19:03 09/02/2022Պեկին 2022․ Գերմանացին դահուկավազքի մրցույթում ոսկե մեդալ է նվաճելԳերմանացի Վինցենց Գայգերը Պեկինի Օլիմպիական խաղերի դահուկավազքում ոսկե մեդալ է նվաճել։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ դահուկավազքի ավարտին նա ցույց է տվել 25 րոպե 7,7 վայրկյան արդյունք։ Արծաթե մեդալը նվաճել է...
14:55 09/02/2022Պեկին-2022. Գեղասահորդների պարգևատրումը հետաձգվել է՝ ռուս մարզիկի դոպինգ թեստի պատճառովՕլիմպիական խաղերում թիմային մրցաշարի ավարտին գեղասահորդների պարգևատրումը հետաձգվում է ռուս մարզիկի դոպինգ թեստի հետ կապված խնդիրների պատճառով, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին՝ հղում անելով Inside the...
12:56 09/02/2022ՀՖԿՍՊԻ շախմատիստների թիմը՝ համալսարանական գավաթի առցանց խաղարկության 3-րդ մրցանակակիրՓետրվարի 5-6-ն աշխարհի 13-րդ չեմպիոն Գարրի Կասպարովի հիմնադրամի կողմից անցկացվել է արագ շախմատի համալսարանական գավաթի առցանց խաղարկությունը: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ խաղարկությանը...
12:49 09/02/2022Լավագույն 10 մարզիկներին 5 մլն դրամի փոխարեն կառավարությունը վճարել է 3.9 մլն դրամ. Թադևոս Ավետիսյան«Ի՞նչ է փոխվել, որ 2021 թվականին 5 մլն դրամի փոխարեն Հայաստանի լավագույն 10 մարզիկներին կառավարությունը վճարվել է 3.9 մլն դրամ, միջոցնե՞ր չկա, թե՞ վերաբերմունքն է փոխվել»,- ԿԳՄՍ փոխնախարար Արայիկ...
20:23 08/02/2022Էրիկ Վարդանյանը մոտ է ղազախական «Աստանա» տեղափոխվելունՌուսական «Սոչիի» կիսապաշտպան Էրիկ Վարդանյանը մոտ է ղազախական «Աստանա» տեղափոխվելուն, գրում է Արմսպորտը՝ հղում անելով metaratings.ru-ին։ Ըստ աղբյուրի՝ կողմերը պայմանավորվել են գործարքի բոլոր...
19:17 08/02/2022Արտակ Բեգլարյանն ընդունել է Նազիկ Ավդալյանին և Մարիաննա ՄամյանինԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը փետրվարի 8-ին ընդունել է ծանրամարտի աշխարհի և Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանին, ԼՂՀ սպորտի և սպորտային պարերի միության նախագահ և պարի և...
19:00 08/02/2022Պեկին-2022․ Իտալիայի կյորլինգի հավաքականը նվաճել է ոսկե մեդալՊեկինի Օլիմպիական խաղերում Իտալիայի կյորլինգի հավաքականը նվաճել է ոսկե մեդալ՝ եզրափակիչ խաղում հաղթելով Նորվեգիայի հավաքականին։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ հանդիպումն ավարտվել է 8:5 հաշվով։ Իտալիայի...
14:57 08/02/2022Ալաշկերտը Թուրքիայո՞ւմ էՊարզվում է՝ Երևանի «Ալաշկերտը» ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Անթալիայում: Ըստ ամենայնի, թիմը փետրվարի 2-ից մեկնել է երկշաբաթյա հավաքի, թեև այդ մասին որևէ պաշտոնական հրապարակում չի արել: Այս...
14:19 08/02/2022Արթուր Դանիելյանը կարիերան կշարունակի ՀունաստանումՀունական «Պանսերայկոսը» հայտարարել է Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի և «Արարատ-Արմենիայի» նախկին պաշտպան Արթուր Դանիելյանի հետ պայմանագիր կնքելու մասին: Այն նախատեսված է մինչև 2022 թվականի...
13:54 08/02/2022Պեկին-2022. Կատյա Գալստյանը 80-րդն է սպրինտումՊեկինի 24-րդ ձմեռային Օլիմպիական խաղերում այսօր՝ փետրվարի 8-ին, պայքարի է դուրս եկել Հայաստանի երկրորդ ներկայացուցիչը՝ դահուկավազորդ Կատյա Գալստյանը: Նա հանդես է եկել արագավազքում (սպրինտ) և...
10:00 08/02/2022Օլիմպիական խաղերում ամերիկացի գեղասահորդը կարճ ծրագրում համաշխարհային ռեկորդ է սահմանելԱմերիկացի գեղասահորդ Նաթան Չենը Պեկինի Օլիմպիական խաղերի կարճ ծրագրում նոր համաշխարհային ռեկորդ է սահմանել։ Նա վաստակել է 113,97 միավոր։ Այսպիսով, նա առաջնորդում է ազատ ծրագրից առաջ։ Լուրը հաղորդում...
20:20 07/02/2022Պեկին 2022․ Մեդալային հաշվարկում առաջատարը Շվեդիայի հավաքականն էՊեկինում ընթանում են ձմեռային Օլիմպիական խաղերը։ Այս պահի դրությամբ մեդալային հաշվարկում առաջատարը Շվեդիայի հավաքականն է, երկրորդում Ռուսաստանն է, իսկ Նիդեռլանդները երկուական ոսկե ու արծաթե, ինչպես...
17:55 07/02/2022Այաքսի լեգենդը հեռացվել է կին կոլեգաներին անպատշաճ նամակներ գրելու համարՄարկ Օվերմարսը հեռացվել է «Այաքսի» մարզական տնօրենի պաշտոնից։ 48-ամյա մենեջերը հեռանում է ակումբից այն բանից հետո, երբ նա երկար ժամանակ անպատշաճ նամակներ է ուղարկել կին գործընկերներին: Այս մասին...
17:36 07/02/2022Հիշե՛ք այս անունը․ Լեհական Էկստրակլասայի պաշտոնական էջը՝ Բիչախչյանի մասինԼեհական Էկստրակլասայի՝ Թվիթերի պաշտոնական էջը գրառում է կատարել Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Պոգոնի» ֆուտբոլիստ Վահան Բիչախչյանի մասին․ «Հիշե՛ք այս անունը՝ Վահան Բիչախչյան».-այս մասին գրում է...
11:51 07/02/2022Պեկին-2022. Կանադացի հոկեյիստները ռուսներին ստիպել են խաղին մասնակցել դիմակներովՌուսաստանի և Կանադայի ազգային հավաքականների հոկեյիստները բժշկական դիմակներով են հանդես եկել Պեկինում ընթացող Օլիմպիական խաղերի խմբային փուլի հանդիպմանը։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի»...
10:05 07/02/2022Պեկին-2022. Ռուսաստանը՝ Օլիմպիական խաղերի գեղասահքի թիմային չեմպիոնՊեկինի Օլիմպիական խաղերում Ռուսաստանի հավաքականը հաղթել է գեղասահքի թիմային մրցումներում: «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ՝ օլիմպիական չեմպիոններ են դարձել Մարկ Կոնդրատյուկը (տղամարդկանց...
13:48 06/02/2022Պեկին-2022․ Միքայել Միքայելյանը 47-րդն է սքիաթլոնումՄրցմանը 34 պետության 70 դահուկորդ է մասնակցել։ Եզրագիծը կարողացել է հատել միայն 49 մարզիկ։
14:20 05/02/2022Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Ալեքսանդր Կարապետյանը միացավ «Ալաշկերտ»-ին«Ալաշկերտ»-ը պայմանագիր է ստորագրել Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Ալեքսանդր Կարապետյանի հետ։ Այս մասին հայտնում են ակումբից։ «Անչափ ուրախ եմ «Ալաշկերտը» համալրելու կապակցությամբ: Այս թիմով և...
13:29 05/02/2022Դահուկորդ Նատալյա Նեպրյաևան Ռուսաստանի առաջին մեդալը նվաճեց Պեկինի օլիմպիական խաղերումՌուս դահուկորդուհի Նատալյա Նեպրյաևան զբաղեցրել է երկրորդ տեղը և ազգային թիմին բերել է Պեկինում մեկնարկած 24-րդ ձմեռային Օլիմպիական խաղերի առաջին մեդալը, գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։...
12:11 05/02/2022Օլիմպիական խաղերի մասնակիցների շրջանում գրանցվել են կորոնավիրուսի դեպքերՊեկինի Օլիմպիական խաղերում գրանցվել է կորոնավիրուսի ևս 45 դեպք։ Վարակվածների թվում 25-ը մարզիկներ են։ Այս մասին գրում է Վեստի.ռու կայքը։ Անցած մեկ օրվա ընթացքում XXIV ձմեռային օլիմպիական խաղերի...

15:34 17/07/2013Armenian chess players in BarcelonaGM Hovik Hayrapetyan has scored 3.5 points after four rounds at the chess open in Barcelona, Spain. He falls half a point behind the three leaders. GM Karen Grigoryan has 3 points, according to...
15:20 17/07/2013Mkhitaryan injures ankle in Dortmund friendlyHenrikh Mkhitaryan is set to undergo a scan on Wednesday to assess the extent of an ankle injury, Soccerway said.
15:12 17/07/2013Mkhitaryan scores second goal for BorussiaBorussia Dortmund continued their preparations for the new season as they breezed to a 4-1 victory over Luzern at the Swissporarena, Goal.com reported.
10:54 17/07/2013Wrestling: Arthur Alexanyan wins silver in KazanGreco-Roman wrestler Arthur Alexanyan (96 kg) won vice champion’s title at the 27th World Universiade in Kazan on Tuesday.
19:05 16/07/2013Armenia adds two more medals in KazanArmenian sambo athletes Mher Karapetyan (82 kg) and Hakob Arakelyan (100 kg) won bronze medals on the last competition day of the 27th World Universiade in Kazan, reported the official website of the...
18:32 16/07/2013Arsen Julfalakyan beats Azerbaijan’s Elvin Mursaliyev, wins bronze at World UniversiadeGreco-Roman wrestler Arsen Julfalakyan (74 kg) won bronze at the 27th World Universiade in Kazan beating Elvin Mursaliyev (Azerbaijan) 4-0.
15:26 16/07/2013Ruben Akhayan finishes second in AntwerpArmenian FM Ruben Akhayan (Belgium) scored 7 points out of 9 and took 2nd place among 174 participants at the open held in Antwerp, Belgium.
15:25 16/07/2013Andranik Matikozyan shares 1st-2nd spots in Los AngelesArmenian IM Andranik Matikozyan scored 5 points out of 6 and shared 1st-2nd spots with IM Niccolo Ronchetti (Italy) at the open held in Los Angeles.
15:24 16/07/2013Zaven Andriasian - vice-champion of World UniversiadeArmenian GM Zaven Andriasian had an excellent performance and took silver at World Universiade in Kazan, Russia.
18:46 15/07/2013Lippi: The title is Juve'sFormer Juventus boss Marcelo Lippi believes that the Bianconeri will go on to claim their third successive Scudetto this season, Football Italia reported.
15:00 15/07/2013Karen Movsziszian takes 22nd place in BenasqueArmenian GM Karen Movsziszian scored 7 points out of 10 and took 22nd place among 408 participants at the 33rd open in Benasque, Spain.
14:52 15/07/2013Karen Grigoryan finishes 9th in BarcelonaGM Karen Grigoryan scored 6 points out of 9 and finished ninth among 83 participants at the 36th open in Barcelona, Spain.
09:52 15/07/201338th Navasartian Games a major successThe Navasartian Games are indisputably the largest amateur athletic and sports games in the Great State of California.
15:00 13/07/2013Rinat Akhmetov: Shakhtar did much for Henrikh, and Henrikh did a lot for ShakhtarDuring Shakhtar’s training session at the Donbass Arena, the president of the Pitmen responded to questions from the media.
16:27 12/07/2013Armenian chess players in BarcelonaGMs Hovik Hayrapetyan and Karen Grigoryan have scored 5.5 points each after eight rounds at the 36th open in Barcelona, Spain.
16:23 12/07/2013Karen Movsziszian in BenasqueArmenian GM Karen Movsziszian has scored 6 points after eight rounds at the 33rd open in Benasque, Spain.
16:20 12/07/2013Zaven Andriasian among leaders at World UniversiadeGM Zaven Andriasian has scored 3.5 points after four rounds and leads the World Universiade in Kazan together with six other participants.
16:01 12/07/2013Sergei Movsesian wins in SlovakiaArmenian GM Sergei Movsesian won the first prize with a 100 percent result at a blitz tournament in Banska Stiavnica, Slovakia.
16:01 12/07/2013Several Armenian chess players to play in European Women’s ChampionshipWGMs Lilit Mkrtchian, Maria Kursova, Lilit Galojan and WIM Anna Hairapetian will play in the 14th European Individual Women’s Championship that will take place between July 23 and August 3 in...
09:50 12/07/2013Mkhitaryan shines in debut for BorussiaThe Armenian, who completed his switch to Borussia on Monday, first set up teammate Marco Reus to score an early goal before producing a fine left-footed finish himself.