20:21 25/11/2019«Արսենալը» մտադիր է հեռացնել ԷմերիինԼոնդոնյան «Արսենալի» սեփականատերերը պատրաստ են թիմի մարզչական պաշտոնում փոփոխություն կատարել: Ներկայիս գլխավոր մարզիչ Ունաի Էմերին կորցրել է ղեկավարների շրջանում վստահությունը ԱՊԼ-ի 13-րդ...
16:55 25/11/2019Խորեն Հովհաննիսյանը ցանկանում է դառնալ ՀՖՖ նախագահՀայաստանի լավագույն ֆուտբոլիստներից միջազգային կարգի սպորտի վարպետ, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Խորեն Հովհաննիսյանը կառաջադրի իր թեկնածությունը Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնում:...
09:20 25/11/2019Ռաֆայել Վահանյանը վետերանների աշխարհի չեմպիոնն էՀայաստանի ներկայացուցիչ Ռաֆայել Վահանյանը նվաճել է Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում տեղի ունեցած շախմատի վետերանների աշխարհի առաջնության չեմպիոնի կոչումը: 65 տարեկանից բարձր տարիքային խմբում...
15:59 23/11/2019Աշխարհի Գավաթ. Արթուր Դավթյանն ավարտեց ելույթըՍպորտային մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի առաջատարներից Արթուր Դավթյանն ավարտել է ելույթը Գերմանիայի Կոտբուս քաղաքում ընթացող աշխարհի գավաթի խաղարկությունում: Մրցումային երկրորդ օրը Դավթյանը...
14:10 23/11/2019ՄՕԿ-ն ընտրել է ձմեռային Օլիմպիական խաղերը համակարգող հանձնաժողովըՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ) ներկայացրել է հանձնաժողովը, որը կզբաղվի 2026 թվականին Իտալիայի Միլան եւ Կորտինա դ՝Ամպեցո քաղաքներում անցկացվելիք ձմեռային Օլիմպիական խաղերի համակարգման...
18:34 22/11/2019Աշխարհի Գավաթ. Հարություն Մերդինյանը, Վահագն Դավթյանը և Արթուր Ավետիսյանը եզրափակիչում ենԳերմանիայի Կոտբուս քաղաքում մեկնարկել է սպորտային մարմնամարզության աշխարհի գավաթի խաղարկությունը, որտեղ Հայաստանն ունի 4 ներկայացուցիչ՝ Արթուր Դավթյան, Հարություն Մերդինյան, Վահագն Դավթյան, Արթուր...
18:29 21/11/2019ՀՖՖ նախագահ Արթուր Վանեցյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրելԻնչու, ֆեդերացիայից ինչ-որ մեկը պետք է վերցներ իր վրա աննախադեպ հաշվով պարտությունը, որ մենք կրեցինք
16:00 21/11/2019«Առաջին Հայկական Ճակատ». Վանեցյանը հայտարարել է, թե որ դեպքում հրաժարական կտա ՀՖՖ նախագահի պաշտոնից«Առաջին Հայկական Ճակատ» շարժումը հայտարարություն է տարածել, որտեղ ասված է. «Վերջին 3 ամիսների ընթացքում հայկական ֆուտբոլում տեղի ունեցող իրադարձությունները, տիրող մթնոլորտը և ներքին...
19:49 20/11/2019Մոուրինյուն գլխավորում է «Տոտենհեմը»Հայտնի մարզիչ Ժոզե Մոուրինյուն գլխավորում է լոնդոնյան «Տոտենհեմ» ակումբը ՝ փոխարինելով նախօրեին հեռացած Մաուրիսիո Պոչետտինոյին: Եվրանյուզի հաղորդմամբ, պայմանագիրը կնքվել է այսօր չորս տարով: Նախկինում...
19:13 20/11/2019Թոմաս Բախը ստուգել է Դակարի պատրաստվածությունը պատանեկան Օլիմպիական խաղերինՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) նախագահ Թոմաս Բախն այցելել է Սենեգալի մայրաքաղաք Դակար, որը 2022 թվականին կընդունի պատանեկան ամառային Օլիմպիական խաղերը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը: Թոմաս Բախը...
18:45 20/11/2019Եվրասիական լիգա. «Արագածը» հաղթել է «Ուրարտուին»Բասկետբոլի Եվրասիական լիգայի կանոնավոր առաջնության երրորդ տուրի առաջին խաղում «Արագածը» լարված պայքարում 86:79 հաշվով հաղթել է «Ուրարտուին»: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը: Երևանի նախկին «Միկա»...
20:14 19/11/2019Վանաձորի թիմը` հանդբոլի Հայաստանի չեմպիոնՎանաձորի թիմը երկրորդ տարին անընդմեջ դարձել է հանդբոլի Հայաստանի չեմպիոն: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը: Նոյեմբերի 12-17-ը 6 թիմով անցկացվել է հանդբոլի տղամարդկանց Հայաստանի առաջնությունը: Չեմպիոնի...
20:09 19/11/2019Հովհաննես Դավթյան․ Առաջնության արդյունքներով կձևավորենք հավաքական թիմՆոյեմբերի 16-17-ը նախկին «Միկա» մարզադահլիճում անցկացվեց ձյուդոյի Հայաստանի առաջնությունը։ Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հովհաննես Դավթյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում մեկնաբանեց առաջնությունը։ «Նախորդ...
14:19 19/11/20193 մեդալ՝ բռնցքամարտի մրցաշարիցՆոյեմբերի 12-17-ը Բելառուսում կայացած Վիկտոր Լիվենցևի անվան միջազգային մրցաշարին մասնակցել են 7 հայ բռնցքամարտիկներ։ 63 կգ քաշային Կարեն Տոնականյանը նվաճեց արծաթե մեդալ՝ եզրափակչում պարտվելով...
10:21 19/11/2019Ժորա Սարգսյանը՝ Լոնգ-Տիբո-Կրեսպեն մրցույթի մրցանակակիրԴաշնակահար Ժորա Սարգսյանը ֆրանսիական հեղինակավոր Լոնգ-Տիբո-Կրեսպեն մրցույթում զբաղեցրել է երրորդ տեղը: anmmedia.am-ի հաղորդմամբ, մրցույթն այս տարի անցկացվել է նոյեմբերի 8-16-ը` Փարիզում, որին ամբողջ...
10:03 19/11/2019Աբրահամ Խաշմանյան. Եթե ղեկավարությունը կորոշի, որ այս ամենի մեղքն իմն է, ես պատրաստ եմ վաղն ամեն ինչ վերջացնել«Այս կատարյալ ֆիասկոն այսօր արտացոլում է հայկական ֆուտբոլի իրավիճակը»,-Իտալիայի հետ խաղում 1:9 հաշվով պարտությունից հետո լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի...
09:42 19/11/2019«Հրապարակ». Նախագահը բոլորովին անտեսել է իր սահմանադրական պարտականությունները«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արտերկրյա վոյաժներից աչք չբացող ՀՀ նախագահը բոլորովին անտեսել է իր սահմանադրական պարտականությունները։ ԲԴԽ անդամի թափուր պաշտոնների համալրման բոլոր ժամկետները սպառված են,...
09:27 19/11/20191։9. Սա ամենախոշոր հաշվով պարտությունն է Հայաստանի հավաքականի պատմության մեջՆոյեմբերի 18-ին իտալական Պալերմո քաղաքի «Ռենցո Բարբերա» մարզադաշտում կայացավ ԵՎՐՈ 2020-ի որակավորման խմբային փուլի վերջին՝ տասներորդ տուրի Իտալիա-Հայաստան հանդիպումը։ Հայաստանի հավաքականը պարտվեց 1:9...
19:43 18/11/2019Հայտնի են ձյուդոյի Հայաստանի առաջնության մրցանակակիրներըՆոյեմբերի 16-17-ը նախկին «Միկա» մարզադահլիճում կայացել է ձյուդոյի Հայաստանի առաջնությունը: Չեմպիոնի կոչման համար պայքարել է Հայաստանի մարզերից և Արցախից 89 ձյուդոիստ, կանանց պայքարն ընթացել է 2...
18:01 18/11/2019Թինա Կարապետյան - Սիմոն Սենեկալ պարային զույգը վերադարձել է սահադաշտԹինա Կարապետյան - Սիմոն Սենեկալ պարային զույգը մոտ մեկ տարվա դադարից հետո վերադարձել է սահադաշտ և Հայաստանը ներկայացրել Warsaw Cup 2019 գեղասահքի միջազգային մրցաշարում: Այս մասին տեղեկացնում է...

13:05 20/07/2011Arthur Abraham is back to middleweight divisionHaving lost three of his last four bouts at super middleweight, Arthur Abraham says he’s moving back down to the middleweight division.
15:41 19/07/2011World Team Championship: Vladimir Akobian to end in draw with GrishchukIn the 3rd round of Ningbo-hosted World Team Championship Armenian team is competing with Russian team.
14:46 19/07/2011World Team Championship: Sergei Movsessian ended in draw with GrishchukIn the 3rd round of Ningbo-hosted World Team Championship Armenian team is competing with Russian team.
14:17 19/07/2011UEFA to announce Best Player in EuropeUEFA have announced that a new award, the UEFA Best Player in Europe, will be decided this summer. A statement on UEFA's official website reads: “Based on an initiative of the UEFA President, Michel...
17:55 18/07/2011World Team Championship: USA-Armenia 2:2The first round of the World Team Championship in the Chinese city of Ningbo kicked off with the outstanding performance of Armenian national team against Israel (3,5:0,5).
17:23 18/07/2011Ararat Martirosyan granted titled of International Judo RefereeEuropean Judo Federation has been holding annual referee exams on July 14-17 in the Turkish city of Istanbul.
15:41 18/07/2011Ishkhan Zakaryan says 10 thousand tourists are supposed to arrive in Yerevan“The Pan-Armenian Games are aimed to reinforce Armenia-Diaspora relations through sport,” Ishkhan Zakaryan, the Chairman of Pan-Armenian Games Committee said in a news conference.
16:01 16/07/2011Khoren Gevor looses to Nikola SjeklocaFormer four-time world title challenger Khoren Gevor lost to Nikola Sjekloca after all 3 judges scored it for Sjekloca (115-114; 115-113; 116-112).
16:14 14/07/2011Artsakh hosts Cup Volleyball Tournament: Bako Sahakyan sent address to participantsOn 14 July President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan sent an address to the participants of the Artsakh Cup Volleyball Tournament that started in Stepanakert on the same day, central...
15:12 12/07/2011Armenian national team has left for NingboToday, on July 12, 2011, Armenian national team (in composition of which are Levon Aronian, Sergei Movsesian, Vladimir Akopian, Gabriel Sargissian, Robert Hovhannisyan and coach Arshak Petrosian)...
14:19 11/07/2011Armenian national chess team leaves for ChinaArmenian national team ended its final preparations in Dilijan (Armenia) before the World Team Championship which is to start in Ningbo, China on July 16, 2011, “armchess.am” informs.
16:48 09/07/2011Armenian chess players in BenasqueGMs Tigran L. Petrosian, Karen Movsziszian, WIM Karina Ambartsumova have scored 2 points each out of 2 and are among the 82 leaders of the tournament which is being held in Benasque, Spain,...
16:00 09/07/2011Armenian chess players won in all the age groupsThe representatives of Armenia won in all the age groups of the 6th international youth open which was held in Jermuk, Armenia, “armchess.am” informs.
12:58 08/07/2011Armenian chess players in Benasque openSpanish city of Benasque hosts a big open on July 7. “Armchess.am” informs Armenian GMs Tigran L. Petrosian, Zaven Andriasian, Karen Movsziszian, WIM Karina Ambartsumova are taking part in the open....
16:29 07/07/2011Vanes Martirosyan vs. Deandre Latimore bout champion is challenger to championThe winner in Vanes Martirosyan vs. Deandre Latimore will become the mandatory challenger to champion Cornelius Bundrage who is coming off a unanimous decision victory over Sechew Powell on June...
10:51 07/07/2011Popular Australian cyclist Carly Hibberd killed in car accidentA promising Brisbane cyclist Carly Hibberd was struck by a car and killed while training in Italy yesterday, international media outlets write.
16:05 06/07/2011Athens 2011 Special Olympics: Armenian team returns having won 7 medalsGreek capital Athens hosted from July 25 to July 4 Special Olympic Games 2011. Armenian team consisted of 4 sportsmen, 2 coaches, head of the delegation and assistant head of the delegation were...
14:38 06/07/2011Valentin Panbukchian leads in Varna tournamentArmenian IM Valentin Panbukchian has scored 3,5 points out of 4 and is leading in the tournament which is being held in Varna, Bulgaria, “armchess.am” informs.