17:55 11/09/2020Լևոն Արոնյանը մասնակցում է Champions Showdown:CHESS 9LX մրցաշարինԱյսօր մեկնարկում է Champions Showdown:CHESS 9LX մրցաշարը, որն անցկացվելու է Ֆիշերի շախմատի կանոններով։ Մրցաշարին մասնակցում են 10 շախմատիստներ՝ Լևոն Արոնյանը, Գարրի Կասպարովը, Մագնուս Կարլսենը,...
11:17 11/09/2020Մարգարիտա Գասպարյանը դուրս է եկել Ստամբուլի մրցաշարիցՌուսաստանը ներկայացնող հայազգի 26-ամյա թնիսիստուհի, WTA-ի վարկանիշում 117-րդ տեղը զբաղեցնող Մարգարիտա Գասպարյանը Ստամբուլում ընթացող մրցաշարը հաղթանակով էր մեկնարկել: news.sportbox.ru-ի հաղորդմամբ,...
10:00 09/09/2020Դուրս էինք եկել դաշտ միայն հաղթանակի համար. Կապառոս«Ամբողջ թիմն է խաղացել ու ամբողջ թիմն է վաստակել հաղթանակը»,- ասում է գլխավոր մարզիչը։
22:57 08/09/2020Հայաստանի հավաքականը հաղթեց ԷստոնիայինԱյսօր՝ Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան Հանրապետական մարզադաշտում, կայացավ ՈՒԵՖԱ Ազգերի Լիգայի C լիգայի երկրորդ խմբի երկրորդ տուրի Հայաստան-Էստոնիա հանդիպումը։ Հայաստանի հավաքականը հաղթեց 2:0 հաշվով:...
20:00 08/09/2020Ջոկովիչը հորդորել է աջակցել տուժած մրցավարինԱշխարհի առաջին ռակետ Նովակ Ջոկովիչը կոչ է արել աջակցել այն գծային մրցավարին, որին ԱՄՆ բաց առաջնության US Open-ի 1/8 եզրափակիչ խաղում գնդակով հարվածել էր և այդ պատճառով որակազրկվել: Գազետա.ռու կայքը...
19:18 08/09/2020Հայաստան-Էստոնիա․ մեկնարկային կազմ, ուղիղ եթերԱզգերի լիգայի 2-րդ տուրում Հայաստանի ազգային հավաքականը Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում ընդունում է Էստոնիայի ընտրանուն։ Խաղը կմեկնարկի ժամը 20:00-ին։ Մեկնարկային կազմում Հայաստանի...
12:02 08/09/2020Երկրպագուները կարող են ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստներին աջակցել հեռավարԵրկարատև դադարից հետո Հայաստանի ազգային հավաքականը տնային հանդիպում է անցկացնելու՝ այսօր, ժամը 20:00, Հայաստան-Էստոնիա
09:23 08/09/2020Էդգար Բաբայանը չի մասնակցի Հայաստան-Էստոնիա հանդիպմանըԷդգար Բաբայանը չի մասնակցի Հայաստան-Էստոնիա հանդիպմանը մրսածության պատճառով: Հայտնում են Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից։ Հիշեցնենք, որ այսօր՝ սեպտեմբերի 8-ին՝ Երևանի Վազգեն Սարգսյնաի անվան...
20:30 07/09/2020Տոկիոյի օլիմպիական խաղերը տեղի կունենան՝ անկախ կորոնավիրուսիցՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) փոխնախագահ Ջոն Քոութսը հավաստիացրել է, որ Տոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերը կկայանան անկախ կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակից, փոխանցում է sport.ru-ն։ Հիշեցնենք,...
20:00 07/09/2020Տոկիոյի օլիմպիական խաղերն անցկացվելու են կորոնավիրուսային իրավիճակից անկախ. ՄՕԿՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ) ակնկալում է ժամանակին անցկացնել Տոկիոյի խաղերը, որոնք նախատեսված են 2021 թվականի ամռանը: ՄՕԿ-ի փոխնախագահ Ջոն Քոութսի խոսքով` օլիմպիական խաղերը տեղի կունենան անկախ...
15:15 07/09/2020Տիկնիզյան. Ֆուտբոլային քաղաքացիության փոփոխությունը լուրջ քայլ էԲԿՄԱ պաշտպանը՝ Հայաստանի հավաքականում հանդես գալու մասին
10:44 07/09/2020Փորձագետը կարծում է, որ Մեսսին կարիերան կավարտի «Բարսելոնա»-ումԻսպանացի ֆուտբոլային փորձագետ Թերի Գիբսոնը ենթադրում է, որ հարձակվող Լիոնել Մեսսին կարիերան կավարտի «Բարսելոնա»-ում, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ «Ոսկե գնդակի» վեցակի դափնեկիրը մտադիր էր ընթացիկ...
09:41 07/09/2020Անգլիացի մրցավարները կսպասարկեն Հայաստան-Էստոնիա հանդիպումըՍեպտեմբերի 8-ին՝ Երևանի Վազգեն Սարգսյնաի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կկայանա ՈՒԵՖԱ Ազգերի Լիգյայի C լիգյայի երկրորդ խմբի երկրորդ տուրի Հայաստան-Էստոնիա հանդիպումը: ՀՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ...
09:06 07/09/2020Սերժ Սարգսյան. Հայաստանի հավաքականը առերեսվեց երկակի ստանդարտների կիրառման դատապարտելի երևույթինՀայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանը նամակով դիմել է ՖԻԴԵ-ի նախագահ Արկադի Դվորկովիչին
19:30 05/09/2020«Արարատը» պայմանագիր է կնքել սերբ դարպասապահի հետՍերբ դարպասապահ Սպասոյե Ստեֆանովիչը պայմանագիր է կնքել «Արարատի» հետ:Ֆուտբոլային ակումբից հայտնում են՝ թիմի նորեկը կարիերայի մեծ մասն անցկացրել է հայրենիքում: Խաղացել է նաև մակեդոնական «Սիլեկս» և...
19:15 05/09/2020Իտալական ֆուտբոլը թերագնահատված է. Հենրիխ Մխիթարյան«Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կիսվել է Իտալիայի առաջնությունում իր դեբյուտային մրցաշրջանի վերաբերյալ կարծիքով: Այդ հարցազրույցից հատված է ներկայացրել «Սպորտս.
16:55 05/09/2020Առա՜ջ տղերք. Մխիթարյանն իր աջակցությունն է հայտնել Հայաստանի հավաքականինՀայաստանի ազգային հավաքականի և իտալական «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը Ինստագրամի «Story» բաժնում գրառում է կատարել՝ իր աջակցությունը հայտնելով Հայաստանի հավաքականին։ «Լավագույնն եմ մաղթում...

17:09 09/06/2014Дженнифер Лопес отказалась выступить на церемонии открытия Чемпионата мира по футболу в БразилииВсемирно известная певица Дженнифер Лопес не выступит на церемонии открытия стартующего в Бразилии Чемпионата мира по футболу.
16:03 05/06/2014В Армении будут развивать не только фигурное катание, но и хоккей. Ожидания Ирины Родниной от новой школы в ЕреванеС. Амбарцумян отметил, что решение о строительстве школы принял глава армянского государства в ходе одной из бесед с Ириной Родниной.
10:39 05/06/2014Форвард «Барселоны» и сборной Аргентины Лионель Месси назван самым дорогим футболистом мираМеждународный исследовательский спортивный центр (CIES) признал форварда «Барселоны» и сборной Аргентины Лионеля Месси самым дорогим футболистом в мире.
20:31 04/06/2014Президент Бразилии «парирует» критикам организации Чемпионата мира по футболуПрезидент Бразилии Дилма Руссефф ответила на критику по поводу проблем с организацией Чемпионата мира по футболу, который откроется в Сан-Паулу уже на следующей неделе.
19:41 02/06/2014Сборная Испании по футболу встретится с президентом США Бараком ОбамойВ преддверии чемпионата мира футболисты сборной Испании встретится с президентом США Бараком Обамой.
19:22 02/06/2014Футболистам сборной Франции «сменили пол»Французское издание Fluide Glacial, известное своими скандальными карикатурами, в преддверии Чемпионата мира-2014 представило игроков сборной Франции в образе женщин.
17:43 02/06/2014Президент ConIFA: Мы не ожидали, что Нагорный Карабах представит такую сильную сборную по футболуПо словам Блинда, организация дает возможность непризнанным государствам во всем мире выйти из изоляции и почувствовать себя частью спортивного мира.
15:49 02/06/2014Азербайджан заставил сборную Беларуси по художественной гимнастике отказаться от музыки Арама ХачатурянаОрганизаторы предстоящего чемпионата Европы по художественной гимнастике в Баку попросили у белорусской сборной отказаться от музыки армянского композитора Арама Хачатуряна во время выступления.
18:15 29/05/2014В Бразилии презентован официальный мяч финала Чемпионата мира по футболу 2014 годаСегодня был представлен официальный мяч финала Чемпионата мира по футболу 2014 года brazucaFinalRio в Рио-де-Жанейро.
19:27 23/05/2014Р. Березовский: Новый главный тренер сборной Армении Б. Шалланд с большим энтузиазмом приступил к работеГолкипер сборной Армении и «Динамо» Роман Березовский, готовящийся в Ереване в составе национальной команды к серии товарищеских матчей, отметил нового главного тренера Бернара Шалланда и его...
20:52 20/05/2014Сборная Армении по футболу начинает сборы под руководством нового главного тренера Бернара ШаландаНациональная сборная Армении по футболу под руководством нового тренера Бернара Шалланда проведет 3 товарищеских матча с 27 мая по 6 июня.
18:06 17/05/2014Экс-глава РФС Сергей Фурсенко отметил вызывающие зависть «прекрасные футбольные инфраструктуры» в АрменииСегодня в Техническом центре Федерации футбола Армении – Футбольной академии состоялось 12-е ежегодное собрание ФФА.
18:28 08/05/2014Сборная Армении по футболу сохранила 33-е место в рейтинге ФИФА8 мая на официальном сайте Международной федерации футбола был опубликован новый рейтинг национальных сборных по футболу.
14:24 01/05/2014Полный кризис. Почему Бразилия проваливает подготовку к Олимпиаде-2016 в Рио…Международный олимпийский комитет накануне выразил тревогу касательно строительства объектов Олимпийских игр в Рио-де-Жанейро и в целом возможности Бразилии подготовиться к олимпиаде.
21:03 25/04/2014Шумахер вышел из комы, узнал жену и идет на поправкуМенеджер семикратного чемпиона мира Михаэля Шумахера – Сабина Кем – в эфире телеканала RTL заявила, что немецкий спортсмен идет на поправку.
20:30 21/04/2014В Аргентине победитель полумарафона умер прямо на пьедестале почетаВ Аргентине победитель 21-километрового легкоатлетического забега умер прямо на пьедестале почета после завершения дистанции.
20:08 18/04/2014С кем ведет переговоры Вардан Минасян?.. Бывший наставник сборной Армении по футболу прибыл в КазахстанБывший главный тренер национальной сборной Армении по футболу в настоящее время находится в Казахстане, куда он прибыл на переговоры с руководством ФК «Тобол» (Костанай).
19:26 18/04/2014В Китае конфисковали партию фальшивых кубков мира по футболуВ Китае конфискованы свыше тысячи поддельных трофеев Чемпионата мира по футболу. Об этом сообщает «Интерфакс». Согласно информации, китайские правоохранительные органы обнаружили на одном из складов...
19:57 15/04/2014Самой дорогостоящей командой Чемпионата мира по футболу 2014г. признана сборная ИспанииСуммарная стоимость игроков сборной Испании стала самой высокой среди команд Чемпионата мира по футболу 2014г., составив 483,8 млн евро.
18:58 10/04/2014Сборная Армении бьет новый рекорд: поднялась на 33-е место в рейтинге ФИФА10 апреля на официальном сайте Международной федерации футбола был опубликован новый рейтинг национальных сборных по футболу.