10:23 17/10/2019Լա լիգան խնդրել է քաղաքական իրավիճակի պատճառով տեղափոխել «Բարսելոնա» - «Ռեալ» հանդիպումըԻսպանական Լա լիգան խնդրել է երկրի ֆուտբոլի ֆեդերացիային Մադրիդ տեղափոխել Իսպանիայի առաջնության «Բարսելոնա» - «Ռեալ Մադրիդ» հանդիպումը: sport-express.ru-ի հաղորդմամբ, այդ խաղը պետք է կայանա...
20:14 16/10/2019Մեր թիմն ունակ է նվաճել ոսկե մեդալներ.ՀայրապետյանՀայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Միքայել Հայրապետյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ամփոփեց հոկտեմբերի 10-13-ը Ուզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում կայացած երիտասարդական և պատանեկան ԱԱ-ն: Այս մասին...
19:51 16/10/2019Հայաստանի Մ17 հավաքականը պատրաստվում է ԵԱ-ի որակավորման փուլի խմբային մրցաշարինՀայաստանի Մ17 հավաքականը Շոտլանդիայում մասնակցելու է Եվրոպայի Մ17 առաջնության որակավորման փուլի խմբային մրցաշարին: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ի պաշտոնական կայքը: Մրցաշարին նախապատրաստվելու նպատակով...
19:38 16/10/2019Մխիթարյանը կկարողանա մասնակցել Եվրոպա լիգայի խմբային փուլի հերթական տուրիՀայտնի դարձել Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի վերականգնման մասին է գրել asromacalcio.com-ը։ Ըստ աղբյուրի, Մխիթարյանը շուտով շարք կվերադառնա։ Պարբերականը գրում...
18:32 16/10/2019Ինչո՞ւ է Փյունիկը Ryanair-ին շնորհակալԵրևանի «Փյունիկը» Թվիթերում հետաքրքիր գրառում է կատարել՝ իտալական «Ռոմային» առաջարկելով ընկերական խաղ անցկացնել: ««Ռոմա», ի՞նչ կասեք Հենրիխ Մխիթարյանի նախկին ու ներկա թիմերի միջև ընկերական խաղ...
17:48 16/10/2019Փաշինյանը շնորհավորել է Հայ մամուլի օրվա առթիվՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայ մամուլի օրվա առթիվ: Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության ներկայացրած ուղերձում ասված է.
16:08 16/10/2019Ջավախքցի տղան դարձել է շախմատի աշխարհի չեմպիոնՋավախի Ալաթուման գյուղից 15-ամյա Ռուդիկ Մակարյանը շախմատի պատանիների աշխարհի առաջնությունում գրավել է առաջին տեղը: Շախմատի աշխարհի առաջնությունը 14, 15, 16 տարեկան երեխաների շրջանում անցկացվել է...
15:00 16/10/2019Ռոնալդուն Ինսթագրամում երկու անգամ ավելի է վաստակել ՄեսսիիցԹուրինի «Յուվենթուսի» հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդուն 2018 թվականին 44,1 միլիոն եվրո է վաստակել Իսնթագրամում գովազդի միջոցով: Անցյալ տարի նա սոցցանցում 49 գովազդային հոլովակ է հրապարակել ամեն մեկը 900...
10:35 16/10/2019Գյուլբուդաղյանց. Երկրորդ գոլից հետո մեզ մոտ խաղային կարգապահությունը լրիվ կորավՀոկտեմբերի 15-ին Տուրկուի «Վերիտաս» մարզադաշտում կայացավ ԵՎՐՈ-2020 J խմբի ընտրական հանդիպումը Ֆինլանդիայի ու Հայաստանի ազգային հավաքականների միջև: Հայաստանի հավաքականը պարտվեց 0։3 հաշվով: Հետխաղային...
18:03 15/10/2019ՈՒԵՖԱ-ն կքննարկի Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչը Թուրքիայից տեղափոխելու հնարավորությունըՖուտբոլի Եվրոպական ասոցիացիան` ՈՒԵՖԱ-ն, կուսումնասիրի Չեմպիոնների լիգայի 2019/20 խաղարկության եզրափակչի անցկացման վայրը Ստամբուլից տեղափոխելու հնարավորությունը: Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, այդ մասին...
14:34 15/10/2019Կարեն Գրիգորյանը առաջինն է Պորտուգալիայի մրցաշարումԳրոսմայստեր Կարեն Գրիգորյանի փայլուն հաղթանակով է ավարտվել Պորտուգալիայում կայացած Մարքես դե Պոմբալ միջազգային մրցաշարը: Մեր շախմատիստը 7 հնարավորից վաստակել է 7 միավոր և դարձել մրցաշարի հաղթող:...
12:21 15/10/2019Հայաստանի ազգային հավաքականը հրապարակել է վերջնական հայտացուցակըՀայաստանի ազգային հավաքականը հրապարակել է վերջնական հայտացուցակը Ֆինլանդիայի հետ հանդիպման համար։ Ցանկում ընդգրկված է 23 խաղացող։ «Մենք հաղթանակի համար ենք այստեղ։ Շանսերը հավասար են, շատ երկար...
10:51 15/10/2019Քրիշտիանու Ռոնալդուն խփել է իր կարիերայի 700-րդ գոլըԵվրոպայի առաջնության 2020 թվականի ընտրական խաղում Ուկրաինայի ազգային հավաքականի դեմ խաղում պորտուգալացի հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդուն պրոֆեսիոնալ կարիերայում խփել է 700-րդ գոլը: Գնդակը դարպասում...
10:31 15/10/2019ՈՒԵՖԱ-ն կարող է պատժել Թուրքիայի հավաքականին զինվորական ողջույնի համարՖուտբոլի Եվրոպական ասոցիացիան` ՈՒԵՖԱ-ն, կարող է պատժել Թուրքիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականին։ «Էրմենիհաբերից» տեղեկանում ենք, որ EURO-2020-ի որակավորման փուլի խմբային փուլում կայացած Թուրքիա-Ալբանիա...
10:25 15/10/2019Հայաստանի Մ-21 հավաքականը պարտվել է 0:1 հաշվովՀոկտեմբերի 14-ին ՀՖՖ ֆուտբոլի ակադեմիայի մարզադաշտում կայացավ Մ-21 ԵՎՐՈ 2021-ի որակավորման փուլի Հայաստան-Իտալիա հանդիպումը: Հայաստանի Մ-21 հավաքականը պարտվեց 0:1 հաշվով: Հայաստան Մ-21 – Իտալիա...
19:04 14/10/2019Թոմաս Բախը բարձրագույն պարգևի է արժանացել ՀունաստանումՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) նախագահ Թոմաս Բախը պարգևատրվել է Հունաստանի բարձրագույն պարգև Ֆենիքսի շքանշանով: Բախը նման պատվի է արժանացել օլիմպիզմի արժեքներն ու սկզբունքներն օրինակելի կերպով...
18:48 14/10/2019Հայտնի է Հայաստանի հավաքականի կազմըՀունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում հոկտեմբերի 28-ից նոյեմբերի 3-ը կկայանա ըմբշամարտի մինչև 23 տարեկանների աշխարհի առաջնությունը։ Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն:...
15:13 14/10/20193 մեդալ՝ սամբոյի ԱԱ-իցՈւզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում հոկտեմբերի 10-13-ը տեղի ունեցած սամբոյի երիտասարդական, պատանեկան ու աղջիկների աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչները նվաճել են երկու արծաթե և մեկ բրոնզե...
12:52 14/10/2019Շանթ Սարգսյանը՝ շախմատի աշխարհի փոխչեմպիոն, Արթուր Դավթյանը՝ բրոնզե մեդալակիրՀնդկաստանի Մումբայ քաղաքում ավարտվել է շախմատի աշխարհի Մ14, Մ16, Մ18 տարեկանների առաջնությունը: Հայաստանն առաջնությունում ուներ 8 ներկայացուցիչ, որոնցից 2-ը դարձել են մեդալակիրներ: ԿԳՄՍ...
12:34 14/10/2019Ֆինլանդիա - Հայաստան հանդիպումը կսպասարկի իսպանական մրցավարական անձնակազմըԵվրո-2020-ի ընտրական J խմբի 8-րդ տուրի Ֆինլանդիա-Հայաստան խաղը կսպասարկի իսպանական մրցավարական անձնակազմը։ Հանդիպման մրցավարն է Խեսուս Խիլ Մանսանոն։ Նրան կօգնեն Դիեգո Բարբերոն և Անխել Նևադոն։ 4-րդ...

13:01 23/09/2010Мелине Далузян – бронзовый призер ЧМ по тяжелой атлетикеМелине Далузян завоевала бронзовую медаль на чемпионате мира по тяжелой атлетике в Анталье в весовой категории до 69 кг.
18:28 22/09/2010Мужская сборная Армении по шахматам одержала вторую победу на ОлимпиадеМужская шахматная сборная Армении одержала сокрушительную победу над сборной Австралии во втором туре Всемирной шахматной Олимпиады.
17:26 22/09/2010У сборной Армении реальный шанс на победу во втором туре шахматной ОлимпиадыЗавершены две партии в матче Армения-Австралия второго тура Всемирной шахматной Олимпиады в Ханты-Мансийске.
15:31 22/09/2010Поединок Абрахам - Фроч может пройти в ХельсинкиПолуфинальный поединок турнира “Super Six World Boxing Classic”, в котором встретятся Артур Абрахам (Германия) и Карл Фроч (Англия) может пройти в столице Финляндии Хельсинки, передает box-club.ru.
10:54 22/09/2010Армянские шахматисты одержали в Олимпиаде первую победуМужская сборная Армении по шахматам одержала свою первую победу в шахматной Олимпиаде в Ханты-Мансийске.
12:33 21/09/2010В первом туре шахматной Олимпиады мужская сборная Армении сыграет с командой Коста-РикиПервым соперником мужской сборной Армении по шахматам на Олимпиаде в Ханты-Мансийске будет команда Коста-Рики.
12:59 20/09/2010Всемирная шахматная Олимпиада открывается в Ханты-МансийскеВсемирная шахматная Олимпиада открывается 20 сентября в Ханты-Мансийске, сообщает ИТАР-ТАСС. Специалисты уже назвали её самой массовой по количеству участников с начала проведения подобных...
12:50 20/09/2010Абрахам: Даже не знаю, что думать о переносе боя с ФрочемЭкс-чемпиона мира в среднем весе Артур Абрахам прокомментировал информацию о том, что бой в рамках турнира Super Six против Карла Фроча, который был запланирован на 2 октября в Монако, перенесен...
12:39 20/09/2010В. Крамник: Сборная Армении традиционно сильнаЛидер первой сборной России по шахматам, экс-чемпион мира Владимир Крамник делает ставку только на победу в начинающейся сегодня Олимпиаде в Ханты-Мансийске, но он отдает себе отчет в том, что...
15:01 19/09/2010Сегодня в Ханты-Мансийске начинается Всемирная шахматная ОлимпиадаЛучшие мужская и женская сборные мира будут определены на стартующей в воскресенье в Ханты-Мансийске ХХХIХ Всемирной шахматной Олимпиаде, в ходе которой также будет выбран президент Международной...
17:21 18/09/2010Армянские борцы завоевали серебро и бронзу на первенстве Европы по дзюдо17 сентября в столице Болгарии г. Софии завершился первый день первенства Европы по дзюдо среди юниоров. В первый день было разыграно шесть комплектов наград, по три среди юношей и девушек. Армянские...
15:58 18/09/2010Председатель шахматной федерации России: У армянских гроссмейстеров командный дух необыкновенно развитТо, что у армянских гроссмейстеров командный дух необыкновенно развит, это правда, заявил в интервью газете “Спорт-экспресс” председатель российской шахматной федерации Илья Левитин, говоря о...
19:28 17/09/2010На шахматной Олимпиаде армяне выступят также в составе других сборныхКроме членов армянской Олимпийской сборной на шахматной Олимпиаде в Ханты-Мансийске выступят также другие наши соотечественники в составе сборных других стран.
16:26 16/09/2010Армянские шахматисты 19 сентября поедут в Ханты-МансийскМужская и женская сборные Армении по шахматам завершили в Джермуке заключительные предолимпийские сборы.
14:12 13/09/2010Защитник сборной Армении может перейти в российский топ-клубЗащитник датского "Рандерса" и сборной Армении Роберт Арзуманян, отстраненный в клубе от тренировок с основным составом после сентябрьских отборочных матчей Евро-2012, может продолжить карьеру в...
13:54 13/09/2010Обнародован состав олимпийской сборной Армении по шахматамОбнародован состав армянской сборной по шахматам для участия в 39-ой Всемирной шахматной Олимпиаде в Ханты-Мансийске.
13:04 09/09/2010Сборная Армении по греко-римской борьбе заняла третье место в командном зачетеСборная Армении заняла третье место в командном зачете чемпионата мира по греко-римской борьбе, завершившемся накануне в Москве.
10:59 09/09/2010Арсен Джулфалакян – вице-чемпион мира по греко-римской борьбеАрмянский борец Арсен Джулфалакян (74кг) накануне вечером в Москве уступил турецкому спортсмену Сельджуку Себи в борьбе за титул чемпиона мира.
18:59 08/09/2010Плющенко надеется на участие в Олимпиаде-2014Олимпийский чемпион фигурист Евгений Плющенко собирается в ближайшие дни подать просьбу о восстановлении его в статусе любителя и надеется выступить на Олимпийских играх 2014 года в Сочи, сообщает...
18:48 08/09/2010Решающий поединок: Арсен Джулфалакян против Сельчука Себи. Кто возьмет золото?Армянский борец Арсен Джулфалакян вышел в финал первенства мира по греко-римской борьбе в Москве. За титул чемпиона А.Джулфалакян поборется с турецким спортсменом Сельчуком Себи. На пути к финалу...