17:39 21/08/2019Արտերկրում ելույթ ունեցող 13 ֆուտբոլիստ հրավիրվել է ազգային հավաքականՍեպտեմբերի 5-ին և 8-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի Եվրո-2020-ի ընտրական փուլի J խմբի հինգերորդ և վեցերորդ տուրերի հանդիպումները՝ Երևանում մրցելով համապատասխանաբար Իտալիայի ու Բոսնիայի և...
14:47 21/08/2019Իսպանիայի օլիմպիական կոմիտեն էլեկտրոնային գրադարան է ստեղծելԻսպանիայի օլիմպիական կոմիտեն Եվրոպայի ազգային օլիմպիական կոմիտեների ներկայացուցիչներին հրավիրում է Մադրիդ ՝ ծանոթանալու CONPaaS-ի պիլոտային նախագծին: Խոսքը գնում է թվային հարթակի մասին, որտեղ կկայանա...
13:14 21/08/2019Sinquefield Cup․ Մրցաշարի չորրորդ տուրում Արոնյանը պարտվել էԼևոն Արոնյանը պարտվել է Ֆաբիանո Կարուանային ԱՄՆ-ի Սենթ Լուիս քաղաքում անցկացվող շախմատի Sinquefield Cup սուպերմրցաշարի չորրորդ տուրում։ ՀԱՕԿ լրատվականի փոխանցմամբ՝ պարտիան ավարտվել է 53-րդ քայլում։...
10:22 21/08/2019Շանթ Խաչատրյան. Վստահ եմ՝ հաջորդ մեդալս ոսկի է լինելուՏալինում ավարտված ըմբշամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում 67 կգ քաշային Շանթ Խաչատրյանը դարձավ արծաթե մեդալակիր։ ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նա խոսեց մեդալի և անցկացրած գոտեմարտերի մասին.
16:04 20/08/2019Արմեն Բաբալարյան. Սահակ Հովհաննիսյանն ու Շանթ Խաչատրյանը մեծ ներուժ ունենՀունահռոմեական ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականի ավագ մարզիչ Արմեն Բալարյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ամփոփեց Տալինում ավարտված երիտասրադների աշխարհի առաջնությունը: «Արդյունքները ինձ միշտ էլ...
12:34 20/08/2019Հայաստանը 9 ծանրորդով կմասնակցի ԱԱ-ինՍեպտեմբերի 18-27-ը թայլիանդական Պատայա քաղաքում կանցկացվի ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունը։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանը հրապարկել է հավաքկանի...
12:12 20/08/2019Sinquefield Cup. Լևոն Արոնյանը կրկին կիսեց միավորըՇախմատի Հայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը երրորդ ոչ-ոքին գրանցեց ԱՄՆ-ի Սենթ Լուիս քաղաքում անցկացվող Sinquefield Cup սուպերմրցաշարում: Արոնյանի մրցակիցը աշխարհի նախկին չեմպիոն, հնդիկ...
19:00 19/08/2019Հակոբ Սերոբյան. Իսրայելի բաց առաջնությանը մեր ամբողջ ներուժով չէինք մասնակցումՄարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ամփոփել է Իսրայելի բաց առաջնությունը, որտեղ մեր մարզիկները նվաճել էին մեկ ոսկե և արծաթե մեդալ:...
11:26 19/08/2019Sinquefield Cup․ Արոնյանը մեկնարկել է ոչ-ոքիովՇախմատի Հայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը ԱՄՆ-ի Սենթ Լուիս քաղաքում անցկացվող Sinquefield Cup սուպերմրցաշարի առաջին տուրում սպիտակներով մրցել է ֆրանսիացի Մաքսիմ Վաշյե-Լագրավի հետ։ Պարտիան...
10:55 19/08/2019Երիտասարդական ԱԱ. Շանթ Խաչատրյանը ևս դարձավ արծաթե մեդալակիր67 կգ քաշային Շանթ Խաչատրյանը ըմբշամարտի երիտասարդական աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալակիր է։ Եզրափակչում հայ ըմբիշը 3։6 հաշվով զիջել է Վրաստանի ներակայացուցիչ, երիտասարդների Եվրոպայի չեմպիոն Գեորգի...
10:18 19/08/2019Մարմնամարզիկ Վահագն Դավթյանն Իսրայելի բաց առաջնության հաղթողն էՀանգստյան օրերին Իսրայելի մայրաքաղաք Թել Ավիվում կայացել է մարմնամարզության Իսրայելի բաց առաջնությունը,որին մասնակցել են նաև հայ մարմնամարզիկները: ՀԱՕԿ լրատվականի փոխանցմամբ՝ օղակների վարժության...
16:54 17/08/2019Ոտքեր չունեցող տղայի հանդիպումը աշխարհի լավագույն ֆուտբոլիստ Մոհամեդ Սալահի հետՂազախստանցի Ալի Տուրգանբեկովը, որն առանց ոտքերի է ծնվել, ՈՒԵՖԱ-ի ֆուտբոլի սուպերգավաթի մրցախաղից առաջ հնարավորություն է ունեցել հանդիպել աշխարհի լավագույն ֆուտբոլիստների, այդ թվում՝ իր սիրելի...
10:25 17/08/2019Իտալիան կարող է զրկվել Տոկիո-2020-ի մասնակցությունիցԻնչպես հայտնել է Իտալիայի օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Ջովաննի Մալագոն, Իտալիան կարող է զրկվել 2020թ-ի Օլիմպիական խաղերին մասնակցությունից և 2026թ-ի Օլիմպիական խաղերն անցկացնելու իրավունքից: Այս մասին...
10:12 17/08/2019Հայաստան Մ-16-Սլովակիա Մ-16՝ 1:1Օգոստոսի 16-ին՝ ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում, կայացավ ընկերական առաջին հանդիպումը Հայաստանի և Սլովակիայի Մ-16 հավաքականների միջև: Խաղն ավարտվեց ոչ-ոքի՝ 1:1 հաշվով: Գոլերը՝ 1-0, Էդգար...
11:40 16/08/2019ԵԼ․ «Փյունիկը» պարտվեց ԱնգլիայումԵրևանի «Փյունիկը» Եվրոպա լիգայի որակավորման երրորդ փուլի պատասխան խաղում հանդիպեց անգլիական «Վուլվերհեմփթոնին»։ Հայաստանի փոխչեմպիոնը պարտվեց՝ 0։4 հաշվով։ Անգլիական ակումբի կազմում գոլերի հեղինակ...
19:19 15/08/2019Հաջորդ շաբաթ կմեկնարկեն Վանաձորի ստադիոնի վերակառուցման աշխատանքները«Լոռի» ֆուտբոլային ակումբը հայտարարություն է տարածելով՝ տեղեկացնելով, որ շուտով կսկսվեն Վանաձորի մարզադաշտի վերակառուցման աշխատանքները։ Հայտարարության մեջ, մասնավորապես, ասված է.
17:37 15/08/2019Փոփոխություններ Հայաստանի առաջին խմբի առաջնությունումՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ 3-րդ տուրից հետաձգված «Լեռնային Արցախ»-«Ալաշկերտ-2» հանդիպումը նշանակվել է օգոստոսի 16-ին՝ Սիսիանի քաղաքային մարզադաշտում: Խաղի սկիզբը՝ ժամը 17:00-ին:...
10:26 15/08/2019Երիտասարդական ԱԱ. Հովհաննես Մաղաքյանը պարտվեց բրոնզե մեդալի համար պայքարումԷստոնիայի մայրաքաղաք Տալինում անցկացվող ըմբշամարտի երիտասարդական աշխարհի առաջնությունում 125 կգ քաշային Հովհաննես Մաղաքյանը պարտվել է բրոնզե մեդալի համար պայքարում: Այս մասին հայտնում են ՀԱՕԿ-ից։...
09:49 15/08/2019Լևոն Արոնյանը` Սենթ-Լուիսի մրցաշարերի հաղթողՀայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը դարձել է հաղթող Սենթ-Լուիսի մրցաշարի արագ և կայծակնային շախմատի մրցաշարերում։ Նա կես միավորով առաջ է անցել Դին Լիրենից, Յանջի Յուից և Վաշյե-Լագրավից՝...
09:38 15/08/2019Արարատ-Արմենիան դուրս եկավ ԵԼ-ի փլեյ-օֆֆԵրևանի «Արարատ-Արմենիան» դուրս է եկել Եվրոպա լիգայի ՝ փլեյ օֆֆ հաղթահարելով Վրաստանի չեմպիոն «Սաբուրթալոյի» արգելքը: Թբիլիսիում տեղի ունեցած պատասխան խաղում Հայաստանի չեմպիոնը՝ 2։0 հաշվով...

18:57 24/11/2009Разоблачена крупнейшая афера в истории европейского футболаРазоблачена крупнейшая афера в истории европейского футбола: пресечена деятельность международной преступной группы, которая наживалась на организации договорных игр, сообщает 7kanal.com.
13:02 24/11/2009Из армянских шахматистов борьбу за Кубок мира продолжит только Варужан Акопян под флагом СШАВ Ханты-Мансийске завершились все партии 1/64 финала Кубка мира по шахматам. Как мы уже сообщали, представители Армении и Словении Тигран Л. Петросян и Сергей Мовсисян выбыли из борьбы в первый же...
13:34 23/11/2009Сергей Мовсисян и Тигран Л. Петросян выбыли из борьбы за кубок мира по шахматамПервый тур Кубка мира по шахматам 2009 в Ханты-Мансийске уже принес несколько сюрпризов. Достаточно сильным шахматистам придется смириться с тем, что они покинут турнир после первого тура. Среди них...
12:13 19/11/2009Очко не спасло Ароняна. Армянский гроссмейстер занял 12-е местоАрмянский гроссмейстер Левон Аронян набрал 21 очко в завершившемся вчера в Москве чемпионате мира по шахматам и занял 12 строчку турнирной таблицы.
12:19 18/11/2009Левон Аронян пока занимает 8-е место на чемпионате мира по блицуАрмянский гроссмейстер Левон Аронян набрал по итогам второго дня чемпионата мира по блицу в Москве 14.5 очков и на данный момент занимает 8-ую строчку турнирной таблицы.
13:43 17/11/2009После первого дня ЧМ по блицу лидирует Вишванатан АнандАрмянский гроссмейстер Левон Аронян в первый турнирный день чемпионата мира по блиц шахматам в Москве из 14 партий в шести одержал победу, в том числе, над азербайджанцем Шахрияром Мамедьяровым, 3...
12:07 16/11/2009Левон Аронян обыграл Виши Ананда, но призовое место победа ему не принеслаАрмянский шахматист Левон Аронян, который в целом неровно провел Мемориал Таля, в последнем туре взяв верх над действующим чемпионом мира Вишванатаном Анандом (Индия).
11:07 16/11/2009Чемпионат мира по блиц-шахматам стартует сегодня в МосквеЧемпионат мира по блиц-шахматам стартует сегодня в Москве и продлится до 18 ноября в демонстрационном зале ГУМа.
10:46 14/11/2009На Мемориале Таля без переменГроссмейстеры, участвующие в четвертом Мемориале Таля, в 8-м туре вновь ограничились одной результативной партией – Магнус Карслен обыграл Руслана Пономарева, сообщает официальный сайт турнира.
10:15 13/11/2009Левон Аронян вновь сыграл вничьюАрмянский гроссмейстер Левон Аронян сыграл очередную ничью с экс чемпионом мира Владимиром Крамником в 7 туре Мемориала Таля в Москве.
10:33 12/11/2009Левон Аронян потерпел первое поражениеАрмянский гроссмейстер Левон Аронян потерпел первое поражение в шестом туре Мемориала Таля в Москве.
12:26 11/11/2009Грипп добрался и до шахматНа мемориале Таля в Москве уже преодолен ничейный синдром, но теперь до шахмат докатился грипп. Перед началом турнира простудился Крамник, уже по ходу приболел Карлсен. В пятом туре украинец Василий...
12:47 09/11/2009Аронян делит с Анандом 2-3 места на мемориале ТаляНа шахматном мемориале Таля наконец-то преодолен ничейный синдром. В третьем туре Виши Ананд (Индия), Владимир Крамник (Россия) и Левон Аронян (Армения) одолели Петра Свидлера (Россия), Александра...
11:48 07/11/2009Сильнейшие шахматисты вновь продемонстрировали беспрецедентное миролюбиеСильнейшие шахматисты мира на Мемориале Таля в Москве вновь продемонстрировали беспрецедентное миролюбие: накануне все матчи второго тура, как и первого, завершились вничью.
12:33 06/11/2009Шахматные гиганты проявили беспрецедентное миролюбиеСильнейшие шахматисты мира, собравшиеся на мемориал Михаила Таля в Москве, проявили накануне в первом туре беспрецедентное миролюбие.
15:11 05/11/2009Левон Аронян принимает участие в шахматном турнире памяти Михаила Таля в МосквеАрмянский гроссмейстер Левон Аронян (2773) принимает участие в шахматном турнире памяти Михаила Таля в Москве, стартовавшем сегодня.
17:41 03/11/2009Армянские шахматисты, тем не менее, не остались без наградАрмянские шахматисты, не удостоившиеся призовых мест на командном чемпионате Европы в Новом Саде, тем не менее, не остались без наград.
14:33 02/11/2009Левон Аронян на 4-м месте в рейтинг-листе ФИДЕАрмянский гроссмейстер Левон Аронян на четвертом месте в рейтинговом списке Международной шахматной федерации (ФИДЕ).
12:20 02/11/2009Сенсационные махинации главы Федерации футбола АзербайджанаВ российской и азербайджанской прессе распространились сведения, ставящие под сомнение результаты национальной сборной Азербайджана по футболу в отборочных играх Чемпионата мира 2010.
14:37 31/10/2009Армянские самбисты примут участие в Чемпионате мираАрмянские спортсмены по спортивному и боевому самбо примут участие в Чемпионате мира по самбо, который пройдет в греческом городе Тессалоники с 5-го по 9-е ноября.