11:50 23/10/2020ՈւԵՖԱ-ն պատժել է ադրբեջանական ակումբին ռազմական ողջույնի համարԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը՝ ՈւԵՖԱ-ն, պատժել է ադրբեջանական «Ղարաբաղ» ֆուտբոլային ակումբին՝ լեհական «Լեգիայի» դեմ Եվրոպական լիգայի փլեյ-օֆֆ փուլի խաղում ռազմական ողջույն...
19:37 22/10/2020ՀՖՖ-ն և Տալլինի «Արարատ» ակումբը նվերներ են բաժանել արցախցի երեխաներինՀՖՖ հրահանգիչները, կանանց Հայաստանի ազգային և Մ-19 հավաքականի ֆուտբոլիստուհիներն այցելել են «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբում հանգրվանած արցախցի երեխաներին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ մամուլի...
18:55 21/10/2020Բուդապեշտում կտրվի «Մեծ սաղավարտի» ստուգատեսի մեկնարկըԿորոնավիրուսի համաճարակի ի հայտ գալուց հետո ձյուդոյում դադարեցին միջազգային առկա մրցաշարերը։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ «Եվ ահա Բուդապեշտում, հոկտեմբերի 23-ին, կտրվի «Մեծ սաղավարտի» «առերես»...
18:08 21/10/2020Փոփոխություն է տեղի ունեցել Vbet Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի խաղացանկումԻնչպես տեղակացնում է ՀՖՖ մրցումների կազմակերպման և անցկացման բաժինը, Vbet Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի խաղացանկում տեղի է ունեցել փոփոխություն: 9-րդ մրցափուլի՝ հոկտեմբերի 26-ին կայանալիք...
23:46 20/10/2020ՈՒԵՖԱ-ն արգելել է Հայատանում և Ադրբեջանում հանդիպումների անցկացումըԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միության (ՈՒԵՖԱ) գործադիր կոմիտեն արգելել է ակումբների և ազգային հավաքականների հանդիպումները Հայաստանում և Ադրբեջանում՝ Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական...
19:31 20/10/2020Սոն Հյոն Մինը կստանա 150.000 եվրո․ «Տոտենհեմ»-ի հետ նոր պայմանագիր է կնքվելԼոնդոնի «Տոտենհեմը» մտադիր է նոր պայմանագիր առաջարկել թիմի հարձակվող Սոն Հյոն Մինին, տեղեկացնում է The Daily Mail-ը: Նշվում է, որ Սոնը շաբաթական կստանա 150.000 եվրո (այժմ ՝ 140.000 եվրո): Կորեացու...
18:09 20/10/2020«Ուրարտուն» 10 միավորով գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակըVbet Հայաստանի պրեմիեր լիգայի 8-րդ տուրում «Ուրարտուն» 1։0 հաշվով հաղթել է «Վանին» և 10 միավորով գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ 9-րդ տուրի հանդիպումները...
18:02 20/10/2020Եվրոպայի սամբոյի առաջնությունը չեղարկվել էԵվրոպայի սամբոյի առաջնությունը, որը պետք է անցկացվեր Եկատերինբուրգում, նոյեմբերի վերջին, չեղյալ է հայտարարվել աշխարհում և Ռուսաստանում համաճարակաբանական իրավիճակի վատթարացման պատճառով: Այս մասին...
17:50 17/10/2020Վաղը ֆուտբոլիստները դաշտ դուրս կգան Artsakh Strong գրությամբ մարզաշապիկներով«Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբի անդամները վաղը մարզադաշտ դուրս կգան Artsakh Strong գրությամբ մարզաշապիկներով։ Այդ մասին տեղեկանում ենք ՖԱ-ի ֆեյսբուքյան էջից։ Հայաստանի Պրեմեր լիգայի 9-րդ տուրի...
00:17 17/10/2020Լևոն Արոնյանը հաղթել է Մագնուս ԿարլսենինAltibox Norway Chess մրցաշարի վերջին տուրում Լևոն Արոնյանը Սև խաղաքարերով փայլուն հաղթանակ է տոնել Աշխարհի չեմպիոն Մագնուս Կարլսենի նկատմամբ: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան։
19:35 16/10/2020Չինաստանի բիաթլոնի և դահուկային սպորտի ազգային կենտրոննների շինարարությունն ավարտվել էԱվարտվել է Չինաստանի բիաթլոնի և դահուկային սպորտի ազգային կենտրոննների շինարարությունը։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Դրանք «Պեկին-2022» ձմեռային օլիմպիական և պարալիմպիկ խաղերի մրցասպարեզներն են:...
18:41 16/10/2020Լևոն Արոնյանը մրցել է նորվեգացի Արյան Տարիի հետ ոչ-ոքի արդյունքովՆորվեգիայի Ստավանգերում շարունակվող Altibox Norway Chess մրցաշարում կայացել են 9-րդ տուրի հանդիպումները։ Հաայստանցի Լևոն Արոնյանը մրցել է նորվեգացի Արյան Տարիի հետ: Դասական պարտիան ավարտվել է...
18:35 16/10/2020Տեղի է ունեցել ՀՖՖ կարգապահական և էթիկայի կոմիտեի հերթական նիստըՀոկտեմբերի 16-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կարգապահական և էթիկայի կոմիտեի հերթական նիստը` ՀՖՖ Կարգապահական և էթիկայի կոմիտեի նախագահ Ռուբեն Սինոյանի նախագահությամբ: Այս մասին...
19:49 15/10/2020Եվս երեք օլիմպիական մարզահամալիրներ կբացվենՏոկիոյի իշխանությունները հայտարարել են ևս երեք օլիմպիական մարզահամալիրների բացման մասին: Խոսքը թիավարության Կասաի» ջրանցքի, ջրային մարզաձևերի կենտրոնի և «Օի» մարզադաշտի մասին է, որը հյուրընկալելու է...
18:17 15/10/2020ՄՕԿ-ը քննարկում է օլիմպիական խաղերի ծրագրից ծանրամարտը հանելու հարցըՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն քննարկում է Փարիզում 2024թ. անցկացվելիք օլիմպիական խաղերի ծրագրից ծանրամարտը հանելու հարցը: Այս մասին հայտնում է ՄՕԿ-ի մամուլի ծառայությունը, փոխանցում է ՀԱՕԿ-ը։ Դա...
18:06 15/10/2020Էստոնիա-Հայաստան հանդիպումն ավարտվեց ոչ-ոքիՀոկտեմբերի 14-ին՝ Էստոնիայի մայրաքաղաք Տալլինի «Ա Լը Կոք» մարզադաշտում, կայացել է ՈՒԵՖԱ Ազգերի Լիգայի C լիգայի երկրորդ խմբի չորրորդ մրցափուլի Էստոնիա-Հայաստան հանդիպումը։Այս մասին տեղեկանում ենք...
18:28 14/10/2020Մեր ազգը, մեր սփյուռքը, միավորված հանուն խաղաղության․Հ․Մխիթարյան«Մեր ազգը, մեր սփյուռքը, միավորված հանուն խաղաղության»,- թվիթերյան էջում գրել է Մխիթարյանը։
18:23 14/10/2020Հայաստանի ազգային հավաքականն այցելել է Տալլինի հայկական եկեղեցիՀոկտեմբերի 14-ին Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստներն այցելել են Էստոնիայի մայրաքաղաք Տալլինի հայկական եկեղեցի: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ Այստեղ նրանց դիմավորել են...
18:20 14/10/2020ՀՖՖ մանկապատանեկան ֆուտբոլի առաջնությունների մեկնարկը հետաձգվում էՀաշվի առնելով ՀՀ-ում COVID-19 վիրուսի ռեկորդային աճը, ինչպես նաև հիմք ընդունելով ՀՀ Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը այսօրվա հայտարարված հանրակրթական ուսումնական...
12:17 14/10/2020Էստոնիայում բնակվող հայ երկրպագուները չեն կարող մուտք գործել մարզադաշտՏալլինում այսօր կկայանա ՈւԵՖԱ Ազգերի Լիգայի C լիգայի 2-րդ խմբի չորրոդ մրցափուլի Էստոնիա-Հայաստան հանդիպումը։

15:35 09/09/2014МОК готов учесть интересы шотландских спортсменов на Олимпиаде-2016 в случае обретения Шотландией независимостиМеждународный олимпийский комитет (МОК) заявляет о готовности учесть интересы шотландских спортсменов на Олимпиаде 2016 года в Рио-де-Жанейро, если Шотландия станет независимой.
12:52 06/09/2014Скандал в мире спорта: Победивший на юношеской Олимпиаде борец сборной Азербайджана занизил свой возраст на 6 летОтметим, что ранее Азербайджан уже уличали в попытке улучшить спортивные достижения путем фальсификаций и коррупции.
17:37 30/08/2014В результате обстрела серьезно пострадала база донецкого футбольного клуба «Шахтер»Тренировочная база донецкого футбольного клуба «Шахтер» – «Кирша» – серьезно пострадала в результате обстрела в ночь на субботу, 30 августа.
16:26 16/08/2014Впервые в истории: на Чемпионате Европы по легкой атлетике в забеге одновременно участвовали сестры-тройняшкиСпортсменки из Эстонии – 28-летние сестры-тройняшки Лейла, Лийна и Лили Луйк – сегодня финишировали в марафонском забеге на Чемпионате Европы по легкой атлетике, который проходит в швейцарском Цюрихе.
15:29 11/08/2014Каспаров и Илюмжинов вступают в схватку за кресло президента ФИДЕВ норвежском городе Тромсе, где в настоящее время проходит Всемирная шахматная олимпиада, сегодня состоятся выборы нового главы Всемирной шахматной федерации (ФИДЕ).
10:37 10/08/2014Президенты Армении, России и Азербайджана посетили международный турнир по боевому самбо «ПЛОТФОРМА S-70» в СочиНакануне президенты России, Армении и Азербайджана – Владимир Путин, Серж Саргсян и Ильхам Алиев – вместе посетили международный турнир по боевому самбо «ПЛОТФОРМА S-70».
20:17 07/08/2014Названа причина возможного отказа Германии проводить матчи Евро-2020Германия может отозвать заявку на проведение матчей Евро-2020: тем самым немецкий футбольный союз (DFB) рассчитывает увеличить шансы на проведение Евро-2024.
20:03 05/08/2014Ровно через 2 года в Рио-де-Жанейро стартует Олимпиада-2016: МОК обнародовал календарь тестовых соревнованийДо начала Игр в Рио-де-Жанейро осталось ровно два года: 5 августа 2016 года на легендарном стадионе «Маракана» должна состояться церемония открытия Олимпиады-2016 – первой в истории, которая пройдет...
18:54 05/08/2014УЕФА не разрешил азербайджанскому клубу политизировать матч и выходить на поле в траурных повязкахУЕФА не разрешил азербайджанскому футбольному клубу «Карабах» выйти на игру с «Зальцбургом» в траурных повязках.
18:39 31/07/2014Легендарный иранский футболист Али Даеи отказался от выгодного предложения Азербайджана ради болельщиков своего клуба«Несмотря на то, что Азербайджан мне платил в пять раз больше, но я отверг их предложение и не поехал туда ради денег»,– об этом, как сообщает иранское информагентство «МЕХР», заявил главный тренер...
19:19 28/07/2014Бразильцы открестились от проблем при организации Олимпиады-2016 в Рио-де-ЖанейроОрганизаторы Олимпийских игр 2016 года, которые состоятся в Рио-де-Жанейро, заявили, что информация о многочисленных проблемах в подготовке не соответствует действительности.
14:57 25/07/2014FIFA выступила против бойкота Чемпионата мира в РоссииМеждународная федерация футбола (FIFA) выступила с заявлением касательно предложения бойкотировать Чемпионат мира 2018 года в России.
12:35 23/07/2014Встреча президента Ирана со спортсменами: Х. Роухани побеседовал и с футболистом армянского происхождения А. ТеймуряномПрезидент Ирана Хасан Роухани провел встречу с главами, тренерами федераций разных видов спорта, а также спортсменами, представляющими Иран на разных турнирах.
18:39 21/07/2014FIFA назвала лучший гол чемпионата мира в БразилииМеждународная федерация футбола на своем официальном сайте назвала самый красивый гол чемпионата мира в Бразилии.
20:15 17/07/2014Лионель Месси, Арьен Роббен и Криштиану Роналду – в списке претендентов на звание лучшего футболиста ЕвропыУЕФА объявил имена 10 претендентов на звание лучшего футболиста Европы сезона-2013/14, определенные по итогам опроса журналистов.
15:21 15/07/2014Главу FIFA Зеппа Блаттера удивило присуждение «Золотого мяча» Лионелю МессиГлава FIFA Зепп Блаттер заявил, что был удивлен тем, что нападающего сборной Аргентины Лионеля Месси признали лучшим игроком завершившегося в Бразилии чемпионата мира.
12:27 15/07/2014Кристина Фернандес де Киршнер: Не смотрела матчи ЧМ-2014, но горжусь сборной АргентиныПрезидент Аргентины Кристина Фернандес де Киршнер заявила, что гордится национальной сборной. Как передает championat.com, глава аргентинского государства приняла команду после её возвращения с...
19:00 14/07/2014Диего Марадона: Лионель Месси не заслужил «Золотой мяч»Легендарный аргентинский футболист Диего Марадона заявил, что нападающий сборной Аргентины Лионель Месси не должен был становиться обладателем приза «Золотой мяч».
13:09 14/07/2014Канцлер Германии Ангела Меркель сделала селфи с футболистами национальной сборнойПолузащитник сборной Германии Сами Хедира разместил на своей странице в социальной сети Facebook селфи с канцлером ФРГ Ангелой Меркель.
11:03 14/07/2014Лионель Месси, Мануэль Нойер и Хамес Родригес – лучшие футболисты ЧМ-2014 в БразилииАргентинский форвард Лионель Месси объявлен лучшим футболистом чемпионата мира по футболу в Бразилии: он получил так называемый «Золотой мяч».