19:03 09/02/2022Պեկին 2022․ Գերմանացին դահուկավազքի մրցույթում ոսկե մեդալ է նվաճելԳերմանացի Վինցենց Գայգերը Պեկինի Օլիմպիական խաղերի դահուկավազքում ոսկե մեդալ է նվաճել։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ դահուկավազքի ավարտին նա ցույց է տվել 25 րոպե 7,7 վայրկյան արդյունք։ Արծաթե մեդալը նվաճել է...
14:55 09/02/2022Պեկին-2022. Գեղասահորդների պարգևատրումը հետաձգվել է՝ ռուս մարզիկի դոպինգ թեստի պատճառովՕլիմպիական խաղերում թիմային մրցաշարի ավարտին գեղասահորդների պարգևատրումը հետաձգվում է ռուս մարզիկի դոպինգ թեստի հետ կապված խնդիրների պատճառով, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին՝ հղում անելով Inside the...
12:56 09/02/2022ՀՖԿՍՊԻ շախմատիստների թիմը՝ համալսարանական գավաթի առցանց խաղարկության 3-րդ մրցանակակիրՓետրվարի 5-6-ն աշխարհի 13-րդ չեմպիոն Գարրի Կասպարովի հիմնադրամի կողմից անցկացվել է արագ շախմատի համալսարանական գավաթի առցանց խաղարկությունը: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ խաղարկությանը...
12:49 09/02/2022Լավագույն 10 մարզիկներին 5 մլն դրամի փոխարեն կառավարությունը վճարել է 3.9 մլն դրամ. Թադևոս Ավետիսյան«Ի՞նչ է փոխվել, որ 2021 թվականին 5 մլն դրամի փոխարեն Հայաստանի լավագույն 10 մարզիկներին կառավարությունը վճարվել է 3.9 մլն դրամ, միջոցնե՞ր չկա, թե՞ վերաբերմունքն է փոխվել»,- ԿԳՄՍ փոխնախարար Արայիկ...
20:23 08/02/2022Էրիկ Վարդանյանը մոտ է ղազախական «Աստանա» տեղափոխվելունՌուսական «Սոչիի» կիսապաշտպան Էրիկ Վարդանյանը մոտ է ղազախական «Աստանա» տեղափոխվելուն, գրում է Արմսպորտը՝ հղում անելով metaratings.ru-ին։ Ըստ աղբյուրի՝ կողմերը պայմանավորվել են գործարքի բոլոր...
19:17 08/02/2022Արտակ Բեգլարյանն ընդունել է Նազիկ Ավդալյանին և Մարիաննա ՄամյանինԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը փետրվարի 8-ին ընդունել է ծանրամարտի աշխարհի և Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանին, ԼՂՀ սպորտի և սպորտային պարերի միության նախագահ և պարի և...
19:00 08/02/2022Պեկին-2022․ Իտալիայի կյորլինգի հավաքականը նվաճել է ոսկե մեդալՊեկինի Օլիմպիական խաղերում Իտալիայի կյորլինգի հավաքականը նվաճել է ոսկե մեդալ՝ եզրափակիչ խաղում հաղթելով Նորվեգիայի հավաքականին։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ հանդիպումն ավարտվել է 8:5 հաշվով։ Իտալիայի...
14:57 08/02/2022Ալաշկերտը Թուրքիայո՞ւմ էՊարզվում է՝ Երևանի «Ալաշկերտը» ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Անթալիայում: Ըստ ամենայնի, թիմը փետրվարի 2-ից մեկնել է երկշաբաթյա հավաքի, թեև այդ մասին որևէ պաշտոնական հրապարակում չի արել: Այս...
14:19 08/02/2022Արթուր Դանիելյանը կարիերան կշարունակի ՀունաստանումՀունական «Պանսերայկոսը» հայտարարել է Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի և «Արարատ-Արմենիայի» նախկին պաշտպան Արթուր Դանիելյանի հետ պայմանագիր կնքելու մասին: Այն նախատեսված է մինչև 2022 թվականի...
13:54 08/02/2022Պեկին-2022. Կատյա Գալստյանը 80-րդն է սպրինտումՊեկինի 24-րդ ձմեռային Օլիմպիական խաղերում այսօր՝ փետրվարի 8-ին, պայքարի է դուրս եկել Հայաստանի երկրորդ ներկայացուցիչը՝ դահուկավազորդ Կատյա Գալստյանը: Նա հանդես է եկել արագավազքում (սպրինտ) և...
10:00 08/02/2022Օլիմպիական խաղերում ամերիկացի գեղասահորդը կարճ ծրագրում համաշխարհային ռեկորդ է սահմանելԱմերիկացի գեղասահորդ Նաթան Չենը Պեկինի Օլիմպիական խաղերի կարճ ծրագրում նոր համաշխարհային ռեկորդ է սահմանել։ Նա վաստակել է 113,97 միավոր։ Այսպիսով, նա առաջնորդում է ազատ ծրագրից առաջ։ Լուրը հաղորդում...
20:20 07/02/2022Պեկին 2022․ Մեդալային հաշվարկում առաջատարը Շվեդիայի հավաքականն էՊեկինում ընթանում են ձմեռային Օլիմպիական խաղերը։ Այս պահի դրությամբ մեդալային հաշվարկում առաջատարը Շվեդիայի հավաքականն է, երկրորդում Ռուսաստանն է, իսկ Նիդեռլանդները երկուական ոսկե ու արծաթե, ինչպես...
17:55 07/02/2022Այաքսի լեգենդը հեռացվել է կին կոլեգաներին անպատշաճ նամակներ գրելու համարՄարկ Օվերմարսը հեռացվել է «Այաքսի» մարզական տնօրենի պաշտոնից։ 48-ամյա մենեջերը հեռանում է ակումբից այն բանից հետո, երբ նա երկար ժամանակ անպատշաճ նամակներ է ուղարկել կին գործընկերներին: Այս մասին...
17:36 07/02/2022Հիշե՛ք այս անունը․ Լեհական Էկստրակլասայի պաշտոնական էջը՝ Բիչախչյանի մասինԼեհական Էկստրակլասայի՝ Թվիթերի պաշտոնական էջը գրառում է կատարել Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Պոգոնի» ֆուտբոլիստ Վահան Բիչախչյանի մասին․ «Հիշե՛ք այս անունը՝ Վահան Բիչախչյան».-այս մասին գրում է...
11:51 07/02/2022Պեկին-2022. Կանադացի հոկեյիստները ռուսներին ստիպել են խաղին մասնակցել դիմակներովՌուսաստանի և Կանադայի ազգային հավաքականների հոկեյիստները բժշկական դիմակներով են հանդես եկել Պեկինում ընթացող Օլիմպիական խաղերի խմբային փուլի հանդիպմանը։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի»...
10:05 07/02/2022Պեկին-2022. Ռուսաստանը՝ Օլիմպիական խաղերի գեղասահքի թիմային չեմպիոնՊեկինի Օլիմպիական խաղերում Ռուսաստանի հավաքականը հաղթել է գեղասահքի թիմային մրցումներում: «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ՝ օլիմպիական չեմպիոններ են դարձել Մարկ Կոնդրատյուկը (տղամարդկանց...
13:48 06/02/2022Պեկին-2022․ Միքայել Միքայելյանը 47-րդն է սքիաթլոնումՄրցմանը 34 պետության 70 դահուկորդ է մասնակցել։ Եզրագիծը կարողացել է հատել միայն 49 մարզիկ։
14:20 05/02/2022Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Ալեքսանդր Կարապետյանը միացավ «Ալաշկերտ»-ին«Ալաշկերտ»-ը պայմանագիր է ստորագրել Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Ալեքսանդր Կարապետյանի հետ։ Այս մասին հայտնում են ակումբից։ «Անչափ ուրախ եմ «Ալաշկերտը» համալրելու կապակցությամբ: Այս թիմով և...
13:29 05/02/2022Դահուկորդ Նատալյա Նեպրյաևան Ռուսաստանի առաջին մեդալը նվաճեց Պեկինի օլիմպիական խաղերումՌուս դահուկորդուհի Նատալյա Նեպրյաևան զբաղեցրել է երկրորդ տեղը և ազգային թիմին բերել է Պեկինում մեկնարկած 24-րդ ձմեռային Օլիմպիական խաղերի առաջին մեդալը, գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։...
12:11 05/02/2022Օլիմպիական խաղերի մասնակիցների շրջանում գրանցվել են կորոնավիրուսի դեպքերՊեկինի Օլիմպիական խաղերում գրանցվել է կորոնավիրուսի ևս 45 դեպք։ Վարակվածների թվում 25-ը մարզիկներ են։ Այս մասին գրում է Վեստի.ռու կայքը։ Անցած մեկ օրվա ընթացքում XXIV ձմեռային օլիմպիական խաղերի...

17:01 04/05/2017Глава Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян: Я и тренер национальной сборной готовы снова пригласить Давида ЮрченкоПрепятствующим для него был тот факт, что, играя за сборную Армении, в России он считался бы легионером.
14:48 04/05/2017Сборная Армении по футболу сохранила 67-е место в рейтинге ФИФАВ первой десятке изменений не произошло. Возглавляет рейтинг сборная Бразилии.
12:22 04/05/2017Чемпионат Европы по борьбе: сегодня на ковер выйдут Владимир Франгулян и Григор ГригорянФрангулян вступит в борьбу с 1/8 финала. Его соперником станет словак Микола Болотнюк.
19:28 03/05/2017Генрих Мхитарян может побить рекорд Криштиану Роналду и Уэйна РуниТаким образом, капитан сборной Армении может превзойти достижения таких игроков, как Криштиану Роналду, Дуайт Йорк и Уэйн Руни.
16:11 03/05/2017Армянский баскетболист Микаел Погосян: Мы будем тренироваться и сделаем все, чтобы поднять Армению на высокий уровень!Фраза «Главное участие, а не победа» придумана для неудачников, чтобы они как-то себя оправдали. Если ты серьезный спортсмен, то должен доказать себе это.
13:45 03/05/2017Чемпионат Европы по борьбе: сегодня на ковер выйдут Нарек Сирунян и Георгий КетоевАрмянские борцы начнут с квалификационного этапа, где соперником Сируняна будет представляющий Германию Александр Семисоров, а Кетоев встретится с Тариком Азузи (Бельгия).
13:40 02/05/2017Левон Аронян и Сергей Мовсисян в составе клуба «Баден» выиграли БундеслигуКлуб «Берлин», который возглавляет Грант Мелкумян, занял 10-ю строчку.
13:07 02/05/2017Чемпионат Европы по борьбе: из представителей Армении на ковер сегодня выйдут Гарик Барсегян и Ваге ТамразянАрмянские борцы начнут с 1/8 финала, где соперником Барсегяна станет турок Сулейман Атли, а Тамразян встретится с представителем Израиля Давидом Валентином Радченко-Михалченко.
16:15 29/04/2017Генрих Мхитарян подарил футболку послу Соединенного Королевства в Армении Джудит Маргарет Фарнворт«Большое спасибо от посольства Соединенного Королевства в Армении Генриху Мхитаряну за великолепный подарок. Мы будем его беречь», - отметила она.
20:45 28/04/2017Армянский борец Артур Алексанян поедет на Чемпионат Европы в СербииБесспорный лидер в этой весовой категории – Артур Алексанян – повредил колено во время тренировок, и его участие в Чемпионате Европы до сегодняшнего дня было под вопросом.
16:37 28/04/2017Армянский боксер Арам Авагян: Это не просто спорт, не просто место, где один наносит другому как можно больше ударов…Честно говоря, я не любил бокс, но после первых побед на соревнованиях начал углубляться, и сегодня не представляю свою жизнь без этого спорта.
20:13 26/04/2017Армянский борец Володя Франгулян: Главное – усердно трудиться, не избегать трудностей и иметь психологию победителяНа состоявшемся недавно международном турнире по вольной борьбе в Стамбуле завоевал бронзовую медаль в весовой категории 61 кг.
17:08 24/04/2017Сборную Азербайджана по дзюдо на чемпионате Европы дисквалифицировали и лишили наград по вине тренеровПричиной тому стал случай в одном из магазинов, где азербайджанских дзюдоистов обвинили в воровстве.
11:30 24/04/2017Левон Аронян: Нельзя сдаваться, всегда нужно бороться, и успех придетПосле завершения турнира Grenke Chess Classic Левон Аронян поделился впечатлениями в беседе с корреспондентом Panorama.am.
10:51 24/04/2017Левон Аронян выиграл турнир Grenke Chess ClassicУспех Левона Ароняна привел к тому, что личный коэффициент гроссмейстера повысился на 15,3, Аронян в текущем международном рейтинг-листе поднялся с 9 на 6-е место.
15:51 22/04/2017Independent: Футбольная ассоциация Арцаха стремится к признанию со стороны UEFA«Придет день, когда национальная сборная Арцаха примет участие в Чемпионате мира или Европы», – говорит Карапетян.
13:26 22/04/2017В Праге завершился чемпионат Европы по самбо: армянские спортсмены завоевали 14 медалейВ общекомандном зачете юношеская сборная Армении заняла третье место, молодежная – второе.
10:26 22/04/2017«Я играю в футбол, как в шахматы»: сайт «Евро-Футбол.ру» собрал 30 цитат Генриха МхитарянаГенрих Мхитарян – не только талантливый футболист, а ещё и грамотный человек. Мики, как называют игрока в „Манчестер Юнайтед”, свободно общается на шести языках.
09:57 22/04/2017Левон Аронян досрочно победил в турнире Grenke Chess ClassicВ заключительном 7-м туре Аронян сыграет с представителем США Фабиано Каруаной.
13:07 21/04/2017Чемпионат Европы по самбо в Праге: по итогам двух соревновательных дней армянские самбисты завоевали 12 медалейВ состязании юниоров Григор Саакян (90 кг) стал чемпионом Европы.