12:11 14/10/2020Անտոնիո Ֆլորեսը չի շարունակի աշխատանքը Հայաստանի Մ-21 հավաքականումԵվրոպայի մինչև 21 տարեկանների 2021 թ. առաջնության ընտրական փուլի՝ երեկ կայացած Շվեդիա-Հայաստան (10:0) հանդիպումից հետո Հայաստանի մինչև 21 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչ Անտոնիո Ֆլորեսը...
18:34 13/10/2020Հաստատվել է ըմբշամարտի աշխարհի առաջնության ժամկետներըԸմբշամարտի միացյալ աշխարհի /UWW/ գործկոմը հաստատել է 2020թ․ մեծահասակների աշխարհի առաջնության ծրագրերը, որը ազգային ֆեդերացիաների որոշման արդյունքն է։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Նոյեմբերի 6-ին...
18:18 13/10/2020Հաստատվել է Էստոնիա-Հայաստան հանդիպումը սպասարկող մրցավարների կազմըՀոկտեմբերի 14-ին՝ Էստոնիայի մայրաքաղաք Տալլինում, կկայանա ՈւԵՖԱ Ազգերի Լիգայի C լիգայի 2-րդ խմբի չորրոդ մրցափուլի Էստոնիա-Հայաստան հանդիպումը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։...
22:01 11/10/2020Հայաստանի հավաքականը խաղաց սև թևկապերովՀայաստան-Վրաստան հանդիպումն ավարտվեց 2։2 հաշվով։
15:39 11/10/2020Գևորգ Ղազարյանը Հայաստան-Վրաստան հանդիպմանը չի մասնակցիՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ֆեյսբուքյան էջում ներկայացված է Հայաստանի ազգային հավաքականի խաղային համարները Վրաստանի դեմ խաղում։ Նշվում է, որ վնասվածքի պատճառով հայտացուցակից բացակայում է Գևորգ...
20:03 10/10/2020Խոակին Կապառոս. Ազգային հավաքականը հասկանում է՝ պետք է ուրախություն պատճառեն մեր հայրենակիցիներին«Իհարկե, բարդ իրավիճակ է ստեղծվել, բայց ամեն դեպքում մեր ֆուտբոլիստները համախմբված են, քաջ գիտացում են համախմբած լինելու կարևորությունը»,- ՈւԵՖԱ Ազգերի լիգայի C լիգայի երկրորդ խմբի երրորդ տուրի...
19:47 10/10/2020Կփորձենք վաղը նրանց անակնկալի բերել. Հենրիխ Մխիթարյանը՝ Հայաստան-Վրաստան հանդիպման մասին«Մենք փորձում ենք օգնել ցանկացած ֆուտբոլիստի, ով հանդես կգա հավաքականում, ով կմիանա մեզ, քանի որ սա մի ընտանիք է։ Փորձում ենք անել առավելագույնը, որպեսզի մերվեն մեր ընտանիքում, կարողանան իրենց...
19:45 10/10/2020Բիչախչյանը լավ տպավորություն է թողել Հենրիխ Մխիթարյանի վրա«Առաջին անգամ եմ մարզվում Վահան Բիչախչյանի հետ։ Շատ լավ տպավորություն է թողել, տաղանդավոր ֆուտբոլիստ է, հույս ունեմ՝ իր վրա ավելի շատ կաշխատի ու կկարողանա էլ ավելի բարձր մակարդակով հանդես գալ»,-...
13:30 10/10/2020Հայաստանի ազգային հավաքականն արդեն Լեհաստանում էՀայաստանի ազգային հավաքականը ժամանել է Լեհաստանի Կատովիցե քաղաք: ՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի C լիգայի երկրորդ խմբի երրորդ տուրի Հայաստան-Վրաստան հանդիպումը կկայանա Կատովիցեից մոտ 20 կմ հեռավորության վրա...
11:57 10/10/2020«Հայաստանի պաշտպաննե՛ր, մեր անպարտելի զինվորնե՛ր, մենք կանգնած ենք ձեր կողքին»Հաղթական մենամարտից հետո Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Բաչկովը ռինգ է դուրս եկել հատուկ շապիկով
01:46 10/10/2020«Ռոման» արցախցի երեխաների համար մարզագույք է ուղարկելԻտալական «Ռոմա» ֆուտբոլային ակումբը, որտեղ հանդես է գալիս Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, անմասն չի մնացել հումանիտար աջակցությունից և արցախցի երեխաների համար 117 փաթեթ...
19:22 09/10/2020ՀՖՖ-ն SOCAR ընկերության ռազմատենչ կեցվածքի կապակցությամբ դիմել է ՈՒԵՖԱ-ինՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը դիմել է ՈՒԵՖԱ-ի գլխավոր քարտուղար Թեոդորոս Թեոդորիդիսին՝ խնդրելով քննարկել ադրբեջանական SOCAR ընկերության՝ ՈՒԵՖԱ-ի հովանավորներից մեկը...
19:08 09/10/2020Ազգային հավաքականն անցկացրեց նախավերջին մարզումը Լեհաստան մեկնելուց առաջՏակտիկական վարժություններ, առանձին աշխատանք պաշտպանության և հարձակման վրա, խաղ փոքր տարածության մեջ, երկկողմանի խաղ: Հայաստանի ազգային հավաքականն անցկացրեց նախավերջին մարզումը Լեհաստան մեկնելուց...
17:25 08/10/2020ՀՖՖ-ն SOCAR ընկերության ռազմատենչ կեցվածքի կապակցությամբ դիմել է ՈՒԵՖԱ-ինՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը դիմել է ՈՒԵՖԱ-ի գլխավոր քարտուղար Թեոդորոս Թեոդորիդիսին՝ խնդրելով քննարկել ադրբեջանական SOCAR ընկերության՝ ՈՒԵՖԱ-ի հովանավորներից մեկը...
12:47 08/10/2020Արոնյանը և Կարուանան 7-ական միավորով գլխավորում են աղյուսակըԵրեկ տեղի է ունեցել Altibox Norway Chess մրցաշարի 3-րդ տուրը, որում Լևոն Արոնյանը սև խաղաքարերով առավելության է հասել Դուդա Յան Քշիշտոֆի նկատմամբ։ Աշխարհի չեմպիոն Մագնուս Կարլսենը հաղթել է նորվեգացի...
21:58 07/10/2020Ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստները հյուրընկալել են արցախցի երեխաներինՀայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստներն այսօր հյուրընկալել էին Արցախից Երևան տեղափոխված և «Ուրարտու» ակումբում հանգրվանած երեխաներին: Այս մասին տեղեկանում ենք Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի...
22:15 06/10/2020ՈՒԵՖԱ-ն փոխել է Հայաստան-Վրաստան անցկացման վայրըՀոկտեմբերի 11-ին նախատեսված Ազգերի լիգայի Հայաստան-Վրաստան հանդիպման վայրը փոխվել է ՈՒԵՖԱ-ի նախաձեռնությամբ։ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ հանդիպումը կկայանա նույն օրը Լեհաստանի...
01:10 04/10/2020Վահան Բիչախչյանը Սլովակիայի առաջնությունում խփած գոլը նվիրել է հայ զինվորինՀայաստանի հավաքականի և «Ժիլինայի» կիսապաշտպան Վահան Բիչախչյանը գոլի հեղինակ է դարձել Սլովակիայի առաջնության 9-րդ տուրի «Դունայսկա Ստրեդա» ակումբի դեմ խաղում (4-1)։ Բիչախչյանն իր խփած գոլը նվիրել է...
09:42 03/10/2020Հայաստան-Ալբանիա հանդիպումը կանցկացվի առանց հանդիսականներիՀայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիան հայտնում է. «Հաշվի առնելով ՈՒԵՖԱ-ի Սուպերգավաթի՝ սեպտեմբերի 24-ին` Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում անցկացված հանդիպման փորձը, ՈՒԵՖԱ-ի Գործադիր կոմիտեն որոշում է...

13:53 20/07/2012Valencia confirm preliminary agreement with Real Madrid for GagoValencia has confirmed that a "preliminary agreement" has been reached with both Real Madrid and Fernando Gago over a transfer to Mestalla.
13:43 20/07/2012Agent confirms Simplicio rescissionFabio Simplicio rescinded his contract with Roma and is now free to move to Japan, confirms his agent, according to Football Italia.
19:15 19/07/2012Armenian chess players in VarnaArmenian GM Giorgi Bagaturov (Georgia) has scored 5.5 points out of 7 and is currently in second place at Open Chess Tournament Varna.
19:11 19/07/2012Ashot Parvanyan, Ani Ivanyan win European Youth CupArmenia’s Ashot Parvanyan and Ani Ivanyan (coach David Hunanyan) won the European Youth Cup hosted by Kutaisi, Georgia in U12 Boys and Girls Groups, website of Armenian Chess Federation reported.
18:47 19/07/2012Yuri Dokhoyan named World’s Best Women’s CoachYuri Dokhoyan, longtime coach of Russian women’s national team has been named World’s Best Women’s Coach 2011 by the FIDE Trainer's Commission, website of Armenian Chess Federation reported.
17:00 19/07/2012Pato staying at MilanAfter Zlatan Ibrahimovic and Thiago Silva’s sale to Paris Saint-Germain, Alexandre Pato’s agent has moved to reassure fans that he will remain at Milan, Football Italia reported.
15:34 19/07/2012Barcelona sign Agostinho Ca and Edgar IeFC Barcelona confirm they have reached an agreement with Sporting Clube de Portugal for the incorporation of Portuguese youth internationals Agostinho Ca (19) and Edgar Ie (18) for Barca B.
14:46 19/07/2012Gago closing on Valencia switchFernando Gago's agent has indicated that the Real Madrid midfielder is closing in on a move to Valencia, ESPN reported.
14:35 19/07/2012Luka Modric can leave Tottenham for right price, says Villas-BoasTottenham boss Andre Villas-Boas has warned Manchester United, Real Madrid and Paris Saint-Germain they must pay the full asking price for Luka Modric to prise the playmaker away from White Hart Lane...
16:35 18/07/2012Armenian chess payers in VarnaArmenian GM Giorgi Bagaturov (Georgia) has scored 5 points out of 6 at an open chess tournament hosted by Varna, Bulgaria.
16:30 18/07/2012Arshak Petrosian wins World’s Best Trainer titleGM Arshak Petrosian has been named World’s Best Trainer 2011 by FIDE Trainer's Commission and has been awarded Mikhail Botvinnik medal.
15:00 18/07/2012Gunners agree deal for M'Baye Niang with CaenArsenal have agreed a fee with Caen for hot-shot M'Baye Niang, but face competition from Manchester City for his signature, Sky Sports reported.
19:02 17/07/2012FIDE Women Grand Prix: Danielian, Mkrtchian tie gameElina Danielian and Lilit Mkrtchian tied their first round game at FIDE Women Grand Prix in Jermuk. They will face Czyuy Venczyun and Hou Yifan respectively in the second round.
18:21 17/07/2012Armenian chess players in VarnaArmenian GM Giorgi Bagaturov (Georgia) has scored 4 points out of 4 and together with 3 other participants leads an open chess tournament hosted by Varna, Bulgaria.
17:52 17/07/2012Sergey Kasparov finishes second in BergamoArmenian GM Sergey Kasparov (Belarus) scored 4.5 points out of 6 and finished in second place among 56 participants at an open chess tournament hosted by Bergamo, Italy.
17:44 17/07/2012Evgeniya Doluhanova wins in AarhusWith no defeat, she scored 7.5 points out of 9 and took first prize.
16:22 17/07/2012AC Milan reject Santos offerAC Milan have rejected an offer from Brazilian club Santos for 28-year-old forward Robinho which would have given the Italian side up-and-coming goalkeeping sensation Rafael.
14:00 17/07/2012President Serzh Sargsyan attends official opening ceremony of Women Grand Prix in JermukThe President of the Republic of Armenia, President of the Armenian Chess Federation Serzh Sargsyan conducted a working visit to Vayots Dzor marz Monday.
17:43 16/07/2012Van Persie to hold talks with ArsenalRobin van Persie returns to Arsenal on Monday following his summer break and Sky Sports understands he will hold talks with the club.
16:27 16/07/2012Capello to head Russian football teamItalian Fabio Capello will be signed as the new Russia's head coach shortly, the Russian Football Union said Monday, according to RT.