15:46 18/11/2019Արթուր Ալեքսանյան. Ցավալի է գիտակցել, որ այդքան վաղ տարիքում երեխաների սնուցումը պատշաճ չի կազմակերպվումՅՈՒՆԻՍԵՖ-ն այսօր հայտարարել է Օլիմպիական չեմպիոն, աշխարհի եռակի, Եվրոպայի քառակի չեմպիոն հունահռոմեական ոճի ըմբիշ՝ Արթուր Ալեքսանյանին Հայաստանի Հանրապետությունում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ազգային դեսպան...
15:00 18/11/2019Լաշա Թալախաձեն միանգամից 3 ոսկե մեդալ է նվաճելԱշխարհի լավագույն ծանրորդ Լաշա Թալահաձեն Թուրքիայում Նաիմ Սուլեյմանօղլուի (աշխարհի եռակի չեմպիոն) անվամբ միջազգային մրցաշարում նվաճել է երեք ոսկե մեդալ: Այս մասին հայտնում է apsny.ge-ն։ Թալախաձեն...
12:00 18/11/2019Խաշմանյան. Հավաքականի համար կարևորագույն ֆուտբոլիստներ բաց են թողնելու Իտալիայի դեմ խաղըԱյսօր Հայաստանի ազգային հավաքականն Իտալիայի դեմ խաղում գործելու է հինգ պաշտպանով, այլ ընտրություն էլ չունեն նման իրավիճակում: Իտալական Պալերմո քաղաքի «Ռենցո Բարբերա» մարզադաշտի մամուլի ասուլիսների...
11:20 18/11/2019Բերեզովսկին hավաքականի հետ չի մեկնել ԻտալիաՀայաստանի ազգային հավաքականի դարպասապահների մարզիչ Ռոման Բերեզովսկին չի կարողացել թիմի հետ մեկնել Իտալիա անձնական խնդիրների պատճառով: Նա ՀՖՖ պաշտոնական կայքի միջոցով պարզաբանել է իրավիճակը և...
17:17 16/11/2019Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնեց ԻտալիաՌումյան Հովսեփյանը բաց կթողնի Իտալիայի հավաքականի հետ հանդիպումը:
15:31 16/11/2019Մեսսին վիճել է Բրազիլիայի հավաքականի մարզչի հետԲրազիլիայի և Արգենտինայի հավաքականների ընկերական հանդիպման ավարտին, որը կայացել է Սաուդյան Արաբիայում, լեզվակռիվ է տեղի ունեցել արգենտինացիների գլխավոր աստղ Լիոնել Մեսսիի և Բրազիլիայի գլխավոր...
10:00 16/11/2019Աբրահամ Խաշմանյան. Մենք արեցինք այն, ինչ ի վիճակի էր անել տվյալ կազմըՆախօրեին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կայացավ ԵՎՐՈ 2020-ի որակավորման խմբային փուլի իններորդ տուրի Հայաստան-Հունաստան հանդիպումը։ Հայաստանի հավաքականը պարտվեց 0:1 հաշվով:...
20:27 15/11/2019Ֆուտբոլի ընտրանու մեկնարկային կազմը հայտնի էՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի մեկնարկային կազմը հույների դեմ խաղում հայտնի է: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի մարզիչ Աբրահամ Խաշմայանը խաղադաշտ է դուրս բերելու հետևյալ մեկնարկային կազմը՝...
16:26 15/11/2019Արթուր Ալեքսանյանը ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ազգային դեսպան կնշանակվիՕլիմպիական չեմպիոն, աշխարհի եռակի, Եվրոպայի քառակի չեմպիոն հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետությունում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ազգային դեսպան։ Պաշտոնական արարողությունը...
15:15 15/11/2019Տոկիո-2020-ի ծաղկեփնջերըՏոկիո-2020-ի Կազմկոմիտեն ներկայացրել է ծաղկեփնջերը, որոնք Ճապոնիայի մայրաքաղաքում կայանալիք 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի և Պարալիմպիկ խաղերի մրցանակակիրները կստանան մեդալների հետ: Ծաղկեփնջի...
20:39 14/11/2019Այդքան էլ երանելի վիճակում չենք գտնվում. Աբրահամ ԽաշմանյանՖուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի նորանշանակ գլխավոր մարզիչ Աբրահամ Խաշմանյանը Եվրոպայի առաջնության ընտրական մրցաշարի նախավերջին տուրի հանդիպման նախօրեին հրավիրած ասուլիսում պատասխանում է...
20:35 14/11/2019Հայաստանի դեմ խաղից առաջ հույն մարզիչն անդրադարձել է Մխիթարյանի բացակայությանըՀունաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի գլխավոր մարզիչ Յոն վանտ Սխիպիի կարծիքով Հայաստանի դեմ հետաքրքիր և փոխադարձ հարգանքով խաղ է սպասվում: Լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում Սխիպին ասել է, որ Հունաստանի...
17:31 14/11/2019Tallinn Trophy. Սլավիկ Հայրապետյանը գրավել է չորրորդ տեղըՍլավիկ Հայրապետյանը չորրորդ տեղն է գրավել Էստոնիայի մայրաքաղաք Տալինում տեղի ունեցած Tallinn Trophy գեղասահքի միջազգային մրցաշարում: Կարճ և ազատ ծրագրերի համագումարում Հայաստանի առաջատար գեղասահորդը...
17:05 14/11/2019Կարեն Գրիգորյանի հաջողությունը ՊորտուգալիայումՀայաստանի ներկայացուցիչ Կարեն Գրիգորյանը երկրորդ տեղն է գրավել Պորտուգալիայում տեղի ունեցած «Ֆիգեյրա դա Ֆոս» շախմատային միջազգային մրցաշարում: Հայ գրոսմայստերը 9 հնարավորից հավաքել է 7 միավոր: Առաջին...
16:41 14/11/2019ԽՄՕՄՄ-ը՝ վոլեյբոլի կանանց Հայաստանի չեմպիոնԽՄՕՄՄ-ի թիմը չորրորդ անգամ դարձել է վոլեյբոլի կանանց Հայաստանի չեմպիոն: Բարձրագույն խմբի առաջնության եզրափակիչ փուլի վերջին խաղում ԽՄՕՄՄ-ը լարված պայքարում 3:2 հաշվով առավելության է հասել «Վանի»...
20:22 13/11/2019Պեկին-2022. ՄՕԿ-ը բարձր է գնահատել չինացիների պատրաստվածությունըՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) փոխնախագահ Խուան Անտոնիո Սամարանչը Պեկին կատարած այցի ընթացքում բարձր է գնահատել Չինաստանի մարզական ենթակառուցվածքների պատրաստվածությունը 2022թ.
18:34 13/11/2019Սլավիկ Հայրապետյանը 7-րդն է կարճ ծրագրից հետոՀայաստանի առաջատար գեղասահորդ Սլավիկ Հայրապետյանը Էստոնիայի մայրաքաղաք Տալինում մեկնարկած «Tallinn Trophy» միջազգային մրցաշարի կարճ ծրագրում գրանցել է 7-րդ արդյունքը, փոխանցում է ՀԱՕԿ-ը: 23-ամյա...
14:52 13/11/2019Մեսսին դեռ պատրաստ չէ երկարաձգել պայմանագիրը «Բարսելոնայի» հետ«Բարսելոնայի» առաջատար ֆուտբոլիստ Լիոնել Մեսսին դեռ պատրաստ չէ երկարաձգել պայմանագիրն ակումբի հետ։ news.sportbox.ru-ն գրում է, որ արգենտինացին մտադիր է հետաձգել այդ հարցը մինչև հաջորդ մրցաշրջանի...
13:16 13/11/2019Հայաստանի Մ-19 հավաքականը մեկնել է ԹուրքիաՀայաստանի Մ-19 հավաքականը մեկնել է Թուրքիա, որտեղ նոյեմբերի 13-ից 19-ը կմասնակցի ՈՒԵՖԱ ԵՎՐՈ Մ-19 2020-ի որակավորման խմբային փուլին: Մեր թիմի մրցակիցներն են Թուրքիայի, Բուլղարիայի և Չեռնոգորիայի...
10:53 13/11/2019Գևորգ Ղազարյանը չի մասնակցի Հունաստանի և Իտալիայի դեմ հանդիպումներինՆոյեմբերի 15-ին և 18-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի Եվրո-2020-ի ընտրական փուլի 9-րդ և 10-րդ տուրերի հանդիպումները:

14:41 04/07/2011Alexander Grishchuk: one of us is always breaking clear, now it’s AronianRussian chess player Alexander Grishchuk had an interview with whychess.org, where he’s focused on the generation he’s sharing his experience.
13:59 04/07/2011Armenian youth team wins in Dvorkovich memorialIn the final 14th round of Moscow-hosted Dvorkovich memorial Armenian team won both matches against “Dvorkovich chess parlour” team with 2,5:1,5, 2,5:1,5 points.
13:25 02/07/2011Armenian chess players in Dvorkovich memorialArmenian team won the both matches against the representatives of Belarus with the scores of 2,5:1,5 and 4:0 in the Dvorkovich memorial which is being held in Moscow, Russia, armchess.am informs.
17:28 01/07/2011FIDE rating list of world top players: Levon Aronian is the 3rdFIDE has released July 2011 rating list of top players. Armenian GM Levon Aronian (2808) is the third world top player. Aronian has left behind Sergey Karjakin by 17 points, who occupies the fourth...
16:15 01/07/2011Armenian chess players in Albena openGM Avetik Grigoryan shares the 2nd-15th places in Albena-hosted open, armchess.am informs. Grigoryan has scored 5 points out of 6, and is half a point behind the leader, GM Maxim Rodshtein (Israel)....
15:45 01/07/2011Armenian chess players in Dvorkovich tournamentArmenian team ended the matches with the representatives of Azerbaijan with the scores of 2,5:1,5 and 1:3 in the Dvorkovich memorial which is being held in Moscow, Russia, armchess.am informs.
15:21 30/06/2011Levon Aronian in Grand Slam 2011Armenian GM Levon Aronian is going to take part in the Grand Slam – 2011, armchess.am writes. The tournament will be held in Sao Paulo and Bilbao. Aronian's opponents will be Anand, Carlsen,...
13:32 30/06/2011Avetik Grigoryan is half a point behind Maxim RodshteinGM Avetik Grigoryan has scored 4,5 points out of 5 and is sharing the 2nd-9th places in the open which is being held in Albena, Bulgaria, armchess.am informs.
16:55 29/06/2011Arthur Abraham granted equipment of 100 thousand euros to boxing school in ArmeniaFamous Armenian boxer Arthur (King) Abraham gifted 100 thousand euros to Armenian Olympic boxing school after Vladimir Yengibaryan, to the sportsmen and the coaches of the school.
16:48 29/06/2011FIFA ranking table: Armenian national team is the 70thFIFA has released today the ranking table for the world national teams. Armenian football team after having failed the match with Russian team, yielded its positions from the 62nd to the 70th....
16:39 29/06/2011The team of Armenia confidently leads Vladimir Dvorkovich tournamentThe 6th traditional tournament, devoted to the memory of Vladimir Dvorkovich, is being held in Moscow, Russia with participation of the teams of Armenia, Russia, Ukraine, Belarus, Azerbaijan,...
12:27 29/06/2011Rosella Sensi leaves Roma clubRosella Sensi leaves Roma presidential board, as American investor Thomas Di Benedetto and his colleagues have bought out the club.
14:10 28/06/2011Lilit Mkrtchian in Marx MemorialArmenian GM Lilit Mkrtchian scored 6 points out of 10 in the György Marx Memorial which was held in Paks, Hungary, armchess.am informs.
13:36 28/06/2011Tournament after Vladimir Dvorkovich: Armenian team left Azerbaijani backMoscow is hosting a traditional tournament dedicated to the memory of Vladimir Dvorkovich. The tournament is being attended by the teams of Armenia, Russia, Ukraine, Belarus, Azerbaijan, Kazakhstan,...
16:09 27/06/2011GM Varuzhan Akobian won in National OpenArmenian GM Varuzhan Akobian scored 5 points out of 6 and took the first prize in the "National Open" which was held in Las Vegas, USA, armchess.am informs.
13:28 27/06/2011Aronian and Danielian in Botvinnik tournamentArmenian GM Levon Aronian is going to take part in the tournament devoted to the 100th Anniversary of Mikhail Botvinnik, which is to be held with the rules of rapid and blitz games in Moscow, Russia...
15:46 23/06/2011Rhode Island Governor signs a law on genocide educationRhode Island Governor Lincoln Chafee signed a new law encouraging state department on education to help local schools to teach students about genocide, which is supposed to be a part of civil...
15:27 23/06/2011IM Suren Petrosian shares 2nd-10th places in Eforie tournamentInternational Master Suren Petrosian has scored 2,5 out of 3 in the tournament which is being held in Eforie, Romania, armchess.am informs.
10:51 23/06/2011Vl. Hryunov: We’ve conducted negotiations with Gary Shaw and are preparing for a fight with VicFamed multi-champion Vic Darchinyan is supposed to meet Russian boxer Alexander Bakhtin, Bakhtin’s manager Vladimir Hryunov told Boxingscene.com.
14:44 22/06/2011AFC calls on bin Hammam to resignA former top Asian Football Confederation official is calling on Mohamed bin Hammam to step down from the organization over vote-buying allegations, CBSnews informs.