18:07 16/09/2021Մոսկվայի լաբորատորիայի տվյալների պատճառով հակադոպինգային կանոնները խախտելու մեջ մեղադրվել է 63 մարզիկՄոսկվայի լաբորատորիայի տվյալների վերստուգումից հետո 63 մարզիկի մեղադրանք է առաջադրվել հակադոպինգային կանոնների խախտման համար: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասվում է Համաշխարհային...
14:12 16/09/2021Հայաստանի ազգային հավաքականը նահանջել է ՖԻՖԱ-ի վարկանիշային աղյուսակումՍեպտեմբերի 16-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների վարկանիշային թարմացված աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը նահանջել է աղյուսակում և այժմ զբաղեցնում է 89-րդ հորիզոնականը։ Աղյուսակի...
12:08 16/09/2021Կառավարությունը 25 մլն դրամ բարձրացրել է հայ օլիմպիական չեմպիոնի պարգևավճարը՝ լավ իմանալով, որ այս տարի չեմպիոն չենք ունեցելՆախագծով առաջարկվում է Օլիմպիական խաղերում չեմպիոն և մրցանակակիր դարձած մարզիկների, մարզիչների և բժիշկների տարեվերջյան պարգևատրման գումարների ավելացում»,-կառավարության այսօրվա նիստում զեկուցելով ՀՀ...
12:00 15/09/2021Ուկրաինացի լողորդուհին ցուցադրել է լուսանկար Ղրիմից ՝ Ռուսաստանի դրոշովՍինքրոն լողորդուհի Մարինա Գոլյադկինան, ով մինչև 2015 թվականը հանդես է եկել Ուկրաինայի հավաքականում, Instagram-ում տեղադրել է լուսանկարներ Ղրիմում իր արձակուրդից: Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ»...
18:43 13/09/2021Հայաստանում հնարավոր է ստեղծել լողափնյա վոլեյբոլի բարձրակարգ թիմ․ ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղարՀայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանի կարծիքով մեր երկրում հնարավոր է ստեղծել լողափնյա վոլեյբոլի բարձրակարգ թիմ:ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա ասել է «Գրանդ...
10:09 13/09/2021Ռուս թենիսիստ Դանիլ Մեդվեդևը դարձել է US Open-ի հաղթողՌուս թենիսիստ Դանիլ Մեդվեդևը US Open-ի եզրափակչում հաղթեց աշխարհի առաջին ռակետ Նովակ Ջոկովիչին (Սերբիա): Մրցակիցների հանդիպումը տևեց 2 ժամ 16 րոպե և ավարտվեց ռուսաստանցու հաղթանակով երեք սեթերում՝ 6:...
18:42 11/09/2021Իբրահիմովիչը հայտարարել է՝ ավելի լավն է, քան Մեսին և ՌոնալդունԻտալական «Միլանի» և Շվեդիայի հավաքականի հարձակվող Զլատան Իբրահիմովիչը հայտարարել է, որ իրեն համարում է աշխարհի լավագույն ֆուտբոլիստը։ «Մեսսին և Ռոնալդուն ինձանից լավը չեն, երբ խոսքը անձնական որակների...
17:36 11/09/2021Ռոնալդուն 2009 թվականից ի վեր առաջին անգամ հանդես կգա «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ի մեկնարկային կազմում«Մանչեսթեր Յունայթեդի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն կսկսի իր թիմի պայքարը Պրեմիեր լիգայի 4-րդ տուրի «Նյուքասլ Յունայթեդի» դեմ խաղում: Այդ մասին հայտնում է «Գազետա ռու»-ն Խաղը տեղի կունենա...
17:01 11/09/2021Ֆեմինիստները բողոքի ակցիա են պատրաստում Ռոնալդուի դեմՖեմինիստական կազմակերպությունները մտադիր են բողոքի ակցիա անցկացնել «Մանչեսթեր Յունայթեդի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուի դեմ Անգլիայի առաջնության չորրորդ տուրի «Նյուքասլի» դեմ հանդիպման ժամանակ։...
10:43 11/09/2021Ես ինձ ամեն օր ավելի լավ եմ զգում. Պելեն՝ իր առողջական վիճակի մասինԲրազիլացի լեգենդար ֆուտբոլիստ Պելեն խոսել է իր առողջական վիճակի մասին: Վեստի.ռու-ն գրում է, որ աշխարհի եռակի չեմպիոնն օրերս վիրահատության է ենթարկվել` հեռացնելով աղիքներում կասկածելի գոյացությունը:...
09:23 11/09/2021Սուսերամարտն ընդգրկվել է Եվրոպական երրորդ մարզական խաղերի ծրագրումՍուսերամարտը նույնպես ընդգրկվել է 2023թ. Լեհաստանում անցկացվելիք Եվրոպական երրորդ մարզական խաղերի ծրագրում: Այս մասին հայտնում է Եվրոպայի օլիմպիական կոմիտեն (EOC), փոխանցում է ՀԱՕԿ-ը։...
18:21 10/09/2021Ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունը կկայանա ՏաշքենդումԾանրամարտի միջազգային ֆեդերացիան (IWF) հայտնել է, որ աշխարհի առաջնությունը կկայանա Ուզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում՝ դեկտեմբերի 7-17-ը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ Մրցաշարի ավարտից հետո,...
14:15 10/09/2021Թրամփը մի քանի միլիոն դոլար կստանա բռնցքամարտի մենամարտը մեկնաբանելու համարԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը մի քանի միլիոն դոլար կստանա բռնցքամարտի աշխարհի երկու քաշային կարգի նախկին չեմպիոն Էվանդեր Հոլիֆիլդի և Բացարձակ մարտերի առաջնության նախկին չեմպիոն Վիտոր Բելֆորտի...
19:34 09/09/2021Լազար Յովանովիչը՝ «Փյունիկ»-ում«Փյունիկ» ՖԱ-ն նոր համալրում ունի, տեղեկացնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ «Թիմին է միացել 28-ամյա եզրային հարձակվող Լազար Յովանովիչը։ Սերբ հարձակվողը հանդես է եկել «Սլոբոդա Ուզիցե», «Մլադոստ» և...
19:14 09/09/2021ԱՊՀ խաղեր. Հայաստանը նվաճել է ևս 3 մեդալՌուսաստանի սպորտային մայրաքաղաք Կազանում շարունակվող ԱՊՀ առաջին խաղերի հերթական օրը հայ մարզիկները նվաճել են 3 մեդալ՝ 1 արծաթե և 2 բրոնզե: Այս մասին հայտնում է armsport-ը։ Արծաթե մեդալը հրաձգություն...
13:01 09/09/2021Կոմայի մեջ հայտնված «Շիրակ» ՖԱ-ի ֆուտբոլիստի մոտ գրանցվել է դրական դինամիկաՍեպտեմբերի 5-ին ավտովթարի հետևանքով «Շիրակ» ՖԱ-ի ֆուտբոլիստ և 44-օրյա պատերազմի հերոս Լեռնիկ Ղազարյանը ծանր մարմնական վնասվածքներ ստանալուց հետո հայտնվել էր կոմայում։ Մի քանի օր է «Էրեբունի» ԲԿ-ի...
12:51 09/09/2021Շումախերի կինը խոսել է մրցարշավորդի վիճակի մասին«Ֆորմուլա-1»-ի յոթակի չեմպիոն Միխայել Շումախերի կինը խոստովանել է, որ կարոտում է ամուսնուն և պատմել է նրա առողջական վիճակի մասին: news.ru-ի հաղորդմամբ, նրա խոսքերը ներկայացրել է Racefans.net-ը:...
12:19 09/09/2021Գերմանիայի հավաքականի ինքնաթիռը հարկադիր վայրէջք է կատարելԳերմանիայի հավաքականի ինքնաթիռը, որը թռչում էր Իսլանդիայից դեպի Ֆրանկֆուրտ, հարկադրված է եղել շտապ վայրէջք կատարել Շոտլանդիայի Էդինբուրգ քաղաքում այս գիշեր տեղական ժամանակով 12:30-ին։ Այս մասին...
20:31 08/09/2021Մխիթարյանը չի բացառել, որ ապագայում կարող է հայտնվել ՌուսաստանումՀայաստանի ազգային հավաքականի և իտալական «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մեկնաբանել է ռուսական ակումբների կողմից հետաքրքրությունը, գրում է armsport-ը։ «Տեղափոխության մասին խոսակցություններ կան․...

09:04 29/03/2013Candidates R11: Kramnik beats Radjabov, now second as Aronian loses to SvidlerDrawing his black game with Alexander Grischuk, Magnus Carlsen kept his half point lead in London with three rounds to go.
15:30 28/03/2013Moratti: No Mourinho returnInter President Massimo Moratti admits he still talks to Jose Mourinho and is pleased by his “loyalty,” but warns “there aren’t the right conditions for a return,” according to Football Italia.
15:23 28/03/2013Totti: Only Messi is better than meRoma legend Francesco Totti says only Barcelona star Lionel Messi is a better than him in world soccer, Goal.com reported.
09:09 28/03/2013Aronian, Carlsen and Kramnik winners in 10th round FIDE CandidatesLevon Aronian's opponent Vassily Ivanchuk overstepped the time limit for the fourth time in this tournament, after playing well in a Budapest Gambit.
18:54 27/03/2013Messi sick on pitch in BoliviaLionel Messi drew a blank again against Bolivia as the Argentine goal machine struggled with the rigours of playing at high altitude, the Daily Mail reported.
14:31 27/03/2013Raffi Hovannisian on Armenia vs Czech Republic match: We should arrange our stars into constellationsThis question is far away from my profession, and I respect our national team’s coach, Heritage leader Raffi Hovannisian told a news conference at Liberty Square of Yerevan, where he has been on...
09:10 27/03/2013Armenian chess players in IndiaScoring 7.5 points out of 11, WGM Lilit Mkrtchian finished second at the round-robin tournament in Bhubaneswar, India.
19:00 26/03/2013Messi: We are hopeful to clinch a positive resultArgentina star Lionel Messi has expressed caution ahead of his side's World Cup qualifier in Bolivia on Tuesday night, Goal.com reported.
16:19 26/03/2013Abramovich close to deal to bring Mourinho back to ChelseaJose Mourinho was due back at Stamford Bridge on Monday night, ready to take his seat to watch Russia play Brazil in a friendly, the Daily Mail reported.
16:00 26/03/2013Vilanova returns to BarcelonaBarcelona trainer Tito Vilanova has returned home after spending the past two months in New York recovering from surgery on parotid gland cancer, Goal.com reported.
09:07 26/03/2013Candidates R9: Carlsen in sole lead as Aronian loses to GelfandOn Monday, the Norwegian drew with Vladimir Kramnik while co-leader Levon Aronian lost to Boris Gelfand.
15:54 25/03/2013Ronaldo: I feel that my presence with the team is importantCristiano Ronaldo has stressed that Portugal cannot afford to slip up again in the remainder of the 2014 World Cup qualification campaign if it is to make it to Brazil next year, Goal.com reported.
10:41 25/03/2013VivaCell-MTS sponsors mini soccer championship among mass media representativesMini Soccer Championship among the Armenian media has kicked off at “Grand Sport” hall. The championship was organized by the Association of the Foreign Correspondents. VivaCell-MTS undertook the...
09:29 25/03/2013Candidates' Tournament: Aronian and Carlsen still tied for first place, Kramnik now a point behindThe leaders of the tournament faced each other over the board on Sunday and drew a Catalan game in 41 moves.
15:56 23/03/2013Elina Danielian to participate in Grand Prix in DilijanFIDE has confirmed the venues of the Women’s Grand Prix Tournament 2013-2014. The six stages will be held successively in 2013 - in Geneva (May), Dilijan (June), Tashkent (September), in 2014 - in...
15:55 23/03/2013Alina Balaian becomes champion of Saint PetersburgWIM Alina Balaian became the champion of Saint Petersburg, scoring 10.5 points out of 11 at the Championship of Saint Petersburg, armchess.am reported.
15:51 23/03/2013Melikset Khachiyan finishes first at Metropolitan Chess tournamentArmenian GM Melikset Khachiyan (U.S.) finished first at the 24th Metropolitan Chess tournament in Los Angeles, scoring 6 points out of 9.
09:06 22/03/2013Candidates' Tournament: Aronian,Carlsen increase lead to 1.5 pointsBy winning in round 6 Levon Aronian and Magnus Carlsen increased their lead at the FIDE Candidates' Tournament to 1.5 points.
09:31 21/03/2013Four fighting draws in 5th round Candidates tournamentThe standings didn't change after Wednesday's fifth round of the FIDE World Chess Candidates’ Tournament in London as all games ended in draws, the official website of Candidates tournament reported.
16:13 20/03/2013Meeting with players of Armenian national teamOn March 20, Youth Foundation of Armenia and Student Council of Armenian State University of Economics held a meeting with president of Football Federation of Armenia Ruben Hayrapetyan, senior player...