19:00 03/12/2019Հայաստանի պատանեկան հավաքականի մարզիչը բասկետբոլիստների է փորձարկել Լոս ԱնջելեսումԲասկետբոլի կանանց Հայաստանի մինչև 16 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սուրեն Արզումանյանը Լոս Անջելեսում տեղի ունեցած մարզման ընթացքում փորձարկել է մի շարք հայ խաղացողների: Այս մասին հայտնում է...
14:28 03/12/2019Հայ մարզիկները կմասնակցեն Հեծանվագնդակի աշխարի առաջնությանըԲելգիայում բնակվող մեր հայրենակիցներ Արտակ Ոսկանյանը, Առնակ Մխիթարյանը, ինչպես նաև Ռոման Համբարձումյանը մասնակցելու են Մարզադահլիճային հեծանվասպորտի (հեծանվագնդակ) աշխարհի առաջնությանը՝ էլիտ խմբում:...
13:03 03/12/2019Հակոբ Սերոբյան. Օլիմպիական խաղերին լուրջ ենք պատրաստվելուՌուսաստանի Պենզա քաղաքում տեղի ունեցած կրկնակի օլիմպիական չեմպիոն Միխայիլ Վորոնինի գավաթի 26-րդ խաղարկությունում բազմամարտում և նժույգի թափեր վարժությունում սպորտային մարմնամարզության Հայաստանի...
11:01 03/12/2019Մեսսին 6-րդ անգամ արժանացել է «Ոսկե գնդակի»Փարիզում France Football պարբերականի «Ոսկե գնդակ» մրցանակին է արժանացել «Բարսելոնայի» և Արգենտինայի ազգային հավաքականի լավագույն խաղացող Լիոնել Մեսսին: Մեսսին իր կարիերայի ընթացքում արդեն 6-րդ անգամ...
18:26 02/12/2019Աշխարհի Գավաթ. Սամբիստ Վահագն Չալյանը նվաճել է արծաթե մեդալՀայաստանի ներկայացուցիչ Վահագն Չալյանն արծաթե մեդալակիր է դարձել Նուր-Սուլթանում տեղի ունեցած Ղազախստանի նախագահի գավաթում, որն աշխարհի գավաթի խաղարկության փուլերից է:Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը:...
18:01 02/12/2019Լիլիթ Մկրտչյանը մասնակցել է արագ և կայծակնային շախմատի ԵԱ-ինՇախմատի կանանց Հայաստանի հավաքականի անդամ Լիլիթ Մկրտչյանը մասնակցել է Մոնակոյում անցկացված արագ և կայծակնային շախմատի կանանց Եվրոպայի առաջնություններին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Արագ շախմատի...
10:23 02/12/2019Հենրիխ Մխիթարյանը՝ գոլի հեղինակԻտալիայի Ա սերիայի 14-րդ տուրում «Ռոման» հյուրընկալվել էր «Վերոնային»։ «Ռոման» 3-1 հաշվով առավելության հաղթել է մրցակցին:
13:33 30/11/2019Արսեն Ջուլֆալակյան-Ռոման Վլասով՝ Հունահռոմեական մրցաշարի հիմնական մարտըՆոյեմբերի 29-ին մեկնարկել է Մոսկվայի ըմբշամարտի միջազգային գրան պրիի և հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի գալա մրցաշարը`«ԱԼՌՈՍԱ»-ի գավաթը: Հունահռոմեական ոճի ըմբիշ, 2012 թվականի օլիմպիական խաղերի արծաթե...
19:16 29/11/2019«Ուրարտուն» կրեց հերթական պարտությունըԲասկետբոլի Եվրասիական լիգայի կանոնավոր առաջնության հերթական տուրում «Ուրարտուն» 65:81 հաշվով պարտություն կրեց Մոսկվայի ՄԳԱՖԿ ակումբից։ Հանդիպման ամենաարդյունավետ բասկետբոլիստ ճանաչվեց հայկական...
15:55 29/11/2019Ունաի Էմերին հեռացվել է «Արսենալի» գլխավոր մարզչի պաշտոնիցԼոնդոնի «Արսենալը» փոխել է գլխավոր մարզչին: Այս մասին ասված է ակումբի հաղորդագրության մեջ: Ունաի Էմերիին պաշտոնանկ են արել 27 տարվա մեջ խաղերի վատագույն շարքի համար: Նրա տեղը ժամանակավոր զբաղեցրել է...
09:53 29/11/2019ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում կառաջադրվի «Լոռի» ակումբի սեփականատեր Թովմաս Գրիգորյանը«Ուստի պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ իմ՝ ՀՖՖ նախագահ ընտրվելու պարագայում, ես և ինձ հետ փոխկապակցված անձիք չեն ունենա ֆուտբոլային ակումբ»:
19:43 28/11/2019«Արագածը» պարտվել է «Բորիսֆենին»Բասկետբոլի Եվրասիական լիգայի կանոնավոր առաջնության հերթական տուրում Հայաստանի չեմպիոն «Արագածը» 76:101 հաշվով պարտվել է բելառուսական «Բորիսֆենին»: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Հանդիպման...
18:47 28/11/2019Հայաստանի և Ռուսաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիաները քննարկել են համագործակցության նոր ծրագրերՀայաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Կարեն Ասմարյանը Մոսկվայում հանդիպել է Ռուսաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի նախագահ,ԵՎԿ փոխնախագահ Ստանիսլավ Շևչենկոյի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է...
18:25 28/11/2019Դեռ երկար եմ մնալու սպորտում.Վալոդյա ՖրանգուլյանԲասկետբոլի Եվրասիական լիգայի կանոնավոր առաջնության հերթական տուրում Հայաստանի չեմպիոն «Արագածը» 76:101 հաշվով պարտվել է բելառուսական «Բորիսֆենին»: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Հանդիպման...
13:00 28/11/2019ՀՖՖ նախագահի ընտրություններից առաջ տեղի են ունենում անդրկուլիսյան հանդիպումներ. Խորեն Քալաշյան«Քանի որ այսօր կա հանրային պահանջ, որ ՀՖՖ նախագահը լինի ապաքաղաքականացված, ֆուտբոլային գիտելիքներով, հայկական ֆուտբոլի խնդիրներին և մարտահրավերներին ծանոթ մարդ, ապա մենք առաջարկում ենք բոլոր...
09:01 28/11/2019Ճապոնացիներն անհանգստացած են ջրի որակիցՃապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիոյում կայանալիք 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի Կազմկոմիտեն պարբերաբար ջրի որակի ստուգումներ կանցկացնի Օդայբայի ծովային պարկում, որտեղ կանցկացվեն լողի և տրիատլոնի մրցումներ:...
19:46 27/11/2019Առաջին իսկ գոտեմարտից լավ էի զգում ինձ.Գևորգ Մխեյան70 կգ քաշային Գևորգ Մխեյանն առաջին անգամ ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի մեծահասակների առաջնության ոսկե մեդալակիր դառնալուց հետո ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում պատմել է տպավորությունների մասին:...
15:00 27/11/2019Աշխարհի ամենահին շախմատային քարը հայտնաբերվել է ՀորդանանումՀնագետները եզրակացնում են, որ 1991-ին Հորդանանի հարավում հայտնաբերված արմավենուց պատրաստված ափաչափ իրը հնարավոր է աշխարհի ամենահին շախմատային քարն է։ Արտեֆակտը հայտնաբերվել է վաղ առևտրային...
10:54 27/11/2019Եվրասիական լիգա. «Արագածը» հաղթել է, «Ուրարտուն» պարտվելԲասկետբոլի Եվրասիական լիգայի կանոնավոր առաջնության հերթական տուրում Հայաստանի չեմպիոն «Արագածը» 78:69 հաշվով հաղթել է ՄԳԱՖԿ-ին (Ռուսաստան), իսկ «Ուրարտուն» 90:98 հաշվով պարտվել է Ռուսաստանը...
19:00 26/11/2019Լևոն Արոնյանը գրավեց վերջին տեղըՇախմատի Հայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանն անհաջող է հանդես եկել Հնդկաստանի Կալկաթա քաղաքում անցկացված Tata Steel Chess India Rapid & Blitz արագ շախմատի և կայծակնային խաղի մրցաշարում, որը...

10:36 11/04/2011Андраник Чапарян завоевал молодежный Кубок Европы по дзюдоПредставитель Армении Андраник Чапарян в категории до 73 кг завоевал титул чемпиона на розыгрыше молодежного Кубка Европы по дзюдо в греческих Салониках.
16:52 07/04/2011Матч Россия – Армения пройдет в Санкт-ПетербургеУтверждены место и время проведения матча отборочного турнира чемпионата Европы-2012 между сборными России и Армении.
12:34 04/04/2011Шагинян и Патрикеев завоевали бронзовые медалиНа проходящем в Дортмунде (Германия) европейском чемпионате по греко-римской борьбе наш Артур Шагинян, выступающий в весовой категории до 84 кг, завоевал бронзовую медаль в борьбе за 3 место, одержав...
12:11 04/04/2011Роман Амоян – двукратный чемпион ЕвропыАрмянский борец Роман Амоян (55 кг) стал чемпионом Европы по греко-римской борьбе на проходящем в немецком Дортмунде первенстве континента.
16:21 02/04/2011Азербайджанский депутат назвал сборную Азербайджана по футболу «стадом баранов»Депутат азербайджанского парламента Сабир Рустамханлы назвал национальную футбольную сборную «стадом баранов» в беседе с газетой «Ени Мусават».
19:26 01/04/2011Рубен Айрапетян: «Руководство российского футбола знает, что мы действовали в рамках закона»Президент Федерации футбола Армении (ФФА) Рубен Айрапетян прокомментировал информацию о том, что футболисты сборной Армении за ничью в отборочном матче Евро-2012 с Россией не получили премий.
15:04 30/03/2011Армянские боксеры Пулузян, Джавахян и Арменакян завоевали бронзовые медали на «Гран при» в ЧехииАрмянские боксеры завоевали бронзовые медали на состоявшемся в Чехии международном турнире по боксу «Гран при».
13:50 29/03/2011Бесчастных: Не могу сказать, что угловые в исполнении российской сборной были не опасныЭкс-нападающий сборной России Владимир Бесчастных не стал критиковать россиян за ничью в матче с командой Армении в рамках отборочного турнира Евро-2012.
13:15 29/03/2011Армянские шахматистки примут участие в чемпионате ЕвропыАрмянские шахматистки примут участие в женском первенстве Европы, который состоится в Тбилиси 6-12 мая.
16:30 28/03/2011Теперь в центрах обслуживания ВиваСелл-МТС можно приобрести также смартфон HTC Desire HDВиваСелл-МТС, дочерняя компания ОАО «Мобильные ТелеСистемы», рада сообщить, что теперь в центрах обслуживания ВиваСелл-МТС можно приобрести также смартфон HTC Desire HD.
16:25 28/03/2011«Евро 2010»: Турнирная таблица и результаты в группе «B»Состоялись отборочные игры 5-го тура европейского футбольного первенства 2012 года во второй подгруппе.
22:42 26/03/2011В.Минасян: Я не понял, что случилось с командойТренер армянской сборной по футболу, в отличие от российского коллеги Дика Адвоката, недоволен игрой своих подопечных.
22:30 26/03/2011Ничья – нормальный результат, считает тренер российской сборнойГлавный тренер сборной России Дик Адвокат прокомментировал ничью в матче с командой Армении (0:0) в отборочном турнире Евро-2012.
22:18 26/03/2011Сборная Армении все еще может претендовать на путевку в финал Евро-2012На Республиканском стадионе в Ереване национальная сборная Армении приняла у себя в гостях лидера группы B отборочного тура Евро-2012 сборную России.
21:23 26/03/2011Футбольный матч Армения-Россия завершился со счетом 0:0Футбольный матч Армения-Россия в рамках отборочного тура Евро-12 завершился с ничейным счетом 0:0. Таким образом, сборная Армении заработала свое восьмое очко. Отметим, что во втором тайме...
20:30 26/03/2011В матче Армения-Россия пока счет не открытВ матче Армения-Россия начался второй тайм, счет пока 0:0. Тренер заменил Эдгара Малакяна на Эдгара Манучаряна. Сборная Армении заметно активизировалась. Матч начался ровно в 19.00 по ереванскому...
15:29 26/03/2011Игорь Яновский: Ничья в матче с Арменией не станет катастрофойБывший полузащитник сборной России Игорь Яновский не уверен, что предстоящий матч квалификации Евро-2012 Армения-Россия сложится удачно.
15:01 26/03/2011У Армении есть шанс занять второе место в группе, - Сергей ЮранУ Армении есть шанс занять второе место в группе и она будет стремиться к этому всеми силами, заявил в интервью «Спорт-экспрессу» Сергей Юран, нападающий сборной России-99, проводя параллели между...
14:32 26/03/2011В.Карпин: Если армяне почувствуют «запах крови», остановить их будет непростоАрмянским футболистам на первых минутах ни в коем случае нельзя давать понять, что они способны победить, заявил в беседе с корреспондентом «Спорт Экспрес» Валерий Карпин, полузащитник сборной...
14:20 26/03/2011В.Бесчастных: Красивых побед арнмяне уже добивались, так что в себе увереныВ преддверии субботнего матча отборочного турнира Euro-2012 Армения - Россия корреспонденты "СЭ Интернет" задали несколько вопросов футболистам российской сборной образца 1999 года, которые...