16:00 30/07/2021Տոկիո-2020. Լողորդ Արթուր Բարսեղյանը չհաղթահարեց որակավորման փուլըՀայաստանի ներկայացուցիչ, լողորդ Արթուր Բարսեղյանը Տոկիոյի 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերում չկարողացավ հաղթահարել որակավորման փուլը: Այս մասին գրում է armsport-ը։ 50 մետր ազատ ոճ մրցաձևում մեր...
11:18 29/07/2021Տոկիո.Վանաձորցի բռնցքամարտիկ Դարչինյանը քառորդ եզրափակչումՀայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի անդամ Արման Դարչինյանը հաղթանակով մեկնարկեց Օլիմպիական խաղերը և անցավ հաջորդ փուլ։ Ճապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիում ընթացող 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի բռնցքամարտի...
20:20 28/07/2021Չինացի ծանրորդը դարձել է Օլիմպիական չեմպիոն՝ նոր համաշխարհային ռեկորդ սահմանելովՉինացի ծանրորդ Շի Չժիյունը ոսկե մեդալ է նվաճել Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերում ` մինչև 73 կիլոգրամ քաշային կարգում: Armsport.am-ի փոխանցմամբ՝ չինացի ծանրամարտիկը բարձրացրել է ընդհանուր առմամբ 364...
18:10 28/07/2021Զավեն Հովհաննիսյանը կսպասարկի ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների Լիգայի որակավորման փուլըՀուլիսի 29-ին՝ բոսնիական Բանյալուկա քաղաքում կկայանա ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների Լիգայի որակավորման երկրորդ փուլի «Բորաց Բանյա Լուկա» (Բոսնիա և Հերցեգովինա) - «Լինֆիլդ» (Հյուսիսային Իռլանդիա)...
16:11 28/07/2021Տարբեր երկրներից բայքերներ են շտապում ԵրևանԱյս օրերին Հայստան են շտապում բայքերներ Ռուսաստանից, Վրաստանից, Եվրոպական երկրներից՝ մասնակցելու «Զարկերակը լեռներում 2021» երրորդ միջազգային բայքերական փառատոնին։ «Biker zone» կազմակերպության...
15:30 28/07/2021Օլիմպիական կոմիտեների ասոցիացիայի գլխավոր համաժողով ԱթենքումԱթենքում, հոկտեմբերի 23-25-ը տեղի է ունենալու ազգային օլիմպիական կոմիտեների ասոցիացիայի (ANOC) գլխավոր համաժողովը: Ենթադրվում է, որ միջոցառմանը մասնակցելու են 206 ազգային օլիմպիական կոմիտեների...
20:42 27/07/2021Երևանում կկայանա ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների լիգայի 2 հանդիպումՀուլիսի 29-ին՝ Երևանում, կկայանան ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների լիգայի երկրորդ փուլի 2 պատասխան հանդիպումներ, որոնց մրցավարների տեսուչները կլինեն Հայաստանից։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի...
19:52 27/07/2021Հայկ Մարտիրոսյանը դուրս մնաց շախմատի աշխարհի գավաթի պայքարիցՇախմատի աշխարհի գավաթի խաղարկությունում պայքարի մեջ մնացած Հայաստանի միակ ներկայացուցիչ Հայկ Մարտիրոսյանը 1/8 եզրափակչի թայ-բրեյքի երկրորդ պարտիայում պարտվեց Իրանի ներկայացուցիչ Ամին Տաբատաբայեին ու...
18:45 27/07/2021Ռուս մարմնամարզիկներն Օլիմպիական խաղերում առաջին անգամ հաղթել են թիմային բազմամարտումՌուսաստանի սպորտային մարմնամարզության կանանց հավաքականը հաղթանակ է տարել Օլիմպիական խաղերի թիմային բազմամարտում:Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը։ Ռուսական թիմի կազմում հանդես են եկել Լիլիա Ախաիմովան,...
18:30 27/07/2021Ծանրամարտիկ Իզաբելլա Յայլյանը օլիմպիական խաղերում զբաղեցրել է 7-րդ տեղըՏոկիոյում ընթացող օլիմպիական խաղերում այսօր Հայաստանը ներկայացնող մարզիկներից առաջինը մրցելույթ է ունեցել Իզաբելլա Յայլյանը (59 կգ):Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի Ազգային Օլիմպիական կոմիտեն։...
18:07 27/07/2021Թեքվոնդոյիստ Վլադիսլավ Լարինը Ռուսաստանի հավաքականին 7-րդ ոսկին է բերելԹեքվոնդոյիստ մարզիկը՝ Վլադիսլավ Լարինը, 80 կգ-ից ավելի քաշային կարգում նվաճել է եզրափակիչը։Այս մասին հաղորդում է Ռիա Նովոստին։ Թաեքվոնդոիստ Վլադիսլավ Լարինը նվաճել է օլիմպիական ոսկե մեդալը և...
17:30 27/07/2021Հայաստանյան ռեկորդ ՏոկիոյումՕլիմպիական խաղերի լողի մրցաշարում, տղամարդկանց 100մ. լողաոճում, 72 մասնակիցների պայքարում 38 –րդ հորիզոնականում հանգրվանելը այնքան էլ գոհացնող չէ: Ուրիշ է, երբ մարզիկը այդ ցուցանիշին հասնում է՝...
15:31 27/07/2021Արթուր Դալալոյանի պատվին պետք է արձան կանգնեցնել. Լիդիա Իվանովա«Ազնվորեն վաստակած մեդալ՝ մեծ աշխատանքի արդյունք: Ես այնքան շնորհակալ եմ մեր մարմնամարզիկներին»,- Տոկիոյում անցկացվող ամառային Օլիմպիական խաղերի թիմային բազմամարտում Ռուսաստանի հավաքականի հաղթանակից...
11:38 27/07/2021Տոկիո-2020․ Մեդալային հաշվարկն այս պահի դրությամբԱյս պահի դրությամբ Տոկիո-2020-ում մեդալային հաշվարկում առաջատարը ԱՄՆ հավաքականն է՝ ընդհանուր 19 մեդալով, որից 8-ը՝ ոսկե։ Այս մասին գրում է armsport-ը։ Երկրորդ տեղում մրցաշարի կազմակերպիչ երկրի...
18:09 26/07/2021VBET Հայաստանի Պրեմիեր լիգան` նոր տարբերանշանով2021/22 մրցաշրջանը 30-րդն է Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնությունների պատմության մեջ, ինչի կապակցությամբ ՀՖՖ-ն և առաջնության տիտղոսային հովանավոր VBET ընկերությունն ամբողջ մրցաշրջանի ընթացքում...
17:50 26/07/20212 օլիմպիական Հայաստանից՝ վաղըՀայաստանի ազգային կոմիտեն ներկայացնում է Հայաստանի մարզիկների վաղվա ՝ հուլիսի 27 –ի մրցումային ծրագիրը: Ծանրամարտի կանանց մրցաշարի B ենթախմբում հանդես կգա Իզաբելլա Յայլյանը / 59 կգ /: Մեկնարկը`...
17:40 26/07/2021Օլիմպիադայի չորրորդ ոսկե մեդալը ՌուսաստանինՏոկիոյի Օլիմպիական խաղերում 80 կգ քաշային կարգի եզրափակիչ մենամարտում ռուս թեքվոնդիստ Մաքսիմ Խրամցովը հաղթել է հորդանանցի Սալեհ Ալ-Շարաբատին:Այս մասին հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը։ Ռուս թեքվոնդիստ Խրամցովը...
17:32 26/07/2021Մարմնամարզիկները Ռուսաստանին բերել են թվով արդեն երրորդ օլիմպիական ոսկինՌուս մարմնամարզիկները 1996 թվականից ի վեր առաջին անգամ հաղթել են թիմային բազմամարտում:Այս մասին գրում է Ռիա Նովոստին։ Նիկիտա Նագորնին,Արթուր Դալալոյանը,Դավիթ Բելյավսկին և Դենիս Աբլյազինը վաստակել...
17:15 26/07/2021Կանայք, ովքեր իրենք են որոշում ինչ հագնելՕլիմպիադայում չորս գերմանուհի մարմնամարզիկները ելույթ են ունեցել ամբողջովին փակ համազգեստներով: Ցույց տալու համար, որ նրանք դեմ են սպորտի սեքսուալացմանը և կողմ՝ հարմարավետ հագուստին։ «Քաջության»...
11:05 26/07/2021Մեկ ժամվա տարբերությամբ եղբայր և քույր նվաճել են Օլիմպիական խաղերի ոսկե մեդալներըՊատմության մեջ առաջին դեպքը

13:00 09/08/2016Олимпиада-2016: гимнаст Арутюн Мердинян доволен своим результатомАрутюн Мердинян выступит в финале упражнений на коне 14 августа.
10:33 09/08/2016Саблистка Яна Егорян завоевала золото Олимпиады-2016 в Рио-де-ЖанейроВ финале Егорян победила россиянку Софью Великую со счетом 15:14. Бронза соревнований досталась украинке Ольге Харлан.
19:55 08/08/2016Sinquefield Cup в Сент-Луисе: Левон Аронян в числе лидеров после трех туровКубок Синкфилда, проходящий с 4 по 16 августа в Сент-Луисе, является этапом Grand Chess Tour. В турнире по круговой системе играют 10 гроссмейстеров.
13:15 08/08/2016В третий день Игр-2016 в Рио-де-Жанейро из сборной Армении в борьбу вступит только стрелок Грачик Бабаян8 августа на Олимпиаде-2016 будет разыграно 14 комплектов наград.
11:22 08/08/2016Американский пловец Майкл Фелпс стал единственным в истории спорта 19-кратным олимпийским чемпиономПосле Олимпийских игр в Лондоне в 2012 году Фелпс покинул плавание и не принимал участия в соревнованиях. Американец активно занимался гольфом.
10:38 08/08/2016Первая ракетка мира Джокович вылетел в первом круге олимпийского турнираНа протяжении карьеры Джокович ни разу не становился олимпийским чемпионом. На Играх-2008 в Пекине серб завоевал бронзу.
10:05 08/08/2016После Олимпиады в Рио гимнастка Хури Гебешян уйдет из большого спортаНа 31-х летних Олимпийских играх в спортивной гимнастике Армению представляют 3 спортсмена.
09:51 08/08/2016Сборную России отстранили от Паралимпийских игр в РиоОфициальный представитель российского МИД Мария Захарова назвала «подлым и бесчеловечным» решение Международного паралимпийского комитета.
09:43 08/08/2016На Олимпиаде-2016 в Рио прозвучал «Арцах» Ара ГеворкянаПредставляющая Россию Седа Тутхалян выполнила свои вольные упражнения под музыку Ара Геворкяна «Арцах».
12:36 06/08/2016Олимпиада-2016 в Рио: в первый соревновательный день в борьбу вступят 4 армянских спортсменаАрмению на XXXI летних Олимпийских играх 2016 года в Рио-де-Жанейро представляют 33 спортсмена в 8 видах спорта.
10:26 06/08/2016«Рио готов написать историю». XXXI летние Олимпийские игры 2016 года объявлены открытымиАрмению на XXXI летних Олимпийских играх 2016 года в Рио-де-Жанейро представляют 33 спортсмена.
19:55 05/08/2016Боксер сборной Марокко «прославился» уже до Олимпиады в Рио: арест за сексуальные домогательства в олимпийской деревнеМестные СМИ сообщают, что 22-летний Хассан Саада вызвал в номер горничных и начал к ним приставать.
16:30 05/08/2016Главы 45 государств и правительств посетят церемонию открытия Олимпийских игр в РиоЭта цифра значительно меньше по сравнению с 80 главами государств, присутствовавшими на открытии Олимпиады в Пекине в 2008 году и 70, посетившими церемонию открытия в Лондоне в 2012 году.
15:35 05/08/2016Сборная Армении активно тренируется и с большим нетерпением ждет старта 31-х Летних Олимпийских игр в Рио5 августа, в 20:00 по местному времени, на легендарном стадионе «Маракана» состоится официальная церемония открытия Олимпийских игр в Рио.
12:24 05/08/2016Армянский баскетбольный клуб «Урарту» с октября начнет выступления в первенстве российской суперлигиСейчас решаются некоторые организационные вопросы клуба.
12:11 05/08/2016Врачи разрешили Пеле зажечь олимпийский огонь на открытии Олимпиады в РиоВ 2012 году Пеле имплантировали эндопротез тазобедренного сустава.
18:01 04/08/2016Протестующие бразильцы попытались не пустить в Рио Олимпийский огоньПолицейские разогнали демонстрантов при помощи слезоточивого газа.
17:40 04/08/2016Российские футболисты подрались с норвежцами на юношеском турнире и были жестко наказаныРоссийскую футбольную команду «Космос» отстранили от участия в соревнованиях для подростков (возраст от 10-19 лет) Norway Cup после драки с соперниками.
15:28 02/08/2016Юношеская сборная Армении по футболу начинает тренировочный сборСборная Армении Д-19 6 августа вылетает в Беларусь, где 7 и 9 августа проведет два товарищеских матча со сборной Беларуси Д-19.
14:18 01/08/2016Армянский гроссмейстер Сергей Мовсисян выиграл главный турнир фестиваля в ПардубицеВ девяти турах Мовсесян набрал 7,5 очков и на полшага опередил группу из девяти шахматистов.