10:22 07/05/2021Լևոն Արոնյանը մայիսի 8-ին հանդես կգա դասախոսությամբՄայիսի 8-ին Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը տեղի կունենա հանդիպում գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանի հետ: Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, Արոնյանը հանդիպման ժամանակ հանդես կգա դասախոսությամբ,...
18:25 06/05/2021Սոֆիայում մեկնարկել է ըմբշամարտի միջազգային վարկանիշային մրցաշարըՍոֆիայում մեկնարկել է ըմբշամարտի միջազգային վարկանիշային մրցաշարը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Առաջինը մրցագորգ են դուրս եկել ազատ ոճայինները: Օրը հաջողություն չի բերել Հայաստանի պատվիրակներին:...
18:06 06/05/2021Ձյուդոիստները ևս մեկ հնարավորություն ունեն վաստակել օլիմպիական միավորներՌուսաստանի Կազանում ձյուդոյի «Մեծ սաղավարտի» հերթական փուլում երեք անընդմեջ հաղթանակ է տոնել մեր առաջատար ֆերդինանդ Կարապետյանը /73 կգ/: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ ՝ նա հաջորդաբար հաղթել է Շրի Լանկայի,...
18:44 05/05/2021«Արարատի» փորձառու կիսապաշտպան Էդգար Մալաքյանը ճանաչվել է լավագույն ֆուտբոլիստVBET Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի ապրիլ ամսվա լավագույն ֆուտբոլիստ է ճանաչվել «Արարատի» փորձառու կիսապաշտպան Էդգար Մալաքյանը: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն։ Նշված ժամանակահատվածում ֆուտբոլիստը մասնակցել է 3...
18:11 05/05/2021Ավարտվել է Հայաստանի տղամարդկանց վոլեյբոլի առաջնության առաջին շրջանըԱվարտվել է Հայաստանի տղամարդկանց վոլեյբոլի առաջնության առաջին շրջանը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ գործում է թիմերի փոխայցելություններով մրցակարգը: Ակումբների խաղացողների ընդհանուր պատրաստականության մասին...
18:46 04/05/202110 հազար բուժաշխատող է պահանջվում օլիմպիական խաղերում աշխատելու համար«Տոկիո -2020» կազմկոմիտեն երկրի առողջապահական կազմակերպություններին դիմել է 500 բուժքույր տրամադրել օլիմպիական խաղերը սպասարկելու համար։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Նախաձեռնությունը բացասական...
13:34 04/05/2021Մեզ հաջողվում է իսկական ընտանիքի պես լինել. Խոակին Կապառոս«Առաջին բառերը, որ հասցեագրեցինք ֆուտբոլիստներին, այն մասին էին, որ մենք պետք է իսկական թիմ լինենք։ Կարող եմ ասել, որ դա մեզ հաջողվեց: Հենց դրա շնորհիվ շատ բաների հասանք»,- ՀՖՖ պաշտոնական կայքին տված...
20:06 03/05/2021Մեկնարկել է «ՖԻՖԱ-ի Հիմնադրամի Ճամբար-Հայաստան 2021» ծրագիրըՄայիսի 3-ին ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում մեկնարկել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի և ՖԻՖԱ-ի Հիմնադրամի համատեղ «ՖԻՖԱ-ի Հիմնադրամի Ճամբար -Հայաստան 2021» ծրագիրը։ Այս մասին հայտնում...
19:57 03/05/2021Գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը New in chess առցանց մրցաշարում զբաղեցրել է 4-րդ տեղըԳրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը New in chess առցանց մրցաշարում զբաղեցրել է 4-րդ տեղը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` շախմատի աշխարհի չեմպիոն Մագնուս Կարլսենի կազմակերպած մրցաշարում 3-րդ տեղի համար մրցախաղում...
18:16 03/05/2021Սոֆիայի մրցագորգերը մայիսի ութից կտրամադրվեն հունահռոմեական ոճի ըմբիշներինՄայիսի 4 -ին Սոֆիա կմեկնեն Հայաստանի ազատ ոճի ըմբիշներ Արման Անդրեասյանը / 74 կգ / և Հովհաննես Միխիթարյանը / 86 կգ /: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ ՝ նրանք կմասնակցեն մայիսի 6 -ին սկսվող միջազգային վարկանիշային...
12:11 03/05/2021Բլինկեն. ԱՄՆ-ն առայժմ կենտրոնացած չէ Պեկինի Օլիմպիական խաղերը բոյկոտելու վրաՄիացյալ Նահանգների իշխանությունները ներկայումս կենտրոնացած չեն Չինաստանում ձմեռային օլիմպիական խաղերը բոյկոտելու հարցը քննարկելու վրա: Այս մասին ասել է ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը, փոխանցում է...
09:51 03/05/2021Լևոն Արոնյանը New in chess առցանց մրցաշարում 4-րդ տեղն է զբաղեցրելԳրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը New in chess առցանց մրցաշարում զբաղեցրել է 4-րդ տեղը: Շախմատի աշխարհի չեմպիոն նորվեգացի Մագնուս Կառլսենը դարձել է New in chess առցանց մրցաշարի հաղթող, որը Champions Chess...
18:43 01/05/2021Մեսսին պատրաստ է գնալ աշխատավարձի նվազեցման, եթե Հոլանդը տեղափոխվի «Բարսելոնա»«Բարսելոնայի» ավագ Լիոնել Մեսսին համաձայնել է երկարաձգել պայմանագիրն ակումբի հետ, եթե ամառային տրանսֆերային պատուհանի ժամանակ ուժեղացնեն կազմը, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը։ Ըստ աղբյուրի, Մեսսին համաձայն...
12:09 01/05/2021Հենրիխ Մխիթարյանը կարող է հրաժարվել Ռոմայի հետ պայմանագիրը երկարաձգելուցՀայաստանի ազգային հավաքականի ավագ և «Ռոմայի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կարող է հեռանալ իտալական ակումբից ամառային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում ազատ գործակալի կարգավիճակով։ championat.com-ի...
18:24 30/04/2021Հայտնի են ՖԻՖԱ ԱԱ 2023 որակավորման փուլում կանանց Հայաստանի ազգային հավաքականի մրցակիցներըԱպրիլի 30-ին կայացել է ՖԻՖԱ Աշխարհի 2023 թվ․ առաջնության որակավորման փուլի վիճակահանությունը։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվականը։ Կանանց Հայաստանի ազգային հավաքականը ընդգրկվել է F խմբում, որտեղ...
18:08 30/04/2021Մայիսի 1-ին կմեկնարկի ջրացատկի աշխարհի գավաթի խաղարկությունըՏոկիոյում վաղը՝ մայիսի 1-ին կմեկնարկի ջրացատկի աշխարհի գավաթի խաղարկությունը: Մրցաշարին հայտավորված են 46 երկրների 255 մարզիկ-մարզուհիներ:ՀԱՕԿի-ի փոխանցմամբ ՝ ստուգատեսը վարկանիշային է և...
18:25 29/04/2021Հայտնի է դարձել Խորվաթիայի և Հայաստանի ազգային հավաքականների հանդիպման անցկացման վայրըՀՖՖ-ն տեղեկացնում էր, որ Խորվաթիայի և Հայաստանի ազգային հավաքականները հունիսի 1-ին ընկերական հանդիպում կանցկացնեն Խորվաթիայում: «Այժմ հայտնի է դարձել հանդիպման անցկացման վայրը և խաղի մեկնարկի ժամը:...
10:36 29/04/2021Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերում մարզիկներին ամեն օր կորոնավիրուսի թեստ կանցնենՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ), միջազգային պարալիմպիկ կոմիտեն (ՄՊԿ), Տոկիո-2020-ի կազմկոմիտեն, Ճապոնիայի կառավարությունը և մայրաքաղաքային իշխանությունները համաձայնության են եկել մրցույթի...
18:00 28/04/2021Տոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերի մեկնարկին մնացել է 86 օրԱռաջիկա հունիսին հայտնի կդառնա Տոկիոյի օլիմպիական խաղերին ականատես դարձող ճապոնացի մարզասերների քանակը: Այս մասին ասել է 32-րդ խաղերի պատասխանատու նախարար Թամայո Մարուքավան, փոխանցում է ՀԱՕԿ-ը։...
15:59 28/04/2021Հայ մարզիկներն արել են առավելագույնը՝ Հայաստանը լավագույնս ներկայացնելու Գրեփլինգի Եվրոպայի առաջնությանըԱվարտվել է գրեփլինգի Եվրոպայի առաջնությունը, որը դարձել է առաջին միջազգային առաջնությունը Հայաստանի համար։ Հայաստանի Գրեփլինգի Ֆեդերացիայից հայտնում են, որ Մայիս Ներսեսյանը դարձել է փոխչեմպիոն No Gi...

18:06 15/01/2016Глава Олимпийского комитета России усомнился в объективности ВАДА после упоминания имени Путина в докладеРанее ВАДА заявило о причастности Путина к допинговому скандалу с российскими легкоатлетами .
20:30 14/01/2016ВАДА заявило о причастности Путина к допинговому скандалу с российскими легкоатлетамиОб обвинениях в адрес российских спортсменов стало известно в начале ноября 2015 года, когда ВАДА опубликовало первый доклад.
19:23 14/01/2016Президент Серж Саргсян проследил за ходом шахматного чемпионата в АрменииОтметим, что победители турниров будут включены в составы национальных сборных.
19:17 13/01/2016ФИФА уволила генерального секретаря Жерома ВалькеРанее комитет по этике ФИФА рекомендовал отстранить Вальке от футбола на девять лет.
13:22 13/01/2016Серж Саргсян в Академии шахмат Армении проследил за ходом посвященного Андранику Маргаряну 6-го мемориального турнираВ проводимом с 8 по 16 января мемориальном турнире участвуют юноши и девушки до 18 лет.
17:52 12/01/2016В ФИФА намерены добиться пожизненного отстранения Блаттера и Платини от футбольной деятельности«У нас есть семь дней на подачу апелляции в Апелляционный комитет ФИФА, и мы намерены его обжаловать».
12:42 11/01/2016«Реал Солт Лейк» и «Спартак» согласовали условия трансфера Ю.МовсисянаМовсисян выступал за «Реал Солт Лейк» до 2010 года.
14:12 09/01/2016Блаттер и Платини получили мотивировочную часть решения комитета ФИФА об их отстраненииШвейцарское федеральное бюро юстиции 25 сентября открыло дело против Блаттера, который подозревается в том, что незаконно перевел два миллиона швейцарских франков Платини в 2011г.
11:46 08/01/2016Мишель Платини отказался от участия в выборах главы ФИФА«Мне не дали на этот раз возможности сыграть. До свидания, ФИФА, до свидания, президентство ФИФА», – сказал он.
16:47 07/01/2016В новом рейтинге ФИФА сборная Армении зафиксировала рост на 2 позицииВ первой десятке рейтинга изменений не произошло, по-прежнему лидирует Бельгия.
15:37 07/01/2016Скончался экс-футболист ЦСКА и «Торпедо» Сергей ШустиковИзвестный советский и российский футболист Сергей Шустиков сегодня скончался на 46-м году жизни.
17:24 05/01/2016Более 5 тыс. зрителей пришли посмотреть на первую тренировку «Реала» под руководством Зинедина ЗиданаПоявление Зидана на поле зрители встретили овациями. После тренировки Зидан проведет пресс-конференцию.
13:19 05/01/2016Австралия: игрок в крикет заплатит штраф за то, что в прямом эфире пригласил на свидание журналистку«Приятно в первый раз увидеть твои глаза. Надеюсь, после матча мы сможем пойти куда-нибудь выпить. Не красней, детка», – сказал Гейл, спровоцировав бурю возмущения в соцсетях и СМИ.
18:21 04/01/2016Лионель Месси признан лучшим плеймейкером 2015 годаВторым стал его одноклубник испанец Андрес Иньеста (91), третьим – итальянец Андре Пирло.
16:18 29/12/2015Блаттер: Ложные обвинения зарядили меня новой энергией, после Рождества я начну защищатьсяОтстраненный президент ФИФА Йозеф Блаттер, ранее заявлявший о завершении работы в футболе, заявил, что теперь будет бороться только за свое имя.
12:23 29/12/2015Президент Армении поздравил спортсменов и пожелал им в Новом 2016 году золотых медалей с Олимпиады в Рио-де-ЖанейроНа этой ставшей традиционной встрече президент поздравил представителей мира спорта с праздниками Нового года и Рождества, пожелал здоровья, новых успехов и достижений в сфере спорта.
13:55 28/12/2015Сборная Армении по футболу проведет 2 товарищеских матча в мартеТак, по договоренности между ФФА и Ассоциацией «Белорусская федерация футбола», национальные сборные 2 стран проведут товарищескую встречу в Ереване.
10:00 28/12/2015Лионель Месси признан лучшим футболистом 2015 годаЛучшим европейским клубом стала «Барселона», а среди тренеров первенствовал наставник бельгийской сборной Марк Вильмотс.
18:48 26/12/2015Тяжелоатлеты из Азербайджана вновь пойманы на допинге: спортсменам грозит пожизненная дисквалификацияНапомним, что это не первый случай, когда азербайджанских спортсменов «ловят» на допинге.
11:49 25/12/2015Генрих Мхитарян попал в состав символической сборной из игроков, рожденных в СССРДве трети зимы и вся весна впереди, а Генрих уже полтора десятка мячей в чёрно-жёлтой футболке наколотил, объясняет свой выбор «Чемпионат».