09:21 02/09/2021Կապառոսը վստահ է՝ Հենրիխ Մխիթարյանի խաղը կօգնի ազգային հավաքականինՍեպտեմբերի 2-ին՝ Սկոպյեի Տոդոր Պրոեսկու անվան մարզադաշտում, կկայանա ՖԻՖԱ ԱԱ 2022 որակավորման J խմբի չորրորդ մրցափուլի Հյուսիսային Մակեդոնիա-Հայաստան հանդիպումը։
10:39 01/09/2021Aimchess US Rapid. Առաջին դիմակայությունում Լևոն Արոնյանը հաղթեց ՄամեդյարովինԱրագ շախմատի Aimchess US Rapid օնլայն մրցաշարի քառորդ եզրափակչի առաջին դիմակայությունում Լևոն Արոնյանը 3-1 հաշվով պարտության մատնեց ադրբեջանցի Շախրիյար Մամեդյարովին։ Այս մասին գրում է armsport-ը։ Հայ...
14:24 31/08/2021Կրիշտիանու Ռոնալդուն երկամյա պայմանագիր ստորագրեց «Մանչեսթեր Յունայթեդի» հետՊորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն պայմանագիր է ստորագրել անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդ» ֆուտբոլային ակումբի հետ: Այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը, գրում է Tass-ը։...
12:15 31/08/2021Ազգային հավաքականն առաջին մարզումն անցկացրեց ՍկոպյեումՀենրիխ Մխիթարյանը, ինչպես նաև Սարգիս Ադամյանը, Վահան Բիչախչյանը, Անդրե Չալըշըրը, Հովհաննես Համբարձումյանը և Արշակ Կորյանը միացել են Հայաստանի ազգային հավաքականին: ՀՀ կայքից տեղեկանում ենք, որ մեր...
18:50 30/08/2021Հայաստանի ազգային հավաքականը ժամանել է ՍկոպյեՕգոստոսի 30-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը ժամանել է Հյուսիսային Մակեդոնիայի մայրաքաղաք Սկոպյե, որտեղ սեպտեմբերի 2-ին կայանալու է ՖԻՖԱ ԱԱ 2022 առաջնության որրակավորման փուլի չորրոդ մրցափուլի...
14:02 30/08/2021Եվրոպայի առաջնություն. Ռոբերտ Հովհաննիսյանը միանձնյա գլխավորում է աղյուսակըԻսլանդիայում ընթացող Եվրոպայի տղամարդկանց անհատական առաջնությունում կայացել է 4-րդ տուրի պարտիաները: Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ շախմատի ֆեդերացիայից, խաղացված տուրերից հետո աղյուսակը 4 միավորով...
11:29 30/08/2021Լիոնել Մեսսին իր նորամուտը նշեց Պարի Սեն-Ժերմենի կազմումԼիոնել Մեսսին իր առաջին հանդիպումն անցկացրեց նոր ակումբի՝ Պարի Սեն-Ժերմենի հետ: Այս մասին գրում է Euronews-ը։ Երկրպագուների ծափահարությունների ներքո արգենտինացին «Ռեյմսի» հետ կայացած հանդիպմանը 66-րդ...
11:23 30/08/2021Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է Հյուսիսային ՄակեդոնիաՓիմին արդեն այսօր Հյուսիսային Մակեդոնիայում կմիանան Անդրե Չալըշըրը, Հովհաննես Համբարձումյանը, Հենրիխ Մխիթարյանը, Վահան Բիչախչյանը, Արշակ Կորյանը և Սարգիս Ադամյանը:
14:37 28/08/2021«Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ը Կրիշտիանու Ռոնալդուին կվճարի 59 միլիոն եվրո«The Sun»-ը տեղեկացել է պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» պայմանագրի մանրամասները: Ըստ «Լենտա ռու»-ի՝ նյութը հասանելի է պարբերականի կայքում: 36-ամյա հարձակվողը, ըստ...
11:59 28/08/2021Ռոնալդուի վերադարձից հետո երկու միլիոնով ավելացել են «Մանչեսթեր Յունայթեդի» Ինսթագրամի հետևորդները«Մանչեսթր Յունայթեդ»-ը օգոստոսի 27-ին հայտարարել է պորտուգալացի Կրիշտիանու Ռոնալդուի՝ ակումբ վերադարձի մասին։ Գազետա.ռու-ն գրում է, որ այդ հայտարարությունից հետո Ինսթագրամում «Մանչեսթր Յունայթեդ»-ի...
11:29 28/08/2021Ռոնալդուն վերադարձել է «Մանչեսթեր Յունայթեդ»Պորտուգալիայի հավաքականի ավագ, կիսապաշտպան Կրիշտիանու Ռոնալդուի վերադարձել է «Մանչեսթր Յունայթեդ»։ championat.com-ի հաղորդմամբ, տեղեկատվությունը հայտնել է «կարմիր սատանաներ»-ի կայքը։ Ֆուտբոլիստը...
09:12 28/08/2021Սերժ Սարգսյանը Շախմատի ֆեդերացիայում ընդունել է Եվրոպայի կանանց նորընծա չեմպիոն Էլինա ԴանիելյանինՀայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանը Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայում ընդունել է Եվրոպայի կանանց նորընծա չեմպիոն Էլինա Դանիելյանին և շնորհավորել հաղթանակի կապակցությամբ։ Այս մասին...
13:09 27/08/2021Կառավարության նիստի կեսը նվիրվեց «ՀՀ վարչապետի գավաթ» հեծանվավազքի մրցաշարի կազմակերպմանըԳեղարքունիքի մարզի Շորժա-Սևանա լճի թերակղզու 40 կմ ճանապահատվածում սեպտեմբերի 19-ին նախատեսվում է անցկացնել «ՀՀ վարչապետի գավաթ» սիրողական խճուղային հեծանվավազքի մրցաշարը։ Կառավարության նիստում...
16:30 26/08/2021Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսել է մարզումներըՀյուսիսային Մակեդոնիա-Հայաստան հանդիպումը կկայանա սեպտեմբերի 2-ին:
15:58 26/08/2021Երևի կարոտել էի շախմատը. Եվրոպայի չեմպիոն Էլինա Դանիելյան«Չգիտեմ, թե ինչպես այսպես ստացվեց այս տարի, երևի կարոտել էի շախմատը, քանի որ մոտ մեկ ու կես տարի ոչ մի մրցում չէինք ունեցել»,- ասուլիսում ասաց Հայաստանի շախմատի կանանց հավաքականի անդամ, Եվրոպայի...
13:47 26/08/2021Այսօր մեկնարկում է Եվրոպայի տղամարդկանց անհատական առաջնությունըՀայաստանը ներկայացնում են գրոսմայստերներ Գաբրիել Սարգսյանը, Հովհաննես Գաբուզյանը, Հայկ Մարտիրոսյանը, Սամվել Տեր-Սահակյանը և Ռոբերտ Հովհաննիսյանը։
17:41 25/08/2021Էլինա Դանիելյան. Հույս ունեմ, որ այս հաղթանակը կնպաստի ավելի մեծ հաղթանակների կերտմանըՇախմատի Եվրոպայի կանանց անհատական առաջնության նորընծա չեմպիոն Էլինա Դանիելյանը հաղթական ճանապարհին մշտապես զգացել է հայրենակիցների աջակցությունը: ԿԳՄՍ նախարարությունում կայացած հանդիպման ժամանակ...
16:50 25/08/2021Հայաստանի ազգային հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստներըԽոակին Կապառոսը հրապարակել է Հայաստանի ազգային հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների ցանկը:
19:15 24/08/2021Տոկիոյում պարալիմպիկ խաղերում Հայաստանը կներկայացնի Ստասիկ ՆազարյանըԴեռևս չեն լռել Տոկիոյում անցկացված ամառային օլիմպիական 32-րդ խաղերի արձագանքները, իսկ ահա այսօր Ճապոնիայի նույն՝ ազգային մարզադաշտում տեղի կունենա պարաօլիմպիկ խաղերի բացման արարողությունը: ՀԱՕԿ-ի...
19:08 24/08/2021Կարատեիստ Ռոբերտ Հովհաննիսյանը Եվրոպայում նվաճել է բրոնզե մեդալՖինլանդիայի Տամպերե քաղաքում անցկացվել է Եվրոպայի կարատեի 48-րդ առաջնությունը: Ինչպես տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը, 45 երկրների 996 մարզիկ-մարզուհիների թվում էին Հայաստանի 13 ներկայացուցիչներ: Մասնակիցները...

10:50 15/09/2016«Надо быть дураком, чтобы это сделать»: боксер Миша Алоян ответил на обвинения в употреблении допингаХакеры опубликовали вторую часть документов из базы данных WADA.В частности, в списке фигурирует представитель российской олимпийской сборной – серебряный призер Игр, боксер Миша Алоян.
15:19 14/09/2016Назван новый глава УЕФА – Александер ЧеферинРанее сообщалось, что Федерация футбола Армении поддержит кандидатуру Александера Чеферина.
11:32 14/09/2016Американская теннисистка Винус Уильямс ответила на сообщения об употреблении допингаДмитрий Песков в свою очередь заявил, что причастность официальной Москвы и российских служб к взлому базы данных Всемирного антидопингового агентства (WADA) полностью исключена.
18:35 12/09/2016Завоевавшая серебро Паралимпиады-2016 бельгийская спортсменка отказалась от эвтаназииВ 2002 году Бельгия легализовала эвтаназию.
17:57 12/09/2016В России устроили автопробег в честь армянского борца Миграна АрутюнянаОтметим, борец греко-римского стиля Мигран Арутюнян стал вице-чемпионом 31-х летних Олимпийских игр в Рио.
17:24 10/09/2016Давид Оганисян завоевал золотую медаль чемпионата России по дзюдоНа чемпионате России по дзюдо золотые медали завоевали Давид Оганисян (до 90 кг), Максуд Ибрагимов (до 100 кг) и Александр Михайлин (свыше 100 кг).
14:16 10/09/2016«В здоровом теле – здоровый дух»: в Минобороны Армении наградили призеров ОлимпиадыЧлены олимпийской сборной в свою очередь отметили, что считают себя воинами Отечества и всегда готовы содействовать делу защиты государства.
10:19 08/09/2016Восхищение в Рунете: сборная Беларуси пронесла флаг России на открытии Паралимпийских игр в РиоРоссияне не смогли принять участие в Паралимпийских играх – 2016 из-за временного отстранения Паралимпийского комитета России на основании доклада независимой комиссии WADA.
20:31 07/09/2016Впервые за 30 летнюю историю МОК: Томас Бах не посетит закрытие Паралимпиады«В настоящий момент президент не планирует посещать Бразилию».
20:21 06/09/2016Отец героя Арцаха Роберта Абаджяна поблагодарил олимпийского чемпиона Артура АлексанянаМеждународный олимпийский комитет не принял санкций в отношении Федерации борьбы Армении.
19:48 06/09/2016Л. Джулфалакян о продажности и «медвежьих услугах»: НОК Армении борется за золотую олимпийскую медальУверен, что Лалович лично не замешан в такие вопросы, но всегда есть продажные лица, желающие оказать медвежью услугу.
18:39 06/09/2016Мигран Арутюнян: Решение вернуть золотую медаль Олимпиады окажет положительное влияние на судьбу спортсменов из АрменииНичья помощь нам не нужна, но если мы справедливо одерживаем победу, то пусть нам по крайней мере не мешают.
16:23 06/09/2016Лидер сборной Армении по шахматам Левон Аронян вместе с бывшими чемпионами мира сыграет на турнире памяти Михаила ТаляТурнир, который состоится в Москве, стартует 25 сентября и завершится 6 октября.
19:09 05/09/2016У Миграна Арутюняна серьезные травмы, и НОК Армении оплатит операцию спортсмена в ГерманииАрмянский борец греко-римского стиля, серебряный призер Олимпиады в Рио Мигран Арутюнян будет прооперирован в Германии.
12:40 05/09/2016Армянским борцам вольного стиля не удалось завоевать медалей на молодежном чемпионате мира во ФранцииАрмения на этом чемпионате довольствовалась двумя бронзовыми медалями, которые завоевали борцы греко-римского стиля Сергей Симонян (50 кг) и Эдгар Хачатрян (120 кг).
11:43 03/09/2016Участники от африканских стран проигнорировали первые матчи Всемирной шахматной Олимпиады в БакуВ полном составе не пришли на матчи мужские и женские сборные Сьерра-Леоне, мужские команды Камеруна, Мали, того же Лесото, Сенегала, Гамбии и женская сборная Джибути.
12:24 02/09/2016Мигран Арутюнян: Я наслаждаюсь самым главным – любовью и поддержкой своего народаАрмянский борец греко-римского стиля Мигран Арутюнян рассказал о пройденном пути, украденной мечте и дальнейших планах.
13:17 01/09/2016В Степанакерте прошел массовый юношеский кроссовый забегБако Саакян отметил важность проведения подобных мероприятий в республике с точки зрения физического и патриотического воспитания молодого поколения.
11:59 01/09/2016Армянский борец Эдгар Хачатрян – бронзовый призер молодежного чемпионата мира30 августа бронзовую медаль завоевал Сергей Симонян (50 кг).
14:17 31/08/2016Допинг-скандалы в Азербайджане продолжаются, несколько борцов могут потерять олимпийские наградыФедерация борьбы Азербайджана, а также Министерство молодежи и спорта пока отказываются комментировать данную информацию.