20:25 09/08/2021Բաչկովը Հայաստան կժամանի այս գիշերՀԱՕԿ-ի լրատվության բաժնից հայտնում են, որ առաջիկա գիշերը, Երևանի ժամանակով ՝ 03.55-ին, OS 641 չվերթով, հայրենիք կվերադառնա Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի մեր վերջին՝ չորրորդ մրցանակակիր, բռնցքամարտի...
12:44 09/08/2021«Թշնամին նա է, ով սկսել է հետապնդումը». Զախարովան՝ ուկրաինացի ցատկողի հետ սկանդալի մասինԱրտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան կարծում է՝ նրանք, ովքեր հետապնդել են մարզիկ Յարոսլավ Մագուչիխին Մարիա Լասիցկենեի հետ լուսանկարվելու համար, դարձել են Ուկրաինայի...
11:28 07/08/2021Ինչպես դիմավորեցին Արթուր ԱլեքսանյանինԱյսօր կեսգիշերին Տոկիոյից հայրենիք վերադարձավ հունահռոմեական ըմբշամարտում մարզական բոլոր բարձունքները նվաճած, 32 –րդ ամառային օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր Արթուր Ալեքսանյանը։ Այս մասին...
11:19 07/08/2021Քաթարի ակումբը Մեսսիին առաջարկում է 1 մլրդ եվրո արժողությամբ եռամյա պայմանագիրՔաթարի «Ալ-Սադը» ֆուտբոլային ակումբը առաջարկ է արել կատալոնական «Բարսելոնայի» նախկին հարձակվող Լիոնել Մեսսիին:«Գազետա ռու»-ի փեխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է «101 Great Goals»-ը: Քաթարցիները...
18:12 06/08/2021Մեկնարկել է Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնությունըՕգոստոսի 5-ին մեկնարկել է Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնությունը։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ Առաջին խաղերում գրանցվել են հետևյալ արդյունքները՝ «Արարատ-Արմենիա-2» - «Ուրարտու-2» 1։1...
17:33 06/08/2021Հայաստանի մեդալակիր քառյակՏոկիոյի օլիմպիական խաղերում, օգոստոսի 6 –ին, Հայաստանը երկու մասնակից ուներ:Այս մասին գրում է Հայաստանի Ազգային Օլիմպիական Կոմիտեյի պաշտոնական կայք-էջը։ Առաջինը մրցագորգ ելավ ազատ ոճի ըմբիշ Վազգեն...
10:23 06/08/2021Բաչկովը Հայաստան կբերի բրոնզե մեդալԲռնցքամարտիկ Հովհաննես Բաչկովը / 63 կգ / Տոկիոյի օլիմպիական խաղերից կվերադառնմա բրոնզե մեդալով։ Կիսաեզրափակիչում հայ բռնցքամարտիկը 5։0 հաշվով պարտվեց ամերիկացի Քեյշոն Դևիսին։ Եզրափակիչում Դևիսը...
18:30 05/08/2021Տոկիոյի օլիմպիական խաղերում վերջին հույսերըՏոկիոյի օլիմպիական խաղերում Հայաստանի 17 պատվիրակներից 15-ն արդեն ավարտել են իրենց մրցելույթները: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Ասպարեզում մնացած մեր երկու տղաները ցանկանում են հարստացնել մեր թիմի...
18:19 05/08/2021Ըմբիշ Զաուր Ուգուևը Ռուսաստանին բերել է Օլիմպիադայի 16-րդ ոսկինՌուսաստանցի ազատ ոճի ըմբիշ Զաուր Ուգուևը նվաճել է օլիմպիական խաղերի ոսկե մեդալ՝ մինչև 57 կգ քաշային կարգում: Այս մասին գրում է Ռիա Նովոստի-ն: Եզրափակիչ գոտեմարտում նա 7:4 հաշվով հաղթել է հնդիկ Կումար...
17:24 05/08/2021Օլիմպիական «Զվարթնոցը»Լուսադեմին մարդաշատ է եղել «Զվարթնոց» օդանավակայանը: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Հայրենիք է ժամանել օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն, ծանրորդ Սիմոն Մարտիրոսյանը, բրոնզե մեդալակիր, մարմնամարզիկ Արթուր...
20:00 04/08/2021Մենք, իսկապես, շատ բան ենք ուզում փոխել․ «Փյունիկ» ՖԱ սեփականատերՍեմինար-հանդիպում է տեղի ունեցել «Փյունիկ» ակադեմիայի մարզչական շտաբի հետ։ Հանդիպման մասին տեղեկացնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ Նշվում է, որ «Փյունիկ» ՖԱ սեփականատեր Արթուր Սողոմոնյանը,...
19:45 04/08/2021Նոա-Ալաշկերտ հանդիպումը հետաձգվել էՀՖՖ Մրցումների կազմակերպման և անցկացման բաժինը տեղեկացնում է, որ VBET Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի երկրորդ տուրի խաղացանկում կատարվել է փոփոխություն։ «Ալաշկերտ» ՖԱ-ի՝ ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Լիգայի որակավորման...
18:45 04/08/2021Տոկիոյի օլիմպիական խաղերում մրցելույթներն ավարտած մեր մարզիկներն այս գիշեր կվերադառնանՀԱՕԿ-ի լրատվության բաժինը հայտնում է․ «Առաջիկա գիշերը ՝ օգոստոսի 5 -ի կեսգիշերն անց, Երևանի ժամանակով՝ 03.55 –ին, OS 641 չվերթով հայրենիք կվերադառնա Տոկիոյի օլիմպիական խաղերում մրցելույթներն...
18:08 04/08/2021Ըմբիշ Արսեն Հարությունյանը դուրս է մնացել մեդալի համար պայքարիցՀայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն տեղեկացնում է, որ մեր պատվիրակության անդամներից ևս մեկը ձախողել է Տոկիոյի օլիմպիական խաղերում: «Հունահռոմեական ըմբիշների մրցելույթների ավարտից հետո օլիմպիական...
16:02 04/08/2021Տոկիոյում վրաստանաբնակ հայազգի մարզիկը հեռացվել է մրցումներիցԱզգությամբ հայ, Վրաստանի դրոշի տակ հանդես եկող ռեկորդակիր Բենիկ Աբրահամյանը, ով պետք է մասնակցեր Տոկիոյի Օլիմպիադային, դոպինգ-սկանդալի պատճառով ժամանակավորապես հեռացվել է մրցումներից։Այս մասին գրում...
15:09 04/08/2021Սիմոն Մարտիրոսյան՝ Դադիվանքից ՏոկիոՏոկիոյի օլիմպիական խաղերում ոսկե մեդալ էր ակնկալվում 109 կգ քաշային, ծանրորդ Սիմոն Մարտիրոսյանից։ Պոկում վարժության առաջին մոտեցումով Սիմոնն իր կամքին ենթարկեց 195 կգ կշռող ծանրաձողը և սահմանեց...
11:36 04/08/2021Հաղթելու համար պետք է լինել Ռուսաստանից. Արթուր ԱլեքսանյանՕլիմպիական խաղերի ոսկե, արծաթե ու բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի եռակի ու Եվրոպայի հնգակի չեմպիոն, Եվրոպական խաղերի հաղթող Արթուր Ալեքսանյանը (97 կգ) Ճապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիոյում անցկացվող 32-րդ...
18:02 03/08/2021Ծանրամարտիկ Սիմոն Մարտիրոսյանը հայրենիք կվերադառնա արծաթե մեդալովՄինչև109 կգ քաշային կարգում հանդես եկող հայ ծանրորդ Սիմոն Մարտիրոսյանը Հայաստան կվերադառնա արծաթե մեդալով։ «Մեդիամաքս»-ը մանրամասնում է.
16:22 03/08/2021Արթուր Ալեքսանյանը Տոկիոյից Հայաստան կվերադառնա արծաթե մեդալովՏոկիոյում այսօր մրցագորգ դուրս եկած հունահռոմեական ոճի ըմբիշ, օլիմպիական չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը (97 կգ) իր վաղեմի մրցակից, ռուսաստանցի Մուսա Եվլոևի հետ մրցապայքարում պարտություն կրեց։...
16:10 03/08/2021Մարզիչ. Կարեն Ասլանյանից խլել են հաղթանակըՀունահռոմեական ոճի ըմբշամարտիկ Կարեն Ասլանյանի անձնական մարզիչ, հավաքականի մարզիչ Սամվել Գևորգյանը խիստ դժգոհել է գոտեմարտի ընթացքից և գրանցված արդյունքից։ ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, նա հայտարարել է, որ...

18:33 08/02/2013Armenian chess players at Moscow OpenIM Nikita Matinian (Russia) has scored 5.5 points after six rounds at Tournament A of Moscow Open. He is just half a point behind the leaders – GMs Pavel Ponkratov and Dmitry Kokarev (Russia). GM...
15:57 08/02/2013Arsenal to pay £20million for JoveticArsene Wenger, the Arsenal manager, is determined to add another striker to his squad before next season and has been scouting Jovetic for more than a year.
15:44 08/02/2013Lampard wants to play in World CupFrank Lampard says he has no plans to call time on his England career and wants to play in next year's World Cup, BBC Sport reported.
19:12 07/02/2013Buffon: We need more characterGianluigi Buffon acknowledges Italy need more charisma, but hopes the friendly with Holland can be part of the maturation process for the 2014 World Cup, Football Italia reported.
19:00 07/02/2013There is no doping in soccer, claims Cristiano RonaldoReal Madrid attacker Cristiano Ronaldo is confident that there's no doping in soccer as he feels performance-enhancing products will not make the difference in a team game, Goal.com reported.
17:14 07/02/2013Armenian chess players at Moscow OpenIM Hovik Hayrapetyan has scored 4 points after five rounds at Tournament A of Moscow Open. He is just half a point behind the leaders. WGM Lilit Galojan (Tournament B, women) and Artur Gharagyozyan...
17:38 06/02/2013Neymar: England cannot win cup with just RooneyNeymar says England have no chance of winning the World Cup — because they are a one-man team, The Sun reported.
15:48 06/02/2013Armenian chess players at Moscow OpenIM Hovik Hayrapetyan has scored 3.5 points after four rounds at Tournament A of Moscow Open. He is only half a point behind the four leaders. WGM Lilit Galojan has scored 3 points at Tournament B...
15:33 06/02/2013Ronaldinho: Messi and Neymar would be beautifulRonaldinho reckons fellow Brazilian ace Neymar could forge a lethal partnership with Lionel Messi at Barcelona, The Sun reported.
17:49 05/02/2013Armenian chess players at Moscow OpenGM Hovhannes Gabuzyan, IM Hovik Hayrapetyan, FM Robert Aghasaryan have scored 2.5 points each after three rounds at Tournament A of Moscow Open.
16:39 05/02/2013Ronaldinho: Manchester United would have won more Champions League titles with meBrazilian international Ronaldinho has stated his belief that Manchester United would have won more than three Champions League titles had he played for the club, Sports Mole reported.
16:30 05/02/2013Cristiano Ronaldo says Real Madrid are a better team than Manchester UnitedCristiano Ronaldo believes that Real Madrid have enough quality to see off his former club Manchester United in the last 16 of the Champions League, Goal.com reported.
17:55 04/02/2013Henrikh Mkhitaryan gives interview to Canal +Armenian national football team midfielder Henrikh Mkhitaryan, who is currently in the French city of Valence with the national football team, gave an interview to French TV channel Canal +.
15:53 04/02/2013Armenian chess players at Moscow OpenGM Hovhannes Gabuzyan and IM Hovik Hayrapetyan scored 2 points each after two rounds at tournament A of Moscow Open to lead the tournament along with a group of other participants, armchess.am...
13:56 04/02/2013Xavi ruled out for Spain with hamstring injuryBarcelona star Xavi has been ruled out of Spain’s friendly with Uruguay on Wednesday night with hamstring discomfort, Goal.com reported, citing Spain’s football federation.
13:54 04/02/2013Lippi: Time for Mario Balotelli to deliverItaly's World Cup-winning coach Marcello Lippi says the time has come for Mario Balotelli to prove how good he is following his move to AC Milan, BBC Sport reported.
13:08 04/02/2013Levon Babujyan wins Armenian rapid chess champion’s titleGM Levon Babujyan, scoring 7.5 points out of 8, won the title of 2013 Armenian rapid chess champion at the championship held in Yerevan, armchess.am reported.
17:33 02/02/20132013 Armenian Rapid Championship ongoing in YerevanYerevan hosts the final tournament of 2013 Armenian Rapid Championship. 24 chess players, including GMs Tigran Petrosian, Zaven Andriasian, Arsen Yeghiazarian, Levon Babujyan, Gevorg Harutyunyan,...
16:26 02/02/2013Rooney admits handing over Manchester United penalty dutiesManchester United striker Wayne Rooney has admitted he asked manager Sir Alex Ferguson to remove him from penalty-taking duties, Goal.com reported.
16:21 02/02/2013Drenthe seals Alania Vladikavkaz switchAlania Vladikavkaz have confirmed on their official website that they have secured the services of former Real Madrid winger Royston Drenthe on a free transfer, Goal.com reported.