19:00 03/12/2019Հայաստանի պատանեկան հավաքականի մարզիչը բասկետբոլիստների է փորձարկել Լոս ԱնջելեսումԲասկետբոլի կանանց Հայաստանի մինչև 16 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սուրեն Արզումանյանը Լոս Անջելեսում տեղի ունեցած մարզման ընթացքում փորձարկել է մի շարք հայ խաղացողների: Այս մասին հայտնում է...
14:28 03/12/2019Հայ մարզիկները կմասնակցեն Հեծանվագնդակի աշխարի առաջնությանըԲելգիայում բնակվող մեր հայրենակիցներ Արտակ Ոսկանյանը, Առնակ Մխիթարյանը, ինչպես նաև Ռոման Համբարձումյանը մասնակցելու են Մարզադահլիճային հեծանվասպորտի (հեծանվագնդակ) աշխարհի առաջնությանը՝ էլիտ խմբում:...
13:03 03/12/2019Հակոբ Սերոբյան. Օլիմպիական խաղերին լուրջ ենք պատրաստվելուՌուսաստանի Պենզա քաղաքում տեղի ունեցած կրկնակի օլիմպիական չեմպիոն Միխայիլ Վորոնինի գավաթի 26-րդ խաղարկությունում բազմամարտում և նժույգի թափեր վարժությունում սպորտային մարմնամարզության Հայաստանի...
11:01 03/12/2019Մեսսին 6-րդ անգամ արժանացել է «Ոսկե գնդակի»Փարիզում France Football պարբերականի «Ոսկե գնդակ» մրցանակին է արժանացել «Բարսելոնայի» և Արգենտինայի ազգային հավաքականի լավագույն խաղացող Լիոնել Մեսսին: Մեսսին իր կարիերայի ընթացքում արդեն 6-րդ անգամ...
18:26 02/12/2019Աշխարհի Գավաթ. Սամբիստ Վահագն Չալյանը նվաճել է արծաթե մեդալՀայաստանի ներկայացուցիչ Վահագն Չալյանն արծաթե մեդալակիր է դարձել Նուր-Սուլթանում տեղի ունեցած Ղազախստանի նախագահի գավաթում, որն աշխարհի գավաթի խաղարկության փուլերից է:Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը:...
18:01 02/12/2019Լիլիթ Մկրտչյանը մասնակցել է արագ և կայծակնային շախմատի ԵԱ-ինՇախմատի կանանց Հայաստանի հավաքականի անդամ Լիլիթ Մկրտչյանը մասնակցել է Մոնակոյում անցկացված արագ և կայծակնային շախմատի կանանց Եվրոպայի առաջնություններին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Արագ շախմատի...
10:23 02/12/2019Հենրիխ Մխիթարյանը՝ գոլի հեղինակԻտալիայի Ա սերիայի 14-րդ տուրում «Ռոման» հյուրընկալվել էր «Վերոնային»։ «Ռոման» 3-1 հաշվով առավելության հաղթել է մրցակցին:
13:33 30/11/2019Արսեն Ջուլֆալակյան-Ռոման Վլասով՝ Հունահռոմեական մրցաշարի հիմնական մարտըՆոյեմբերի 29-ին մեկնարկել է Մոսկվայի ըմբշամարտի միջազգային գրան պրիի և հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի գալա մրցաշարը`«ԱԼՌՈՍԱ»-ի գավաթը: Հունահռոմեական ոճի ըմբիշ, 2012 թվականի օլիմպիական խաղերի արծաթե...
19:16 29/11/2019«Ուրարտուն» կրեց հերթական պարտությունըԲասկետբոլի Եվրասիական լիգայի կանոնավոր առաջնության հերթական տուրում «Ուրարտուն» 65:81 հաշվով պարտություն կրեց Մոսկվայի ՄԳԱՖԿ ակումբից։ Հանդիպման ամենաարդյունավետ բասկետբոլիստ ճանաչվեց հայկական...
15:55 29/11/2019Ունաի Էմերին հեռացվել է «Արսենալի» գլխավոր մարզչի պաշտոնիցԼոնդոնի «Արսենալը» փոխել է գլխավոր մարզչին: Այս մասին ասված է ակումբի հաղորդագրության մեջ: Ունաի Էմերիին պաշտոնանկ են արել 27 տարվա մեջ խաղերի վատագույն շարքի համար: Նրա տեղը ժամանակավոր զբաղեցրել է...
09:53 29/11/2019ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում կառաջադրվի «Լոռի» ակումբի սեփականատեր Թովմաս Գրիգորյանը«Ուստի պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ իմ՝ ՀՖՖ նախագահ ընտրվելու պարագայում, ես և ինձ հետ փոխկապակցված անձիք չեն ունենա ֆուտբոլային ակումբ»:
19:43 28/11/2019«Արագածը» պարտվել է «Բորիսֆենին»Բասկետբոլի Եվրասիական լիգայի կանոնավոր առաջնության հերթական տուրում Հայաստանի չեմպիոն «Արագածը» 76:101 հաշվով պարտվել է բելառուսական «Բորիսֆենին»: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Հանդիպման...
18:47 28/11/2019Հայաստանի և Ռուսաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիաները քննարկել են համագործակցության նոր ծրագրերՀայաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Կարեն Ասմարյանը Մոսկվայում հանդիպել է Ռուսաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի նախագահ,ԵՎԿ փոխնախագահ Ստանիսլավ Շևչենկոյի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է...
18:25 28/11/2019Դեռ երկար եմ մնալու սպորտում.Վալոդյա ՖրանգուլյանԲասկետբոլի Եվրասիական լիգայի կանոնավոր առաջնության հերթական տուրում Հայաստանի չեմպիոն «Արագածը» 76:101 հաշվով պարտվել է բելառուսական «Բորիսֆենին»: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Հանդիպման...
13:00 28/11/2019ՀՖՖ նախագահի ընտրություններից առաջ տեղի են ունենում անդրկուլիսյան հանդիպումներ. Խորեն Քալաշյան«Քանի որ այսօր կա հանրային պահանջ, որ ՀՖՖ նախագահը լինի ապաքաղաքականացված, ֆուտբոլային գիտելիքներով, հայկական ֆուտբոլի խնդիրներին և մարտահրավերներին ծանոթ մարդ, ապա մենք առաջարկում ենք բոլոր...
09:01 28/11/2019Ճապոնացիներն անհանգստացած են ջրի որակիցՃապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիոյում կայանալիք 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի Կազմկոմիտեն պարբերաբար ջրի որակի ստուգումներ կանցկացնի Օդայբայի ծովային պարկում, որտեղ կանցկացվեն լողի և տրիատլոնի մրցումներ:...
19:46 27/11/2019Առաջին իսկ գոտեմարտից լավ էի զգում ինձ.Գևորգ Մխեյան70 կգ քաշային Գևորգ Մխեյանն առաջին անգամ ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի մեծահասակների առաջնության ոսկե մեդալակիր դառնալուց հետո ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում պատմել է տպավորությունների մասին:...
15:00 27/11/2019Աշխարհի ամենահին շախմատային քարը հայտնաբերվել է ՀորդանանումՀնագետները եզրակացնում են, որ 1991-ին Հորդանանի հարավում հայտնաբերված արմավենուց պատրաստված ափաչափ իրը հնարավոր է աշխարհի ամենահին շախմատային քարն է։ Արտեֆակտը հայտնաբերվել է վաղ առևտրային...
10:54 27/11/2019Եվրասիական լիգա. «Արագածը» հաղթել է, «Ուրարտուն» պարտվելԲասկետբոլի Եվրասիական լիգայի կանոնավոր առաջնության հերթական տուրում Հայաստանի չեմպիոն «Արագածը» 78:69 հաշվով հաղթել է ՄԳԱՖԿ-ին (Ռուսաստան), իսկ «Ուրարտուն» 90:98 հաշվով պարտվել է Ռուսաստանը...
19:00 26/11/2019Լևոն Արոնյանը գրավեց վերջին տեղըՇախմատի Հայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանն անհաջող է հանդես եկել Հնդկաստանի Կալկաթա քաղաքում անցկացված Tata Steel Chess India Rapid & Blitz արագ շախմատի և կայծակնային խաղի մրցաշարում, որը...

14:08 13/08/2011Fabregas signs for BarcelonaCesc Fabregas is on the verge of completing his dream move to Barcelona and bringing an end to one of the longest transfer sagas of recent years.
13:12 12/08/2011No need for another defender - WengerArsene Wenger has dismissed talk of a move for Werder Bremen centre-back Per Mertesacker and said Arsenal do not need to strengthen the position.
12:56 12/08/2011Manchester United reject Sneijder bidManchester United have given up on their bid to sign Wesley Sneijder from Inter Milan. United manager Sir Alex Ferguson had been hoping to make the Dutch international his final signing of the...
18:34 11/08/2011Serbia loses match after Turkish traditional sheep killingTurkish club Sivasspor remained loyal to its tradition of sheep killing ahead of a match with Serbia’s Rad Belgrade.
17:27 11/08/2011Four Armenian sportsmen to participate in World Judo ChampionshipsArmenia’s judo national team led by coach Adrian Croitoru will participate in the World Judo Championships to be held in Paris from August 23 to 28, 2011.
18:17 09/08/2011Rossi in confident mood ahead of Spain friendlyItaly forward Giuseppe Rossi acknowledges that they will be up against the best team in the world when they confront Spain in an international friendly on Wednesday.
15:32 09/08/2011England match against Netherlands offEngland's friendly against the Netherlands at Wembley on Wednesday has been called off following three nights of rioting in London.
15:16 09/08/2011Lampard withdraws from England squad to face HollandFrank Lampard has become the third member of Fabio Capello's England squad to be forced out of Wednesday's friendly with Holland at Wembley.
14:21 09/08/2011Arsenal ready to let Nasri leave for Manchester CityArsenal are willing to let midfielder Samir Nasri depart for Manchester City if the price is right. According to The Guardian, Arsene Wenger will sell Nasri to Manchester City if he gets an offer of...
14:06 02/08/20115th Pan-Armenian games kick off in GandzasarOn 2 August President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan partook in the solemn ceremony of lighting the torch of the 5th Pan-Armenian games at the Gandzasar’s Cathedral of St John the Baptist and...
14:16 01/08/2011Armenia in European Judo CupEuropean Judo Youth Cup championship has been finished today in Prague. Armenian team appeared with a successful performance. Andranik Chaparyan (73kg) took the first place, Garik (55kg) and Gor...
12:54 27/07/2011UPDATED: chess champions arrive late in the eveningArmenian chess champions will arrive in Zvartnoth airport late in the evening (22:00pm local time) .
11:52 27/07/2011World chess champions back to Armenia todayThe Armenian chess players winning the title of champions in "Yinzhou Cup" 2011 World Team Chess Championship, which was hosted in Ningbo New Century Grand Hotel, return today home at 15:00.
11:00 26/07/2011Armenia takes first place in World Team Chess ChampionshipChinese city of Ningbo has hosted the 9th round of the World Team Chess Championship 2011. The leading Armenian team was competing with Ukraine. The pairings were Ivanchuk Vassily - Aronian Levon,...
13:11 22/07/2011Undefeated Vanes Martirosyan fighting Alfredo AnguloUndefeated Vanes Martirosyan of Armenian descent may be fighting Alfredo Angulo to determine the mandatory challenger in the WBC super welterweight division, “boxingscene.com” writes.
12:51 22/07/2011Fenerbahce- Shakhtar meeting invaded by Turkish fansHundreds of Fenerbahce fans invaded the field during a friendly against Ukrainian champion Shakhtar Donetsk, forcing the abandonment of the game, The Boston Globe writes.
15:30 21/07/2011Vladimir Akobian shares points with Li ChaoIn the fifth round of the World Team Championship in the Chinese city of Ningbo, Vladimir Akobian, like Levon Aronian, has shared points with Li Chao.
14:50 21/07/2011World Team Championship: Levon Aronyan ends in draw with Wang HaoWorld Team Championship continues in the Chinese city of Ningbo. The first pairing of Armenia-China meeting has finished – Levon Aronyan has shared points with Wang Hao. Sergey Movsessian plays with...
16:16 20/07/2011World Team Championship: Armenia-Egypt 2:0 though not finishedIn the fourth round of World Team Championship the team of Azerbaijan defeated Russian team (3:1). Vugar Hashimov and Gadir Husseynov both have recorded victories against Alexander Grishchuk and...