArmenian GMs Levon Aronian, Sergei Movsesian, Vladimir Akopian, Hrant Melkumyan will play in the FIDE World Cup which starts on August 11, 2013 in Tromsø, Norway.
14:17 09/08/2013Armenian U-21 arrives in Astana2015 UEFA European U-21 qualifying match between Kazakhstan and Armenia will take place in Astana on August 11.
10:45 09/08/2013Mika Yerevan at European Chess Club CupThe women’s team of Mika Yerevan Chess Club will play in the European Chess Club Cup that will take place on October 19-27, 2013 in Rhodes Island, Greece, according to armchess.am.
18:32 08/08/2013Moyes banishes Rooney to Manchester United reservesWayne Rooney has taken a significant step towards the Manchester United exit door after he was ordered to train with reserves by David Moyes on Thursday, Goal.com reported.
18:40 07/08/2013Ancelotti: We are going to play a game against a strong team, not against MourinhoCarlo Ancelotti says Real Madrid’s International Champions Cup final against Chelsea on Wednesday night is a "special" game, ESPN FC reported.
17:03 07/08/2013Dani Alves angered by Barcelona's treatment of AbidalDani Alves is angry over Barcelona's treatment of Eric Abidal, who was released on a free transfer this summer after fighting cancer, Goal.com reported.
13:03 07/08/2013Armenian chess players at European Youth Championships26 Armenian chess players will play in the U8, U10, U12, U14, U16, U18 European Youth Championships that will take place between September 28 and October 9, 2013 in Budva, Montenegro, armchess.am...
15:35 06/08/2013Daily Star: Gareth Bale in death threat chillerGareth Bale’ proposed move to Real Madrid turned nasty when an anonymous caller issued a death threat against the Tottenham star, according to Daily Star.
12:24 06/08/2013Ter-Sahakyan, Baghdasaryan, Gevorgyan to play in World Junior ChampionshipsGM Samvel Ter-Sahakyan, IM Vahe Baghdasaryan and WFM Maria Gevorgyan will play in the World U20 Junior Championships that will take place on September 12-27, 2013 in Hatay, Turkey, according to...
18:48 05/08/2013Arthur Abraham: Robert Stieglitz does not want to pursue a fight with meFormer champion Arthur Abraham (36-4, 28KOs) returns on August 24th in Schwerin, Mecklenburg-Vorpommern, Germany.
18:21 05/08/2013Cristiano Ronaldo said to have agreed five-year contract with Real MadridCristiano Ronaldo has refused to confirm reports from Spain that he has agreed a new five-year contract with Real Madrid, the Guardian reported.
16:15 05/08/2013Congratulations to Roman Berezovsky (video)On behalf of all fans, Football Federation of Armenia congratulates Armenian national team goalkeeper and captain Roman Berezovsky on his birthday and wishes him best of luck, good health and...