11:50 23/10/2020ՈւԵՖԱ-ն պատժել է ադրբեջանական ակումբին ռազմական ողջույնի համարԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը՝ ՈւԵՖԱ-ն, պատժել է ադրբեջանական «Ղարաբաղ» ֆուտբոլային ակումբին՝ լեհական «Լեգիայի» դեմ Եվրոպական լիգայի փլեյ-օֆֆ փուլի խաղում ռազմական ողջույն...
19:37 22/10/2020ՀՖՖ-ն և Տալլինի «Արարատ» ակումբը նվերներ են բաժանել արցախցի երեխաներինՀՖՖ հրահանգիչները, կանանց Հայաստանի ազգային և Մ-19 հավաքականի ֆուտբոլիստուհիներն այցելել են «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբում հանգրվանած արցախցի երեխաներին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ մամուլի...
18:55 21/10/2020Բուդապեշտում կտրվի «Մեծ սաղավարտի» ստուգատեսի մեկնարկըԿորոնավիրուսի համաճարակի ի հայտ գալուց հետո ձյուդոյում դադարեցին միջազգային առկա մրցաշարերը։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ «Եվ ահա Բուդապեշտում, հոկտեմբերի 23-ին, կտրվի «Մեծ սաղավարտի» «առերես»...
18:08 21/10/2020Փոփոխություն է տեղի ունեցել Vbet Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի խաղացանկումԻնչպես տեղակացնում է ՀՖՖ մրցումների կազմակերպման և անցկացման բաժինը, Vbet Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի խաղացանկում տեղի է ունեցել փոփոխություն: 9-րդ մրցափուլի՝ հոկտեմբերի 26-ին կայանալիք...
23:46 20/10/2020ՈՒԵՖԱ-ն արգելել է Հայատանում և Ադրբեջանում հանդիպումների անցկացումըԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միության (ՈՒԵՖԱ) գործադիր կոմիտեն արգելել է ակումբների և ազգային հավաքականների հանդիպումները Հայաստանում և Ադրբեջանում՝ Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական...
19:31 20/10/2020Սոն Հյոն Մինը կստանա 150.000 եվրո․ «Տոտենհեմ»-ի հետ նոր պայմանագիր է կնքվելԼոնդոնի «Տոտենհեմը» մտադիր է նոր պայմանագիր առաջարկել թիմի հարձակվող Սոն Հյոն Մինին, տեղեկացնում է The Daily Mail-ը: Նշվում է, որ Սոնը շաբաթական կստանա 150.000 եվրո (այժմ ՝ 140.000 եվրո): Կորեացու...
18:09 20/10/2020«Ուրարտուն» 10 միավորով գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակըVbet Հայաստանի պրեմիեր լիգայի 8-րդ տուրում «Ուրարտուն» 1։0 հաշվով հաղթել է «Վանին» և 10 միավորով գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ 9-րդ տուրի հանդիպումները...
18:02 20/10/2020Եվրոպայի սամբոյի առաջնությունը չեղարկվել էԵվրոպայի սամբոյի առաջնությունը, որը պետք է անցկացվեր Եկատերինբուրգում, նոյեմբերի վերջին, չեղյալ է հայտարարվել աշխարհում և Ռուսաստանում համաճարակաբանական իրավիճակի վատթարացման պատճառով: Այս մասին...
17:50 17/10/2020Վաղը ֆուտբոլիստները դաշտ դուրս կգան Artsakh Strong գրությամբ մարզաշապիկներով«Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբի անդամները վաղը մարզադաշտ դուրս կգան Artsakh Strong գրությամբ մարզաշապիկներով։ Այդ մասին տեղեկանում ենք ՖԱ-ի ֆեյսբուքյան էջից։ Հայաստանի Պրեմեր լիգայի 9-րդ տուրի...
00:17 17/10/2020Լևոն Արոնյանը հաղթել է Մագնուս ԿարլսենինAltibox Norway Chess մրցաշարի վերջին տուրում Լևոն Արոնյանը Սև խաղաքարերով փայլուն հաղթանակ է տոնել Աշխարհի չեմպիոն Մագնուս Կարլսենի նկատմամբ: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան։
19:35 16/10/2020Չինաստանի բիաթլոնի և դահուկային սպորտի ազգային կենտրոննների շինարարությունն ավարտվել էԱվարտվել է Չինաստանի բիաթլոնի և դահուկային սպորտի ազգային կենտրոննների շինարարությունը։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Դրանք «Պեկին-2022» ձմեռային օլիմպիական և պարալիմպիկ խաղերի մրցասպարեզներն են:...
18:41 16/10/2020Լևոն Արոնյանը մրցել է նորվեգացի Արյան Տարիի հետ ոչ-ոքի արդյունքովՆորվեգիայի Ստավանգերում շարունակվող Altibox Norway Chess մրցաշարում կայացել են 9-րդ տուրի հանդիպումները։ Հաայստանցի Լևոն Արոնյանը մրցել է նորվեգացի Արյան Տարիի հետ: Դասական պարտիան ավարտվել է...
18:35 16/10/2020Տեղի է ունեցել ՀՖՖ կարգապահական և էթիկայի կոմիտեի հերթական նիստըՀոկտեմբերի 16-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կարգապահական և էթիկայի կոմիտեի հերթական նիստը` ՀՖՖ Կարգապահական և էթիկայի կոմիտեի նախագահ Ռուբեն Սինոյանի նախագահությամբ: Այս մասին...
19:49 15/10/2020Եվս երեք օլիմպիական մարզահամալիրներ կբացվենՏոկիոյի իշխանությունները հայտարարել են ևս երեք օլիմպիական մարզահամալիրների բացման մասին: Խոսքը թիավարության Կասաի» ջրանցքի, ջրային մարզաձևերի կենտրոնի և «Օի» մարզադաշտի մասին է, որը հյուրընկալելու է...
18:17 15/10/2020ՄՕԿ-ը քննարկում է օլիմպիական խաղերի ծրագրից ծանրամարտը հանելու հարցըՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն քննարկում է Փարիզում 2024թ. անցկացվելիք օլիմպիական խաղերի ծրագրից ծանրամարտը հանելու հարցը: Այս մասին հայտնում է ՄՕԿ-ի մամուլի ծառայությունը, փոխանցում է ՀԱՕԿ-ը։ Դա...
18:06 15/10/2020Էստոնիա-Հայաստան հանդիպումն ավարտվեց ոչ-ոքիՀոկտեմբերի 14-ին՝ Էստոնիայի մայրաքաղաք Տալլինի «Ա Լը Կոք» մարզադաշտում, կայացել է ՈՒԵՖԱ Ազգերի Լիգայի C լիգայի երկրորդ խմբի չորրորդ մրցափուլի Էստոնիա-Հայաստան հանդիպումը։Այս մասին տեղեկանում ենք...
18:28 14/10/2020Մեր ազգը, մեր սփյուռքը, միավորված հանուն խաղաղության․Հ․Մխիթարյան«Մեր ազգը, մեր սփյուռքը, միավորված հանուն խաղաղության»,- թվիթերյան էջում գրել է Մխիթարյանը։
18:23 14/10/2020Հայաստանի ազգային հավաքականն այցելել է Տալլինի հայկական եկեղեցիՀոկտեմբերի 14-ին Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստներն այցելել են Էստոնիայի մայրաքաղաք Տալլինի հայկական եկեղեցի: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ Այստեղ նրանց դիմավորել են...
18:20 14/10/2020ՀՖՖ մանկապատանեկան ֆուտբոլի առաջնությունների մեկնարկը հետաձգվում էՀաշվի առնելով ՀՀ-ում COVID-19 վիրուսի ռեկորդային աճը, ինչպես նաև հիմք ընդունելով ՀՀ Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը այսօրվա հայտարարված հանրակրթական ուսումնական...
12:17 14/10/2020Էստոնիայում բնակվող հայ երկրպագուները չեն կարող մուտք գործել մարզադաշտՏալլինում այսօր կկայանա ՈւԵՖԱ Ազգերի Լիգայի C լիգայի 2-րդ խմբի չորրոդ մրցափուլի Էստոնիա-Հայաստան հանդիպումը։

16:39 30/07/2012Casillas: We need to help out KakaReal Madrid captain Iker Casillas has called on his team-mates to pull together to help Kaka through a difficult period of his career, Goal.com reported.
15:20 30/07/2012Arthur Ayvazyan drops out of London OlympicsArthur Ayvazyan, Armenian shooter representing Ukraine, dropped out of London Olympics, failing to pass the elimination round.
15:46 28/07/2012Hovhannes Davtyan sends the Azerbaijani back to BakuToday Armenian judoist Hovhannes Davtyan took victory in his second fight as well. The rival of Davtian in the 1/16 final was Azerbaijani Ilgar Mushkiev.
14:52 28/07/2012Tigran Petrosian in KavalaOlympic champion Tigran L. Petrosian has 3,5 points after 4 rounds at the open in Kavala, Greece. He is only half a point behind the leader - GM Shekhar Surya Ganguly (India). You can follow the...
14:43 28/07/2012Movsesian and Melkumyan in BielArmenian GMs Sergei Movsesian and Hrant Melkumyan have 4 points each after 5 rounds at the open that is being held in Biel, Switzerland.
18:52 27/07/2012Sergei Movsesian and Hrant Melkumyan in BielArmenian GM Hrant Melkumyan has scored 3,5 points after 4 rounds at the open in Biel, Switzerland. He is only half a point behind the leader - GM Ivan Saric (Croatia). Armenian GM Sergei Movsesian...
18:42 27/07/2012Tigran L. Petrosian in KavalaOlympic champion Tigran L. Petrosian has scored 2 points out of 2 and is leading together with a group of other participants at the open in Kavala, Greece, reports the official site of the Armenian...
15:40 26/07/2012Changes in Armenian highest league playlistIn the playlist of the Armenian Football league changes have taken place. The “Impuls” – “Mika” meeting which was to be held in “Aig” stadium has been moved and will be held in “Arnar” stadium in...
19:35 25/07/2012Lilit Mkrtchyan lost to Zhao XueLIlit Mkrtchyan lost to Zhao Xue on the 8th round at Women’s Grand Prix in Jermuk. Lahno Kateryna took victory over Koneru Humpy, Hou Yifan over Ruan Lufei. The Ju Wenjun - Munguntuul Batkhuyag game...
13:36 25/07/2012Hrant Melkumyan, Sergei Movsesian in Biel FestivalGM Hrant Melkumyan scored 5 points out of 7 and took the 3rd prize at Chess960 (Fischer Chess) Tournament that was held within the framework of Biel Festival.
16:55 24/07/2012Movsesian and Melkumyan took victoriesArmenian GMs Sergei Movsesian and Hrant Melkumyan took victories in the first round of the great open that is being held in Biel, Switzerland, the Armenian chess federation reports.
15:13 24/07/201211-year-old Samuel Sevian took the first place11-year-old Armenian chess player Samuel Sevian having no defeat and scoring 7 points out of 9 took the first prize at the 20th Metropolitan Tournament that was held in Los Angeles, USA.
17:39 23/07/2012150,000 free condoms are on offer to sex-mad athletes at the London OlympicsA record 150,000 free condoms are on offer to sex-mad athletes at the London Olympics, the mirror.co.uk says.
13:16 23/07/2012Edward Mnatsakanian – Armenian Senior Champion 2012IM Eduard Mnatsakanian became Armenian Senior Champion 2012. He scored 6 points out of 7 and shared 1-2 places together with Anushavan Arakelyan at the championship that was held in Yerevan. In the...
14:47 21/07/2012Suzan Mouradian becomes Women's Champion of LebanonSuzan's sister, WIM Knarik Mouradian, was half a point behind Suzan and became Women's Vice-Champion of Lebanon.
14:45 21/07/2012Bagaturov finishes in third placeArmenian GM Giorgi Bagaturov (Georgia) scored 7 points out of 9 and shared 2-4 places at International Open Chess Tournament Varna.
14:34 21/07/2012Sergei Movsesian, Hrant Melkumyan to play in BielArmenian GMs Sergei Movsesian and Hrant Melkumyan will participate in a traditional large open in Biel, Switzerland from July 23 to August 3.
18:39 20/07/2012Armenian chess players at Varna openWith 6.5 points out of 8, Armenian GM Giorgi Bagaturov (Georgia) is currently in second place at Open Chess Tournament Varna.
18:12 20/07/2012Maria Gevorgyan becomes European championArmenian chess player Maria Gevorgyan won European Girl's Champion’s title in U18 group at the Continental Rapid Championship in Banja Vrucica, Bosnia & Herzegovina.
16:50 20/07/2012Three clubs bid for Van PersieArsenal's Robin van Persie is in high demand - Manchester United, Manchester City and Italian side Juventus have all made bids to buy the striker, BBC Sport reported.