20:30 01/09/2020Գվարդիոլան Մեսսիին խորհուրդ է տվել մնալ «Բարսելոնայում»«Մանչեսթեր Սիթիի» գլխավոր մարզիչ Խոսեպ Գվարդիոլան «Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսսիին խորհուրդ է տվել մնալ կատալոնական ակումբում ու այնտեղ թոշակի անցնել, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Հրապարակման...
17:37 01/09/2020Հայաստանի ազգային հավաքականը սկսել է մարզական հավաքըՍեպտեմբերի 5-ին և 8-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի ՈՒԵՖԱ Ազգերի Լիգայի C լիգայի 2-րդ խմբի առաջին և երկրորդ տուրերի հանդիպումները՝ նախ հյուրընկալվելով Հյուսիսային Մակեդոնիային, ապա Երևանում...
10:02 01/09/2020Հենրիխ Մխիթարյանը շնորհակալություն է հայտնել «Արսենալին» ու Արսեն ՎենգերինՀայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, որը խզել է պայմանագիրն «Արսենալի» հետ և հիմնական պայմանագիր կնքել «Ռոմայի» հետ, շնորհակալություն է հայտնել արդեն իր նախին թիմին։ «Ուրախ եմ...
21:42 31/08/2020Հենրիխ Մխիթարյանն արդեն պաշտոնապես «Ռոմայի» ֆուտբոլիստ էԼոնդոնի «Արսենալը» իր պաշտոնական էջում հայտնել է, որ կիսապաշտպան, Հայաստանի ազգային հավաքականի առաջատար Հենրիխ Մխիթարյանի հետ խզել է պայմանագիրը։ soccer.ru-ի հաղորդմամբ, հայտնում են, որ կողմերը...
19:21 31/08/2020Աղբյուր. «Մանչեսթեր Սիթին» պատրաստվում է ներկայացնել ՄեսսիինԱնգլիական «Մանչեսթեր Սիթին» պատրաստվում է ներկայացնել կատալոնական «Բարսելոնայի» առաջատար խաղացող Լիոնել Մեսսին։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին Թվիթերում գրել է լրագրող Մարսելո Բախլերը։ Նշվում է,...
18:45 31/08/2020Կայծակից 10 երիտասարդ ֆուտբոլիստներ են մահացելՈւգանդայում կայծակի հարվածից տասը երիտասարդ ֆուտբոլիստներ են մահացել։ Լետնա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է LADBible- ը՝ վկայակոչելով ոստիկանության ներկայացուցչին: Ամպրոպի ժամանակ նրանք եղել...
16:48 31/08/2020Վարազդատ Լալայանը դարձել է առցանց մրցաշարի հաղթողԾանրորդ Վարազդատ Լալայանը դարձել է Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիայի նախաձեռնությամբ անցկացված առցանց մրցաշարի հաղթող: ԿԳՄՍ փոխանցմամվ, որպես կազմակերպիչ երկիր հանդես է եկել Ուզբեկստանը, որի...
13:41 31/08/2020«Ինչպիսի խայտառակություն»Հայ և ռուս գրոսմայստերների արձագանքները՝ համաշխարհային օնլայն Օլիմպիադային
11:35 31/08/2020Մեսսիի հայրը պատրաստվում է բանակցել «Բարսելոնայի» հետ«Բարսելոնայի» ավագ Լիոնել Մեսիի հայրը՝ Խորխե Մեսսին, պատրաստվում է հանդիպել կատալոնական ակումբի նախագահ Խոսեպ Մարիա Բարտոմեուի հետ, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Բարտոմեուն արդեն պայմանավորվել է...
17:31 29/08/2020«Բարսելոնայի» ղեկավարները հրաժարվել են հանդիպել Մեսսիի հետ«Բարսելոնայի» ղեկավարությունը հրաժարվել է հանդիպել հարձակվող Լիոնել Մեսսիի հետ։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այդ մասին Թվիթերում գրել է լրագրող Գիյոմ Բալագեն։ Ըստ աղբյուրի, ֆուտբոլիստը փաստաբանների հետ...
16:35 29/08/2020«Բարսելոնան» Սուարեսին փոխարինող է գտելԻտալական «Լացիոյի» և Իտալիայի ազգային հավաքականի հարձակվող Չիրո Իմոբիլեն կարող է մարզական կարիերան շարունակել կատալոնական «Բարսելոնայում», փոխանցում է «Ռիա Նովոստի»-ն։ Նշվում է, որ 30-ամյա Իմոբիլեին...
15:00 29/08/2020Մեսսիի հայրը հայտնել է, որ որդին կխաղա «Մանչեսթեր Սիթիի» կազմումԹվում է, թե ավարտվում է Մեսսիի ՝ Անգլիա տեղափոխվելու էտապը. արգենտինացին պայմանագիր կկնքի «Մանչեսթեր Սիթիի» հետ, փոխանցում է sport.ru-ն։ Դա հայտնի է դարձել այն բանից հետո, երբ Մեսսիի հայրը սկսել է...
11:41 29/08/2020ՈւԵՖԱ-ի Սուպերգավաթը վտանգված է«Բավարիա»-«Սևրլիա» խաղը պետք է կայանա սեպտեմբերի 24-ին Բուդապեշտում
10:51 29/08/2020Աջակցել Հենրիկ ՄխիթարյանինՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախկին նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը կոչ է անում և խնդրում բոլոր իր համախոհներին և հայկական ֆուտբոլի բոլոր ազնիվ երկրպագուներին աջակցել Հենրիկ Մխիթարյանին։
09:14 29/08/2020Ռոնալդուն դուրս է մնում ՈՒԵՖԱ-ի Չեմպիոնների լիգայի կազմիցԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը (ՈՒԵՖԱ) պաշտոնական կայքում հրապարակել է Չեմպիոնների լիգայի վերջին խորհրդանշական հավաքականի կազմը, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Թուրինի «Յուվենտուսի»...
20:40 28/08/2020Հայաստանի շախմատի հավաքականը ի նշան բողոքի բոյկոտել է Հնդկաստանի հետ երկրորդ մրցախաղըՕնլայն Օլիմպիադայի 1/4 եզրափակչում Հայաստանի հավաքականի մրցակիցն էր Հնդկաստանի ընտրանին: 2,5 - 2,5 հաշվի ժամանակ մրցաշարի հարթակ հանդիսացող Chess.com կայքում առաջացել է տեխնիկական խնդիր, որի պատճառով...
20:18 28/08/2020ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Լիգայում «Շիրակը» պարտվեց «Ստյաուային» և լքեց պայքարը«Շիրակը» պարտվեց «Ստյաուային» և լքեց պայքարը։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ Օգոստոսի 27-ին՝ Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում, կայացել է ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Լիգայի որակավորման առաջին...
18:30 28/08/2020«Լոռի» ֆուտբոլային ակումբի կազմը համալրվել էՎանաձորի «Լոռի» ֆուտբոլային ակումբը նոր համալրում ունի կազմում:Այս մասին տեղեկացնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: Կարապետ Մանուկյանը համալրել է «Լոռին»։ 28-ամյա հարձակվողի վերջին ակումբը Երեւանի...
18:00 28/08/2020Հայ շախմատիստները 8։4 հաշվով հաղթեցին Հունաստանի թիմինՀայաստանի շախմատիստները շարունակում են պայքարը համաշխարհային առաջին առցանց օլիմպիադայում։ 1/ 8 եզրափակիչում մեր հավաքականը 8։4 հաշվով հաղթեց Հունաստանի թիմին։ Այսօր, օգոստոսի 28 -ին, օլիմպիադայի...

18:47 04/03/2014Нападающий сборной Армении Араз Озбилис из-за травмы может не сыграть в матче с РоссиейТехнический директор Федерации футбола Армении Вардан Минасян сообщил, что хавбек «Спартака» Араз Озбилис получил травму, которая может помешать ему сыграть в предстоящем товарищеском матче с Россией.
17:52 04/03/2014Роману Широкову очень понравилась сборная Армении – в особенности Мхитарян и вратарьПолузащитник сборной России Роман Широков накануне товарищеского матча со сборной Армении в интервью «Спорт-Экспресс» выразил свое отношение к сопернику и объяснил, почему его выбрали капитаном...
11:22 04/03/2014Сборная Армении отбыла в Краснодар на товарищеский матч с РоссиейНемногим ранее Национальная сборная Армении и футбольная делегация во главе с президентом Федерации футбола Армении Рубеном Айрапетяном специальным чартерным рейсом отбыли в РФ.
20:07 03/03/2014Почему сборной Армении особенно важна победа над командой России в матче 5 марта в Краснодаре? Ответил Юра МовсисянНападающий сборной Армении и московского «Спартака» Юра Мовсисян рассказал в интервью изданию «Советский спорт», почему победа над российской сборной особенно важна, и выразил надежду на то, что...
19:10 03/03/2014Российский фигурист Е.Плющенко успешно перенес операцию на позвоночникеОперация на позвоночнике известного российского фигуриста Евгения Плющенко завершилась успешно. Как передает радио «Голос России», возможно, фигурист уже во вторник встанет на ноги. «Операция...
12:19 03/03/2014Президент Армении С. Саргсян присутствовал на церемонии открытия 15-го индивидуального чемпионата Европы по шахматамПрезидент Армении, президент Федерации шахмат Армении Серж Саргсян сегодня в Национальном академическом театре оперы и балета имени А.Спендиаряна присутствовал на церемонии открытия 15-го...
20:08 01/03/2014Завен Игитян – чемпион. Сборная Армении по стрельбе завоевала путевки на юношеские Олимпийские игры НанкинеСборная Армении приняла участие в проходящем в эти дни в Москве Чемпионате Европы по стрельбе из пневматического оружия, в ходе которого разыгрывались путевки на летние юношеские Олимпийские игры...
14:45 26/02/2014С Дальнего Востока стартовала эстафета огня XI Паралимпийских зимних игрВ российском Владивостоке сегодня чемпион Приморья по пауэрлифтингу и армрестлингу Руслан Чуканов зажег факел эстафеты Паралимпийских игр-2014.
14:34 24/02/2014Президент России В. Путин вручил госнаграды и поблагодарил спортсменов за успехи на Олимпиаде в СочиПрезидент РФ Владимир Путин сегодня вручил государственные награды российским спортсменам, завоевавшим медали на Олимпийских играх в Сочи.
14:15 24/02/2014Футбольный клуб «Атлетико Мадрид» не стал помогать азербайджанской пропаганде даже за деньгиОднако во время игры ни траурных, ни даже обыкновенных черных повязок на руках футболистов «Атлетико» не оказалось.
20:15 22/02/2014Сборная России на Олимпиаде в Сочи повторила советский рекорд по количеству медалейСборная России в предпоследний день XXII зимних Олимпийских игр в Сочи повторила сразу два медальных рекорда: советский – по общему количеству медалей, завоеванных на одной Олимпиаде, и российский –...
10:32 22/02/2014Допинг-скандал на сочинской Олимпиаде: МОК лишил Захенбахер-Штеле лицензииУличенную в употреблении допинга немецкую биатлонистку Эви Захенбахер-Штеле Международный олимпийский комитет (МОК) лишил личной лицензии, олимпийской аккредитации и аннулировал все ее результаты на...
09:46 22/02/2014Сноуборд, биатлон и хоккей. За кого болеть в предпоследний день Олимпиады в СочиСегодня, в предпоследний день XXII зимних Олимпийских игр в Сочи, будет разыграно 7 комплектов наград и третье место мужского хоккейного турнира.
18:24 21/02/2014МОК отказался отнимать золотую медаль у России и пересматривать оценки Аделины СотниковойМеждународный олимпийский комитет (МОК) не ставит под сомнение победу российской фигуристки Аделины Сотниковой на Олипиаде в Сочи и не будет проводить никаких расследований.
13:49 21/02/2014Допинг-скандал на Олимпийских играх в Сочи: тест показал положительный результат у немецкого атлетаОдин из спортсменов сборной Германии, выступающих на Олимпийских играх в Сочи, подозревается в употреблении допинга.
11:04 21/02/2014В Цахкадзоре пройдут первые Всеармянские зимние спортивные игрыС 24 февраля по 2 марта в Ереване и Цахкадзоре пройдут первые Всеармянские зимние игры по четырем видам спорта – горнолыжный спорт, лыжные гонки, хоккей с шайбой, сноуборд.
10:53 21/02/2014Аделина Сотникова принесла России первую в истории победу на олимпийском турнире фигуристок-одиночницАделина Сотникова, завоевавшая 20 февраля золотую медаль в женском одиночном катании на сочинской Олимпиаде, принесла России первую в истории победу в этом виде фигурного катания.
10:07 21/02/2014Фристайл, биатлон и шорт-трек. За кого сегодня болеть на сочинской ОлимпиадеСегодня, 20 февраля, в 14-ый медальный день XXII зимних Олимпийских игр в Сочи, будет разыграно 7 комплектов наград в 5 видах спорта.
10:32 20/02/2014Сочи-2014: 15-летняя Юлия Липницкая обещает бороться за золото, невзирая ни на чтоЮная российская фигуристка Юлия Липницкая, с которой связаны надежды болельщиков на золото Олимпийских игр, накануне, 19 февраля, в короткой программе допустила техническую ошибку.
10:02 20/02/2014Фристайл, хоккей и керлинг. За кого сегодня болеть на Олимпиаде в СочиСегодня, 20 февраля, в тринадцатый медальный день XXII зимних Олимпийских игр в Сочи, будет разыграно 6 комплектов наград.