16:22 05/09/2020ՀՖՖ-ն հրապարակել է մեկնարկային կազմըՀՖՖ-ն հրապարակել է Հյուսիսային Մակեդոնիայի դեմ խաղում Հայաստանի ազգային հավաքականի մեկնարկային կազմը։ Հյուսիսային Մակեդոնիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հրապարակել է իր թիմի մեկնարկային կազմը։
14:54 05/09/2020Մխիթարյան. Կարծում եմ՝ լավ որոշում եմ կայացրել«Ես շատ ուրախ եմ՝ Ռոմա տեղափոխվելու համար։ Կարծում եմ՝ լավ որոշում եմ կայացրել, ճիշտ որոշում ինձ ու իմ կարիերայի համար»,- իտալական ակումբի մամուլի ծառայությանը տված հարցազրույցում ասել է Հայաստանի...
09:53 05/09/2020Հայաստանի ազգային հավաքականն անցկացրել է նախախաղային մարզումՀյուսիսային Մակեդոնիայի մայրաքաղաք Սկոպյեի Տոդոր Պրոեսկու անվան մարզադաշտում, կայացել է Հայաստանի ազգային հավաքականի՝ ՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի C լիգայի 2-րդ խմբի Հյուսիսային Մակեդոնիա - Հայաստան հանդիպման...
20:45 04/09/2020Լիոնել Մեսսին հայտարարել է՝ մնում է «Բարսելոնայում»«Ես ուրախ չէի ու ուզում էի հեռանալ: Ինձ թույլ չտվեցին դա անել»։
18:21 04/09/2020Մեծ ցանկություն ունենք հնարավորինս լավ հանդես գալ այս մրցաշարում. Խոակին Կապառոս«Մենք մեծ խանդավառությամբ ենք մոտեցել այս մրցաշարին և վաղվա խաղին։ Մեր ազգային հավաքականում կան վետերաններ և նորեկներ, բոլորն էլ խանդավառությամբ լի են, ցանկանում են բարձր արդյունքների հասնել»,-...
17:53 04/09/2020Մեսսիի հայրը հայտնել է, որ իր որդու հատուցման 700 միլիոն եվրոյի դրույթը սպառվել է«Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսիի հայրը՝ Խորխե Մեսսին նամակով պատասխանել է Լա Լիգայի նախագահ Խավիեր Տեբասին, որը ֆուտբոլիստի պայմանագրի խզման հարցով պաշտպանել է «Բարսելոնային», փոխանցում է...
11:19 04/09/2020Մարգարիտա Գասպարյանը պարտվել է Սերենա ՈւիլյամսինԽաղին հետևել է նաև Սերենա Ուիլյամսի ամուսինը՝ Ալեքսիս Օհանյանը։
10:59 04/09/2020Դատավարությունից խուսափելու համար Մեսսին մտափոխվել է հեռանալ «Բարսելոնայից»«Բարսելոնայի» արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսին մոտ է կատալոնական ակումբում մնալուն: Աստղային ֆուտբոլիստը փոխել է իր կարծիքը ակումբից հեռանալու մասին և մտադիր է կարիերան շարունակել դրանում գոնե մեկ...
10:59 04/09/2020Հայաստանի ազգային հավաքականը ժամանել է Հյուսիսային ՄակեդոնիաՀայաստանի ազգային հավաքականը երեկ ուշ երեկոյան ժամանել են Հյուսիսային Մակեդոնիայի մայրաքաղաք Սկոպյե, որտեղ սեպտեմբերի 5-ին կկայանա ՈՒԵՖԱ Ազգերի Լիգայի C լիգայի երկրորդ խմբի առաջին տուրի Հյուսիսային...
20:08 03/09/2020Պիկասոյի նկարը վնասած վանդալը դատապարտվել է մեկուկես տարվա ազատազրկման20-ամյա վանդալ Շաքիլ Ռայան Մեսսին, ով 2019-ի վերջին վնասել էր Պիկասոյի նկարը Թեյթ Մոդեռնում, դատապարտվել է 18 ամսվա ազատազրկման: «Կնոջ կիսանդրին» (1944) նկարն այժմ պետք է վերականգնման ենթարկվի, որի...
19:12 03/09/2020ԱՄՆ Պետդեպարտամենտը հայտարարել է ԱՀԿ-ից երկրի դուրս գալու ամսաթիվըԱմերիկայի Միացյալ Նահանգները դուրս կգան Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունից (ԱՀԿ) 2021 թվականի հուլիսի սկզբին: 360tv.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի...
18:47 03/09/2020Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է Հյուսիսային ՄակեդոնիաՀայաստանի ազգային հավաքականն ու ՀՖՖ պատվիրակությունը սեպտեմբերի 3-ին չարտերային թռիչքով մեկնել է Հյուսիսային Մակեդոնիայի մայրաքաղաք Սկոպյե, որտեղ երկու օր անց՝ սեպտեմբերի 5-ին, կկայանա ՈՒԵՖԱ Ազգերի...
17:10 03/09/2020Բելառուս հեռուստահաղորդավարը 10 օրով կալանավորվել է բողոքի ցույցերին մասնակցելու համարԲելառուս հայտնի հեռուստահաղորդավար Դենիս Դուդինսկուն Մինսկի դատարանը դատապարտել է 10 օրվա վարչական կալանքի՝ չարտոնված բողոքի ակցիային մասնակցելու համար: «Դուդինսկու գործն արդեն քննվել է, նշանակել են...
14:43 03/09/2020Առաջին անգամ կանցկացվի շախմատի «Երևանի գավաթ»-ի խաղարկությունԵրևանի շախմատի ֆեդերացիան ՀՀ անկախության տոնին ընդառաջ առաջին անգամ կազմակերպում է «Երևանի գավաթ»-ի խաղարկություն, որը կրելու է շարունակական բնույթ: Ֆեդերացիայից հայտնում են, որ մրցաշարի առաջին փուլը...
13:26 03/09/2020556 մլն դրամ՝ 2021թ. օլիմպիական խաղերին նախապատրաստվելու համար2021 թվականի ամառային օլիմպիական խաղերին նախապատրաստվելու նպատակով կառավարությունն այսօր Հայաստանի հավաքականի մարզիկներին և մարզիչներին հատկացրեց 556 մլն դրամ է, որից 232 մլն դրամը նախատեսված է այս...
09:12 03/09/2020ՀՖՖ-ն ներկայացնում է Ազգային հավաքականի նորեկներինՀայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիան ներկայացրել է Ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նորեկներին։ Նրանք են յոթն են.
20:14 02/09/2020Հյուսիսային Մակեդոնիա-Հայաստան հանդիպումը սպասարկող մրցավարների կազմըՍեպտեմբերի 5-ին՝ Հյուսիսային Մակեդոնիայի մայրաքաղաք Սկոպյեում, կկայանա ՈՒԵՖԱ Ազգերի Լիգայի C լիգայի 2-րդ խմբի առաջին տուրի Հյուսիսային Մակեդոնիա - Հայաստան հանդիպումը։ Իրֆան Պելյտոն կսպասարկի մեր...
19:41 02/09/2020Մեսսին կասկածներ ունի«Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսսին կասկածներ ունի ամառային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում ակումբը լքելու հնարավորություն հարցում։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, գրել է Sport.es- ը՝ վկայակոչելով...
18:44 02/09/2020Նեյմարը և «ՊՍԺ» երկու այլ ֆուտբոլիստներ վարակվել են կորոնավիրուսովՖրանսիական «ՊՍԺ»-ում կորոնավիրուսով են վարակվել Նեյմարը, Լեանդրո Պարեդեսը և Անխել Դի Մարիան, հաղորդում է «Ինտերֆաքս»-ը։ Նրանք բոլորը ակումբ են վերադարձել Իբիցայում անցկացրած արձակուրդից հետո: Այժմ...
18:25 02/09/2020Մեսսիի հայրը բարձր է գնահատում արգենտինացու «Բարսելոնա»-ում մնալու հավանականությունըԽորխեն ՝ «Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսսիի հայրը, քննարկում է է իր որդու հետագա քայլերի հավանականությունը: Ավելի վաղ Մեսսին հայտարարել էր, որ ցանկանում է լքել կատալոնական ակումբը, գրում է...

13:47 29/06/2012Armenia vs. Azerbaijan and TurkeyArmenian National Youth Team is attending in the 7th Vladimir Dvorkovich Memorial held in Moscow. Official website of Armenian Chess Federation said the rivals of our chess players will be the...
18:49 28/06/2012Mikael Akopov at Finnish ChampionshipArmenian IM Mikael Akopov took 4th place at the Finnish Championship in Helsinki, having scored 6.5 points out of 11.
18:34 28/06/2012Fabregas: I regret telling my family not to comeCesc Fabregas insisted that he had premonition that he would score the winning penalty for Spain again as they edged into the Euro 2012 final.
17:53 28/06/2012Italy should be afraid of German trio, says Del PieroItaly should be wary of three German players in particular during tonight’s Euro 2012 semi-final, says Alessandro Del Piero, according to Football Italia.
17:00 28/06/2012Most loyal Orange internet customer will participate at UEFA EURO 2012 final matchOnly a few days are left till the end of UEFA EURO 2012 European Football Championship. Today, Orange the official partner of UEFA EURO 2012TM, has presented a nice surprise to its most loyal...
16:53 28/06/2012David Beckham disappointed he’s left out of Olympic footballDavid Beckham says he has failed to make the British Olympic football squad, USA Today. The former England captain made Stuart Pearce's shortlist of 35 but was not selected for the final 18-man...
15:05 28/06/2012Cristiano Ronaldo says penalties are always lotteryCristiano Ronaldo insisted he was going home with his head held high after Portugal were knocked out of Euro 2012 by Spain on penalties, Belfast Telegraph said.
19:01 27/06/2012Nasri apologizes for angry rantFrance midfielder Samir Nasri on Tuesday issued an apology for insulting a journalist after his team were knocked out of the Euro 2012 quarter-finals by Spain last Saturday, Reuters reported.
18:37 27/06/2012Movsesian, Melkumyan to play at Biel Chess OpenGMs Sergei Movsesian and Hrant Melkumyan will participate in a traditional open chess tournament to be hosted by Biel, Switzerland, from July 21 to August 3, 2012, website of Armenian Chess...
18:22 27/06/2012Boateng declines Angela Merkel's invitation for teaMilan midfielder Kevin-Prince Boateng has revealed that he turned down an invitation to have tea with German Chancellor Angela Merkel, Goal.com reported.
18:11 27/06/2012Morientes returns to Real MadridFernando Morientes is on his way back to Real Madrid. The former Spain international striker has been earmarked by the Whites’ higher-ups as the man to lead the Juvenil B academy team next season....
16:32 27/06/2012Maradona says Cristiano Ronaldo deserves monumentDiego Maradona believes that Portugal star Cristiano Ronaldo deserves to have a monument erected in his honour in Lisbon.
15:55 27/06/2012Harutyun Dermishyan takes 3rd placeJunior Judo Championship completed on June 25 in the city of Bar, Chernogoria. A total of 482 participants from 39 countries were attending the championship. 9 Judoists represented Armenia in the...
18:29 26/06/2012‘Italy have a great chance to progress further at this tournament’ - Dino ZoffDino Zoff believes Italy have a great chance of beating Germany in their upcoming Euro 2012 semi-final clash, Goal.com reported.
16:45 26/06/2012Drogba may join BarcelonaDidier Drogba is being linked with a shock move to Barcelona just days after announcing he had joined Chinese Super League club Shanghai Shenhua, ESPN reported.
16:15 26/06/2012Nasri faces 2-year ban from international footballManchester City and France midfielder faces a two-year ban from international football following a foul-mouthed confrontation with a reporter after his side's elimination from Euro 2012 on Saturday,...
14:04 26/06/2012Samuel Sevian’s success at Metropolitan Round-Robin Tournament11-year-old Armenian chess player Samuel Sevian, who lives in the USA, had a great success at the 19th Metropolitan Round-Robin Tournament that was held in Los Angeles, armchess.am said.
18:47 25/06/2012Sevag Mekhitarian takes 6th place in TepliceArmenian GM Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil) scored 6.5 points out of 9 to take 6th place among 134 participants at International Chess Tournament Open Teplice.
18:34 25/06/2012David Arutinian wins Karen Asrian MemorialGM David Arutinian (Georgia) scored 7.5 points out of 9 to take first prize among 57 participants at 5th Karen Asrian Memorial in Jermuk, Armenia.
17:10 25/06/2012Fabregas: Portugal vs Spain like El ClasicoCesc Fabregas dubbed Spain’s semi-final with neighbours Portugal as the El Clasico of Euro 2012, The Sun reported.