15:35 12/10/2019Դենիս Տենի հուշամրցաշար. Անաստասիա Գալուստյանը 6-րդն էԳեղասահքի Հայաստանի հավաքականի ներկայացուցիչ Անաստասիա Գալուստյանը Ղազախստանի Ալմաթի քաղաքում անցկացվող Դենիս Տենի հուշամրցաշարի ազատ ծրագրում հավաքեց 100.19 միավոր և գրավեց 6-րդ տեղը: ՀԱՕԿ-ի...
14:46 12/10/2019Լվով. 3 հայ բռնցքամարտիկներ դուրս են եկել եզրափակիչՈւկրաինայի Լվով քաղաքում ավարտին մոտեցող բռնցքամարտի միջազգային մրցաշարում Հայաստանի 3 ներկայացուցիչներ դուրս են եկել եզրափակիչ: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ 57 կգ քաշային կարգում ոսկե մեդալի համար կպայքարեն...
10:35 12/10/2019Եվրո-2021. Հայաստանի Մ-21 հավաքականը տարել է առաջին հաղթանակըՖուտբոլի Հայաստանի մինչև 21 տարեկանների հավաքականը Եվրո-2021-ի ընտրական փուլի երրորդ տուրում 2:0 հաշվով հաղթել է Լյուքսեմբուրգի Մ-21 հավաքականին: ՀԱՕԿ լրատվականի հաղորդմամբ՝ Գյումրիի Քաղաքային...
20:40 11/10/2019Հայ դյուցազնը նոր ռեկորդ է սահմանել ՝ միջնամատով տեղաշարժելով 23 տոննա քաշՈւժային եռամարտի փաուերլիֆթինգի աշխարհի կրկնակի չեմպիոն, «Դյուցազնագիրք» Հայաստանի ռեկորդների ու ռեկորդակիրների գրքի կրկնակի ռեկորդակիր, միջազգային կարգի սպորտի վարպետ Վարազդատ Հակոբյանը հոկտեբերի...
18:44 11/10/2019«Կանայք և սպորտը»Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի հետ համատեղ «Կանայք և սպորտը» թեմայով սեմիմար է անցկացրել Օլիմպիական համերաշխության ծրագրի շրջանակում: Գյումրու Օլիմպիական հերթափոխի...
17:11 11/10/2019Հայաստանի Մ-17 հավաքականը զիջել է Ուկրաինայի ընտրանունԱյսօր՝ Ուկրաինայի մայրաքաղաք Կիևում, կայացել է Ուկրաինայի և Հայաստանի Մ-17 հավաքականների ընկերական առաջին հանդիպումը: Ուկրաինայի ընտրանին հաղթել է 5:0 հաշվով: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՖՖ պաշտոնական...
16:06 11/10/2019Համաշխարհային բանակային խաղերում Հայաստանը կունենա 15 ներկայացուցիչՀոկտեմբերի 15-28-ը Չինաստանի Ուհան քաղաքում կայանալու են Համաշխարհային բանակային խաղերը, որին մասնակցելու է աշխարհի 105 երկրի ավելի քան 10 700 մարզիկ: Հայաստանն այդ խաղերում կներկայանա 15...
14:42 11/10/2019Ձյուդոիստները Ռուսաստանում հավաք են անցկացնում երիտասարդական ԱԱ-ից առաջՁյուդոյի Հայաստանի երիտասարդական և պատանեկան հավաքականները, մարզիչներ Դավիթ Խաչատրյանի և Գոռ Հարությունյանի գլխավորությամբ, համատեղ ուսումնամարզական հավաք են անցկացնում Ռուսաստանի Արմավիր քաղաքում:...
12:26 11/10/2019Հայաստանը 12 ներկայացուցիչ կունենա Համաշխարհային բանակային խաղերումՉինաստանի Հուան քաղաքում հոկտեմբերի 18-27-ը կայանալիք Համաշխարհային բանակային խաղերում Հայաստանը ներկայացուցիչ կունենա 3 մարզաձևերում՝ ըմբշամարտ, ձյուդո և սպորտային մարմնամարզություն: Մրցավայր...
11:35 11/10/2019Մարկոս Պիզելլի. Յուրա, դու ես մեղավորՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Մարկոս Պիզելլին ՀՖՖ-ին տված հարցազրույցում պատմել է այստեղ անցկացրած 11 տարիների մասին, խոսել ամենասիրած ուտելիքի, ամենահիշարժան խաղի, ամենակարևոր...
11:03 11/10/2019Ազգային հավաքականն արդեն Շվեյցարիայում էՀոկտեմբերի 10-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը ժամանել է Շվեյցարիայի Սեն-Գալեն քաղաք, որտեղ մեր թիմը կնախապատրաստվի հոկտեմբերի 12-ին կայանալիք Լիխտենշտեյն-Հայաստան հանդիպմանը: ՀՖՖ-ից հայտնում են, որ...
09:33 11/10/2019Իրանցի կանայք 40 տարվա մեջ առաջին անգամ կարողացել են այցելել ֆուտբոլային հանդիպմանԻրանցի երկրպագուհիները ներկա են եղել Իրան-Կամբոջա (14:0) աշխարհի գավաթի խաղարկության որակավորման փուլի հանդիպմանը։ news.ru-ի հաղորդմամբ, կանանց համար հատկացվել է 3500 տոմս, որը վաճառվել է մի քանի...
18:16 10/10/2019Մոուրինյուն մերժել է «Լիոնին»Պորտուգալացի մասնագետ Ժոզե Մոուրինյուն չի մարզի ֆրանսիական «Լիոնին»։ Պորտուգալացի մասնագետը ծրագրում է անգլիական պրեմիեր-լիգայում վերսկսել պրակտիկան։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, «Լիոնը», որը ազատել է...
18:00 10/10/2019Շախմատը Գվարների չունիԱշխարհի շախմատի 9-րդ չեմպիոն Տիգրան Պետրոսյանն ասել է. «Շախմատը միավորում է խաղը, արվեստը և գիտությունը»։ Այդ միավորումը զգալու հնարավորությունը շախմատիստին տալիս է հաջորդաբար բաց և մուգ գույնի 64...
16:22 10/10/2019Անաստասիա Գալուստյանը մեկնարկում է նոր մրցաշրջանումԳեղասահքի Հայաստանի հավաքականի ներկայացուցիչ Անաստասիա Գալուստյանը կմասնակցի Ղազախստանի Ալմաթի քաղաքում կայանալիք Դենիս Տենի հուշամրցաշարին: Դա 20-ամյա գեղասահորդուհու առաջին մեկնարկը կլինի նոր...
15:56 10/10/2019Մեկնարկում է սամբոյի երիտասարդական և պատանեկան ԱԱ-նՈւզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում հոկտեմբերի 10-14-ը կկայանա սամբոյի երիտասարդների, պատանիների և աղջիկների աշխարհի առաջնությունը: Հայաստանն առաջնությունում ներկայացնելու է 18 մարզիկ: Երիտասարդների...
10:13 10/10/2019Լվով. Հայ բռնցքամարտիկներից 7-ը դուրս են եկել կիսաեզրափակիչՀայ բռնցքամարտիկները շարունակում են հաջող մրցելույթներն Ուկրաինայի Լվով քաղաքում ընթացող միջազգային մրցաշարում: ՀԱՕԿ լրատվականից հայտնում են, որ մրցավայր մեկնած Հայաստանի 8 ներկայացուցիչներից 7-ն...
19:06 09/10/2019Պարգևատրվել են «Լավագույն մարզական ընտանիք-2019» մրցույթի հաղթողներըԾաղկաձորի գլխավոր մարզահամալիրի մարզադաշտում տեղի է ունեցել «Լավագույն մարզական ընտանիք-2019» ամենամյա մրցույթի փակման հանդիսավոր արարողությունը և մրցանակակիրների պարգևատրումը: Տեղեկացնում են ՀՀ...
18:12 09/10/2019Լևոն Գեղամյանը՝ վետերանների աշխարհի չեմպիոնՀունահռոմեական ոճի ըմբիշ Լևոն Գեղամյանը դարձել է Թբիլիսիում ընթացող վետերանների աշխարհի առաջնության չեմպիոն։ ԱԱ-ում ախուրյանցի ըմբիշը 88 կգ քաշային կարգի B կատեգորիայում (41-45 տարեկան) պարտության է...
10:37 09/10/2019Հայ բռնցքամարտիկները հաջող են մեկնարկել ԼվովումՀայ բռնցքամարտիկները հաջող են մեկնարկել Լվովում անցկացվող միջազգային մրցաշարում: ՀԱՕԿ լրատվականից հայտնում են, որ մեկնարկային օրը 52 կգ քաշային Բարեղամ Հարությունյանը հաղթել է Ուկրաինան ներկայացնող...

13:35 08/09/2010ФФА должна быть последовательной в вопросе наказания всех виновных инцидентаМатч молодежных сборных по футболу Армении и Грузии в рамках отборочного тура ЧЕ-2010 завершился скандальным инцидентом, чуть было не переросшим в драку.
13:27 08/09/2010Юрий Патрикеев стал серебреным призером ЧМ по греко-римской борьбеТяжеловес Юрий Патрикеев принес в копилку армянской сборной серебряную медаль на проходящем в Москве чемпионате мира по греко-римской борьбе.
17:59 07/09/2010Крамник преследует АронянаАрмянский гроссмейстер Левон Аронян в 5-ом туре проходящего в китайском Шанхае розыгрыша «Большого Шлема» уступил в партии белыми Владимиру Крамнику.
17:56 07/09/2010Патрикеев одержал победу над ДалаломАрмянский борец в греко-римском стиле Юрий Патрикеев (120 кг) сегодня в первом поединке на чемпионате мира в Москве одержал победу над индийцем Дармендером Далалом, и продолжает борьбу за звание...
10:43 07/09/2010Роман Амоян завоевал бронзу на ЧМ по борьбеНа чемпионате мира по борьбе, который проходит в Москве 6-12 сентября, армянские спортсмены в 1-й турнирный день завоевали только одну медаль.
19:09 06/09/2010Левон Аронян на турнире в Шанхае пока второйАрмянский гроссмейстер Левон Аронян сыграл вничью с китайцем Ван Хао в четвертом туре проходящего в Шанхае супертурнира Большого шлема, и с 6 очками занимает вторую строчку.
14:45 03/09/2010За неимением своих силачей Азербайджан хочет «купить» их в БолгарииРуководство федерации тяжелой атлетики Азербайджана сделало предложение болгарским тяжелоатлетам Боянке Костовой и Георги Шикову.
13:38 02/09/2010Бой Артура Абрахама с Карлом Фрочем станет полуфиналом турнира “Super Six”Экс-чемпион мира во втором среднем весе, британец Карл Фроч подтвердил в интервью BBC информацию о том, что его поединок против Артура Абрахама, назначенный на 2 октября, станет полуфиналом турнира...
13:00 02/09/2010Армянский гроссмейстер Завен Андриасян лидирует в Каламариа-опенАрмянский гроссмейстер Завен Андриасян уверенно лидирует в международном турнире Каламариа-опен в греческих Салониках.
12:45 02/09/2010Всемирную шахматную Олимпиаду в Ханты-Мансийске будет комментировать суперкомпьютерВ Ханты-Мансийске завершаются последние приготовления к Всемирной шахматной олимпиаде, которая пройдет с 20-го сентября по 3-е октября.
12:34 02/09/2010Сборная Армении по шахматам готовится к Олимпиаде в Ханты-МансийскеДвукратный олимпийский чемпион – армянская мужская сборная по шахматам 1 сентября начала финальный сбор в Джермуке для подготовки к предстоящей 39-ой Олимпиаде в Ханты-Мансийске.
20:52 01/09/2010Футбольная Академия Еревана – крупнейшая в ЗакавказьеВ октябре 2007 года председатели ФИФА, УЕФА и Федерации футбола Армении (ФФА) Йозеф Блаттер, Мишель Платини и Рубен Айрапетян заложили первый камень технического центра национальных сборных Армении.
20:06 01/09/2010Левон Аронян четвертый в рейтинге сильнейих шахматистов мираАрмянский гроссмейстер Левон Аронян поднялся на четвертую строчку в рейтинге сильнейших шахматистов мира, опубликованном Международной федерацией шахмат (ФИДЕ).
18:34 01/09/2010Президент Армении Серж Саргсян наградил Мишеля Платини Орденом ПочетаПрезидент Армении Серж Саргсян наградил председателя УЕФА Мишеля Платини Орденом Почета. Как сообщает официальный сайт президента Армении, указ о награждении глава армянского государства подписал...
17:31 31/08/2010На 101-ом году жизни умер последний участник финального матча ЧМ-1930Аргентинец Франсиско Варальо последним из футболистов, принимавших участие в финальном матче чемпионата планеты 1930 года, ушел в мир иной, передает РИА Новости.
15:10 31/08/2010Поединок Сергея Дзинзирука и Ванеса Мартиросяна может состояться 6 ноябряЧемпион WBO в первом среднем весе Сергей Дзинзирук может провести следующую защиту своего титула 6 ноября в поединке против члена олимпийской сборной США 2004 года Ванеса Мартиросяна, сообщает...
14:45 31/08/2010Сергей Палкин: Для "Металлурга" это существенная потеря, для нас -существенное усилениеВ последний день перед закрытием трансферного окна донецкую прописку поменял капитан "Металлурга" Генрих Мхитарян.
13:53 31/08/2010Главный тренер “Шахтера”: Мхитарян поможет нам в Лиге чемпионовГлавный тренер “Шахтера” Мирча Луческу признался, что он положил глаз на Генриха Мхитаряна еще три года назад, когда жребий свел “Шахтер” с ереванским “Пюником” в отборочном раунде Лиги чемпионов.
18:42 30/08/2010Мишель Платини посетит ЕреванДелегация Европейского футбольного Союза (УЕФА) во главе с президентом Мишелем Платини 1 сентября прибудет в Ереван.
13:30 30/08/2010Делегация Армении вернулась из Сингапура с медалямиДелегация Армении вернулась накануне из Сингапура, где приняла участие в первых юношеских Олимпийских играх.