12:11 14/10/2020Անտոնիո Ֆլորեսը չի շարունակի աշխատանքը Հայաստանի Մ-21 հավաքականումԵվրոպայի մինչև 21 տարեկանների 2021 թ. առաջնության ընտրական փուլի՝ երեկ կայացած Շվեդիա-Հայաստան (10:0) հանդիպումից հետո Հայաստանի մինչև 21 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչ Անտոնիո Ֆլորեսը...
18:34 13/10/2020Հաստատվել է ըմբշամարտի աշխարհի առաջնության ժամկետներըԸմբշամարտի միացյալ աշխարհի /UWW/ գործկոմը հաստատել է 2020թ․ մեծահասակների աշխարհի առաջնության ծրագրերը, որը ազգային ֆեդերացիաների որոշման արդյունքն է։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Նոյեմբերի 6-ին...
18:18 13/10/2020Հաստատվել է Էստոնիա-Հայաստան հանդիպումը սպասարկող մրցավարների կազմըՀոկտեմբերի 14-ին՝ Էստոնիայի մայրաքաղաք Տալլինում, կկայանա ՈւԵՖԱ Ազգերի Լիգայի C լիգայի 2-րդ խմբի չորրոդ մրցափուլի Էստոնիա-Հայաստան հանդիպումը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։...
22:01 11/10/2020Հայաստանի հավաքականը խաղաց սև թևկապերովՀայաստան-Վրաստան հանդիպումն ավարտվեց 2։2 հաշվով։
15:39 11/10/2020Գևորգ Ղազարյանը Հայաստան-Վրաստան հանդիպմանը չի մասնակցիՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ֆեյսբուքյան էջում ներկայացված է Հայաստանի ազգային հավաքականի խաղային համարները Վրաստանի դեմ խաղում։ Նշվում է, որ վնասվածքի պատճառով հայտացուցակից բացակայում է Գևորգ...
20:03 10/10/2020Խոակին Կապառոս. Ազգային հավաքականը հասկանում է՝ պետք է ուրախություն պատճառեն մեր հայրենակիցիներին«Իհարկե, բարդ իրավիճակ է ստեղծվել, բայց ամեն դեպքում մեր ֆուտբոլիստները համախմբված են, քաջ գիտացում են համախմբած լինելու կարևորությունը»,- ՈւԵՖԱ Ազգերի լիգայի C լիգայի երկրորդ խմբի երրորդ տուրի...
19:47 10/10/2020Կփորձենք վաղը նրանց անակնկալի բերել. Հենրիխ Մխիթարյանը՝ Հայաստան-Վրաստան հանդիպման մասին«Մենք փորձում ենք օգնել ցանկացած ֆուտբոլիստի, ով հանդես կգա հավաքականում, ով կմիանա մեզ, քանի որ սա մի ընտանիք է։ Փորձում ենք անել առավելագույնը, որպեսզի մերվեն մեր ընտանիքում, կարողանան իրենց...
19:45 10/10/2020Բիչախչյանը լավ տպավորություն է թողել Հենրիխ Մխիթարյանի վրա«Առաջին անգամ եմ մարզվում Վահան Բիչախչյանի հետ։ Շատ լավ տպավորություն է թողել, տաղանդավոր ֆուտբոլիստ է, հույս ունեմ՝ իր վրա ավելի շատ կաշխատի ու կկարողանա էլ ավելի բարձր մակարդակով հանդես գալ»,-...
13:30 10/10/2020Հայաստանի ազգային հավաքականն արդեն Լեհաստանում էՀայաստանի ազգային հավաքականը ժամանել է Լեհաստանի Կատովիցե քաղաք: ՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի C լիգայի երկրորդ խմբի երրորդ տուրի Հայաստան-Վրաստան հանդիպումը կկայանա Կատովիցեից մոտ 20 կմ հեռավորության վրա...
11:57 10/10/2020«Հայաստանի պաշտպաննե՛ր, մեր անպարտելի զինվորնե՛ր, մենք կանգնած ենք ձեր կողքին»Հաղթական մենամարտից հետո Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Բաչկովը ռինգ է դուրս եկել հատուկ շապիկով
01:46 10/10/2020«Ռոման» արցախցի երեխաների համար մարզագույք է ուղարկելԻտալական «Ռոմա» ֆուտբոլային ակումբը, որտեղ հանդես է գալիս Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, անմասն չի մնացել հումանիտար աջակցությունից և արցախցի երեխաների համար 117 փաթեթ...
19:22 09/10/2020ՀՖՖ-ն SOCAR ընկերության ռազմատենչ կեցվածքի կապակցությամբ դիմել է ՈՒԵՖԱ-ինՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը դիմել է ՈՒԵՖԱ-ի գլխավոր քարտուղար Թեոդորոս Թեոդորիդիսին՝ խնդրելով քննարկել ադրբեջանական SOCAR ընկերության՝ ՈՒԵՖԱ-ի հովանավորներից մեկը...
19:08 09/10/2020Ազգային հավաքականն անցկացրեց նախավերջին մարզումը Լեհաստան մեկնելուց առաջՏակտիկական վարժություններ, առանձին աշխատանք պաշտպանության և հարձակման վրա, խաղ փոքր տարածության մեջ, երկկողմանի խաղ: Հայաստանի ազգային հավաքականն անցկացրեց նախավերջին մարզումը Լեհաստան մեկնելուց...
17:25 08/10/2020ՀՖՖ-ն SOCAR ընկերության ռազմատենչ կեցվածքի կապակցությամբ դիմել է ՈՒԵՖԱ-ինՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը դիմել է ՈՒԵՖԱ-ի գլխավոր քարտուղար Թեոդորոս Թեոդորիդիսին՝ խնդրելով քննարկել ադրբեջանական SOCAR ընկերության՝ ՈՒԵՖԱ-ի հովանավորներից մեկը...
12:47 08/10/2020Արոնյանը և Կարուանան 7-ական միավորով գլխավորում են աղյուսակըԵրեկ տեղի է ունեցել Altibox Norway Chess մրցաշարի 3-րդ տուրը, որում Լևոն Արոնյանը սև խաղաքարերով առավելության է հասել Դուդա Յան Քշիշտոֆի նկատմամբ։ Աշխարհի չեմպիոն Մագնուս Կարլսենը հաղթել է նորվեգացի...
21:58 07/10/2020Ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստները հյուրընկալել են արցախցի երեխաներինՀայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստներն այսօր հյուրընկալել էին Արցախից Երևան տեղափոխված և «Ուրարտու» ակումբում հանգրվանած երեխաներին: Այս մասին տեղեկանում ենք Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի...
22:15 06/10/2020ՈՒԵՖԱ-ն փոխել է Հայաստան-Վրաստան անցկացման վայրըՀոկտեմբերի 11-ին նախատեսված Ազգերի լիգայի Հայաստան-Վրաստան հանդիպման վայրը փոխվել է ՈՒԵՖԱ-ի նախաձեռնությամբ։ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ հանդիպումը կկայանա նույն օրը Լեհաստանի...
01:10 04/10/2020Վահան Բիչախչյանը Սլովակիայի առաջնությունում խփած գոլը նվիրել է հայ զինվորինՀայաստանի հավաքականի և «Ժիլինայի» կիսապաշտպան Վահան Բիչախչյանը գոլի հեղինակ է դարձել Սլովակիայի առաջնության 9-րդ տուրի «Դունայսկա Ստրեդա» ակումբի դեմ խաղում (4-1)։ Բիչախչյանն իր խփած գոլը նվիրել է...
09:42 03/10/2020Հայաստան-Ալբանիա հանդիպումը կանցկացվի առանց հանդիսականներիՀայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիան հայտնում է. «Հաշվի առնելով ՈՒԵՖԱ-ի Սուպերգավաթի՝ սեպտեմբերի 24-ին` Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում անցկացված հանդիպման փորձը, ՈՒԵՖԱ-ի Գործադիր կոմիտեն որոշում է...

10:12 14/07/2014Главный тренер сборной Бразилии Луис Фелипе Сколари отправлен в отставкуГлавный тренер сборной Бразилии по футболу Луис Фелипе Сколари отправлен в отставку. Об этом сообщает «Лента.Ру» со ссылкой на бразильское издание Globo. Согласно информации, Бразильская конфедерация...
11:15 12/07/2014«Утешительный финал» ЧМ-2014: за третье место поборются сборные Бразилии и НидерландовНа чемпионате мира по футболу в Бразилии в матче за третье место встретятся хозяева первенства и сборная Нидерландов.
10:19 12/07/2014Финал ЧМ-2014: в Бразилии приняты беспрецедентные меры безопасностиВ преддверии финала чемпионата мира по футболу власти бразильского Рио-де-Жанейро проводят самую крупномасштабную в истории города операцию по обеспечению безопасности.
20:08 11/07/2014Форвард сборной Уругвая Луис Суарес перешел из «Ливерпуля» в «Барселону»Форвард сборной Уругвая и английского футбольного клуба «Ливерпуль» Луис Суарес перешел в «Барселону», сообщает Eurosport.
20:25 10/07/2014Финал ЧМ-2014: кубок мира на стадион «Маракана» доставят Карлес Пуйоль и Жизель БундхенКубок мира по футболу, который будет вручен победителю финального матча ЧМ-2014 Германия - Аргентина, доставят капитан сборной Испании, завоевавшей трофей 4 года назад, Карлес Пуйоль и знаменитая...
19:19 10/07/2014Страсти вокруг ЧМ-2014: Апелляционный комитет FIFA отклонил апелляцию уругвайского форварда СуаресаАпелляционный комитет FIFA не удовлетворил прошение уругвайской сборной и ее нападающего Луиса Суареса, которые выражали свое несогласие с дисквалификацией форварда.
13:12 10/07/2014После финального матча Мундиаля-2014 эстафету от Бразилии примет президент России В.ПутинПрезидент России Владимир Путин посетит финальный матч Чемпионата мира по футболу и торжественную церемонию закрытия, в ходе которой состоится передача эстафетной палочки от Бразилии России.
15:38 09/07/2014«Бразилия, поднимись, отряхни пыль поражения и воспрянь». Президент Дилма Русеф призвала сограждан не падать духомПрезидент Бразилии Дилма Русеф обратилась к гражданам страны после провального выступления сборной по футболу на чемпионате мира.
10:33 09/07/2014В Бразилии футбольные фанаты жгут автобусы и грабят магазины: задержаны 11 человекВ бразильских городах во время беспорядков, начавшихся после проигрыша сборной страны на ЧМ-2014, задержаны, по меньшей мере, 11 человек.
09:53 09/07/2014Нападающий сборной Германии Мирослав Клозе стал лучшим бомбардиром в истории ЧМ по футболуНападающий сборной Германии по футболу Мирослав Клозе стал единоличным рекордсменом по количеству голов в финальных турнирах мировых первенств с 16 мячами.
09:26 09/07/2014Разгромное поражение сборной Бразилии в полуфинале ЧМ-2014: Сколари взял всю вину на себяСборная Германии по футболу нанесла крупное поражение команде Бразилии в полуфинале чемпионата мира и вышла в финал турнира.
19:38 08/07/2014Матч Бразилия – Германия: бразильские фанаты придут на стадион в масках НеймараБолельщики сборной Бразилии в матче 1/2 финала чемпионата мира по футболу против Германии поддержат свою команду в масках форварда Неймара.
14:11 08/07/2014Мундиаль-2014: спустя 12 лет пути Германии и Бразилии вновь пересеклисьФутболисты сборной Германии сегодня сыграют в полуфинале чемпионата мира с хозяевами турнира, сборной Бразилии.
11:04 07/07/2014Медсестра, заснявшая страдающего от боли бразильского форварда Неймара, будет уволенаПроходящий в Бразилии чемпионат мира по футболу приближается к своей кульминации. Как пишет российская Интернет-газета «Вести», местные болельщики, ожидающие первого полуфинального матча, в котором...
17:20 05/07/2014FIFA расследует обстоятельства получения травмы нападающим сборной Бразилии НеймаромДисциплинарный комитет FIFA изучит обстоятельства, при которых нападающий сборной Бразилии Неймар получил накануне серьезную травму в матче 1/4 финала Чемпионата мира по футболу с Колумбией (2:1).
10:46 05/07/2014Месси, Балотелли и Озил поддержали бразильского форварда Неймара, получившего травму позвоночника на ЧМ-2014Футболисты сборных Аргентины и Италии Лионель Месси и Марио Балотелли в социальных сетях Twitter и Facebook выразили поддержку получившему травму позвоночника нападающему команды Бразилии Неймару.
09:34 05/07/2014Мундиаль-2014: сборные Германии и Бразилии встретятся в полуфиналеСборная Бразилии одержала победу над командой Колумбии в четвертьфинале домашнего чемпионата мира по футболу.
18:14 04/07/2014Страсти вокруг ЧМ-2014: FIFA грозит дисквалифицировать сборную Нигерии по футболу из-за нигерийского министраМеждународная федерация футбольных ассоциаций (FIFA) грозит дисквалифицировать сборную Нигерии за вмешательство государства в дела национальной федерации футбола.
14:42 04/07/2014Руководство FIFA обиделось на критику и запретила пускать Марадону на VIP-секторы стадионов ЧМ-2014Международная федерация футбола проинструктировала службы безопасности стадионов Чемпионата мира-2014 в Бразилии не пропускать на VIP-секторы бывшего футболиста сборной Аргентины Диего Марадону.
14:05 04/07/2014Сильвио Берлускони заявил о потере €35 млн. из-за неудачной игры Балотелли на чемпионате мира в БразилииПрезидент футбольного клуба «Милан» Сильвио Берлускони заявил, что неудачная игра нападающего Марио Балотелли на чемпионате мира в Бразилии обошлась клубу в 35 млн.