10:22 07/05/2021Լևոն Արոնյանը մայիսի 8-ին հանդես կգա դասախոսությամբՄայիսի 8-ին Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը տեղի կունենա հանդիպում գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանի հետ: Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, Արոնյանը հանդիպման ժամանակ հանդես կգա դասախոսությամբ,...
18:25 06/05/2021Սոֆիայում մեկնարկել է ըմբշամարտի միջազգային վարկանիշային մրցաշարըՍոֆիայում մեկնարկել է ըմբշամարտի միջազգային վարկանիշային մրցաշարը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Առաջինը մրցագորգ են դուրս եկել ազատ ոճայինները: Օրը հաջողություն չի բերել Հայաստանի պատվիրակներին:...
18:06 06/05/2021Ձյուդոիստները ևս մեկ հնարավորություն ունեն վաստակել օլիմպիական միավորներՌուսաստանի Կազանում ձյուդոյի «Մեծ սաղավարտի» հերթական փուլում երեք անընդմեջ հաղթանակ է տոնել մեր առաջատար ֆերդինանդ Կարապետյանը /73 կգ/: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ ՝ նա հաջորդաբար հաղթել է Շրի Լանկայի,...
18:44 05/05/2021«Արարատի» փորձառու կիսապաշտպան Էդգար Մալաքյանը ճանաչվել է լավագույն ֆուտբոլիստVBET Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի ապրիլ ամսվա լավագույն ֆուտբոլիստ է ճանաչվել «Արարատի» փորձառու կիսապաշտպան Էդգար Մալաքյանը: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն։ Նշված ժամանակահատվածում ֆուտբոլիստը մասնակցել է 3...
18:11 05/05/2021Ավարտվել է Հայաստանի տղամարդկանց վոլեյբոլի առաջնության առաջին շրջանըԱվարտվել է Հայաստանի տղամարդկանց վոլեյբոլի առաջնության առաջին շրջանը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ գործում է թիմերի փոխայցելություններով մրցակարգը: Ակումբների խաղացողների ընդհանուր պատրաստականության մասին...
18:46 04/05/202110 հազար բուժաշխատող է պահանջվում օլիմպիական խաղերում աշխատելու համար«Տոկիո -2020» կազմկոմիտեն երկրի առողջապահական կազմակերպություններին դիմել է 500 բուժքույր տրամադրել օլիմպիական խաղերը սպասարկելու համար։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Նախաձեռնությունը բացասական...
13:34 04/05/2021Մեզ հաջողվում է իսկական ընտանիքի պես լինել. Խոակին Կապառոս«Առաջին բառերը, որ հասցեագրեցինք ֆուտբոլիստներին, այն մասին էին, որ մենք պետք է իսկական թիմ լինենք։ Կարող եմ ասել, որ դա մեզ հաջողվեց: Հենց դրա շնորհիվ շատ բաների հասանք»,- ՀՖՖ պաշտոնական կայքին տված...
20:06 03/05/2021Մեկնարկել է «ՖԻՖԱ-ի Հիմնադրամի Ճամբար-Հայաստան 2021» ծրագիրըՄայիսի 3-ին ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում մեկնարկել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի և ՖԻՖԱ-ի Հիմնադրամի համատեղ «ՖԻՖԱ-ի Հիմնադրամի Ճամբար -Հայաստան 2021» ծրագիրը։ Այս մասին հայտնում...
19:57 03/05/2021Գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը New in chess առցանց մրցաշարում զբաղեցրել է 4-րդ տեղըԳրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը New in chess առցանց մրցաշարում զբաղեցրել է 4-րդ տեղը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` շախմատի աշխարհի չեմպիոն Մագնուս Կարլսենի կազմակերպած մրցաշարում 3-րդ տեղի համար մրցախաղում...
18:16 03/05/2021Սոֆիայի մրցագորգերը մայիսի ութից կտրամադրվեն հունահռոմեական ոճի ըմբիշներինՄայիսի 4 -ին Սոֆիա կմեկնեն Հայաստանի ազատ ոճի ըմբիշներ Արման Անդրեասյանը / 74 կգ / և Հովհաննես Միխիթարյանը / 86 կգ /: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ ՝ նրանք կմասնակցեն մայիսի 6 -ին սկսվող միջազգային վարկանիշային...
12:11 03/05/2021Բլինկեն. ԱՄՆ-ն առայժմ կենտրոնացած չէ Պեկինի Օլիմպիական խաղերը բոյկոտելու վրաՄիացյալ Նահանգների իշխանությունները ներկայումս կենտրոնացած չեն Չինաստանում ձմեռային օլիմպիական խաղերը բոյկոտելու հարցը քննարկելու վրա: Այս մասին ասել է ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը, փոխանցում է...
09:51 03/05/2021Լևոն Արոնյանը New in chess առցանց մրցաշարում 4-րդ տեղն է զբաղեցրելԳրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը New in chess առցանց մրցաշարում զբաղեցրել է 4-րդ տեղը: Շախմատի աշխարհի չեմպիոն նորվեգացի Մագնուս Կառլսենը դարձել է New in chess առցանց մրցաշարի հաղթող, որը Champions Chess...
18:43 01/05/2021Մեսսին պատրաստ է գնալ աշխատավարձի նվազեցման, եթե Հոլանդը տեղափոխվի «Բարսելոնա»«Բարսելոնայի» ավագ Լիոնել Մեսսին համաձայնել է երկարաձգել պայմանագիրն ակումբի հետ, եթե ամառային տրանսֆերային պատուհանի ժամանակ ուժեղացնեն կազմը, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը։ Ըստ աղբյուրի, Մեսսին համաձայն...
12:09 01/05/2021Հենրիխ Մխիթարյանը կարող է հրաժարվել Ռոմայի հետ պայմանագիրը երկարաձգելուցՀայաստանի ազգային հավաքականի ավագ և «Ռոմայի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կարող է հեռանալ իտալական ակումբից ամառային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում ազատ գործակալի կարգավիճակով։ championat.com-ի...
18:24 30/04/2021Հայտնի են ՖԻՖԱ ԱԱ 2023 որակավորման փուլում կանանց Հայաստանի ազգային հավաքականի մրցակիցներըԱպրիլի 30-ին կայացել է ՖԻՖԱ Աշխարհի 2023 թվ․ առաջնության որակավորման փուլի վիճակահանությունը։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվականը։ Կանանց Հայաստանի ազգային հավաքականը ընդգրկվել է F խմբում, որտեղ...
18:08 30/04/2021Մայիսի 1-ին կմեկնարկի ջրացատկի աշխարհի գավաթի խաղարկությունըՏոկիոյում վաղը՝ մայիսի 1-ին կմեկնարկի ջրացատկի աշխարհի գավաթի խաղարկությունը: Մրցաշարին հայտավորված են 46 երկրների 255 մարզիկ-մարզուհիներ:ՀԱՕԿի-ի փոխանցմամբ ՝ ստուգատեսը վարկանիշային է և...
18:25 29/04/2021Հայտնի է դարձել Խորվաթիայի և Հայաստանի ազգային հավաքականների հանդիպման անցկացման վայրըՀՖՖ-ն տեղեկացնում էր, որ Խորվաթիայի և Հայաստանի ազգային հավաքականները հունիսի 1-ին ընկերական հանդիպում կանցկացնեն Խորվաթիայում: «Այժմ հայտնի է դարձել հանդիպման անցկացման վայրը և խաղի մեկնարկի ժամը:...
10:36 29/04/2021Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերում մարզիկներին ամեն օր կորոնավիրուսի թեստ կանցնենՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ), միջազգային պարալիմպիկ կոմիտեն (ՄՊԿ), Տոկիո-2020-ի կազմկոմիտեն, Ճապոնիայի կառավարությունը և մայրաքաղաքային իշխանությունները համաձայնության են եկել մրցույթի...
18:00 28/04/2021Տոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերի մեկնարկին մնացել է 86 օրԱռաջիկա հունիսին հայտնի կդառնա Տոկիոյի օլիմպիական խաղերին ականատես դարձող ճապոնացի մարզասերների քանակը: Այս մասին ասել է 32-րդ խաղերի պատասխանատու նախարար Թամայո Մարուքավան, փոխանցում է ՀԱՕԿ-ը։...
15:59 28/04/2021Հայ մարզիկներն արել են առավելագույնը՝ Հայաստանը լավագույնս ներկայացնելու Գրեփլինգի Եվրոպայի առաջնությանըԱվարտվել է գրեփլինգի Եվրոպայի առաջնությունը, որը դարձել է առաջին միջազգային առաջնությունը Հայաստանի համար։ Հայաստանի Գրեփլինգի Ֆեդերացիայից հայտնում են, որ Մայիս Ներսեսյանը դարձել է փոխչեմպիոն No Gi...

15:08 06/11/2012Abidal: My family and health are my priorities"Football has been everything. Now, the most important thing for me is to be healthy. The objective is not to get back to playing. We have to see how it goes. There are things I will endure and...
14:59 06/11/2012David Villa could have lost leg, doctor saysThe doctor who treated Barcelona striker David Villa after he broke his leg during the 2011 Club World Cup in Japan says the player was lucky not to have the limb amputated, Goal.com reported.
16:57 05/11/2012Ronaldo: I am not friends with Messi, but there are no issues between usCristiano Ronaldo says he has a strictly professional relationship with Lionel Messi and is not friends with the Argentina international, Goal.com reported.
14:40 05/11/2012Villa: I am almost ready to play 90 minutesBarcelona attacker David Villa says that he is nearly back to full match fitness again after spending the second half of the 2011-12 campaign on the sidelines due to a fractured leg, Goal.com...
14:29 05/11/2012Armenian chess players at Chigorin MemorialGM Vladimir Akopian scored 7 points out of 9 and shared 3rd-11th places at Chigorin Memorial in St. Petersburg, Russia. He finished tenth on tiebreak. GMs Robert Hovhannisyan, Sergey Grigoriants,...
12:45 05/11/2012Mancini: Manchester City not ready for Champions LeagueRoberto Mancini has dismissed Manchester City's chances of being genuine contenders for the Champions League title, ahead of their must-win game against Ajax, Sky Sports reported.
18:37 03/11/2012Davit Petrosian finishes third in IndiaArmenian GM Davit Petrosian scored 8.5 points out of 11 and shared 1st-3rd places with GMs Enamul Hossain (Bangladesh) and B Adhiban (India) at Vizag Open Chess Tournament in the city of...
18:14 03/11/2012Armenian chess players at Chigorin MemorialGMs Robert Hovhannisyan, Vladimir Akopian, Zaven Andriasian have scored 5.5 points each after 7 rounds at Chigorin Memorial in St.
15:44 03/11/2012Raiola: Ibrahimovic could play with Cristiano RonaldoMino Raiola, the agent of Paris Saint-Germain attacker Zlatan Ibrahimovic, has stressed that his client could play in the same team as Cristiano Ronaldo without any problems, Goal.com reported.
14:56 03/11/2012Ferguson should mind his own business, Di Matteo saysChelsea manager Roberto Di Matteo has urged Manchester United boss Sir Alex Ferguson to focus on his own side rather than comment on the affairs of others, ESPN.co.uk reported.
14:32 03/11/2012Mancini plays down Guardiola talk: Pep’s problem is the typhoonRoberto Mancini denies his tenure at Manchester City could be limited amidst speculation that Pep Guardiola could join the English champions in the future, according to ESPN.co.uk.
14:16 03/11/2012David Silva expected to return next weekThe 26-year-old Spanish midfielder has been out since suffering a hamstring injury while on international duty against France.
16:24 02/11/2012Armenian grandmasters in RenoWGM Tatev Abrahamyan and GM Melikset Khachiyan scored 4.5 points each out of 5 and shared 1-4th positions at a chess tournament held in Reno, U.S.
16:23 02/11/2012Armenian chess players at Chigorin MemorialGMs Robert Hovhannisyan and Vladimir Akopian have scored 5 points each after 6 rounds at Chigorin Memorial in St.
15:16 02/11/2012Liverpool want to sign Arsenal's Theo WalcottLiverpool want to sign Arsenal’s Theo Walcott in January, The Sun reported. Kop boss Brendan Rodgers is willing to pay the England star £100,000-a-week and play him in the central striking role he...
14:59 02/11/2012World's richest man Carlos Slim wants to buy GetafeThe multi-millionaire Carlos Slim, who is considered to be the wealthiest man in the world, has decided to buy into the Spanish football league and, according to the website 'Libertad Digital', has...
13:51 02/11/2012Neymar: Messi is ahead of everybody elseFIFA world player of the year nominee Neymar expects Lionel Messi, Cristiano Ronaldo and Andres Iniesta to be the main contenders for the award later this year, AP reported.
13:45 02/11/2012Ronaldinho escapes car collision without injuriesAtletico Mineiro star Ronaldinho has escaped a car collision involving three vehicles unharmed, Goal.com reported.
17:41 01/11/2012Armenian chess players at Chigorin MemorialGMs Robert Hovhannisyan, Avetik Grigoryan, Vladimir Akopian have scored 4 points each after 5 rounds at Chigorin Memorial in St.
17:09 01/11/2012World University Weightlifting Championship in Israel Nov 4-10The 3rd World University Weightlifting Championship will take place in the Israeli city of Eilat on November 4-10.