14:04 03/08/2021Chessable Masters․ Արոնյանը դուրս եկավ քառորդ եզրափակիչԼևոն Արոնյանը դուրս է եկել Chessable Masters արագ շախմատի առցանց մրցաշարի քառորդ եզրափակիչ։ Այս մասին գրում է armsport-ը։ Champions Chess Tour-ի Chessable Masters արագ շախմատի առցանց մրցաշարի...
12:07 03/08/2021Այսօր Հայաստանի վեց մարզիկներ քննություն են բռնում Տոկիոյի օլիմպիական խաղերումԱյսօր՝ օգոստոսի երեքին Հայաստանի վեց մարզիկներ են քննություն բռնում Տոկիոյի օլիմպիական խաղերում: ՀԱՕԿ-ից հայտնում են, որ առաջինը եռացատկի հատվածում իր ուժերը չափել է կապանցի Լևոն Աղասյանը: Երկու...
09:33 03/08/2021Տոկիո. Հովհաննես Բաչկովը 5։0 հաշվով հաղթանակ տոնեցՏոկիոյի օլիմպիական խաղերում 63 կգ քաշային կարգում հանդես եկող բռնցքամարտիկ Հովհաննես Բաչկովը 5։0 հաշվով պարտության մատնեց իր մրցակցին՝ ուզբեկ մարզիկ Էլնուր Աբդուրաիմովին։ Բաչկովն այժմ Օլիմպիական...
19:40 02/08/2021Դավիթ Ավանեսյանը՝ «Ույպեշտ»-«Բազել» հանդիպման ՈՒԵՖԱ-ի պատվիրակՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հայտնում է, որ օգոստոստի 5-ին կկայանա ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների լիգայի երրորդ որակավորման փուլի «Ույպեշտ» (Հունգարիա) - «Բազել» (Շվեյցարիա) հանդիպումը: Համաձայն...
18:10 02/08/2021Տոկիո-2020․ Հայտնի են ֆուտբոլային մրցաշարի եզրափակչի մասնակիցներըՈրոշվել են Տոկիոյում ընթացող կանանց ֆուտբոլի օլիմպիական մրցաշարի եզրափակչի մասնակիցները: Վճռորոշ խաղում Շվեդիայի հավաքականը կխաղա Կանադայի հետ: Ինչպես հայտնում է armsport-ը, կիսաեզրափակիչ խաղում շվեդ...
15:06 02/08/2021Տիմանովսկայան մնացել է Տոկիոյում Լեհաստանի դեսպանատան պաշտպանության տակԲելառուս թեթևատլետուհի Քրիստինա Տիմանովսկայան որոշել է պահպանության տակ մնալ Տոկիոյում Լեհաստանի դեսպանատանը: Այս մասին հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի» -ն ։ Ավելի վաղ լեհական կողմն առաջարկել էր ընդունել...
15:05 02/08/2021Քրիստինա Տիմանովսկայան Լեհաստանի վիզա է ստացելԲելառուսական թեթևատլետուհի Քրիստինա Տիմանովսկայան Լեհական վիզա է ստացել։Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը,վկայակոչելով Լեհաստանի փոխարտգործնախարար Մարչին Պշիդաչի Twitter-յան գրառումը։ «Բելառուս մարզուհի...
14:57 02/08/2021Արթուր Դավթյանը Տոկիոյից առաջին բրոնզը կբերի ՀայաստանՄարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանը բրոնզե մեդալ նվաճեց Տոկիոյի ամառային Օլիմպիական խաղերում։ Մեր մարզիկը հենացատկի եզրափակչում երկու՝ բավականին լավ ցատկ կատարեց ու երկու ցատկի հանրագումարով ստացավ 14733...
14:41 02/08/2021Արթուր Ալեքսանյանը Տոկիոյի Օլիմիպական խաղերի եզրափակչում էՀունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանը Տոկիոյի Օլիմիպական խաղերի եզրափակչում է։ Արթուր Ալեքսանյանը, որը հանդես եկավ մինչև 97 կգ քաշայինների կիսաեզրափակչում, հաղթանակ տարավ իրանցի մարզիկի...
13:53 02/08/2021Բելառուսի դեսպանատունը ճապոնական կողմից տեղեկատվություն է պահանջել Քրիստինա Տիմանովսկայայի վերաբերյալՃապոնիայում Բելառուսի դեսպանատունը դիմել է ճապոնական կողմին ՝ խնդրելով տեղեկատվություն տրամադրել բելառուսական թեթևատլետ Քրիստինա Տիմանովսկայի մասին։ Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը,վկայակոչելով...
12:17 02/08/2021Տոկիո 2020.Արթուր Ալեքսանյանը կիսաեզրափակչումԱրթուր Ալեքսանյանը տոնեց երկրորդ հաղթանակը և նույնպես դուրս եկավ կիսաեզրափակիչ Հունահռոմեական ոճի ըմբիշ, գործող օլիմպիական չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը դուրս է եկել Տոկիո-2020-ի կիսաեզրափակիչ՝ քառորդ...
12:14 02/08/2021Լեհաստանը ապաստան է առաջարկում բելառուս մարզիկ ՏիմանովսկայայինԼեհաստանը բելառուս մարզիկ Քրիստինա Տիմանովսկայային ապաստան և վիզա է առաջարկել երկիր մուտք գործելու համար: Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը։ Լեհաստանի փոխարտգործնախարար Մարչին Պշիդաչը հայտարարել է, որ...
11:52 02/08/2021Տոկիո 2021. ոսկե մեդալակիրը մարզադաշտում շան հագուստ է գործումԹոմ Դեյլին բրիտանացի ջրացատկորդ է,որն իր մարզական կարիերան սկսել է 7 տարեկանից։ Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի ժամանակ օլիմպիական ոսկե մեդալակիրը ի ցույց է դրել իր հոբբիներից մեկը։ Այս մասին տեղեկանում...
11:33 02/08/2021Տոկիո-2020․ Մեդալային հաշվարկն այս պահի դրությամբԱյս պահի դրությամբ Տոկիո-2020-ում մեդալային հաշվարկում առաջատարը Չինաստանի հավաքականն է՝ ընդհանուր 51 մեդալով, որից 24-ը՝ ոսկե։ Այս մասին գրում է armsport-ը։ Երկրորդ տեղում է ԱՄՆ օլիմպիական...
09:24 02/08/2021Տոկիո. Կարապետ Չալյանն ու Արթուր Ալեքսանյանը խոշոր հաշվով պարտության մատնեցին մրցակիցներինՏոկիոյի Մահուհարի Մես արենայում պայքարի մեջ մտան Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի երկու անդամ` Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը և Կարապետ Չալյանը: «Արմենպրես»-ի...
17:15 31/07/2021Տոկիոյում ո՞ւմ հետ վաղը կմրցեն հայ մարզիկներըՏոկիոյի օլիմպիական խաղերում վաղը ՝ օգոստոսի մեկին, Հայաստանի պատվիրակներից մրցելույթ կունենան երկուսը: ՀԱՕԿ-ից հայտնում են՝ սկսվում է հունահռոմեական ոճի ըմբիշների ստուգատեսը: Մեր տղաներից առաջինը...
15:50 31/07/2021Արմեն Աշոտյան. Ազգիս ախտահարված արժանապատվությունը լիարժեք ապաքինվելու համար ավելի մեծ ու կայուն նվաճումների կարիքն ունենքՀՀԿ փոխնախագահ, ԿԳՄՍ նախկին նախարար Արմեն Աշոտյանը, անդրադառնալով հայ մարզիկների գրանցած հաջողություններին, գրում է.
15:00 31/07/2021Ամբողջ աշխարհը հիանում էր նրանցով. ԽՍՀՄ ամենագեղեցիկ մարմնամարզիկներըՉնայած սերնդափոխությանը, հայրենի արվեստագետները դեռ լավագույնն ու ամենագեղեցիկն են աշխարհում: Նրանք կարող են պարծենալ ոչ միայն գեղեցիկ արտաքինով և հմայքով, այլև տպավորիչ մարզական կատարումներով: Նրանց...
09:08 31/07/2021Բաչկովը հաղթեց ադրբեջանցի ՉալաբիևինԱռավոտ կանուխ Ճապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիոյում կայացած Բաչկով- Չալաբիև մենամարտն ավարտվեց հայ մարզիկի հաղթանակով։ Օլիմպիական ռինգում 63 կգ քաշում հանդես եկեղ բռնցքամարտիկ Հովհաննես Բաչկովի նրա...
18:04 30/07/2021Օլիմպիական ռինգում սպասվում է գյումրեցի Բաչկովի և ադրբեջանցու մենամարտըՏոկիոյի օլիմպիական խաղերում Հայաստանի 7 պատվիրակներից վեցը՝ հրաձգուհի Էլմիրա Կարապետյանը, ձյուդոիստ Ֆերդինանդ Կարապետյանը, բռնցքամարտիկ Կորյուն Սողոմոնյանը, լողորդներ Վարսենիկ Մանուչարյանը, Արթուր...

09:40 01/02/2013Mikhail Markosov: I will try to prove that I deserve to play in Armenian national team- Armenia is my historical motherland and it’s a great honor for me to receive call-up from Armenian national team.
18:11 31/01/2013It will kick off with match against Iceland’s teamIn UEFA headquarter in Ninon city of Sweden finished the lot for the U21 European Championships qualifier.
15:27 31/01/2013Results of drawing lots in U21 European Championships qualifierIn UEFA headquarter in Ninon city of Sweden finished the lot for the U21 European Championships qualifier.
12:31 31/01/2013Arsen Beglaryan: It’s a great honor for me to be invited to national team- Each player, invited to the national team, hopes to play. However, even if I don’t play, I will not be sad, as, I think, everything is still to come.
19:39 30/01/2013Varuzhan Hakobian got champion titleArmenian GM Varuzhan Hakobian got a champion title in the composition of the USA National Team at the 9th Panamerican Team Championship that was held in Brazil.
17:34 30/01/2013Hernanes discharged from hospitalLazio midfielder Hernanes is back at home after spending the night in hospital following his head injury, Football Italia reported.
16:28 30/01/2013‘‘Pyunik’’ is to hold 3 meetings in AntalyaAs the official site of “Pyunik” reported during the second training meeting the team will have 3 friendly meetings in Antalya.
15:09 29/01/2013Henrikh Mkhitaryan: We need to play on and try hard- It’s tough, but we need to play on and try hard. Only in this mode, by training hard and then taking to the pitch, we can find our best form.
14:49 29/01/2013Andranik Matikozyan took second placeIM Andranik Matikozyan (Armenia) and WGM Tatev Abrahamyan (USA) scored 4 points each out of 5 and shared 1st-4th places together with IMs Dionisio Aldama (Mexico) and Zhanibek Amanov (Kazakhstan) at...
18:33 28/01/2013Armenian chess players at Moscow OpenGM Robert Hovhannisyan will participate in a round-robin tournament of Moscow Open Festival on February 2-10.
17:58 28/01/2013Arakel Mirzoyan: I am proud of our strong army- What are your wishes on the 21st anniversary of formation of Armenian Army? - I wish us to be always strong and firm. I am proud of being Armenian. I am proud of our strong army.”
14:09 28/01/2013Vardan Danielian becomes FIDE MasterWorld Chess Federation granted Armenian chess player Vardan Danielian with the title of FIDE Master, the official site of the Armenian Chess Federation reports.
18:15 26/01/2013Tigran Simonian finishes first at Palma de Mallorca tournamentScoring 6.5 points out of 9, Armenian IM Tigran Simonian finished first at the round-robin tournament in Palma de Mallorca, Spain, armchess.am reported.
16:14 26/01/2013Arthur Abraham vs Robert Stieglitz on March 23?Bild wrote yesterday that WBO super middleweight champ Arthur Abraham, 36-3, will defend the title against the man he won the title from, Robert Stieglitz, 42-3, March 23 in Magdeburg and quotes...
15:57 26/01/2013Diego Lopez returns to Real MadridReal Madrid's new signing Diego Lopez could not hide his joy after his move to the Spanish capital was made official, Goal.com reported.
13:24 26/01/2013Casillas could miss up to 12 weeksReal Madrid captain Iker Casillas is facing up to 12 weeks on the sidelines following surgery on a hand injury, Goal.com reported.
17:43 25/01/2013Messi replaced as a precautionBarcelona coach Tito Vilanova has revealed Lionel Messi was brought off purely as a precaution during their 4-2 Copa del Rey win over Malaga on Thursday, Goal.com reported.
16:25 25/01/2013European Chess Union meeting held in YerevanAfter FIDE Presidential Board meeting in Tsakhkadzor, the European Chess Union Board (ECU) also convened in Armenia.
18:50 24/01/2013Raffi Hovhannisyan: Chairman of Armenian Chess Federation will be changed in case I am elected as president“The chairman of Armenian Chess Federation will be changed if I am elected as a president. It is not mandatory that president of the country was also president of the federation,” said today Raffi...
16:16 24/01/2013Casillas to miss six weeks with broken thumbReal Madrid coach Jose Mourinho has been rocked by the news that captain Iker Casillas will be out for an estimated six weeks after breaking his thumb during the 1-1 draw with Valencia on Wednesday,...