20:21 25/11/2019«Արսենալը» մտադիր է հեռացնել ԷմերիինԼոնդոնյան «Արսենալի» սեփականատերերը պատրաստ են թիմի մարզչական պաշտոնում փոփոխություն կատարել: Ներկայիս գլխավոր մարզիչ Ունաի Էմերին կորցրել է ղեկավարների շրջանում վստահությունը ԱՊԼ-ի 13-րդ...
16:55 25/11/2019Խորեն Հովհաննիսյանը ցանկանում է դառնալ ՀՖՖ նախագահՀայաստանի լավագույն ֆուտբոլիստներից միջազգային կարգի սպորտի վարպետ, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Խորեն Հովհաննիսյանը կառաջադրի իր թեկնածությունը Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնում:...
09:20 25/11/2019Ռաֆայել Վահանյանը վետերանների աշխարհի չեմպիոնն էՀայաստանի ներկայացուցիչ Ռաֆայել Վահանյանը նվաճել է Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում տեղի ունեցած շախմատի վետերանների աշխարհի առաջնության չեմպիոնի կոչումը: 65 տարեկանից բարձր տարիքային խմբում...
15:59 23/11/2019Աշխարհի Գավաթ. Արթուր Դավթյանն ավարտեց ելույթըՍպորտային մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի առաջատարներից Արթուր Դավթյանն ավարտել է ելույթը Գերմանիայի Կոտբուս քաղաքում ընթացող աշխարհի գավաթի խաղարկությունում: Մրցումային երկրորդ օրը Դավթյանը...
14:10 23/11/2019ՄՕԿ-ն ընտրել է ձմեռային Օլիմպիական խաղերը համակարգող հանձնաժողովըՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ) ներկայացրել է հանձնաժողովը, որը կզբաղվի 2026 թվականին Իտալիայի Միլան եւ Կորտինա դ՝Ամպեցո քաղաքներում անցկացվելիք ձմեռային Օլիմպիական խաղերի համակարգման...
18:34 22/11/2019Աշխարհի Գավաթ. Հարություն Մերդինյանը, Վահագն Դավթյանը և Արթուր Ավետիսյանը եզրափակիչում ենԳերմանիայի Կոտբուս քաղաքում մեկնարկել է սպորտային մարմնամարզության աշխարհի գավաթի խաղարկությունը, որտեղ Հայաստանն ունի 4 ներկայացուցիչ՝ Արթուր Դավթյան, Հարություն Մերդինյան, Վահագն Դավթյան, Արթուր...
18:29 21/11/2019ՀՖՖ նախագահ Արթուր Վանեցյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրելԻնչու, ֆեդերացիայից ինչ-որ մեկը պետք է վերցներ իր վրա աննախադեպ հաշվով պարտությունը, որ մենք կրեցինք
16:00 21/11/2019«Առաջին Հայկական Ճակատ». Վանեցյանը հայտարարել է, թե որ դեպքում հրաժարական կտա ՀՖՖ նախագահի պաշտոնից«Առաջին Հայկական Ճակատ» շարժումը հայտարարություն է տարածել, որտեղ ասված է. «Վերջին 3 ամիսների ընթացքում հայկական ֆուտբոլում տեղի ունեցող իրադարձությունները, տիրող մթնոլորտը և ներքին...
19:49 20/11/2019Մոուրինյուն գլխավորում է «Տոտենհեմը»Հայտնի մարզիչ Ժոզե Մոուրինյուն գլխավորում է լոնդոնյան «Տոտենհեմ» ակումբը ՝ փոխարինելով նախօրեին հեռացած Մաուրիսիո Պոչետտինոյին: Եվրանյուզի հաղորդմամբ, պայմանագիրը կնքվել է այսօր չորս տարով: Նախկինում...
19:13 20/11/2019Թոմաս Բախը ստուգել է Դակարի պատրաստվածությունը պատանեկան Օլիմպիական խաղերինՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) նախագահ Թոմաս Բախն այցելել է Սենեգալի մայրաքաղաք Դակար, որը 2022 թվականին կընդունի պատանեկան ամառային Օլիմպիական խաղերը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը: Թոմաս Բախը...
18:45 20/11/2019Եվրասիական լիգա. «Արագածը» հաղթել է «Ուրարտուին»Բասկետբոլի Եվրասիական լիգայի կանոնավոր առաջնության երրորդ տուրի առաջին խաղում «Արագածը» լարված պայքարում 86:79 հաշվով հաղթել է «Ուրարտուին»: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը: Երևանի նախկին «Միկա»...
20:14 19/11/2019Վանաձորի թիմը` հանդբոլի Հայաստանի չեմպիոնՎանաձորի թիմը երկրորդ տարին անընդմեջ դարձել է հանդբոլի Հայաստանի չեմպիոն: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը: Նոյեմբերի 12-17-ը 6 թիմով անցկացվել է հանդբոլի տղամարդկանց Հայաստանի առաջնությունը: Չեմպիոնի...
20:09 19/11/2019Հովհաննես Դավթյան․ Առաջնության արդյունքներով կձևավորենք հավաքական թիմՆոյեմբերի 16-17-ը նախկին «Միկա» մարզադահլիճում անցկացվեց ձյուդոյի Հայաստանի առաջնությունը։ Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հովհաննես Դավթյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում մեկնաբանեց առաջնությունը։ «Նախորդ...
14:19 19/11/20193 մեդալ՝ բռնցքամարտի մրցաշարիցՆոյեմբերի 12-17-ը Բելառուսում կայացած Վիկտոր Լիվենցևի անվան միջազգային մրցաշարին մասնակցել են 7 հայ բռնցքամարտիկներ։ 63 կգ քաշային Կարեն Տոնականյանը նվաճեց արծաթե մեդալ՝ եզրափակչում պարտվելով...
10:21 19/11/2019Ժորա Սարգսյանը՝ Լոնգ-Տիբո-Կրեսպեն մրցույթի մրցանակակիրԴաշնակահար Ժորա Սարգսյանը ֆրանսիական հեղինակավոր Լոնգ-Տիբո-Կրեսպեն մրցույթում զբաղեցրել է երրորդ տեղը: anmmedia.am-ի հաղորդմամբ, մրցույթն այս տարի անցկացվել է նոյեմբերի 8-16-ը` Փարիզում, որին ամբողջ...
10:03 19/11/2019Աբրահամ Խաշմանյան. Եթե ղեկավարությունը կորոշի, որ այս ամենի մեղքն իմն է, ես պատրաստ եմ վաղն ամեն ինչ վերջացնել«Այս կատարյալ ֆիասկոն այսօր արտացոլում է հայկական ֆուտբոլի իրավիճակը»,-Իտալիայի հետ խաղում 1:9 հաշվով պարտությունից հետո լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի...
09:42 19/11/2019«Հրապարակ». Նախագահը բոլորովին անտեսել է իր սահմանադրական պարտականությունները«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արտերկրյա վոյաժներից աչք չբացող ՀՀ նախագահը բոլորովին անտեսել է իր սահմանադրական պարտականությունները։ ԲԴԽ անդամի թափուր պաշտոնների համալրման բոլոր ժամկետները սպառված են,...
09:27 19/11/20191։9. Սա ամենախոշոր հաշվով պարտությունն է Հայաստանի հավաքականի պատմության մեջՆոյեմբերի 18-ին իտալական Պալերմո քաղաքի «Ռենցո Բարբերա» մարզադաշտում կայացավ ԵՎՐՈ 2020-ի որակավորման խմբային փուլի վերջին՝ տասներորդ տուրի Իտալիա-Հայաստան հանդիպումը։ Հայաստանի հավաքականը պարտվեց 1:9...
19:43 18/11/2019Հայտնի են ձյուդոյի Հայաստանի առաջնության մրցանակակիրներըՆոյեմբերի 16-17-ը նախկին «Միկա» մարզադահլիճում կայացել է ձյուդոյի Հայաստանի առաջնությունը: Չեմպիոնի կոչման համար պայքարել է Հայաստանի մարզերից և Արցախից 89 ձյուդոիստ, կանանց պայքարն ընթացել է 2...
18:01 18/11/2019Թինա Կարապետյան - Սիմոն Սենեկալ պարային զույգը վերադարձել է սահադաշտԹինա Կարապետյան - Սիմոն Սենեկալ պարային զույգը մոտ մեկ տարվա դադարից հետո վերադարձել է սահադաշտ և Հայաստանը ներկայացրել Warsaw Cup 2019 գեղասահքի միջազգային մրցաշարում: Այս մասին տեղեկացնում է...

13:09 26/03/2011Армянская команда может быть весьма опасной, это точно, - Андрей АршавинАрмянская команда может быть весьма опасной, это точно, заявил капитан российской сборной Андрей Аршавин в беседе с корреспондентом газеты «Спорт-экспресс» в Ереване.
12:42 26/03/2011Российские знатоки футбола также прокомментировали сегодняшнюю встречу Армения-РоссияСпустя немного времени армянские и российские болельщики, а также все, кто следит за развитием событий на Евро-2012, наконец станут свидетелями матча Армения-Россия.
19:23 25/03/2011Дик Адвокат: «Если мы одержим победу со счетом 2:1, сожалеть не будем»Дик Адвокат рассчитывает увидеть завтра наступательный футбол, поскольку и российская, и армянская сборная предпочитают атаковать.
16:33 25/03/2011Российские болельщики подверглись приводу после приземления в аэропорту «Звартноц»Полиция Армении подвергла приводу несколько граждан России после приземления рейса N191 Москва-Ереван в аэропорту «Звартноц».
16:11 25/03/2011Матч Армения-Россия будет транслироваться на большом экране в центре ЕреванаФутбольный матч Армения-Россия в рамках отборочного этапа Европы 2012 года, который состоится 26 марта в 19:00, будет транслироваться на большом экране в центре Еревана, сообщил мэр столицы Карен...
16:01 25/03/2011Сборная России по футболу прибыла в ЕреванСборная России по футболу прибыла в Ереван. Отметим, что рейс Москва-Ереван должен был совершить посадку в аэропорту«Звартноц» в 13.00, но он прибыл с опозданием на 1 час 20 минут. Российская...
14:32 25/03/2011Ваана Ованнисяна интересуют «иные игры» между Арменией и РоссиейГлава Республиканской фракции Национального Собрания Армении Галуст Саакян увлекается восточными единоборствами, в основном – карате, и к футболу не имеет никакого отношения.
14:29 25/03/2011Президент Армении принял легендарного армянского футболистаПрезидент Армении Серж Саргсян принял сегодня легендарного футболиста, многократного чемпиона СССР и Олимпийских игр, кавалера Золотой медали ФИФА, УЕФА и Международного олимпийского комитета,...
14:22 25/03/2011Вардан Минасян пока определился только с 10-ю футболистами основного составаИз зарезервированных футболистов сборной Армении только Арарат Аракелян не принимает участие в тренировочном сборе, сообщил сегодня на пресс-конференции главный тренер сборной Армении по футболу...
10:48 25/03/2011Левон Аронян в третий раз выиграл турнир «Амбер»Армянский гроссмейстер Левон Аронян в третий раз стал победителем турнира «Амбер» по слепым и быстрым шахматам.
19:21 24/03/2011Суренянц об армяно-российской футбольной встрече: Предстоящая игра политизированаПолитолог Сурен Суренянц любит футбол чуть больше политики. Отвечая на вопрос Panorama.am о футбольной встрече Армения-Россия, Суренянц сказал, что предстоящая игра, к сожалению, политизирована. «Это...
15:19 24/03/2011Левон Аронян досрочно одержал победу в «слепых» шахматах в турнире «Амбер»Левон Аронян досрочно одержал победу в «слепых» шахматах, и за тур до финиша близок к победе в общем зачете турнира «Амбер».
19:15 23/03/2011Игроки сборной России получат за победу над Арменией по 50 тысяч долларовРоссийский футбольный союз решил премировать игроков национальной футбольной сборной в случае достижения положительного результата в матче со сборной Армении, сообщает Terrikon.
18:56 23/03/2011Лучший футболист Армении ХХ века Хорен Оганесян: «Нам нужна победа»Накануне субботнего матча сборных Армении и России лучший футболист Армении ХХ века Хорен Оганесян дал интервью российскому изданию «Спорт».
15:58 23/03/2011Левон Аронян по-прежнему лидирует в турнире «Амбер»После девяти туров шахматного турнира «Амбер» по «слепым» и быстрым шахматам армянский гроссмейстер Левон Аронян по-прежнему лидирует в общем зачете.
15:40 23/03/2011Дик Адвеокат: Если не действовать со 100-процентной отдачей в субботу, то и результата не будетГлавный тренер сборной России Дик Адвокат на пресс-конференции в Москве перед началом подготовки к выездному матчу отборочного турнира Euro-2012 с Арменией напомнил: без 100-процентной отдачи в...
17:09 22/03/2011Сборные России и Армении проводят тренировочные сборыСегодня вечером сборная России по футболу соберется в Москве, где начнет готовиться к матчу отборочного тура Чемпионата Европы-2012.
16:18 22/03/2011В.Мамедов: «В сборную Азербайджана попадают по знакомству»Азербайджанский боксер Виджай Мамедов перебрался в Турцию «из-за плохого отношения к себе на Родине».
15:43 21/03/2011Сергей Погосян: «Наши имеют возможность победить сборную России»Сборная Армении по футболу имеет реальные шансы победить российскую сборную 26 марта в Ереване в рамках отборочного турнира чемпионата Европы 2012 года, считает чемпион и обладатель Кубка СССР Сергей...
15:00 21/03/2011Бышовец: Романа Березовского по праву можно назвать «армянским Яшиным»В агентстве РИА Новости состоялся видеомост Москва-Ереван на тему «Футбол России и Армении: соперничество ради дружбы».