16:22 05/09/2020ՀՖՖ-ն հրապարակել է մեկնարկային կազմըՀՖՖ-ն հրապարակել է Հյուսիսային Մակեդոնիայի դեմ խաղում Հայաստանի ազգային հավաքականի մեկնարկային կազմը։ Հյուսիսային Մակեդոնիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հրապարակել է իր թիմի մեկնարկային կազմը։
14:54 05/09/2020Մխիթարյան. Կարծում եմ՝ լավ որոշում եմ կայացրել«Ես շատ ուրախ եմ՝ Ռոմա տեղափոխվելու համար։ Կարծում եմ՝ լավ որոշում եմ կայացրել, ճիշտ որոշում ինձ ու իմ կարիերայի համար»,- իտալական ակումբի մամուլի ծառայությանը տված հարցազրույցում ասել է Հայաստանի...
09:53 05/09/2020Հայաստանի ազգային հավաքականն անցկացրել է նախախաղային մարզումՀյուսիսային Մակեդոնիայի մայրաքաղաք Սկոպյեի Տոդոր Պրոեսկու անվան մարզադաշտում, կայացել է Հայաստանի ազգային հավաքականի՝ ՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի C լիգայի 2-րդ խմբի Հյուսիսային Մակեդոնիա - Հայաստան հանդիպման...
20:45 04/09/2020Լիոնել Մեսսին հայտարարել է՝ մնում է «Բարսելոնայում»«Ես ուրախ չէի ու ուզում էի հեռանալ: Ինձ թույլ չտվեցին դա անել»։
18:21 04/09/2020Մեծ ցանկություն ունենք հնարավորինս լավ հանդես գալ այս մրցաշարում. Խոակին Կապառոս«Մենք մեծ խանդավառությամբ ենք մոտեցել այս մրցաշարին և վաղվա խաղին։ Մեր ազգային հավաքականում կան վետերաններ և նորեկներ, բոլորն էլ խանդավառությամբ լի են, ցանկանում են բարձր արդյունքների հասնել»,-...
17:53 04/09/2020Մեսսիի հայրը հայտնել է, որ իր որդու հատուցման 700 միլիոն եվրոյի դրույթը սպառվել է«Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսիի հայրը՝ Խորխե Մեսսին նամակով պատասխանել է Լա Լիգայի նախագահ Խավիեր Տեբասին, որը ֆուտբոլիստի պայմանագրի խզման հարցով պաշտպանել է «Բարսելոնային», փոխանցում է...
11:19 04/09/2020Մարգարիտա Գասպարյանը պարտվել է Սերենա ՈւիլյամսինԽաղին հետևել է նաև Սերենա Ուիլյամսի ամուսինը՝ Ալեքսիս Օհանյանը։
10:59 04/09/2020Դատավարությունից խուսափելու համար Մեսսին մտափոխվել է հեռանալ «Բարսելոնայից»«Բարսելոնայի» արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսին մոտ է կատալոնական ակումբում մնալուն: Աստղային ֆուտբոլիստը փոխել է իր կարծիքը ակումբից հեռանալու մասին և մտադիր է կարիերան շարունակել դրանում գոնե մեկ...
10:59 04/09/2020Հայաստանի ազգային հավաքականը ժամանել է Հյուսիսային ՄակեդոնիաՀայաստանի ազգային հավաքականը երեկ ուշ երեկոյան ժամանել են Հյուսիսային Մակեդոնիայի մայրաքաղաք Սկոպյե, որտեղ սեպտեմբերի 5-ին կկայանա ՈՒԵՖԱ Ազգերի Լիգայի C լիգայի երկրորդ խմբի առաջին տուրի Հյուսիսային...
20:08 03/09/2020Պիկասոյի նկարը վնասած վանդալը դատապարտվել է մեկուկես տարվա ազատազրկման20-ամյա վանդալ Շաքիլ Ռայան Մեսսին, ով 2019-ի վերջին վնասել էր Պիկասոյի նկարը Թեյթ Մոդեռնում, դատապարտվել է 18 ամսվա ազատազրկման: «Կնոջ կիսանդրին» (1944) նկարն այժմ պետք է վերականգնման ենթարկվի, որի...
19:12 03/09/2020ԱՄՆ Պետդեպարտամենտը հայտարարել է ԱՀԿ-ից երկրի դուրս գալու ամսաթիվըԱմերիկայի Միացյալ Նահանգները դուրս կգան Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունից (ԱՀԿ) 2021 թվականի հուլիսի սկզբին: 360tv.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի...
18:47 03/09/2020Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է Հյուսիսային ՄակեդոնիաՀայաստանի ազգային հավաքականն ու ՀՖՖ պատվիրակությունը սեպտեմբերի 3-ին չարտերային թռիչքով մեկնել է Հյուսիսային Մակեդոնիայի մայրաքաղաք Սկոպյե, որտեղ երկու օր անց՝ սեպտեմբերի 5-ին, կկայանա ՈՒԵՖԱ Ազգերի...
17:10 03/09/2020Բելառուս հեռուստահաղորդավարը 10 օրով կալանավորվել է բողոքի ցույցերին մասնակցելու համարԲելառուս հայտնի հեռուստահաղորդավար Դենիս Դուդինսկուն Մինսկի դատարանը դատապարտել է 10 օրվա վարչական կալանքի՝ չարտոնված բողոքի ակցիային մասնակցելու համար: «Դուդինսկու գործն արդեն քննվել է, նշանակել են...
14:43 03/09/2020Առաջին անգամ կանցկացվի շախմատի «Երևանի գավաթ»-ի խաղարկությունԵրևանի շախմատի ֆեդերացիան ՀՀ անկախության տոնին ընդառաջ առաջին անգամ կազմակերպում է «Երևանի գավաթ»-ի խաղարկություն, որը կրելու է շարունակական բնույթ: Ֆեդերացիայից հայտնում են, որ մրցաշարի առաջին փուլը...
13:26 03/09/2020556 մլն դրամ՝ 2021թ. օլիմպիական խաղերին նախապատրաստվելու համար2021 թվականի ամառային օլիմպիական խաղերին նախապատրաստվելու նպատակով կառավարությունն այսօր Հայաստանի հավաքականի մարզիկներին և մարզիչներին հատկացրեց 556 մլն դրամ է, որից 232 մլն դրամը նախատեսված է այս...
09:12 03/09/2020ՀՖՖ-ն ներկայացնում է Ազգային հավաքականի նորեկներինՀայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիան ներկայացրել է Ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նորեկներին։ Նրանք են յոթն են.
20:14 02/09/2020Հյուսիսային Մակեդոնիա-Հայաստան հանդիպումը սպասարկող մրցավարների կազմըՍեպտեմբերի 5-ին՝ Հյուսիսային Մակեդոնիայի մայրաքաղաք Սկոպյեում, կկայանա ՈՒԵՖԱ Ազգերի Լիգայի C լիգայի 2-րդ խմբի առաջին տուրի Հյուսիսային Մակեդոնիա - Հայաստան հանդիպումը։ Իրֆան Պելյտոն կսպասարկի մեր...
19:41 02/09/2020Մեսսին կասկածներ ունի«Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսսին կասկածներ ունի ամառային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում ակումբը լքելու հնարավորություն հարցում։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, գրել է Sport.es- ը՝ վկայակոչելով...
18:44 02/09/2020Նեյմարը և «ՊՍԺ» երկու այլ ֆուտբոլիստներ վարակվել են կորոնավիրուսովՖրանսիական «ՊՍԺ»-ում կորոնավիրուսով են վարակվել Նեյմարը, Լեանդրո Պարեդեսը և Անխել Դի Մարիան, հաղորդում է «Ինտերֆաքս»-ը։ Նրանք բոլորը ակումբ են վերադարձել Իբիցայում անցկացրած արձակուրդից հետո: Այժմ...
18:25 02/09/2020Մեսսիի հայրը բարձր է գնահատում արգենտինացու «Բարսելոնա»-ում մնալու հավանականությունըԽորխեն ՝ «Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսսիի հայրը, քննարկում է է իր որդու հետագա քայլերի հավանականությունը: Ավելի վաղ Մեսսին հայտարարել էր, որ ցանկանում է լքել կատալոնական ակումբը, գրում է...

20:25 02/04/2014Глава муниципальной корпорации по подготовке Рио-де-Жанейро к Олимпиаде-2016 ушла в отставкуПрезидент муниципальной корпорации по подготовке Рио-де-Жанейро к Олимпийским играм 2016 года Мария Сильвия Бастос Маркес ушла в отставку.
19:04 22/03/2014Чемпионат мира по футболу оказался под угрозой: рекордная засуха в БразилииЧемпионат мира по футболу оказался под угрозой: в принимающей первенство Бразилии рекордная засуха из-за почти полного отсутствия осадков.
19:20 21/03/2014Левон Аронян победил Сергея Карякина в седьмом туре шахматного турнира претендентовВ седьмом туре проходящего в Ханты-Мансийске шахматного турнира претендентов армянский гроссмейстер Левон Аронян одержал победу черными фигурами над россиянином Сергеем Карякиным и делит первое место...
09:34 21/03/2014Американский боксер Шэннон Бриггс бросил в Кличко ботинокАмериканский боксер Шэннон Бриггс пришел на тренировку Владимира Кличко и попытался спровоцировать украинца на драку.
14:49 18/03/2014Сборной Азербайджана запретили участие в Чемпионате Европы из-за скандала с допингомНазаров отметил, что до решения допингового скандала азербайджанская сборная будет отстранена от участия во всех международных соревнованиях.
19:09 14/03/2014Мысли бросить спорт? Юная российская фигуристка Ю. Липницкая сделала «сенсационное» признаниеЮная российская фигуристка Юлия Липницкая, ставшая Олимпийской чемпионкой Сочи-2014 в командных соревнованиях, сосредоточена на выступлении на чемпионате мира в Японии.
18:42 14/03/2014Экс-президент «Баварии» будет отбывать наказание в колонии, где сидел Адольф ГитлерОсужденный экс-президент известного немецкого футбольного клуба «Бавария» Ули Хёнесс, скорее всего, будет отбывать наказание в исправительном учреждении в городе Ландсберг-на-Лехе, где сидел и Адольф...
18:16 14/03/2014Левон Аронян одержал победу над азербайджанским гроссмейстером Шахрияром МамедъяровымВо втором туре турнира претендентов, который стартовал в четверг в Ханты-Мансийске, армянский гроссмейстер Левон Аронян, играя белыми фигурами, одержал победу в поединке с представителем Азербайджана...
18:50 12/03/2014Находящемуся в коме известному автогонщику М.Шумахеру стало чуть лучшеВ состоянии находящегося в коме автогонщика Михаэля Шумахера есть небольшие обнадеживающие признаки.
17:40 10/03/2014«Я здесь для побед». У сборной Армении по футболу появился новый главный тренер – Бернар ШалландИсполнительный комитет Федерации футбола Армении сегодня утвердил в должности главного тренера национальной сборной страны 62-летнего швейцарца Бернара Шалланда.
20:54 07/03/2014На стадионе «Фишт» в Сочи торжественно стартовали зимние Паралимпийские игрыНа стадионе «Фишт» в Сочи сегодня, в 20:14 по московскому времени, началась торжественная церемония открытия зимних Паралимпийских игр.
09:47 07/03/2014В Сочи сегодня стартуют ХI Паралимпийские зимние игрыСегодня, 7 марта, в Сочи стартуют ХI Паралимпийские зимние игры. Как передает российская Интернет-газета «Вести», в соревнованиях примут участие порядка 600 спортсменов из 45 стран мира. Паралимпийцы...
10:26 06/03/2014«Кто-то скажет, что дурак, кто-то скажет „герой”». Евгений Плющенко приходит в себя после операцииИзвестный российский фигурист Евгений Плющенко после операции на спине, которую спортсмену сделали в одной из израильских клиник, рассказал «Первому каналу» о своем самочувствии.
21:15 05/03/2014Вардан Минасян назвал причину замены Г. Мхитаряна на матче Армения-РоссияТехнический директор Федерации футбола Армении Вардан Минасян, руководивший национальной командой в состоявшемся сегодня в Краснодаре товарищеском матче с Россией (0:2), отметил, что игроки были не...
18:05 05/03/2014Матч между болельщиками сборных Армении и России по футболу закончился вничьюМатч между болельщиками сборных Армении и России по футболу на стадионе Краснодарского университета завершился вничью 2:2.
15:48 05/03/2014В Краснодаре сборную Армении поддержит внушительный десант болельщиковНа предстоящем сегодня в Краснодаре товарищеском матче с командой России сборную Армении поддержит внушительный десант болельщиков.
14:02 05/03/2014После матча Армения-Россия в Краснодаре Генриху Мхитаряну вручат приз «Звезда» как лучшему игроку стран СНГ и Балтии в 2013г.«Цель сборной Армении – выигрывать в каждом матче. И еще: нам пора попасть на чемпионат Европы. Но чтобы эту задачу в 2016 году решить, нужно не мечтать, а вкалывать».
20:32 04/03/2014Натиск болельщиков сборной Армении заставил изменить формат тренировки в КраснодареВ Краснодаре на тренировку сборной Армении по футболу пришли 150 болельщиков. Об этом сообщает «Советский Спорт». Согласно информации, соперник сборной России на предстоящем матче не остался без...
19:19 04/03/2014Бывший тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян ведет переговоры с одной российской командойТехнический директор Федерации футбола Армении Вардан Минасян будет руководить национальной командой в товарищеском матче с Россией в Краснодаре, поскольку Бернар Шалланд пока не приступил к...
18:47 04/03/2014Нападающий сборной Армении Араз Озбилис из-за травмы может не сыграть в матче с РоссиейТехнический директор Федерации футбола Армении Вардан Минасян сообщил, что хавбек «Спартака» Араз Озбилис получил травму, которая может помешать ему сыграть в предстоящем товарищеском матче с Россией.