15:46 18/11/2019Արթուր Ալեքսանյան. Ցավալի է գիտակցել, որ այդքան վաղ տարիքում երեխաների սնուցումը պատշաճ չի կազմակերպվումՅՈՒՆԻՍԵՖ-ն այսօր հայտարարել է Օլիմպիական չեմպիոն, աշխարհի եռակի, Եվրոպայի քառակի չեմպիոն հունահռոմեական ոճի ըմբիշ՝ Արթուր Ալեքսանյանին Հայաստանի Հանրապետությունում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ազգային դեսպան...
15:00 18/11/2019Լաշա Թալախաձեն միանգամից 3 ոսկե մեդալ է նվաճելԱշխարհի լավագույն ծանրորդ Լաշա Թալահաձեն Թուրքիայում Նաիմ Սուլեյմանօղլուի (աշխարհի եռակի չեմպիոն) անվամբ միջազգային մրցաշարում նվաճել է երեք ոսկե մեդալ: Այս մասին հայտնում է apsny.ge-ն։ Թալախաձեն...
12:00 18/11/2019Խաշմանյան. Հավաքականի համար կարևորագույն ֆուտբոլիստներ բաց են թողնելու Իտալիայի դեմ խաղըԱյսօր Հայաստանի ազգային հավաքականն Իտալիայի դեմ խաղում գործելու է հինգ պաշտպանով, այլ ընտրություն էլ չունեն նման իրավիճակում: Իտալական Պալերմո քաղաքի «Ռենցո Բարբերա» մարզադաշտի մամուլի ասուլիսների...
11:20 18/11/2019Բերեզովսկին hավաքականի հետ չի մեկնել ԻտալիաՀայաստանի ազգային հավաքականի դարպասապահների մարզիչ Ռոման Բերեզովսկին չի կարողացել թիմի հետ մեկնել Իտալիա անձնական խնդիրների պատճառով: Նա ՀՖՖ պաշտոնական կայքի միջոցով պարզաբանել է իրավիճակը և...
17:17 16/11/2019Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնեց ԻտալիաՌումյան Հովսեփյանը բաց կթողնի Իտալիայի հավաքականի հետ հանդիպումը:
15:31 16/11/2019Մեսսին վիճել է Բրազիլիայի հավաքականի մարզչի հետԲրազիլիայի և Արգենտինայի հավաքականների ընկերական հանդիպման ավարտին, որը կայացել է Սաուդյան Արաբիայում, լեզվակռիվ է տեղի ունեցել արգենտինացիների գլխավոր աստղ Լիոնել Մեսսիի և Բրազիլիայի գլխավոր...
10:00 16/11/2019Աբրահամ Խաշմանյան. Մենք արեցինք այն, ինչ ի վիճակի էր անել տվյալ կազմըՆախօրեին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կայացավ ԵՎՐՈ 2020-ի որակավորման խմբային փուլի իններորդ տուրի Հայաստան-Հունաստան հանդիպումը։ Հայաստանի հավաքականը պարտվեց 0:1 հաշվով:...
20:27 15/11/2019Ֆուտբոլի ընտրանու մեկնարկային կազմը հայտնի էՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի մեկնարկային կազմը հույների դեմ խաղում հայտնի է: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի մարզիչ Աբրահամ Խաշմայանը խաղադաշտ է դուրս բերելու հետևյալ մեկնարկային կազմը՝...
16:26 15/11/2019Արթուր Ալեքսանյանը ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ազգային դեսպան կնշանակվիՕլիմպիական չեմպիոն, աշխարհի եռակի, Եվրոպայի քառակի չեմպիոն հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետությունում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ազգային դեսպան։ Պաշտոնական արարողությունը...
15:15 15/11/2019Տոկիո-2020-ի ծաղկեփնջերըՏոկիո-2020-ի Կազմկոմիտեն ներկայացրել է ծաղկեփնջերը, որոնք Ճապոնիայի մայրաքաղաքում կայանալիք 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի և Պարալիմպիկ խաղերի մրցանակակիրները կստանան մեդալների հետ: Ծաղկեփնջի...
20:39 14/11/2019Այդքան էլ երանելի վիճակում չենք գտնվում. Աբրահամ ԽաշմանյանՖուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի նորանշանակ գլխավոր մարզիչ Աբրահամ Խաշմանյանը Եվրոպայի առաջնության ընտրական մրցաշարի նախավերջին տուրի հանդիպման նախօրեին հրավիրած ասուլիսում պատասխանում է...
20:35 14/11/2019Հայաստանի դեմ խաղից առաջ հույն մարզիչն անդրադարձել է Մխիթարյանի բացակայությանըՀունաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի գլխավոր մարզիչ Յոն վանտ Սխիպիի կարծիքով Հայաստանի դեմ հետաքրքիր և փոխադարձ հարգանքով խաղ է սպասվում: Լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում Սխիպին ասել է, որ Հունաստանի...
17:31 14/11/2019Tallinn Trophy. Սլավիկ Հայրապետյանը գրավել է չորրորդ տեղըՍլավիկ Հայրապետյանը չորրորդ տեղն է գրավել Էստոնիայի մայրաքաղաք Տալինում տեղի ունեցած Tallinn Trophy գեղասահքի միջազգային մրցաշարում: Կարճ և ազատ ծրագրերի համագումարում Հայաստանի առաջատար գեղասահորդը...
17:05 14/11/2019Կարեն Գրիգորյանի հաջողությունը ՊորտուգալիայումՀայաստանի ներկայացուցիչ Կարեն Գրիգորյանը երկրորդ տեղն է գրավել Պորտուգալիայում տեղի ունեցած «Ֆիգեյրա դա Ֆոս» շախմատային միջազգային մրցաշարում: Հայ գրոսմայստերը 9 հնարավորից հավաքել է 7 միավոր: Առաջին...
16:41 14/11/2019ԽՄՕՄՄ-ը՝ վոլեյբոլի կանանց Հայաստանի չեմպիոնԽՄՕՄՄ-ի թիմը չորրորդ անգամ դարձել է վոլեյբոլի կանանց Հայաստանի չեմպիոն: Բարձրագույն խմբի առաջնության եզրափակիչ փուլի վերջին խաղում ԽՄՕՄՄ-ը լարված պայքարում 3:2 հաշվով առավելության է հասել «Վանի»...
20:22 13/11/2019Պեկին-2022. ՄՕԿ-ը բարձր է գնահատել չինացիների պատրաստվածությունըՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) փոխնախագահ Խուան Անտոնիո Սամարանչը Պեկին կատարած այցի ընթացքում բարձր է գնահատել Չինաստանի մարզական ենթակառուցվածքների պատրաստվածությունը 2022թ.
18:34 13/11/2019Սլավիկ Հայրապետյանը 7-րդն է կարճ ծրագրից հետոՀայաստանի առաջատար գեղասահորդ Սլավիկ Հայրապետյանը Էստոնիայի մայրաքաղաք Տալինում մեկնարկած «Tallinn Trophy» միջազգային մրցաշարի կարճ ծրագրում գրանցել է 7-րդ արդյունքը, փոխանցում է ՀԱՕԿ-ը: 23-ամյա...
14:52 13/11/2019Մեսսին դեռ պատրաստ չէ երկարաձգել պայմանագիրը «Բարսելոնայի» հետ«Բարսելոնայի» առաջատար ֆուտբոլիստ Լիոնել Մեսսին դեռ պատրաստ չէ երկարաձգել պայմանագիրն ակումբի հետ։ news.sportbox.ru-ն գրում է, որ արգենտինացին մտադիր է հետաձգել այդ հարցը մինչև հաջորդ մրցաշրջանի...
13:16 13/11/2019Հայաստանի Մ-19 հավաքականը մեկնել է ԹուրքիաՀայաստանի Մ-19 հավաքականը մեկնել է Թուրքիա, որտեղ նոյեմբերի 13-ից 19-ը կմասնակցի ՈՒԵՖԱ ԵՎՐՈ Մ-19 2020-ի որակավորման խմբային փուլին: Մեր թիմի մրցակիցներն են Թուրքիայի, Բուլղարիայի և Չեռնոգորիայի...
10:53 13/11/2019Գևորգ Ղազարյանը չի մասնակցի Հունաստանի և Իտալիայի դեմ հանդիպումներինՆոյեմբերի 15-ին և 18-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի Եվրո-2020-ի ընտրական փուլի 9-րդ և 10-րդ տուրերի հանդիպումները:

14:13 21/03/2011Япония официально отказалась от проведения чемпионата мира по фигурному катаниюМеждународный союз конькобежцев (ISU) в понедельник объявил о том, что Федерация конькобежцев Японии официально отказалась от проведения чемпионата мира 2011 года в какие бы ни было сроки, и о начале...
13:31 21/03/2011Вардан Минасян обнародовал состав сборной Армении по футболуТренерский штаб сборной Армении по футболу во главе с Варданом Минасяном обнародовал состав сборной, в котором она будет готовиться к матчу со сборной России в рамках отборочного тура Чемпионата...
11:27 21/03/2011Аронян продолжает лидировать в турнире «Амбер»Две ничьи и две победы – таков результат армянского гроссмейстера Левона Ароняна в партиях 7-го и 8-го туров турнира «Амбер» по быстрым и «слепым» шахматам.
14:45 19/03/2011Левон Аронян сохранил позицию лидера в турнире «Амбер», несмотря на первое поражениеЛевон Аронян удержал за собой позицию лидера в турнире «Амбер», несмотря на то, что в 6-ом туре в рапиде уступил Александру Грищуку, а в «слепых» шахматах сыграл с ним вничью.
10:43 18/03/2011Левон Аронян одержал победу над Вугаром Гашимовым и единолично лидирует в «Амбере»Левон Аронян единолично лидирует в турнире «Амбер» по слепым и быстрым шахматам по итогам пяти туров.
14:06 16/03/2011Левон Аронян по прежнему лидирует в турнире «Амбер»Левон Аронян продолжает лидировать в турнире по слепым и быстрым шахматам «Амбер» после четвертого тура.
12:25 15/03/2011На футбольном матче Армения-Россия ожидается аншлагБилеты на футбольный матч Армения-Россия в рамках отборочного тура Евро-2012 практически распроданы, сообщает Федерация футбола Армении (ФФА).
11:00 15/03/2011Левон Аронян по прежнему лидирует в турнире «Амбер»Левон Аронян по итогам трех туров лидирует в общем зачете турнира «Амбер» по слепым и быстрым шахматам.
13:56 14/03/2011Левон Аронян лидирует на турнире по слепым и быстрым шахматамЛевон Аронян лидирует в турнире «Амбер» по слепым и быстрым шахматам по итогам двух туров. В первом туре он одержал победу над Анишом Гири в обеих партиях. Во втором туре в игре вслепую он обыграл...
14:15 12/03/2011Левон Аронян сыграет сегодня с Анишем ГириВ первом туре международного турнира «Амбер» по быстрым и слепым шахматам в Монте-Карло противником армянского гроссмейстера Левона Ароняна будет Аниш Гири.
13:07 12/03/2011Билеты на футбольный матч Армения-Россия остаются в ограниченном количествеБилеты на футбольный матч Армения-Россия в рамках отборочного тура Евро-2012 остаются в ограниченном количестве.
17:03 07/03/2011Билеты на футбольный матч Армения-Россия уже поступили в продажуБилеты на футбольный матч Армения-Россия в рамках отборочного тура Евро-2012, который состоится 26 марта в Ереване на Республиканском стадионе имени Вазгена Саргсяна, с сегодняшнего дня уже поступили...
15:50 05/03/2011Для победы в матче претендентов необходимо хладнокровие, - Левон АронянВ подготовке к матчу претендентов мне помогает множество друзей, заявил сегодня на пресс-конференции в Ереване гроссмейстер Левон Аронян, который завершил тренировочный сбор в Цахкадзоре и теперь...
13:55 05/03/2011Тренер мадридского «Реала» избежал удара ножомВооруженный ножом, кинжалом или другим острым предметом человек пытался напасть на тренера мадридского футбольного клуба "Реал" Жозе Моуринью в аэропорту города Ла Корунья на севере Испании.
11:32 04/03/2011Очередная победа армянских шахматистокАрмянская шахматистка Элина Даниелян по прежнему сохраняет лидерство в женском Гран При ФИДЕ в Дохе.
15:10 03/03/2011Известны цены на билеты футбольного матча Армения-РоссияБилеты на матч Армения-Россия отборочного тура Евро-2012, который состоится 26 марта на Республиканском стадионе Еревана, поступят в продажу с 10 марта.
12:28 02/03/2011Элина Даниелян одержала очередную победуЭлина Даниелян сохранила позиции единоличного лидера в проходящем в Катаре Гран При ФИДЕ, одержав в седьмом туре победу над Жу Чень и набрав 6,5 очков.
14:45 01/03/2011Левон Аронян сохраняет третье место в рейтинге ФИДЕАрмянский гроссмейстер Левон Аронян сохраняет третью строчку в рейтинговой таблице ФИДЕ. У нашего гроссмейстера 2808 очков, и он уступает чемпиону мира Вишванатану Ананду (2817) и норвежцу Магнусу...
12:54 01/03/2011Элина Даниелян лидирует на Гран При ФИДЕПо итогам шести туров проходящего в Катаре Гран При ФИДЕ армянская шахматистка Элина Даниелян является единоличным лидером первенства.
12:41 28/02/2011Армен Назарян стал победителем Кубка мира по дзюдоАрмянский дзюдоист Армен Назарян (66кг) стал победителем Кубка мира в Варшаве в своей весовой категории.