20:25 09/08/2021Բաչկովը Հայաստան կժամանի այս գիշերՀԱՕԿ-ի լրատվության բաժնից հայտնում են, որ առաջիկա գիշերը, Երևանի ժամանակով ՝ 03.55-ին, OS 641 չվերթով, հայրենիք կվերադառնա Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի մեր վերջին՝ չորրորդ մրցանակակիր, բռնցքամարտի...
12:44 09/08/2021«Թշնամին նա է, ով սկսել է հետապնդումը». Զախարովան՝ ուկրաինացի ցատկողի հետ սկանդալի մասինԱրտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան կարծում է՝ նրանք, ովքեր հետապնդել են մարզիկ Յարոսլավ Մագուչիխին Մարիա Լասիցկենեի հետ լուսանկարվելու համար, դարձել են Ուկրաինայի...
11:28 07/08/2021Ինչպես դիմավորեցին Արթուր ԱլեքսանյանինԱյսօր կեսգիշերին Տոկիոյից հայրենիք վերադարձավ հունահռոմեական ըմբշամարտում մարզական բոլոր բարձունքները նվաճած, 32 –րդ ամառային օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր Արթուր Ալեքսանյանը։ Այս մասին...
11:19 07/08/2021Քաթարի ակումբը Մեսսիին առաջարկում է 1 մլրդ եվրո արժողությամբ եռամյա պայմանագիրՔաթարի «Ալ-Սադը» ֆուտբոլային ակումբը առաջարկ է արել կատալոնական «Բարսելոնայի» նախկին հարձակվող Լիոնել Մեսսիին:«Գազետա ռու»-ի փեխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է «101 Great Goals»-ը: Քաթարցիները...
18:12 06/08/2021Մեկնարկել է Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնությունըՕգոստոսի 5-ին մեկնարկել է Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնությունը։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ Առաջին խաղերում գրանցվել են հետևյալ արդյունքները՝ «Արարատ-Արմենիա-2» - «Ուրարտու-2» 1։1...
17:33 06/08/2021Հայաստանի մեդալակիր քառյակՏոկիոյի օլիմպիական խաղերում, օգոստոսի 6 –ին, Հայաստանը երկու մասնակից ուներ:Այս մասին գրում է Հայաստանի Ազգային Օլիմպիական Կոմիտեյի պաշտոնական կայք-էջը։ Առաջինը մրցագորգ ելավ ազատ ոճի ըմբիշ Վազգեն...
10:23 06/08/2021Բաչկովը Հայաստան կբերի բրոնզե մեդալԲռնցքամարտիկ Հովհաննես Բաչկովը / 63 կգ / Տոկիոյի օլիմպիական խաղերից կվերադառնմա բրոնզե մեդալով։ Կիսաեզրափակիչում հայ բռնցքամարտիկը 5։0 հաշվով պարտվեց ամերիկացի Քեյշոն Դևիսին։ Եզրափակիչում Դևիսը...
18:30 05/08/2021Տոկիոյի օլիմպիական խաղերում վերջին հույսերըՏոկիոյի օլիմպիական խաղերում Հայաստանի 17 պատվիրակներից 15-ն արդեն ավարտել են իրենց մրցելույթները: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Ասպարեզում մնացած մեր երկու տղաները ցանկանում են հարստացնել մեր թիմի...
18:19 05/08/2021Ըմբիշ Զաուր Ուգուևը Ռուսաստանին բերել է Օլիմպիադայի 16-րդ ոսկինՌուսաստանցի ազատ ոճի ըմբիշ Զաուր Ուգուևը նվաճել է օլիմպիական խաղերի ոսկե մեդալ՝ մինչև 57 կգ քաշային կարգում: Այս մասին գրում է Ռիա Նովոստի-ն: Եզրափակիչ գոտեմարտում նա 7:4 հաշվով հաղթել է հնդիկ Կումար...
17:24 05/08/2021Օլիմպիական «Զվարթնոցը»Լուսադեմին մարդաշատ է եղել «Զվարթնոց» օդանավակայանը: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Հայրենիք է ժամանել օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն, ծանրորդ Սիմոն Մարտիրոսյանը, բրոնզե մեդալակիր, մարմնամարզիկ Արթուր...
20:00 04/08/2021Մենք, իսկապես, շատ բան ենք ուզում փոխել․ «Փյունիկ» ՖԱ սեփականատերՍեմինար-հանդիպում է տեղի ունեցել «Փյունիկ» ակադեմիայի մարզչական շտաբի հետ։ Հանդիպման մասին տեղեկացնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ Նշվում է, որ «Փյունիկ» ՖԱ սեփականատեր Արթուր Սողոմոնյանը,...
19:45 04/08/2021Նոա-Ալաշկերտ հանդիպումը հետաձգվել էՀՖՖ Մրցումների կազմակերպման և անցկացման բաժինը տեղեկացնում է, որ VBET Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի երկրորդ տուրի խաղացանկում կատարվել է փոփոխություն։ «Ալաշկերտ» ՖԱ-ի՝ ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Լիգայի որակավորման...
18:45 04/08/2021Տոկիոյի օլիմպիական խաղերում մրցելույթներն ավարտած մեր մարզիկներն այս գիշեր կվերադառնանՀԱՕԿ-ի լրատվության բաժինը հայտնում է․ «Առաջիկա գիշերը ՝ օգոստոսի 5 -ի կեսգիշերն անց, Երևանի ժամանակով՝ 03.55 –ին, OS 641 չվերթով հայրենիք կվերադառնա Տոկիոյի օլիմպիական խաղերում մրցելույթներն...
18:08 04/08/2021Ըմբիշ Արսեն Հարությունյանը դուրս է մնացել մեդալի համար պայքարիցՀայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն տեղեկացնում է, որ մեր պատվիրակության անդամներից ևս մեկը ձախողել է Տոկիոյի օլիմպիական խաղերում: «Հունահռոմեական ըմբիշների մրցելույթների ավարտից հետո օլիմպիական...
16:02 04/08/2021Տոկիոյում վրաստանաբնակ հայազգի մարզիկը հեռացվել է մրցումներիցԱզգությամբ հայ, Վրաստանի դրոշի տակ հանդես եկող ռեկորդակիր Բենիկ Աբրահամյանը, ով պետք է մասնակցեր Տոկիոյի Օլիմպիադային, դոպինգ-սկանդալի պատճառով ժամանակավորապես հեռացվել է մրցումներից։Այս մասին գրում...
15:09 04/08/2021Սիմոն Մարտիրոսյան՝ Դադիվանքից ՏոկիոՏոկիոյի օլիմպիական խաղերում ոսկե մեդալ էր ակնկալվում 109 կգ քաշային, ծանրորդ Սիմոն Մարտիրոսյանից։ Պոկում վարժության առաջին մոտեցումով Սիմոնն իր կամքին ենթարկեց 195 կգ կշռող ծանրաձողը և սահմանեց...
11:36 04/08/2021Հաղթելու համար պետք է լինել Ռուսաստանից. Արթուր ԱլեքսանյանՕլիմպիական խաղերի ոսկե, արծաթե ու բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի եռակի ու Եվրոպայի հնգակի չեմպիոն, Եվրոպական խաղերի հաղթող Արթուր Ալեքսանյանը (97 կգ) Ճապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիոյում անցկացվող 32-րդ...
18:02 03/08/2021Ծանրամարտիկ Սիմոն Մարտիրոսյանը հայրենիք կվերադառնա արծաթե մեդալովՄինչև109 կգ քաշային կարգում հանդես եկող հայ ծանրորդ Սիմոն Մարտիրոսյանը Հայաստան կվերադառնա արծաթե մեդալով։ «Մեդիամաքս»-ը մանրամասնում է.
16:22 03/08/2021Արթուր Ալեքսանյանը Տոկիոյից Հայաստան կվերադառնա արծաթե մեդալովՏոկիոյում այսօր մրցագորգ դուրս եկած հունահռոմեական ոճի ըմբիշ, օլիմպիական չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը (97 կգ) իր վաղեմի մրցակից, ռուսաստանցի Մուսա Եվլոևի հետ մրցապայքարում պարտություն կրեց։...
16:10 03/08/2021Մարզիչ. Կարեն Ասլանյանից խլել են հաղթանակըՀունահռոմեական ոճի ըմբշամարտիկ Կարեն Ասլանյանի անձնական մարզիչ, հավաքականի մարզիչ Սամվել Գևորգյանը խիստ դժգոհել է գոտեմարտի ընթացքից և գրանցված արդյունքից։ ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, նա հայտարարել է, որ...

09:45 17/08/2016«Это грязь». Мигран Арутюнян выразил возмущение судейской несправедливостьюВ финале соперником Миграна Арутюняна, выступающего в весовой категории 66 кг, был серб Давор Штефанек. При равной борьбе судьи присвоили победу сербу.
09:29 17/08/2016Олимпийский чемпион Артур Алексанян посвятил свою победу армянским военнослужащим и героям апрельской войныНа церемонии награждения Артур Алексанян надел майку с изображением погибшего в ходе апрельской войны в зоне карабахского конфликта младшего сержанта Роберта Абаджяна.
19:47 16/08/2016На Олимпиаде в Рио Артур Алексанян со счетом 9:0 победил турецкого борца и вышел в финалВ 1/8 финала Алексанян победил итальянца Даигоро Тимончини. В четвертьфинале армянский борец победил румына Алина Циурару.
19:35 16/08/2016Армянский борец Мигран Арутюнян вышел в финал на Олимпиаде в РиоВ полуфинале Мигран Арутюнян победил азербайджанца Расула Чунаева.
14:51 16/08/2016В 11-й день летней Олимпиады в Рио за медали поборются 5 армянских спортсменовС 10:00 по бразильскому времени свои поединки проведут борцы греко-римского стиля Мигран Арутюнян и Артур Алексанян.
12:37 16/08/2016Миша Алоян одержал первую победу на Олимпиаде в Рио-де-ЖанейроВ четвертьфинале 17 августа соперником Алояна станет колумбиец Сейбер Давид Авила.
09:39 16/08/2016Симон Мартиросян принес сборной Армении серебряную медаль на Олимпиаде в РиоМартиросян, выступающий в весовой категории 105 кг, принес Армении первую медаль на 31-х летних Олимпийских играх в Рио-де-Жанейро.
19:28 15/08/2016Яна Егорян рассказала, кому посвятила свои победы на Олимпийских играх в РиоЕгорян на Олимпиаде в Рио-де-Жанейро стала чемпионкой в командных соревнованиях саблисток, а также в индивидуальных.
19:00 15/08/2016Борец Максим Манукян потерпел поражение в первом поединкеНа 31-х летних Олимпийских играх в Рио-де-Жанейро продолжают борьбу борцы греко-римского стиля.
16:40 15/08/2016На 10-й день Олимпиады-2016 в Рио за медали поборются 7 армянских спортсменовУтром в борьбу вступят легкоатлеты – бегуньи Гаяне Чилоян и Диана Хубесерян.
15:06 15/08/2016Левон Аронян занял 3-е место на шахматном турнире в Сент-ЛуисеУэсли Со стал победителем шахматного турнира серии Grand Chess Tour-2016 в Сент-Луисе.
12:46 15/08/2016На озере Севан 13-20 августа проводится Чемпионат Армении по парусному спортуБанк ВТБ (Армения) стремится популяризовать здоровый образ жизни среди детей и молодежи, поддерживая как профессиональных спортсменов, так и любителей.
09:36 15/08/2016Боксеры Арам Авагян и Ованнес Бачков выбыли из дальнейшей борьбы на Олимпийских играх«Мои ребята сегодня не проиграли, и это я говорю не как болельщик, другие специалисты того же мнения. Они боролись достойно и на равных», – отметил Агамалян.
09:28 15/08/2016Борец Арсен Джулфалакян потерпел поражение в стартовом поединкеОн уступил болгарину Даниелю Александрову со счетом 2: 3.
09:26 15/08/2016Гимнаст Арутюн Мердинян занял 7-е место в общем зачете на Олимпиаде в РиоЗа выступлением Мердиняна следили президент РА Серж Саргсян, президент НОК Армении Гагик Царукян.
15:44 13/08/2016Армению в 8-й соревновательный день Олимпиады-2016 в Рио представит боксер Нарек АбгарянСоперником Абгаряна станет представляющий Уганду Роналд Серуго.
11:27 13/08/2016Моника Василян и Аракел Мирзоян снялись с Олимпиады-2016 в Рио из-за травмВасилян отметила, что врачи не разрешили ей участвовать в Играх из-за травмы руки. Мирзоян выбыл из борьбы из-за травмы стопы.
10:56 13/08/2016На Олимпиаде-2016 в Рио тяжелоатлетка Сона Погосян заняла 10-е место в общем зачетеПредставительница Армении в весовой категории 75 кг среди женщин Сона Погосян выступала в подгруппе В.
15:40 12/08/2016Турция выдала ордер на арест футболиста Хакана Шукюра после мятежаШукюр, после завершения футбольной карьеры ставший депутатом турецкого парламента, с семьей покинул Турцию в прошлом году.
14:50 12/08/2016На Кубке Синкфилда Левон Аронян проиграл Вашье-Лаграву и сыграет с АнандомКубок Синкфилда, проходящий с 4 по 16 августа в Сент-Луисе, является этапом Grand Chess Tour.