18:07 16/09/2021Մոսկվայի լաբորատորիայի տվյալների պատճառով հակադոպինգային կանոնները խախտելու մեջ մեղադրվել է 63 մարզիկՄոսկվայի լաբորատորիայի տվյալների վերստուգումից հետո 63 մարզիկի մեղադրանք է առաջադրվել հակադոպինգային կանոնների խախտման համար: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասվում է Համաշխարհային...
14:12 16/09/2021Հայաստանի ազգային հավաքականը նահանջել է ՖԻՖԱ-ի վարկանիշային աղյուսակումՍեպտեմբերի 16-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների վարկանիշային թարմացված աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը նահանջել է աղյուսակում և այժմ զբաղեցնում է 89-րդ հորիզոնականը։ Աղյուսակի...
12:08 16/09/2021Կառավարությունը 25 մլն դրամ բարձրացրել է հայ օլիմպիական չեմպիոնի պարգևավճարը՝ լավ իմանալով, որ այս տարի չեմպիոն չենք ունեցելՆախագծով առաջարկվում է Օլիմպիական խաղերում չեմպիոն և մրցանակակիր դարձած մարզիկների, մարզիչների և բժիշկների տարեվերջյան պարգևատրման գումարների ավելացում»,-կառավարության այսօրվա նիստում զեկուցելով ՀՀ...
12:00 15/09/2021Ուկրաինացի լողորդուհին ցուցադրել է լուսանկար Ղրիմից ՝ Ռուսաստանի դրոշովՍինքրոն լողորդուհի Մարինա Գոլյադկինան, ով մինչև 2015 թվականը հանդես է եկել Ուկրաինայի հավաքականում, Instagram-ում տեղադրել է լուսանկարներ Ղրիմում իր արձակուրդից: Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ»...
18:43 13/09/2021Հայաստանում հնարավոր է ստեղծել լողափնյա վոլեյբոլի բարձրակարգ թիմ․ ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղարՀայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանի կարծիքով մեր երկրում հնարավոր է ստեղծել լողափնյա վոլեյբոլի բարձրակարգ թիմ:ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա ասել է «Գրանդ...
10:09 13/09/2021Ռուս թենիսիստ Դանիլ Մեդվեդևը դարձել է US Open-ի հաղթողՌուս թենիսիստ Դանիլ Մեդվեդևը US Open-ի եզրափակչում հաղթեց աշխարհի առաջին ռակետ Նովակ Ջոկովիչին (Սերբիա): Մրցակիցների հանդիպումը տևեց 2 ժամ 16 րոպե և ավարտվեց ռուսաստանցու հաղթանակով երեք սեթերում՝ 6:...
18:42 11/09/2021Իբրահիմովիչը հայտարարել է՝ ավելի լավն է, քան Մեսին և ՌոնալդունԻտալական «Միլանի» և Շվեդիայի հավաքականի հարձակվող Զլատան Իբրահիմովիչը հայտարարել է, որ իրեն համարում է աշխարհի լավագույն ֆուտբոլիստը։ «Մեսսին և Ռոնալդուն ինձանից լավը չեն, երբ խոսքը անձնական որակների...
17:36 11/09/2021Ռոնալդուն 2009 թվականից ի վեր առաջին անգամ հանդես կգա «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ի մեկնարկային կազմում«Մանչեսթեր Յունայթեդի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն կսկսի իր թիմի պայքարը Պրեմիեր լիգայի 4-րդ տուրի «Նյուքասլ Յունայթեդի» դեմ խաղում: Այդ մասին հայտնում է «Գազետա ռու»-ն Խաղը տեղի կունենա...
17:01 11/09/2021Ֆեմինիստները բողոքի ակցիա են պատրաստում Ռոնալդուի դեմՖեմինիստական կազմակերպությունները մտադիր են բողոքի ակցիա անցկացնել «Մանչեսթեր Յունայթեդի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուի դեմ Անգլիայի առաջնության չորրորդ տուրի «Նյուքասլի» դեմ հանդիպման ժամանակ։...
10:43 11/09/2021Ես ինձ ամեն օր ավելի լավ եմ զգում. Պելեն՝ իր առողջական վիճակի մասինԲրազիլացի լեգենդար ֆուտբոլիստ Պելեն խոսել է իր առողջական վիճակի մասին: Վեստի.ռու-ն գրում է, որ աշխարհի եռակի չեմպիոնն օրերս վիրահատության է ենթարկվել` հեռացնելով աղիքներում կասկածելի գոյացությունը:...
09:23 11/09/2021Սուսերամարտն ընդգրկվել է Եվրոպական երրորդ մարզական խաղերի ծրագրումՍուսերամարտը նույնպես ընդգրկվել է 2023թ. Լեհաստանում անցկացվելիք Եվրոպական երրորդ մարզական խաղերի ծրագրում: Այս մասին հայտնում է Եվրոպայի օլիմպիական կոմիտեն (EOC), փոխանցում է ՀԱՕԿ-ը։...
18:21 10/09/2021Ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունը կկայանա ՏաշքենդումԾանրամարտի միջազգային ֆեդերացիան (IWF) հայտնել է, որ աշխարհի առաջնությունը կկայանա Ուզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում՝ դեկտեմբերի 7-17-ը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ Մրցաշարի ավարտից հետո,...
14:15 10/09/2021Թրամփը մի քանի միլիոն դոլար կստանա բռնցքամարտի մենամարտը մեկնաբանելու համարԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը մի քանի միլիոն դոլար կստանա բռնցքամարտի աշխարհի երկու քաշային կարգի նախկին չեմպիոն Էվանդեր Հոլիֆիլդի և Բացարձակ մարտերի առաջնության նախկին չեմպիոն Վիտոր Բելֆորտի...
19:34 09/09/2021Լազար Յովանովիչը՝ «Փյունիկ»-ում«Փյունիկ» ՖԱ-ն նոր համալրում ունի, տեղեկացնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ «Թիմին է միացել 28-ամյա եզրային հարձակվող Լազար Յովանովիչը։ Սերբ հարձակվողը հանդես է եկել «Սլոբոդա Ուզիցե», «Մլադոստ» և...
19:14 09/09/2021ԱՊՀ խաղեր. Հայաստանը նվաճել է ևս 3 մեդալՌուսաստանի սպորտային մայրաքաղաք Կազանում շարունակվող ԱՊՀ առաջին խաղերի հերթական օրը հայ մարզիկները նվաճել են 3 մեդալ՝ 1 արծաթե և 2 բրոնզե: Այս մասին հայտնում է armsport-ը։ Արծաթե մեդալը հրաձգություն...
13:01 09/09/2021Կոմայի մեջ հայտնված «Շիրակ» ՖԱ-ի ֆուտբոլիստի մոտ գրանցվել է դրական դինամիկաՍեպտեմբերի 5-ին ավտովթարի հետևանքով «Շիրակ» ՖԱ-ի ֆուտբոլիստ և 44-օրյա պատերազմի հերոս Լեռնիկ Ղազարյանը ծանր մարմնական վնասվածքներ ստանալուց հետո հայտնվել էր կոմայում։ Մի քանի օր է «Էրեբունի» ԲԿ-ի...
12:51 09/09/2021Շումախերի կինը խոսել է մրցարշավորդի վիճակի մասին«Ֆորմուլա-1»-ի յոթակի չեմպիոն Միխայել Շումախերի կինը խոստովանել է, որ կարոտում է ամուսնուն և պատմել է նրա առողջական վիճակի մասին: news.ru-ի հաղորդմամբ, նրա խոսքերը ներկայացրել է Racefans.net-ը:...
12:19 09/09/2021Գերմանիայի հավաքականի ինքնաթիռը հարկադիր վայրէջք է կատարելԳերմանիայի հավաքականի ինքնաթիռը, որը թռչում էր Իսլանդիայից դեպի Ֆրանկֆուրտ, հարկադրված է եղել շտապ վայրէջք կատարել Շոտլանդիայի Էդինբուրգ քաղաքում այս գիշեր տեղական ժամանակով 12:30-ին։ Այս մասին...
20:31 08/09/2021Մխիթարյանը չի բացառել, որ ապագայում կարող է հայտնվել ՌուսաստանումՀայաստանի ազգային հավաքականի և իտալական «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մեկնաբանել է ռուսական ակումբների կողմից հետաքրքրությունը, գրում է armsport-ը։ «Տեղափոխության մասին խոսակցություններ կան․...

19:42 19/10/2016Армянский борец Мигран Арутюнян успешно прооперирован в Германии: впереди долгая реабилитация«Операция закончена! Спасибо доктору Герду за проделанную работу! Дальше предстоят долгие месяцы реабилитации!!! Все хорошо! Пациент чувствует себя стабильно хорошо!»
16:12 19/10/2016В Мадриде польские фанаты устроили драку с полициейФанаты снимали происходящее на камеры мобильных телефонов.
12:41 19/10/2016Национальную сборную Армении по футболу возглавит Артур ПетросянФедерация футбола Армении завершила переговоры, и 1 ноября с Артуром Петросяном будет заключен соответствующий контракт.
19:02 18/10/2016В Федерации шахмат Армении опровергли слухи о том, что Левон Аронян и его супруга потерялись в горах Ирана«Левон и Ариана, которые ранее поднялись на гору Дамаванд в Иране, спустились с возвышенности и находятся в Тегеране. С ним ничего не произошло».
13:01 13/10/2016Сократить неэффективные расходы – поручение премьера Армении главе МинспортаПо словам премьера, сэкономленные в результате сокращения расходов средства будут направлены на популяризацию спорта и здорового образа жизни.
10:55 13/10/2016Президент Франции Ф.Олланд: Футболистам нужны тренажеры для мозговМежду тем, чемпион мира и Европы в составе сборной Франции Эммануэль Пети не согласен с президентом.
20:27 12/10/2016Делегация Армении указала ПАСЕ на несправедливость в отношении борца Миграна Арутюняна на Олимпиаде в Риои в спорте много несправедливости, при которой судьи, выполняя свою работу, не полагаются на совесть и соответствующие правила, а пытаются оказать те или иные услуги определенным влиятельным людям.
19:52 12/10/2016Спортзал школы Гюмри назвали в честь олимпийского чемпиона Артура АлексанянаОлимпийский чемпион Артур Алексанян посвятил свою победу армянским военнослужащим и героям апрельской войны.
21:00 11/10/2016Иранским болельщикам запрещено радоваться в ходе матча ЧМ-2018, футболисты также «спляшут под дудку традиций»Также на стадионе будут развернуты два больших черных флага размером в 75 квадратных метров каждый.
20:12 11/10/2016В. Сукиасян: Генрих Мхитарян является ведущим игроком сборной Армении, но футбол – это командная играСегодня у нас есть серьезные кадровые проблемы, и с учетом этого мы выберем соответствующую тактику.
19:27 11/10/2016Рим официально отказывается от проведения Олимпиады-2024Мэр Рима Вирджиния Раджи ранее заявляла, что Рим имеет миллиардные долги и не может позволить себе роскошь новых инвестиций, которых требует Олимпиада.
12:14 11/10/2016Претенденты на «Золотой мяч» будут объявлены 25 октябряВ сентябре 2016 года France Football объявил новые правила определения обладателя награды: ее вновь будут вручать только на основании мнений спортивных журналистов.
17:46 10/10/2016В Ереване торжественно открыта скульптурная группа, посвященная легендарной футбольной команде «Арарат-73»Ровно 43 года назад в этот день – 10 октября 1973 года – ереванский футбольный клуб «Арарат» стал обладателем кубка СССР.
11:09 10/10/2016Национальная сборная Армении по футболу отправилась в ПольшуЗавтра, 11 октября, в 22:45 по ереванскому времени, на стадионе «Национальный» в Варшаве состоится матч отборочного турнира чемпионата мира 2018 года между сборными Армении и Польши.
20:24 07/10/2016Накануне матча с Румынией главный тренер футбольной сборной Армении Варужан Сукиасян призвал «смотреть правде в глаза»Главный тренер сборной Армении по футболу Варужан Сукиасян также настроен оптимистично.
17:26 07/10/2016Канадский спортсмен Шон Барбер: Кокаин попал в меня через поцелуй во время секса накануне ОлимпиадыЖенщина, с которой он имел контакт, пояснила, что употребляла наркотик перед свиданием, а во время их встречи поцеловала атлета несколько раз, не проинформировав его о том, что принимала кокаин.
14:36 07/10/2016Левон Аронян занял третье место на мемориале ТаляРоссиянин Ян Непомнящий в заключительном туре шахматного мемориала Михаила Таля в Москве сыграл вничью с израильтянином Борисом Гельфандом и стал победителем соревнований.
15:07 06/10/2016Лидер сборной Армении по шахматам Левон Аронян отмечает сегодня день рожденияЛевон Аронян родился 6 октября 1982 года в Ереване. Научился играть в шахматы в пятилетнем возрасте у своей старшей сестры Лилит.
10:14 06/10/2016В заключительном туре мемориала Таля Левон Аронян сыграет с Виши АнандомПоложение после 8 туров:1. Непомнящий – 5,5; 2. Гири – 5; 3-5. Ананд, Аронян, Крамник – по 4,5; 6-7. Свидлер, Ли Чао – по 4; 8. Мамедьяров – 3,5; 9. Томашевский – 3; 10. Гельфанд – 1,5.
14:35 05/10/2016Армянские борцы Артур Алексанян и Мигран Арутюнян – почетные граждане ЕреванаВ ходе сегодняшнего заседания Совет старейшин Еревана одобрил проекты о присвоении звания «Почетный гражданин Еревана».