20:22 24/08/2020Բասկետբոլի առաջնությունում հաղթել է «Ուրատուն»-նՀայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան Splash League-ի հետ համատեղ անցկացրել է FIBA 3 x 3 սթրիթբոլի առաջին պաշտոնական մրցաշարը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ Այն անցել է մասսայականության նշանաբանով:...
16:09 24/08/2020«Ինտերի» գլխավոր մարզիչ Կոնտեն կորցրել է ավելի քան 30 միլիոն եվրո«Ինտեր» -ի գլխավոր մարզիչ Անտոնիո Կոնտեն դարձել է խաբեության զոհ: «Գազետա.ռու»-ն գրում է, որ իտալացի մասնագետը, Լոնդոնի «Չելսի» -ում աշխատելու ընթացքում, ֆինանսիստ Մասիմո Բոչիչիոյին է վստահել ավելի...
16:00 24/08/2020«Բարսելոնան» Մեսսիին 700 միլիոն եվրո է գնահատել«Բարսելոնան» կարող է իր առաջատար Լիոնել Մեսսիին բաց թողնել մինչև պայմանագրի ժամկետի ավարտը: Սակայն, 33-ամյա արգենտինացուն ձեռք բերել ցանկացողները պետք է վճարեն 700 միլիոն եվրո: Հենց այսքան է...
13:49 24/08/2020Էդյուկեն կարող է տեղափոխվել «ԲԿԿԱ»Նիգերիայի ազգային հավաքականի հարձակվող Խիդերա Էդյուկեն կարող է տեղափոխվել Ռուսաստանի առաջնություն, փոխանցում է sport.ru-ն։ Տրանսֆերը «բանակայինների» համար կարող է արժենալ 12 միլիոն եվրո: Հոլանդական...
13:22 24/08/2020Հիասթափված ենք. Մբապեն՝ Չեմպիոնների լիգայի եզրափակչում «ՊՍԺ»-ի պարտության մասին«ՊՍԺ»-ի և Ֆրանսիայի հավաքականի 21-ամյա հարձակվող Կիլիան Մբապեն անդրադարձել է Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչում «ՊՍԺ»-ի պարտությանը «Բավարիայի»-ին, գրում է sport.ru-ն։ Հիշեցնենք, որ Չեմպիոնների լիգայի...
17:37 22/08/2020«Մանչեսթեր Յունայթեդի» ավագ Մագուայրին ազատ է արձակվել կալանքից«Newsit.gr»-ի փոխանցմամբ, «Մանչեսթեր Յունայթեդի» ավագ, Անգլիայի հավաքականի պաշտպան Հարի Մագուայրին ազատ են արձակվել կալանքից: Ֆուտբոլիստին ազատ են արձակել Սիրոսի դատախազությունը և կարող է վերադառնալ...
20:26 21/08/2020«Ալաշկերտը» նվազագույն հաշվով հաղթեց «Նոային»«Ալաշկերտը» նվազագույն հաշվով հաղթեց «Նոային»։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ-ն։ «Օգոստոսի 21-ին կայացավ Vbet Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի 2-րդ տուրի հետևյալ հանդիպումը՝ «Ալաշկերտ» - «Նոա» 1։0 (0:0) Երևան,...
18:39 21/08/2020Օլիմպիական ջահի փոխանցավազքը կտևի 121 օրՏոկիոյում 2021թ․ անցկացվելիք ամառային օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեն չի կրճատի ջահի փոխանցավազքի ծրագիրը և ժամանակացույցը: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Փոխանցավազքը կսկսվի 2021թ.
17:43 21/08/2020«Բարսելոնան» բանակցություններ է սկսել Վան դե Բեկի հետԿատալոնական «Բարսելոնան» մտադիր է ընթացիկ տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում պայմանագիր կնքել հոլանդական «Այաքսի» և Հոլանդիայի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Դոնի վան դե Բեկի հետ, գրում է...
20:30 20/08/2020Կայացել է ՀՖՖ կարգապահական և էթիկայի կոմիտեի հերթական նիստըՕգոստոսի 20-ին տեղի ունեցավ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կարգապահական և էթիկայի կոմիտեի հերթական նիստը` ՀՖՖ Կարգապահական և էթիկայի կոմիտեի նախագահ Ռուբեն Սինոյանի նախագահությամբ: Այս մասին...
19:00 20/08/2020Ճապոնիայի կառավարությունը մարզական միջոցառումների ժամանակ կպահպանի սահմանափակումներըՃապոնիայի կառավարությունը կորոնավիրուսի դեպքերի թվի աճի պատճառով մտադիր է մարզական միջոցառումների ժամանակ պահպանել սահմանափակումները։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Այժմ ասպարեզներում և մարզադաշտերում...
18:54 20/08/2020Բելառուսի ֆուտբոլի առաջնության առաջիկա տուրի հանդիպումները կանցկացվեն առանց հանդիսականներիԲելառուսի ֆուտբոլի բարձրագույն, առաջին և երկրորդ լիգաների առաջիկա տուրի հանդիպումները կանցկացվեն առանց հանդիսականների՝ ստեղծված իրավիճակի պատճառով: Այս մասին ասված է Բելառուսի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի...
18:51 20/08/2020Օգոստոսի 21-ին Հայաստանի շախմատի թիմը կմրցի Ռումինիայի շախմատիստների հետԱրոնյանը ևս կազմում է
13:13 20/08/2020Ուրախ եմ վերադառնալ տուն. Կումանը միացավ «Բարսելոնա»-ինՆախօրեին հայտնի դարձավ, որ 57-ամյա հոլանդացի ֆուտբոլիստ Ռոնալդ Կոմանը դարձել է կատալոնական «Բարսելոնայի» նոր գլխավոր մարզիչը, գրում է sport.ru-ն։ «Բարսելոնայում» աշխատելու համար Կոմանը թողել է...
20:44 19/08/2020Ազգերի լիգայի՝ սեպտեմբերին կայանալիք հանդիպումները կանցկացվեն առանց հանդիսականներիՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի հանդիպումները կանցկացվեն առանց հանդիսականների: Այս և շատ այլ հարցեր քննարկվել են այսօր ՈՒԵՖԱ-ի կողմից կազմակերպված տեսակոնֆերանսի ընթացքում, որին մասնակցել են ՈՒԵՖԱ-ի անդամ 55...
18:32 19/08/2020ՀՖՖ-ն հայտարարում է մրցավարական դպրոցի ընդունելությունՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հայտարարում է ՀՖՖ մրցավարական դպրոցի ընդունելություն։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ «ՀՖՖ Մրցավարական դպրոցի վերակազմակերպման արդյունքում ՀՖՖ-ն...
18:24 19/08/2020Թիավարության 2020թ․ Եվրոպայի առաջնությունը կանցկացվի ԼեհաստանումԱկադեմիական թիավարության 2020թ․ Եվրոպայի առաջնությունը կանցկացվի հոկտեմբերի 9-11-ը, Լեհաստանի Պոզնան քաղաքում: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Որոշումը կայացրել են մարզաձևի միջազգային ֆեդերացիան / FISA...
12:11 19/08/2020«Բարսելոնան» մարզիչ է գտելՆիդեռլանդների գլխավոր մարզիչ Ռոնալդ Կոեմանը գնում է դեպի մասնագիտական աճ: Շուտով նա միանալու է «Բարսելոնա»-ին։ «Գազետա.ռու» ներկայացրել է կատալոնացիների ճամբարում սպասվող վերադասավորումները։ «Ես զանգ...
18:34 18/08/2020Կկայանա «Հատիս»-«Էրեբունի» հանդիպումըՄԶՀՀԿ / նախկին «Միկա» / մարզապալատում այսօր ՝ օգոստոսի 18 –ին, բասկետբոլի ՀՀ կանանց բարձրագույն խմբի առաջնության ծրագրով, տեղի կունենա երկու հանդիպում, փոխանցում է ՀԱՕԿ-ը։ Ժամը 19 : 30-ին...

10:10 13/02/2014На Олимпиаде в Сочи сегодня разыграют 6 комплектов наградСегодня, в шестой медальный день XXII зимних Олимпийских игр в Сочи, будут определены обладатели 6 комплектов олимпийских медалей.
20:27 12/02/2014Горнолыжницы заставили организаторов Олимпиады в Сочи «раскошелиться» на дополнительную золотую медальВ Сочи срочно – в течение суток – будет изготовлена дополнительная золотая медаль Олимпиады-2014. Как пишет «Лента.ру», данное решение принято организаторами Игр в связи с тем, что в соревнованиях...
19:21 12/02/2014Путин намерен развивать Сочи и после ОлимпиадыПрезидент России Владимир Путин поручил правительству разработать варианты развития Сочи после окончания XXII Зимних Олимпийских игр.
17:38 12/02/2014В медальном зачете Олимпиады в Сочи лидирует ГерманияСборная Германии вышла на первое место в неофициальном общекомандном зачете на Олимпиаде в Сочи. Как пишет «Лента.ру», это произошло после победы представителя немецкой команды Эрика Френцеля в...
10:32 12/02/2014В Сочи сегодня стартует мужской хоккейный турнирСегодня в Сочи стартует мужской хоккейный турнир – один из самых популярных видов программы Олимпиады.
10:04 12/02/2014На Олимпийских играх в Сочи сегодня определятся обладатели 6 комплектов наградСегодня, в пятый медальный день XXII зимних Олимпийских игр в Сочи, будут определены обладатели 6 комплектов олимпийских медалей.
18:11 11/02/2014После провала на Олимпиаде в Сочи российский сноубордист П. Харитонов спрятался от тренераРоссийский сноубордист Павел Харитонов решил не попадаться на глаза своему тренеру после провального выступления на Олимпиаде в Сочи.
17:35 11/02/2014Филиппинский фигурист готов оставить мать без крыши над головой ради Олимпиады в СочиФигурист Майкл Кристиан Мартинес, который является единственным представителем Филиппин на Олимпиаде в Сочи, заложил дом матери ради участия в Играх-2014.
10:16 11/02/2014На Олимпийских играх в Сочи сегодня разыграют 8 комплектов медалейВо вторник, 11 февраля, в четвертый медальный день XXII зимних Олимпийских игр в Сочи, разыграют 8 комплектов медалей.
18:49 10/02/2014Протест России касательно результатов по скиатлону на Олимпиаде в Сочи отклоненОтклонен протест, который подала Федерация лыжных гонок России касательно результатов по скиатлону, состоявшегося в олимпийском Сочи днем 9 февраля.
18:13 10/02/2014Американский сноубордист Дэнни Дэвис назвал хафпайп на Олимпиаде в Сочи дряньюАмериканский сноубордист Дэнни Дэвис раскритиковал хафпайп, построенный для зимних Олимпийских игр в Сочи.
16:48 10/02/2014Четырехкратную олимпийскую чемпионку Марит Бьорген могут лишить медали с Олимпиады в СочиМеждународный олимпийский комитет (МОК) пригрозил норвежской лыжнице Марит Бьорген, которая выиграла на Олимпиаде в Сочи золото в скиатлоне, лишением медали.
12:08 10/02/2014Евгений Плющенко назвал 15-летнюю олимпийскую чемпионку Юлию Липницкую настоящим гениемРоссийский фигурист Евгений Плющенко в интервью каналу «Спорт-1» поделился своими впечатлениями от выступления Юлии Липницкой, назвав 15-летнюю коллегу по команде настоящим гением.
11:21 10/02/2014Сочи-2014: сегодня будут разыграны 5 комплектов наградСегодня, 10 февраля, в третий медальный день XXII зимних Олимпийских игр в Сочи, определятся обладатели 5 комплектов олимпийских наград.
19:10 08/02/2014Развенчанная ложь. Президент Серж Саргсян стоя приветствовал сборную Армении на церемонии открытия Олимпиады в СочиВ связи с публикациями некоторых азербайджанских СМИ и дезинформации, распространенной одним из армянских сайтов, многочисленные пользователи социальной сети Facebook из Армении активно тиражируют...
16:28 08/02/2014Турецкий телеканал «TRT» использовал логотип, бойкотирующий Олимпиаду в СочиВ видеоролике о Зимних Олимпийских играх в Сочи, размещенном на интернет-сайте турецкой телекомпании TRT, использовали логотип, подготовленный черкесами в знак бойкота Олимпиады.
15:55 08/02/2014В день открытия Олимпиады в Сочи на свет появилось рекордное число малышейВ день открытия XXII зимних Олимпийских игр, 7 февраля, в Сочи зафиксирована рекордная суточная рождаемость за последние 10 лет.
20:28 07/02/2014В Сочи проходит церемония открытия XXII зимних Олимпийских игрНа стадионе «Фишт» в Сочи проходит церемония открытия XXII зимних Олимпийских игр. Мероприятие, которое продлится два с половиной часа, стартовало в 20:14 по московскому времени. Отметим, что...
18:29 07/02/2014Сочи готовится к церемонии открытия XXII зимних Олимпийских игр: остались считанные минутыСамые дорогостоящие Олимпийские игры в истории официально стартуют в Сочи уже через считанные минуты.
17:23 07/02/2014ConiFA отклонила протест Азербайджана по поводу участия НКР в чемпионате мира по футболу среди непризнанных странКонфедерация непризнанных футбольных федераций (ConiFA) ответила на протест Ассоциации футбольных федераций Азербайджана в связи с участием Нагорно-Карабахской Республики в чемпионате мира по футболу...